PAUK een pfaff Strijd om voetbalpunten begint nu serieus VOETBAL - flitsen Joke Brandenburg thans definitief in bezit van wisselbeker 0.69 2.79 2.79 Burgerlijke stand ZONDAGDIENST D A. H. v. PIJPEN KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA: jr Direct al volop spanning met Oranje Wit Rhenus DOVO-Quick Boys ZWEMWEDSTRIJDEN IN DE RIJN: NIEUW Tricot Nylon G. V. V. V. S. S. V. u. AjMERONGEN EEN POCKET DINSDAG KOOPJES PLASTIC EMMERS WASMAND THEEPOT Officiële bekendmaking reeds vanaf 198, Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Lampegietersavond móét bewaard blijven ALBERS Marktberichten SCHERPENZEEL Onze ouwe van daage staan dur veur bekend, dat ze alleenig mar mit goed weer op pad gaan, mar van 't jaar heb dat wel alle verwachtinge oovertroffe. Jammer, dat dur zoo weinig bij zijn, die nog aktief an zwemme doen anders hadde ze beeter meteen de eerste de beste plas waater in kenne ploempe. Et was geweldig zoo'n weertie. Feitelik ietsies te warm, zei dur wel eer gezeid weeze, mar je krijgt et nou ommers nooit percies as ie et hebbe wil. Ik vraag me eige wel es af, waar we oover tien jaar heen motte mit die heele bejaarde stoet. Deeze keer most ie al in tweeje gespleete worde en oover een poosie motte we misschien op ver schillende daage gaan. Ik veur mijn hoop toch van harte, dat et de minse die et veur mekander motte maake niet heelegaar oover de kop gaat greuie. Ik ken me veurstelle, dat deeze minse et hofd half op hol hebbe as de dag daar is. Et is gien kleinigheidj ie driehonderd en negentachentig mannc en tweehonderd en drie en veftig vrou we allemaal tesaame op reis te laate gaan. En dat worde dur natuurlik ieder jaar meer. Motte dur mar een honderd keerels thuisblijve, zee Driek. Ruim honderd dartig keerels gaan dur meer op pad dan vrouwe. Ik begrijp niet waar dat goed veur is. Vanzelf, zee ze, dur zelle dur meegaan die gien vrouw meer heb be, mar ok een hoop die de vrouw ach- terlaate. Je ziet et, zee Driek, en et wurdt nou weer es beweeze, manne zijn veul gekker op uitgaan dan vrouwe. En dan gaai ik nog gien ins mee, zee ik teuge Driek. Nou gaa je teuge mijn af zitte te geeve, terwijl ik dur niks mee te maake heb. Ja, daar wis ze niet veul op te zegge. Ik sprak altijd een hoop Veense manne, zee ze nog, en dan had ik dur wel es wat van kenne zegge. Een vrouw redt dur eige nou een maal toch ooveral uit. Nee, ik en Bram gaan niet mee. Niet, omdat we niet mee zouwe wille, mar we meene, dat wij nog zoo veul te be- leeve hebbe, dat we dat-pretj ie an een ander motte laate. Wij gaan nog op vekansie en nog es een daggie dur tusse deur uit en dan mag ie toch ok niet et onderste uit de kan verlange. Dat magge we ok niet mit de lam- meliedjiesavund. Dat verwaatert nog es een keer, wat ik jelui brom. Heus, ik ken de minse van de winkeliersvereni ging wel begrijpe en de jongelui, die de zaak in de war stuure niet. As et zoo mot gaan, zelle de winkeliers gezeid hebbe, is dur gien aardigheid meer an. Goed, mar ik heb al es gezeid, dat dur dan wat in de plaats mot komme van die optocht. Et is jammer, mar we ken ne teugeswoordig gien feest meer viere zonder veul levendige poespas. Heel vrogger was dur heelegaar gien meziek op de lammeliedjiesavund. Alle kindere sanderde mit dur vaders en moeders en een lampion een keertie deur de straat en verders was et saalie- melk drinke en ijsbeschuitjies eete ge- blaaze. Al veur den oorlog kwam dur meziek bij, de saaliemelk was niet lekker ge- nogt meer en we gonge an de sukkela zitte te trekke. Nou zijn we al een op tocht an et afschafte. Wil ie de lammmeliedjiesavund laate bestaan, minse, dan mot je weer 'veur wat anderst zurge. Doch ie, dat er min se veur een enkel moppie meziek - hoe mooi of ze hier ok meziek kenne maa ke - naar et Veen komme? Geloof et mar niet. De jeugd wil wat anderst. Ik geloof, dat daar ok veur gezurgd mot worde. Anderst wordt et een stille boel of ik heet niet langer Wout Blauwkous. De periode van de oefenpartijtjes is voorbij. Voor de meeste amateurvoet bal clubs in ons rayon begint het komende weekend de bittere (of zoete?) ernst en vele liefhebbers van Koning Voetbal zullen hun aanmoedigingen of afkeuringen weer langs de lijnen laten horen. De echte competitiesfeer is iets wat menige sportman begin september weer in zich voelt. Hopelijk brengt dit nieuwe voetbalseizoen ook in onze streek weer tal van spannende wedstrijden, waarbij volop kan worden genoten. Ook is het te wensen dat - al mag en moet men zich in een voetbalwedstrijd ten volle geven - de sporti viteit hoogtij zal vieren en de incidenten en ongelukken uitblijven. Hier is dan de eerste prognose, die vooral in zo'n pril begin niet veel hou vast geeft, omdat vele nieuwe tegen standers elkaar ontmoeten. Dat begint al bij „Veenendaal" a.s. zondag in de thuiswedstrijd aan de Bergweg tegen Ultrajcetum uit Utrecht. Echt zo'n ploegje die fris van de lever speelt en verrassend voor de dag kan komen. Twee seizoenen geleden nog vierde klasser, toen gepromoveerd en vorig jaar ook in de bovenste gelederen. Ultrajectum is niet gewend onderaan te bengelen en zal zodoende ook al di rect flink van zich af bijten. Veenen daal zal dus als een gewaarschuwd man binnen de lijnen moeten treden en de Utrechters met een technisch spelletje bestrijden, dan is de strijd geheel open en zullen Veenendaal en Ultrajectum een spannende partij voetbal kunnen laten zien. Een winnaar? Laten we Veenendaal dan tippen omdat het in eigen home blijft. o-o-o De Veenendaalse KNVB-clubs wach ten nog een weekje. DOVO benut de vrije dag met het spelen van een wed strijd tegen het zeer sterke Quick Boys uit Katwijk - veelvuldig landskampioen - waarin verschillende zaterdag-inter nationals zijn opgenomen. DOVO kent Quick Boys uit de succesvolle beker competitie van vorig jaar. Toen won DOVO, maar de Katwijkers zullen nu revanche willen nemen. De wedstrijd aan het Panhuis begint om half vijf. Bij Quick Boys zijn de volgende spe lers opgesteld: doel: K. den Hollander; acht:er: H. de Mooy, C. v. d. Plas en GVVV 2 heeft zaterdag deelgenomen aan seriewedstrijden van Sparta in Opheusden. De Veenendalers won nen de eerste prijs. I Het zondagelftal van DVSA heeft j.l. zondag een oefenwedstrijd gespeeld tegen Maurik 1. De Amerongers wonnen met 11-1. I Het zatcrdagelftal speelde in Doorn een oefenwedstrijd tegen DEV, welke met 4-1 verloren werd. In het clubblad „Musketiers" komt een ingezonden schrijven voor waar bij voorgesteld wordt een clublied te maken. „Dit zou ook de resultaten in de competitie ten goede komen", aldus de schrijver. I De voetbalvereniging Rhenus heeft volgens het clubblad besloten de hoek- en grensrechtervlaggen een andere kleur te geven, n.l.: oranje. Dit is gedaan omdat de huidige groene kleuren nogal verwarrend werkten t.o.v. de achtergrond. A.s. zaterdagmiddag terrein Panhuis Aanvang 16.30 uur. De Rhenus-speler J. Nellestein is weer bij Rhenus teruggekeerd, nadat hij zich aanvankelijk in had laten schrijven bij Oranje Wit (Eist). Merino's verloren niet van Meppel In ons blad van vorige week vrijdag meldde onze sportcorrespondent bij ver gissing een 5-3 nederlaag voor Merino's tegen de Meppeler club MJV. Toen Mep pel uit buitenspelpositie in de laatste se conde een goal maakte was de stand 4-3 voor Merino's en werd het dus op de val reep 4-4, een gelijk spel dus. Onze correspondent ging uit van een 4-3 stand voor Meppel en dan die laatste goal was 5-3. Onze excuses aan Merino's, die wij de wedstrijd lieten verliezen ter wijl zij in feite een verdienstelijk gelijk spel 4-4 behaalden. WEL KOUD Niettegenstaande het fraaie zomer weer, was het water behoorlijk koud. Het zwemfestijn stond voor de eerste maal onder auspiciën van de KNZ.B, doordat de vereniging onlangs als lid is toegetreden. De belangstelling van publieke zijde, alsook het aantal deelnemers, was dit Bij de j.l. zaterdagmiddag gehouden zwemwedstrijd in de Rijn te Amerongen, welke georganiseerd was door de zwemvereniging „Wilskracht '57", heeft bij de dames de zwemster Joke Brandenburg uit Vorden kans gezien voor de derde maal de wisselbeker te winnen, zodat zij deze trofee thans mag behouden. Bij de heren ging J. Beyerink uit Tiel voor de tweede maal met de wisselbeker slepen. jaar minder dan vorige keer. Was vorig jaar het aantal deelnemers 115, thans waren het er slechts 75. Deels is dit te wijten aan een misverstand bij de KNZB, die tevens deze zaterdag nog een andere jeugdwedstrijd had georgani seerd. Niettemin hebben de 75 deelnemers de moed gehad in het koude water bij de steenfabriek in Eist te duiken en het 1 km lange traject af te leggen tot aan het Rijnbad in Amerongen. Er werd in vier groepen gezwommen: dames, hei-en, adsp. meisjes en adsp. jongens. Van de adsp. meisjes werd mej. A. Varik van de zwemvereniging Steenvliet uit Geldermalsen nummer één en bij de adsp. jongens wist T. Jan sen uit Tiel beslag te leggen op de le plaats. De totale uitslag was: Adspirant jongens: 1. T. Jansen (Tiel); 2. R. van Leeuwen (Barneveld); 3. W. Bakker (Barneveld); 4. Th. Borgmeijer (Wageningen); 5. W. Veldhuizen (Barne veld). Adspirant meisjes: 1. A. van Varik (Geldermalsen); 2. M. Jansen (Tiel); 3. G. Berger (Wageningen); 4. N. Braak (Wageningen), 5. Livingstone (Rhenen). Dames: 1. J. Brandenburg (Vorden); 2. J. Gerrits (Barneveld); 3. K. v. Wijk (Geldermalsen); 4. R. Duchler (Barne veld); 5. G. van Manen (Rhenen). Hei'en: 1. J. Beyerink (Tiel); 2. G. v. d. Wilde (Wageningen); 3. H. Heine (Bar neveld); 4. Jansen van Laak (Wagenin gen); 5. A. Burlage (Rhenen). Bij de beste Amerongense zwemmers kwamen W. Bouman, J. ten Holte, K. Eyfius en F. C. van Oss. HET IDEALE OVERHEMD (bijna onverslijtbaar) IN WIT EN MOOIE STREEPJES REEDS VANAF 12,90 GOED VAN VAN DER ZEE GAAT LANGER MEE Hoofdstraat 75 Veenendaal M. P. Viooh; midden: L. Aenoewiek en Fl. van Duyn; voor: C. v. Duivenbode, A. v. d. Plas, G. Haasnoot, J. v. Duiven- bode en H. Pluimgraaf. o-o-o De clubs uit de afdeling Uti-echt star ten in het weekend met de competitie. R.K. Unitas gaat in Voorthuizen op be zoek bij het gedegradeerde Kieviten. In een onlangs gehouden voetbaltoernooi versloeg Unitas deze club, maar dat was in eigen omgeving. Of Kieviten in Voorthuizen een gewillig slachtoffer zal zijn is nog een open vraag. Maar met hun bekende enthousiasme kunnen de Unitas-voetballers wellicht voor een verrassing zorgen. o-o-o De Merino's ontvangt aan de Wage- ningselaan bezoek van het gepi'omo- veerde Posta uit Utrecht. Deze club A.s. zaterdag 2.30 uur Terrein Buurtlaan bleek sterker dan SDVB in de promo- tiestrijd, een club waartegen Merino's zatei-dag j.l. in de oefenwedstrijd kans loos was. Zo gezien zou men dus ook van Posta moeten verliezen, maar Me rino's op volle oorlogssterkte kan ook een goede tegenstander wel de baas. Wanneer de blauw-witte voorhoede snel gaat spelen kan er winst in zitten, want op de Merino-verdediging kan men Vertrouwen hebben. o-o-o Sportvereniging Panter gaat naar Amerongen om tegen DVSA te spelen. SVP tobt met spelersverlies door mili taire dienst en zo zal een wat verzwakte Panterploeg het wel moeilijk krijgen in Amei-ongen. Toch kon men er wel eens een gelijk spel uithalen. o-o-o Kulan ontvangt bezoek van Sport club Rhenen. Wil Kulan weer dezelfde kans hebben als vorig jaar dan moet men dus direct beginnen punten te ver zamelen. Met versterking van enkele spelers van het opgeheven Triangel Boys zien we dit Kulan winnen van Sportclub Rhenen. o-o-o Advendo speelt de eerste competitie wedstrijd tegen NSVS uit Veenendaal. Tevens houdt het de ingebruikname van een nieuw veld in, waarover in een apart bericht elders in dit blad meer te lezen valt. o-o-o Het zondagelftal van DVSA staat di rect al een moeilijke uitwedstrijd te wachten, namelijk tegen Renswoude. Een voorspelling hiervan te geven is bijzonder moeilijk, omdat het wissel vallige ploegen zijn. Een gelijk spel ligt het meest voor de hand. o-o-o Zaterdagmiddag komt GVVV tussen de witte lijnen tegen SS VU. Dit is een westelijke 3e klasser van de zaterdag voetbal uit Utrecht, zodat het aan span ning zeker niet zal ontbreken. o-o-o Voor het voetbal in Rhenen en Eist begint de competitie met de zeer aan trekkelijke ontmoeting Oranje Wit Rhenus achter de sparren op Remmer den. Het valt beslist niet mee om hier van een prognose te geven. Beide ploe gen geven elkaar in zo'n plaatselijke derby geen duimbreed toe. De clubs ontlopen elkaar niet zo erg veel wat sterkte betreft. Geheel andei-e factoren spelen hier een rol, factoren die eigenjijk niet onder woorden zijn te brengen, maar die de vaste voetballief hebber alleen maar aan kan voelen. We zullen ons dus maar niet aan een voorspelling wagen, al heeft Rhenus dan veel gewonnen in de vriendschap pelijke wedstrijden die aan de compe titie vooraf gingen. FUSIE VAN SCHAAKVERENIGING In de afgelopen zomermaanden werden tussen de schaakverenigingen Ritmeester en Veenendaal enkele besprekingen ge houden, waarbU werd besloten met in gang van 1 sept. 1961 tot een fusie over te gaan. Door deze fusie hoopt men in de eerste plaats tot verhoging van het spel peil te komen, terwijl men tevens ver wacht, dat van de nieuwe vereniging een stimulans zal uitgaan naar vele schakers in Veenendaal om hun mooie spel nu ook in verenigingsverhand te gaan beoefenen. Het is zeer verheugend, dat de directie van de Ritmeester-fabriek welwillend heeft beschikt op het verzoek van de ver eniging haar clubavond te mogen houden in de fraaie, nieuwe cantine, Kerkewijk 65 (tegenover de Eikenlaan). De lokaliteit waarin voortaan gespeeld wordt is hierdoor zoveel aantrekkelijker geworden. De nieuwe vereniging, die de naam „Veenendaalse Schaakvereniging" zal dra gen, start het winterseizoen met een le denvergadering op donderdag 7 sept. a.s. in voornoemde cantine. Aan de orde ko men o.a. bestuursverkiezing, huishoudelijk reglement, opstelling der tientallen en bespreking onderlinge competitie. Na afloop van de vergadering zal een gongwedstrijd worden gehouden met di verse prijzen. {SPLINTER EN BALK Als wij ons huidig Veenendaal f Met vroeger vergelijken, Dan staan wij vol verwondering En laten dat ook blijken De straten worden steeds verfraaid De een volgt op de ander Men spreekt er zeer waarderend van Genietend met elkander Geen kinderhoofdjes ziet men meer Geen zand of modderbanen Maar meen'ge straat reeds in het Veen Zou men een racebaan wanen Een groenstrook fleurt het veelal op Wat heesters, soms ook bloemen, We gaan vooruit met grote vaart 't Is niet genoeg te roemen Gemeentewerken heeft een taak Die wel eens zwaar zal vallen, Men is zo daag'lijks in de weer Voor reinheid voor ons allen. Vooral de vuilnisophaaldienst Bewijst haar nut terdege, En komt zelfs tweemaal in de week De volle emmers legen. Wat jammer dat er enk'len zijn Die d'emmer echt versmeren De natte koek wil er niet uit, Zelfs niet bij tienmaal keren. En toch heeft men soms wel critiek Op tuintjes en plantsoenen, De tijd kon nuttiger besteed, Door d'emmer schoon te boenen. Gemeentewerken werkt maar door Want opgeruimd staat netjes Verricht haar opgegeven taak Soms zelfs met binnenpretjes Zij werken aan het grote doel Om alles rein te houwen, De emmers leegl De bodem schoon, Dat is de taak der vrouwen. (Naam en adres van inzender bij redaktie bekend). NIEUW DVSA-BESTUUR Maandag 21 augustus j.l. vond de jaar vergadering varS DVSA plaats. Met een normale opkomst werden de agenda-pun ten vlot afgewerkt. Wijzigingen in be stuur en elftal-commissie kwamen er niet. Het bestuur verminderde evenwel van 7 tot 5 personen, omdat 2 personen zich niet meer herkiesbaar stelden, bestaat thans uit J. Keiman voorzitter, P. H. van Malsen penningmeester, A. Brinkman sec retaris, G. Breeschoten voor zaterdag voetbal en G. C. van Alfen voor jeugd voetbal. Het ledental blijft regelmatig stijgen, evenals het aantal deelnemers aan de sporttoto. Dank zij de sporttoto kan DVSA zich financieel wel redden, doch uit de begroting voor het nieuwe sei zoen wordt het tekort geraamd op ƒ2.500,-. Om goed half twaalf eindigde deze ge animeerde vergadering. Maak er een gewoonte van: koop iedere week BIJ KLEEFSMAN Zandstraat 3 - Patrim.laan 22 In frisse kleuren, inhoud 5 liter, een koopje dat u niet mag missen, le keus Royale plastic wasmand in frisse kleuren, nu voor een bijzondere prijs, le keus Hoogglanzend aluminium theepot met koelstof handgreep. Fraaie vorm, handig model. Van 3,90 nu slechts Alleen dinsdag 5 september Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Gemeente Rhenen De raad der gemeente Rhenen; gezien een op 7 augustus j.l. ingekomen verzoek van het bestuur der vereniging tot stich ting en instandhouding van een school met de Bijbel te Rhenen, waarin mede werking gevraagd wordt voor de aan schaffing van leermiddelen ten behoeve van de school voor u.l.o. aan de Lariks- laan wegens uitbreiding van het aantal leerlingen; gelet op het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 15 augustus, alsmede op artikel 72 en volgende der lager-onder- wijswet 1920; besluit: de gevraagde mede werking te verlenen. Vastgesteld in de openbare vergadering van 22 aug. 1961 L. Bosch v. Rosenthal, voorz. Th. van der Willik, secretaris Gemeente Rhenen De raad der gemeente Rhenen; gezien een op 7 augustus j.l. ingekomen verzoek van het bestuur der vereniging tot stich ting en instandhouding van een school met de Bijbel te Rhenen, waarin mede werking gevraagd wordt voor de aan schaffing van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de school voor g.l.o. aan de Platanenlaan wegens uitbreiding van het aantal leerlingen; gelet op het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 15 augustus, alsmede op artikel 72 en volgende der lager-onder- wijswet 1920; besluit: de gevraagde mede werking te verlenen. Vastgesteld in de openbare vergadering van 22 aug. 1961 L. Bosch v. Rosenthal, voorz. Th. van der Willik, secretaris compleet in koffer. PFAFF NAAIMACHINEHUIS Kerkewijk 9 - Telef. 08385-3043 VEENENDAAL VEENENDAAL Geboren: Huiberta d. v. D. J. Bos en T. K. C. Baars; Anna Maria d. v. A. Blan- kenspoor en N. Nagel; Marieke d. v. W. Klumpenaar en H. van de Weerd; Teuny Maria d. v. G. van Otterlo en G. G. van de Kraats; Robert z. v. J. Sanders en R. Heemsbergen; Jan z. v. J. Bos en M. Blankestijn; Gerrit z. v. G. van Zanten en G. Bolderman; Hans z. v. E. van de Weerthof en J. Keiman. Ondertrouwd: G. Bos en W. Spies; D. Schreuder en A. van Ravenswaaij; A. van de Haar en A. van Manen; J. C. de Pauw en J. van den Dikkenberg; T. van Beek en C. van Heemsbergen; G. Pol en M. J. Th. Gallagher; H. van Beek en W. A. Veen- vliet. Gehuwd: W. de Kleuver en H. S. van Schuppen; G. J. Verwoert en P. Krikke; J. D. Heikamp en W. H. Achterberg; H. Aalberts en T. van Dorland; L. van der Geugten en M. Antonie; J. J. Veltman en N. Duijster; C. van Hunnik en M. D. D. van der Meijden; H. Anbeek en W. E. van Dijk; J. Bolderman en A. W. Huibers. Overleden: Margrietha Wilhelmina van Achterbergh, oud 77 jaar, wed. van: O. A. H. Krüger. RHENEN Geboren: Margarethe Monique d. v. G. van der Craats en G. P. Bleijenberg, Vee nendaal; Annemieke d. v. J. de Pijper en E. J. van Puijvelde; Pieter z. v. N. G. Schoonderbeek en J. op 'Landt, Renswou de; Pieter z. v. G. de Jong en A. Winse- mins; Janske d. v. E. Erends en T. Drost; Anna d. v. E. Erends en T. Drost; Cas sandra Frederika d. v. W. Bosman en J. Valkenburg; Hubertus Winfried Gerardus z. v. G. A. Boere en G. H. van Os; Woutje d. v. A. van Capelleveen en W. Stuiven- berg; Erna Jacoba Josephina d. v. J. Baars en E. L. Koller; Lambertus Hendrikus z. v. G. Golstein en M. J. Slotboom; Lode- wijk Cornelis z. v. S. Bosch en S. J. de Voogd. Ondertrouwd: D. van der Linden, Wa geningen en C. van Dijk; C. Gerritsen, Kesteren en E. H. van Oort; J. L. Nien- huis, Emmeloord en G. M. van Pelt; L. B. M. Elfrink, Duitsland en H. B. A. Hoef sloot. Gehuwd: A. F. Schuurman en G. van Baaren. Overleden: Dirk van Laar, 65 jaar ong. Everardus Wigbertus Nijland, 67 jaar, geh. m. A. Hannisse, Veenendaal; Willem Ver burg, 69 jaar geh. m. A. de Lange, Vee nendaal. AMERONGEN Geboren: Margaretha Helena Hendrika d. v. H. W. van Lienden en G. Hardeman; Maria d. v. H. Pabst en A. van Malsen; Nicolette d. v. P. van Barneveld en N. Tazelaar; Jan Albertus z. v. J. Rietveld en W. Ditewig. Overleden: Johanna Maria Frederika Hisschemöller w. v. J. A. Snijders 88 jr. wonende te Amsterdam; Jan van Vulpen, 85 jr. weduwnaar van C. van Vulpen. AMERONGEN Ingekomen: G. H. van de Vooren van Veenendaal; M. J. P. Schmidt van Haar lem. Vertrokken: C. S. Blankevoort naar Driebergen. Doktoren en Apothekers VEENENDAAL: Dr. C. P. Engel, telef. 2529. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2123. RHENEN: Dr. G. E. WUchcrs, tel. 328 ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars en v. Ommeren: dr. Bakker te Leersum tel. 03434-495. Praktijken Rijnten, Buining en Endert dr. Eiulert tel. 03430-2497. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, telef. 03497-220. RHENEN Aan het politiebureau te Rhenen wer den de volgende voorwerpen aangegeven als gevonden: witte rechter dameshand schoen; vier sleutels aan ketting; paars met groene zwembroek, handdoek blauw, i grijs, groen met rode vakken; rode auto ped op luchtbanden met kleine wielen; groot knipmes met bruin houten heft; mo torketting; rood lederen damesportemon- naie inhoudende plm. 2,55; grijs bruin geblokte winterjas; grijze plastic heren ï-egenjas. Verloren: geruite nylon zwembroek rood, groen, blauw; rode damesportemon- naie inhoudende zwemabonnement; blauw wit gelakte jongensfiets merk „Gazelle" met verchroomde velgen nr. 1449238; blauwe zwembroek met geel rood ge streepte handdoek; blauwe dames plastic regenmantel; bruine tas met inhoud en portemonnaie inhoudende ƒ3,50; groene tuinslang plastic 12 m lang; zwart grijze bouvier. AMERONGEN Gevonden 1 dolk met schede. lE mensen die zeggen dat er tegen woordig zowat niets meer lukken wil als je het een of ander wilt organiseren, hebben ten dele gelijk. Ze worden - als ze zoiets tijdens een gesprek in het midden bi-engen - een beetje verwijtend aangekeken en al zeggen de mensen het niet, dan den ken ze toch: bah, wat een pessimist is dat. Ja, ja de mensen denken zo veel, ze praten zoveel, ze weten zoveel, maar dóén ze iets? Laten we eerlijk zijn - de meesten staan direct klaar om kritiek te le veren, overal waar dat maar even tjes mogelijk is. „Ze moesten dit en ze moesten datmaar vei'der ko men de praters niet. Ze moesten eens weten hoe moeilijk het is om van daag aan de dag een middelmatige of kleinere vereniging op poten te houden. Hoe moeilijk het is om iets te organiseren, of dacht u van niet? Léés dan eens de jaarverslagen van verenigingen die zich de groot ste moeite getroosten om interes sante avonden te organiseren, een bekend spreker uitnodigen en die dan op de bewuste avond voor een „hooggeacht publiek" van nog geen tien personen staan te praten. Pak eens een clubblad, onverschillig welk en wat lees je? matige op komst te weinig animoen ga zo maar door. Neem nu eens een specifiek Vee nendaalse aangelegenheid - de Lam- pegietersavond! U hebt het vorige week in de kranten kunnen lezen: Geen optocht op Lampegieteravond, jaarlijkse optochten worden com pleet gedegradeerd tot gooi- en smijtpartijen van vuurwerk klei ne kinderen worden bang Eind besluit - wél een beetje muziek maar geen optocht meer. Punt uit! De Veenendaalse Winkeliersvereniging heeft gelijk, op de wijze zoals het was, zo kan het niet meer volgehou den worden, maar er was slechts één man in Veenendaal die niet praatte, maar dééd! En dat was A. H. van Pijpen, nog wel een geïmmigreerde Veencndaler, die onder de jeugd van onze plaats alom bekend is. woord ió aan^, De meningen over dit onderwerp zijn natuurlijk verdeeld. Om het even in' grote lijnen te bekijken: er is een (grote?) categorie mensen (laten we ze gemakshalve moderne mensen noemen) die zeggen: wat heb je nou aan zo'n feest, laat ze er toch mee ophouden, 't is toch allemaal flauwekul. De andere groep beweert precies het tegenovergestelde. Zij zeggen: in een tijd waarin de men sen ontzettend materialistisch en machinaal geleefd worden, is het be langrijk dat de mens, al is het maar één keer per jaar, geconfronteei'd wordt met het begin van deze ont wikkeling, m.a.w. dat er ook nog andere waarden in het leven zijn enmet dit standpunt is de heer Van Pijpen het volledig eens. We hebben hem in zijn werkkamer op de man af gevi-aagd, wéórom hij mét het bestuur van het Jeugdwerk „De Instuif", besloten heeft- het eeuwenoude Lampegietersavondfeest nieuw leven in te blazen! Hij kan dat eigenlijk moeilijk foi-muleren, ook omdat het voor hem als iets vanzelfsprekends is. „Toen ik dat bericht las, heb ik dii-ect bij het be stuur gezegd dat het jammer zou zijn als het hele feest zou verdwij nen. Je moet dat Lampegietersavond feest zien als een folkloristisch, nee beter nog, cultui-eel gebeux-en. Het is. het begin van de industrie, het begin van iets waardoor wij nu niet meer bij een kaars hoeven te werken en dat wij het nu als mens beter heb ben als vroeger." Maar Van Pijpen zou Van Pijpen niet zijn als hij het hele feest ook niet uit een andere hoek zou bekij ken. „Het is een feest voor kinderen en wie ter wereld zou kinderen feest vreugde misgunnen? En laten we nu heel duidelijk stellen dat de organi satie van het feest in wezen niet tot de winkeliersvereniging thuishoort - we moeten hen dankbaar zijn dat ze het zo lang volgehouden hebben - en in feite ook niet tot het jeugd werk, maar het moet uit de bevol king zélf georganiseei-d worden." In felle bewoordingen spreekt hij over dat deel van de jeugd, dat het feest min of meer onmogelijk heeft gemaakt. Over de opgeschoten jon gelui, die roekeloos met vuui'wcrk smijten, maar onmiddellijk daarop zegt hij: „Tot nog toe heeft niemand kans gezien om het voor deze jonge lui een zinvolle avond te maken". Het is zijn hele opzet: de Lampe gietersavond een zinvolle inhoud te geven, het feest te bewaren, er zui nig op zijn en het zo goed mogelijk te vieren. Alleen zal hem dat nooit lukken, nee hij en zijn assistenten zullen zich gesteund moeten voelen, door de bevolking, en niet te ver geten door de gemeente, want ook voor hen ligt hier naar zijn mening een taak. Iedereen, jong en oud, moet er aan meewerken! Ja, zo is Van Pijpen, die drie jaar geleden naar Veenendaal kwam. Of hij doet het niet, óf hij doet het wel, maar dan ook met inzet van al zijn krachten. Dat het Lampegieters avondfeest dit jaar nog niet zo zal worden, zoals hij het zich voorstelt en waarvoor hij zijn best zal doen, dat komt doordat er te weinig tijd van voorbereiding is. Maar een vol gend jaar zult u wel meer van hem horen! Bij voorbaat succes! (De charmante jongedame die bij de heer Van Pijpen aan het bureau zit is de per 1 sept. aangestelde assistentemej. Anja van Berkum). VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. J. Smit van Lopik. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. J. Vermaas. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. J. Smit van Lopik, 5 uur kand. G. J. Wisger hof, woensdag 6 sept. 7.30 uur „De Boogschutters van 't Veen" door ds. Vroegindewey van Delft. Sionskerk 9.30 uur ds. J. Vermaas, 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur ds. A. Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Schut van Bussum, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Schut van Bussum, 5 uur ds. Overduin, bev. ambtsdragers. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 uur ds. Smelik van Bunschoten-Spakenburg, bed. H.A., 3 uur ds. Smelik, bed. H.A. en dankz. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Simoons van Wierden. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 7.30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Vroegindewey van Barneveld, 5 uur ds. Harkema van Zeist. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 6.30 uur ds. Kooreman. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst, dinsdag 5 sept. 7.30 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woensdag 6 sept. 7.15 uur ds. Woestij ne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van Viegen van Overberg, 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Laman van Velp. R.K. Kerk 8 uur Hoogmis en 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager van Amerongen (H.A.), 6.30 uur dhr Visee van Wadenoyen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, maandag 4 spet. 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJssel. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Zeeuw van Doorn, 6.30 uur kand. Broekhuis van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk (H.D.) Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10 uur Boszicht ds. Spel berg van Utrecht. RENSWOUDE Ned. Herv. Kei-k 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. Lederen JASSEN EN VESTEN MOTOROVERALLS REGENCAPES REGENBROEKEN Geitenharen SOKKEN Dames- en heren plastic REGENJASSEN 5,95 NOORSE TRUIEN Lange DAMESPANTALONS SPORTMAGAZIJN Hoofdstraat 15 - Tel. 2869 VEENENDAAL SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 1.075.000 stuks. Prijs kip- peeieren 14,25 tot 14,65. Henneeieren 9,tot 13,Alles per 100 stuks. Han del traag. Aanvoer biggen 128 stuks. Prijs 62,— tot 76,per stuk. Handel traag. SCHIETEN Uitslagen van de maandagavond dooi de leden van de schietvereniging Scher- penzeel gehouden onderlinge wedstrijd op de buitenbaan. Geweer: E. v. d. Werk 48; M. Berend- se 47; G. J. de Joode 45; H. Berendse 44; J. Koudijs 43; J. Overeem, Hoytema van Konijnenburg en P. Engelenburg 42; A. van Dusschoten, H. Methorst en C. Valkenburg 40. Petit carabine: M. Berendse en C. Valkenburg Jr. 48; G. J. de Joode, H. Veldhuizen, H. Methorst en J. van Eist 46; G. van Spankeren 45; J. Koudijs, H. Berendse, J. ten Broek en P. Engelen burg 43; A. van Dusschoten 42; E. v. d. Werk en H. Pater 40 punten.

De Vallei | 1961 | | pagina 2