Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gebrek aan personeel, uitblijven van hogere goedkeuring: plannen De Wereld van WEEK-tot-WEEK o.a. het nieuwe Raadhuis - tot volgend jaar in de kast Vanavond intocht Veenendaalse Jeugdvierdaagse WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Brutale inbraak in Overberg onder melkenstijd AMERONGEN Over drie weken de bekende Ritmeester-Herfsttocht EDERVEEN OVERBERG SCHERPENZEEL 35e jaargang VRIJDAG II AUGUSTUS 1961 Nr. 63 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL: Tocht Bejaarden: NOG VIJFTIG AUTO'S TEKORT föetzcniuthale - WEKKERS hJ'SO H00FDSTR 91 VEENENDAAL 111 III Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Bloemen aanbieden aan Panhuis f 47,50 WAARD! AB 619909 Veenendaals Wandelcomité zette prachtig parcours uit Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Gebrek aar technisch personeel en uitblijven van hogere goedkeuring zijn er de oorzaak van, dat verschillende werken, die de Veenendaalse gemeenteraad in de ge meentebegroting 1961 opnam, niet kunnen worden uit gevoerd. Deze werken zijn: bouw van het nieuwe raad huis, reconstructie van de Molcnstrtaat, verbetering van het Benedeneind, aanbrengen van een slijtlaag op een gedeelte van de Buurtlaan-Oost, een gedeelte van de Munnikenwcg en Patrimoniumlaan, herstrating van de Stationswijk, aanleg van een hoofdriool in de Gcerseweg/ Panhuis en verbetering van de Tuinstraat. Dit alles was verwerkt in een begrotingswijziging, die burgemeester en wethouders aan de raad voorstelden en die gisteren avond in de vergadering van de gemeenteraad naast bijna dertig andere punten ter tafel kwam. Overigens had de agenda weinig om het lijf. Er waren geen punten, die er „uitsprongen" en het merendeel schoof, na een enkele opmerking of een vraag, vlot onder de hamer van Vee- ncndaals burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg, die voor de eerste maal een werkvergadering van de raad presi deerde, door. Het viel niet te verwonderen, dat over het belangrijkste werk, dp bouw van het nieuwe raadhuis, dat van de begroting 1961 werd geveegd, door de raadsleden met geen woord werd ge rept. Het is algemeen bekend, dat het uitblijven van de hogere goedkeuring deze bouw noodgedwongen op een zij spoor rangeert. Algemene waardering voor Jeugdwerk Anders dachten de raadsleden over de andere werken. Een reeks van ka- pitaalswerken wordt van de begroting afgevoerd, zei de heer M. Bastmeijcr (CH) bitter, en op deze manier wordt de gehele begroting een paskwil. Hij verzocht b. en w. dringend alsnog te trachten verschillende van de genoem de werken uit te voeren. Kan men nu al voorzien, dat uitvoe ring van deze werken niet mogelijk is? vroeg de heer G. J. van Deelen (SGP). We zijn nog maar juist het eerste halfjaar van 1961 gepasseerd. De heer T. Verkuijl (PvdA) vond het een systeemloze manier van werken. Is er geen geld, dan zit de zaak wel vast op een gebrek aan technisch per soneel bij gemeentewerken. Spreker vroeg zich af of de organisatie op dit punt wel goed is. Hij drong er daarom bij b. en w. op aan zich tijdig en goed te oriënteren op hetgeen „wel en niet kan". In dat geval weet de raad waar hen mee af is. Wat zich op deze manier aan de raad gaat onttrekken, dat was volgens mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) de urgentie van de verschillende ge vallen. Door al dat schrappen van verschil lende werken raakt men volgens spreekster een inzicht in de urgentie van de werken kwijt. Wethouder C. N. van Kuijk (AR), aan wie de beantwoording van de „verbol gen" sprekers in eerste instantie werd overgelaten, kon zich het geluid van de dame en heren raadsleden terdege voorstellen. Hetzelfde ontevreden ge voel hebben burgemeester en wethou ders ook, maar er is een niet in een handomdraai op te heffen gebrek aan technisch personeel. Niettemin was de wethouder het er mee eens, ondanks het feit dat het hier maar voorzienin gen van betrekkelijk geringe aard en geen geweldige werken betreft dat er tegen afvoering van aanvankelijk op de begroting geraamde werken moet wor den gewaakt. Toch probeerde de heer Bastmeijer nog of het mogelijk zou zijn de „ge schrapte" werken weer op te nemen in de begroting. Theoretisch wel, antwoordde de voor zitter, maar wat de praktische uitvoer baarheid betreft zal men moeten af wachten. En ook de toezegging betref fende uitbreiding van het techinsche personeel, die de heer Bastmeijer gaar ne had kon de voorzitter niet doen. Het verkrijgen van voor het werk ge ëigend personeel is niet altijd even ge makkelijk, luidde diens antwoord. Niet weggegooid De eerste indruk van de heer Schol ten was geweest toen hij het voorstel om 35.000,te besteden aan verbe tering van de openbare lagere school aan de Prins Bernhardlaan onder ogen kreeg; weggegooid geld. Nadat hij ech ter ter plaatse de situatie had opgeno men dacht hij er in averechtse zin over. Na deze verbetering betere licht en luchttoevoer en toiletten zou volgens spreker deze stokoude school weer tien tallen jaren meekunnen. Minder tevreden was de heer Schol ten over het leegstaan van een bij deze school behorende en verwaarloosde wo ning. Waarom, vroeg spreker, wordt deze woning niet bewoonbaar gemaakt? Dit was volgens wethouder Joh. van Hardeveld (PvdA) een probleem, waar mee niet alleen de heer Scholten wor stelt. Een erfenisje bij de vele van de grenswijziging, zogezegd, maar de wet houder kon de toch verheugende mede deling doen dat er nu een rapport klaar ligt betreffende deze woonruimte. De verbouw hangt evenwel nog af van hogere toestemming, want de geraam de kosten liggen enigszins boven het toegestane. Wenselijk of noodzakelijk? Een ander huisvestingsvraagstuk waar de raad zich mee bezig hield was de ambtswoning van de burgemeester. B. en w. stelden voor hieraan enige voor zieningen te treffen, o.a. centrale ver warming aan te brengen, welk gerief zij voor een burgemeesterswoning noodzakelijk vonden. Beter wenselijk of desnoods, uiter mate wenselijk dan noodzakelijk, vond mevr. Buddingh, anders zou men hier- hiervan werd afgezien in verband met gewijzigde plannen. Naar de mening van wethouder van Kuijk was er geen enkel bezwaar te gen dat hier en daar een stuk grond blijft liggen voor bijzondere bebouwing; het is gemakkelijk als men wat achter de hand heeft. De heer Verkuijl was het daar wel mee eens, maar toch ook met de beide eerste sprekers. Als men er toch geen gebruik van maakt kan men de grond beter voor gewone woningbouw be stemmen. Volgens de voorzitter waren b. en w. bereid dit nader te bezien en even tueel t.z.t;. met een voorstel te komen. Ideeënbus Mevr. Buddingh had een brief ont vangen met negen vragen, die zij gaar- in het Granse Gat. Aanvankelijk had R.K.-kerkbestuur dit in optie, maar ne in de rondvraag wilde stellen. Hoe wel de bewuste brief anoniem was wil de mevr. Buddingh er toch graag mee voor de dag komen.omdat hij wellui dend was gesteld en zeker geen aan tijgingen bevatte. Burgemeester Hazenberg, echter, vond, dat een raadslid aan zijn eigen waar digheid tekort doet); als deze op een anoniem schrijven reageert. Mevr. Buddingh Vond het toch jam mer om de brief, de brief te laten. Zij had juist naar aanleiding van deze brief b. en w. willen voorstellen of het niet wenselijk zou zijn om een ideeën bus bij het gemeentehuis te plaatsen. De voorzitter meende niettemin, dat de bevolking zoveel ruggegraat moet hebben dat men niet met anonieme brieven voor de dag komt. HU wilde mevr. Buddingh zeker niet tekort doen in haar rechten als lid van de raad, maar adviseerde haar toch sterk de brief niet voor te lezen doch de diver se punten aan b. en w. voor te leggen. Hiermee ging mevr. Buddingh ak koord; ook deed de voorzitter de toe zegging dat b. en w. zich over een ideeënbus voor de inwoners zullen be raden. Voor de Autotocht Bejaarden op woensdagmiddag 30 augustus a.s. komt het Comité Tocht Ouden van Dagen nog circa vijftig personen auto's tekort. J.l. zaterdag was de aanmeldingster mijn verstreken en toen bleek dat zich van de totaal 800 aangeschreven auto bezitters in Veenendaal, 75 hadden aan gemeld om die dag de bejaarden te vervoeren. Dit vrij lage aantal schrijft men toe aan het feit dat vele aange schrevenen nog met vakantie zijn en niet in de gelegenheid zijn geweest zich op te geven. De animo van de zijde van de bejaarden is weer groot: tot nog toe schreven zich een kleine 500 bejaarden in. Het Comité verzoekt de autobezit ters die wél in de gelegenheid zijn de tocht mee te rijden en zich nog niet hebben opgegeven, dit zo spoedig mo gelijk te doen. VA. voor betere uurwerken Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbehecr Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 mee de indruk kunnen vestigen dat aan de voorganger van de huidige burge meester tekort gedaan is. Overigens viel volgens spreekster moeilijk te zeg gen waar wenselijk ophoudt en nood zakelijk begint. Ik acht het niet noodzakelyk maar wel wenselyk, antwoordde wethouder Van Kuijk hierop, dat noodzakeiyk wordt veranderd in wenseiyk en aldus werd besloten. De heer Scholten vroeg hoe ver het binnenkort vrijkomen van de ambts woning strekt. Al het op en neer rei zen van de burgemeester geeft zorgen en kost tijd en geld. De wethouders De Ruiter en Van. Hardeveld konden op dit punt vrij po sitieve mededelingen doen. Hoogst waarschijnlijk is de nieuwe woning voor oud-burgemeester Bakker 15 au gustus gereed en het treffen van voor zieningen aan de ambtswoning van burgemeester Hazenberg neemt, na het vrijkomen, wellicht nog 4 a 6 weken in beslag. Onjuist De jaarwedden van de wethouders werden herzien op grond van de door ged. staten aangegeven nieuwe normen. Geen bezwaar had de heer Jac. Slok (AR) tegen deze herziening, maar wel tegen de manier waarop dit voorstel werd gedaan, n.l. door de burgemeester zonder de wethouders, die zich als di- rect-belanghebbenden hadden onthou den. Spreker vond dit onjuist, omdat het naar zijn mening niet gaat over de personen die thans zitting hebben, maar over de jaarwedden die aan de functie van wethouder zijn verbonden. Waardering sprak er reeds uit het voorstel tot verhoging van het subsidie aan de stichting jeugdwerk „De In stuif" tot 4000.en mevr. Buddingh deed hier nog woorden van bijzondere lof bovenop. Woorden van lof, gericht aan de jeugdwerkleider, de heer A. H. van Pijpen en zijn medewerkers. De heer Scholten uitte zich zeker niet in minder waarderende woorden; hij vond het jammer, dat het voorstel er niet met algemene stemmen doorging. Ga er eens heen, was zijn advies, en dan ziet men dat het geld goed be steed is. De SGP stemde om principiële redenen tegen, hoewel de heer G. J. van Deelen zei. dat hij zeker waarde ring voor het werk van de jeugdwerk leider had. Achter de hand In de complexen het Franse Gat en De Geer zijn nog enkele percelen grond bestemd voor bijzondere bebouwing, waarvoor zich geen gegadigden hebben gemeld. B. en w. achtten het verant woord, zo deelden zij de raad mee, deze terreinen, in reserve te houden. In verband met gebrek aan grond voor woningbouw, achtte de heer Bast meijer het toch beter, deze grond te bestemmen voor de bouw van wonin gen. O.a. betrof zijn opmerking een perceeltje bij de in aanbouw zijnde Herv. Ulo in de omgeving van de Berg weg. Hetzelfde had de heer Scholten voor met het stuk grond bij de R.K. kerk Do ruim zeshonderd deelnemers aan de derde Veenendaalse Jeugdvierdaagse zyn in de namiddag aan de laatste kilometers begonnen en zullen vanavond hun intocht door het centrum van Veenendaal maken. De verzamelplaats is aan het einde van de Zandstraat (Panhuis) waar tot kwart over zeven gelegenheid is bloemen aan te bieden. De organisatoren rekenen er op dat geen enkel kind met lege handen naar de finish toe hoeft, zodat het evenals vorig jaar een triomfantelijke intocht zal worden. Omstreeks kwart over acht zullen alle kinderen in garage Schoonhoven aan de Industrielaan bijeen zijn waar burgemeester J. Hazenberg hen zal toespreken. De intocht wordt muzikaal opgeluisterd door drie muziekkorpsen, t.w. het Veenendaalse „Prins Bern- hard", de drumband uit Eist en de drumband van Ederveen. De drie dagen dat er nu gelopen zijn, telt het Vierdaagse legertje zes uitval lers. Overigens zijn de weersomstan digheden bijzonder gunstig geweest, zo dat niet alleen de jeugd, maar ook de De belangrijkste groepen bij de Jeugdvierdaagse zijn wel Neerlang broek, Uithuizermede (Gr.), Amster dam, Opheusden, Eist en Veenendaal. Bromfiets contra tractor Op de gevaarlijke kruising Dijkstraat Mr Heemskerkstraat is de bromfietser v. G. uit Overberg, doordat hij geen voorrang verleende, in botsing geko men met een tractor, bestuurd door v. D. uit Veenendaal. De bromfiets werd organisatoren uitermate tevreden kun- zwaar beschadigd. Niemand kreeg per- nen zijn over het verloop van de derde Vierdaagse. Een bijzondere aantrekkingskracht op de kinderen oefent het gevarieerde ontspanningsprogramma rond de Jeugdvierdaagse uit. Naast het verto nen van lachfilms en muzikale avon den, werden de kinderen ook bezig ge houden met spelen in de openlucht en een zwemmorgen waarbij maar liefst 350 kinderen aan de start verschenen. LEDENVERGADERING GVVV De jaarlijkse algemene ledenverga dering van de voetbalvereniging GVVV zal op woensdag 16 augustus a.s. wor den gehouden in gebouw De Samen werking. soonlijk letsel. Bromfietsers in botsing De bromfietsers van G. en A. uit Vee nendaal zijn dinsdag op het kruispunt J. Steenlaan-Adr. v. Ostadelaan met elkaar in botsing gekomen, v. A. liep een hersenschudding op, terwijl zijn voertuig zwaar beschadigd werd. Verkeersbord omver gereden Tot nog toe onbekende dader(s) heb ben op de hoek Bembrandtlaan-Kerke- wijk het aldaar staande verkeersbord omver gereden. De politie heeft de zaak in onderzoek. De Valeiriks, vorige week uitge geven bij Pfaff naaimachinehuis, Kerkewijk, Veenendaal is weder om niet gevonden. De waarde heeft zodoende de ongekende hoogte bereikt van zevenenveer tig gulden vijftig. De nieuwe riks heeft het rode nummer: BU inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 u„ wordt de premie a contant uit betaald. Twee kostbare dameshorloges en een portemonnaie met inhoud, dat was de buit van een brutale inbraak welke vrijdagmorgen bij de landbouwer v. d. G. in Overberg werd gepleegd. De dief heeft overigens zijn buit niet volledig kun nen nemen, want tydens een hevige worsteling met de boer ontglipte hem de portemonnaie zodat alleen nu nog de twee horloges verdwenen zijn. Genoemde landbouwer ging tijdens het melken even de boerderij binnen om naar de marktberichten van 6.40 uur over de radio te luisteren. Hij vond het direct al vreemd dat de kast deur openstond en nog groter werd zijn verbazing toen plotseling een on bekende man achter de kastdeur van daan kwam en hem pardoes een flin ke stomp onder de kin gaf. De landbouwer reageerde prompt op de zelfde wijze en in een ommezien GEVARIEERD PROGRAMMA TIJDENS AMERONGSE LICHTWEEK Rondom de Amerongse Licht- en Mu- ziekweek is een aantrekkelijk en geva rieerd programma samengesteld, dat mor genavond begint met een muzikale rond gang door het verlichte dorp met Tap toe van het muziekkorps „Pieter Aafjes" uit Culemborg in het park Lievendaal. Maandag vindt 's avonds de keuring plaats van de verlichte tuinen en gevels Dinsdagavond brengt het Hollandia- Tricokoor uit Veenendaal populaire liedjes ten gehore in het park Lieven- daal. Woensdagavond staat in het teken van de teenagers, want dan verzorgt het bekende Veenendaalse orkest The Valley Mixers en het duo The Come- co's een cabaret, waaraan ook mede waren beide mannen in een hevige strijd gewikkeld. De vrouw en de knecht die buiten aan het melken wa ren, hoorden het hulpgeroep van de bedreigde boer niet, zodat de dief kans zag, met achterlating van de portemon naie, te ontvluchten. Hierbij maakte hij gebruik van een fiets die ongeveer veertig meter van de boerderij neergezet was. Een achtervolging per auto had geen resultaat, daar de man het bos in vluchtte. De politie die snel ter plaat se was, kon evenmin succes boeken. Later op de dag is er zefs nog gebruik gemaakt van een speurhond, maar ook toen beek de indringer spoorloos. werken Dimphie Latee en Jan van Soest. Donderdagavond is het de beurt aan de Amerongse muziekvereniging „Ons Genoegen" die een rondgang door het dorp zal maken. Zaterdagavond is het sluitstuk met een grote muziekshow en taptoe van de muziekvereniging „Concordia" uit Cu lemborg, voorafgegaan met een rond gang door het dorp. Al met al een pro gramma voor elk wat wils. Over drie weken om precies te zijn op zaterdag 2 september a.s. wordt in Veenendaal de traditionele Ritmeester Herfstwandeltocht gehouden. Het Vee nendaals Wandel Comité, bij wie de organisatie berust van. dit grote wandel sportevenement, heeft een voortreffelijk parcours uitgestippeld over afstanden van 20, 15 en 10 km dat zich hoofdzakelijk bevindt in de bossen rond Heimerstein en Rhenen. De inschrijving voor deze tocht staat open tot uiterlijk 26 aug. a.s. Intussen hebben zich al weer diverse verenigingen uit andere plaatsen aan gemeld om aan de herfsttocht deel te nemen, zoals Zeist, Wageningen, Ben- nekom e.a. De wandeltocht staat onder auspiciën van de Sticht Gooise Wan delsport Bond, waardoor alle richtlij nen, regelementen en bepalingen van de SGWB van toepassing zijn. De start vindt plaats vanuit gebouw 't Trefpunt aan de Dennelaan, 's mid- Jaarvergadering Advendo NIEUW SPEELVELD EN NIEUWE SHIRTS De voetbalver. Advendo te Ederveen hield maandagavond haar jaarvergadering in café v. d. Linden. Tydens deze verga dering werd bekend dat het nieuwe voet balterrein van Advendo aan de Schras op 2 september a.s. officieel zal worden ge opend. Deze opening zal waarschUnlUk opgeluisterd worden door muziek van het fanafarecorps „Irene". Men heeft aan de voetbalclubs CJVV uit Amersfoort en VVOG uit Harder wijk verzocht de eerste wedstrijd op het nieuwe veld te spelen, waarvoor Advendo dan een beker beschikbaar stelt voor de winnaar. Ook werd besloten af te stappen van het zwart-witte tenue en een bordeau- rood shirt te dragen. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de heren H. van Beek en A. Lagerwey gekozen de heren H. Roel- vink en N. van Beek. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de he ren D. Stomphorst en B. J. van Beek. Terreincommissaris van het nieuwe speelterrein wordt de heer G. van Ruis- wijk. Het bleek dat Advendo gegroeid was in ledental met zeven nieuwe le den. Er werd tenslotte de suggestie ge daan om in het komende seizoen druk te trainen en te pogen een wat beter resultaat te behalen in de competitie, wat gezien de aanwinsten van een ge heel nieuwe linkervleugel, ook wel te verwachten is. dags om half drie. Behalve de uit te reiken herinneringsmedaille krijgt ook iedere deelnemende vereniging als prijs een bekertje. Extra prijzen zullen wor den toegekend aan die groepen, die na beoordeling door een jury daarvoor in aanmerking komen. Door de chef van de Generale Staf is aan militairen toestemming verleend aan de tocht deel te nemen. Of er ook inderdaad militaire groepen in Veenen daal mee zullen lopen, staat nog niet vast. Vanaf het startpunt trekken de groe pen eerst door een groot gedeelte van Veenendaal-zuid, o.a. het SI. de Bruine- plein, en gaan dan pas de bossen in. De prijsuitreiking vindt 's avonds na 6 uur plaats, waarschijnlijk door directieleden van de Ritmeester Sigarenfabrieken. Gezien de prima organisatie en het natuurlijke parcours, worden een groot aantal deelnemers verwacht. Verkeer tijdens lichtweek In verband met de ophanden zijnde lichtweek te Amerongen wordt van po litiezijde het dringende verzoek gedaan met de verwachte verkeersdrukte de nodige voorzichtigheid in acht te nemen en de snelheid, wat het verkeer betreft te beperken. De Gverstraat vanaf de Hof tot aan meubelzaak van Breescho- ten en vanaf de Hof tot aan Huize „Oranjestein" zal afgesloten zijn voor bromfietsen. Tegen eventuele overtre ders kan proces-verbaal worden opge maakt. WINKELS OPEN Tijdens de Amerongse Lichtweek van 12 tot en met 19 augustus zullen de winkels 's avonds tot tien uur geopend zijn. Overberger ernstig gewond Dinsdagavond is de landbouwer V. uit Overberg onder Leusden met zyn brom fiets ten val gekomen en in zorgwekken de toestand naar het ziekenhuis overge bracht. Het slachtoffer reed op het fietspad en is waarschijnlijk verblind geworden door een tegenligger. Hij reed pardoes op voetgangers in en kwam zodanig te vallen dat hij met een schedelbasis- fractuur en verschillende hoofdwonden in allerijl naar het ziekenhuis „De Lig- tenberg" te Amersfoort moest worden overgebracht. Naar de bruiloft van meester Hoewel het niet gebruikelijk is dat schoolkinderen en onderwijzend perso neel in de vakantietijd contact met el kaar zoeken, maakte dit j.l. dinsdag in Overberg een uitzondering. Daar wis ten n.l. alle kinderen dat op die dag het hoofd van de chr. school, de heer J. Wijnand in De Meern in het huwelijk trad met mej. Schelfhorst en zo kon het gebeuren dat er 's morgens twee volle bussen met een kleine honderd Overbergse schoolkinderen in het mooie plaatsje De Meern arriveerden, om de kerkelijke inzegening van het huwelijk bij te wonen. Daarna werden KONING DER JAZZ. De Engelse lord Montagu, bijge naamd de Koning der Jazz, heeft voor de tweede maal op zijn prachtige 16e eeuwse kas teel in de graafschap Hamp shire een jazzfestival georga niseerd. Vierhonderd jazzgek- ken onder de 5.000 genodigden hebben echter verhinderd dat het kon doorgaan. Zeer tot verdriet van de lord, die wijs geworden door het eerste fes tival, toen zijn halve inventa ris werd vernield, zestien po- litie-agenten binnen zijn kas teelmuren had gehaald om excessen „neer te slaan". De vierhonderd raakten echter zo in extase dat zij de agenten onder de voet liepen en alles kort en klein sloegen, wat zelfs de lord die toch heel wat voor de jazz over heeft te gortig was. MEISJES GEVRAAGD. De ongelukkigste jongens ter we- reld wonen in een afgelegen dorp in de Italiaanse Abruz- zen: onder de 400 inwoners bevindt zich geen enkele huw bare dochter. Zij hebben nu een verzoekschrift ingediend, waarin zij de autoriteiten vra gen maatregelen te nemen. Zij stellen daarbij echter nogal hoge eisen: zij zijn alleen ge steld op de import van jonge dames die een flinke bruids schat meebrengen of met werken een behoorlijk inko men hebben. Een uitzondering willen zij echter wel maken als het een kandidaat betreft, die „heel mooi en heel lief" is. ONTIJDIG. De Franse po litie vergeet noch vergeeft. Bekend is het verhaal van de man, die uit het Vreemde lingenlegioen ontvluchtte, tien jaar in Amerika onderdook en op de dag dat hij meende weer ongestraft in Frankrijk te kunnen rondlopen te Parijs uit het vliegtuig uit New York stapte. „Pik", zei een Frans gendarme, na even in zijn boekje te hebben gekeken, „u bent precies een dag te vroeg". De man werd deer ingerekend en moest opnieuw zijn loop baan in het legioen opnemen". Iets dergelijks gebeurde een dezer dagen te Cannes, waar een Amerikaanse familie uit Turkije een kinderjuffrouw meebracht. Ze hadden nog net een appartement kunnen hu ren, vlak naast een politiebu reau. „Pik", zei opnieuw een agent na in zijn boekje te hebben gekeken en arresteer de de kinderjuffrouw. Hoe wel deze onder een schuil naam leefde kon de politie di rect nagaan hoe zij werkelijk heette en dat zij 17 jaar gele den te Marseille ter dood was veroordeeld. De kinderjuf schrok heel erg en stamelde: „Hoe is het mogelijk, het is al zo lang geleden". Maar het was mogelijk en ze zal nu op nieuw berecht worden. NIETS NIEUWS. Er is niets onder de zon, bevond de re dactie van het Engelse blad Evening News toen zij een nummer van 80 jaar geleden opsloeg. De voorpagina van 26 juli 1881 vermeldde met grote koppen: .Rebellen in Al- gerië' Geruchten over top conferentie Bewegingen van Russische troepen". allen onthaald ten huize van de fam. Schelfhorst waar ook door de kinderen een prachtige lamp werd aangeboden Ook van het schoolbestuur ontving het pasgetrouwde paar een passend ge schenk. Tent-campagne van Vrije Evang. Gem. Uitgaande van de Binnenlandse Zen ding der Vrije Evangelische Gemeen ten in Nederland, wordt er op maan dag 14, dinsdag 15 en woensdag 16 au gustus a.s. te Scherpenzeel een Tent campagne gehouden onder het alge meen thema „Geen vakantie? Toch on reis. Reisleider Jezus Christus". Elke avond wordt weer een ander onder werp behandeld. Sprekers zijn o.a. ds. Hamers, ds. van Petegem en ds. Vas- seur van Kampen. Solistische mede werking verlenen de heer Paul Hofste de, Duo Post en Jo Schenk. De tent is geplaatst bij de gasfabriek

De Vallei | 1961 | | pagina 1