Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Uniek zwemsport - evenement voor de Gelderse vallei De Wereld van WEEK-tot-WEEK Sterkste zwemteam van de wereld komt naar de Grebbeberg WAAR IS DE VALLEI-RIKS? TELEFOON ZOEKT NIEUWE WEGEN Grote behoefte aan vrijgezellenflats ZANDSTRAAT KRIJGT (EINDELIJK) NIEUW WEGDEK Door woedende Ambonezen ten onreehte afgetuigd OVERBERG ELST AMERONGEN EDERVEEN 35e jaargang VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1961 Nr. 65 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Gisteren aangekomen 50,— WAARD! AS 323803 Kabels zullen verdwijnen Ook schoonspringen Nederland Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Slecht weer speelt Amerongse Lichtweek parten Rhenenaar had twee dagen nodig om weer op verhaal te komen Graafwerk in rivieren Torens Tweejaarlijkse fokdag in Ederveen Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lyncn) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4.50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer .10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Twaalf topzwemsters uit de Verenigde Staten zullen a.s. dinsdagavond in het natuurbad Ouwehand op de Grebbeberg de strijd aanbinden tegen de snelste zwemsters uit het lage landje aan de zee. De twaalf Amerikaanse meisjes - te zamen het sterkste zwemteam ter wereld - zullen morgen eerst in Zwolle hun krachten meten met de Nederlandse zwemsterren, zodat de ontmoeting in Rlienen als een revanche beschouwd moet worden, waar het ongetwijfeld span nend aan toe zal gaan. De organisatie van dit interessante zwemgebeuren is in handen van de Rhcnense Zwem- en Poloclub „De Forellen" die vanzelfsprekend haar uiterste best heeft gedaan de gasten op zo waardig mogelijke wijze te ontvangen. ER KOMT WEER EEN M-FEEST Er is goed nieuws voor de jeugd want er is weer een groot M(elkbrigadier)-feest op komst. In de loop van de volgende week zullen de nieuwe logboeken aange boden worden aan alle Lagere scholen in Veenendaal, waarmee naar schatting vier duizend nieuwe M-brigadiers worden ge- creeerd. Het grote M-feest zal medio sep tember plaats hebben. AUe bijzonderheden hieromtrent zullen in ons blad bekend gemaakt worden, zo dra alles definitief geregeld is. De Amerikaanse damesploeg bestaat uit vrij jonge meisjes met in de zwem- wereld klinkende namen. CHRIS VON SALTZA bijvoorbeeld veroverde vorig jaar op de Olympische Spelen maar liefst drie gouden medail les. Zij is de aanveerdster van de ploeg en onlangs 17 jaar geworden. Zij stu deert op een Highschool en gaat vol gend jaar waarschijnlijk naar de Uni versiteit. PEGGY COLLINS, 15 jaar, stond vo rig jaar ook op het hoogste Olympische schavotje om een gouden plak in ont vangst te nemen. Vorige week nog ver beterde zij het wereldrecord 200 m. vlinderslag dat op naam stond van de Nederlandse Marianne Heemskerk. Het is een ontzettend leuk en vrolijk type dat ook nog op school gaat. DONNA DE VARONA is van Spaanse afkomst, maar toch blond en 14 jaar. Zij behoort al enkele jaren tot de top figuren en verbeterde enkele weken geleden het wereldrecord 4 x 100 mete persoonlijke wisselslag. De „oudste' van de hele ploeg is NANCY KANDY die „al" 23 is. Gistermorgen kwamen de meisjes per KLM op Schiphol aan, waar zij o.a. werden verwelkomd door de voorzitter van de „Forellen" uit Rhenen en enkele leden van de KNZB. Alle zwemsters waren in prima conditie, alleen Donna Toen de cassière vertelde dat ze een week te vroeg waren, vonden ze het nog niet erg ook. Beter te vroeg dan te laat, zo redeneerden zij. Al met al komt de Rhenense zwemvereniging een woord van hulde toe, dat zij er in is geslaagd een dergelijk hoogstaand sportevenement naar Z.-O.-Utrecht te krijgen. NED. GAS MIJ. N V. STELT ADVISEUSE AAN Bij de Ned. Gas Mij. waarvan het hoofdkantoor in Veenendaal is geves tigd, zal op 1 september a.s. een advi seuse in dienst treden voor het geven van huishoudelijke voorlichting. Het is mej. Ten Bosch die haar werk zaamheden in het rayon van de Gasmij. - Rhenen, Amerongen, Leersum, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude en Veenendaal - zal verrichten. Het is voor het eerst dat de Gasmij. een dergelijke service aan de clientèle gaat bieden. KNECHT UIT HOOIBERG GEVALLEN Vorige week is de Vallciriks uit gegeven bij Kapsalon II. Bouman. Veenendaalsestr.w. 25, Eist (U-> en weer niet gevonden. Om het vinden te vergemakkelijken had den wy een riks met een rood nummer gebruikt, maar ook dit heeft blijkbaar niet geholpen. Deze week wordt het weer een „oude" rijksdaalder, d.w.z. met een rood nummer en wel nr. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur, wordt de premie a contant uitbetaald. Indien de riks in de komende week niet wordt ge vonden wordt het bedrag a 50,overgemaakt aan, een liefdadigheids instelling. GROTE VOGELEXPOSITIE De Elsterse Kleurvogelvereniging zal op 24 en 25 november a.s. in de zaal van Sportlust te Eist een grote vogel expositie organiseren. Deze tentoonstelling beloofd iets zeer bijzonders te worden. De te exposeren collectie zal een grote, verscheidenheid te zien geven en is ongetwijfeld veel omvangrijker als voorgaande jaren. De gevleugelde vrienden zullen worden ge- Op de boerderij van G. aan de Dwars- keurd door de bondskeurmeester van weg is vrijdagmiddag de 18-jarige boe- de Nederlandse Bond van Vogelliefheb- renknecht J. F. uit Veenendaal van een bers, de heer J. L. Adolfsen uit Hilver- hoogte van zeven meter uit een hooi- sum. berg gevallen. De jongeman was bezig met het op winden van een hooibergkap. Tijdens deze werkzaamheden had hij het onge luk uit te glijden en viel daardoor uit de zeven meter hoge hooiberg. Een toe vallig ter plaatse aanwezige vakantie- 1 ganger, een EHBO'er uit Alkmaar, ver- leende eerste hulp. Het slachtoffer liep een hersenschudding op en een schou derfractuur en is op advies van dr. Hey naar het Julianaziekenhuis overge bracht. Den Haag (N.N.P.) De P.T.T. heeft een uitgewerkt plan op tafel liggen om de steden in Nederland onderling te verbinden door middel van een straalzendernet. In verscheidene steden zullen grote radiotorens worden gebouwd. Het straalzendernet werkt op het principe van de hoog-frequentietrillingen, die langs radiografische weg worden overgebracht. Door dit straalzendernet wordt het leggen van lange interlo- cale kabels overbodig. Het bestaande kabelnet zal nog worden gebruikt. Voor de gebruiker van de telefoon zal er niets veranderen. Het nummer moet op de ver trouwde manier worden gekozen. Het telefoontoestel in huis moet via kabels met de telefooncentrales verbonden blijven. De uitvinding van straalzenders en de toepassing in het telefoonverkeer zijn niet nieuw. In Amerika werd al tien jaar ge leden een straalproject uitgevoerd. Op het ogenblik worden in de Nieuwe Wereld ongeveer dertig percent'van alle interlo kale telefoongesprekken via straalzenders gevoerd. Ook in het bergachtige Zwitser land, waar het leggen van telefoonkabels geen gemakkelijk werk is, loopt een groot deel van het telefoonverkeer via straal zenders. De P.T.T. gaat nu tot de bouw van zo'n zendernet over omdat het huidige kabel net langzamerhand te klein wordt om aan de steeds groeiende vraag naar verbin dingen te voidoen. De telefoon is in de maatschappij langzamerhand een onmis baar instrument geworden. Op het ogen blik belt de Nederlander gemiddeld iedere week eenmaal op naar een andere stad. Het aantal telefoontjes binnen de stad loopt in de miljarden. De vraag naar het wonderinstrument van Alexander Craham Bell, die in 1876 voor het eerst de men selijke stem door electro-magnetische energie over enige tientallen meters hoor baar maakte, is zo sterk toegenomen, dat het telefoonverkeer eens in de zeven jaar verdubbelt. AMERIKAANSE ZWEMSTERS OP SCHIPHOL. - Donderdagochtend arri veerde op Schiphol de Amerikaanse de Varona had last van de Hollandse dameszwemploeg, die in Rhenen tegen zomerkou. Ze hoopte echter spoedig te acclimatiseren en zelf dacht ze dat het wel zou gaan. De gloednieuwe wereldrecordhoud ster garandeerde een zeer spannen de race want Marianne Heemskerk, die zij onttroonde, zal haar uiterste best doen om haar nieuwste en jongste rivaal goed partij te geven. De meisjes die al opgetogen waren over de vliegtocht, waren in mooie rode uni formen gekleed: witte rok, rode jasjes en mutsjes. Na de verwelkoming op het vliegveld werd later op de dag Amster dam bekeken en een boottocht door de grachten gemaakt. De meeste belang stelling ging uit naar klompen en wind molens, waar ze in Amerika zo vaak over hadden gelezen. Nu ze alles in werkelijkheid zagen, begrepen ze ook wel dat niet geheel Nederland op klom pen loopt Bezoekers die dit zwemevenement bijwonen krijgen ook een uitzonder lijke demonstratie schoonspringen te zien. Hiervoor zorgen de beide kam pioenen Joene Dina Lanzy en Barbara Mac Ellister, eveneens uit het land van Uncle Sam. Een tweede onderdeel van het avondprogramma is de waterpolowed- strijd tussen het Nederlands Militair Zevental en een vertegenwoordigend zevental van de Kring Midden Neder land. Als scheidsrechter treedt op de internationaal Henny Keetelaar. De wedstrijden beginnen met het voorstellen van de deelneemsters van beide landen, die zich zullen opstellen aan weerskanten van het zwembad. De toespraken worden gehouden in het Engels en het Nederlands, waarna tot besluit van de openingsceremonie achtereenvolgens het Amerikaanse en Nederlandse volkslied zal klinken. Hoewel Nederland natuurlijk niet kan bogen op een dergelijk wereldbe roemd team, staan wij ons „mannetje" toch ook wel. Zo zullen aan de start verschijnen Corrie Schimmel en Judith de Nijs, twee meisjes die al heel wat hebben gepresteerd. Verder Ria van Velzen, Marianne Heemskerk, Atie Voorbij, Tineke La- gerberg en tal van andere bekende namen. Overigens bestaat er voor deze lan- denontmoeting al grote belangstelling. JI. dinsdag kwamen er al twee vreemdelingen per bromfiets naar het zwembad om de wedstryden bq te wonen. de Nederlandse ploeg in het strijdperk zal treden. Op de luchthaven werden de zwemsters verwelkomd door de he ren Buiskool en Bolman van de K.N. Z.B. Op de foto zien we de heer Buis kool in gesprek met de aanvoerster van de ploeg, de bekende zwemster mej. Chris von Saltza. VEEL INTERESSE VOOR RITMEESTER HERFSTTOCHT Voor de Ritmeester-Herfstwandeltocht welke op zaterdag 2 september a.s. wordt gehouden blijkt veel interesse te bestaan. Al direct na de openstelling van de in schrijving meldden zich behalve Veenen- daals clubs, ook wandelverenigingen uit Zeist, Amersfoort, Rhenen, Amerongen en Scherpenzeel. De inschrijving sluit defini tief zaterdag 26 augustus a.s. Er bestaat in Veenendaal een grote behoefte aan vrijgezellen- flats. Dit vertelde ons de heer W. Slok die ter compensatie van de bouwkosten van zijn nieuwe pand aan de Jan Steenlaan op de boven verdieping vier vrijgezellenflats heeft laten bouwen. „Nog voordat ik definitief besloten had de bovenverdieping als vrijgezel lenflats in te richten, had rnen er blijk baar lucht van gekregen en ontving ik al aanvragen. Ik heb er maar vier kun- den zijn. nen helpen, maar het aantal aanvragen was enorm. Als ik t.r fcjjvoorbeeld veer tig of vijftig had gerVad, was ik ze ook kwijtgeraakt." De bouw van dergelijke flatwoningen is een primeur voor Veenendaal. Iedere flat bestaat uit een ruime zit-slaap- kamer, een volledig ingerichte keuken en een douche. Er zijn aparte aanslui tingen voor radio en televisie, terwijl iedere flat ook een eigen bel heeft. Vol gens insiders uit de bouwwereld heeft men aan deze mogelijkheid in Veenen daal nog nooit eerder gedacht. Sommi gen verklaarden dat, wanneer men nu een grote flat zou bouwen, de woningen in een minimum van tijd bewoond zou- ORGANISATIE BEJAARDENTOCHT IS ROND De organisatoren van de op woensdag middag 30 augustus a.s. te houden Bejaardentocht hebben deze week vol doende auto's binnen gekregen om alle 491 bejaarden een plaats te geven. De karavaan zal bestaan uit 122 perso nenauto's, 2 combi's en 3 bussen. Men is momenteel druk bezig met de in deling, waarvan de deelnemers in de loop van de week bericht zullen kry- gen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Vorige week dinsdag is de Wegen- een heel eind op weg zijn. De nieu- bouwmaatschappij Bruil uit Ede be gonnen met de vooral door de bewo ners zo lang verwachte reconstructie van de Zandstraat en gedeelte van Panhuis, n.l. tot aan de Gladiolen- straat. Onvoorziene omstandigheden voor behouden, zullen de werkzaamheden we Zandstraat wordt, althans wat het wegprofiel betreft, vrijwel gelijk aan de Hoofdstraat: een 9 meter brede rij baan in asphalt met parkeerstroken en trottoirs.' Dit houdt ook in dat alle groen stroken, zoals die nu nog ten dele te ongeveer een half jaar in beslag ne- vinden waren, gaan verdwijnen, maar men. Om het drukke verkeer zoveel hiervoor heeft men geen oplossing kun- mogelijk te laten doorstromen is men nen vinden. De reconstructie betekent voorlopig begonnen met de ene helft tegelijkertijd dat alle huisaansluitingen van de weg, waar graafmachines al van het riool vernieuwd zullen worden, Een opname van de reconstructie werk zaamheden aan de Zandstraat. Men is momenteel bezig met de linker weghelft om het verkeer zo veel mogelijk te la ten doorstromen. Het oude pand op de hoek van de Flui tersstraat is ook al verdwenen, zodat de uitmonding verbreed kan worden. een kwalijk werkje dat vele hoofd brekens kost. Bij de graafwerkzaamheden stuit men steeds op de schoeing van de vroe gere Grift in de vorm van ijzeren an kers en dikke houten palen die vaak nog in een uitzonderlijk goede staat zijn. Het moet ongeveer 35 jaar gele den zijn dat de Grift is gedempt. Hoe wel de werkzaamheden veel ongerief veroorzaken, hebben de bewoners dit er graag voor over nu ze weten dat de hobbelige Zandstraat een mooie gladde en brede weg zal worden. Gistermorgen om half elf werd het huwelijk gesloten tussen A. v. d. Berg en mej. H. v. Barneveld. De bruidegom, die lid van de Elftalcommissie \ran DOVO is, en de bruid werden bij het verlaten van het gemeentehuis verrast door een ere-haag van DOVO-junioren. Het slechte weer van de laatste da gen heeft de Amerongse Muziek- en Lichtweek danig parten gespeeld. Dinsdagavond was er een zangavond, verzorgd door het bekende Hollandia Trico-koor uit Veenendaal waarvoor, ondanks de kou, grote belangstelling bestond. De meisjes hebben dan ook, zoals te verwachten viel, „waar voor hun geld" gegeven en de vertolking van diverse populaire liedjes viel bij het publiek bijzonder in de smaak. Jammer was het echter dat door de lage tempera tuur de pauze moest vervallen en het programma daardoor sterk werd in gekort. Woensdagavond was het nog erger want toen moest door de stortbuien het programma geheel worden afgelast. Ook dit zal menigeen gespeten hebben, daar vooral de jeugd zich verheugd had op de Teenagershow van „The Valley Mixers". Als sluitstuk van de Lichtweek wordt zaterdagavond achter huize „Lievendaal" een grote show-taptoe gehouden door het Kon. Sted. Mu ziekkorps „Concordia" uit Culemborg onder leiding van de dirigent D. C. Wisman. Als bijzonderheid zij nog ver meld dat dit beroemde korps op de grote internationale show-wedstrijd te Oostende (België) enkele maanden ge leden, een le prijs met het hoogst aan tal punten behaalde, waardoor zij te vens beslag legde op de premie van 5000 Franc en de grote bokaal. Een en ander beloofd dus een mooie avond te worden, mits de weersom standigheden gunstig zijn. Tegen beta ling van een kleine vergoeding is er bij deze taptoe een zitplaats te bekomen. Om het effect zo groot mogelijk te ma ken is voor een geluidsinstallatie zorg gedragen. De heer A. J. K.t bedrijfsleider te Rhenen en wonende aldaar, is vorige week op de noord-zuid verbinding naby het Ambonczenwoonoord „Overbroek" even voorbij Kesteren door een vyftal woedende Ambonezen afgetuigd, nadat K. met zijn auto een zevenjarig Amboneesje had aangereden. De heer K. moest door de samenwerkende politie uit Kesteren en Ochten worden ontzet. Toen had hy al een bebloed gezicht en vele blauwe plekken. De Ambonezen is een proces-verbaal aangezegd. De narigheid begon, toen het zevenjarig Amboneesje Wenno plotseling de rijweg overstak. K. kon het kind niet meer ont- IETS. De Parijse modehui zen hebben de herfst- en win termode onthuld. Het belang rijkste nieuws van deze week is dan ook dat de japonnen „iets" langer of liever gezegd „iets" minder kort zullen wor den. Echter niet alle, want er is één modehuis welks direc trice niet aan dit „iets" wenst mee te doen. „Mijn japonnen blijven kort, heeft zij ver klaard, want mijn klanten hebben té mooie benen om er iets van te verbergen." De ontwerper van het huis Dior had bijna een bok ge schoten; hij had zijn kaarten gezet op lange rokken, maar hield tot de laatste minuut de schaar bij de hand. Toen hem in die laatste minuut bleek dat de anderen vasthielden aan het „iets" korter, heeft hij haastig de schaar in zijn col lectie gezet om van al zijn creaties een stuk af te knippen. HOND. Er bestaan heel wat eenzame mensen die zich tot de dieren wenden om zich niet eenzaam te voelen. Als men zo iemand spreekt, zal hij of zij zich al spoedig laten ont vallen, dat bij hem/zij eerst de dieren komen en dan pas de mensen. Het klinkt wat bitter, maar als men dan ziet hoe dieren zich gedragen ten op zichte van mensen die hen „menselijk" behandelen dan valt vaak op dat zij dit men selijker doen dan vele mensen. Zo'n dieren-voortrekker was ook de heer Jeremian Green, een schatrijke Engelse grond- speculant, en blijkbaar in zijn dierenliefde nooit teleurge steld, want hij heeft zijn na latenschap van drie miljoen gulden bij testament bestemd voor het oprichten van een asyl voor zwervende honden. „De honden, verklaarde hij, zijn mijn grootste vrienden geweest." Van de mensen kon hij dat blijkbaar niet zeggen. LAATSTE. Een Schot in Aberdeen beklaagde zich te gen een vriend met de woor den: Ik kan nooit thee drin ken, zoals ik ze graag zou wil len. Waarom dan niet? Omdat ik er thuis uit zuinigheid slechts één klontje suiker in doe en op visite om van de gelegenheid gebruik te maken vier En ik houd alleen van thee met twee klontjes. VOORLAATSTE. - Zeker, met mijn vrouw heb ik wel eens kleine meningsverschil len, is het niet, lieverd? Ja, liefste, maar jij hebt altijd het laatste woord. Dat is zo! En altijd hetzelfde: „Ja, lieverd!" wijken. Na de aanrijding bleef de jongen op de weg liggen. De automobilist kwam direct uit zijn wagen om te zien hoe het slachtoffertje er aan toe was. Maar veel kans kreeg hij niet. Direct stoof een Ambonees, die bij de bushalte stond te wachten, op hem af. Deze man was zoals later bleek een broer van het slachtoffer. K. kon de man niet van zijn onschuld overtuigen. Er kwamen meer Ambonezen bij, namen allen een dreigende houding aan en er werd ge slagen en gestompt. Er kwamen zelfs mes sen te voorschijn. Toen een passerende automobilist de heer K. wilde ontzetten grepen de Ambo nezen K. vast. D. waarschuwde toen de politie, die de rest deed. K. lag half bewusteloos in zijn wagen. Hij had twee dagen nodig om weer op verhaal te komen. Een dokter heeft hem de eerste hulp verleend. Het jongetje werd overgebracht naar het ziekenhuis te Tiel. Daar consta teerde men enige hoofdwonden en lichte inwendige kneuzingen. De telefoon is razendsnel in opkomst gekomen. Ruim vijftien jaar na de .uit vinding in 1892 werden in Neder land al 82.000 interlokale gesprekken ge voerd. Vorig jaar waren het er 440 mil joen. Al deze gesprekken werden gevoerd via kabels. In de beginjaren werden die kabels opgehangen aan masten, waar door het poëtische beeld van zwaluwen, die een muziekstuk schrijven op de „bal ken" van de telefoonkabels, kon ontstaan. Maar deze „luchtige verbindingen wa- uiterst kwetsbaar en leden bovendien on der de niet ideale klimaatsomstandighe den. De P.T.T. heeft daarop steeds meer overgeschakeld op ondergrondse kabels. Maar ook die hebben nadelen. Voor de verbindingen tussen Noord en Zuid-Ne derland moeten heel wat rivieren en bre de zee-armen (Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden) worden „overwonnen". Wanneer kabels eenmaal zijn gelegd, kunnen ze gemakkelijk beschadigd worden door de uitvoering van grondwerken. Bovendien bleek in 1953 bij de grote watersnood hoe kwetsbaar deze verbindingen zijn. Bij het straalzendernet is het ingraven van on telbare kilometers kabel niet meer nodig. In de provincie Zeeland wordt al ge werkt aan een straalzendernet, dat bij noodgevallen de verbindingen kan over nemen. Het straaljroject, dat nu op het programma van de P.T.T. staat, voorziet in een wijdvertakt verbindingsnet over geheel Nederland. De eerste lijn is al bij na gereed. Het is het traject Eindhoven- Maastricht. De zendtoren in Maastricht is al gebouwd. In 1963 hoopt de P.T.T. het net voor de Randstad-Holland, de ver dingen tussen de steden Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht gereed te hebben. Ruim dertig torens moeten in de loop van enkele jaren in andere, minder grote steden worden gebouwd. De torens moeten gemiddeld zo'n kleine zeventig meter hoog worden. Op de spits komen twee parabolische antennes, die wel wat lijken op de oude radar-antennes. Deze dienen voor het overbrengen van de ge bundelde electro-magnetische energie. In de grote steden moeten de torens zoveel mogelijk buiten de stadskernen komen, maar dat zal in de kleinere plaatsen niet altijd nodig of mogelijk zijn. Omdat de torens in het stadsbeeld misschien een storend element kunnen vormen, zal de P.T.T. contact opnemen met de plaatselij ke stedebouwkundige diensten voor het nader uitwerken van de plannen. Het plan, zoals dat door de P.T.T. is uit gewerkt, voorziet in het aanwijzen van de volgende steden als centrales of zetels van doorzendstations: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Hilversum, Alphen, Alkmaar, Purmerend, Lopik, Loon op Zand, Breda, Tilburg, Roosen daal, Goes, Den Bosch, Mierlo, Eindho ven, Roermond, Maastricht, Venlo, (Wol der (bij Maastricht), Nijmegen, Drute», Arnhem, Uchelen, Deventer, Markelo, Hengelo, Zwolle, Lelystad, Zwollerkers pel, Smilde, Groningen en Leeuwarden. Met de uitvoering van dit plan zijn tien tallen miljoenen guldens gemoeid De nieuwe zendcentrales zullen geheel auto matisch werken. Bij de nieuwe methode van overbrenging van het geluid dat getransformeerd wordt in hoge trillingen blijft het onmogelijk om gesprekken af te luisteren. De P.T.T. hoopt door deze maatregelen de niet te stuiten groei van het telefoonverkeer voor te blijven. (Nadruk verboden) Op woensdag 23 aug. a.s. zal op het terrein „De Pannekoek" aan de Hoofd weg te Ederveen de tweejaarlijkse rundvecfokdag worden gehouden, uit gaande van de fokvereniging Ederveen. Er zullen in totaal 124 runderen aan de keuring deelnemen, ondergebracht in de cattagoriën: M.R.Y. veeslag, 15 stuks; Grote Blaar, 18 stuks en F. H. veeslag, 91 stuks. In totaal komen er 22 collecties van drietallen, die uit de ge hele aanvoer worden gekozen. De jury zal bestaan uit de volgende personen: F. H. veeslag: Inspecteur M. Koomen uit Arnhem en W. ten Bosch; M.R.Y. veeslag: A. N. Landerweerd uit Barchem inspecteur en W. Lucassen uit Wehl; Grote Blaar veeslag: A. van Oostveen uit Baambrugge en R. v. d. Lagemaat uit Woudenberg. De arbitrage berust bij de heer Ir. W. C. Hoogland uit Arnhem. Deelne mers worden verzocht de runderen op de daartoe aangewezen plaatsen keurig in rij te zetten. Aan het gemeentebe stuur van Ede werd verzocht de fok dag te willen openen door een verte genwoordiger van het Gemeentebe stuur. „IRENE" NAAR MUZIEKCONCOURS De Ederveense Muziekvereniging „Ire ne" zal deelnemen aan het muziekcon cours te Otterlo dat georganiseerd wordt door de Edese muziekfederatie. Dit mu zikale evenement vindt plaats bij de mu ziektent. Ons werd verzocht mede te de len dat er in de bus nog een aantal plaat sen beschikbaar zijn voor supporters. Kaarten zijn verkrijgbaar bij kapsalon Slotboom, Hoofdweg 53. JfixtnlU- Wandklokken ^Qsi voor betere uurwerken EENENOAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1