Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Een slootreinigingsdemonstratie en het nut van een trekpaard Voor de KANTONRECHTER MULDER Twee belangrijke evenementen voor agrariërs f^iiiLis omm Nieuws uit de omgeving OVERBERG RENSWOUDE Verbond voor Veilig Verkeer licht bevolking voor Een herfsttocht in tropische temperaturen Twee verdachte Duitsers hielden zich op in Rhenen's hotel AMERONGEN Wat nu weer,'i Huldiging PAKO-jubilarissen 35e jaargang WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 Nr. 70 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scberpenzeel Het paard Hollandiakoor wacht druk seizoen EEN STIERKALF MET DRIE KLEUREN assurantiekantoor alle verzekeringen HYPOTHEKEN EN financieringen WAARDEVOLLE KOE DOODGEREDEN NIEUWE VOETGANGERSREGELING De reiniging van sloten Een stille getuige Prijstoekenning ontaardde in chaos Goed begin Langzame jury Eén gearresteerd, één voortvluchtig Rcdaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: >V. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Voor de landbouwers in Zuid-Oost-Utrecht staan binnen kort twee belangrijke evenementen te gebeuren, die, hoe wel zy niet in de directe omgeving gehouden worden, toch zeer zeker een bezoek waard zijn. Als eerste staat dan de Nationale Tentoonstelling van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" in Den Bosch op het pro gramma, terwül later in de maand de aandacht van de boeren wordt gevraagd voor een slootreinigingsdemon stratie in Houten, uitgaande van het Provinciaal Bestuur van Utrecht. Vooral laatstgenoemde demonstratie wordt in landbouwkringen ten zeerste aanbevolen, daar het iedere goede grondgebruiker bekend moet zijn, dat voor een behoorlijke opbrengst van zijn gronden een goede waterbeheersing nodig is. De nationale tentoonstelling van het Trekpaard wordt op vrijdag 15 september a.s. in 's-Hertogenbosch gehouden, in dit verband heeft Ir. Bakker Arkema van het Consulentschap voor Landbouwwerktui gen en Arbeidsmethoden een verklaring afgelegd, waarin hij het gebruik van een trekpaard waardevol noemt. „Begrippen als motorisatie, mechanisa- nisatie en automatisering wekken gedach ten op aan streng zakelijke werkmetho den die er dikwijls niet om liegen. Dat de vooruitgang in onze maatschappij hierop voor een groot deel is gebaseerd, is zon der meer een feitmaar er is méér,,' aldus Ir. Bakker. Naar zijn mening verdragen vele kleine en niet geregeld voorkomende werkzaam heden geen dure machines en geen auto matisering, vooral wanneer ze buitenshuis moeten worden verricht. De steeds wis- Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 DR. KOOYMAN Maandag Dinsdag Donderdag DR. v. d. DRIFT Woensdag Vrijdag 23 uur 23 uur Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL Het Hollandia Tricomeisjeskoor staat een bijzonder druk winterseizoen te wachten. Dit is mede een gevolg van het feit dat het koor ook buiten Vee nendaal steeds grotere bekendheid krügt. Zo zullen de meisjes op donderdag 7 september a.s. in Alphen aan de Rijn optreden, terwijl op vrijdag 22 septem ber a.s. een avond gereserveerd is voor de Veenendaalse bejaarden. Voor de maand november staat dan verder nog op het programma een optreden in Op- hemert. Landbouwer W. v. d. Hoef aan de Zandheuvelweg te Veenendaal die u hier op de foto ziet, is in het bezit van een zeldzaam stierkalf. Het robuste dier dat één man vrijwel niet meer baas kan, heeft namelijk drie kleuren: rood, wit en zwart. In de dierenwereld is dat een unieke verschijning omdat de kinderen van een zwarte koe en een rode stier (zoals in dit geval) óf zwart óf rood gevlekt zijn. Het stierkalf dat een half jaar oud is, heeft inmiddels al veel bekijks ge trokken. t RENKUM: Op de Noordberg zijn op een perceel aardappels een aantal coloradokevers gesignaleerd. Bij een ingesteld onderzoek trof men ook al larven aan. Er zijn direct de nodige maatregelen getroffen. BUNNIK: Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de burgemeester van Bunnik, Odijk en Werkhoven, Mr. E. A. M. J. v. d. Weijer, zijn ambt neergelegd. WOUDENBERG: B. en w. hebben de gemeenteraad voorgesteld een stuk grond van 1012 m2 te verkopen voor totaal 13.500,aan het Bouwfonds Nederlandse gemeenten. De bedoe ling is dat het Bouwfonds een aantal woningen gaat bouwen. EDE: Tijdens een spoedvergadering van de raad is het voorstel om een kelder voor de B.B. te huren met 14 stem men tegen 13 stemmen verworpen. De B.B. is momenteel in diverse ge bouwen ondergebracht en door het kringhoofd is al meerdere malen een dringend beroep gedaan op b. en w. om zo spoedig mogelijk voor een ge schikt onderkomen te zorgen. KERKFWIJK 167 -TC 1.3000 - VEEN EN OA AL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America selende omstandigheden van klimaat, ge was en bodem maken dat het Landbouw bedrijf vele van dit soort werkzaamheden kent. Met andere woorden, de dierlijke trekkracht het landbouwwerkpaard dus speelt hierby een belangrUke rol. Het kan zichzelf zonodig tussen de rijen doorsturen, het reageert op ,.ho" en „voor uit" en trekt harder als de weerstand toe neemt. Bovendien toont het paard dank baarheid en vriendschap voor een goede behandeling. Zo heeft naast de zware machine het paard, gespannen voor zijn inmiddels ge moderniseerd eigen werktuig, ongetwij feld nog een plaats, zelfs een welkome en waardevolle. Dit in tegenstelling tot de gedachte die de laatste tijd nogal opgang heeft gedaan en waarbij men vreesde dat het trekpaard tot uitsterven gedoemd zou zijn. Hoe waardevol een trekpaard kan zijn, zal op de tentoonstelling gedemon streerd worden. Met een demonstratie van werkmethoden voor de hooibouw en de graanoogst zal daar worden getoond hoe het paard doeltreffend kan worden inge zet. Het Provinciaal Bestuur meent dat de kosten tegenwoordig geen beletsel meer behoeven te zijn voor goed slootonder- houd. Het onderhoud heeft zich in twee richtingen ontwikkeld: namelijk het uit baggeren van sloten met machines en in een reiniging van alleen de water- en oeverplanten door bespuiting met chemi sche middelen, het zgn. chemisch onder houd. Men wil nu besturen van waterschappen en de grondgebruikers de gelegenheid bie den zich op de hoogte te stellen van de huidige mogelijkheden en wat dat al zo kost. Dit gebeurt dan op 27 en 28 septem ber a.s. van ('s morgens 10 uur tot 's mid dags 3 uur in het gebied van het water schap de Hoon aan de Houtense wetering onder de gemeente Holten. Alle landbouwers uit de provincie Utrecht worden verzocht de demonstratie bij te wonen. Hier kan men bijvoorbeeld zien dat de chemische methode niet zonder meer toegepast kan worden. Met het oog op de visstand en het drinken van vee zijn er slechts enkele middelen voor be spuiting in sloten toegestaan. Het is zelfs zo dat indien het water in de sloten wordt gebruikt voor gietwater, kunstmatige be regening, bereiden van spuitmengsels e.d., iedere bespuiting achterwege moet blij ven. Ook zal de wijze waarop gespoten zal worden, zal op het terrein gedemonstreerd worden. WINKELDIEFSTAL Op aanwijzing van het personeel heeft de politie vrijdagavond in een plaatselijke zelfbedieningswinkel aan gehouden mevr. A. uit Lienden. Zij had een aantal artikelen in haar tas en deze niet aan de cassa afgerekend. Na verhoor is zij op vrije voeten ge steld. „DOOR DE EEUWEN TROUW" wil Ambongedachje levendig houden De Stichting „Door de eeuwen trouw" is voornemens om in een aantal plaat sen in de provincie Gelderland en in Veenendaal bijeenkomsten te houden om de Ambon-gedachte levendig te houden. Allereerst is besloten een grote Ambon-avond te houden in Arnhem en wel op 15 maart .a.s. Verder is een pl: n gemaakt om o.a. in Veenendaal bij één van de leden thuis of in een zaaltje een bijeenkomst te houden, waar dan deskundige spre kers inleidingen zullen verzorgen. On der hen zijn o.m. Prof. Dr. L. W. G. Scholten en Mej. Mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra, lid Tweede Kamer (V.V.D.). Door onachtzaamheid van bramen plukkers is dinsdagmiddag een koe t.w.v. ongeveer duk.end gulden van de landbouwer G. ter M. aan de Haarweg doodgereden. De koe liep op de openbare weg en werd aangereden dcor een dragline van de firma M. uit Sc'ierpenzeel. De oor zaak is te wijten aan tot nog toe on bekende bramenplvkkers die bij het verlaten van het weiland vergeten heb ben het hek te sluiten. Hierdoor kon de koe de weg oplopen en kwam het dier na de botsing gewend in de sloot te recht. Met een takelwagen is zij op de weg gehesen en later in het slacht huis te Utrecht afgemaakt. MEISJE VIEL VAN WAGEN Het 6-jarig dochtertje van de fam. L. uit Den Haag d; t in Overberg met vakantie was is vrijdag van een platte wagen gevallen, doerdat het paard on verwacht weer begon te lopen. De juist passerende arts G. Annot uit Veenen daal verleende eerste hulp en consta teerde een gekneusde bovenarm. Het meisje kon na verbonden te zijn, weer naar haar vakantieadres vervoerd wor den. Ledenvergadering voetbalver. „Renswoude" Op vrijdagavond j.l. hield de voetbal vereniging „Renswoude" haar jaarlijkse ledenvergadering. De vergadering werd geopend door de voorzitter die de leden welkom heette, voorts zei hij dat 30 sept. een teenager-show gegeven zal worden en dat in nov. een bazaar zal worden gehouden ten bate van het waterfonds. De secretaris nam hierna het woord en las de notulen voor van de vorige ledenvergadering. Jammer was het dat INLICHTINGEN GEVRAAGD De waarnemend groepscommandant der Rykspolitie te Sprang-Capelle verzoekt namens de officier van justitie in Den Bosch de automobilist, die op vrydag 1 september j.l. de hierby afgebeelde man een lift heeft gegeven tussen Amsterdam en Weert (Limburg) route onbekend zich met hem in verbinding te stellen (te lefoon 04168-300) of met de politie van zyn of haar woon- of verblyfplaats. De man heeft in de nacht van vrydag op zaterdag by een Patates-Frites kraam in Weert ruzie gemaakt, waarby opviel dat hy bloedvlekken op zijn jasje had. De officier wil nu weten of de man, vermoedelyk een psychopaat, vrijdagavond in Sprang-Capel le is geweest, omdat er een mogelykheid bestaat van verband tussen zijn aanwezig heid daar en de dubbele moord op de ge broeders Van Zelet. hij geen verslag had van de afgelopen zomer. Hierna was de peningmeester aan het woord, die mededeelde dat de kas er nog goed voor stond. Het volgende punt was de bestuurs verkiezing, de plaats van de secretaris was vakant gekomen. Er werden twee bestuursleden gekozen, de heren L. Meter en C. Diepenveen. De rondvraag bevatte vele vragen die door de voorzitter beantwoord wer den. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering en sprak de wens uit dat deze competitie goed zou verlopen. En hij hoopte dat het voorstel van G. van Raai om nieuwe shirts te geven bij een even tueel kampioenschap, een stimulans zou zijn. Zoals bekend zal op 1 november a.s. een nieuwe regeling met betrekking tot over stekende voetgangers van kracht worden. Met ingang van die datum zullen de oranje knipperbollen uit het stads- en dorpsbeeld verdwijnen, zullen de voetgangers op de „zebra's" bescherming genieten en dient het rydende verkeer aan zich op zebra's bevindende voetgangers onbelemmerde doorgang te verlenen. De Minister van Ver keer en Waterstaat heeft het Verbond voor Veilig Verkeer opgedragen het Neder landse publiek zo uitvoerig mogelyk op deze nieuwe regeling voor te bereiden. Het Verbond organiseert daartoe in oktober en november een omvangryke voorlichtings actie, waarby vrywel alle auditieve en visuele hulpmiddelen te baat zullen worden genomen. LANDELIJKE ACTIE Het Centraal Bureau van het Verbond te Utrecht zal de landelijke verspreiding van affiches, raambiljetten en zgn. „wand- kranten" geïllustreerde muurbladen ter hand nemen; men zal de affiches van 1 oktober af kunnen zien hangen in alle postkantoren, in tal van bankinstellingen, in en aan politiebureaus, in belastingkan toren, in bussen en wachthuisjes van een aantal vervoersmaatschappijen, in Kamers van Koophandel en Fabrieken, enz.; de „wandkranten" worden aangeboden aan militaire tehuizen, poliklinieken, artsen en tandartsen, t.bc.-consultatiebureaus, wijk- gebouwen van kruisverenigingen, enz. Met betrekking tot de affiches kan wor den opgemerkt dat er twee soorten in om loop worden gebracht: één, een kalender- bloc met de datum 1 november, zal in ok tober worden opgehangen om de aandacht van alle weggebruikers op deze belang- rijkke datum te vestigen misverstan den zouden tot ernstige ongelukken aan leiding kunnen geven de andere zal in november worden opgehangen; deze laat ste is ontworpen door Eppo Doeve en zegt: „Voetgangers, zo moet het nü". Eveneens zal door het Centraal Bureau zorg worden gedragen voor de versprei ding van dia's ter vertoning in het recla meprogramma in de bioscopen, alsmede de voorlichting via de pers, radio en te levisie; voorvertoning op de t.v. werden twee zgn. „spots" korte filmpjes ge maakt. Hiertoe in staat gesteld door een biscuitfabriek wordt tevens een speciale voetgangersfilm opgenomen, waarin de hoofdrol wordt gespeeld door Bueno de Mesquita. Plaatselijke activiteiten De plaatselijke afdelingen van het Ver bond de Verenigingen van Veilig Ver keer zullen contact opnemen met hun gemeentebesturen teneinde plaatselijk een aan de omstandigheden en financiële mid delen aangepaste actie te kunnen voeren. Het Verbond heeft zich onlangs tot de gemeenteraden én de plaatselijke afde- Een tweede demonstratie, weliswaar op geheel ander gebied, is evenzeer belang rijk voor de landbouwers. Het gaat hier namelijk om het schoonhouden van slo ten, dat volgens het Provinciaal Bestuur in de jaren na de laatste wereldoorlog steeds meer in verdrukking is gekomen. De voortdurende stijging van de arbeids lonen, het gebrek aan arbeidskrachten, de geringe aantrekkelijkheid van het onder houdswerk als handwerk werden of wor den maar al te gemakkelijk als argumen ten aan gevoerd voor uitstel van noodza kelijk onderhoudswerk. Een en ander heeft er toe geleid dat een groot gedeelte van de sloten in ons land in een slechte tot zeer slechte staat van onderhoud ver keert, zeer ten nadele van onze landbouw en de grondgebruikers zelf. Toen een bewoner van de Bos- laan zondagmorgen ontwaakte en om een hoekje van het gordyn gluurde om te' zien wat voor weer het was, ontdekte hy tot zyn verbazing een onbeheerd staan de herenfiets in zyn voortuin. Hoewel hy het feit eerst toe schreef aan de nawerking van een droom, ging hy toch naar beneden om het stalen ros eens van dichtby te bekyken. De politie werd gebeld en ook voor deze was de eenzame fiets een groot vraagteken totdat een der politiemannen de fiets tas eens onderzocht en er een lege geneverfles uithaalde! Hoewel de eigenaar nog niet be kend is, bestaat er een sterk ver moeden hoe de vork in de steel gezeten heeft Alles was prima voor elkaar bij de Ritmeester Herfstwandeltocht die zaterdag middag in Veenendaal werd gehouden behalve twee belangrijke onderdelen: ten eerste was het startpunt bij lange na niet berekend op het vlot opstellen van ruim zevenhonderd deelnemende tippelaars en ten tweede werd de prys- toekenning na afloop aan de tocht een complete chaos toen de jury na een uur beraadslagen de pryzen bekend maakte en later moest toegeven dat ze vrywel allemaal verkeerd waren. Het begon overigens allemaal zo goed. De maandenlange voorbereidingen van de tocht georganiseerd onder auspiciën van de SGWB - wierpen zeker hun vruch ten af, alleen had men niet voldoende aandacht besteed aan de ter plaatse aan wezige opstellingsruimte. Zo kon het ge beuren dat op de Dennenlaan o.m. grote touringcars stonden geparkeerd die de no dige ruimte in beslag namen en een vlot te start belemmerden. Over het parcours zelf niets dan lof. Na dat de bonte stoet door een gedeelte van Veenendaal-Zuid was getrokken, ging het in de richting van de natuurrijke omge ving van de Remmersteinse bossen waar de tippelaars enige verkoeling konden vin den. Onderweg werden liters limonade, wa ter enz. verzwolgen hetgeen gezien de temperatuur helemaal niet verwonderlijk was. Tegen vijf uur arriveerden de eer sten met drijfnatte shirts van de trans piratie aan de finish. Het buffet in gebouw 't Trefpunt werd bestormd door een leger van dorstige wan delaars, zodat de beheerder op een gege ven moment compleet door zijn aanzien lijke voorraad heen was, en in allerijl een nieuwe liet aanrukken. Inmiddels was de uit 6 leden bestaande jury (één van de GWB, één van de NCWB en vier van de NWB) bezig met de pun tentelling en nadat iedere deelnemer een fraaie herinneringsmedaille had ontvan gen was het wachten op de uitslag van de jury. Dit duurde echter zo lang dat de mees te individuele tippelaars besloten naar huis te gaan, niet lang daarna gevolgd door enkele groepen. Eindelijk om kwart over zes, nadat de onvermoeibare organisator Breekveld, een dankwoord had uitgesproken, maakte de heer Rietveld hoofdbestuurslid van de NWB, de uitslag bekend. Direct al na het bekend worden van de eerste prijzen ontstond er verwarring en onder talrijke protesten maakte de jury even later bekend dat de groepsnummers niet correspondeerden met de namen van de verenigingen, zodat er verenigingen een prijs in ontvangst hadden genomen die in feite helemaal geen prijs hadden gekregenZodoende gebeurde het dat de Trekvogels uit Kamp Overberg die al een prijs hadden gekregen, deze weer moesten afstaan aan een ander, hetgeen overigens een zeer sportief gebaar was! De definitieve uitslag luidde: 10 km. 1 Vrije Wandelaars Amerongen (beker), 2 Vrije Wandelaars Amerongen, 3 De Groentjes Veenendaal, 4 Dudoc de Wit Baarn en 5 CNS II Veenendaal. 15 km: 1 SSS Veenendaal (beker), 2 De Vrolijke Zwervers Opheusden en 3 DVO Veenendaal. 20 km: 1 De Vechtkanters Maarssen (be ker), 2 Natuurvrienden Ede en 3 Chr. San. Zeist, 4 SDV Rhenen. In het Rhenen's hotel „Rust Wat" logeerden van vrydag op zaterdag twee Duitsers, die de hoteleigenaar nogal verdacht voorkwamen. Hij waarschuwde voorzichtig de politie, die begon met een onderzoek in te stellen naar het nacht- register. Toen bleek al direct, dat wat daarin stond niet klopte met de papieren die de vreemdelingen bij zich hadden. Eén Duitesr kon worden aangehouden, de andere was plotseling nergens meer te vinden. Hy had kennelijk lont ge roken en was spoorloos verdwenen in de achter het hotel gelegen Grebbebossen. Nadat de ene Duitser naar het poli tiebureau was overgebracht werd de achtervolging op de ander ingezet. Aanvankelijk leverde dit niets op. Intussen werd op het politiebureau de Volkswagen de Luxe, die de heren bij zich hadden, aan een grondig on derzoek onderworpen. Daarin bevon den zich enorme hoeveelheden sigaret ten en kruidenierswaren, die afkomstig bleken te zijn van een kraak in Den Bosch. De gearresteerde Duitser had bovendien een Nederlands kentekenbe wijs bij zich, dat hij ook al in 's-Her- togenbosch had ontvreemd. Hij werd in verband met deze diefstallen naar de Brabantse hoofdstad voor een ver der verhoor overgebracht. Tijdens het verdere ondefzoek van de wagen bleek er ook bloed aan de treeplank te zitten. De politieautoritei ten hebben daarop onmiddellijk het on derzoek voortgezet daar er een moge lijkheid in zit dat een en ander ver band kan houden met de dubbele moord gepleegd in Sprang-Capelle. Om half elf zaterdagavond kwam er een tip bij de politie binnen, dat de voortvluchtige Duitser gezien zou zijn in De Grebbe. Direct werd met behulp van een speurhond de achtervolging ingezet, maar ook nu weer zonder re sultaat. De vluchteling had de duister nis en de dichte bossen als bondge noot. Maar zondagochtend omstreeks half zeven werd opnieuw alarm geslagen. Ditmaal door mevrouw V-, wonende in De Grebbe, die meldde dat enkele ogenblikken geleden iemand met haar Opel-Rekord was weggereden. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid is dit het werk van de nog voortvluch tige Duitser. Onmiddellijk werden alle maatrege len genomen om de gestolen auto met chauffeur op te sporen. Ook Interpol Op de Barneveldseweg tussen Lunteren en Barneveld vond enige tijd geleden een aanrijding plaats tussen twee personen auto's bestuurd door S„ fabrieksarbeider te Lunteren, en A., leraar te Putten. Vrijdag stonden S. en A. samen terecht voor het kantongerecht te Wageningen. S. omdat hij linksafgeslagen was zonder de doorgang vrij te laten voor het hem ach teropkomende verkeer en A. omdat hy de auto van S. op het kruispunt links ge passeerd was. S'. auto had bovendien twee gladde banden gehad. Ik kwam uit de richting Barneveld, zo vertelde S., en wilde linksaf de Broek- steeg inslaan. Ik moest echter wachten op een me tegemoetkomende wielrijdster. Ik heb niet stilgestaan, maar ben heel lang zaam doorgereden. De auto van A. heb ik wel achter me gezien. Hij reed toen op het linkergedeelte van de rechterweghelft maar ik dacht dat hij me rechts zou pas seren. Als u er niet zeker van was, had u beter even kunnen wachten, meende rech ter v. d. Brand. En waarom reed u met gladde banden? De nieuwe banden waren al in be stelling, maar ik had ze nog niet ont vangen, legde verdachte uit. De banden waren zo slecht, dat ze door de politie in beslag genomen zijn. Wellicht was het raadzamer geweest die bestelling wat eerder te doen, antwoordde mr. v. d. Brand. De auto van S. heeft wel degelijk stilgestaan op het kruispunt, betoogde A. Terwijl hij daar stond is een andere au to hem nog links gepasseerd. Ik was ter plaatse niet bekend en kon niet zien, dat daar een zijweg was. Ik meende dan ook, dat S. stil stond om een inrit in te rij den of iets dergelijks. Rechts was niet voldoende ruimte om te passeren. U had ook even achter hem kun nen blijven, suggereerde de rechter. Op de weg is daar een dubbele, ononderbro ken streep aangebracht en daaruit had u af kunnen leiden, dat u een kruispunt na derde en niet mocht paseren. Ik was juist een bocht door gekomen en ik meende, dat de strepen er waren met het oog op deze bocht, zei A. De wielrijdster, mej. v. d. H., kuiken- sexter te Lunteren, was als getuige opge roepen en zij verklaarde, dat de auto van S. enige tijd op het kruispunt stilgestaan had. De officier, mr. Van Dijken, vond dit in zijn requisitoir echter van geen belang. De auto van S. bleef verkeersdeelne mer, zo zei hy. By het afslaan naar een minder belangrijke zijweg moet men er altijd rekening mee houden, dat het ach teropkomende verkeer deze weg misschien niet ziet en daarom extra opletten. S. had zich moeten realiseren, dat de mogelijk heid bestond, dat A. hem links voorbij zou gaan. Hij heeft dit echter niet vol doende gedaan. Eis voor het niet vrij la ten van de doorgang 75,— of 15 dagen en voor de gladde banden 50,of 10 dagen en een onttrekking aan het ver keer. De auto van S. stond schuin voorgesor- (Zie verder pag. 2) werd gealarmeerd. Het onderzoek in deze zaak en de achtervolging worden door het gehele politieapparaat naarstig voortgezet. Bejaardentehuis „De Ridderhof" een mooi tehuis Het nieuwe bejaardentehuis te Ame rongen is een mooi, modern gebouw, voor al ook de inrichting is hypermodern, met veel glas waardoor veel daglicht naar binnen valt. De keuken is o.a. ook met de modernste apparatuur uitgerust. Zaterdagmiddag j.l. was voor genodig den de gelegenheid geschapen het nieuwe bejaarden tehuis „De Ridderhof" te Ame rongen te bezichtigen. Onder de aanwezigen mochten wij op merken de wnd. burgemeester Bosch van lingen gewend met een circulaire, waarin een overzicht wordt gegeven van de door het Verbond ter beschikking gestelde ma terialen. Naast de reeds genoemde affi ches en raambiljetten kunnen overdruk ken uit het Verbondsperiodiek „Verkeers- tijdschrift", alsmede de speciale nummers van het gezinsblad „Wegwijs", „Veilig- Uit" voor de middelbare schooljeugd en „Jeugdverkeerskrant" voor de la gere scholen worden besteld. (Zie verder pag. 2) Rosenthal, de wethouders, het voltallig gemeenteoestuur en verder de echtgenote s aer gasten, vertegenwoordigers van de pers, en vele andere genodigden. Oischoon net gehouw pas gedeeltelijk klaar is, was netgeen Klaar was een lust voor het oog. Alles was even mooi en mo dern ingericnt, o.a. Badcellen, doucnecel- len, zitoaden, waarvan een zeils is uit gerust met een speciale apparatuur, wehce oestaat uit een stoel, die zowel draaibaar als op en neer Kan bewegen, zodat de oudjes maar noeven te gaan zitten op oe stoelen dan door bediening van een paar Kranen automatisch in het bad komt te zitten. Verder is de keuken ook uitgerust met de modernste apparatuur, o.a. groente- iynsnymacmne, spoelbakken, aardappei- scnilmacnine, en nog een speciale ma chine voor het schrapen van nieuwe pie pertjes, zoals de directrice opmerkte etc. Menigeen van de aanwezige dames be keek dit alles met begerige blikken en verzuchtte, had ik dit alles maar in het klein thuis. Ook de privé afdelingen van het perso neel, waarvan wy er enkelen klaar zagen, waren piekfijn en gezellig ingericht. De recreatieruimte voor de oudjes was zelfs ingericht met een origineel biljart. Na tuurlijk ontbreekt in dit tehuis ook de lift niet. Na de bezichtiging van dit werkelijk schitterende tehuis, twijfelen wij er geen moment aan, of de oudjes zullen, wat de inrichting en het gebouw betreft het hier goed krijgen. Ook werd nog van een heerlijk kopje thee genoten. Hierbij sprak de wethouder K. de Bonte nog enkele woorden en wens te hierby het personeel zowel als de di rectrice een prettige werkkring en Gods zegen toe. Waarschijnlijk met ingang van 1 de cember a.s. zal ook in België het absolute voorrangsrecht voor ver- keer-van-rechts ingevoerd worden. -B- De Finse regering heeft erin toege stemd dat ook vrouwen mogen op treden als machinist of stoker bij de spoorwegen, terwijl zij ook bos wachter mogen worden. -B- Het afgelopen jaar zijn in de Lon- dense ondergrondse en autobussen bijna 91.000 paraplu's achtergelaten. Een 32-jarige Australiër is er in ge slaagd binnen het uur dertig car- bonades te verorberen. ■B- Ook een nieuw record werd geves tigd door een 25-jarige werkloze Canadees die 45 dagen op de top van een 13 meter hoge paal heeft gezeten. Een onderzoek heeft uitgewezen dat 17 procent van de Duitse bevolking minder dan 6 uur per nacht slaapt. -B- Een jonge Engelse beul heeft zijn ontslag aangevraagd omdat hij zijn diploma ziekenverpleger heeft ge haald. De Franse politie zoekt naar de die ven die uit de villa van de rijke Amerikaanse weduwe juwelen heb ben gestolen t.w.v. 400.000 gulden. In het bijzijn van alle personeelsleden vond vrijdagmiddag bij de PAKO in Rhenen de huldiging plaats van een viertal personeelsleden die 12'/t jaar bij genoemd bedrijf in dienst waren. Directeur Drost noemde het in zijn toespraak een verheugend feit dat er nog altijd mensen zijn die qua werk niet van de hak op de tak springen en het jarenlang, zoals hier, bij één baas „uithouden". „De eerste jaren op een bedrijf zijn het moeilijkst, maar nu vervul je de functie van een onverbrekelijke schakel", zo meende de heer Drost. De directeur ver telde tevens dat er bepaalde veranderingen in het bedrijf op handen zijn, zodat de productie op nog moderner peil gebracht zal worden. De heer Buyink, chef, sprak eveneens waarderende woorden aan het adres van de jubilarissen en ver zocht toen één minuut stilte in acht te nemen voor hun overleden collega Lim- beek. Tot slot ontvingen de jubilarissen een kostbaar geschenk, bestaande uit een gloednieuwe centrifuge. Op de foto de vier jubilarissen H. v. Burken, H. v. Beynhem, A. Hovestad en G. v. Laar met hun dames in volle aandacht voor de toespraak van de directeur.

De Vallei | 1961 | | pagina 1