y «K D XI rr^\ v) vr^\ T JC PROGRAMMA „Forellen" haalden eerste kampioenschap binnen Nieuw „Wilskracht" bestuur ontplooit nieuwe activiteiten ARAM Einduitslag Amateur-Fotowedstrijd 14.30 uur: 15.00 uur: 16.30 uur: 16.45 uur: 17.30 - 19.00 uur: 17.30 - 19.00 uur: 19.00 - 20.00 uur: 20.00 uur: Algemene oproep aan de bevolking: Drie overwinningen op één avond VEENENDAAL Marktberichten Officiële bekendmaking AMERONGEN De rode burcht van Iphanca Gespaard SCHERPENZEEL Goedkope aanschaf koelkasten Mevrouw, hier is uw KEURSLAGER Dit biedt U alléén KEURSLAGER: W. OOSTERBEEK EN ZONEN J. v. d. BERG INHULDIGING MR. DR. J. HAZENBERG ALS BURGEMEESTER DER GEMEENTE VEENENDAAL, OP ZATERDAG 8 JJJLI 1961. Aankomst van de burgemeester en gezin aan de gemeentegrens (Nieuwe- weg bij de afrit van Rijksweg 12). Ontvangst door het dagelijks bestuur der gemeente. Aan de dames zullen bloemen worden aangeboden door Irene van Kuijk, dochter van de wethouder. Buitengewone openbare raadsvergadering in het gebouw „Eltheto" aan de Fluitersstraat. Het Vecnendaals Mannenkoor „De Veenzangers", onder leiding van de heer Gijsbcrt van Zanten, stelt zich bij het gemeentehuis, Hoofdstraat 34, aan de burgemeester voor. Défilé van plaatselijke verenigingen, door de burgemeester af te nemen vóór het gemeentehuis, Hoofdstraat 34. Gelegenheid tot kennismaken met de burgemeester en mevr. Hazenberg- de Jonge in de bovenzalen van hotel „De Korenbeurs" aan de Markt. Concert in de gemeentemuziektent op de Markt door de Veenendaalse Harmonie „Caecilia", onder leiding van de heer J. J. H. Gregoire te Hilversum. Rondgang door een deel van de gemeente door het Chr. Tamboers- en Pijperkorps „Prins Bernhard", onder leiding van de heer J. van Wakeren te Veenendaal. Route: Klaas Katerstraat, Partimoniumlaan, Kerkewijk, Hoofdstraat, Hoogstraat, Prins Bernhardlaan, Mulderslaan, Koninginne- laan, Emmalaan, Nieuweweg, Wilhelminastraat, Zandstraat, Hoofdstraat, Kerkewijk, Partimoniumlaan, Klaas Katerstraat. Muzikale show in de Hoofdstraat door het Harmonieorkest der Kon. Scheepjeswolfabrieken, onder leiding van de heer M. de Graaff te Amsterdam. Een ieder wordt dringend verzocht door het uitsteken van vlaggen het feestelijk aanzien van de gemeente te verhogen. VEENENDAAL, 4 juli 1961. Burgemeester en wethouders van Veenendaal. Er heerste maandagavond in het natuurbad Ouwehand een feestelijke stem ming. Het jongenszevental van de Rhenense zwem- en poloclub „De Forellen" sleepte met- een 2-0 overwinning op het Veenendaalse „VZC" het kampioenschap in afdeling 8 aspiranten Kring midden van Nederland in de wacht, waarmee het eerste succes in dit seizoen is geboekt. Het dameszevental won met 5-2 van de VZC-dames en het herenzevental van de „Forellen" zette tenslotte de kroon op de avond door met niet minder dan 8-0 te winnen van „Flevo" 4 uit Nijkerk. ENTHOUSIAST SPEL De wedstrijd ForellenVZC (jongens) verliep tot aan de rust zonder doelpun ten. De thuisclub moest al gauw met zes spelers verder, teen Piet de Zwarte uit het water werd gestuurd vanwege een overtreding. Hij moest tot na de rust aan de kant blijven. Doch daarna werd de numerieke meerderheid van VZC teniet gedaan, doordat ook één van de gasten naar de wal werd ver wezen. Hierna scoorde Bert de Kroon het eerste doelpunt (1-0), dat al heel spoedig werd gevolgd door een tweede (2-0) van Piet de Zwarte, terwijl Bert de Kroon, die even daarvoor uit het water was gestuurd, moest toekijken. Bijzonder fel werd nu de strijd, en de scheidsrechter kreeg het bijzonder druk. Van beide zeventallen werden opnieuw twee spelers naar de kant verwezen, waarna het einde kwam. De Forellen- jongens waren door deze overwinning kampioen van afdeling 8. Het enthou siasme was groot. Bij de dames scoorde mevrouw De Vries het eerste doelpunt (1-0), waarna Dicky van de Oosterkamp van Fransje de Vries achter elkaar tegen de lat schoten. Een snelle doorbraak van de prima spelende VZC-dames leverde de gelijkmaker op (1-1). Deze gelijke stand was van korte durr, doordat een door mevrouw De Vries ver naar voren op gebrachte bal door haar feilloos in een hengelwedstrijd, gehouden te Wagenin- doelpunt werd omgezet (2-1). Mieke gen. is als volgt: 1. Veenendaal 452 gr.; Weltman en Dicky v. d. Ocsterkamp 2. Renkum 299 gr.; 3. Rhenen 94 gr.; kostte Forellen zekerp score van VZC (4-2). Toen de gasten tenslotte met zes dames verder moesten spelen kreeg me vrouw De Vries nog eenmaal een sco ringskans, waarvan zij dankbaar ge bruik maakte (5-2). De heren moesten te water voor de ontmoeting met Flevo 4 uit Nijkerk. Nadat Bert de Kroon een strafworp had gemist door tegen de lat te schieten herstelde Gerrit Groenen de misser met een zeker doelpunt (1-0). Toen de Flevo- doelman naar de kant werd verwezen profiteerde Thijs Geurts (2-0). Anton Burlage maakte er 3-0 van en Gerrit Groenen, uit een fraaie door Thijs Geurts aangegeven bal, bracht de stand op 4-0. Na de rust was het opnieuw Groenen die voor een fraai doelpunt zorgde uit een fel schot (5-0). Toen een Flevo- speler uit het water was gestuurd, zag Bert de Kroon zijn kans schoon er 6-0 van te maken. Thijs Geurts en Bert de Kroon voer den deze stand op tot respectievelijk 7-0 en 8-0, waarmee het einde kwam. Het was een buitengewoon goede avond voor de Rhenense zwemclub door deze drie overwinningen in suc cessie. Gecomb. hengelwedstrijden De uitslag van de gecombineerde leverden hierna een prachtig staaltje samenspel, dat resulteerde in het derde doelpunt (3-1) uit de hand van Dicky. Na de rust voerden de Forellen de stand onmiddellijk op tot 4-1 na een vrije worp. Een verwaarloosde dekking Mooi succes voor Iiollandia- meisjes De Hollandia-Trico wandelclub heeft zaterdag deelgenomen aan de Hoog- larenmars te Blaricum en daar de eer ste prijs op de 15 km senioren behaald. Bovendien legden de meisjes beslag op de Directrice v. d. Bergprijs, die wordt toegekend aan die vereniging die het hoogst aantal punten van alle deelne mende clubs heeft en die de beste in druk maakt. Voor de leider de heer Spanjerberg en voor de meisjes zelf een fraai succes, temeer daar de hoge tem peratuur vele andere verenigingen par ten speelde, maar bij de Veenendaalse wandelclub geen enkele invloed bleek te hebben. Dronken op fiets Vrijdagavond heeft de politie de Vee- nendaler De R. aangehouden omdat hij sterk onder invloed op de fiets zat. Hij werd ter ontnuchtering, ingesloten. Het inmiddels geheel verjongde bestuur van de Rhenense gymnastiekvereni ging „Wilskracht" heeft talryke plannen gemaakt om in de naaste toekomst het nog steeds groeiende ledental behoorlijk te kunnen opvangen. Wanneer straks de grote vakanties voorby zijn, zal het lesrooster aanzienlijk worden uitgebreid, om tot een wat betere spreiding te kunnen komen van de zo talrijk geworden jeugdafdelingen. Het schema daarvoor is al opgesteld, waarin een belangrijke plaats is toege dacht aan mej. Dini Sanders, die al enkele jaren technisch leider D. W. de Jong bij Geen richting aangegeven Doordat de bromfietser R. uit Vee nendaal zondagavond bij het afslaan van de Kerkewijk naar de Markt geen richting aangaf, kwam hij in botsing met de scooterrijder Z. uit Zaltbommel. De bromfietser moest, na behandeling van dr. Annot, met hoofdwonden naar het ziekenhuis overgebracht worden. De scooterrijder en zijn duopassagier liepen schaafwonden op. KERSENTIJD De spreeuwen hebben slechts één doel In deze tijd, naar mijn gevoel N.l. een massa kersen te verslinden Omdat ze die zo heerlijk vinden Maar ze komen daardoor in conflict Met de pachter, die vaak weegt en wikt Hoe hij die snoeplust kan bezweren Vandaar 't bekende kersenkeren Er is, als steeds om deze tijd In de boomgaard veel bedrijvigheid Maar ook de spreeuw weert zich [geducht Want hij is stapel (zie boven) op die [vrucht Vanaf 't eerste gloren van de zon (Hoe vroeg de dag soms ook begon) Trekken zij er enbloc op uit Verzot als ze zijn op 't heerlijk fruit Vriendelijk worden ze echt niet [ontvangen Al branden velen van verlangen In een boomgaard neer te strijken De keer der noopt hen wel tot wijken Is 't geratel alleen nog niet genoeg Dan wordt geschoten van 's morgens [vroeg Tot 's avonds laat, zo 't nodig is Wat vaak niet overbodig is Want krijgt de spreeuwenschaar d'r zin Dan weet men wel, waar het begin Maar nimmer, waar het eind zal wezen Vandaar, dat de pachters de spreeuwen [vrezen En men ze met alle middelen weert Doch de spreeuw heeft allerminst [geleerd Dat heerlijk fruit met rust te laten Houdt hen daarom steeds in de gaten J. M. Geslaagd Voor het diploma Elementair Machine- schrijven zijn geslaagd: G. Diepeveen, M. Bos, J. H. Oskam, H. W. v. d. Meyden; D. v. Ravenswaay, G. M. G. Slotboom, J. Hardeman, G. v. Barne- veld, G. G. v. Barneveld, B. Rustenho- ven, M. Jansen, J. Hardeveld, P. J. van Viegen. Brand in schuur Maandagmiddag omstreeks vier uur is brand uitgebroken in een houten schuur bij de fam. V. aan de Mulders laan. De brand was ontstaan doordat het 6-jarige zoontje oude kranten had aangestoken. Omstanders probeerden het vuur met emmers water te blussen, hetgeen de inmiddels gewaarschuwde brandweer later voltooide. Het schuur tje brandde geheel uit. Scholier aangehouden Door de politie is dinsdag de 14-jarige scholier P. uit Veenendaal aangehou den, ter zake van diefstal van vijf zen dingsbusjes uit de Herv. uloschool met een totale inhoud van ca. 35,De knaap had het geld al in een plaatse lijke snackbar verteerd. Niet rechts gehouden Doordat beide voertuigen niet uiterst rechts van de weg reden zijn dinsdag middag op de hoek Zandstraat-Fluiters straat een personenauto bestuurd door D. uit Ede en de bakfietser v. O. uit Veenendaal in botsing gekomen. Er was alleen materiële schade. Duitse jongens aangehouden Op verzoek van de rijkspolitie Leer- sum zijn dinsdagavond om elf uur drie Duitse jongens in Veenendaal aange houden, die hier al geruime tijd rond zwerven, zonder vaste woon- of ver blijfplaats. Zij worden verdacht van diefstal van geld en benzine in Leer- sum en zijn op transport gesteld. Schietresultaten Bij de laatstgehouden schietwedstrij den in Zeist, waaraan deelgenomen werd door een team van de Veenen daalse politie, heeft de agent J. van Kapel op de 100-meter baan karabijn de 10e prijs gewonnen met een serie van 46, steun 28. De agent M. Hoekstra behaalde de 13e prijs met 45 punten, steun 28. zijn omvangrijke taak assisteerd. Zij zal haar werkterrein bij „Wilskracht" gaan verruimen. Er wordt nog gewerkt aan het idee om voor de turnsters op hoog nive au een afzonderlijke training in het leven te roepen, aangezien is gebleken en dat is een landelijk verschijnsel dat wan neer tijdens de gewone lessen aan wed- strijdwerk wordt gedaan, de leden die niet kunnen meekomen het gevoel krijgen te kort te worden gedaan. Daar vier turnsters en één turner deel uitmaken van het keur korps van de Neder Veluwse Turnkring en er nog een vijftal leden zijn, die voor deze training worden opgeleid, vindt het nieuwe bestuur het ten volle verantwoord een afzonderlijk tijdschema daarvoor in het leven te roepen. Nu het ledental van „Wilskracht" naar de vierhonderd loopt, acht het nieuwe be stuur de tijd gekomen hieraan een inten sieve propaganda-actie mee parallel te la ten lopen. Dank zij het feit, dat geput kan worden uit een gehuwde dames-afdeling van ongeveer 50 leden, zullen die oudere leden worden uitgenodigd zich beschik baar te stellen voor huisbezoek. De mulo-leraar J. A. Klumpes, die se dert oktober van vorig jaar ook deel uit maakt van het nieuwe bestuur en een enthousiast en goed amateur-filmer is, heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt door van de twee laatste zomerdemonstra- ties en enkele andere uitvoeringen in de openlucht uitgebreide films te maken, die hij inmiddels geheel monteerde en waar mee propaganda-avonden zullen worden gevuld. De heer Klumpes is ook bereid gevonden deze films en nog wat ander propaganda-materiaal te vertonen tijdens bijeenkomsten in Rhenen van andere strekking. Het vormt een prachtige aan vulling op een bepaald programma. Reeds enkele malen vonden deze propaganda- vertoningen plaats, waarmee veel succes werd geboekt, getuige de opkomende be langstelling voor het turnen in Rhenen. Getracht zal worden ook de ouderavonden het nut van de lichamelijke opvoeding voor het kind naar voren te brengen. ZATERDAGAVOND-STILTE In de vakantiemaanden juli en augustus zullen er geen zaterdagavond-stilten in de Petrakerk worden gehouden. In september hoopt men deze diensten weer te her vatten. EIERMARKT: Aanvoer 90.000 st. Prijzen van 12,0012,50 voor de grote eieren en van 7,0010,00 voor de kleine exempla ren. Alles per 100 stuks. Handel matig. BIGGENMARKT: Aanvoer 72 st. Prijzen van 55,0078,00 per stuk. Handel re delijk. 4. Gosterbeek 79 gr.; 5. Wageningen 57 gr.; 6. Ede 0 gr.; De stand in de competitie is nu na de tweede ronde geworden: 1. Veenendaal 452 gr.; 2. Rhenen 432 gr.; 3. Renkum 339 gr.; 4. Wageningen 269 gr.; 5. Oos terbeek 79 gr. en 6. Ede 0 gr. Zaterdag om 5 uur wordt in Ochten een concours gehouden. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij de heer Pleij- ler, Berkenlaan 9, inschrijfgeld 1,50. Bromfictsenbotsing Op de Boslandweg te Rhenen botste de bromfietsberijder V. G., toen hij zijn uitrit afreed om in de Boslandweg in te slaan, op de juist passerende bromfietser B., eveneens uit Rhenen. Er volgde een val partij, waarna de broer v,an B., die op de duo zat, ter observatie naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Daar bleek dat hij zijn sleutelbeen had ge kneusd, waarna hij weer naar huis kon. GEMEENTE VEENENDAAL BEKENDMAKING De burgemeester van Veenendaal ves tigt de aandacht van de ingezetenen op het navolgende: u,.fc Het komt nog steeds voor, dat vliegers in de 150 KV-lijn geraken. Dit kan tot zeer ernstige gevolgen leiden. Immers, behalve dat het verward raken van een vlieger in de geleidingsdraden een storing in de stroomlevering kan ver oorzaken, is levensgevaar voor degene, die de vlieger oplaat niet uitgesloten. In dit verband zij gewezen op het be paalde in artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij strafbaar is gesteld hij, die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan de lijn, die zich geheel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhon derd meter van een bovengrondse elek trische hoogspanningsleiding. Op overtreding van dit verbod is een straf gesteld van maximaal 14 dagen hech tenis of honderd gulden boete. Aangezien ook in deze gemeente een dergelijke hoogspanningsleiding aanwezig is, mag een ernstige waarschuwing niet achterwege blijven. Met het oog op de grote gevaren aan dergelijke handelingen verbonden worden dan ook allen, die op enigerlei wijze met de jeugd in aanraking komen, hierbij ver zocht hun medewerking te verlenen aan het voorkomen van de hiervoorbedoelde voorvallen. Bovendien zal hierop van de zijde der politie worden toegezien en daartegen streng worden opgetreden. Veenendaal, 3 juli 1961. Ant. de Ruiter, burgem. l.b. Geen voorrang verleend aan bromfietser Zaterdagavond kwam op het punt waar de Kievit uitmondt op de Kon. Wilhelminaweg, een bromfietser in bot sing met een automobilist. De laatste BEL BIJ BOSBRAND!!! \merongcn: 03434—744—506 of 277. Eist: 08377—210 Rhenen: 08376222 Achterberg: 08376—331 of 454 Veenendaal: 08385—2222. (62) Langzaam liet Aram het zwaard zakken. Dit betekende het einde van alles! Met een driftige be weging, ontrukte Falarso hem het wapen. „Thans zijn de rollen omgedraaid, ellendeling!" beet hij Aram toe. „Thans zult ge dezelfde weg gaan, als die andere dwazen, die mij in de weg traden!" Hij die vanuit de richting Eist, rechtsaf de Kievit in wilde rijden, lette niet vol doende op het verkeer op het fietspad, met het gevolg dat een bromfiets ge kraakt werd. De achterop de bromfiets zittende dame kreeg een verwonding aan de elleboog, auto en bromfiets wer den zwaar beschadigd. hief het zwaard op, terwijl Presto een doordringen de kreet slaakte en zich voor zijn heer wierp om de slag op te vangen, doch op hetzelfde ogenblik klon ken van alle kanten kreten, een pijl snorde door de hall en trof Falarso midden in de borst. Zonder een geluid te geven sloeg hij achterover. Opeens waren hall en trappen vol vechtende mannen en boven het rumoer uit schalde de kreet: „Voor Aram en Barranca!" Presto snikte van blijdschap. „Iklas!" stamelde hij. „Iklas is gekomen!" (Wordt vervolgd) Gedurende de maand juni werd bij de rijkspostspaarbank alhier ingelegd 18.157,75 en terugbetaald 29.811,80. Secretaris en gemeenteontvanger werden gehuldigd In de openbare raadsvergadering van woensdag 15 december 1948 te Scherpcn- zeel, werd de heer B. van den Brink be noemd tot secretaris van de gemeente Scherpenzeel in de vacature ontstaan door het overiyden van de heer E. van der. Linde en in de raadsvergadering van woensdag 5 januari 1949 werd de heer G. Veenvlict, plaatsvervangend leider van de distributie te Barneveld, benoemd tot Ge meenteontvanger te Scherpenzeel, zodat zü beiden de dag herdenken dat zjj 121/* jaar geleden te Scherpenzeel werden ge ïnstalleerd. In verband met de vrge za terdag en de op komst zijnde vacant ie werd door de burgemeester in overleg met de wethouders op donderdag 29 juni des avonds om 8 uur in de „Hertog van Gelrc" een bijeenkomst van de raad en het ge meentebestuur belegd, teneinde beide ju bilarissen met hun 12'/2-jarig ambtsjubi leum te huldigen. Deze plechtigheid werd ook bijgewoond door de gezinnen van beide jubilarissen, wethouders, raadsleden, hoofden van dienst en de secretaris van Putten, de heer Van 't Riet. Beide jubilarissen wer den allereerst toegesproken door de bur gemeester, mr. C. P. Hoytema van Konij nenburg, die een uiteenzetting gaf van de werkzaamheden der beide jubilarissen. Na de werkzaamheden van beide ambtenaren te hebben geschetst werd door de burge meester, namens het gemeentepersoneel aan de heer Van den Brink een tuinpara sol en de heer Veenvliet een rooktafel aan geboden en hun dames een bloemetje, met de wens dat de heer Van den Brink nog vele jaren in de schaduw hiervan mocht zitten en de heer Veenvliet nog menig sigaartje achter de tafel mocht roken. Vervolgens wex-d het woord gevoerd door de secretaris van Putten, de heer Van 't Riet, namens de Kring van secretarissen, die het werk van een gemeentesecretaris schetste als een splijtvlam die zowel de Wet moet toepassen als de praktijk of te wel tussen wal en schip moet kunnen la veren. Het beroep van ontvanger noemde hij eveneens belangrijk. Daar hij in de mening verkeerde dat er slechts één ju bilaris te huldigen was had spreker slechts één bosje bloemen meegebracht, doch de oplossing was vlug gevonden en gaf ieder de helft. Namens de vrijwillige brandweer sprak de heer C. Valkenburg sr. en bood hun voorzitter, de heer Van den Brink, na mens de leden een tuinstoel aan en een bloemetje voor zijn vrouw. Tot slot dankte de secretaris, de heer Van den Brink, ook ook namens de ge meenteontvanger, de heer Veenvliet voor de tot hem gesproken woorden van waar dering voor hun werk en de prettige sa menwerking. In zijn dankwoord memo reerde de secretaris de moeilijke jaren na de oorlog, doch schetste de mooiste dag in zijn loopbaan het ambtsjubileum van de burgemeester. Hierna bleef men nog lange tijd gezel lig bij elkaar. (Vervolg van pag. 1) meer tot de luxe produkten te rekenen, of m.a.w. te komen tot de laagst mogelijke afbetalingsrente en aanbetaling. Voorts heeft men gepleit voor een ver bod tot verticale prijsbinding, daar men de indruk heeft dat de prijzen te hoog liggen. Tenslotte werd van die zijde opgemerkt dat de verkoop van koelkasten ook gesti muleerd moet worden ten einde de melk- slijter aan e envrije dag te helpen. Naar aanleiding van deze laatste opmer king, vroeg het Produktschap aandacht voor het feit, dat men onderscheid dient te maken tussen melkslijters die zelfstan dig werkzaam zijn en melkbezorgers die in loondienst zijn. De zelfstandigen zijn niet geporteerd voor een verkorting van de arbeidstijd daar zij vrezen dat hiervan een omzetdaling het gevolg zal zijn. De zelfstandige melkhandel heeft dan ook niet om de vijfdaagse werkweek gevraagd. De voorzitter zei nog dat het realistisch is de invoering van de vijfdaagse werk week ook voor de melkhandel in het oog te houden, hoewel op dit moment de aan drang hiertoe uitgaat van de melkverzor- gers. DE SERVICE Alvorens het Produktschap Zuivel het gevraagde advies aan de Minister uit bracht, hebben de leden van het Produkt schap op 14 juni jl. tijdens een openbare vergadering nog het een en ander bespro ken. Een der leden zei nóg een mogelijkheid te zien, namelijk door samenwerking van de openbare nutsbedrijven en detailhande laren in elektrische artikelen. In dit verband wees hy op Eindhoven waar men gezamenlijk probeert op gro te schaal koelkasten te plaatsen tegen betaling van een gering bedrag per week. Maar men heeft nog met één moeilijk heid te kampens de incasso en hiervoor zou volgens dit lid medewerking ingeroe pen kunnen worden van het zuivelbedrijfs leven. Een ander lid, de heer van Kampen uit Veenendaal, was het daar echter niet mee eens. „Als het incasso zou geschieden door de melkdetailhandelaar, dan zal deze ook worden beschouwd als degene die voor service moet zorgen. De verplichting tot het geven van service moet duidelijk el ders liggen", aldus dhr v. Kampen. Dhr van Waes vestigde de aandacht op het elektriciteitsbedrijf in Zeeland waar de incasso van de huurpenningen automa tisch geschiedt via de nota voor het stroomverbruik. Verder is ook de moge lijkheid geopend de kast in eigendom te verkrijgen door een afbetalingsregeling en tenslotte is de mogelijkheid geopend zich te verzekeren tegen gebreken en storin gen. Dhr. v. Kampen zei wel voor deze me thode te voelen, maar wees er nog op dat de melkhandel met krappe marges moet werken en zou dus de incasso via de melk handel lopen, dan zou er een compensatie gezocht moeten worden. Aan het slot van dit agendapunt trok de voorzitter de volgende conclusie: 1. af schaffing van luxe belasting, 2. vrijstelling van invoerrechten en 3. verlichting der af- betalingsvoorwaarden. Daarbij wil men contact opnemen met de openbare nuts bedrijven, waarmee de heer van Kampen het niet eens was, aangezien hij ook denkt aan contact met de handel in koelkasten. Men moet het vrije bedrijfsleven niet uit schakelen. Vorige week heeft de jury, bestaande uit de heren W. C. H. Dekker, G. Meyer en Adr. P. de Kleuver, een bijzonder moeilijke taak gehad om uit de zeven fina listen van de amateur-fotowedstrijd, georganiseerd door ARTIFOTO en „DE VALLEI", de drie hoofdprijswinnaars te halen. Om een zo eerlijk mogelijke be oordeling te krijgen waren alle finale-foto's op dezelfde grootte (18x24) uitge bracht en na lang beraadslagen kwam de jury tot de volgende conclusie: HOOFDPRIJS: W. van Braak, Dr. Colijnstraat 37*, Veenendaal (een projector t.w.v. 150,); TWEEDE PRIJS: J. Schoofs, Dr. de Visserstraat 13, Veenendaal (kleinbeeldcamera t.w.v. ƒ72,50); DERDE PRIJS: L. H. Blocme, KI. Katerstraat 90, Veenendaal (belichtingsmeter t.w.v. 35, De overige finalisten kunnen hun vergrote foto GRATIS bij Artifoto bekomen. TROOSTPRIJZEN: Bij de laatste ronde NATUUR zijn de volgende twee troostprijzen toegekend: Mevr. E. Thoomes-v. d. Schoot Kerkewijk 53, Veenendaal (waardebon van f 5, F. Roks, Houweg 28, Eist (waardebon van f 7,50) De prijswinnaars wensen wij van harte geluk en alle overige deelnemers die geen prijs hebben ontvangen, zeggen wij hartelijk dank voor hun deelname. NIEUWE TENDENS IN BESPREKING VAN VAKANTIES De Britse vakantie-ganger, die naar het continent en andere bestemmingen reist, wijkt af van de traditie. Terwijl vroeger het hoofd van het gemiddelde gezin zijn plannen zelfs twaalf maanden van te vo ren maakte, stelt hij zich tegenwoordig binnen de drie maanden voor zijn vertrek met een luchtvaartmaatschappij in verbin ding. Dit is een van de belangwekkende con clusies waartoe het onderzoek van de BEA naar de bespreekgewoonten van vakantie gangers heeft opgeleverd. Het onderzoek heeft uitgewezen dat vijftig procent van de Britse vakantiegangers zich drie maan den voor zijn reis met de luchtvaartmaat schappijen in verbinding stelt; 25 procent van hen wacht hiermee zelfs tot hun va kantie nog slechts een maand van hen ver wijderd is. De „traditionalisten", die meer dan zes maanden van tevoren bespreken, maken nog geen 14 procent van het totaal uit. Andere interessante bijzonderheden die het onderzoek naar voren heeft doen komen zijn dat juli in de plaats van au gustus is gekomen als de meest in trek zijnde maand voor vakantiereizen terwijl de populariteit van september groeiende is en dat bijna 70 procent van de Britse luchtreizigers in 1960 hun vakantie in ho tels doorbracht, terwijl 18 procent (de op een na grootste groep) bij vrienden lo geerde, of accomodatie huurde; 12 pro cent logeerde in pensions en 3 procent verbleef in vakantiekampen, caravans, bo ten e.d. 8e vakbeurs voor meubelen en woningtextiel Van maandag 6 tot en met zaterdag 11 november zal te Utrecht de achtste Vak beurs voor Meubelen en Woningtextiel worden gehouden. Deze Vakbeurs, die door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in samenwerking met de Vereninging „Vak beurs Meubelen en Woningtextiel" wordt georganiseerd, wordt ondergebracht in de Jaarbeurs gebouwen op het Croeselaan- terrein. Qua deelname en omvang belooft deze Meubelbeurs weer groter te zijn dan de laatste beurs, die in 1959 werd gehouden. Telde de beurs van 1959, 285 exposanten op een expositieoppervlakte van bijna 17.500 m2, de aanstaande beurs zal ruim 300 deelnemers omvatten met een totaal van 20.000 m2, verspreid over de Bern- hardhal, Magriethal en Marijkehal. De aanstaande Vakbeurs kan dan ook met recht worden gezien als een „Wapen schouw" van de vrijwel volledige Neder landse industrie en handel op het gebied van woninginrichtingsartikelen. Naast een nagenoeg compleet beeld van de Nederlandse meubel industrie, zullen er inzendingen van talrijke grossiers op het gebied van gordijnstoffen, bekledings- stoffen, vloerbedekking, matrassen, dekens en fournituren worden getoond. PRIJSINDEXCIJFERS VAN HET LEVENSONDERHOUD VAN HAND- EN HOOFDARBEIDERS- GEZINNEN Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand en hoofdarbeiders, zoals dat maandelijks door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek wordt berekend op basis 1951 100, gaf van medio april 1961 tot medio mei 1961 een lichte stijging te zien. Het index cijfer inclusief A.O.W. steeg van 126 tot 127, het indexcijfer A.O.W. bleef in ver band met afronding der cijfers op 122 staan. De veranderingen beperkten zich in hoofdzaak tot de sector voeding. Binnen deze sector steeg het indexcijfer voor groenten, vlees (in hoofdzaak rundvlees) en eieren. Voor aardappelen en fruit daal de het indexcijfer. Buiten de voedingssector is alleen ver meldenswaardig een daling van de index cijfers voor vaste brandstoffen, zulks in verband met de nieuwe zomerprijzen. met een keur van Vlug Klaar artikelen, speciaal voor de warme dagen. DONDERDAG: 250 gram Verse Varkenslever 0.98 y 100 gram Boterhamworst 0,29 WEEKEND REKLAME: Rollette, het fijn gekruide rollade- tje, 500 gram 2,38 Pracht Stooflappen, 500 gram 2,20 Gebraden Keur Gehakt, 150 gram 0,58 Zure Zult (heerlijk fris), 150 gram 0,38 Biefstuk Tartaar, 3 stuks 1,48 DINSDAG: Mooie Varkenslappen, 500 gram 1,90 hierbij 1 p. Appelmoes voor slechts f 0,24 Tonge worst, 150 gram 0,68 WOENSDAG, natuurlijk GEHAKTDAG: 1,78 500 gram Gehakt (100% vlees) hierbij 250 gram Paneermeel van 0.29 45 cent voor 250 gram Kookworst 0,69 DE GEHELE WEEK: VLUG KLAAR VLEES, Slavinken - Gelderse schijven, Pané's, 5 halen - 4 betalen. Nieuweweg 89-91 - Tel. 2430 - Veenendaal Boslaan 87 - Tel. 2235 - Veenendaal

De Vallei | 1961 | | pagina 2