Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Aanhoudende regen spelbreker bij inhuldiging Burgemeester Hazenberg opTioK MULDER Muzikale rondgang en -show moesten worden afgelast Nieuws uit de omgeving Geslaagden Chr. Teehnische School ontvingen diploma DE SFEER VAN YORKSHIRE EDERVEEN DE KLOMP SCHERPENZEEL Wat nu weer 35e jaargang WOENSDAG 12 JULI 1961 No 55 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Verwelkoming assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN In de raadszaal Het défilé De receptie WONINGBOUW VOOR AMBONEZEN GAAT DOOR! door Penelope Turing Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per inm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De weergoden zijn Veenendaal j.l. zaterdagmiddag tijdens de inhuldiging van Mr. Dr. J. Hazenberg als burgemeester, niet erg gunstig gezind geweest. Nadat het 's morgens „overwegend droog" was, zoals De Bilt dat pleegt uit te drukken, werd de lucht tegen tweeën hoe langer hoe grijzer en was het miezerige motregentje al gauw veranderd in een gestaag loodrecht neervallende regen, die een groot deel van het feestprogramma in de war heeft gestuurd. Desondanks zijn alle programma-punten vlot afgewerkt, met uitzondering dan van de muzi kale rondgang en -show in de avonduren, die van zelfsprekend werden afgelast. Deze hele natte be doening even buiten beschouwing latend - is het toch een inhuldiging geworden welke de nieuwe burgemeester en zijn familie ongetwijfeld nog lang in herinnering zal blijven. Naast de vele waar derende woorden, gesproken tijdens de buiten gewone raadsvergadering en de receptie, kreeg het burgemeestersechtpaar eveneens waardevolle ge schenken aangeboden uit alle lagen der bevolking. Het plechtige mo ment tijdens de bui tengewone raadsver gadering waarop loco burgemeester Ant.de Ruiter de ambtsketen omhangt bij de nieu we burgemeester van Veenendaal. In gemeentelijke kringen heerste er 's morgens vroeg al een koortsachtige bedrijvigheid. De receptiezaal moest in gereedheid worden gebracht, de afzet ting in de Hoofdstraat werd aan een laatste controle onderworpen, kortom de gehele organisatie moest tot in de finesses kloppen endeed dit dan ook! Om precies kwart over twee stond aan de gemeentegrens bij Rijksweg 12 de motorpolitie gereed om de nieuwe burgervader naar zijn eerste raadsver gadering te begeleiden. Niet lang daar na arriveerde een grote zwarte per sonenwagen met het dagelijks bestuur der gemeente, t.w. loco-burgemeester Ant. de Ruiter met ambtsketen, de wet houders C. N. van Kuyk en J. van Har- develd en Irene van Kuyk, die de eer volle taak had het hoge gezelschap bloemen aan te bieden. Het grote moment was enkele mi nuten vóór half drie toen Mr. Dr. Hazenberg uit de auto stapte en met zijn gezin door het gemeente bestuur hartelijk werd begroet. ZEIST: Op donderdag 27 juli a.s. wordt in het Slottuintheater een Jazz- en Rockfestival gegeven dat speciaal in gesteld zal zijn op de jeugd. Hieraan zullen tal van bekende bands, zange ressen en zangers medewerking ver lenen, o.w. The Dixiland Pipers en Johny and his Cellar Rockers. EDE: Maandagmiddag heeft de Ierse minister een nieuwe pianofabriek van Rippen in Ierland geopend. Een groot aantal genodigden uit Neder land hebben de openingsplechtigheid bijgewoond. De reis werd gemaakt met een charter-vliegtuig van de K.L.M. SOEST: Een inwoner van Amsterdam, op doorreis door Soest, vervoegde zich op het politiebureau met de me dedeling dat hij erge pijn in het on derlichaam had en niet verder durf de reizen. Een plaatselijke arts on derzocht hem, waarna de onfortuin lijke Amsterdammer aan een breuk geopereerd moest worden. LUNTEREN: Lunteren heeft weer een nieuwe muziektent. De tent heeft de laatste weken een grondige restaura tie ondergaan waardoor zij tijdelijk buiten gebruik moest worden ge steld. Het heuglijke feit is gevierd met een feestconcert van Kunst na Arbeid. KEQKEWIJK 147 -TCL.3000 VE E N E N OA AL Jevolmachtigde van de Insurance Company of North America Irene van Kuyk bood de dames een prachtig boeket bloemen aan en nadat de nieuwe burgemeester bereidwillig had geposeerd voor de aanwezige pers fotografen, begaf de stoet zich op weg regen bestond er voor de verwelkoming naar „Eltheto". Niettegenstaande de flinke publieke belangstelling. Ondertussen hadden in gebouw „El theto'', dat door de concierge op voor treffelijke wijze was ingericht als raads zaal, tal van genodigden hun plaatsen reeds ingenomen. Ook Ijier bleek de or ganisatie goed te kloppen, zodat nie mand naar een plaats behoefde te zoe ken. Precies op het getimede uur (3 uur) waren alle dame en heren raadsleden achter de groene tafel gezeten, met uitzondering van het PvdA-lid, de heer T. Verkuijl, die wegens ziekte verhin derd was. Bij het opengaan van de deu ren van de kleine zaal, stonden alle aanwezigen op en nam eerst de familie van Mr. Hazenberg de gereserveerde plaats in. Onder doodse stilte betrad vervol gens loco-burgemeester Ant. de Ruiter de zaal, op de voet gevolgd door Mr. Dr. Hazenberg. Een korte tik met de voorzittershamer en de buitengewone openbare raadsver gadering was geopend en de spanning gebroken. Aan de perstafel, recht tegen over het college van b. en w., kwamen de pennen in beweging, terwijl het eer ste blitzlicht door de zaal flitste. De redevoeringen werden door de aanwezigen met de grootste aandacht gevolgd en met de meeste spanning werd uiteraard uitgezien naar het mo ment waarop burgemeester Hazenberg zélf aan het woord zou komen. Men kon een speld horen vallen toen het zover was. Er viel geen spoor van nerveusiteit te beken nen by burgemeester Hazenberg. Rustig, duideljjk en overtuigend sprekend, sprak hy zyn eerste rede als burgemeester van Veenendaal. Zijn toespraak liet geen moment toe dat de aandacht van de aanwezigen verslapte. Hij wist precies waar de per sonen zaten tot wie hij zich richtte en even kwam er een moment van ontroe ring toen hij een persoonlijk woord sprak tot zijn bejaarde vader die even eens de vergadering bijwoonde. Later op de vergadering toen anderen het woord voerden, luisterde hij scherp maar maakte tegelijkertijd enkele aan tekeningen om voor zijn dankwoord te gebruiken. Zo sfeervol en welhaast gezellig het binnen was, zo nat en droefgeestig was het buiten. De regen viel onophoudelijk uit een loodgrijze lucht en een speciaal woord van hulde aan de politie, die urenlang in de regen stond, is zeer zeker op zijn plaats. Gezien het weer, was de verwachting dat er voor het défilé weinig of geen belangstelling zou bestaan. Het tegen deel bleek echter waar te zijn: in de omgeving van het gemeentehuis waar het défilé werd afgenomen stond het publiek rijendik, zich hoofdzakelijk met met parapluies tegen de regen bescher mend. Blijkbaar wilde de nieuwe burge meester lief en leed met zijn bevolking delen, want hij met zijn familie, kwam te voet van „Eltheto" naar het gemeen tehuis, zich van de regen weinig aan trekkend. Goed en wel op het bordes aange komen - mevrouw Hazenberg had be schutting gezocht onder een grote para plu - stelde allereerst het Veenendaalse Mannenkoor „De Veenzangers" zich voor. Dirigent Gijsbert van Zanten aar zelde geen ogenblik, gaf opdracht de regenjassen uit te trekken en in origi neel tenue ging een jubelend lied, dwars door de regen, de ruimte in. Het beste bewijs dat Veenendaal zijn nieuwe burgervader inderdaad welkom heet, was wel het défilé waaraan door vrijwel alle plaatse lijke verenigingen werd deelgeno men. De stromendregen bteek geen invloed te hebben - er werd correct gedefileerd en gemusiceerd, een gebaar dat door burgemeester Hazenberg op waarde is geschat. De anderhalf uur durende receptie heeft burgemeester Hazenberg en zijn gezin geen gelegenheid gegeven een ogenblik rust te nemen. Een onafgebro ken stroom van ingezetenen, autoritei ten en functionarissen boden hun goede wensen aan, hetgeen vaak vergezeld ging 'Van het aanbieden van een ge schenk. Voor een ieder had burgemeester Hazenberg een persoonlijk woord. Al leen het weten van de verenigingsnaam e.d. vond hij niet volc'oende - hij infor meerde wat de vereniging precies deed, hoeveel leden enz. De overige familieleden was het aan te zien dat het drukke programma veel van hun krachten had gevergd en daar om gunde een ieder burgemeester Ha zenberg en de zijnen, na het moment waarop de deuren werden gesloten, een welverdiende rust. Voor een uitvoerig verslag van de buitengewone raadsvergade ring i.v.m. de inhuldiging van Mr. Dr. Hazenberg, alsmede zijn complete rede, verwijzen wij naar pag. I, 2e blad. Zoals bekend zijn ree Is geruime tyd on derhandelingen gaande geweest tussen het gemeentebestuur van Veenendaal en het Commissariaat van Aubonnezenzorg uit Den Haag omtrent de biuw van een veer tigtal woningen in V< nendaal, speciaal bestemd voor Ambon? "in. Van dt zydc va.i r.Commissariaat werd toen aangedrongen op de bouw van eengezinswoningen, hetgeen door het overgrote deel van het gemeentebestuur geweigerd werd, temeer daar men voor de inwoners van Veenendaal zelf, niet eens dergelijke woningen kan bouwen. Het bestuur verklaarde zich wel accoord met de eventuele bouw van 40 etagewo ningen, wel voorstel dezer dagen door het Commissariaat geaccepteerd is. Inmiddels is de Rijksgebouwendienst ingeschakeld om plannen te ontwerpen. Een functionaris van genoemd Commis sariaat verklaarde desgevraagd, dat de woningen, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, vermoedelijk eind 1962 ge reed zullen zijn. Het ligt in de bedoeling niet alleen de Ambonnczcn-gezinnen uit de Bruynhorst te Ederveen te laten ver huizen, maar ook gezinnen uit andere woonoorden naar Veenendaal over te brengen. De etagewoningen worden in de Schrjjverswijk gebouwd. In aanwezigheid van de ouders vond vrijdagavond in gebouw Eltheto de diploma uitreiking plaats aan de geslaagde van de Chr. Technische School en van de Chr. Nijverheidsavondschool. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. G. Hey die de geslaagden wees op hun toekomstige plaats in de maatschappij. De directeur van de school, de heer C. Th. H. Kroes, sprak vervolgens zijn geluk wensen uit, waarna hij de geslaagden van de textielcursussen het diploma overhan- INBRAAK BIJ WERKPLAATS In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken by de werkplaats v. d. P. aan het Zwaaiplein. De dader(s) is over een muur geklom men en door de niet-afgesloten achterdeur naar binnen gegaan. Er wordt een geld kistje met inhoud vermist, een draagbaar radiotoestel en enkele geldswaardige pa pieren. Een onderzoek wordt ingesteld. Turndemonstratie van „Sparta" De dames en heren van de Veenen daalse gymnastiekvereniging „Sparta" geven a.s. vrijdagavond om half acht een gevarieerde turndemonstratie op het Dr. Slot. de Bruïneplein. De leiding heeft de heer W. Vaartjes. De vakantie voor alle groepen van „Sparta" is van 17 juli tot en met 19 augustus a.s. ERNSTIGE BALDADIGHEID Op het spoorwegemplacement hebben baldadige jongelui zondagavond een aan tal vaten met petroleum leeg laten lopen. De politie stelt een intensief onderzoek in naar de daders. MISBRUIK VAN ALCOHOL De laatste tyd komt het steeds meer voor dat de politie moet ingrijpen by per sonen die teveel aan Bachus hebben ge offerd en zich dan op de openbare weg be geven. Zo ook in de nacht van vrijdag op za terdag toen een zekere B. uit Veenendaal dronken op zijn bromfiets zat. Op het po litiebureau werd hij ter ontnuchtering in gesloten. De Veenendaler K. is zondag nacht ter zake van openbare dronkenschap ingesloten. Zondagavond omstreeks elf uur reed de bromfietser v. D. uit Opheusden onder invloed in Veenendaal. Hem werd een rijverbod opgelegd, evenals enige uren later de Veenendaler K. digde. De jeugdbemiddelaar van het Ge westelijk Arbeidsbureau, de heer Stel, hield na de koffiepauze een interessante causerie over de jeugdbemiddeling. Met een voor ieder toepasselijke woord ging de directeur voor de tweede maal tot een diploma-uitreiking over, ditmaal aan de geslaagden van de dagschool. Hierbij bleek dat er van de totaal 78 cursisten slechts vijf afgewezen werden. Tijdens deze bijeenkomst hebben de ou ders eveneens kennis kunnen maken met de nieuw-bouw plannen van de school. In de zaal was de maquette aanwezig, ter wijl een deskundige speciaal voor de ou ders een duidelijke uiteenzetting gaf. Na mens de ouders werd een dankwoord ge sproken door de heer Burgstede. Aan het slot van de bijeenkomst ontvin gen de twee vertrekkende leraren G. A. Kuilenburg en L. Luyendijk uit handen van de penningmeester v. Manen een ge schenk. (Zie verder pag. 2) VERKEERSONGEVALLEN Doordat de bestuurder van een groen teauto v. d. K. vrijdagavond in de Patri moniumlaan de bocht te ruim nam, kwam hij in botsing met een geparkeerd staande auto van dhr H. uit Veenendaal. De scha de werd onderling geregeld. Bij het passeren kwam zaterdagmor gen de vrachtwagenbestuurder van R. uit Veenendaal op de Parallelweg in botsing met de fietser V. uit Scherpenzeel. Laatst genoemde kwam te vallen en liep enkele gekneusde ribben op, terwijl zijn duopas- sagiere een meisje aan het hoofd gewond werd. Q Toen de bestuurder van een motor- carrier v. R. uit Veenendaal zaterdagmid dag op de Adr. v. Ostadelaan naar huis links een inrit wilde inrijden, kwam hij in botsing met de bromfietser S. Er was alleen materiële schade. Zaterdagavond omstreeks negen uur wilde de bromfietser v. D. uit Ederveen op de Stationsstraat keren, maar lette hierbij niet op de tegemoetkomende auto, bestuurd door Z. uit Vaassen. Door de botsing ontstond flinke materiële schade. Zonder hoofddeksel en zonder para- pluie nam burgemeester Hazenberg in de stromende regen het défilé af. Mevr. Hazenberg had wél beschutting gezocht onder een parapluie. Nog geen woning voor burgemeester De nieuwe burgemeester van Veenen daal, mr. dr. J. Hazenberg zal voorlopig nog wel enige tijd heen en weer moeten reizen tussen Veenendaal en Wassenaar. Zijn ambtswoning aan de Kerkeweg 182 wordt thans bewoond door oud-burge meester A. Bakker en komt pas vrij wan neer het nieuwe huis van de heer A. Bak ker aan de Westersingel-hoek Bergweg gereed is. Afscheid van Wassenaar Naar de gemeente-secretaris van Was senaar ons medeelde, zal mr. dr. J. Ha zenberg op dinsdag 22 augustus a.s. tij dens een raadsvergadering officieel af scheid nemen van de gemeente Wassenaar. VISWEDSTRIJD IN DE RIJN A.s. zaterdagmiddag om vier uur wordt in de Rijn te Ingen een viswedstrijd ge houden door leden van de combinatie Rhenen, Wageningen?, Renkum, Ooster beek, Ede en Veenendaal. Elke vereniging is vertegenwoordigd met een team van zeven vissers. De prijzen bestaan uit luxe- en huishoudelijke artikelen. NIEUWE KWEEKVIJVER AAN DE INDUSTRIELAAN Leden van de hengelsportvereniging „De Rietvoorn" zijn momenteel druk be zig met het schoonmaken van de vijver langs de Industrielaan tegenover Carolan N.V. Genoemde vereniging heeft dit wa ter namelijk gepacht met de bedoeling er een kweekvijver voor vis van te maken. Zodra al het vuil verwijderd is, komt een beroepsviser uit Arnhem om de nog aan wezige snoeken te vangen, waarna er kar per gepoot wordt. Ten gerieve van de wandelaars worden door de Dienst Ge meentewerken een aantal banken ge plaatst. TWEEMAAL ELST In de openbare kleuterschool te Eist bij Rhenen zat een com pleet „forum" klaar met aan het hoofd Rhenen's burgemeester, om een proefles af te nemen voor de benoeming van een nieuwe kleu terleidster. Maar wie er ook kwam, de opgeroepen kandidate liet verstek gaan. Plotseling rinkelde de telefoon. Aan de andere kant van de lijn was de al zo lang verwachte leid ster, die vanuit Eist bij Nijmegen informeerde waar ze nu eigenlijk moest zijn, want dat ze de opge geven school nergens kon vinden! En zo is het dan maar weer een geluk bij een ongeluk, dat er op de kleuterschool geen aardrijks kundeles wordt gegeven Motorclub houdt Rode Kruisrit De motor- en autoclub „Veenendaal" heeft een oriëntatierit georganiseerd ten bate van het Ned. Rode Kruis. De rit wordt hedenavond (woensdagavond) verreden en de baten zijn bestemd voor de financiering van de uitzending van chronische patiënten met de Rode Kruisboot „Henri J. Dunant". Er staat een aantrekkelijke rit op het programma, waaraan kan worden deel genomen met auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Voor de winnaars zijn fraaie prijzen beschikbaar. De start is om zeven uur bij „La Montagne"; in schrijven vanaf een half uur voor de start. Nieuw bestuur van voetbalclub „Veenendaal" Het bestuur van de voetbalclub „Vee nendaal" is bijna geheel vernieuwd tij dens de vorige week gehouden leden vergadering. Slechts enkele oude be stuursleden bleven zitten, de rest trad af. Voorzitter werd in de plaats van de heer J. Boers, de heer H. van Dolder, penningmeester bleef de heer P. van Kruistum en secretaris de heer J. de Vries. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren A. Bouman, H. van de Scheur, H. Gerritsen en J. Dirksen. Twee vakatures konden tijdens de vergadering nog niet worden vervuld. Een ander belangrijk besluit was dat de elftalcommisie zal worden aange vuld met enkele jeugdbestuursleden. Winterstormen bulderend over de heidevelden uit Emily Brontë's „Wuthering Heights glimlachende valleien vol voorjaarsbloe men zonnige zomerse stranden Yorkshire toont de bezoeker steeds een ander gezicht en iedere bezoeker zal zijn eigen herinne ringen bewaren aan dit graafschap, het grootste van Engeland. Het beslaat het grootste deel van het noordoosten en niemand krijgt een goed beeld van Groot-Brittannië zonder er tenminste een stukje van gezien te hebben. Elk aspect van het Britse leven is hier aanwezig en toch is het graafschap niet kenmerkend voor het hele land, want Yorkshire is een van de meest individuele graafschappen. De bevolking is bijna een ras appart hard werkend, sportief, on sentimenteel, zijn zij er trots op dat het welbekend is dat zij met hun beide benen op de grond staan. U zult niet snel een compliment krijgen van de Yorkshire be volking, maar als ze U eenmaal kennen HERVORMDE JEUGDVERENIGINGEN OP STAP De Ned. Herv. Jong. Ver. „Boaz" en de Meisjesver. „Dorkas" maakten woensdag gezamenlijk hun jaarlijkse uitstapje, dit maal naar Giethoorn. Ondanks de gestadig neerstromende regen was de stemming op perbest. Men reed eerst naar Emmeloord in de N.O. Polder, waar de koffie werd ge bruikt. Vandaar trok men naar Giethoorn, waar de jongeren in een stromende regen gingen punteren. In Staphorst werd een boerderij bezocht en de klederdracht bewonderd. Via Apel doorn waar men weer een prettig opont houd had, keerde men naar Ederveen terug. Nog deze maand zullen de meisjes van „Dorkas" een avonduitstapje maken naar Apeldoorn, dat dan feestelijk is verlicht. SPREEKBEURT OUD GER. GEMEENTE Voor de Oud Ger. Gem. te Ederveen hoopt vrijdagavond 14 juli om half acht voor te gaan de Eerwaarde Heer Kamp uit Utrecht. zijn het de trouwste en hartelijkste men sen die U zich maar denken kunt. Vrien den maken in Yorkshire betekent vriend schap voor het leven. Ook hun dialect is typerend. Wat hard, maar krachtig en fris als de geur van de heide, vol streekuitdruk- kingen en woorden die afkomstig zijn van de oude taal der Noormannen die een En gelsman uit het zuiden even vreemd in de oren klinken als een buitenlandse taal. Yorkshire is zo groot (meer dan 60002 mijl), dat het in drie sectoren is verdeeld; elk deel als een graafschap met eigen rechten North, West en East Riding. Alle drie zijn een bezoek ten volle waard. Maar allereerst een bezoek aan York, de stad die al bijna tweeduizend jaar het hart is van deze streek. York werd gesticht door de Romeinen drie jaar na de dood van Nero. Het werd spoedig een groot militaire vesting; eerst het hoofdkwartier van het Negende en la ter van het Zesde Legioen. Keizers kwa men en gingen en vanuit York werden de Romeinse troepen naar 't garnizoen bij de Hadrian's Wall gezonden de grote vestingslinie, die het bezette Engeland be scherming bood tegen de aanvallende Schotten. Weinig is er overgebleven uit die Romeinse tijd. Slechts de Multangular To wer en gedeelten van de muur bleven ge spaard en in het Yorkshire Museum in York vindt U nog vele reliquiën welke de dagen van het Keizerlijke Rome weer doen herleven. (Zie verder pag. 2) VERKEERSEXAMEN Van de leerlingen van de hoogste klas van de openbare lagere „Valleischool" te De Klomp behaalden het verkeersdiploma: Hans Bastiaan, Marianne Otte, Carla Bie- sot, Dinie van de Haar, Jan Heebink, Eef- je van Kessel, Gertie Marcus, Gerard Meihorst en Lena Vink. Met lof slaagde Marianne Otte. Eén leerling moest worden afgewëzen. SCHOOLREISJES Dit jaar maakten de leerlingen van de openbare lagere „Valleischool" te De Klomp de schoolreisjes in combinatie met die van de „Dr. Heksterschool" te Vee nendaal. Met de hogere klassen werden Maduro- dam en Rotterdam bezocht. In de laatste stad werd een bezoek aan Diergaarde Blijdorp en het Scheepvaartmuseum ge bracht en verder een prachtige boottocht door de havens gemaakt. De lagere klassen gingen per bus naar Arnhem, waar Burgers' Dierenpark en het prachtige Park Rosendael met de bedrie gertjes werden bezocht. Verder werd een schitterende boottocht op de Rijn naar Westerbouwing gemaakt. Beide reizen werden begunstigd door heerlijk weer en slaagden uitstekend. VAN AUTO GEVALLEN De 15-jarige Bertie, zoon van de fam. Van Barlingen uit de St. Jorisstraat 9 te Amersfoort, kwam zaterdagmorgen in de Marktstraat te Scherpenzeel zodanig van een stilstaande bestelwagen te vallen dat hij op medisch advies per taxi naar huis is overgebracht. Het bezoek van Chroetsjef aan Parijs in maart van dit jaar heeft de Franse staat 1 miljoen 200.000 gulden gekost. In de Siciliaanse stad Cafana reizen sinds enige weken de vrouwen in aparte bussen, waarin de mannen geen toegang hebben. Op de komende wereldtentoonstelling in New York zal een lichtbaken worden gebouwd met een lichtsterkte van vier entwintig miljard kaars. Mej. Ingrld die op de Parijse autoten- stelling folders uitdeelde, heeft achttien uitnodigingen gehad om mee te gaan dineren en drie huwelijksaanzoeken. Rusland telt twintig miljoen fietsers en ieder jaar zullen er vijf miljoen ver vaardigd worden. Op Corsica krijgt men bij het kopen van een huis een zeilboot, een 2 CV en een Corsicaanse ezel cadeau. Een Engelse zeeman heeft ten einde in een dagblad zijn baby in ruil aangebo den voor een woning. Bij een laatst gehouden telling is geble ken dat er in Parijs 12.000 taxis rijden. De dans-ster van het Azteken-ballet draagt tijdens haar optreden een kostuum dat honderdzestig duizend gulden waard is. Amerikaanse leiders bespreken kwcstie-Berlyn De Amerikaanse president Kennedy houdt op het ogenblik met zijn naaste adviseurs regelmatig besprekingen over de kwcstie-Berlyn in het bijzonder en over Duitsland in het algemeen Deze foto van een bespreking op de binnenplaats van het zomerverblijf van de President in Hyannis Port, toont v.l.n.r. De Amerikaanse Minister van Pcfcnsie, Robert S. Mcnamara, de militaire adviseur, Generaal Maxwell D. Taylor, kortgeleden als zodanig aangesteld, de President en de Minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk. RIJWIEL ONTVREEMD Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een damesrijwiel, dat bij een woning van de Kerkewijk stond en vrij dagavond is ontvreemd. De fiets is nog niet teruggevonden. GREBBECItOSS WORDT LECCIUS DE RIDDER-CROSS De traditioneel geworden motorcross, die jaarlijks door de Macro te Rhenen op Hemelvaartsdag op de Grebbeberg wordt georganiseerd, zal in het vervolg de „Lec- cius de Ridder"-cross worden genoemd. Tijdens een ledenvergadering werd door het bestuur medegedeeld, dat mevrouw I. Leccius de Ridder-Strelin haar goedkeu ring had gehecht aan het voornemen van de Macro om aan de jaarlijkse motorcross op het Grebbebergcircuit de naam te ver binden van haar man, wijlen J. A. Lecci us de Ridder, in leven ere-voorzitter van de Marco en één der grondleggers van de Grebbe-motorcross. Op deze wijze willen de organisatoren van de Grebbecross hun dank en erken telijkheid betuigen voor en tegelijkertijd de nagedachtenis eren van hun overleden ere-voorzitter, die in zijn leven voor de Macro van zo enorm veel betekenis is ge weest. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 DR. KOOYMAN Maandag Dinsdag Donderdag DR. v. d. DRIFT Woensdag Vrijdag 2—3 uur 2—3 uur Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1