PAUK T$£t WIM SPAAN Setter Set G.V.V.V. speelt tegen Cobu-Bovs Nieuwe straatnamen belangrijk probleem voor Rhenen's gemeenteraad DANSINSTITUUT A. M. v. d. WAAL: „We moésten wel iets doen Bugerlij ke stand Onrustige Zenuwen? KERKDIENSTEN ZONDAGDIENST NIEUW Tricot Nylon SPORTPROGRAMMA: DINSDAG KOOPJES VULPEN BALPEN MET SCHRIFT TROMMEL MET STOKKEN HEER, ONTFERM U P Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Marktberichten SCHERPENZEEL FA. L. HEY AMERONGEN Spit, Spierpijn As de eedclachtbaaro mevrouw Bud- dingh, de eenige vrouw in onze raad (is zij nou de vroede moeder tusse de vroede vaadere?), ik zee, as mevrouw Buddingh dur zin krijgt dan wurdt dur een zoogcneumde ideejebus teuge et ge meentehuis angespijkerd. Ik stel me veur, dat dat een kassie mot worde - greun geverfd netuurlik, want we motte in de ambtelike stijl blijve - mit een gleuf dur in, waar de gemeentenaare dur veurstelle in kenne schuive. Niet gek, zoo op et eerste gezicht. In et teugeswoordige bestel motte alle minse zooveul meugelik betrokke wor de en de meeste minse zijn dur de per- soone niet naar om reegelrecht op een raadslid of een gemeentefunksienaaris af te stappe. Veuls te veul persoone zijn daar veul te bescheije veur. En dat, ter wijl ze dat niet hoeve te zijn. We hoore dur allemaal bij en we magge, volges mijn, allemaal mit wat op de proppe komme. Een teeke, dat dur pit in zit. Iemand, die alleenig mar op een ver- jaarsvesite op et gemeentebestuur zit te foetere en alles veul beeter weet, mar dur niet mee veur den draad komt, is in feite mar een ingedommelde suf ferd. Veur den dag mit de planne, zoo hoort et te zijn. Daarom zie ik nog wel wat in zo'n bus. Of dur veur de uitgekooze ideeje nou prijze motte worden gegeeve, dat is veur mijn nog de vraag. Ik geloof van niet. Iedereen mot et ze eige tot een eer reekene as tie an iets goeds in et be lang van de gemeente mee mag werke. Vandaag den dag staan we te gauw klaar mit belooninge en prijze. Et most eigelik niet noodig zijn, dat instellinge, die motte draaie op de gemeenschup en die in et algemeen belang hard noodig zijn, de gelde bij mekander motte schraape mit aanlokkelike prijze. Mit z'n alle moste we anveule, dat we daar veur staan. Dat et onze plicht is om daar veur te geeve. Wij kijke bijna altijd niet verder dan et heggie van ons eige tuintjie. Wat daar buite gebeurt dat motte andere, die zoo gek zijn om daar dur tijd en geld an te besteeje, mar uitzeuke. Die durve we dan ok nog gerust gek te neume. Mar affijn, ik dwaal af, zooas altijd. Et gong oover de ideejebus, waar de praterij nou oover geoopend is. Niet te lang over praate overiges, want anderst mot dur eerst een bus komme veur ideeje hoe we et gauwst an de warke- like ideejebus komme. Zonder teveul geklets en gezwets. Eén ding staat veur mijn al vast. De ideeje motte in de bus komme, mar dur ok uit. Ik wil m'n eige heelegaar niet op de burst slaan, mar ik heb vanaf deeze praatstoel ok nog wel es et een en ander ter ooverdenking de gemeen te ingeslingerd. En eerlik gezeid, heb ik daarbij ok wel es et idee gehad, dat ik in een groote leege ruimte sting te roepe in plaats van et Veen in mit duu- zende verstandige minse. Ik zou as et most op dit mement nog wel een rissie ideeje an de man kenne brenge. Daar heb ik gien bus veur noo dig. En iemand anderst die ze ok heb hoeft wat mijn betreft niet te wachte tot de officieele bus dur hangt. Ik maak gien reklaame as een soort standwerker, mar ik zou toch wille zegge: bij Wout ken ie alles kwijt. As et mar netjies blijft. Schelde op alles wat verkeerd gaat is gemakkei ik en heel goedkoop. En verders nog: altijd bij je eige be ginne. Daar mankeert in veul gevalle ok nog heel wat an. Opgeruimd staat netjies staat mijn nog helder veur de geest. De bedoelinge hiermee van alle pe- blieke werkers in het land ware heel goed en geweldig loffelik, mar ik geloof niet dat et erg op de minse ooverge- slaage is. Dur is heel wat pampier in die aksie gegaan, lijkt mijn, mar dur leit toch nog altijd meer langs de straat. Genogt om alle ideejebusse in heel Nederland mee vol te stoppe. De benane-, de si- naasappelschille en de leege sigrette- doosies gien ins meegereekend. Het tweede deel van „opgeruimd staat netjies" zou dan volges mijn kenne hee- te „hou je rommel bij je". Dat is weer ietsies krasser. Hoopelik hoeft daar dan niet onder te staan: wordt vervolgd. Wout Blauwkous. Postduivennieuws De EVPV „De Luchtreizigers" nam afgelopen week deel aan een wedvlucht vanaf Southend (Eng.) 338 km. Om 7 uur werden de duiven gelost en de eerste duif meldde zich bij T. Spies om 12.08 uur. De verdere uitslag is: T. Spies 1, 2; W. Brouwers 3, 5; C. G. van Dam 4, 7 en G. Fasse 6. HET IDEALE OVERHEMHD (bijna onverslijtbaar) IN WIT EN MOOIE STREEPJES REEDS VANAF 12,90 GOED VAN VAN DER ZEE GAAT LANGER MEE Hoofdstraat 75 Veenendaal GVVV speelt zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de oude tegenstander Cobu-Boys uit Amersfoort. Deze wedstrijd die gespeeld wordt aan de Buurtlaan begint om half vijf. Het wedstrijdprogramma voor GVVV voor de eerste helft van het competitie seizoen ziet er als volgt uit: 9 sept.: GVVV Spakenburg 16 sept.: Huizen GVVV 23 sept.: GVVV VVOG STAND ARBEIDSMARKT PER EIND JULI 1961 De geregistreerde arbeidsreserve van mannen aan het eind van de maand juli (135) was vr(jwel gelijk aan dit van het overeenkomstige tijdstip van het vorig jaar (131). Onder dit aanbod was begrepen een aantal van 54 jeugdigen tot en met 18 jaar (scholieren, die in het arbeidsproces wor den opgenomen); de overige ingeschreve nen behoorden voor rond 90*/» tot de groep moeilijk plaatsbaren. De vraag naar mannelijk personeel stond hoger genoteerd dan vorig jaar, nl. 489 eind juli 1961 tegen 374 eind juli 1960. Circa 60'/« van de vraag had betrekking op arbeidskrachten tot en met 18 jaar. Deze vraag naar jeugdigen accentueerd zich voornamelijk in de bedrijfsklassen bouwnijverheid, metaalnijverheid, textiel nijverheid en de voedings- en genotmid delenindustrie. Wat betreft de vrouwelijke arbeids krachten kan worden meegedeeld, dat de aanvragen om personeel een totaal van 322 hebben bereikt, waarvan 260 aanvra gen om jeugdigen. Als werkzoekend stond een aantal, van 34 ingeschreven, w.o. een dertigtal meisjes dat de school had ver laten. Prachtige prestatie Op de te Oosterbeek gehouden keu ringen voor politiehonden van de KNPV behaalden onze plaatsgenoten de heren A. Minnen en G. van Veldhuizen met hun honden het certificaat Politiehond. Heropening Zelfbedieningswinkel Wim Slok Ruim vier jaar nadat Wim Slok zijn nieuwe levensmiddelenzaak aan de Jan Steenlaan in Veenendaal-zuid opende, kwam j.l. maandag een uitbreiding ge reed, waardoor de winkel driemaal zo groot is geworden en van semi-zelfbe- 30 sept.: IJmuidcn GVVV 7 okt.: IJ vogels GVVV 14 okt.: GVVV SDC (P) 21 okt.: Zuidvogels GVVV 28 okt.: GVVV VDSM 4 nov.: CJVV GVVV MERINO'S NAAR ECK EN WIEL De Merino's spelen zaterdag ter ge legenheid van feestelijkheden in Eek en Wiel een erewedstrijd tegen de noor delijke derde klasse KNVB-club MSC uit Meppel. staat ook de uitreiking van de Aart Brouwerbeker op het programma. Deze beker wordt uitgereikt aan hem of haar die zich in het afgelopen jaar het meest verdienstelijk voor de ver eniging heeft gemaakt. Om de spieren al een beetje los te maken voor de komende competitie, wordt op zaterdag 26 augustus a.s. een sportdag gehouden op Prattenburg. Met het oog op de ko mende competitie is weer een vast trainingsschema opgesteld. diening op complete zelfbediening is gebracht. De oppervlakte is nu ruim 80 vier kante meter geworden en de inrichting is zonder meer af. Met gebruik van moderne gondola's zijn alle waren op aantrekkelijke wijze uitgestald en door een vakkundige opstelling van de di verse toonbanken is er heel wat ruimte vrijgelaten voor het winkelend publiek, iets wat bij vele andere zelfbedienings zaken in de lande nog wel eens te wen sen over laat. De entree is ongeveer ge lijk gebleven, met uitzondering dan van het kunstig opgestelde wijnrek, recht tegenover de deur. Voor de heropening bestond een enorme belangstelling en mocht de on dernemende middenstander vele geluk wensen, alsmede evenveel bloemstuk ken in ontvangst nemen. Behalve voor de winkelstand in het algemeen mag deze uitbreiding en modernisering voor die van Veenendaal-zuid in het bijzon der, belangrijk genoemd worden. Veebeoordelings-wedstrijd Op de 25 aug. a.s. te houden Fokvee- dag van de Fok- en Controlevereniging I „VIOS" bij hotel „La Montagne", zal I dit jaar ook weer een veebeoordelings- wedstrijd worden gehouden. Verschillende leden van de CJBTB en PJGU zullen dan gezamenlijk vee beoordelen. Het ligt in de bedoeling een rubriek pinken en een rubriek vaarzen te laten keuren. 1 De wisselbeker die vorig jaar door de CJBTB gewonnen werd, zal dit jaar niet naar de afdeling gaan met de beste keuringsgroep, maar naar de vereniging met beste gemiddelde van de Keurings- i groepen. De leiding van de wedstrijd berust evenals vorig jaar bij de assistent van de Landbouwvoorlichting, de heer Tijs- seling. Degelijke vulpen met sterke pompvulling en goudkleurige dop, in mooi 11 OQ etui. Extra koopje .O? 1 balpen met drukclip en 1 schrift van prima hout- QC vrij papier, samen Voor de kleine tamboer, een flinke maat trommel, 20 cm, in frisse kleuren, 7C voor slechts Alléén dinsdag 22 aug. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 (Ingezonden) Met deze brengt de plaatselijke com missie van D.E.L. u onder de aandacht de jaarlijkse collecte, die in de week van 21 t/m 26 augustus 1961 wordt ge houden. De commissie rekent op een goede collecte evenals voorgaande jaren en roept daarvoor de medewerking in van de inwoners van Veenendaal. Steun met uw gift het Algemeen So ciaal Fonds ter Bevordering van de Volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten". De plaatselijke commissie. Ledenvergadering van korfbalver. „S.K.F." In de kantine van de SKF wordt vanavond de ledenvergadering gehou den van de gelijknamige korfbalclub. Behalve de diverse jaarverslagen en bestuurs- en commissieverkiezingen, N a t i o n a e c lasseringsdag 1961 Heer, ga de huizen binnen van de blinden. En toon aan hen Uw Godd'lijk medelij, En laat hen op den tast Uw handen vinden. Maar Heer, ga de gevangenissen niet voorbijl Leg op een schuldig hoofd Uw koele handen. Wij menschen, zijn daarvoor meestal te bang. En kerf Uw Naam in de gekalkte wanden. En schrijf Uw Gratie boven Levenslang. Heer, streel de stille oogen van de blinden. En droog hun tranen met bewogen hand. Maar Heer, die nooit een traan weten te vinden, Die wezenloos, beroofd van hun verstand, Den weg niet naar UW blijde wereld weten En dolen door een vreemd-geteisterd land, Heer, wil de vreugdeloozen niet vergeten! Heer, ontferm U over het maaksel van Uw hand' jaap kroonenburg uit: zij hebben witte klederen aan. Wanneer de gemeenteraad van Rhenen komende dinsdagavond om 7 uur in open bare zitting byeen komt (en niet om 8 uur in verband met de zweminterland Neder land Amerika waarby de raad tegenwoordig wil zyn) zal een belangryk probleem zyn de naamgeving aan nieuwe straten en wegen in het uitbreidingsplan „Dominees- berg". De vorige keer werd het voorstel om „Magnolialaan" en „Forsythialaan" in te voeren teruggenomen, omdat verschillende raadsleden van mening waren dat de ingezetenen over die „geleerde" namen hun tong zouden breken. Er ligt nu een twee ledig voorstel van burgemeester en wethouders. Het éne adviseert tot „Beukenlaan", „Brcmlaan" en „Ericalaan", het andere tot „Beukenlaan", „Keienberg" en „Traai". Het eerste voorstel ligt dus in de lyn van de tot nu toe gevolgde methode, na melijk de vorming van een bloemenbuurt, maar dan met wat eenvoudiger namen. Het tweede steunt naar veler mening nergens op. De naam „Keienberg" komt in Rhenen niet voor, althans niet op de plaats waar men deze naar wil vereeuwi gen en de naam „Traai" is er één „uit het bos". „Traai" betekent „bocht" vol gens Van Daale. Mogelijk vernuftig ge vonden, maar in geen geval in de lyn van de aanvankelijk gedachte naamgeving in de trans van bloemen en heesters. De raad heeft nu het laatste woord. Over het streekplan waterwingebieden komt een voorstel aan de orde om in be roep te gaan by de Kroon. B. en W. zijn van mening dat in plaats van bescher- mingsgebied van 1400 bij 1900 m kan wor den volstaan met een gebied van 900 by 1200 m. Wanneer het gebied toch groter zal worden vastgesteld, komt de verwe zenlijking van het uitbreidingsplan in hoofdzaken, regelende de bestemmingen op toeristisch gebied in ernstige mate in gevaar. ACHTERBERG heeft een kleuterschool nodig. In dit verband wordt de raad voor gesteld een lokaal van de openbare school aldaar te véebouwen tot kleuter klas en een gedeelte van de speelplaats af te rasteren voor de kleintjes van Ach terberg. De kleuterschool „Bloesem" aan de Po pulierenlaan, een neutrale school, wordt ingaande 1 januari 1962 opgeheven omdat de waarborgsom niet byeen kan worden gebracht. Het bestuur van deze school heeft ver zocht er een openbare kleuterschool van te maken. Dit is door b. en w. overgeno men in een voorstel aan de raad. De rich ting van de school is blykens de stukken al dezelfde als die van een openbare. Wat dit betreft is er dus geen enkel bezwaar. Voor de 80 schoolgaande kleuters zal er dus wel geen verandering komen. Het verzoek van de vereniging „School met de Bybel" om meubilair en leermid delen voor de school aan de Platanenlaan en de ulo-school aan de Larikslaan wordt door b. en w. ondersteund in een voorstel om medewerking te verlenen in de aan schaffing. Dan is er nog een voorstel om het aan tal bestuursleden van de beheerscommis sie van het streekmuseum uit te breide van vyf op zeven of negen, waarvan er respectieveiyk twee, drie of vier worden benoemd door en uit het bestuur van de vereniging Oudheidkamer en de overige leden door b. en w. Een zeer belangryke grondtransactie ligt in het voorstel om 12.715 m* te verkopen aan de stichting „Het Rhenense Vakantie- en Rustoord „GEB"-Rotterdam" te Rot terdam, voor de prys van 31.787,30 ten einde genoemde stichting gelegenheid te geven over te gaan tot uitbreiding van het vakantieoord aan de Nieuwe Veenen- daalseweg door op het verkochte, vakan tiehuisjes met bijgebouwen te stichten. In het kader van de mechanisatie van de secretarie-administratie komen voor stellen aan de orde tot het verstrekken van 14.100,voor een electronische boekhoudmachine en 4000,voor aan sluiting bU het hollerith-systeem voor de bevolkingsboekhouding.' Naar aanleiding van een desbetreffende circulaire van ge deputeerde staten stellen b. en w. voor het presentiegeld voor de vergaderingen van de raad te verhogen van 8,per vergadering op 12,50 per vergadering en van de raadscommissies op 6,25. De enige commissie waarvan de leden pre sentiegeld ontvingen was tot nog toe de meentcommissie 4, SPOORLAAN (hoek Sparrelaan) TELEFOON (08385) - 3557 EVEN aannemende dat u tot de intensieve lezers gerekend mag worden - zo na de dagtaak op je gemak de krant doorneuzen - dan hebt u nog niet zo lang geleden on getwijfeld in de kranten kunnen vinden dat er in Achterberg iets aan de hand was. Misschien hebt u er „overheen gelezen" zoals ze dat noe men - overigens helemaal niet ver wonderlijk want het nieuws uit gro tere plaatsen om nog maar niet te spreken van het wereldgebeuren, vragen veel méér aandacht. Tenslotte is de Berlijnse kwestie veel en veel belangrijker dan het geen zich in Achterberg afspeelt. Tussen twee haakjes - Achterberg is toch dat gehucht dat bij Rhenen hoort? Hoor je soms allerlei wonder lijke verhalen, over. De tijd schijnt daar stilgestaan te hebben, het zijn zowat allemaal oude mensen die daar wonen, mensen die niks moeten hebben van de moderne tijd. Moet je daar op zondag komen man hou pp! Je kunt er 's avonds een kanon afschieten en dan raak je nog nie mand, zo „druk" is het daar. 't Is toch logisch dat de jonge ge neratie daar niet meer wonen wil. Ze gaan er uit, naar andere plaatsen waar méér te doen is. Dat Achter berg hierdoor op den duur gedoemd is uit te sterven, zegt u? Nou, wat zegt dat - kleintjes worden toch al tijd door groten opgeslokt. D'r is toch niks aan te doen Fout geredeneerd! Tenminste ten dele - dat Achterberg een min of meer gesloten gemeenschap is en een eigen stijl wat levensgewoonte be treft - akkoord. En dat er steeds meer jongelui wegtrekken en de buurtschap langzaam aan het uit sterven is - ook akkoord, maar dat daar tóch niets aan te doen is, dót is volstrekt niet waar. Er wordt ter dege iets tegen gedaan - men is daar al druk mee bezig. Hoe en wie, vraagt u? Precies tegenover de school - de enige school die Achterberg rijk is - staat een groot herenhuis met recht hoekige ramen en een goed verzorg de tuin ervoor. Op ons bellen wordt opengedaan door een rijzige man met een gebruind gelaat, grijs haar, bril op en een sympathieke stem. Even later zitten we in zijn werk kamer - mogen we u even voorstel len: A. M. v. d. Waal, hoofd van de openbare school in Achterberg. Zijn wieg stond in Bussum en op woord ió acivy-, 18-jarige leeftijd was hij al onder wijzer in de Betuwse plaats Omme ren. Vijfendertig jaar geleden kwam hij naar Achterberg en elf jaar later werd hij gepromoveerd van onder wijzer tot hoofd van de school in Achterberg. Zijn hobby is geschiede nis, niet alleen wat ons land betreft, maar ook van de streek waar hij woont. Dat kun je trouwens wel aan zijn verzameling boeken zien die in zijn werkkamer een plaats hebben gevonden. Wat hij allemaal in die jaren in Achterberg heeft meegemaakt, daar zou hij uren over kunnen vertellen. Net als heel vroeger was en is hij nog voor velen een vraagbaak voor allerlei dingen. Als de boeren ergens niet uit konden komen, dan was het: ga maar naar de meester die weet het wel en of het nou ging om welk soort zaaizaad gebruikt moest wor den of dat ze een formulier niet in gevuld konden krijgen - de „meester" wist er wel raad mee. Nou zou het normaal geweest zijn als de meester zich - door zijn uit zonderlijke positie - ver boven de anderen verheven gevoeld zou heb ben. Zo niet de bescheiden mens v. d. Waal. Nee, hij pakte dat anders aan. Hij zei tegen een groep jonge boeren (en daaruit proef je zijn vooruitziende blik): „Ik ben nou jullie voorzitter wel, maar ik ben in feite te oud. Jullie moeten dat zélf gaan doen, zélf je ideeën brengen en uitvoeren". Ze hebben het gedaan en het ging prima. De man, die zelf niet graag op de voorgrond treedt, heeft achter de schermen al heel wat goeds voor zijn woonplaats gedaan. Met anderen was ook hij het, die zag aankomen dat er voor Achterberg iets gedaan moest worden, om het voor uitster ven te behoeden. Toen dan ook op zekere dag binnenskamers de ge sprekken gebracht werden op de op richting van een comité „Achter- bergs Belang" was hij een van de eersten die gegevens ging verzame len en op verzoek het voorzitters schap op zich nam. Wat dit comité wil? Luistert u! „De bevolking hier in Achterberg heeft iets erg rustigs, heel eenvoudig en buitengewoon prettig. Het is een tamelijk gesloten gemeenschap. Ze geven zich niet gauw, maar als ze het doen. dan weet je wat je aan ze hebt. Van oudsher zijn ?e eigenlijk door andere plaatsen wat minach tend bekeken, weet u wel - „dat zijn de boertjes" en dat heeft hen tot een soort eenheid gemaakt. Er is een duidelijk teken dat de bevolking te rug loopt - voor jonge boeren zijn geen vestigingsmogelijkheden en de niet-boerenbevolking loopt weg, voornamelijk omdat er geen wonin gen zijn. Daar komt ook nog bij dat de boerenbevolking zeer oud in leef tijd is - 64 van de landbouwers is ouder dan 65 jaar - en het aantal op volgers gemiddeld genomen negatief. De kerk heeft ook al geklaagd om dat ze lidmaten verliest, de muziek vereniging ging over de kop omdat er geen leden meer waren, de school kan geen zesde leerkracht krijgen omdat we kinderen tekort komen, ja en ga zo maar door. We moesten wel iets doen om Ach terberg te behouden. We kunnen de jongelui die willen trouwen en hier geen huis kunnen krijgen niet tegen houden. Toch willen ze hier graag blijven wonen - ik heb het aan di verse gevraagd, maar wat wil je?" Ja, wat wil je, dat zei het gemeen tebestuur ook. Prompt kwam het antwoord uit Achterberg: méér wo ningen, betere verlichting en een busverbinding. Het zijn gerechtvaar digde eisen, namens heel Achterberg aan hun grote broer Rhenen gesteld, 't Is al een paar keer in de raad ge weest, maar er werden soms tegen argumenten aangevoerd die Achter berg onmiddellijk verwierp. Dóór zegt men: we hoeven geen stadswijk - nee geef ons wat woningen zodat de jonge generatie hier blijft, geef ons een beetje licht zodat we niet met een jaloerse blik naar de enor me verlichting in Rhenen hoeven te kijken, waar schijnbaar alles kan en geef ons een busverbinding al is het maar een paar keer op een dag. De tijd zal het leren of „Achter- bergs Belang" met succes voor de buurtschap heeft gevochten. In ieder geval - aan meester Van de Waal zal het niet liggen! VEENENDAAL Geboren: Heintje d. v. G. v. Raven- swaaij en A. M. Engelage; Eliza Jan Hen- ny z. v. E. Baars en A. van Engelenburg; Hendrik z. v. C. Henzen en M. Hiensch; Jannetta d. v. E. J. van de Beek en G. van de Vliert; Erna Wilhelmine d. v. J. F. van der Poel en K. Kleyer; Jan z. v. J. C. Albert! en D. G. Beyer; Cornells Theodoor z. v. P. J. Rappold en M. A. van der Sluis; Rijk z. v. S. J. van Manen en H. van de Kleut; Maria Johanna Irma d. v. L. C. J. Faber en G. M. A. Kocha- nowski; Gerrigje d. v. G. van Leeuwen en L. Geurtsen. Ondertrouwd: J. Bolderman en A. W. Huibers; H. Aalberts en T. van Dorland; J. D. Heikamp en W. H. Achterberg; H. Anbeek en W. E. van Dyk; C. van Hun- nik en M. D. D. van der Meyden; W. de Kleuver en H. S. van Schuppen; H. J. Lohschelder en H. C. Heynen. Gehuwd: C. Sukkel en W. H. Linde boom. Overleden: Maria de Bruijne, oud 71 jaar, echtg. van A. J. Beekman; Gysbert Willemsen, oud 58 jaar, echtg. van G. van Deelen. RENSWOUDE Ondertrouwd: J. J. Overeem, Scherpen- zeel en P. H. Göbel. SCHERPENZEEL Gehuwd: A. Lasterie en T. van Ginkel. Overleden. J. W. Bakker, wed.naar van J. van Beek. AMERONGEN Geboren: Celia d. v. C. Bos en D. Blaauwedraat. AMERONGEN Ingekomen personen: C. A. Bevelander van Lekkerkerk; P. van Kesteren van Veenendaal; J. L. Zwarts-van Impelen v. Zeist; G. C. Smit van Zwyndrecht; J. E. ten Geuzendam van Vriezenveen; A. Pico van Noordwyk; S. Wielhouwer van Doorn J. van den Berg van Nieuwer-Amstel; G. van Viegen-van Mourik van Haaften; S. van Soest van Coevorden; C. J. Kerkhoff van Zeist; W. A. J. Urban van Leiden; J. M. R. Urban van Delfzyl; A. Vermeer van Rotterdam; W. van Alphen van Ber- kel. Vertrokken personen: D. Honders naar Driebergen; J. L. Houkes naar Leersum; H. Hellendoorn naar Leersum. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 3 augustus tot en met 16 augustus 1961. Lipssleutel, no. 4205; plasticzak inh. enig visgerei; rood-blauw gestreept jasje; groe ne meisjes trui; zijden das, groen, geel, rood gestippeld; snoeitang; 2 paar nylons; bruin-beige kinderschoen; herenjas; licht bruin damesschoentje; leesboekje; rode step; gekleurde eend; ring met 7 sleutels; sjaal; autosleutel; knot rose wol; snoer imitatie parels; rose dames glacé; streng bindtouw; sleutelring met grote en kleine sleutels; rode step; zwart jongens fietsje; wit kinderschoentje; fietstas met inhoud; beige regenjas; blauw truitje; boodschap- pennet; boodschappentas met groente; duif; portemonnaie met inh.; zeildoeken boodschappentas. met inh.; beige kinder- portemonnaie, inh. ƒ0,53; bruine hond; zwart kinderfietsje, merk Phoenix; gele kinderportemonnaie, inh. 3, In hetzelfde tijdvak werd als verloren opgegeven: grijze dames paraplu; schilpad; bruine damesportemonnaie, inh. 2,25; bril met donker montuur; gouden halsketting met afb. zonnegod; blauwe heren overall en drinkflesje; glazen broche; actetas met papieren; rood lederen dames portemon naie, inh. 12,50; deksel gereedschapkist je solex; tasje met inh.; gouden oorbel met rode steen; zwemabonnement; zwart kinderfietsje, merk Phoenix; wit fiets pompje; zwart meisjes rijwiel; overall, merk KLM; zwart jongensrijwiel, merk Empo; Marokkaanse damesportemonnaie, inh. 15,Hoofdkussen; blauwe plastic heren regenjas; rode step; zwarte plastic portemonnaie, inh. 6,25; lila poplin zo mermantel; kentekenplaat; heren pols horloge, merk Suven; werkmap; beige portefeuille model; groene dames schou dertas; roodkleurige Marokkaanse hand tas; grijs dekkleed; licht bruine porte feuille. inh. ong. 7,en brieven. RENSWOUDE Verloren: 1 grijze styl van Opel Kapitón; 1 zware regenbroek. Gevonden: 1 vierdelige vishengel (in hoes verpakt); 1 voetbalschoen. SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 1.250.000 stuks. Prys kip- peeieren 14,35 tot 14.75. Henneeieren 9,— tot 12,50. Allén per 100 stuks. Handel vlug. Aanvoer biggen 1$0 stuks. Prys 58, tot 78,per stuk. Handel traag. Mijnhardt's Zenuwtabletten DE LUCHTPOST Wedvlucht op zondag 13 augustus vanaf Soutend and Sea. Afstand 300 km. Los 7 uur. Aankomst le duif 12.32.31 uur. In concours 45 duiven. Uitslagen: W. van Ede 1; P. Wagensveld 2; C. Gysbertse 3; C. v. d. Wetering 4-8; J. Voogt 5; W. Wagens veld 7; A. Marcus 6-9. SCHIETEN Uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd op de buitenbaan door de leden van de schietvereniging Scherpenzeel. Geweer: M. Berendse, G. v. Spankeren en C. Valkenburg jr. 47; A. Valkenburg Tzn. 46; A. van Dusschoten 44 J. Koudijs, H. Berendse, J. ten Broek en v. d. Werk 43 en G. J. de Joode 42. Petite carabine: M. Berendse, J. ten Broek. C. Valkenburg jr. en A. Valken burg Tzn. 46; J. Koudys en H. Veldhuizen 45; H. Berendse en A. v. Dusschoten 44; P. Engelenburg 43 en G. van Spankeren 42. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur ds. J. Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds. C. van Schoon hoven van Giessenburg, 5 uur ds. H. van Amstel van Neerlangbroek. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. J. Ver maas, 5 uur ds. S. C. van Wijngaar den van Leersum. Sionskerk 9.30 uur ds. H. van Amstel van Neerlangbroek, 5 uur ds. C. van Schoonhoven van Giessenburg. Veeneind 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Volten van Rhenen, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Volten van Rhenen. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wigboldus van Delftzijl. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Boele van Utrecht. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 7.30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart (bed. H.D.) RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. Langerak van Vinkeveen. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 6.30 uur ds. Van Ree van Amsterdam (jeugdd.) Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Impeta van Wolfheze. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst, donderdag 24 aug. ds. Mal- lan van Veenendaal. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van Viegen, 6 uur ds. v. d. Vist Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 24 aug. 7 uur dhr Slager van Stavenisse. AMERONGEN 'ed. Herv. Kerk geen opgave ontv. er. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Bakker te Doorn. éd. Prot. Bond 10.30 uur dr. Springer te Leiden. -K. Kerk 8 uur Vroegmis en 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG ed. Herv. Kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Van Viegen. 'ud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 23 aug. 7 uur dhr Slager van Stavenisse. ACHTERBERG Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees- dienst, woensdag 7 uur ds. Gebraad van St. Philipsland. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, vrijdag 25 aug. 7.30 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Pack en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. Doktoren en Apothekers VEENENDAAL: Dr. H. C. Bisschop, tel. 2776. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2123. RHENEN: Dr. Rienstra, tel. 577. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars te Amerongen tel. 03434-273. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Ringelestyn, Ederveen tel. 08387- 201. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, telef. 03497-220. kies uw nylons bij f in do nieuwe bella-ltaliaj tinten Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 Sluiting Kunsttentoonstelling Zaterdag 12 augustus j.l. was de laat ste dag dat de kunsttentoonstelling uan werken van Utrechtse kunstenaars in de raadszaal te Amerongen, voor het publiek geopend was. Zoals bekend was deze tentoonstel ling georganiseerd door de Stichtse Culturele Raad, wier bedoeling het is de expositie in zoveel mogelijk plaatsen in de provincie Utrecht te houden. In Amerongen kreeg dit culturele experi ment 309 bezoekers te verwerken, het geen dus wel een aanmoediging voor de organisatoren moet zijn een en ander te herhalen. Het Utrechts Provinciaal bestuur heeft 5 werken aangekocht, terwijl 3 werken overgingen in handen van particulieren. en reumatische pynen wrijft U eveneens weg met kA. ALS „Tot morgen, als ik dan tenminste nog leef", zei onveranderlijk elke avond een winkelmeisje te St.-Malo tegen haar baas wanneer zij naar huis ging. Het bleek achteraf met een be doeling gezegd, want het meisje werd maar niet met rust gelaten door een afgewezen minnaar. Een dezer dagen zei zij haar afscheidsformule voor de laatste keer, want de jongeman wacht te haar in het donker op en stak haar met een mes waarna het meisje aan de verwondingen overleed.

De Vallei | 1961 | | pagina 2