PAUK RIJLES? MARINO! Renswoude speelt in Veenendaal VACCINATIE ECHTPAAR BLANKESTIJN Bugerlij ke stand Z0NDAGDIENST KERKDIENSTEN Grandioze taptoe besloot Amerongse Liehtweek ppA&T&rotl NIEUW VCRSCUIIUNDB MODHUN 0.39 SPORTPROGRAMMA: Tricot Nylon Officiële bekendmaking AMERONGEN DINSDAG KOOPJES SCHRIJFBLOK SCHOOLETUI PRULLEMAND Gevonden en verloren Ingekomen en vertrokken moet dat er nou allemaal in M a rk tberich ten Pluvius liet eindelijk verstek gaan De Boerenkapel SCHERPENZEEL WAGENINGEN Het eerste elftal van Renswoude, dat j.l. zondag nog het RKUVV-toernooi ge wonnen heeft, brengt zondagmiddag een bezoek aan Veenendaal. Aan de berg komen de Renswoudenaren uit tegen het tweede elftal van de geel-blauwen, zodat er over een uitslag weinig te zeggen valt. Een zeekere Janus de Haaipol is den eerste die in mijn privee-ideejebus - zo lang dur nog gien een van de gemeente is - gedooken is. Ik kreeg van Janus een heel vrindelik briefie en daarom wil ik dur greeg een paar zaake uit oover ver- telle. Jammer genogt ken ik hier de heele brief niet late afdrukke, mar ik zei dur toch genogt andacht an besteeje. Eerst dit. Wij hebben ons eige de knar gek zitte te prakkezeere wie of nou Janus de Haaipol wel kos zijn. Een auwe Veense, dat sting bij ons vast en eentjie die onder z'n uitschei schreef. Die zouwe wij toch thuis motte kenne brenge, zou ie zoo zegge. Mar nee, noch ik, noch Driek, noch Bram, noch Mijntjie kos eenige ophel dering verschaffe. Een heelen avund hebbe we dur op gezeete. Dat kos, zee dur dan een, wel es weezeMar ver ders kwam dit niet. Nee, mos tie dan zegge, dat ken niet. De Haaipol, de Haaipol, wacht es, zee Driek ok nog een keer, mar as we ware blijve wachte, hadde we nou nog in dezelfde houding gezeete. We koste narges ok mar een draadjie te pakke krijge. De Haaipol, netuurlijk in deftige taal is dat: de hei pol, mar nee, daar hadde we toch geen van alle ooit van gehoord. Mar goed, dan blijve wij nog effe nieuwsgierig, mar ik wil toch verders niet op die naam deurborduure. Janus die vond et veurstel van me vrouw Buddingh oover die ideejebus een pracht van een veurstel. Goed af- spreeke, Janus, de polletiek en de per- tijje zette we an de kant, het gaat om de zaak as zoodanig. Die bus komt dur wel, volges Janus, want zooas we hebbe kenne leeze, zeit ie, gaat mevrouw Buddingh nog veur gien duuzend manne opzij. Die slagzin sting dan wel in een andere krant as de Vallei, Janus, mar dat doet er niet toe. En nou nog wat oover „opgeruimd staat netjies", vervolgt Janus. Daar zit dan z'n eigelike idee in. Op dinsdagge en zaaterdagge lijkt de mart wel een vuilisbelt en dat hoeft heelegaar niet, as iedereen ze eige houdt an mijn veurschrift van „hou de rommel bij je". As de mart afgeloope is, is dur van allerlei ongerechtigheid te vinde en et gemeenteparseneel heb hier een reuze werk mee. Veural bij winde rig weer legge de Kerke wijk, et Ach- terkerk en de Hoofdstraat heel vol mit pampier. Op de mart zelf mot je oppasse om niet uit te glijje oover verscheije soorte schelle en rotte appels en peere. Thuis gooie die minse toch ok niet alles op de vloer van de zaak? vraagt Janus, en waarom doen ze dit dan op de mart wel? En dan komt Janus z'n veurstel en daar gaat et om, want we motte op- bouwe en niet alleenig mar afkraake: alle koopliede krijge een kissie en daar doen ze et vuil in. De gemeentewerkers hale de kissies, as de mart afgeloope is, leeg en klaar is Keesie mit et kissie. Uitdrukkelijk schrijft Janus dat ie niks mit gemeenteparseneel heb te maake. Hij pleit dus niet veur z'n eige hachie. We hebbe de vijfdaagse werkweek, schrijft ie nog, mar de minse zijn op de zaaterdagavund om acht uur nog druk an et veege. Ach, zoo op et eerste gezicht von ik et veurstel van mijn geachte brief schrijver nog gien ins zoo geweldig. Dat bietjie werk docht ik bij me eige en de zaak komt toch wel weer schoon. Mar ik heb dur oover nagedocht en naderhand sting veur mijn vast, dat zukke simpele ideeje vaak de beetere zijn en daar hoort deeze zeeker bij. Et is toch zeeker zoo, dat hier mit weinig moeite, tijd en geld gespaard ken worde en een vrije zaaterdagavund, die toch alle minse een hoop weerd is, veur de veegers gewaarburgd. Nog belangrijker is, dat dur minse zijn, die zukke dinge opvalle. Gelukkig leeve we dur mar niet allemaal langs heen. Minse, ik staai oope veur meer. Kom mar 'op. Bij Wout Blauwkous. HET IDEALE OVERHEMD (bijna onverslijtbaar) IN WIT EN MOOIE STREEPJES REEDS VANAF 12,90 GOED VAN VAN DER ZEE GAAT LANGER MEE Hoofdstraat 75 Veenendaal GESLAAGD Bij het Instituut „Dubbel W" o.l.v. de heren D. de Ruyter en A. C. Schil- peroort, slaagden voor het Praktijk diploma Nederlandse Taal en Handels correspondentie de volgende leerlingen: de dames J. Ariessen, S. van Manen, I. v. d. Meent, E. van Otterlo en J. Ver steeg. De heren: S. de Jong, St. Boon- 'zaayer en K. v. d. Weerd. Verwarmings-show in „De Korenbeurs" Met het oog op het a.s. winterseizoen houdt de firma Hiensch, Zandstraat vanavond in hotel „De Korenbeurs" een grote verwarmingsshow met een de monstratie en expositie van de mo dernste verwarmingsapparaten voor kolen en olie. DE MERINO'S spelen zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd in Barne- veld tegen SDVB, dat vorig seizoen kampioen was van de tweede klas, maar de promotie niet haalde. -fr DOVO gaat met twee elftallen naar Werkendam voor de return wedstrijd tegen de 2e klasser Kozakken Boys, waartegen men onlangs in Veenendaal gelijk speelde. -8- Ter voorbereiding op het nieuwe sei zoen speelt DVSA zaterdagmiddag in Doorn tegen DEV. WAGENINGEN heeft j.l. zondag de competitie ingezet met een gelijk spel POSTDUIVENNIEUWS De EVPV „De Luchtreizigers" heeft dit week-einde met de jonge duiven meege- vlogen aan de Derby-vlucht vanaf Orleans Door de weersomstandigheden werden de duiven maandagmorgen om 6.15 uur gelost. Ondanks het zeer slechte weer kwam de eerste duif om 12.33 uur bij de heer H. de Vos. De verdere uitslag werd: H. de Vos 1; J. A. v. Eden 2; G. Fasse 3-5; K. de Ruiter 4-7-9-13; G. Muller 6-10; W. Slotboom 8-12; H. Zwijnen 11; H. J. v. Manen 14; P. H. Tanis 15; A. Slotboom 16. A.s. zaterdagmiddag van 2 tot 3 uur in- korven van duiven voor de vlucht vanaf Bergen op Zoom. tegen RBC. Volgens het spelverloop had het voor de Wageningers een over winning moeten worden, temeer daar zij tot 20 minuten vóór het einde een 4-1 voorsprong hadden, die echter te ruggebracht werd tot 4-4. Daarom zul len de groen-witten a.s. zondag in de thuiswedstrijd tegen EBOH mentaal ook veel sterker moeten zijn. Gemeente Veenendaal Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat, Ingaande sep tember 1961, het spreekuur van wethou der Van Hardeveld zal worden gehouden op de tweede en vierde donderdag van de maand, des avonds 7.00 uur ten gemeen tehuize, Hoofdstraat 34. Veenendaal, 24 augustus 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester; J. Hazenberg de secretaris, D. Blankespoor. AUTO VERLEENDE GEEN VOORRANG Op de Kon. Wilhelminaweg is een personenauto, doordat deze geen voor rang verleende, in botsing gekomen met een bromfietser die hierdoor licht werd gewond. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De personenauto reed op de Kon. Wilhelminaweg en wilde bij garage Reede rechtsaf slaan. De automobilist verleende in eerste instantie wel voor rang aan enkele voetgangers, maar merkte te laat op dat over het fietspad uit de richting Leersum een bromfietser naderde. Een aanrijding was toen on vermijdelijk. Schietresultaten „Willem Teil" Bij de laatste oefenavond werden de volgende punten behaald: J. de Greef 98, G. v. d. Horst 97; W. van Veenen daal 97; B. Esveld 96; A. de Haas 96; J. de Haas 91; Van Leeuwen 90; A. v. d. Berg 87; J. Pakvis 87; O. Viegen 87; Moersbergen 86; De Groot 85; Burg stede 83; Den Uijl 82. Ook dames- en herenplas tic regenjassen 5,95 SPORTMAGAZIJN A L B E R S Hoofdstr. 15 - Tel. 2869 Een vorige keer heb ik gesproken over het i accin B.C.G. tegen tuber culose, dit in een artikel over de toen pas overleden professor Guérin. Ditmaal wil ik uw aandacht vragen voor de vaccinatie in het algemeen; hoe wij ons kunnen beschermen tegen de gevaarlijkste besmettelijke ziekten. U weet, dat we op het ogenblik in ons land vaccineren, inenten, tegen pokken, difterie, tetanus, kinkhoest en sinds kort tegen kinderverlamming. Bij kans op besmetting van meer exotische ziekten kan er ook tegen de tropische besmettelijke ziekten gevaccineerd worden. We zullen nu alleen de vaccinatie tegen pokken, difterie, tetanus, kinkhoest en kinder verlamming onder de loupe nemen. Tot de oudste vaccins behoort het vaccin tegen pokken. Al sinds 1796 wordt er gevaccineerd tegen pokken. Het is een aardig stukje uit de ge neeskundige geschiedenis hoe dat gegaan is met die ontdekking van het pokkenvaccin. In die dagen kwamen pokken veel voor en het was toen al bekend, dat er onder de melkers veel mensen waren die bij een pok kenepidemie niet „van de pokken geschonden" werden. Deze mensen hadden dan vroeger ontstekingen aan hun handen gehad, die ze hadden opgelopen bij het melken van koeien, die op de tepels puisten hadden, welke erg veel geleken op pokpuisten. Jenner was de geleerdedie begreep, dat dit een heel belangrijk feit was. Hij bereidde uit de inhoud van deze puisten van de koe een vaccin. Dit werd de koepokstof genoemd; de inenting werd vaccinatie genoemd. Ook in dit woord vinden we de koe terug, vacca, denkt u maar aan het Franse „vache", betekent koe. U begrijpt wel, dat Jenner heel wat weerstand heeft ondervonden voor zijn methode algemeen aanvaard was, en nog heden ten dagen zijn er mensen, die bezwaren hebben tegen de vaccinatie, al is het dan niet omdat de entstof oorspronkelijk van de koe afkomstig is. Zulke mensen, met wat zij noemen principiële bezwaren tegen de vaccinatie, doen echter goed enkele dingen te overwegen. Allereerst is er het feit, dat sinds er regelmatig gevaccineerd wordt de pokkenepidemieën sterk zijn afgenomen. Ten tweede, dat zij dit te danken hebben aan de mensen die zich wèl lieten inenten; dat er zo een barrière is opgeworpen tegen de ziekte. Tenslotte, dat in geval van een toch optredende epidemie zij als onbe- schermden een verhoogd risico lopen. Dat dit risico nog steeds bestaat, blijkt wel uit de steeds opduikende krantenberichten over kleine epide mieën, onlangs nog in Duitsland gesignaleerd. Het optreden van een besmettelijke ziekte en de kans op een epidemie, houdt nauw verband met de kans, die een ziektekiem krijgt om aan te slaan. Met andere woorden: de vaccinatietoestand van een gehele bevol king is zeer belangrijk en het is dan ook niet alleen een individuele be slissing die men neemt als men zich niet laat vaccineren. Een inenting geeft geen 100 °/e bescherming tegen een ziekte, maar doet wel de ziekte, als men haar toch krijgt, milder verlopen. We zien dit dui delijk aan de difterie, een ellendige ziekte. Wie wel eens een ongevacci neerd kind heeft gezien, dat getroffen was door difterie, vergeet dit zeker nooit meer. De kans op allerlei, het leven bedreigende complicaties, wordt bij gevaccineerden, als ze toch door de ziekte getroffen worden, tot een minimum beperkt. Tetanus is een infectieziekte, die kan optreden bij met aarde of mest of straatvuil verontreinigde wonden. Een ernstig lijden kan tetanus zijn. Kinkhoest bedreigt de jonge zuigeling en betekende vroeger een vrij grote component van de zuigelingensterfte. Deze drie ziekten kunnen we drastisch in haar macht beknotten indien we vroegtijdig, dit is in het eerste levensjaar, inenten. Hiertoe zijn drie opeenvolgende injecties nodig, ieder met een maand tussenruimte. Als pokken ook in het eerste levensjaar gezet worden is het risico van de inenting minimaal. Ik weet uit mijn eigen praktijkervaring, dat het menige moeder niet gemakkelijk valt een gezonde zuigeling een beetje ziek te maken. Zo zien de meesten de inenting. Een kind, dat tegen pokken ingeënt is, kan er inderdaad ziek van zijn; de andere drie injecties verlopen praktisch onopgemerkt. Beseft u altijd, dat u beter op jonge leeftijd eventueelat moeite kunt hebben met een lastige zuigeling, dan een kind te hebben, dat later gro tere risico's loopt. Een kind aan difterie verliezen met de gedachte, dat u het niet hebt laten vaccineren, lijkt mij iets ontzettends. De massavaccinatie tegen kinderverlamming is in ons land geruime tijd aan de gang. De zuigelingen worden een aantal keren opgeroepen. Het is nog verre van ideaal, want nu krijgen de zuigelingen in het eerste levensjaar drie injecties tegen difterie, tetanus en kinkhoest, plus drie injecties tegen kinderverlamming plus de pokkenvaccinatie. Dit alles moet nog in een bepaald tijdschema werken ook. Er wordt dan ook op verschillende laboratoria hard gewerkt om een combinatievaccin te bereiden, waarbij in drie injecties bescherming wordt verkregen tegen difterie, tetanus, kinkhoest en kinderverlamming te- samen. Op de kleuterleeftijd moet dan nog een herhalingsinjectie volgen. Tegen deze ziekten bestaat op het ogenblik geen beter verweer dan vaccinatie. Ik hoop, dat u dit alles eens overwegen wilt als u zegt tegen inspuiting van „al die smerige rommel" te zijn bij een gezonde zuigeling. (Nadruk verboden). ARTS. 50 vel prima houtvrij glanzend papier, merk Victoria, koopjesprijs Flinke dubbele schooletui inhoudend: potlood, penhouder, liniaal, kleurpotloden, gum, passer en puntenslijper, iets 1 4C fantastisch voor slechts Fraaie plastic prullemand, vlotte vorm, frisse kleuren, 1 OCT onbreekbaar en afwasbaar -L Alleen dinsdag 29 augustus Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 RHENEN Aan het politiebureau te Rhenen wer den de volgende voorwerpen aangegeven als gevonden: parapluie; groene regenca pe; kinderbril met blauwkleurig montuur; blauwe plastic portefeuille inhoudende een stuiver; geel-beige lederen portefeuil le inhoudende foto's; oude lange bruine lederen jas; 9 pr. kousen in diverse kleu ren; rugzak; blauwe dames (beugel)por- temonnaie inhoudende 3,50; bruine he- renportemonnaie inhoudende toegangskrt. zwembad; dameshandschoen van leer en stof; grijs met rose damesbolero. Verloren: uurwerk van dameshorloge merk „Prisma" 15 steens zwart omlijnd; grijze portemonnaie inh. 2,50 en klein geld; zwarte poedel oud 5 maanden reu; blauwe damesportemonnaie inhoudende ƒ3,50; parapluie groen-rood gestreept; bruine herenportemonnaie inhoudende 26,en een pasfoto; herenportemonnaie inhoudende 25,en rekeningen. AMERONGEN Verloren: 1 fietstoeltje, 1 herenarm bandhorloge, 1 portefeuille met kampeer- kaart, 1 blauw wollen vestje, 1 bruine herenregenjas. Gevonden: 2 blauwe portemonnaie's, 1 blauwe meisjesregenjas, 1 roodwollen vest, 1 hengelfoudraal, 1 komplete hengeluit- rusting. RENSWOUDE Verloren: 1 bruin-gele tas met inhoud. Gevonden: 1 militaire regencape; Aan ko men lopen 1 jonge witte foxhond (zwarte kop en zwarte stippen). RHENEN Ingekomen personen: H. P. Deys (gez.) van Utrecht; D. ten Broeke van Wage- ningen; D. J. Bastmeijer van Veenendaal; A. B. F. Reqouin van Maurik; G. Loon- stra van Dokkum; A. C. de Jong van Wa- geningen; E. Douwenga g.m. van den Berg van Wageningen; J. van Riemsdijk van Langbroek; W. Wagenvoort (gez.) van Zeist; M. J. Gorren wed. v. de Küster van Amsterdam. Vertrokken personen: H. P. van Vee nendaal wed. v. van Rijn naar Amers foort; W. E. Grijsen naar Alphen aan de Rijn; J. van de Kuit (gez.) naar Renkum; P. M. van de Loosdrecht (gez.) naar Was senaar; J. H. van Harten naar Apeldoorn; T. H. Njo (gez.) naar Amsterdam; H. H. ten Hoeve naar Meppel; D. Duijm naar Hengelo O. AMERONGEN Ingekomen personen: A. Beck van Rhe nen; G. Mik van Veenendaal; C. T. H. M. Voermans van Utrecht; S. Brongers-Groe- neveld van Groningen. Vertrokken personen: N. Smaal-Loer naar Haarlem. WE missen in ons land iets! Nee, geen „Missen" want die hebben we volop - schone jongedames, die weten-wij-veel in het werk stel len om een titel als Miss Bril, Miss Holland en om dichter bij huis te blijven Miss Ei, in de wacht te slepen. En als ze eenmaal gekozen zijn raken ze na verloop van tijd toch weer in het vergeetboek. Nee, we missen wat anders - we missen een verkiezing van een Moe der van het Jaar en nu we toch bezig zijn ideeën op te werpen - na tuurlijk ook een Vader van het Jaar. En wanneer wij op dit moment deze onderscheiding zouden mogen uit reiken, dan ging die vast en zeker naar het gouden echpaar H. Blan- kestijn-Veenendaal aan de Molen weg 3 in Amerongen. Twee mensen waarvan de moeder het gepresteerd heeft vijftien kinderen naar eer en geweten groot te brengen en waar van de vader vanaf zijn prille jeugd dag en nacht heeft gezwoegd om het grote gezin zonder schulden en met zoveel mogelijk ruggegraat, door de wrede wereld te loodsen. Vijftig jaar hebben deze tweemen sen lief en leed gedeeld, zoals de versleten cliché-uitdrukking luidt. Maar al het „leed" werd altijd weer overheerst door het „lief" omdat het een ideaal huwelijk was en natuur lijk nog is. De vijftien kinderen zijn nu groot, de meesten zelf al vader of moeder, doch de gouden bruid en bruidegom zijn nog bijzonder vitaal, levenslustig en vol humor. Ondanks de vele zorgen die zij hebben gekend om de kinderen groot te brengen. o-o-o Willemijntje Blankestijn-van Vee nendaal - de bruid - is een rasechte Amerongse, dus ook gastvrij en vriendelijk. Dat er al zeven kruisjes achter haar naam staan, geloof je niet als je haar ziet of hoort praten. Ze heeft suikerziekte, dat wel, maar ze houdt streng de hand aan het dieet en dan merk je er niet veel van, zegt ze zelf. Ze wijst ons de weg naar de voor kamer die ter gelegenheid van het aanstaande bruiloftsfeest versierd is met slingers en bloemen. Of we kof fie willen of een „burreltje"'t werd een wijntje en in die tijd dat wij het opkikkertje naar de plaats van bestemming brachten, vertelde „moeder Mijntje" ons iets over die halve eeuw die achter haar ligt. woord ió „Van school kwam ik in de huis houding terecht, thuis, 't Was in die dagen anders dan nou, dat geef ik je op een briefie." Ze onderbreekt even om een kleinzoon, die verlan gend naast haar stoel staat cm op schoot te mogen bij oma, op te beu ren en als ze ons dan ijverig ziet schrijven, zegt ze plotseling: moet dat er nou allemaal in nee, niet doen hoor Ze begint hard te lachen als we haar vragen wanneer ze voor het eerst met haar man kennis maakte: zé vragen, ok alles ok, hénee meneer, daar vertel ik lekker niks van da's een geheim tussen mij en mijn man." Ze lacht er nog steeds om, maar dan wordt ze ernstig: „Ja ik mag me wel een échte huismoeder noemen. Ik heb zestien kinderen ge had, één is er overleden en de an dere vijftien zijn, op twee zoons na, het huis uit. Verspreid over heel Nederland nee, gelukkig niet ge ëmigreerd, gelukkig niet! 't Waren tien meisjes en vijf jongens. Nou hebben we al 25 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen 't gaat hard. Nou zeggen ze wel es, waarom zijn jullie niet wijzer geweestzo'n groot gezin ja ik weet wel, wij hebben niet veel tijd voor genoegens gehad, maar ik zou ze voor geen geld van de wereld willen missen. Als je tegenwoordig zo'n groot ge zin sticht, dan noemen ze dat onver antwoordelijk, maar ze weten niet wat kinderen zijn!...en aan de an dere kant ben ik weer blij dat onze dochters wat dat betreft geen voor beeld aan ons nemen." Moeder Mijntje is trots op haar kinderen. Ze stond voor hen 's mor gens om vier uur in de bossen om bosbessen te plukken, ze had hen maandenlang alleen onder haar hoe de als vader in het buitenland werk te. Ze maakte zelf alle kleding en „ik heb nergens een klomp tussen de deur gehad." Geen kinderbijslag, maar ook geen cent schuld, nergens in het dorp en dat is haar grootste verdienste. o-o-o „Vader Hendrik" (zo mogen wij hem toch ook wel noemen?) is nog altijd even „gek" met zijn vrouw als toen hij haar voor de eerste keer op een Koninginnefeest leerde ken nen. Dat we alles opschrijven deert hém niet. Zijn vrouw waarschuwt hem terdege, maar och dat gift toch niks laat ze maar schrijven, ze maggen best weten dat we samen in het Boslaantje hebben gestaan Een komiek is het - een opgewekte kerel die met zijn drieënzeventig jaren nog boordevol humor zit. Een man die al die jaren zijn vrouw gaf wat ze nodig had, steun, raad en geld om het gezin draaiende te hou den. Hij begreep en begrijpt haar, geheel, zonder woorden. Zeventien jaar was vader Hendrik toen hij naar Duitsland ging als ha venarbeider. Later kwam hij in de bouwvakken terecht en hij herinnert zich als de dag van gisteren dat hij op 1 september 1911 lopend met zijn bruid naar het stadhuis ging. Hij zocht altijd daar werk, waar het meeste te verdienen was. ,,'k Heb door heel Nederland en een groot gedeelte van Duitsland gezworven. Toen anderen het hier met 4,04 in de week moesten doen, kwam ik uit Duitsland thuis met 150,die ik gespaard had. Me vrouw had nog nooit een briefie van honderd ge zien Hij heeft er dag en nacht voor ge werkt. Samen gingen ze 's morgens om vier uur naar het bos, mét de wekker, om bessen te plukken en twee uur later was hij weer bezig met stenen sjouwen tot 's avonds laat en dan weer bessen' plukken. Toch is hij niet „uitgeleefd" - vol strekt niet! Op 66-jarige leeftijd stapte hij 's morgens om vijf uur op de fiets en legde die ene dag 160 km af! Hij zou het nu niet meer kunnen en toch als hij de kans krijgt begint hij weer te metselen. „Stilzitten kan ik niet, ik heb thuis geen schik ik moet wat te doen hebben." Daar om is hij een verwoed visser en kun je hem vaak aan de Rijn treffen. We moeten weg - de tijd gaat ook zo hard. Reken maar dat het vol gende week een daverend feest wordt in hotel „Buitenlust". Hoe kan het anders met zo'n grote levens lustige familie. „We hebben een ge lukkig en gezellig leven", zegt het gouden bruidspaar en daarvan zijn wij volledig overtuigd! (Op de foto: Moeder Mijntje met haar achterkleinkind Anneke van Soest (4) en vader Hendrik met kleinkind Harry Breeschoten (3). VEENENDAAL Geboren: Elsje d. v. J. Linde en G. Lin demulder; Jolanda Hendrina z. v. B. Hei kamp en H. K. Bijl; Johannes Adriaan z. v. A. W. van Bergen Bravenboer en J. Gerritsen; Klaas Johannes z. v. J. van Domselaar en W. Slok; Willem Johannes Franciscus z. v. W. Goverde en A. J. Rot- huijsen; Nora d. v. A. v. Kranenburg en J. Schoeman. Ondertrouwd: M. Jansen en D. Davelaar. Gehuwd: A. van den Berg en H. van Barneveld; T. E. Kelsey en J. Brouwer; C. J. Fluiter en A. van Manen; E. C. Moesbergen en J. van de Bovenkamp; G. van Manen en J. Bos; H. Breeschoten en W. Henken. Overleden: Jan Hendrik Hilgers, oud 55 jaar, echtg. van; A. J. Smits. RHENEN Geboren: Frits Johannes z. v. H. J. van de Pol en J. W. Zandbergen; Feiko z. v. F. Hielkema en M, H. Stekelenburg; Adriana d. v. J. Drost en N. H. Versteeg; Hendrik z. v. G. Rebergen en H. van de Weerdhof, Amerongen; Adrianus Willem Barend z. v. B. Wallet en G. H. Veenhof; j Teunisje d. v. L. Edel en M. W. Arentsen; Anneke Adriana d. v. B. van Dam en E. van Woudenberg; Arie Jan v. v. G. J. Jansen en P. Rijksen; Willem z. v. G. van Harn en G. Methorst; Grietje Margreta d. v. M. van Appeldoorn en B. H. Jansen; Gerdina d. v. R. Versteeg en C. van Gar deren; Susanna d. v. J. H. van Baaren en S. C. S. Bootsma; Teunis Gijsbertus z. v. H. van Lingen en L. A. J. Plomp, Veenen daal; Johannes Henri z. v. J. Diekema en J. P. M. Roest; Willemina Gerda d. v. H. van Laar en D. Aartse. Ondertrouwd: A. F. Schuurman, Gel- dermalsen en G. van Baaren; G. Drost, Veenendaal en E. Kosters. Gehuwd: J. van Riemsdijk en J. T. C. Honders; W. M. Vleeming en J. A. van Esseveld; G. van Dijkhuizen en G. C. Bos. Overleden: Arend Jan Johannes Herma- nus Veenendaal, 69 jaar, geh. m. R. v. d. Weetering; Maria de Bruijne, 71 jaar, geh. m. A. J. Beekman te Veenendaal; Jan van Viegen, 87 jaar, geh. gew. m. J. J. Bos; Adrianus Schreuders, 76 jaar, geh. m. B. van den Berg; Christiaan Johannes Hiele, 72 jaar geh. gew. m. Mariam te Veenen daal; Adriana Elisabeth de Wolf, 59 jaar, geh. m. J. Henzen. EDERVEEN Getrouwd: W. Peters en A. Huizing. RENSWOUDE Geboren: Jannigje d. v. A. Methorst en H. C. Jansen. AMERONGEN Geboren: Peter Gerard, z. v. G. J. van Egdom en P. Vogelenzang; Jacoba d. v. IJ. A. van Manen en J. Davelaar. Ondertrouwd: J. van Drie en H. J. van den Broek. SCHERPENZEEL Geboren: Elbertus z. v. E. van Dijk en M. v. d. Munt; Gerdina Hendrika d. v. G. H. Verwoerd en N. den Hollander. Ondertrouwd: F. Schimmel en C. Val kenburg. Overleden: S. Jansen, wed.naar van W. Moesbergen. Doktoren en Apothekers VEENENDAAL: Dr. G. Annot, telefoon 3198. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider Apotheek, Bruineplein 7, Tel. 3714. RHENEN: Dr. Stegeman, tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, Kars en v. Omme ren door dr. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. Praktijken Buining, Endert e.a. dr. Rijn- ten te Amerongen, tel. 678. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 08387-450. SCHERPENZEEL: dr. Renken, tel. 03497- 250. SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 1.075.000 stuks. Prijs kip- peeieren 14,35 tot 14,65. Henneeieren 8,50 tot 12,50. Allen per 100 stuks. Han del matig. Aanvoer biggen 129. Prijs 60,tot 75,per stuk. Handel matig. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur ds. D. van den Berg. Julianakerk 9.30 uur ds. C. van den Berg van Kesteren, 5 uur ds. C. van Schoonhoven van Giessenburg. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. C. S. Verwoert van Schalk wijk. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij, woensdag 30 aug. 7.30 uur ds. Middel koop van Zwolle. Dijkstraat 2.45 uur dhr J. M. Meijer. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van den Brink van Renkum, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van den Brink van Renkum. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Kamerbeek van Velp. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 30 aug. 7.30 uur dhr Suyker van Berg-Ambacht. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Eikema van Valtermond. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 7.30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Hoestra van Zeist, jeugddienst, 10.30 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Bos. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur dhr Maatjes van Beekbergen, 5 uur ds. Bouw van Ede. Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 6.30 uur ds. Riek van Utrecht. Prot. Bond 10.30 uur ds. du Pree. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. De Vries van Berkel. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Herv. Gem. 10 en 6 uur ds. Stekelen burg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, donderdag 31 aug. 7.15 uur ds. Dor- restein van Opheusden. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager, 7 uur jeugddienst ds. De Groot Nij- kerk. Ger.Kerk 10 en 6.30 uur prop. ds. Rouwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Metz van Arnhem. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 31 aug. 7 uur dhr Kamp van Utrecht. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Verwoert van Schalkwijk, 6.30 uur ds. Wisger hof van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.15 uur „De Schans" ds. Ockhuysen. Vrije Evang. Gem. maandagavond ds. Hamers. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. De Amerongense Muziek- en Liehtweek - in totaal bezien iets minder groot van opzet als vorig jaar - is zaterdagavond besloten met een grandioze show taptoe van het Kon. Sted. Muziekkorps „Concordia" uit Culemborg. Wonder boven wonder was het na een hele dag van regen, 's avonds droog en het hoeft geen nadere uitleg dat de organisatoren in spanning hebben gezeten. De belangstelling was dan ook deze avond wel bijzonder groot en heeft zeker aan aller verwachting voldaan. Na een rondgang door het dorp trok de hele stoet naar het park achter Huize Lievendaal. De taptoe die uit twee ge deelten bestond, n.l. een muzikaal en een praktisch gedeelte, werd voorafge gaan door een duidelijke uiteenzetting van het ontstaan en de betekenis van een taptoe. Bij het muzikale gedeelte viel o.m. een kruisriddermars uit 1460 te beluis teren, alsmede een infanteriemars, een Koraal en als laatste een toegift voor de 1 teenagers. Aan het einde van het muzikale ge deelte sprak waarnemend burgemeester Bosch van Rosenthal enkele woorden van waardering, waarna de voorzitter van de winkeliersvereniging een woord van dank richtte aan allen die hadden meegewerkt deze licht- en muziekweek j tot een succes te maken. Vervolgens werd de taptoe voortge- zet met het praktisch gedeelte, hetgeen een schitterend schouwspel vormde van marcheren en muziek. Vooral toen de verlichting gedoofd werd en twee groe pen van de wandelvereniging „De Vrije Wandelaars" het geheel met brandende fakkels kwamen opluisteren. Meer dan vijf kwartier heeft het talrijke publiek 1 van deze schitterende taptoe kunnen i genieten. Donderdagavond was het woord aan de boerenkapel van de plaatselijke mu ziekvereniging „Ons Genoegen" o.l.v. de heer Van Remmerden, dat een popu lair concert gaf. De „boertjes" speelden vele bekende melodieën die prompt door het publiek meegezongen werden. Ook Tom Man- ders (Doris) ontbrak niet op het pro gramma, op aardige wijze geïmiteerd door de dirigent. Verder kwam zelfs de klomp van één der boeren goed van pas bij het spelen van de Postkoets. Omstreeks negen uur werd het concert besloten met een pittige rondgang door het dorp. De Luchtpost Wedvlucht zondag 20 aug. vanaf Or leans. Afstand 530 km. In concours 66 duiven. Los 6.15 uur. Aankomst le duif 12.57.10 uur. Uitslagen: W. van Ede 1, 2; J. van Oostrum 3; C. Gijsbertse 4 en Vink Stutvoet 5. Schieten Uitslagen van dinsdagavond door de leden van de schietvereniging Scher- penzeel gehouden onderlinge wedstrijd. Geweer: M. Berendse 48; H. van Dus- schoten 46; H. Methorst, C. Valken burg Jr. en E. v. d. Werk 45; H. Be rendse en H. Veldhuizen 42; P. Enge lenburg en J. ten Broek 41; G. van Eist 40. Petite carabine: M. Berendse 49; H. Veldhuizen en C. Valkenburg Jr. 48; H. van Dusschoten, H. Berendse en H. Methorst 45; E. v. d. Werk 42; J. ten Broek 41 en P. Engelenburg 40. Inschrijving leerlingen Techn. school Maandagavond a.s. bestaat er aan de school gelegenheid tot inschrijving van leerlingen aan de Technische school te Wageningen voor de avondcursus O.B.A.O/U.L.N.O. en voor de cursus opleiding tot amanuensis. Verdere ge gevens zijn te vinden in de advertentie elders in dit blad.

De Vallei | 1961 | | pagina 2