Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Derde Veenendaalse Jeugdvier- naatKP vnnr rfp npiir De Wereld van WEEK-tot-WEEK ederveen renswoude leeITsum rhenen scherpenzeel Jeugdwandelfeest van 8 tot en met 11 aug. WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Jaarwedden wethouders en presentie gelden hoger Tweede week kindervakantiewerk bij mooi weer 35e jaargang VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1961 Nr. 61 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel illlullOv O liill L T V/vl Vi-W Uvlll De verbouwingsplannen van deze WAARDE 45,— AM 135957 A.S. DONDERDAG RAADSVERGADERING H.K.H. PRINSES IRENE VIERT OP ZATERDAG 5 AUG. HAAR 22e VERJAARDAG Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER 50 JAAR GETROUWD merdeïwe HEREN- Redaktie en administratie: Parallelweg 1# - Veenendaal Tel. O 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Openb. W. v. d. Wcsteringhschool verkeert in slechte toestand Verbouwing van de openbare W. van de Westeringhschool aan de Pr. Bern- hardlaan is volgens b. en w. noodzake- j lijk, omdat deze school in een slechte m toestand verkeert. In hoofdzaak be- school omvatten het volgende: nieuwe toiletten, plaatsing van meer ramen en vervanging van bestaande ramen en vervanging van het schuine dak boven de gang door een plat dak. De urgentieverklaring voor deze ver bouwing is bij de minister aangevraagd. Vier dagen gezellig wandelen in een prachtige omgeving en nog veel meer, zo zou men de opzet van de Veenendaalse Dc kosten ^oidcn geiaamd op 35.000.-. Jeugdvicrdaagse kunnen noemen, want dit evenement, dat dit jaar reeds voor de derde keer wordt gehouden moet een feest zijn voor de meisjes en jongens die het meemaken. Vier dagen achtereen een wandelmars maken is op zich zelf al iets aparts, maar als men dan het programmt leest, dat om het wandelen is heengeweven dan moet alles één groot festijn worden. Het leuke programmaboekje heeft ons hier al een voorproefje van gegeven. Inderdaad is het be kijken van dit boekje al een vakantiegenot op zichzelf. Het is byzonder smaakvol uitgevoerd met leuke tekeninge tjes van Martin van de Brand en voorwoorden van één van de Veenendaalse wethouders, de heer C. N. van Kuijk en jeugdleider A. H. van Pypcn. Deze laatste staat borg voor de bij zondere fleur, die aan deze jeugdvier- daagse verbonden is. Hij heeft een at tractief ontspanningsprogramma op touw gezet voor verschillende uren waarin niet gewandeld wordt. Om enige grepen uit dit programma voor de ontspanning te doen. Op de eerste dag is er 's avonds in het jeugdgebouw aan de Industrielaan een komische film en als apart nootje een film van de vorige Veenendaalse j eugdvierdaagse. De tweede dag is er al vroeg iets te beleven: in de morgenuren een ver- keersspel op het Dr. Slot. de Bruïne- plein en 's avonds het poppentheater van Wim en Gerda Meilink. De derde dag begint met zwemwed strijden in Bergbad en 's avonds is er een kampvuur. Een speurtocht opent de vierde vier daagse en deze wordt besloten met de intocht - met muziek - van de vier- daagselopers. Twee muziekkorpsen zullen de jeug dige wandelaars inhalen, de harmonie „Caecilia" en het Chr. tamboers- en pijperskorps „Prins Bernhard". De deelnemers zullen aan de finish worden toegesproken door Veenendaals burge meester, mr. dr. J. Hazenberg. Evenals andere jaren bestaat ook voor deze jeugdvierdaagse veel belang stelling. Vrijwel dagelijks komen er aanmeldingen binnen. Reeds enkele groepen van buiten Veenendaal schre ven in, o.a. een groep van 26 kinderen uit Amsterdam, één van 14 kinderen uit Neerlangbroek en 15 kinderen uit Uit- huizermeden, boven in de provincie Groningen. Daarnaast zullen ook de wandelaars uit het kamp Overberg met hun zo langzamerhand beroemd geworden „wandelhond" Ollie B. Bommel van de partij zijn. Bovendien meldden zich reeds ver schillende wandelgroepen van eigen bodem aan. De hoofdmoot wordt verder wel ge vormd door de wandelaars, die zich in dividueel in lieten schrijven. Onnodig te zeggen, dat dit werk een enorme voorbereiding heeft gevraagd. Hiervoor heeft borg gestaan een comité, bestaan de uit de heren: C. N. van Kuijk, voor zitter, J. van Capelle, secretaris, A. H. van Pijpen, leider ontspanning, W. van Hunnik, marsleider en J. van Viegen, penningmeester. De leiding van de jeugdvierdaagse heeft tijdens de marsdagen haar zetel in het jeugdgebouw aan de Industrie laan. Hier worden startkaarten en ver dere inlichtingen verstrekt. De start zal plaats vinden vanaf de garage van de fa. G. J. van Schoonhoven aan de Indu strielaan. In het jeugdgebouw is ook de rode kruispost gevestigd. Er ka nop drie afstanden worden in geschreven, n.l. voor de 6 tot en met 10-jarigen op 10 km, de 11 tot en met 14-jarigen op 15 km, en de 15 tot en met 18-jarigen op 18 km. Deze afstan den gelden zowel voor groepen als in- dividuelen. De starttijden zijn voor de 18 km om 13.30 uur; de 15 km om 14.00 uur en de 10 km om 14.30 uur; het startbureau is open om 13.15 uur en sluit om uiterlijk 17.30 uur, op vrijdag om 20.30 uur, om dat op deze laatste middag om 17.00 uur wordt gestart in verband met de intocht. Het inschrijfgeld is opvallend laag te noemen, het bedraagt 1,25 voor 6 t/m 10 jaar, 1,60 voor 11 t/m 14 jaar en 2,voor 15 t/m 18 jaar. Ingeschreven kan nog worden bij de heer J. van Capelle, Middellaan 43a, giro 502663. Zij, die reeds ingeschreven zijn kunnen hun kaarten afhalen op maandag a.s. van twee tot vier uur en Particuliere woningen aan Populierenlaan Aan de Populierenlaan zullen vijf woonhuizen met schuurtjes en garages worden gebouwd. B. en w. hebben hier- voor inmiddels vergunning verleend, dinsdagmorgen a.s. van negen tot elf j doch moeten bij de raad aankloppen uur. omdat het uitbreidingsplan ter plaatse De huisvesting voor individuelen en j slechts bebouwing toestaat ten dienste groepen, die niet in Veenendaal wonen I van ambachtelijke en plaatselijke ver- behoeft volgens het programmaboekjezorgende bedrijven. De bouwvergun- geen probleem to zijn. Er kan worden ning is daarom verleend met toepas- gezorgd voor volledig pension a raison sing van art. 20 van dc Wederopbouw- van 17,voor dinsdag tot en met i wet. vrijdag, eventueel ook nog de zaterdag- j Inmiddels heeft Ir. Van Embden voor morgen. het onderhavige perceel een partiële De individuelen worden onderge- wijziging van het uitbreidingsplan bracht bij particulieren, de groepen in „Veenendaal noord-west" ontworpen, scholen, voor zover deze geen eigen Krachtens deze wijziging zal bebouwing kampeer- of logeergelegenheid hebben. I van dit perceel met eengezinshuizen Ook nu weer is de Valleiriks, vorige week uitgegeven by Banket - ys - tearoom C. Kraak, Koenestraat 4 - Amerongen niet gevonden. De vinderspremie is hitrdoor gestegen tot 45, De hieuw uit te geven riks heeft het RODE nummer By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 u., wordt de premie k contant uit betaald. Bedankt voor beroep Ds. Jac. Vermaas, predikant van de Herv. Gemeente van Veenendaal, heeft voor het beroep naar Wezep bedankt. Rest ons nog een oproep door te ge ven van de organisatoren van de jeugd vierdaagse, hetgeen hierbij van harte wordt gedaan. Men vraagt een acht- tot tiental jongens en meisjes in de leeftijd van 16 tot 18 jaar als hulp bij de controle of de organisatie van de spelen. Men kan zich hiervoor a.s. za terdagmiddag om twee uur opgeven in het jeugdgebouw aan de Industrielaan. Veenendaals burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg, zal a.s. donderdagavond de eerste werkvergadering van de gemeenteraad presideren. In deze vergadering brengt burgemeester Hazenberg een voorstel ter tafel, dat uitsluitend van hem uitgaat en dat verhoging van de salarissen van de wethouders behelst. Dit voor stel, waarin de wethouders als directe belanghebbenden niet wilden worden gekend, is gegrond op gewyzigdc richtlynen van gedeputeerde staten in de pro vincie Utrecht met betrekking tot de wethouderssalarissen. Het is dit college n.l. gebleken dat er niet te rechtvaardigen verschillen be staan in de wethouderssalarissen in de provincie Utrecht. In de nieuwe richtlijnen worden de gemeenten op grond van hun inwoner tal ingedeeld in een aantal kassen, ter wijl dan voor elke gemeenteklasse een minimum- en een maximumbedrag is vastgesteld. leszins redelijk voor de jaarwedden van de wethouders vast te stellen op het maximum. Dit betekent een jaarwedde van 5150,terwijl de huidige 480Ö,bedraagt. Veenendaal had op 1 juli j.l. 23.765 inwoners. Ook voor de presentiegelden voor bijwoning van de raads- en commissie vergaderingen hebben ged. staten nieu we richtlijnen opgesteld. Ook op dit Binnen deze normen kan de raad punt bestonden niet te rechtvaardigen kenbaar maken aan gedeputeerde sta ten welk salaris naar zijn mening aan vaardbaar kan worden geacht. Aan de hand daarvan stellen gedeputeerde sta ten vervolgens de jaarwedde vast. Veenendaal is op grond hiervan in gedeeld in klasse 11 (18.001 tot 24.000 in woners), een jaarwedde van 3400, tot 5150,Ged. staten willen deze regeling op 1 januari 1961 laten in gaan. Het dynamische karakter van de ge meente Veenendaal brengt met zich, schrijft de burgemeester, een complex van werkzaamheden, dat zich nog steeds uitbreidt en 'waardoor ook de wethouders steeds zwaarder worden belast. verschillen tussen te gemeenten in de provincie. Op grond van deze nieuwe regeling stellen b. en w. de raad voor het pre sentiegeld voor het bijwonen van raadsvergaderingen te verhogen van 10,tot 15,per vergadering. Commissievergaderingen zullen in het vervolg worden gehonoreerd met 7,50 per vergadering in plaats van met 6,-. Op grond daarvan komt het hem al-hage. GESLAAGD De heer J. Bosch, onderwijzer aan de Kon. Julianaschool, afdeling ulo, alhier slaagde voor de akte Duits l.o. Het examen werd gehouden te 's-Graven- zijn toegestaan. Jeugdgebouw „De Instuif" te klein Aanleg weg tussen Vijgendam en Ecnvoudlaan De brood- en banketfabriek van de fa. B. van Kooten en Zoon aan de Vij gendam is bijna gereed en daarom is het noodzakelijk dat de langs dat per ceel geprojecteerde weg tussen de Vij gendam en de Eenvoudlaan wordt aan gelegd. De fa. Van Kooten heeft een zestal uitritten op deze geprojecteerde weg en deze uitritten zijn thans niet bereikbaar vanaf de Vijgendam. Algehele reconstructie van de Vijgen- Het jeugdgebouw „De Instuif" aan de dam is nog niet mogelijk, zeggen b. en 1 Industrielaan moet worden uitgebreid,, w. in hun desbetreffende voorstel aan Wekelijks wordt het gebruikt door rond de gemeenteraad, aangezien het nieuwe 600 jongeren en om de grote toeloop te riool, dat in die weg moet worden ge- kunnen opvangen is het noodzakelijk legd, moet lozen op het hoofdriool in het gebouw uit te breiden en wel spe- de oostelijke randweg, dat tevens nog ciaal de handenarbeidruimte. Het ge bouw was aanvankelijk opgezet voor 300 jongeren. Voor deze uitbreiding wordt om ver hoging van het gemeentelijke subsidie verzocht en aangezien b. en w. van me ning zijn, dat het jeugdwerk in een be hoefte voorziet en uitbreiding van de capaciteit noodzakelijk is, stellen zij de raad voor het subsidie te verhogen tot 4000,per jaar. Frankering van gemeentepost goedkoper dan verzending onder „dienst" Sinds de invoering van de nieuwe regeling voor de verzending van de ge meentepost onder „dienst" is het fran keren met een machine belangrijk goedkoper dan de „dienstverzending". B. en w. hebben een proef genomen met een gehuurde frankeermachine en zijn tot de conclusie gekomen, dat het verschil zelfs 4000,— per jaar zal be- moet worden gelegd. Daarom komt er een noodoplossing in de vorm van een overstort op de sloot langs de Vijgen dam. Bij de openbare aanbesteding van het werk schreef de fa. A. Kosters en zonen te Eist in voor 56.900,en was daar mee de laagste. Hoogste was de fa. J. Merbis met 58.777,—. Rijkswaterstaat zal binnenkort een aanvang maken met de reconstructie van het gédeelte van de Nieuweweg van de Rijksweg 12 tot aan dc spoorlijn Utrecht-Arnhem. De kosten hiervan komen ten laste van het rijk, doch hier in is niet de aanleg van een riolering begrepen. Dit is een gemeentelijke aan gelegenheid. Zo snel mogelijk hebben b. en w. een plan voor riolering laten ontwerpen, j aangezien aanleg hiervan minder kos ten met zich brengt als dit tegelijk met de vernieuwing van het wegdek ge- beurt. Rijkswaterstaat heeft de reconstructie 1 dragen. Het verzenden van dienststuk- j van het wegdek opgedragen aan Bruil ken zou komen op 12.500,per jaar Ede N.V. Het ligt volgens b. en w. voor Foto: Max Koot GESLAAGD Voor het aanvullende banketbakkers examen voor het gemengde bedrijf, slaagde te Nijmegen dezer dagen onze plaatsgenoot, de heer W. van Voort huizen. en het zelf frankeren 8500,per jaar. Op grond daarvan wordt voorgesteld een frankeer machine van 1500,en een postsnelweger van 560,aan te schaffen. de hand de riolering aan dezelfde aan nemer op te dragen om moeilijkheden en stagnatie in de uitvoering te voor komen. De door Bruil opgegeven prijs van 81.550,komt hen redelijk voor. Begunstigd door mooi weer begon maandag J.l. de tweede week van het Kin dervakantiewerk. Door het mooie weer én door het feit dat vele ouders zelf nog vakantie hebben en met hun kinderen optrekken, was de opkomst de eerste dagen niet zo groot als tydens de eerste week. Enthousiast werd maandagmid dag getekend door de jongens en meisjes van 10 - 14 jaar. Elkeen moest twee tekeningen maken, n.l. een verplichte en een vrye. De verplichte tekening had als onderwerp de Brandweerkazerne. BUSRAMP IN ZWITSERLAND. Woensdag is een autobus met Ameri kaanse vakantiegangers na een aan rijding met een vrachtauto het vier- woudstedenmeer by Luzern ingereden. Van de 38 inzittenden konden zich slechts tien mensen in veiligheid bren gen. Aangenomen moet worden, dat de anderen verdronken zyn. Foto links: redders in bootjes zoeken naar de on geluksbus, die op grote diepte onder water ligt. Foto rechts: Een van de redders, een brandweerman uit Luzern bij de opgeviste spullen uit de veron gelukte bus. Ook een paneeltje van de bus zelf hoort tol de geborgen stille getuigen van de ramp. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaaiweg 2 - Tel. 2918 De le prijs ging naar Adri Achter berg. De 2e naar Marie Josee Beemer. Een eervolle vermelding kreeg Hans Ebbers. Dinsdagmorgen stonden de kinderen van 10 - 14 jaar aangetreden voor de fietsralley. Het werd een puzzeltocht door Veenendaals omgeving, tot op grondgebied van Rhenen, n.l. tot aan de Thijmse hucht. Verschillende jon gens en meisjes brachten de tocht, die niet zo gemakkelijk was, tot een goed eind. De prijswinnaars waren: Johan v. d. Bruinhorst en Johan de Bruin. Voor de kleintjes zou er dinsdagmid dag vertelmiddag zijn, maar door het mooie weer was er te weinig belang stelling zodat dit niet doorging. Woens dagmorgen trokken ±60 kinderren naar het Berggat om de volksspelen mee te doen. Al spoedig begon het te regenen zodat de hele groep naar het jeugdge bouw verdween waar de spelen binnen werden voortgezet. Er werd enthousi ast gespeeld in twee groepen, n.l. 6-9 jaar en 10-14 jaar. De prijzen gingen hier naar de volgende kinderen: Ballonslaan, 6-9 jaar: le prijs Bas- tiaan Andeweg; 2e prijs Fia Valken burg. 10-14 jaar: le prijs Gerrit van Doorn; 2e prijs Jan van Halen. Koekhappen, 6-9 jaar: le prijs Chris Kroes; 2e prijs Joke Bakker. 10-14 jaar le prijs Jan Bos; 2e prijs Joop van Son. Kaarsblazen, 6-9 jaar: le prijs Dick v. d. Bovenkamp; 2e prijs Fia Valken burg. 10-14 jaar: le prijs Joh. v. d. Bruinhorst; 2e prijs Kees Beemer. Touwknopen, 10-14 jaar: le prijs Joop van Son; 2e prijs Henk v. Ginkel. De foto's van de fotowedstrijd, die gehouden werd in de eerste kinder vakantieweek kunnen zaterdag a.s. 's middags om twee uur opgehaald wor den bij het jeugdgebouw aan de In dustrielaan. Alle kinderen die een fo to maakten kunnen deze daar ophalen. Ook teenager-show in Ederveen? Nu in onze omgeving regelmatig teen agermuziekavonden worden georgani seerd, heeft een groep jonge liefhebbers van deze muziek in Ederveen ook het plan opgevat een dergelijke teenager show in deze plaats te houden. Men wil deze show eind september houden en heeft het oog op het Marktgebouw. De plannen, die nog in een voorbe reidend stadium zijn, met het oog op medewerkende muziekbandjes, worden nader uitgewerkt door het Ederveense ensemble „The Blue Sharks". Voorlopig programma voetbalver. „Renswoude" In afwachting van de competitie speelt „Renswoude" nog enige wed strijden. Op 6 aug. a.s. speelt het tweede elftal op een toernooi in Barneveld. 20 aug. is het de beurt aan het eerste elftal die dan op een toernooi van R.K. U.V.V. uit Veenendaal speelt. 26 aug. is het de bedoeling dat het le elftal een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen „Veenendaal". Renswoude zal dan versterkt zijn door enkele spe lers van Rhenus en Scherpenzeel, als mede enkele betaalde voetballers. Het 2e elftal speelt 27 aug. bij R.K. U.V.V. uit Veenendaal. Waarna dan wel gewacht zal worden op de competitie. GEEN LUXE MEER. Het leven wordt luxer en daarom zijn meer en meer luxe dingen geen luxe meer, dat wil zeg gen behoren zij niet te vallen onder het tarief der weelde belasting vindt de Franse re gering. Zij heeft daarom die belasting nu afgeschaft voor lippestift, zodat men nu niet langer meer kan zeggen „dat is een luxe-vrouwtje" wan neer men een jonge of oudere dame tegenkomt met felle rode lippen. Ook mag men zich in Frankrijk nu met luxe- zeep wassen, eau-de-cologne en enkele soorten parfum ge bruiken zonder weelde-belas- ting te moeten offeren. HOED. Prins Philip van Engeland heeft een radio-ont- vangertje in zijn hoge hoed laten monteren. Die hoed draagt hij als hij naar de paar- derennen gaat en de ontvan ger gebruikt hij om ondertus- sen het nieuws van andere sportevenementen niet te mis sen. Zo blijft de prins sportief bij de tijd. ZET. Tussen twee Schotten van wie de een in Schotland en de ander in Australië woont, zijn al 34 jaar bezig met een partij schaak. Ze doen dan ook slechts één zet per jaar, om de beurt op kerst morgen. Ze schatten dat de partij nog 14 jaar zal duren. LIJN. Mejuffrouw Sylvia Elaine is in de gevangenis te Washington een vermage ringskuur begonnen waarbij in drie maanden tijd haar ge wicht van 45 tot 39 kilo ver minderde. Een dezer dagen was het zover: zij ontsnapte door een gaatje van 20x25 cm. BED Een vrouw heeft recht op echtscheiding wanneer haar man altijd maar door in bed ligt, ook al werkt hij in bed en verdient hij in bed het da gelijks brood voor zijn gezin, heeft een rechter te Holly wood verklaard. De man waar het hier om ging, heet Eugène Zigowitz en hij verdient zijn geld (zo'n half miljoen dollar) door vanuit bed met zijn agent in' Wallstreet te telefoneren. Toen zijn vrouw hem tenslotte zei dat'ze hem niet langer in bed kon zien en een procedure tot echtscheiding zou begin nen, antwoordde hij tussen twee telefoontjes met Wall street in: Als jij wilt scheiden is het mij goed, maar zorg dan dat het vóór je verjaardag in orde komt, dan hoef ik niet m'n bed uit om een verjaar dagscadeau voor je te zoeken. GEEN ANTWOORD. De directeur van het casino in de Belgische badplaats Knokke-le Zoute heeft aan Marlène Die trich 20.000 gulden, aan Frank Sinatra 40.000 en aan Nat King Cole 30.000 gulden geboden als ze een avondje voor zijn gas ten kwamen zingen. Geen van drieën heeft zich verwaardigd iets van zich te laten horen. BRIEF. Sinds de dood van Clark Gable heeft zijn wedu we meer dan twintigduizend brieven van bewonderaars van de filmster gekregen. In plaats van ze persoonlijk te beant woorden heeft zij besloten een boek te schrijven waarin deze fans alle bijzonderheden over hun idool kunnen vinden waarom zij in hun brieven vroegen. Vrijwillige bijdrage Woensdag 9 augustus houdt de kerk voogdij zitting voor het in ontvangst nemen van de vrijwillige bijdrage in de consistoriekamer des avonds van 7-9 uur. Heeft u nog niet betaald, komt dan deze avond. LAATSTE CORSO-NIEUWS De bedrijvigheid in Leersum voor het Bloemencorso op zaterdag 5 aug. is in volle gang. In de nacht van vrijdag op zaterdag zal menigeen weinig of helemaal niet tot slapen komen, om alles op tijd klaar te krijgen. Aan de praal-, luxe en reclamewagens worden deze week duizenden bloemen verwerkt. Zo zal dit corso een ware lust voor het oog zijn en we hopen voor de organisa toren een succes voor hun omvangrijke voorbereidingen. De wagens worden opgesteld op de Lomboklaan te Leersum waar ze te be zichtigen zijn. Om 3.30 uur wordt gestart vanaf de Lomboklaan. De route is dan: Rijks straatweg, Vredenoordlaan, Boeren- buurt, Rijksstraatweg, Half Eiken, Eng- laan, Kon. Julianalaan, Pr. Bernhard- laan, Rijksstraatweg, Broekhuizerlaan, Middelweg, Rijksstraatweg, Pr. Bern- hax-dlaan omhoog en ontbinding van de stoet. De prijsuitreiking zal zijn ongeveer een half uur na ontbinding van de stoet in hotel ,,'t Jachthuis Damlust". besparing, die het diepvriezen mee brengt, waren de motieven die de heer Harthoorn tot de bouw van een derge lijke inrichting brachten. In korte tijd verrees een diepvriesinriehtipg met vele kluisjes, afmetingen 50x60x70 cm, inhoud 205 liter. Voor deze conservering van levens middelen, in hoofdzaak afkomstig van eigen oogst, slachtvee en pluimvee, bleek zoveel animo te bestaan, dat bin nen het jaar moest worden uitgebreid. Binnen afzienbare tijd hoopt de heer Harthoorn op hetzelfde terrein een 2e diepvriesinrichting te openen met een vloeroppervlak van 13 bij 9 meter, in houd plm. 125 ton, waarin de huisvrou wen hun voedsel, de jagers hun wild en de slachterijen hun vee en pluimvee kunnen conserveren. Tegen boom gereden De heer E. uit Zeist wilde woensdag middag een voor hem in de richting Barneveld rijdende auto inhalen op het moment dat vanuit de richting Barne veld een andere auto, bestuurd door mevr. Van M.-S., wonende te Barne veld, naderde. Teneinde een frontale botsing te voorkomen week mevr. Van M. zoveel naar rechts uit dat zij een aan de kant van die weg staande boom raakte en door de klap in tegenover gestelde richting kwam te staan en hierbij nogmaals een boom raakte. De door haar bestuurde, zo goed als nieuwe Mercedes werd totaal vernield, zij en de bij haar inzittende moeder werden licht gewond en haar vader be kwam zodanig letsel dat hij op dokters advies per ambulance-auto naar het ziekenhuis te Amersfoort is vervoerd. Een en ander had plaats op de Bar- neveldseweg in de niet geheel over zichtelijke bocht ter hoogte van de boerderij Van der Peut. Diepvriesinrichting Ruim een jaar geleden kocht de heer Harthoorn aan de Stationsweg te Scher penzeel een krotwoning met de bedoe ling op dat terrein een diepvriesinrich ting te bouwen. De ervaringen over de uitstekende smaak en de grote arbeids- Zaterdag 12 augustus a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer en mevr. D. Heikamp-Mol, Populierenlaan 29, Rhenen, met elkaar in het huwelijks bootje stapten. De bruid, die 69 jaar oud is en de bruidegom, die 72 is, mo gen zich beiden nog in een goede ge zondheid verheugen. De bruidegom ge niet al heel wat jaren van zijn pen sioen. Hij is Veenendaler van geboor te, maar was bijna 30 jaar werkzaam bij de Ned. Spoorwegen te Rhenen. In 1946 werd hij gepensioneerd. Het bruidspaar heeft 5 kinderen, 17 kleinkinderen en 3 achterkleinkinde ren. Bij de vele gelukwensen, die hen zullen worden overgebracht voegen wij gaarne de onze. Prisma Pontiac Omega voor betere uurwerken HQ0FD5TR. 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1