Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Bouwstop en regenval werken remmend op huizenbouw De Wereld van WEEK-tot-WEEK Woningprobleem in Zuid-Oost-Utreelit wordt steeds groter Geen optocht op Lampegietersavond! Commissaris der koningin bezocht Renswoude BERLIJN - pijnbank voor Oost en West (I) Ruim zeshonderd bejaarden gaan woensdag uit WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Vanavond in Eist opening Trekkersronde '61 AMERONGEN 35e jaargang VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 Nr. 67 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Veenendaalse Winkeliersver. besloot: 2 september Veilig Verkeersrit Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Route ditmaal in tweeën gesplitst 4 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpriyzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het woningprobleem in Zuid-Oost-Utrecht blijkt nog steeds niet dichter tot een oplossing gekomen te zijn - ergo het tekort neemt een steeds grotere omvang aan. Bij vrijwel alle gemeentebesturen wordt geklaagd over de van hogerhand opgeleg de bouwstop, waardoor de woningbouw in de particuliere sector ook vrijwel geheel is lam gelegd en over de zeldzame natte zomer die werkzaamheden aan de in aanbouw zijnde wo ningen heeft vertraagd. Enerzijds worden er dus minder woningen opgeleverd, terwijl anderzijds het aantal aanvragen om een woning regelmatig stijgt. Insiders zijn dan ook van mening dat het woningtekort over twintig jaar nog niet zal zijn opgelost. De enige kans op herstel is, dat in de eerste plaats de bouwstop wordt opgeheven en dat de verschillende gemeenten een veel ruimer bouwvolume toegewezen krijgen. VEENENDAAL In de Schrijverswijk staan momenteel 40 flatwoningen die onvoorziene omstan digheden voorbehouden eind november- begin december kant en klaar opgeleverd zullen worden. Men is reeds bezig met de laatste fase van het binnenwerk. Bij de tweede geprojecteerde flats is men al gevorderd tot de eerste etage. Wanneer het een beetje een soepele win ter wordt kunnen deze 48 woningen vol gend jaar mei betrokken worden. De derde flat - eveneens 48 woningen - is al zo ver dat de funderingsbalken zijn gelegd. Vooral het buitenwerk wordt door de vele regen belangrijk gestagneert, zo dat het moeilijk te zeggen valt in welke maand de huizen klaar zijn. Flat nummero vier staat ook al voor een klein gedeelte in de grond. Vermoe delijk zijn deze 48 woningen eind volgend jaar zover dat ze bewoond zullen kun nen worden. Behalve deze woningwetwoningen, is de fa. Fennis bezig met het bouwen van de eerste 95 woningen van het complex Schrijverswijk. Eén flat bestaande uit 15 woningen van 3-hoog komt half no- Dit jaar géén optocht op Lampe gietersavond! Dit besluit heeft de Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel Nijverheid" ge nomen naar aanleiding van het feit dat voorgaande jaren de op tochten compleet gedegradeerd werden tot een gooi- en smijtpartij van vuurwerk door baldadige jon gelui, zodat vooral de kleinere kinderen doodsbang door het cen trum trokken. Hoewel men het volkomen eens zal moeten zijn met dit besluit, is het toch jammer dat het traditionele Lampegie- tersavondfeest dit jaar op 18 septem ber om dergelijke redenen ingekrom pen moet worden. De organisatoren zijn terecht van mening dat de zogenaamde stertochten van de laatste jaren, waarbij de Veenendaalse kinderen verkleed en met lampion door het centrum trokken, niet meer het karakter droegen zoals het behoort: een feest voor de kinderen. Na de nozemrel van twee jaar geleden, en de vele klachten van volwassenen over het onverantwoordelijk rondgegooide vuur werk van vorig jaar, heeft men dan ook besloten de optocht af te schaffen. Wél zal 's avonds in het centrum een rond gang gemaakt worden door de D.S.-Har- monie en in Veenendaal-zuid door Cae- cilia. Er zijn nog enkele andere evene menten gepland en het is te hopen dat er uit Veenendaal bekwame krachten naar voren zullen komen die er in zullen sla gen desgewenst met hulp van geheel Veenendaal dit unieke feest in ere te houden. vember bewoonbaar. De tweede (40 flats van 4-hoog) en derde (idem) komen suc cessievelijk enkele maanden later gereed. Hoewel dit Fennis-complex gelan ceerd is als huurkoopflats, bestaan er nu plannen alle woningen te ver huren. Dit zou dan moeten geschieden via de plaatselijke Huisvestingscom missie. RHENEN In de Grebbestad zijn momenteel de volgende woningen in aanbouw: 3 in de Rijnstraat, 13 in de Sparrenlaan en 34 zijn er onlangs gegund aan de Anjerlaan. Voorts zijn er nog 18 in aanbouw, spe ciaal voor personeel van de DELM aan het Jasmijnplantsoen en de Ribeslaan. Dit zijn woningen die met extra subsidie wor den gebouwd. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten is met plannen bezig om aan de Lariks- laan 24 bouwkaswoningen te zetten en 'hiervoor zouden al voldoende gegadigden gevonden zijn. De particuliere bouw is in Rhenen vrij intensief de Spoorbaanweg en Achter- bergsestraatweg zijn bijna volgebouwd, zodat de raad onlangs het besluit heeft genomen tot aanleg van de Ericalaan om aldaar de particuliere bouw voortgang te doen vinden. Het aantal woningzoekenden: 405 ELST Eist, behorend tot de gemeente Rhenen, komt er wel zeer slecht af, want hiei wordt momenteel geen enkele woningwet woning gebouwd: Commentaar van het gemeentebestuur: „Wij kunnen er niets aan doen, de bouwvolume is opwij hebben niets meer!" Naar verluidt zou het Bouwfonds plan nen hebben om ook in Eist, indien vol doende gegadigden gevonden kunnen wor den, tot het bouwen van een aantal wo ningen over te gaan. Het aantal woningzoekenden: 77! ACHTERBERG De situatie in Achterberg is wel be kend. Daar is het zelfs zo dat jongeren hun geboorteplaats verlaten omdat er toch geen uitzicht is op een woning. Er staat ook niets op stapel, zodat de toe komst er wat dat betreft niet erg roos kleurig uitziet. Aantal woningzoekenden: 33! AMERONGEN Amerongen heeft momenteel niet één woning in aanbouw. Vorig jaar werden er 4 toegewezen, dit jaar weer 4, een aan tal dat na veel moeilijk onderhandelen tot 12 verhoogd kon worden. Over de bouw van deze resterende acht woningen worden op het ogenblik onder handelingen gevoerd. De huizen komen tussen de Koenestraat en Holleweg. Het Bouwfonds heeft vorig jaar al pre mie aangevraagd voor 13 woningen. Zo dra de verlening hiervan komt, wordt met de bouw begonnen. Aantal woningzoekenden1: 110! OVERBERG Woningwetbouw wordt in Overberg vrijwel niet of helemaal niet gepleegd. Onlangs heeft de gemeente een stuk grond aangekocht en het verkaveld om zodoende de particuliere bouw te stimu leren. Tot nog toe heeft zich één koper gemeld Aantal woningzoekenden: 10! SCHERPENZEEL Een zeer deprimerend geluid liet Scher penzeel horen. De gehele toewijzing voor dit jaar 10 woningen is bijna onder de kap. Het Bouwfonds zet 20 bungalow types aan de Margrietlaan waarvoor de vraag het aanbod verre overtrof. Verder heeft Scherpenzeel niets! Aantal woningzoekenden: 80! RENSWOUDE Renswoude kon helaas geen enkele wo ningwetwoning bouwen, want het kreeg voor dit jaar niets toegewezen. De enige bouwaktiviteit in die plaats heeft betrek king op een viertal particuliere woningen, terwijl binnenkort door een aannemer be gonnen wordt met 4 woningen die kant en klaar aan particulieren verkocht zullen worden. Aantal woningzoekenden: 25! EDERVEEN Ederveen tenslotte staat er weinig beter voor als andere plaatsen. De dertien wo ningen aan de Hootsenstraat zijn voor het grootste deel al bewoond en voorlopig zal ook daar de bouw wel stilgelegd worden. Aantal woningzoekenden: 70! De Veilig Verkeersrit voor auto's, moto ren, scooters en bromfietsen, wordt dit jaar op zaterdag 2 september a.s. gehou den. Zoals bekend is de organisatie hier van weer in handen van de M.A.C. „Vee nendaal" en de afd. Veenendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer. De rit wordt verreden volgens het KN MV-reglement en er zijn tal van ver keerssituaties in opgenomen. Voor de ca tegorie auto's zijn 10 prijzen beschikbaar, voor bromfietsen ook 10 en voor motoren scooters 4. Bovendien worden wisselbe kers voor alle drie categorieën ter be schikking gesteld. Er wordt gereden met een gemiddelde van 30 km per uur, terwijl het parcours dat over goed berijdbare wegen voert, 50 km. lang is. De organisatoren hebben met opzet de rit zo gemakkelijk mogelijk ge maakt, zodat iedereen een redelijke kans heeft op een succesvolle rit. De start is om half vier bij La Montagne. De voorzitter van het Verbond voor Vei lig Verkeer afd. Veenendaal, inspecteur W. C. H. Dekker, zal 's avonds de prij zen uitreiken. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandcnburg, commissaris der Koningin in de provincie Utrecht heeft, vergezeld door de waarnemend chef van zjjn cabinet de heer Küppers, een informeel werkbe zoek gebracht aan de gemeente Renswoude. Het bezoek begon met een ontvangst op het ge meentehuis door het college van Burgemeester en Wethouders. Burgemeester J. A. Hosang gaf een uiteenzetting over allerlei plannen en problemen. De hoofdzaken waren het uitbreidingsplan in hoofdzaken, en speciaal hiervan het onderdeel „Dorp" en het probleem van de verbetering van de wegen. Indien alle wegen zijn verbeterd en ver hard zal dit een directe gemeentelijke in vestering hebben gevergd van ongeveer 1.500.000,Na deze verhandeling volg de een levendige discussie over de aan geroerde onderwerpen. AGRARISCHE BELANGSTELLING Na terloops het bungalow-park aan de Ubbeschoterweg te hebben bezichtigd, ver trok het gezelschap naar de boerderij „De Melm", waar de thee werd gebruikt. De eigenaar van dit bedrijf, wethouder J. T. Wolleswinkel gaf een uiteenzetting over de veefokkerijen in deze streek. Spreker gaf enkele voorbeelden en toonde met N.N.P. Ulbricht, „De Geitesik", zegt men in West-Berlijn spottend, heeft de grote stap gewaagd. Na overleg in Moskou met Chroestsjow heeft hij de grens tussen Oost- en West-Berlijn definitief laten dichtspijkeren. Het IJzeren Gordijn is neergelaten. Tanks en pantserwagens, bemand door manschappen van de para militaire VOPO, zorgen ervoor, dat het door niemand kan worden opgehaald. Ulbrichts stap is een nieuwe uitdaging aan het adres van het Westen. De af sluiting van de Oostelijke sector van de voormalige Duitse hoofdstad is zander meer een flagrante schending van de Viermogendhedenovereenkomst, die op 7 juli 1945 werd gesloten. Die dag werd tussen Amerika, Engeland, Frankrijk en Rusland afgesproken ,dat binnen de stad ongelimiteerd transport mocht plaats hebben en volledige bewegingsvrijheid zou heersen. Spaanse ruiters, prikkeldraad, beton- versperringen en pantserwagens vor men de Oostduitse ondertekening van dit verdrag. Wat de bedoeling van deze ondertekening is, is niet duidelijk. Er zijn talrijke punten te noemen, waarom Ulbricht c.s. de grens tussen Oost- en West-Duitsland en in het bijzonder tus sen Oost- en West-Berlijn hermetisch hebben gesloten. Maar wat er ook de reden voor is, een passieve houding van het Westen zou de zaak alleen nog maar verergeren. Van communistische zijde is de schending van de overeenkomst uitge legd als een maatregel, die tot doel had de komst van „Westduitse en kapitalis tische agitatoren" naar Oost-Duitsland te bemoeilijken. Maar vreemd genoeg was het niet aan Westduitsers verboden om Oost-Duitsland in te gaan, maar aan de Oostduitsers om naar West-Duits land te gaan. Pas toen de communis tische verklaring haar weg had gevon den, werd ook het verkeer voor West duitsers bemoeilijkt. Waarmee het ar gument, dat de grens is gesloten om provocatie tegen te gaan, wel danig in de knel komt te zitten. LEEGBLOEDEN Berlijn is wel eens de „uitstalkast van het Westen" genoemd. Er schuilt veel waars in die woorden. In West- Berlijn floreert een knappe industrie. KONINGIN EN PRINS OPGETOGEN. - Werkelijk opgetogen waren H.M. de koningin en Z.K.H. de prins, toen zü tijdens een plaatselijk feest in Porto Santo Stefano een geprepareerde zeekreeft mochten bewonderen. Zegge en schrijve cshonderdveertig bejaarden - 389 mannen en 253 vrouwen - uit Veenendau.1, &.s. woensdagmiddag de jaarlijkse autotocht maken. Voor het eerst in de geschiedenis is de karavaan van 126 personenauto's, 3 bussen en 2 Combi's, in tweeën gesplitst zodat de bejaarden alleen bij Anna's Hoeve en Ouwehands Dierenpark allemaal bij elkaar zullen zijn. Voor de rest wordt er dus tegen elkaar in gereden. Het vertrek is bepaald op 12.45 uur vanaf de Industrielaan. Deelnemers aan de tocht moeten dus zorgen dat zij om uiterlijk 12 uur gereed zijn om afge haald te worden. De nummers 1 t/m 60 rijden de route A en 61 t/m 129 de route B. Om ca. 2 uur is het verzamelen geblazen bij An na's Hoeve waar de thee wordt ge bruikt en men verschillende attracties kan bezoeken. Van hieruit vertrekt men om 16.30 uur, waarna beide groe pen weer om 18.30 uur in Ouwehands Dierenpark arriveren, waar de lunch wordt gebruikt. De terugtocht wordt om 21.00 uur aanvaard, zodat tegen kwart over ne gen de stoet Veenendaal zal binnen rijden. Ter verwelkoming zullen bij de Middellaan, Station en Markt muziek korpsen opgesteld staan. Alle automobilisten worden ver zocht in de karavaan te blijven tot het ontbindingskruispunt Hoofd straat - Hoogstraat - Zandstraat - AUTOMOBILIST GEARRESTEERD Op verzoek van de Rhenense politie is de Veenendaler van I. gisteren in arrest gesteld en overgeleverd aan de politie Rhenen in verband met een aanrijding die van I. veroorzaakt had bij hotel La Mon tagne. gebruikmaking van het aanwezige vee de resultaten van de Fokveevereniging. De Commissaris volgde een en ander met zeer veel interesse en uit zijn vragen bleek dat de agrarische bedrijven zijn belang stelling hebben. Dit bleek ook op de kippenfokkerij van de heer Jochemse, waar de hoge gast zeer diep inging op de problemen welk zich in deze bedrijfstak voordoen. Na een verblijf van ongeveer drie uur in de gemeente vertrok het gezelschap naar Utrecht. 5 SEPTEMBER BEGINT HANDELSAVONDSCHOOL Dindsdag 5 september a.s. begint het cursusjaar 1961/62 van de Handelsavond school o.l.v. Dr. J. Thoomes in de Kon. Julianaschool. Naast de verdere bekwa ming voor eenvoudig kantoorwerk, biedt de school ook een goede vooropleiding voor vakdiplomas. Het einddiploma van deze (drie-jarige) cursus geeft ook vrij stelling van het middenstandsexamen. POGING TOT OPLICHTING Een zekere de R. uit Ochten wilde een dezer dagen bij een plaatselijke hande laar een nieuwe scooter op afbetaling ko pen, echter niet op eigen naam. Derhalve is de man door de politie aangehouden wfegens poging tot oplichting. Nieuweweg. Dus niet voortijdig de colonne verlaten! Route A is als volgt: Veenendaal - Rijksw. 12 tot rotonde Oude Rijn - Utr. - A'dam tot Maarssen - Breuke- len - Loenen - Oud Loosdrecht - Hil versum - Anna's Hoeve - Hoge Vuurse - Baarn - Soestdijk - Soest - Amers foort - Oud Leusden - Quatre Bras - Maarn - Doorn - Leersum - Ameron gen - Eist - Rhenen Ouwehand - Vee nendaal. Route B: Veenendaal - Eist - Ame rongen - Leersum - Doorn - Maarn - Quatre Bras - Oud Leusden - Amers foort - Soest - Soestdijk - Baarn - Ho ge Vuurse - Anna's Hoeve - Hilversum - Oud Loosdrecht - Loenen - Breuke- len - Maarssen - Rijksw. A'dam Utr. tot rotonde Oude Rijn - Maarsbergen - Leersum - Amerongen - Eist - Rhenen Ouwehand - Veenendaal. Orgelbespeling in Chr. Ger. Kerk De bekende organist Simon C. Jansen zal op zaterdagavond 2 sept. a.s. een orgelbespeling geven in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat. Op het pro gramma staan o.m. werken van J. S. Bach, J. Zwart en Cor Kee. Van de organist zelf wordt uitgevoerd een improvisatie over Gezang 87 (Ned. Herv. Bundel). Gezien de samenstelling van het pro gramma belooft het een interessante muzikale avond te worden. De toegang is vrij. IN RHENEN GEVONDEN!!! De Valleiriks die vijftig gulden waard was, is eindelijk gevon den! De gelukkige is mej. I. Roks, Achterbergsestraatweg 104b in Rhenen die bü haar kruidenier van Laar (waar de riks was uit gegeven) wisselgeld ontving en toen een riks zag met een rood nummer. Thuisgekomen, zocht ze onmiddellijk de Vallei van vrij dag op en zag tot haar grote vreugde dat het nummer klopte. De premie is haar inmiddels a contant uitbetaald. De nieuw uit te geven riks heeft het RODE nummer: /te M9BA9 en is VIJF GULDEN waard. Bij inlevering vóór a.s. donderdag middag 12 uur, wordt de premie uitbetaald. Het komende weekeind zal in de Jeugdherberg „De Eikelkamp" te Eist de 11e nationale Trekkersronde worden gehouden, ter afsluiting van het trekkerssei zoen 1961. Dit jaar staat de ronde in het teken van de muziek. Dit is overigens direkt al bij de toe gangspoort van de jeugdherberg merk baar, want deze is kunstig veranderd in een grote harmonicaspeler. Boven dit „muziekinstrument" is een groot hoofd aangebracht met op het hoofddeksel ver meld SJOO. Verder is de herberg omge toverd in een compleet dorp met o.a. een eigen markt, radioomroep en een krant die vrijdag, zaterdag en zondag tijdens de ronde zal verschijnen. In de straten, die natuurlijk muzieknamen dragen, zijn enorme muziekinstrumenten opgebouwd. Vanavond zal bij de poort met een spe ciale ceremonie de trekkersronde officieel worden geopend. Voorts staat er voor za terdagavond een songfestival op het pro gramma, waarvoor veel animo is. Ook zullen er de traditionele speurtochten wor den gehouden. Zaterdagmiddag vindt in het openluchttheater de jaarvergadering van de Ned. Jeugdherberg Centrale plaats De interne sfeer van de geladenheid en spanning wordt verborgen onder een fluwelen kleed van welstand. Een wel stand, die in Oost-Duitsland verre van haalbaar is. De Oostberlijner kan de „zegeningen" van het communisme da gelijks vergelijken met de „beproevin gen" van het kapitalisme. Kón het ten minste. Zijn keus was nooit moeilijk. Sinds op 4 augustus 1945 de Russen het akkoord van Postdam opnieuw schon den door vrije verkiezingen en vrij ver keer te verbieden, zijn miljoenen Oost duitsers naar het Westen gevlucht. Ver reweg het grootste deel gebruikte de vluchtpoort, die Berlijn heet. De vluchtelingen waren overwegend jong of het ging om gezinnen van mid delbare leeftijd. Er was een opmerke lijk hoog percentage intellectuelen on der. Artsen en ingenieurs, technici en geschoolde arbeiders, zij allen verkozen de materieel en geestelijk veel beter ontwikkelde Westelijke wereld boven de dwangbuizen van het Oostelijke re gime. Oost-Duitsland bloedde leeg. De Oostduitse leiders zitten nu met een be volking, die gemiddeld boven de ge middelde produktieve leeftijd is. Zelfs de manschappen van de gehate Volks- polizei, de VOPO, hebben de weg naar het Westen weten te vinden: 20.000 man in totaal, een complete divisie. TEGENSTELLING Als een magneet heeft West-Berlijn gewerkt op Oost-Duitsland. Waarom? Hoe kon een deel van de stad na vijf tien jaren zoveel verschillen met een ander deel, dat er eerst onverbrekelijk mee verbonden was? Chroestsjow heeft eens gezegd, dat de kwestie-Berlijn een laatste restant is van de tweede wereld oorlog. Hij vergat erbij te zeggen, dat dit alleen van communistisch standpunt bezien juist is. Voor het Westen bestaat er al sinds lang geen kwestie-Berlijn meer, evenmin als er een kwestie- Duitsland bestaat. Alle moeilijkheden, die zijn ontstaan, zijn het gevolg van de communistische agitatie en politiek. In vijftien jaren is van West-Duitsland en West-Berlijn, (dat economisch onver brekelijk met de rest van West-Duits land is verbonden) een florende wel vaartsstaat gemaakt. Er is werk in overvloed, geld genoeg, luxe naar iedere behoefte. I Niet in Oost-Duitsland. Dit deel van I het voormalig Reich, wordt na al die jaren nog steeds geplukt door een vraat- zuchtige Russische beer. Nog altijd moeten zware herstelbetalingen aan Rusland worden gedaan, die als een stevig juk op de toch al zwakke schou- ders van Russenvriend Ulbricht druk ken. Er is werk genoeg, maar geen per soneel. De arbeidskrachten zijn ge vlucht. Er is geen geld, er is niet het geringste spoortje van luxe. Wel zijn er enige t.v.-apparaten. Maar de uitzen dingen brengen geen ontspanning, al leen maar politieke propaganda, zoals scheefgetrokken biografieën van West duitse politici, gecombineerd met af schuwelijke beelden uit de tweede we reldoorlog. Deze grote schrijnende tegenstelling tussen Oost- en West-Berlijn heeft het probleem Berlijn geschapen. Op initia tief van de Russen. (Wordt vervolgd). (Nadruk verboden). Kerkconcert door het chr. gem. zangkoor „Asaf" Dinsdag 29 aug. hoopt het Chr. Gem. zangkoor „Asaf" een kerkconcert te geven in de Ned. Herv. St. Andrieskerk te Amerongen. Het geheel staat onder leiding van de dirigent, de heer M. Netelenbos uit Tiel. Verder werken mee G. Nagtegaal, orgel en P. van Moerenhout, bas. Uitgevoerd zal worden de cantate „Das Lied von der Glocke" van A. Rom berg. TEGEN PAAL GEREDEN Bij het passeren van enkele fietsers op de Kerkewijk is de bromfietser L. woens dagavond tegen een lichtpaal gereden. De onfortuinlijke bromfietser moest zich on der dokters behandeling stellen. BIEFSTUK. Wij in Neder land vinden een biefstukje al duur genoeg, maar de prijs valt best mee als we hem ver gelijken met die van een fran se biefstuk. De Fransman be taalt er negen gulden per kilo voor en in deze vakantiemaand nog meer. Die verhoogde prijs gedurende de vakantie is, vol gens de franse slagers, te wij ten aan de mannen, die wan neer hun gezin met vakantie is alleen thuis achterblijven en zich dan behelpen door vlug een biefstukje te braden, waardoor er een tekort aan biefstukken ontstaat. GESTOLEN. De midden standers in het dorpje Eybens in de buurt van Grenoble, be klagen zich erover dat men hen de Route Napoleon heeft ontstolen. Deze route is de weg die Napoleon volgde toen hij van Elba was ontsnapt en naar Parijs trok. De autobusonder nemers vinden de omweg over Eybens kostbaar en hebben de Route Napoleon daarom ver legd over een voor hen voor deliger traject in de overtui ging dat hun cliënten-toeris ten daar niets van merken. De middenstanders van Eybens voelen zich er echter in hun beurs door aangetast en heb ben nu op een nacht op de straathoeken van Grenoble pijlen aangeplakt, met de ver melding „de echte Route Na poleon". GROOTST. Fijn zal dat zijn: wanneer Engeland en de andere landen van de „zeven" zich bij de Europese markt van de „zes" zullen aansluiten, dan zal het oude Europa weer de grootste economische macht ter wereld zijn. Het zal 420 miljoen ton steenkool produ ceren (Ver. Staten 388, Rus land 369 miljoen ton) en 97 miljoen ton staal (Ver. Staten 90, Rusland 65). INFECTIE. „Mijn vrouw bezit een reinheidscomplex buiten alle proporties, zodat zij elke keer mijn kostuum laat desinfecteren wanneer op straat iemand tegen me is op gebotst", verklaarde de heer Alway voor de Londense rech ter. De rechter willigde daar op terstond zijn eis tot echt scheiding in. POP. Dat emirs in oosterse landen er veel vrouwen en kinderen op na houden, is be kend, maar dat de emir van Koeweit het nodig vindt 10.000 poppen te bestellen (bij een fabrikant te Biarritz) gaat elk westers voorstellingsvermogen betreffende het oosterse fa milieleven te boven. HAAST. Een nieuwe va riant op luchtpiraterij leverde een Amerikaanse bouwvakker, die zo'n haast had om zijn vrouw op te zoeken dat hij zonder kaartje in een vlieg tuig sprong. Toen hij daarop onderweg daarover moeilijk heden kreeg, ontstak hij in woede, trok zijn revolver en schoot, waardoor hij de piloot zwaar verwondde. Voor de rechtbank verklaarde hij later ,zijn hoofd te hebben verloren' VERGISSING. Een Franse postbeambte, die op z'n kan toor geld had verduisterd, te kende, om de moeilijkheden te ontlopen, voor het vreemde lingenlegioen en nam de boot naar Algerië. Tenminste, dat dacht hij. In zijn haast om weg te komen stapte hij op het verkeerde schip en kwam in Bizerta terecht. Daar zit hij nu gevangen, verdacht van spionage. Z WEMONTMOETING U.S.A. NE DERLAND: Een opname van de uit reiking medailles op de 200 m school slag door de voorzitter van de Rhenen se Zwemvereniging „De Forellen". Als eerste eindigde Rita Kraan (Ned.). fêctzcruUièóte DAMES fail*? voor betere uurwerken H00F0STP 91 VEENENDA 3UN6WAN5 PRISMA PONTIAC swy

De Vallei | 1961 | | pagina 1