Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Compleet huis op (veestien) wielen e Wereld van WEEK-tot-WEEK WAAR BLUFT DE „D.S.-B0K" DIT JAAR NOG NIEUWBOUW STATION DE KLOMP WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Tentoonstelling Utrechtse kunstenaars in Amerongen Rhenen en omgeving wacht sensationeel autogebeuren RENSWOUDE SCHERPENZEEL OVERBERG AMERONGEN EDERVEEN 35e jaargang VRIJDAG 21 JULI 19G1 Nr. 58 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Geslaagden Hollandia-bedrijfsschool ontvingen diploma WOENSDAGMIDDAG 30 aug. TOCHT BEJAARDEN H00FDSTR 91 VEENENDAAL VOLGENDE WEEK EENMAAL DE VALLEI' In de toekomst: automatisch beveiligde overweg! THANS 40,— WAARD 2 RE 013764 lillik Ca. 100 verschillende kunstwerken TOCH NOG VREUGDE! Vergadering over nieuw dorpshuis Grootste rodeo van Nederland Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktle: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Een compleet huis op maar liefst veertien wielen - dat was de zeldzaam voor komende gebeurtenis die gistermiddag de aandacht van vele mensen trok. Dit unieke transport speelde zich af tussen de Nicuweweg en de Buurtlaan-Oost, hoek Polderweg toen het complete houten huis van de fam. v. Manen „ver huisde" over een afstand van circa drie kilometer. Er waren enorm veel risico's aan verbonden maar de deskundigen hebben zich uitstekend van hun taak ge kweten, zodat hetgeen iedereen min of meer verwachtte (dat het huis om zou vallen) niet gebeurde. Overigens heeft het heel wat voeten in de aarde gehad, alvorens het start sein gegeven kon worden het huis te gaan verrijden. Een zevental vaklieden begonnen j.l. dinsdag met het slopen van de fundering en een stelling onder het huis, dat een gewicht heeft van naar sch&tting 20 ton, te plaatsen. Diverse keren moest het werk onder broken worden om de zaak heel te hou den, maar woensdagavond was het dan zover dat de woning vrijgekomen was en via palen naar de tien meter verder staande enorme trailer van het Tran- AANRIJDING OP PRINS BERNHARDLAAN Bij het inhalen van een rechts van de weg geparkeerd staande personen auto, is de militaire vrachtautobestuur der L. uit Utrecht donderdagmorgen er de oorzaak van geweest dat de tegen ligger, de automobilist S. uit N P., te gen een benzinepomp is gebotst. Er was flinke materiële schade. Het on derzoek is in handen van de Kon. Mar. GEEN VOORRANG VERLEEND Donderdagmorgen kwam de automo bilist V. uit Rotterdam de afrit van Rijksweg 12 afrijden en wilde linksaf in de richting De Klomp. Hierbij lette hij niet voldoende op het overige ver keer en kwam in hevige botsing met een op de Nieuweweg rijdende auto, bestuurd door J. W. uit Veenendaal. Naast de zware materiële schade, wer den vier personen licht gewond. sportbedrijf Schoonhoven gerold kon worden. Men besloot dit - mede in verband met het verkeer - in de nacht van woensdag op donderdag te doen. On danks het bijzonder slechte weer werd het karwei 's nachts opgeknapt en za gen vele verbaasde voorbijgangers 's morgens het huis aan de rand van de straat staan. 's Middags om drie uur was het span nendste moment aangebroken en de ge hele operatie verliep als volgt: 15.00 uur: motor wordt aangezt om lucht te pompen voor de remmen; 15.10 uur: laatste inspectie rondom de auto; 15.13 uur: chauffeur Kees van Ginkel begint heel langzaam te rijden, legt enkele meters af en stopt dan; 15.16 uur: politie maakt linker weghelft vrij; 15.19 uur: de spannende reis begint; 15.23 uur: tot nog toe is alles goed ge gaan maar nu moet de bocht Buurt- laan-Nieuweweg genomen worden; 15.24 uur: door de takken van de bomen knapt het bovenstuk van de schoor steen af; 15.25 uur: de chauffeur krijgt opdracht zo voorzichtig mogelijk te rijden want het huis wiebelt vervaarlijk. Iedereen verwacht dat het om zal vallen; 15.29 uur: stoppen om enkele takken weg te hakken; 15.48 uur: nu breekt het tweede stuk van de schoorsteen; Al geruime tijd geleden werd bekend dat de plaatselijke DS-harmonie zich een levende mascotte had aangeschaft in de vorm van een schapen- ram, in de volksmond genoemd de „DS-bok". Men wist zelfs waar de ram gehuisvest was, maar tot nog toe liet het dier zich niet in het openbaar zien. Althans niet in Veenendaal want al gauw druppelde het bericht door de de bok mét het korps gesignaleerd was in Bennekom, Landsmeer en Alphen a/d Rijn. Er gingen toen allerlei geruchten - de een zei da', het dier nog nit-L vol doende gedresseerd was en men in Veenendaal geen bok wilde schieten, terwijl weer anderen fluisterden dat de bok zich tussen zoveel geiten niet thuis zou voelen Om het ware aan de weet te komen, hebben we ons verstaan met de voorzitter van de harmonie, de heer Bruis, die ons de volgende ver klaring gaf: „Van een officieel optreden is nog geen sprake geweest, omdat het tenue voor de bok nog niet klaar Is. De keren dat we hem meegenomen hebben naar plaatsen buiten Veenendaal, zijn bedoeld als oefeningen, die overigens prima zijn geslaagd. Zo gauw het jasje klaar is, krijgt natuur lijk Veenendaal de primeur. Dat de bok zich tussen geiten niet zou thuis- voelen, is een fabeltje. Trouwens als het er op aan aankomt is het géén bok maar een ram!" (Fia Beyer hoogste aantal punten) In een vrijwel tot de laatste plaats be zet Trefpunt vond woensdagavond de uitreiking van het diploma plaats aan een dertigtal geslaagden van de Hol- landia-Bedrijfsschool. Tot de genodig den behoorden o.a. talrijke bedryfs- functionarissen en niet te vergeten de ouders van de geslaagde meisjes, die deze avond vele waarderende woorden aan het adres van hun dochters hebben kunnen horen. De personeelschef, de heer A. C. M. v. Haaren, heette allen namens de directie welkom, in het bijzonder de inspectrice van de Arbeidsinspectie. Hij zei bijzon der verrast te zijn door de grote opkomst en gaf vervolgens het woord aan de heer Spanjerberg met zijn Hollandia-koor. Op de zijn bekende wijze introduceerde deze zijn zingende meisjes die het deze avond bijzonder moeilijk hadden omdat hun vaste begeleider met vakantie was en vervangen werd door een overigens waardevolle invaller. Na enkele liedjes van het koor en een kopje koffie, werd overgegaan tot de of- ficieele uitreiking van de diplomas. Voor af gaf de personeelschef nog een korte uiteenzetting van de Bedrijfsschool, waar uit o.m. bleek dat de cursus zich in een stijgende belangstelling mag verheugen. Zo werd in 1957 gestart met 12 leerlin gen, terwijl er voor het nieuwe cursus jaar al weer 38 meisjes ingeschreven heb ben. Een extra pluim kregen de leidster van de school, mevr. Cornelissen en haar assistente, mej. Elly van Zanten. Laatstgenoemde werd zelfs betiteld als de „ideale assistente". Behalve het diploma kregen alle ge slaagden, waarvan Fia Beyer het hoogste aantal punten had behaald, een presentje. Het sluitstuk van de uitreiking vormde een korte toespraak door de voorzitter van de examencommissie, welke o.m. ver klaarde dat de commissie zeer tevreden was over de geleverde prestaties. De rest van de avond bestond uit het vertonen van een aantal dia's van het betreffende bedrijf en het optreden van het Hollandia-Trico-koor. De namen van de geslaagden zijn: 1. Gerry van Aalten; 2. Elly van Beek; 3. Fia Beyer; 4. Henny Blumink; 5. Corry van Dam; 6. Riet Davelaar; 7. Janny van Deelen; 8. Hermien van Doornik; 9. Mini Dorland; 10. Bets Drost; 11. Henny van Dijk; 12. Coby van Harskamp; 13 Marie Heenck; 14. Dikky Heyink; 15. Eefje van Ingen; 16. Lientje van Ingen; 17. Riggi de Jong; 18. Adrie Lammers; 19. Willy Min nen; 20. Aria Peters 21. Truus Reede; 22. Bets Rensen; 23. Bep Verschuur; 24. Jan ny Vermeer; 25. Janny Versteeg; 26. Bets Vink; 27. Alie Vijge; 28. Alie Wagensveld; 29. Gerry van Zoest; 30. Joke van Zoest. Woensdagmiddag 30 augustus a.s. zal de jaarlykse autotocht bejaarden wor den gehouden. Gezien de huidige fre quentie van het verkeer, is besloten de gehele tocht in twee routes te split sen. Men heeft het zo gepland dat alle deelnemers bü de theepauze in St. An- na-Hoeve en de broodmaaltijd in Ou wehand, weer by elkaar zyn. Route A is als volgt: Veenendaal, Rijksweg 12, rotonde Oude Rijn, Maars- sen, Breukelen, Loenen, Oud Loos- drecht, St. Anna Hoeve (theepauze), Hooge Vuursche, Baarn, Soestdijk, Soest, Amersfoort, Oud-Leusden, Maarn Doorn, Leersum, Amerongen, Eist, Rhenen, Ouwehand (broodmaaltijd), Veenendaal. Route B: Veenendaal, Eist, Ameron gen, Leersum, Doorn, Maarn, Oud- Leusden, Amersfoort, Soest, Soestdijk, Baarn, Hooge Vuursche St. Anna Hoeve (theepauze), Hilversum, Oud Loosdrecht Loenen, Breukelen, Maarssen, Utrecht, Maarsbergen, Leersum, Amerongen, Eist, Rhenen Ouwehand (gezamenlijke broodmaaltijd), Veenendaal. Hieruit blijkt dus dat de bejaarden elkaar treffen bij de St. Anne Hoeve en in Ouwehand. Voor de rest wordt er tegen elkaar in gereden. Men start 's middags om 12.45 uur en hoopt des avonds tegen tienen terug te zijn. I UI voor betere uurwerken 16.15 uur: men passeert het kruispunt Pr. Bernhardlaan-Buurtlaan; 16.34 uur: de plaats van bestemming is bereikt! De fundering aan de Polderweg was inmiddels gereed gekomen, terwijl acht mensen van de PUEM volop bezig wa ren de bovenleidingen te breken. Mede dank zij hun welwillende medewerking als die van de politie, is de verhuizing voortreffelije uitgevoerd. Vandaag zal men het huis vanaf de auto op de fun dering plaatsen. De woning had vijftien jaar aan de Nieuweweg gestaan en moest verwij derd worden met het oog op de nieuw bouw van garage Hogendoorn ter plaatse. DS-HARMONIE NAAR ALMKERK De Harmonie van de Kon-. Scheepjes- wolfabrieken zal op 2 september a.s. op treden in Almkerk (Noord-Brabant). Op het programma staat verder deelname aan het grote Oogstcorso op 23 sept. a.s. te Tiel, terwijl onderhandelingen gaande zijn met Raalte en de Rijp (N.H.). In verband met de vakantie zal „DE VALLEI" volgende week alleen op VRIJDAG 28 AUGUS TUS verschynen. Onze adver teerders, lezers en corresponden ten verzoeken wij beleefd hier mede rekening te houden. De uitgevers Dit jaar nog onvoorziene omstandigheden voorbehouden over drie maanden zal de aanbesteding plaats vinden van het nieuwe station Veenendaal-De Klomp. Volgens de Voorlichtingsdienst van de Nederlandse Spoorwegen is men momenteel druk bezig met de vervaardiging van bestek en tekeningen^ zodat het nu nog een kwestie van maanden is geworden. Reeds vorig jaar augustus schreven wij dat de N.S. plannen hadden om het oude stationsgebouw aan de Klomp radicaal te vernieuwen en moderniseren. Dit ook voor Veenendaal verheugende besluit, kwam mede voort uit het feit dat er door tal van reizigers in het verleden klachten waren geuit over de gebrekkige accomo date. Zo werd er meer dan eens op ge wezen dat de wachtkamer veel te klein was, terwijl eveneens de treinverbindin gen veel te wensen overlieten. Wat het laatste betreft, hierin is al en kele jaren een grote verbetering ingetre den. Er bestaat nu een 1-uurs dienst, het geen echter ook tot gevolg had dat het aantal reizigers bij De Klomp belangrijk steeg. Over enkele maanden zal het dan zo ver z(jn dat de plannen concrete vorm aannemen. Het bestaande gebouw wordt, met uitzondering van de fiet senstalling, geheel gesloopt waarvoor in de plaats een nieuw en modern station zal verrijzen. De grootte en de indeling hiervan zijn nog niet bekend. Een functionaris van de Voorlichtingsdienst wilde hierover geen medelingen doen, maar wel staat vast dat er geen dienstwoning bij zal komen. Ook met betrekking tot de spoorweg overgang aan de Nieuweweg, bestaan wij- zigings-plannen. Door Rijkswaterstaat is namelijk voorgesteld de Klompersteeg in westelijke richting te verleggen zodat de huidige bocht ruimer wordt. Het voor deel hiervan is dat wachtpost 14 opgehe ven kan worden en de overweg automa tisch beveiligd zal worden. Vorige week is de Valleiriks uit gegeven by Muziekhandel van Hees en niet gevonden. De vin- derspremic bedraagt thans veer tig gulden. De nieuw uit te geven riks heeft het nummer: Bjj inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 u. wordt de premie contant uit betaald. MORGENAVOND PUZZELRIT VOOR FIETSEN Morgenavond (zaterdag) om zes uur or ganiseert de plaatselijke Oranjevereniging een puzzelrit voor fietsen. De deelnemers tot de leeftijd van 18 jaar kunnen zich in laten schrijven vanaf een half uur vóór de start bij het kasteel Het inleggeld bedraagt een kwartje per persoon. De deelnemende jongens en meis jes moeten een potlood meebrengen, dit in verband met de uit te reiken route. De puzzelrit is nog een voortvloeisel van het Koninginnefeest toen de belofte gedaan is, dat er ook iets georganiseerd zou wor den voor de oudere jeugd. Toneeluitvoering van T.I.P. Zoals elk jaar ligt het ook nu weer in de bedoeling van de toneelvereniging TIP binnenkort een toneeluitvoering te geven. Ook nu weer is het een stuk met sterke inhoud, getiteld „De spooktrein" dat thuishoort onder de detectives. Het is een bijzonder spannend stuk dat op 7 oktober a.s. voor het voetlicht ge bracht zal worden. Men doet er goed aan zich tijdig van kaarten te ver zekeren. Ilond viel uit auto Op de Dorpsstraat viel woensdag avond uit een passerende auto een hond. Het beestje was op slag dood. Waarschijnlijk is dit gekomen omdat hij uit het raam leunde. CATECHISANTEN NAAR DUITSLAND Een veertigtal catechisanten van de voor ganger der Ned. Herv. Kerk ds. L. A. Klootwijk, zullen evenals vorig jaar hun vakantie doorbrengen in Mariënheidc in Obergerland. Zaterdag 29 juli a.s. vertrekt men en het is de bedoeling er tot 5 augustus a.s. te blijven. In het kader van het uitwisse lingsprogramma komt er dan half augus tus een groep Duitse jongeren naar Scherpenzeel. Dominee Klootwijk heeft enkele jaren geleden dit initiatief geno men, mede doordat hij in de oorlogsjaren kennis heeft gemaakt met zijn collega ds. Holzkamp. EERSTE DODEN GEVALLEN IN STRIJD OM BIZERTA. - In de strijd om het al of niet ontruimen door Frankrijk van de Tunesische vlootba- sis Bizcrta, zyn de eerste doden geval len. Foto: Slechts by hoge uitzonde ring mag een auto met burgers de prikkeldraadversperring passeren, wel ke Tunesische militairen en politie mannen op de toegangswegen naar Bizerta hebben opgericht. EINDE Toen de auteur Joa chim Carillo het laatste hoofd stuk van zjjn nieuwe roman had geschreven en de laatste druppel whisky uit z(jn fles had opge dronken voelde h(j zich zo één met de held van zjjn verhaal, die hjj op de laatste bladzjjdc uit het raam liet springen, dat hjj hetzelfde deed. Hjj overleed ter plaatse en laat een vrouw en drie kinderen achter. KIP Tweehonderd Engelse toeristen zijn in de trein Bou- iogne-Innsbriick onwel gewor den omdat zjj kip hadden gege ten die door de hitte bedorven was geraakt. De trein moest te Bazel stoppen om medische hulp in te roepen. Vier van de slacht offers moesten naar een zieken huis worden gebracht. AUTOMOBILISTE De Franse vrouwen zijn over 't algemeen minder geschikt voor het autorijden dan de man, slechts een van elke 2 kandidaten slaagt de eerste keer voor het rij-examen. De Parijse politie vindt dat de dames in het verkeer de heren irriteren doordat zij bij het overspringen van rood op groen van de stoplichten niet ogenblikkelijk demarreren en in plaats van goed rechts te houden te veel naar het mid den van de rijbaan afdwalen (ja, ze willen natuurlijk in het centrum van het verkeer rij den!), en tenslotte claxonne ren ze niet als het nodig is en wél als het niet nodig is. Maar, voegen de politie autoriteiten eraan toe, al irri teren ze dan de mannen, ze doden ze niet, want ze rijden gemiddeld minder snel dan de mannen. Op de honderd ver oordeelden wegens verkeers delicten zijn gemiddeld slechts vijf vrouwen. PROVINCIAAL Pas op, dat ge met vakantie in Frank rijk in een provincieplaats de agent die u op een verkeers- fout wijst niet uitkrijt voor „provinciaal agentje". Dat komt u op een boete van 180 gulden te staan, want dat was het bedrag dat de rechter een Parijse automobilist oplegde, omdat hij in zijn woede bo vengenoemde woorden had ge uit. BEKEURING De prefect van de Parijse politie-agenten heeft zijn buik vol van de rompslomp van papieren van processen-verbaal wegens foutief of te lang parkeren. Het aantal is nu al gestegen tot 2 miljoen per jaar. Om er een eind aan te maken heeft hij voorgesteld het parkeren op alle boulevards domweg te verbieden. BEL ME OP In de miljoe nenstad Parijs zijn de mensen zo bang voor de eenzaamheid, dat het steeds meer gewoonte gaat worden dat iedereen te gen iedereen te pas en te on pas zegt, nee schreeuwt: „Bel me op!" „Bel me op!", ik zal aan het toestel zijn om je te bewijzen dat je werkelijk be staat, dat er iemand is die om je geeft! Bel me op, wie weet kun je me een dienst bewijzen of ik jouBel me op, o, als je eens wist hoezeer het tele foneren me opwindt en ge ruststelt Zaterdagmiddag om precies vier uur zal de waarnemend burgemeester van Amerongen, Mr. Bosch ridder van Rosenthal, de officiële opening verrichten van de veertien dagen durende tentoonstelling van hedendaagse Utrechtse kunste naars in het Amerongse gemeentehuis. Hiertoe zijn eveneens uitgenodigd tal van gemeentebesturen uit omliggende plaatsen, alsmede alle kunstenaars die op de tentoonstelling met kunstwerken vertegenwoordigd zijn. Zoals bekend berust de organisatie bij de Stichtse Culturele Raad wiens bedoeling het is zoveel mogelijk plaatsen in de provincie Utrecht met een dergelijke tentoonstelling kennis te laten maken. De eerste keer dat de Culturele Raad met de tentoonstelling van kunststuk ken van grafici, schilders en beeldhou wers, allemaal in de provincie woon achtig of werkzaam, in het openbaar kwam, was enige tijd geleden in Zeist. Deze eerste expositie werd geopend door de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Later verhuisde de tentoonstelling naar IJsselstein waar, evenals in Zeist, grote belangstelling voor bestond. Als derde kandidaat meldde zich al spoedig het voortvarende ge meentebestuur van Amerongen, dat unaniem de culturele waarde van dit initiatief inzag en een gedeelte Geslaagd Op het j.l. vrijdag in Arnhem gehou den examen slaagde onze plaatsgenoot T. Ulrich voor kandidaat technisch chemicus. Het gebeurde in Overberg. De ulo-scholieren kwamen eind vo rige week met hun rapporten zwaaiend de bebouwde kom bin nenrijden - grote vreugde natuur lijk want ze waren allen over gegaan. Er was er echter één bij die dit geluk niet kende: een jongen die wegens zijn langdurige ziekte was blijven zitten. De gezonde jongens en meisjes die waren overgegaan dachten toen aan de spreuk „gedeelde vreugd is dubbele vreugd" en het plan werd beraamd hun zieke collega niet te vergeten. Er werd geld ingezameld en nog diezelfde avond ging een deputatie met een prachtige Mecanodoos op zie kenbezoek. Onnodig te vermelden dat deze geste zowel door de zieke alsook door zijn ouders op hoge prijs werd gesteld. Hulde aan deze Overbergse scho lieren! van het raadhuis heeft gereserveerd om de kunstwerken tentoon te stel len. De waarnemend burgemeester Bosch ridder van Rosenthal zal morgenmid dag de officiële opening verrichten. Op de expositie zijn 9 grafici, 15 schilders, o.w. J. Meine Jansen uit Driebergen en 9 beeldhouwers vertegenwoordigd met totaal ongeveer honderd kunstwer ken. Al deze kunstenaars zullen, voor zover mogelijk, bij de officiële opening aanwezig zijn. TWEE WEKEN Het ligt in de bedoeling de expositie tot 7 augustus a.s. in Amerongen te houden. De openingstijden zijn dage lijks (behalve op zondag) van 10-12 uur, van 14-17 uur en van 19 tot 21 uur. Het entreegeld is zo laag mogelijk ge steld en bedraagt 0,40 per persoon. Ook bezoek in groepsverband - men denkt hier o.a. aan verenigingen, scho len e.d. - is mogelijk en wordt zelfs, met het oog op de jeugd, bijzonder op prijs gesteld. Vanmorgen is men al begonnen met de inrichting van de expositie. In hotel „Het Rode Hert" wordt maandagavond een belangrijke verga dering gehouden van de Stichting Ver enigingsgebouw. Er zal namelijk uitvoerig gesproken worden over de bouw van een nieuw dorpshuis-gymnastieklokaal, waarbij de vergadering deze avond een besluit zal moeten nemen. Gaat men met de plan nen akkoord, dan bestaat de kans op subsidie. Vandaar ook dat het van groot belang is dat vertegenwoordigers van aangesloten verenigingen deze avond present zijn. TEENAGERS OP DE BURGWAL Wanneer Pluvius nu eens verstek laat gaan, dan kan het zaterdagavond op de Burgwal een gezellig feest worden, wanneer DVSA haar eerste muzikale teenager-wedstrijd houdt. Het program ma is zo uitgebreid dat er om 6.00 uur begonnen moet worden tot zeker des avonds 11.00 uur. Tal van bekende tiener-orkestjes hebben ingeschreven, zodat het voor de jongelui een leuke avond kan worden. BROMFIETSER MAAKTE LELIJKE VAL De Edervener D. kwam op de Nieuwe weg in zijn woonplaats met zijn bromfiets ten val, omdat hij niet geheel nuchter meer was. D. verloor de macht over zijn stuur en smakte tegen het wegdek. Zelf bracht hij het er behoorlijk goed af, want hij kreeg slechts enkele schaafwonden. De brommer echter werd zwaar beschadigd. NIEUWE KLEUTERONDERWIJZERES Aan de nieuwe kleuterschool te Eder veen is in de plaats van mej. Meyer, die naar Vaassen vertrok, benoemd als on derwijzeres mej. Bucher uit Ede. IMKERSVERENIGING KREEG WISSELBEKER Op de dinsdag gehouden byenmarkt in Veenendaal werd aan het bestuur van de Imkersvereniging Ederveen een fraaie wisselbeker overhandigd. Deze beker was beschikbaar gesteld door de heer de Vries uit Heilo en geschonken aan het bestuur van de Alg. Ned. Imkersbond teneinde hem ter hand te stellen aan die byenver- eniging die in 1960 de grootste leden winst boekte. En die eer viel Ederveen te beurt. Het voltallig bestuur van de A.N.I. was bij een in café de Bijenkorf en uit handen van de bondsvoorzitter de heer Hooyer mocht de tweede voorzitter van de Im kersvereniging Ederveen de heer van Eg- dom de wisselbeker in ontvangst nemen. Ederveen kwam in het afgelopen jaar met een ledenwinst van 15 uit de bus, zodat het totale ledental nu 170 bedraagt Het is nu zaak voor de active bijenver eniging ter plaatse om ook die winst in 1961 te realiseren want pas als men de beker driemaal achtereen wint mag hij als eigendom worden beschouwd. Het is zeker dat men in bijenkringen zijn uiter ste best zal doen weer een vooruitgang te boeken want men wil op mars naar een aantal van 200. Het bestuur van de Imkersvereniging Ederveen is zeer actief, al mist men he laas de bekwame kracht van de onlangs overleden voorzitter, wijlen de heer van Kessel. Als plaatsvervangend voorzittre treed thans op de heer C. Vlastuin, uiter aard tot aan de jaarvergadering in de cember, waar men een nieuwe voorzitter zal kiezen. Op het landgoed „Remmerden" onder Rhenen wordt zaterdag 29 juli a.s. de grootste auto-cross-rodeo gehouden, welke ooit in Nederland is vertoond. Er nemen niet minder dan 24 coureurs aan deel, twaalf uit België en twaalf uit ons eigen landje. Het belooft dus een België-Nederland ontmoeting te worden, met aan Belgische kant als favoriet Polarsen uit Antwerpen en aan Nederlandse zijde Kleingeld uit Nijmegen. 1200 METER BAAN Er wordt een baan uitgezet van on geveer 1200 meter lengte, met een be veiligingszone van tien meter. Op deze baan worden de coureurs losgelaten. Het gaat niet in de allereerste plaats om de grootste snelheid te bereiken zoals bij de autoraces in Zandvoort, maar meer om elkaar uit de baan te werken en daarbij is alles geoorloofd, behalve achteruit rijden, en op de voor waarde dat men in de baan moet blij ven. Er zal in Rhenen worden gereden in manches. In iedere manche starten vijf wagens, die telkens 20 ronden zullen moeten afleggen. Tijdens de wedstrijd moeten de cou reurs alles alleen doen. Technische hulp is niet toegestaan. Na de manches wordt de halve finale verreden en daarna de finale, met daar tussendoor de herkansingsritten. Er is 5500,aan prijzen beschik baar, die zullen worden toegewezen door een jury bestaande uit drie per sonen, waaronder dhr. H. de Rhoter van garage „De Rhoter" te Rhenen. Twee dagen vóór de cross wordt door een ploeg van dertig man het terrein op „Remmerden" in gereedheid ge bracht. Politie, brandweer en EHBO zullen tijdens de rodeo medewerking verlenen. De ingang van het terrein ligt aan de Autoweg. Pijlen zullen de goede rijrichting voor het verkeer aan geven. Van de organisatoren vernemen wij nog, dat in Rhenen de grootste cross op het grootste terrein met het grootst aantal deelnemers wordt gehouden. Dit is nog nimmer in Nederland vertoond. Het belooft een sensationele gebeurte nis te worden, 's Avonds vindt in hotel „Het Wapen van Hardenbroek" de prijsuitreiking plaats. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1961 | | pagina 1