Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Ondanks de warmte genoten bejaarden met volle teugen D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Tongen kwamen pas goed los „bij de a pi es"! Tóch Lampegietersavond- optocht f WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Afscheid van de chef afd. Bevolking gemeente Veenendaal AMERONGEN De Cutty Sark? krijgt haar ,hemd' terug OVERBERG ACHTERBERG EDERVEEN Agenda 35? jaargang T VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nr. 69 Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhcnen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel WAARDE 7,50! AS 323809 Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1.95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Sjonge, sjonge wat was het woensdagmiddag warm! Door dc tropische temperatuur van meer dan dertig graden zaten de chauffeuses en chauffeurs met klamme handen achter het stuur van de bijna honderddertig auto's die aan de bejaardentoch deelnamen. De oudjes zelf, hadden ook last van de hete zon: de vrouwelijke passagiers pro beerden de hitte te bestrijden met eau de cologne en grote witte zakdoeken, terwijl de mannen eerst hun stropdas in hun zak frommelden en later de boordjes wagenwijd open zetten. Maar dat alles „mocht de pet niet drukken" zoals een oude boer het zei - warmte of geen warmte, de oudjes hebben zich weer opprbcst ver maakt. In Anna's hoeve deden ze het een beetje kalmpjes aan. Ze hadden gelijk ook want de spreekwoordelijke mussen vielen dood van het dak, maar 's avonds in Ou wehand bij de apics toen er een lekker koel windje op stak, toen kwamen de tongen beter los. VERTREK Tegen half twaalf crossten woensdag middag in Veenendaal allemaal auto's rond met het bekende oranjebiljet op de voorruit, druk in de weer om de be jaarden van huis te halen. De meisjes van de „smeerclub" die 's morgens om zeven uur al begonnen waren met een enorme hoeveelheid broodjes klaar te maken, deelden op de Parallelweg snoep en rookgerei uit, waarna de auto's op de Industrielaan en Groeneveldselaan hun standplaats innamen. Tegen 1 uur werd het vertreksein ge geven, de helft van de karavaan ging de richting Utrecht uit, terwijl het res tant linksaf sloeg in de richting Doorn. Behoudens een lekke band bij het vertrek en een kleine botsing on derweg, verliep het eerste gedeelte van de tocht naar „Anna's Hoeve" in Hilversum geheel naar wens. In Hilversum Even over tweeën streken bij ge noemde uitspanning zo'n zevenhonderd Veenendaalse „vogels" op de terrassen neer. Onder de schaduwrijke bomen was het er wel uit te houden en de consumpties, veelal bier, ijs of limo nade, smaakten best. Toch kon men merken dat de warmte een beetje verlammend werkte. Vorig jaar bijvoorbeeld kon men de oudjes in draaimolens en alle andere amusements apparaten vinden, maar ze maakten zich nu niet zo druk. Ze lieten het nu over aan de wat jongere generatie, voor wie een dergelijke tocht toch ook altijd weer een aparte bekoring heeft. Ze keken met genoegen naar hen die „hun leven waagden" in de draaimolen of nog erger: die in de rutschbaan alles riskeerden en waarvan sommigen doodsbleek van angst weer uitstapten. Naar Ouwehand Half vijf was het toen de stoet zich weer in beweging zette en vóór alles: Hulde aan de mannen en dames van de politie, de ordonansen, het Rode Kruis en EHBO die hun werk voortreffelijk deden. Op naar de apies, was het parool. De ene helft ging richting Rhenen via Amers foort, Maarn Doorn, terwijl de route B. over Loosdrecht en Maarsbergen naar de Grebbestad voerde. Het weerzien vond om kwart over zes in het restaurant van Ouwehands Dieren park plaats. In een minimum van tijd (de oudjes kunnen vlug zijn hoor!) was er geen plaatsje meer over op het terras en na een ogenblik stilte ging men tot de aanval over op het voortreffelijke samen gestelde luchpakket. Inmiddels was het gelukkig wat koeler geworden zodat de bejaarden zich steeds meer op hun gemak begonnen te voelen. Een volle maag, een lekker rokertje en een biertje, wie zou het nog beter kun nen hebben! Er werden herinneringen opgehaald van vroeger, oude bekenden zagen elkaar weer, de dames wisselden de laatste nieuwstjes uit, kortom de tongen kwamen los en er was volop gezelligheid. Niemand had er op gerekend, maar bur gemeester Hazenberg had zijn krasse „on derdanen" niet vecc^en. Integendeel vrij kort na de bropjjpw -ijd kwam hij even tjes kijken en sprjr bejaarden via de gesteld hadden. Langs de weg, vele, vele mensen. Ze zwaaiden, de muziek speelt, autoclaxons stelden de trommelvliezen op de proef en dit alles bij elkaar was dan weer het einde van de autotocht. Reken maar dat er nog lang over nagepraat wordt! Een kijkje op het terras van Anna's Hoeve bü Hilversum. DE .ZATERDAGAVONDSTILTE' BEGINT WEER Nu de vakanties voorbij zijn, zal ook de bekende zaterdagavond-stilte in de Petra- kerk weer beginnen en wel iedere zater dagavond van half acht tot acht uur. Men verwacht dat velen gebruik zullen maken van deze stijlvolle voorbereiding op de zondag, in een kerkgebouw dat zich hiertoe bij uitstek leent. Het onderwerp van de korte meditatie van morgenavond zal zijn: „Ik ben de goede Herder". Zaterdag 9 september zal de avondstilte het karakter dragen van een jeugdvesper met als onderwerp „Zeg niet, ik ben te jong". Er waren ook oudjes bjj die zoals hier verkoeling op het water zochten. microfoorr toe. „Daar snap ik niks van", was het commentaar van een oud vrouw tje, „ik doch altijd dat een burgemeester 's avonds nooit warkte"! Naar huis Om half negen was het weer verzame- den geblazen. Via de Cuneraweg ging het huistoe, waar zich de muzikanten al op- Jaarlijkse Veilig Verkeersrit Georganiseerd door de afd. Veenendaal van Veilig Verkeer, de Motor- en Auto club Veenendaal en de Veenendaalse ge meentepolitie zal zaterdag 2 september (morgen) de traditionele veilig verkeers rit worden gehouden. Ongetwijfeld zal deze rit veel belangstelling trekken. De rit gaat over goede wegen. Deelgenomen kan worden met auto's, motoren, scoo ters en bromfietsen. De start is bij La Montagne en vanaf 14.30 uur kan daar worden ingeschreven. De eerste deelne mer gaat om 15.30 uur van start. Er zijn voor alle categoriën vele prij zen beschikbaar, o.a. voor de winnaar van elke categorie een wisselbeker, die die jaar voor de tweede keer wordt uit gereikt. Na afloop van de rit zullen de prijzen in La Montagne worden uitgereikt. Na het bekend worden van het besluit van de Veenendaalse Winkeliersvereniging om dit jaar géén optocht te houden op Lampegietersavond, heeft het plaatselijk jeugdwerk De Instuif gisteren meege deeld de organisatie van een optocht op zich te willen nemen. Dit verheugende initiatief betekent dus dat de Veenendaalse kinderen op de Lam pegietersavond als vanouds in optocht door de straten kunnen trekken. Het definitieve programma volgt bin nenkort. De Valleiriks, vorige week uit gegeven bü De Gruyter, Hoofd straat, Veenendaal is niet gevon den. Hierdoor is de waarde weer met tweeguldenvüftig gestegen, zodat de nieuw uit te geven riks met het rode nummer: 7,50 waard is. Bü inlevering vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie contant uitbetaald. Verkoopster (19) gearresteerd Ter zake van diefstal c.q. verduiste ring in dienstbetrekking, is de 19-jarige mej. v. B. uit Rhenen gearresteerd. Zij werkte als verkoopster in Veenendaal en nam regelmatig kleine geldsbedra gen en artikelen mee naar huis. Na be kentenis is zij op vrije voeten gesteld. Iemand met een bijzondere en eervolle staat van dienst nam gisterenmiddag af scheid van de gemeente Veenendaal. Burgemeester mr. dr. J. Hazenbergsprak o.m. deze woorden in hotel „De Korenbeurs" waar afscheid genomen werd van een alom in Veenendaal bekende functionaris, de refrendaris, chef van de afdeling bevolking en ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer J. Hille. Voor deze vele verdiensten aan de gemeenschap bewezen mocht burgemeester Hazenberg de heer Hille de gou den eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst spelden. Vele personeelsleden waren aanwezig in „De Korenbeurs" toen burgemeester Hazenberg het woord tot de scheidende functionaris richtte. Deze zei o.m., dat de heer Hille lange banden heeft gehad met de gemeente Veenendaal. Voor zover spreker zich kon herinneren was er niemand bij de gemeente Veenendaal die kon bogen op een dusdanige staat van dienst. 45 jaar is een enorm lange tijd en het is waard dat hieraan de volle aandacht wordt geschonken. Burgemeester Ha zenberg noemde de ca'ryère van de heer Hille niet alleen ook bijzon der geslaagd en eervol. Als het hoofd van een belangrijke secretarie-afdeling als die van bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken afscheid neemt dan is dat het releveren waard. De heer Hille is, aldus burgemeester Hazenberg, als geen ander in aanraking geweest met de Veenendaalse bevolking en dat niet alleen bij bijzondere ge legenheden. Het accent viel op twee kanten: de droeve en de vreugdevolle omstandigheden. De burgemeester was ervan overtuigd Vooropgesteld dat de organisatie van een dat de heer Hille een mens met een autotocht het bijna onmogelijke vergt, frjsse geest moet zijn en met een schat COMMENTAAR OP DE AUTOTOCHT kunnen wij niet nalaten een algemene klacht die re dit keer onder de bejaarden leefde, te vermelden. Een klacht overi gens, die geen enkele betrekking heeft op het organisatie-comjte. Het ging namelijk om het feit, dat de bejaarden bij de twee rustpunten niet konden krijgen wat zij mochten bestellen. In Anna's Hoeve bij voorbeeld werd gevraagd naar limonade, waarop het antwoord luidde dat er alleen maar cola was. In Ouwehand werden ve len van het kastje naar de muur gestuurd waardoor zelfs harde woorden zijn geval len. Men kan zich zeer goed voorstellen dat de bediening van zo'n groot gezelschap aparte problemen met zich brengent, doch beide restaurants zouden ten eerste bere kend moeten zijn op groot bezoek zeker na van te voren in kennis gesteld te zijn. van gedachten om niet alleen ruim veertig jaar in een dergelijke functie te blijven, maar om bovendien te kun nen zorgen, dat er van iedere ambte lijke gebeurtenis iets uitging. Goede ge ruchten had spreker om zich heen over de heer Hille vernomen en daaruit had hij opgemaakt, dat deze op voortreffe lijke wijze zijn taak had vervuld. Har telijk dank, zei de burgemeester tot slot, dat komt u toe zowel voor u als persoon als voor uw werk. Namens de gemeente Veenendaal bood de burgemeester aan een gouden draagmedaille, een veldkijker en twee tuinstoelen. De gemeentesecretaris, de heer D. Blankespoor, haalde verschillende her inneringen uit „de oude doos" op. Deze is het immers, die het langst met de heer Hille heeft samengewerkt. Op 1 aug. 1916 begonnen beiden hun werk in vaste dienst der gemeente Veenendaal, in de rang van adjunct-commies op een salaris van 400,per jaar. In deze lange reeks van jaren hadden beiden het volgens spreker samen opperbest kunnen vinden. Het was de heer Blan kespoor een behoefte de heer Hille har telijk dank te zeggen voor alle mede werking en vriendschap. Namens het gehele personeel wenste spreker de (Zie verder pagina 4) Vechtpartij in hotel In de nacht van woensdag op don derdag is er een flinke vechtpartij ge weest in een hotel aan de Kerkewijk. Enkele personen liepen verwondingen op, w.o. de hotelhouder zelf. De politie is bezig met het onderzoek. Te hard gereden Vanmorgen is de 22-jarige motorrijder De K. uit Wijk bij Duurstede in de Hoogstraat ten val gekomen, doordat hij met een te hoge snelheid de bocht nam. Hij kwam er zonder verwondin gen af. DE BOOGSCHUTTERS VAN 'T VEEN Woensdag 6 september a.s. 's avonds om half acht wordt voor belangstellenden een samenkomst gehouden in „De Vredes- kerk". Ds. Vroegindewey van Delft hoopt hierbij voor te gaan en te spreken over het onderwerp „De boogschutters van 't Veen". De plaatsen zijn vrij. Koster Julianakerk met pensioen De heer T. Schoeman, koster van de Julianakerk gaat met ingang van 2 sept. a.s. met pensioen. In 1928 werd de heer Schoeman tot koster benoemd. Dins dagavond a.s. wordt in gebouw Bethel een afscheidsavond gehouden. WINKELGALERIJ IN SCHRIJVERSWIJK: De Bouwmaatschappij Fennis welke momenteel bezig is met de bouw van flats in de Schrüverswijk, heeft naast de wo ningbouw ook een plan ontworpen voor een winkelgalerij. Het is een ruim opgezette galerij van tien winkels met bovenwoning, die aansluit op een flat,waarvan men met de bouwreeds begonnen is. Dit nieuwe winkelcentrum komt gedeeltelijk aan de weg te liggen die in de toekomst doorgetrokken wordt naar het midden van de huidige Hoofdstraat. Het ontwerp is van Friedeman en Rietveld, samenwerkende architectenbureaus in Gouda. Diplomazwemmcn in „Bergbad" Morgen (zaterdag) zal in „Bergbad" voor de tweede keer in dit zomerseizoen gele genheid worden gegeven om zwemexa- mens af te leggen voor de zwemdiploma's A, B, C, D en E van de Kon. Ned. Zwem- bond. De examencommissie zal bestaan uit de heren J. W. Rompes zweminstructeur van „Bergbad" en P. Leenheer uit Drieber gen, die als gedelegeerde van de KNZB optreedt. De zwemexamens beginnen om vier uur morgenmiddag en men kan zich nog een uur van te voren opgeven bij de kassa en badmeester van „Bergbad". Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 UITVOERING „SPORTVERENIGING AMERONGEN" De sportvereniging Amerongen zal 2 september a.s. haar jaarlijkse zomeruit- voering geven op de grasmat van plant soen Lievendaal. Om zeven uur zal, voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging „Ons Ge noegen", een mars door het dorp gemaakt worden. Om precies half acht zullen de demonstraties beginnen. SCHIETRESULTATEN WILLEM TELL J. de Greet 99; G. v. d. Horst 98; P. v. d. Sigtenhorst 95; W. v. Veenendaal 94; H. v. Veenendaal 94; A. de Haas 93; G. Wijn bergen jr. 92; H. den Uyl 90; v. d. Heyde 90; Buiter 89; A. Burgstede 89; R. C. Brinkman 88; Pakvis 87; C. Eijffius 84; v. Leeuwen 83; H. de Groot 82; J. de Haas 82; Moesbergen 82; C. M. Ploeg 82. VADER. Kinderen van be roemdheden hebben het al even moeilijk als die van on bekende ouders. De 16-jarige dochter van Charles Chaplin wil met alle geweld naar bal letles. Haar vader heeft dit echter verboden. Motief: zij moet eerst de gewone scholen aflopen die ieder normaal kind moet aflopen. TAMBOER. De tamboer-ma joor van Parijs gaat met pen sioen. En nu hangt de stad vol aanplakbiljetten waarin sollici tanten voor deze eervolle en de licate functie worden opgeroe pen. De kandidaat moet in staat zijn om de zwarte stok met zil veren knop pijlsnel van links naar rechts te laten zwenken en hem hoog in de lucht te werpen en daarna sierlijk op te vangen. Hij zal dat moeten doen aan het hoofd van elk défilé dat om de en of andere reden door de stad Parijs wordt gehouden. Daar om zal hij er flink moeten uit zien, liefst 1 m 80 lang, maar daar men vreest op die manier niet veel kandidaten te kunnen aantrekken wil men zich ook met 1 m 70 tevreden stellen. Bovendien zal hij een mooi hel der stemgeluid moeten bezitten, waarvan de toonhoogte boven de 22 moet liggen dit staat alle maal op de aanplakbiljetten om schreven en ook dat het salaris 713,88 nieuwe francs per maand zal bedragen met de mogelijk heid op de duur meer te verdie nen. Dat zal van de kwaliteiten afhangen en deze zullen daarom eerst grondig worden getoetst. Nee, men wordt niet zo maar een tamboer-majoor! In de eer ste plaats zal men een examen moeten doen, waarbij de kandi daat moet bewijzen dat hij een piano-partij kan overzetten in een orkestpartij voor een bat terij-fanfare. Daar mag hij 18 uur over doen zodat ook zij kans maken wier fantasie langzaam werkt. Slaagt hij, dan volgt een proeftijd van twee jaar, aan het eind waarvan hij dan als alles goed gaat een diploma krijgt, dat hem tot een echte tamboer-ma joor stempelt, de stad Parijs waardig. KEN-JE-DIE? In de biblio theek van het Vaticaan bevindt zich een manuscript over het le ven van Jeanne d'Arc van 5 mei 1429, waaruit blijkt dat tijdens het beleg van Orléans een zeke re sir Kennedy deeluitmaakte van de raadscommissie die was gevormd voor de bevrijding van de stad. BROEK. Gelezen op de ruit van een kleermaker in Schot land: „Broekspijpen te koop: 10 shilling per paar. Achterwerk gratis." WIE ZEI DAT? „Een burger van de Ver. Staten is een wezen' met acht ledematen: twee ar men, twee benen en de vier wielen van zijn auto." (Léon Zitrone) Een van de beroemdste schepen ooit aan de Clyde gebouwd was de China-klipper, de „Cutty Sark", die thans in dok ligt te Greenwich, Londen, ter nagedachtenis aan de oude kooplieden die zeilend de wereld doortrokken, en als zeevaart museum. Zo als de meesten wel weten is haar vreemde naam te danken aan de metalen wind vaan aan de top van de mast, die gemaakt was in de vorm van een kort hemd. „Cutty" is het Schotse woord voor kort, en „Shark" voor hemd. Andy Cowan Martin bracht de avontuurlijke geschiedenis van het oude zeilschip weer onder de aandacht in een uitzending van het „Scottish Magazine" programma, dat elke week wordt uitgezonden door de BBC General Overseas Service. De „Cutty Sark" werd te water gelaten te Dumbarton op 23 november 1869. Het schip werd gebouwd met een speciaal doel en wel om vlugger te kunnen zei len dan enig ander schip en ladingen tar we uit Australië, of thee uit China naar Londen te brengen. Toen alles gereed ge maakt was voor de eerste reis in 1870, had ze reeds een grote rivaal in een ander Schots schip, de „Thermopylae" uit Aber deen. Dit schip was twee jaar eerder ge bouwd dan de „Cutty Sark" en op de eerste reis vestigde het reeds drie records in 62 dagen van Lizard Point, in het Ballonnenwedstrijd door NVV Zaterdag heeft de bestuurdersbond van het NVV te Amerongen een grote ballon nenwedstrijd voor de jeugd gehouden. Be grijpelijkerwijs was de belangstelling hier voor zeer groot. Door het gehele dorp zag men dan ook kinderen met een ballon lopen, waarvan een groot deel het niet over hun hart konden krijgen de ballon op te laten. Toch waren er ook velen die aan de wedstrijd deelnamen en het resul taat was volgens de organisatoren bevre digend. T.z.t. zal de uitslag van deze wedstrijd bekend gemaakt worden. (INGEZONDEN) Collecte kankerbestrijding Als u dit leest, is de vergadering met de collectanten al een paar dagen voorbij en hebt U één van die bezoekers al gauw te wachten. Wie van U lenen wil, stelt U toch nooit teleur? Ons geven is eigenlijk altijd lenen. Van zaterdag 2 tot zaterdag 9 sept. duurt de collecte. Het plaatselijk comité ver trouwt, dat die in Amerongen en Over berg zal slagen. Zo is het immers vanaf de eerste collecte in 1950 altijd geweest. Totaal?? Nu, schat eens! Meer dan 500,—. Het comité DE FRIESE VIERLING 3 JAAR. Op 3 september a.s. is het groot feest b(j de familie Lautenbach in Deinum: dan wordt de Friese vierling drie jaar! De fotograaf maakte voor deze gelegenheid de reis naar het noorden en knipte de kleuters bij de ouderlijke woning. V.l.n.r. zien we Willem, Dirkje, Ietje en Meint. Engelse Kanaal, naar Melbourne; in 28 dagen van Melbourne naar Shanghai; en in 91 dagen van Shanghai terug naar huis, vechtend tegen hevige regens op de In dische Oceaan. Het straaltijdperk was nog ver verwijderd! Welhaast vanaf het begin van haar be staan had de „Cutty Sark" moeilijkheden met het tuig en de masten en te weinig wind. Toch maakte het schip de eerste reis van Londen naar Shanghai in 104 dagen een heel goede tijd. Door samenloop van omstandigheden .waren de „Thermopylae" en de „Cutty Sark" tegelijkertijd bezig thee te laden in Shanghai en de race was begonnen. Een van de opwindendste races in de ge schiedenis van het zeilschip. Ze vertrok ken bijna tegelijkertijd uit Shanghai.«In Hong Kong 850 mijl van Shanghai lagen ze gelijk. Toen verloor de „Cutty Sark" een aantal zeilen en het roer werd weggespoeld door hoge zee. Een noodroer werd in elkaar gezet. Ook dat geraakte onklaar en werd weer gerepareerd. On danks al deze tegenslag maakte het schip de reis in 119 dagen. Maar de „Thermo pylae" had het klaargespeeld in 115 dagen. Toch werd de „Cutty Sark" met groot gejuich ontvangen toen ze Londen bin nenzeilde met haar unieke mastversie- ring in de wind. Maar de dagen van de zeilschepen wa ren reeds geteld en deze grootse oude schepen moesten het langzaam maar ze ker afleggen tegen de stoomboten. De „Cutty Sark" had zelfs haar onderschei dingstekens verloren. Toen het schip in 1957 werd ingericht tot museum, werden er over de hele wereld onderzoekingen gedaan naar relequien afkomstig van het schip en vele werden inderdaad terugge vonden. Maar geen teken van de wind vaan. Tot men, eind 1960, vernam dat het voorwerp voorkwam op een veiling in Londen. Een telefonisch bod van 25 pond werd gedaan en het mysterie van ver dwijning werd opgelost. In 1916 voer de „Cutty Sark" onder Portugese vlag en werd ernstig beschadigd aan de zuid west kust van Afrika, de haven van Kaapstad binnengesleept. De kapitein verkocht daar de windvaan aan een ver zamelaar van voorwerpen uit zeilschepen en deze hield de vaan 44 jaar in zijn bezit, tot zijn collectie na zijn dood werden ver kocht. De beroemde windvaan werd in april 1961 weer bevestigd aan de „Cutty Sark". WEER TWEEMAAL KERKDIENST In verband met de voorbijgaande va kantie zal vanaf a.s. zondag in de Ned. Herv. Kerk weer tweemaal kerkdienst worden gehouden. Dus zondagsmorgens weer om 10 uur en 's avonds 6.30 uur. OPBRENGST COLLECTE D.E.L. De te Achterberg gehouden kollekte ten bate van het sociaal fonds „Draagt El kanders Lasten" heeft opgebracht 355,30 waarvan 80,55 aan het Veeneind. Advendo neemt nieuw speelveld in gebruik Advendo te Ederveen zal zaterdagmid dag de eerste competitiewedstrijd tegen NSVS uit Veenendaal spelen op haar prachtige nieuwe speelterrein aan de Schras. Men is volop bezig geweest het veld op tijd gereed te krijgen en slaagde daarin op het nippertje. Men verzocht twee KNVB clubs om een erewedstrijd te spelen maar deze clubs konden zich niet vrijmaken in verband met de competitie. Zo moet Advendo dan zelf het eerst op het nieuwe terrein spe len met NSVS. Een klein feestelijk tintje wordt er wel aan gegeven, want de mu ziekvereniging „Irene" uit Ederveen zal de wedstrijd opluisteren. Wat de wedstrijd betreft: NSVS komt zo sterk mogelijk uit en Advendo heeft ook twee ex-spelers van Triangel Boys opgesteld op de linkervleugel Dorland en Landman. Bovendien kreeg men weer de beschikking over back Snitselaar, zodat Advendo sterker lijkt dan vorig seizoen. De opstelling van Advendo voor deze eerste wedstrijd op het fraaie terrein: doel van Wakeren, achter Snitselaar en Van Hunen, midden T. Lagerwey, G. Ruiswijk en H. van Beek, Voor: H. Manyputty, C. Lam, C. Greuter, Dorland en Landman. DE HEIDE BLOEIT! In grote delen van de provincie Utrecht en vooral Gelderland staat de heide in volle bloei. Degene die van plan is een tocht door de heide te maken, raden w(j aan zich in het bezit te stellen van de .Erica Route' die bü de VVV-bureaus verkrüg- baar zyn S3 VEENENDAAL gf Zaterdag 2 september: Zaterdagavondstilte in Petra- kerk van 7.30 tot 8 uur. Ritmeester Herfstwandeltocht start 14.30 uur bij Trefpunt. Start 15.30 uur bij La Montag ne van Veilig Verkeersrit. Woensdag 6 september: Samenkomst in Vredeskerk. On derwerp „De boogschutters van 't Veen". AMERONGEN Zaterdag 2 september: Gymnastiekuitvoering 's avonds in park Lievendaal. EDERVEEN Zaterdag 2 september: Opening namiddag van balveld Advendo. 3UN6WANS (T PRiSflA pontiAc OM to A voor betere uurwerken H00F0STR 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1