PAUK Trotse vader ©mim VOOR UW VAKANTIE! SHOOK Setter Set PpaAVSTOH ELST RENSWOUDE Arbeidsbureau een betrouwbare gids Amerongens verenigingsleven akkoord met plannen Dorpshuis RHENEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ZONDAGDIENST ARAM Wou%LuA<>"$ Bevestiging en intree van ds. C. Langbroek Voortaan MAC-ritten in twee klassen DINSDAG KOOPJES Limonade glazen Soepkop en schotel Grote plastic boot Baas boven baas Uitslag puzzelrit voor fietsen Beperkte vakantie-arbeid heeft vele goede kanten VIJFTIEN VOOR EN TWEE TEGEN Marktberichten r w AMERONGEN Allegorische optocht in Amerongen Simon de Wit presenteert nieuwe spaarmogelijkheid Gevonden en verloren H.ENGLEBERT N.V. Ingekomen en vertrokken Marktberichten DE D.S.-BOK doktoren en apothekers FA. L. HEY Dipo, de donkere dwerg Deuze keer zei ik jelui niet mit zware perbleeme lastig valle. Allemaal zijn we nog in de vekansiestcmming en die motte we niet gaan bedarve. Ik zou et niet op me geweete wille hebbe, dat er eentjie ze eige erges oover cp zou draaie of ze eige heel diep erges in zou gaan zitte verdiepe. Nou graaf ik al nooit zoo diep, mar je weet toch mar nimmer hé. Sommige zeuke veul meer achter me praatjie dan et in warkelik- heid is. Verders zijn dur halve straate et Veen uit en die hebbe dur gelukkig heelegaar gien weet van wat dur hier in deuze daage omgaat. Ik veur mijn vin dat één van de leuke dinge van de vekansie. Een pcosie dur uit, mar dan ok nerges wat van weete. Ik zei me eigen dan ok nooit en te nim mer een krant achteran laate stuure. Ik zei wel wijzer weeze. Ik hoef in me vekansie heus niet te weete, dat de on gehuwde 25-jarige K. de 56-jarige wel gehuwde B. een scharp veurwarp tusse ze ribbe gezet heb. Ongelukkig genogt gaat dat toch elke dag deur en ik wil dan toch es een klein tijdjie gien weet van zukke nare zaake hebbe. Andere denke daar anderst oover. Die hebbe in de vrije daage juust es fijn de tijd om et nieuws van a tot z op te neeme en die laate braaf de krant op de dur vekansie-adres komme en koope dur ok nog net zcoveul naarig- heid op pompier bij as ze mar krijge kunne. Ik ken ok minse, die belle as ze op zaaterdag vertrokke zijn 's maandags al naar et Veen op om te hoore of dur nog wat bezonders gebeurd is. Wij zijn niet zooveul in de geleege- heid gewist om mit vekansie te gaan, mar ik heb dur in die weinige keere gien behoefte an gehad. Driek ontvong nog wel greeg een briefie van de jonges hce of alles dur veur sting, mar as ze kwaame heb ik ze nooit geleeze. Ik veur mijn geleuf, dat et in 't Veen van 't jaar niet veul is mit de vekansie- gangers. of - niet veul is - is misschien een bietje te kras gezeid, mar in ieder geval lekt et mijn minder dan andere jaare. As et zoo is dan mot dat erges an leg- ge. Dan gaat van onze plaats te weinig trekkracht uit. Een groot woord mis schien, mar et is toch zoo. Veur mijn staat et vast dat et Veen, een plaats die net tusse de Veluwe en de Utrechtse Heuvelrug leit, daar meer van zou ken- ne profiteere. Mar dan motte we dur een bietjie werk van maake. Heus de minse zelle hier niet zoo gauw in pen sion gaan zitte, mar dat is veur ons ok niet et veurnaamste. Ik weet wel dat er minse veur et vreemdelingeverkeer werke en die ver- diene dan ok alle lof, mar et is noodig dat iedereen dur wat veur oover heb. En is dat wel zoo? Ik wacht greeg op antwoord. Wout Blauwkous. Ds. C. Langbroek heeft zondag 23 juli 1.1. afscheid genomen van de Chr. Ger. kerk van Nieuwe Pekela en zal zondagavond 6 augustus a.s. om zeven uur, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door prof. dr. B. J. Oos- terhoff uit Apeldoorn, intree doen als predikant van de Chr. Ger. kerk van Veenendaal, waar hij beroepen is in de vakature van ds. W. Heerma, die op 7 mei van dit jaar naar Nunspeet is vertrokken en die daar tien dagen later intree heeft gedaan. Ds. Langbroek werd op 20 oktober 1927 te IJmuiden geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium te Haarlem $n studeerde vervolgens eerst ongeveer een jaar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en daarna nog enige jaren aan de theologische school van de Chr. Ger. Kerken in Nederland te Apeldoorn, waar hij in juli 1955 zijn kandidaats examen aflegde. Nadat de heer Lang broek toen ook door het college van curatoren van de theologische school was beroepbaar verklaard in de Chr. Ger. Kerken in Nederland werd hij op 30 oktober van datzelfde jaar (1955) door prof. dr. B. J. Oosterhoff uit Apel doorn bevestigd als predikant van de Chr. Ger. kerk van Nieuwe Pekela. Tijdens zijn ambtsbediening te Nieu- Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 DR. KOOYMAN Maandag Dinsdag Donderdag DR. V. d. DRIFT Woensdag Vrijdag 2—3 uur 2—3 uur Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL we Pekela .werd ds. Langbroek een paar maal afgevaardigd naar de parti culiere synode van het noorden en in de classis Groningen was hij o.a. examina tor symboliek; correspondent voor de zending en deputaat voor de geestelijke verzorging van militairen. Verder had ook nog zijn bijzondere belangstelling het jeugdwerk (knapenbond en jonge lingsverenigingen) en in „Groeiende Kracht", het orgaan van de bond van Chr. Ger. knapenverenigingen in Ne derland verzorgde hij de rubriek „Een blik rondom". Tijdens zijn ambtsbediening te Nieu we Pekela werd daar de kerk gerestau reerd en het verenigingsgebouw uitge breid. Verder nam hij te Nieuwe Pekela, om de onderlinge gemeenschap te be vorderen, mede het initiatief voor de z.g. contactavonden. Op 21 april 1958 ging ds. Langbroek in militaire dienst en is toen tot begin juni van het daaropvolgend jaar ruim een jaar te Assen bij het 43-ste Bat. Inf. werkzaam geweest als legerpredikant. De MAC „Veenendaal" zal na het ge sloten seizoen een aantal zeer aantrek kelijke oriëntatieritten uitschrijven. Aangezien er onder de deelnemers van oriëntatieritten stemmingen heer sen, dat de ritten de laatste tijd te zwaar zijn, heeft de MAC „Veenendaal" gemeend de ritten over het algemeen wat gemakkelijker te moeten maken en daarom besloten in het vervolg in twee klassen te laten starten, zodat de deel nemers kunnen kiezen tussen een pit tige dan wel een minder pittige rit. Degenen die een pittige rit prefereren kunnen starten in de A-klasse, terwijl er een B-klasse openstaat voor minder vergevorderden en beginnelingen. Aan alle door de MAC „Veenendaal" uitge schreven ritten kan worden deelgeno men met: auto's, motoren, scooters en bromfietsen. De MAC „Veenendaal" wekt een ieder, die eens een middag of avond uit zijn zorgen of beslommeringen verlost wil zijn op, deel te nemen aan een of meer van onderstaande ritten. 2 sept. 1961: veilig verkeersrit (in sa menwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Veenendaal). 16 sept. 1961: Lampegietersavondrit, (uniek in Nederland). 14 okt. 1961: normale oriëntatie-puzzel- of kaartleesrit. 15 nov. 1961: normale oriëntatie puzzel- of kaartleesrit. 9 dec. 1961: St. Nicolaasrit (als vanouds bekend erg leuke en gezellige rit). 26 dec. 1961: Kerstrit (traditioneel, met een record aantal deelnemers, laatste rit in seizoen). Voor de prijswinnaars in bovenge noemde ritten, worden in iedere catego rie prachtige prijzen beschikbaar ge steld. dun geblazen glas, vlot model, goed schoon te maken Speciale prijs 43 ct 3 voor riante maat soepkop met 2 oren op schotel in 6 verschillende kleuren, J koopjes prijs VAKANTIE KINDERKOOPJE enorme boot van on breekbaar plastic met hijskraan en vliegtuig aan boord. 89 ct Nu slechts Alleen dinsdag 1 aug. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 De grote fondman G. Hartman, lid van de P.V. „De Instuif" te Eist, heeft wederom met zijn alom bekende we duwnaar, de 74, een eerste prijs in de wacht gesleept op de zeer zware fond- vlucht Bordeaux (918 km). De duiven werden j.l. zaterdag om 12 uur gelost en bedoelde duif was zondag om 14.45 uur weer terug, hetgeen een uitzonderlijke prestatie is. Hiervóór won de vogel reeds 1ste Orleans, 2e Chatereaux en 1ste Ruffee. Tevens werd vogel 1ste kampioen duif fond. De duif speelt ook een vroege prijs in Bondsverband. De puzzelrit welke zaterdagavond werd gehouden is op een voortreffe lijke wijze verlopen. Het parcours liep vanaf het Kanaal via het dorp naar Ederveen en terug, terwijl onderweg de nodige moeilijkheden moesten wor den overwonnen zoals o.a. het tellen van de eikenbomen langs het Dikke- rijstlaantje. Veel deelnemers hebben dan ook de andere boomsoorten mee geteld en daarvoor strafpunten opge lopen. De eerste prijs werd in de wacht ge sleept door Jaap Pater, die zich slechts één strafpunt zag toegewezen. De prijzen bestonden uit geldprijzen van 5,tot 1, Met het beginnen der schoolvakanties zien steeds meer ouders zich geplaatst voor de vraag of zij erin moeten toestemmen dat hun zoon of dochter in die - hoog nodige -.vakantie enige tijd in een bedrijf gaat werken. Er leven bij vele ouders ernstige bezwaren tegen zulke werkzaamheden. Zo menen velen dat de kinderen de gehele vakantie hard nodig hebben om weer op verhaal te komen; anderen achten hun kinderen te jong of zien hun culturele behoeften door de materiële afleiding te zeer in het gedrang komen. Sommige ouders hebben be zwaar tegen het lagere niveau van menige vakantie-arbeid, of zij achten een te vrij contact van jongens en meisjes onjuist. Maandagavond kwam de stichting Verenigingsgebouw in vergadering bijeen in hotel „Het Rode Hert". De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer G. A. Dagnelie. Deze sprak zijn dank uit over de trouwe opkomst der leden, slechts vier van de eenentwintig verenigingen hadden geen vertegenwoordiger gezonden. Uit de notulen en verslagen van de secretaris bleek dat men o.a. vanaf 1946 bezig is met het plan voor het te bouwen dorpshuis. De moeilijkheden waren echter van dien aard, dat men nog niet tot resultaten is gekomen. Wel bleek uit het verslag van de penningmeester, dat er over 1960 een batig saldo van circa 400,in kas was. Het totale kapitaal der stichting bedraagt momenteel ruim 18.000,—. De aftredende bestuursleden, de he ren T. Eyffius, J. de Kroon en A. Brinkman werden herkozen. Bij het volgende punt der agenda, n.l. ingekomen stukken, gaven enkele ver enigingen blijk geen behoefte te hebben aan een dorpshuis. Vervolgens kwam de architect C. M. Ploeg aan het woord, die naar aanlei ding van gerezen vragen voortkomende uit de verenigingen een duidelijk over zicht van het gebouw gaf. Er kwamen nog vele nieuwe gezichtspunten naar voren. Ook vele nadelige punten wer den besproken door de heer C. M. Ploeg, welke voor een groot deel door hem werden weerlegd. Vooral het punt leeszaal-bibliotheek bleek praktisch onmogelijk, verder werd de stalling voor fietsen en brom fietsen door velen te klein bevonden, zo ook de kleedlokalen. Dat er voor toneeluitvoeringen geen aflopende vloer zou komen, was volgens velen een groot nadeel. Er werden hier over nog verschillende voorstellen ge daan, maar tot een goede oplossing kon men hieromtrent toch niet komen. Dit punt zal nog nader onderzocht worden. Verder werd verzocht de kijkgaten voor de filmvertoningsruimte op kijk- hoogte te maken. Een echte filmcabine werd niet nodig geacht, omdat tegen woordig voor 95% brandvrije 16 mm films worden gebruikt. Verder zullen er geen klapstoelen ge bruikt worden, maar stapelstoelen. Het daglicht wordt hoofdzakelijk binnen geloodst door plastic dakkoepels, welke volgens de heer C. M. Ploeg voldoende licht zullen doorlaten. Na deze duidelijke uiteenzetting van architect C. M. Ploeg, brachtx dr. Kars en de voorzitter dank aan de heer Ploeg voor zijn vele werk en studie hieraan besteed. MORELE ZIJDE Hierna kwam punt zeven van de agenda aan de orde, n.l. het vóór of tegen de plannen. In hoofdzaak kwam hierbij naar voren de financiële kant voor de verenigingen. Vooral de heren Van Maurik, Maris en Buis vroegen j zich af, of de verenigingen dit finan cieel wel op zouden kunnen brengen, j De voorzitter echter, was van mening, j dat hier van gemeentewege wel in voor zien zou worden, vooral ook door de toezeggingen van de waarnemend bur gemeester. Bovendien moest hier vol gens spreker, de morele zijde voorrang hebben. Ook de heer F. C. Magendans stelde j vast, dat men hier werkelijk op een verkeerd spoor was en bovendien was deze kwestie volgens spreker ook niet aan de orde. I j VEENENDAAL Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen te Veenendaal 95.000 eie ren aangevoerd. Prijzen voor grote eieren van 14,25 tot 15,per 100 stuks en kleine eieren van 7,tot 10,even- eens per 100 stuks. Er was een vlugge handel. De Veenendaalse biggenmarkt had een aanvoer van 70 biggen. Bij een redelijke handel werden prijzen genoteerd van 60,tot 80,per stuk. De hoofdzaak is, wil het vereni gingsleven zelf medewerken, en ook anderen waren het hier volkomen mee eens. Voorzitter beklemtoonde nog eens dat niemand 100% zou krijgen, maar beter wat dan niets. Veel commentaar was er op de com binatie dorpshuis - gymnastieklokaal. Tenslotte ging men tot stemming over, waarbij 15 verenigingen voor de plan nen stemden en 2 tegen. Na deze voor Amerongen zo belang rijke beslissing, sloot de voorzitter de vergadering tegen het middernachtelijk En dan zijn er nog ouders die menen dat de vakantie-arbeid van invloed is op de verhouding van hun kinderen tot hen en dat met name het gezinsverband losser wordt. Tegenover mogelijke nadelen staan echter ontegenzeggelijk ook grote voor delen. Zo heeft de vakantie-arbeid on getwijfeld een grote, maatschappelijk opvoedende waarde. De jongens en meisjes ervaren dat het eervol is door het doen van produktief werk een be loning te verdienen; hun zelfstandig heid wordt bevorderd, zij krijgen een bredere blik op de maatschappij, eer bied voor eenvoudig werk en sociale verschillen vervagen. En na hun vakan tie-arbeid zijn zij vaak vele ervaringen, van belang voor de keuze van een toe komstig beroep, rijker geworden. De rest van de vakantie kan - met het verdiende geld - des te plezieriger zijn. Wanneer de weersomstandigheden meewerken belooft het morgenmiddag (zaterdag) in Amerongen een gezellige Oranjedag te worden. Er staat n.l. een allegorische optocht op het programma, waarvoor al een behoorlijk aantal in schrijvingen binnen zijn. Aan de optocht kan worden deelge nomen door kinderen t/m 15 jaar. Zij kunnen zich opgeven bij sigarenmaga zijn Vonk tot uiterlijk vrijdagavond. De deelnemers moeten om half twee 's middags aanwezig zijn op de oprij laan van het kasteel, waarna de op tocht om half drie begint. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door „Ons Genoegen" met tamboerkorps, welke 's avonds ook nog een korte rondgang door de dorpskern maken. De route van de allegorische optocht is Overstraat, Molenstraat, Pr. Bern- hardlaan, Kon. Julianalaan, Koenestr., Burg. v. d. Boschstraat, Hofplein. Het centrum zal ongetwijfeld de Laan vor men waar vanavond en morgenavond een kermis is opgesteld. KOM vóór U met VAKANTIE gaat eerst eens kijken bij Radio Ballegoyen naar een leuke en handige Philips draagbare radio. Ook na Uw vakantie zult U er veel plezier van hebben. 108,afm. 8 x 14 cm 158,afm. 14 x 24 cm in meerdere kleuren 178,afm. 16 x 23 cm met leer bekleed 198,afm. 18 x 26 cm krachtige weergave Het verbruik van deze transistor radio's is nog geen cent per uur. KOM NU KIJKEN BIJ: lijnen door de industrie deed de vakan tie-arbeid in Breda, maar ook elders in den lande, spoedig populair worden. Ook bij de aanvang van deze vakan tie meldden zich vele enthousiaste jon geren voor enkele weken werk. Op de eerste dag had bij „De Faam" nog een kleine officiële plechtigheid plaats: daar werden de eerste jeugdige werkers of ficieel begroet door de directeur van het Gew. Arbiedsbureau en de directie van de fabriek. Daarna werden zij overgedragen aan hun leermeesters, die hen weldra als ijverige helpers naast zich hadden. Bij het aanvaarden van vakantie-arbeid via de Gew. Arbeids bureaus kunnen ouders hun kinderen met een gerust hart aan het werk laten gaan. RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 - TELEFOON 579 - RHENEN Het is pas een half jaar geleden dat Simon de Wit een geheel nieuw spaarsy steem invoerde. Naast de „gratis melk koetjes" die normaal zijn blijven gelden, kwam naar keuze het 50,— sparen 60,halen". Simon de Wit heeft nu be sloten er nog een grote attractie aan toe te voegen n.l. sparen voor een koelkast. Heeft de klant 6 boekjes bijeen gespaard (dus 6 x 50,dan krijgt zij hiervoor 360,uitbetaald, of - en dat is de nieuwe attractie kan zij een koelkast geleverd krijgen met een officiële win kelwaarde van 498, Huisvrouwen die al vlug zo'n koelkast willen hebben, kunnen zelfs volstaan met minder volle boekjes, indien zij voor elk ontbrekend boekje 60,— willen bijbe talen. Alle verdere bijzonderheden wor den bekend gemaakt in de SdW winkels. Ook bij „De Faam" in Breda verleent een groepje scholieren in de zomer vrij willig enkele weken vakantie-arbeid. Met belangstelling volgen zij - voor zij aan de slag gaan - de uiteenzettingen van een ervaren vakman over de be diening van ec- si rups-machine. Dat de industrie, kampend met grote personeelstekorten, graag gebruik maakt van de vrijwillig aangeboden, jeugdige hulp, spreekt vanzelf. Het be drijfsleven is er zich echter van meet af aan van bewust geweest, dat die vakantie-arbied niet in het wilde weg zou mogen geschieden. Zo ontstond enkele jaren geleden in Breda een Commissie Vakantie-arbeid, die onder leiding van de jonge dr. A. P. van Gent, directeur van „De Faam", een aantal richtlijnen voor vakantie- arbeid opstelde. Normen, die in de laat ste jaren in vrijwel het gehele land zijn aangehouden. Enkele weken geleden kwam de Commissie opnieuw bijeen om de richtlijnen, aan de hand van de opgedane ervaringen, nog eens te be kijken. Als resultaat van deze bespreking gelden voor het bedrijfsleven thans de volgende - voor scholieren, (d.w.z. jon gelui van 16-18 jaar), ouders en opvoe ders stellig tevreden stellende - bepa lingen: Geen tewerkstelling buiten de grote vakantie; zodanig werken dat tenmin ste nog altijd drie weken aaneengeslo ten vakantie wordt genoten; bij voor keur ge enscholieren beneden 16 jaar; geen nachtarbeid voor scholieren; jon gens en meisjes werken gescheiden; zoveel mogelijk groepsgewijze tewerk stelling van scholieren in het bijzonder met betrekking tot de meisjes; afzon derlijke schaf tgelegenheid voor de meisjes; een goede introductie in het bedrijf (zie foto: Bredase scholieren krijgen bij „De Faam" onderricht in het bedienen van een drups-machine); zorgzaam toezicht; alleen tewerkstelling bij bezit van introductiekaart van het Gew. Arbeidsbureau. Het stipt naleven van deze richt- VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 19 tot 26 juli 1961: Groene shawl; zilveren armband; rose gebreid jurkje; postzegels; gekleur de shawl; wit fietspompje; beige dames- portemonnaie met inhoud; sleutel; bad tas met inhoud. Verloren voorwerpen in dezelfde perio de: Bruine kinderschoen met steunzool; mapje met foto's; zwart-grijze vulpen; pakje inh. zwarte kousen; pakje inh. zwarte jumpers en textielgoed; groene plastic schoen en gele sok; wit overhemd; steunzool; slot van bromfiets; rode knip- portemonnaie inh. 15 gld; witte porte- monnaie inh. ong. 15 gld.; dameshorloge met groen bandje; witte handtas inh. por- temonnaie en bril; groen speelgoedko nijn; witte damesportemonnaie inh. 2,75 gld. en briefje. ELST Gevonden: kinderjasje; Verloren: da mes-regenjas, motorkaphandschoenen, portemonnaie. Aangelopen: zwarte hond en konijn. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist Heeft gezin. Vraagt veiligheid op de weg. Vrouw let op kleur en lijn. Vindt in SKODA: een degelijke wagen, comfort voor vijf personen, prettige kruissnelheid op ioo, top op 125 km per uur. Gunstig verbruik: i op 13 in de praktijk. Eigen stijl: sportieve bouw, keus uit tien kleuren. GESLAAGD De heer J. L. Nienhuis slaagde voor het diploma moderne bedrijfsadmini stratie (MBA), de heer B. Both voor het praktijkdiploma boekhouden. VEENENDAAL GESLAAGD De heer G. A. van Apeldoorn, amb tenaar ter secretarie te Veenendaal, is bij het te Amersfoort gehouden examen geslaagd voor het Praktijkdiploma boekhouden. Hij genoot zijn opleiding bij het handelsinstituut Van Rijswijk. Tip voor hem (en haar) die SKODA willen zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT.... MET compleet met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5495.- uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland Theresiastraat 145, Den Haag Tel. 070-723903* DEALER: STRAATMAN, Wageningen Vergersw.-g 42. tel. 3492 VEENENDAAL Geboren: Jacoba d. v. J. R. Versteeg en P. Smit; Gerrit z. v. J. van den Ham en J. Kroesbergen; Cornelis Willem z. v. G. van de Zandschulp en M. v. d. Broek; Gerrit Cornelis z. v. J. van Beek en N. v. Grootveld; Wilhelmina d. v. G. D. Riet veld en A. P. van de Haar; Mathilda Wilhelmina Christina d. v. N. v. d. Steeg en P. J. de Koning. Ondertrouwd: C. Boers en G. Schreu- der; J. Welles en G. W. Pluim; J. Note- boom en M. Breeschoten; D. J. Hul en G. Verwoert. Gehuwd: D. A. Veer en E. van de Lust- graaf; J. E. Wiegers en J. van Ee; H. van de Pol en N. Versteeg; W. van Barneveld en G. Hei wegen; E. J. van Kooten en A. Diepeveen; M. van de Weerdhof en H. van den Heuvel; A. M. Broeksteeg en A. C. J. L. Teunissen; M. J. den Haan en G. van Beek; M. Horn en M. Gerth; G. Marcus en G. van Enk. Overleden: Jacob Adrianus Oelderik, oud 66 jaar, echtg. van: M. van Barne veld; Jan Hendrik van den Ham, oud 72 jaar, echtg. van: G. Buitenhuis. RHENEN Geboren: Jan Jurriaan z. v. J. Drost en A. van Eek; Roelof z. v. C. van Laar en G. M. Eekhof; Harold Hendrik Roelof z. v. J. L. H. Verschure en W. Rademaker; Hortance Aquinata d. v. A. P. Jonkers en A. H. Koning; Jacob z. v. H. de Wit en W. C. van Lienden; Hendrika Everdina d. v. H. Wassink en B. G. Lagemaat; Marian d. v. P. J. G. van Dijk en A. J. Honders. Ondertrouwd: J. B. Elenbaas en J. van Laar; J. van Ingen en D. N. van Gulik. Gehuwd: J. Robertus en M. C. M. van Zweden; C. van Dijk en C. Terschegget. Overleden: Johan van den Berg, 72 jaar ongeh.; Jan Hendrik van den Ham, 72 jaar, geh. m. G. Buitenhuis, wonende te Veenendaal; Lucretia Georgette Frederi- ka Henriëtte Jansen, 77 jaar wed. v. A. E. Buitenhoff ten Cate; Wilhelmina Swart, 44 jaar, ongeh., wonende te Almkerk. EDERVEEN Geboren: Johanna C., d. v. C. F. van de Bund en.A. C. ten Böhmer. Ondertrouwd: A. van der Voet en H. van den Brink; G. J. Hendriks en M. J. G. Wesselink. Getrouwd: G. H. Laurents en A. Hove- stad; B. H. Danen en W. Lourens. Overleden: Gerritje Pater, 64 jaar, e.v. G. J. van Beek. RENSWOUDE Geboren: Gerrit Aart z. v. C. Pater en J. H. Kleijer. AMERONGEN Gehuwd: J. van den Berg en E. J. W. Stals. Overleden: Reijer Thomas van de Pol, 96 jr, wedn. v. C. C. Jansen van Doorn. SCHERPENZEEL Geboren: Jannigje d. v. A. v. d. Haar en J. van de Haar. RHENEN Ingekomen: L. Heikamp g/m Van Kooten van Veenendaal; A. J. M. van Iperen van Rijswijk (Z.H.); J. A. Fran ken g/m Van Kuilenburg van Dode- waard; H. Huijdink van Maarssen; U. Zijlstra van Dokkum; J. de Jong van Amsterdam; J. v. d. Weerd (gez.) van Ede; J. G. Derks (gez.) van Meppel; R. P. v. d. Berg van Dordrecht; H. Huij dink (gez.) van Maarssen. Vertrokken: G. J. Blankestijn naar Veenendaal; G. M. Brühl naar Drieber gen-Rij senburg; H. van Hal (gez.) naar Lienden; W. A. Lammers (gez.) naar Apeldoorn. SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 1.000.000 stuks Prijs kip- peeieren 15,tot 15,25. Henneeieren 7,tot 13,Allen per 100 stuks Han del vlug. Aanvoer biggen 266 stuks. Prijs 62, tot 80,per stuk. Handel vlug. In gedachten zie ik reeds de bok Gekleed in gala, dan wel rok Met de D.S. meemarcheren Reeds oefende hij vele keren O.a. in Bennekom en Landsmeer Als geoefend bok komt hij dan weer Na ook nog in Alphen aid Rijn Meermalen gesignaleerd te zijn Insiders van de harmonie „D.S." Vertelden, de bok doet goed z'n best De benaming, hoorde ik in Veenendaal Klopte echter niet helemaal De bok n.l. is een echte schapenram Vernam ik, toen 'k poolshoogte nam Weer anderen wisten niet het ware Maar konden wel voor vast verklaren Dit alles is geen loos gerucht Zo maar gegrepen uit de lucht Die D.S.-bok komt er vast In groot tenue, en niet als gast Doch als een levende mascotte Ook deelde men nog mee tenslotte Wat over de ram-bok wordt verteld (En ook in „De Vallei" reeds werd vermeld) Is geen sprookje dan wel fantasie Ontsproten in 't brein van ,de harmonie' Maar waarheid van begin tot eind Nu maar wachten tot de bok verschijnt Want zeer velen verheugen zich op de dag Dat de ram-bok meemarcheren mag. J. M. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. H. Jongerden van Zijderveld, 5 uur ds. J. Groen- boom van Lopikerkapel. Julianakerk 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur kand. T. Lekkerkerker van Lunteren. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. H. Jongerden van Zijderveld. Sionskerk 9.30 uur ds. C. G. Baart van Heteren, 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur dhr J. Gaasbeek. Dijkstraat 2.45 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van den Brink van Renkum, 5 uur ds. De Jong van 's-Gravenhage. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. De Jong van 's-Gravenhage, 5 uur ds. Van den Brink van Renkum. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Ten Hove van Mussel. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Heerma van Nunspeet. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Heerma van Nun speet. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 7.30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Bos, jeugddienst, 10.30 uur ds. Van Leeuwen van Rotterdam, 5.30 uur ds. Bos. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. Muilwijk van Randwijk. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds. v. d. Bijl van Barneveld. Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 6.30 uur ds. Dijkstra. Prot. Bond „Het Wapen van Harden- broek" 10.30 uur ds. J. de Pree. Ger. Kerk 10 en 5 uur dr. C. N. Impeta van Wolfheze. Ger. Gem. (synodaal) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. Kooien van Reeuwijk, 6 uur ds. Poot van De Bilt. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, dinsdag 1 aug. 7.15 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 2 aug. 7 uur dhr Kamp van Utrecht. AMERONGEN Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur dienst. R.K. Kerk 8 en 10.15 uur diensten. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur kand. Broek huis van Barneveld, 6.30 uur ds. v. d. Berg van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur dhr Brons van Nieuw Abbenes. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Warner van Utrecht. Vrije Evang. Gem. 8 uur Molenweg ds. Hamers. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Zijlstra van Vlaardingen, 6.30 uur dhr v. d. Wetering van Den Haag. VEENENDAAL: Dr. H. C. Bisschop, tel. 2776. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider Apotheek, Dr. Slot. de Bruineplein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. Rienstra, tel. 577. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Esser, waarnemend voor dr. Kars. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. v. Ringelesteyn te Ederveen. tel. 08387-201. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel.03497- 250. kies uw nylons bij rin nieuwe bella-ltaliaj linten Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 (4) Nog steeds verbaasd, begeleidde Aram zijn zon derlinge bezoeker naar de burchtzaal, terwijl de wachter zich over de muilezel ontfermd had. „Gij hebt dus een verre reis achter de rug?" begon Aram, die brandde van nieuwsgierigheid naar de redenen van dit vreemde bezoek. De dwerg knikte. Zijn kor te beentjes hadden moeite, de ander bij te houden en hijgend bracht hij uit: „Een zeer verre reis. Ik kom uit de streken van het zengende zand, waar de machtige heerser Beni eloh Tot Arams schrik brak het kereltje plotseling steunend zijn zin af. Hij wankelde en zou gevallen zijn, wanneer Aram hem niet had opgevangen. „Ge zijt overver moeid", sprak de burchtheer bezorgd, terwijl hij zijn gast, die slap tegen hem aanleunde naar binnen leidde. In de burchtzaal legde hij hem op een der lage rustbanken en gaf een bediende opdracht, wijn te brengen. Bezorgd keek hij naar zijn gast, die doodstil en met gesloten ogen bleef liggen. Wie was deze wonderlijke gast en wat kwam hij doen? (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1961 | | pagina 2