r Accomodatie „Sportpark Panhuis" groter Verkeers-balans AMERONGEN Utrechters haalden steeds achterstand in tot 4-4 Goede oefenwedstrijd tussen D.O.V.O. en Quick Boys Adendo nam nieuw speelveld in gebruik, maar verloor met 1-0 De Merino's waren sterker dan Posta en wonnen met 4-3 SCHERPENZEEL Marktberichten MORGENAVOND RAADSVERGADERING: GESTOLEN AUTO TERUG GEVONDEN De door een voortvluchtige Duit ser gestolen Opel-Rekord van me vrouw V. aan de Grebbeweg te Rhenen, is dinsdag in Venlo terug gevonden. Men is er nog niet in geslaagd de dader, welke vermoe delijk over dc grens gegaan is, te arresteren. OOIEVAAR GESIGNALEERD Ondanks tropische warmte levendig voetbal bij Veenendaal Ultrajectum KATWIJKERS WONNEN MET 4-3 Mevrouw, hier is Uw KEURSLAGER KEURSLAGER W. OOSTERBEEK EN ZONEN ssvu Voorlichting Verbond voor Veilig Verkeer GESTIKTE DEKENS 2 pers. 17,90 Voor de kantonrechter „Scherpenzeel" in vergadering bijeen VOETBAL UITSLAGEN Met dc uitvoering van het „Sportpark Panhuis" heeft de Ned. Heide My een begin gemaakt en inmiddels is de wenselijkheid naar voren gekomen om de accomodatie in dit sportpark enigszins te vergroten. Daarvoor zal het gebied, bestemd voor het park, moeten worden vergroot met de grond tussen het aan vankelijke geprojecteerde sportpark en de spoorlijn. Deze grond is reeds eigen dom van de gemeente. B. en w. schrijven dit in een voorstel aan de gemeente raad tot vaststelling van het uitbreidingsplan, het sportpark betreffende. Wat de aanwezigheid van de hoogspanningslijn boven het sportterrein betreft heeft de Ned. Heide My bericht, dat de thans gedeeltciyk onder deze hoogspannings draden geprojecteerde sintelbaan meer naar het noorden kan worden aange legd, terwyl het daar geprojecteerde byveld kan worden verplaatst in zuide- lyke richting. Daardoor komen onder de hoogspanningsdraden uitsluitend oefen- of bUveldcn te liggen. Verder is er volgens b. en w. nog de mogelykheid tot het aanleggen van groenstroken met eventuele parkeergelegenheden onder de draden. In de vergadering van 27 juni j.l. namen b. en w. hun voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aan schaffing van een politie-auto op aan dringen van de raad terug. Diverse raadsleden wilden toen nog wel eens een enquête door b. en w. ingesteld zien om zodoende tot het meest ge schikte type auto te komen. Zij wilden maar niet zo afgaan op een advies van de inspecteur-korpschef van politie om een Ford-Zephyr (kosten 8900,aan te schaffen. Na gehouden enquête komt de in specteur van politie in een lijvig rap port nogmaals op eenzelfde wagen te rug. Het voorstel van b. en w. blijft eensluidend. B. en w. stellen de raad voor in prin cipe te besluiten per 1 januari een zo genaamde gemeente-ontvanger nieuwe stijl in te voeren. Hiervoor moet de financiële administratie der gemeente worden gereorganiseerd en het huidige ontvangerskantoor worden „opgedoekt". Weliswaar moet er een ontvanger blij ven, doch deze zal dan - onder eigen C.P.B. houdt kookwedstrijd De Chr. Plattelands meisjesbond afd. Veenendaal heeft op haar j.l. vrijdag ge houden bestuursvergadering besloten om dit najaar een grote kookwedstrijd te or ganiseren. Deze en andere plannen o.a. een puzzel- rit die deze winter verwezenlijkt zullen worden, zullen stellig de animo voor de vergaderingen verhogen. Waar mogelijk zullen de plannen samen met de CJBTB worden uitgevoerd. C.J.B.T.B. won wisselbeker Op de in Buren (Gld.) gehouden land dag van de Chr. Gelderse Boeren Jeugd Bonden, heeft de afd. Veenendaal voor de derde maal de wisselbeker gewonnen voor het beoordelen van biggen voor bacon- kwaliteit. Deze prominente winnaars waren J. van Baren en H. van Wakeren. Hoewel in de rubriek jongveekeuring geen bekers wer den gewonnen kon toch B. van Ginkel tot de besten worden gerekend. Modeshow Hein van Schuppen Modemagazijnen Hein van Schuppen n.v. te Veenendaal houden op woensdag 13 september a.s. in gebouw Eltheto een mo deshow, zowel 's middags als 's avonds. De entree is inclusief een thé-comlpet. Roode Kruisnieuws Door bemiddeling van het Roode Kruis afd. Veenendaal-Overberg heeft de heer J. H. v. Veenendaal uit Veenendaal een vakantieweek doorgebracht in het Henri Dunanthuis te Zeist. Begin oktober zullen weer zes plaatsgenoten de laatste boot tocht in 1961 kunnen meemaken. Dit kan men zien als het slot van de zomerakties welke worden gevolgd door de winter werkzaamheden o.a. de bloedtransfusie dienst waarover binnenkort berichten vol gen. Zendingsavond Chr. Ger. Kerken Uitgaande van de Chr. Ger. Kerken te Bennekom, Ede en Veenendaal wordt op donderdag 14 september a.s. in het kerk gebouw aan de Hoofdstraat te Veenendaal een zendingsavond gehouden. Na de ope ning door ds. Keuning zullen de volgende sprekers het woord voeren: ds. v. d. Weele van Ermelo, ds. de Bruyne van Rotterdam en ds. Langbroek. Na afloop wordt een kollekte gehouden. verantwoordelijkheid - worden belast met de taken van de boekhouding, een onderafdeling van de secretarie-afde ling financiën. De aanbeveling voor de benoeming van een gemeente-ontvanger is als volgt: 1 de heer G. Meijer, sedert 1 juli 1943 waarnemend ontvanger te Veenendaal en 2 de heer H. Zaal, thans eveneens werkzaam op het ontvangerskantoor. Met dit voorstel hangt samen een voorstel van b. en w. tot het aanschaf fen van een boekhoudmachine die, 25-000,zal gaan kosten. Een andere aanbeveling is er één ter benoeming van een vijfde ambtenaar van de burgerlijke stand. Voor de goe de gang van zaken achten b. en w. het noodzakelijk, dat er op de betreffende afdeling - die van bevolking en bur gerlijke stand - drie ambtenaren van de burgerlijke stand zijn, een derde als reserve voor de dagelijkse werkzaam heden. Zij verzoeken de raad als zodanig te benoemen mej. J. v. Manen, hoofdklerk ter secretarie. De stichting R.K. jeugdwerk heeft voor de verkenners en gidsen onder dak gekregen in twee noodwoningen aan het einde van de Dahliastraat, echter aan deze gebouwtjes ontbreken nog toiletten. De stichting is reeds bezig door mid del van allerlei acties geld hiervoor bijeen te brengen doch vraagt tevens een eenmalige subsidie uit de gemeen tekas. B. en w. stellen voor een derde ge deelte van de werkelijke kosten bij te dragen, tot een maximum van 215, Tenslotte stellen b. en w. voor de le den van de woonruimtecommissie die jaarlijks moeten worden benoemd weer voor één jaar te benoemen. Dit zijn de leden: G. Croes; G. Dave- laar; J. van den Dikkenberg; A. Har deman en Joh. Slok en de plaatsver vangende leden: J. de Gooijer en mej. H. C. van Leeuwen. Voor een goede gang van zaken achten b. en w. het noodzakelijk, zo schrijven zij, dat de leden langdurig in de commissie zitting hebben. Slechts dan is goed inwerken in de verschillende aanvragen moge lijk, hetgeen natuurlijk een billijke verdeling van de beschikbare woon ruimte bevordert. Nieuwe weg de Vendelseweg wilde oprijden, kwam hij in botsing met de 10-jarige R. B., die daar spelender wijs met zijn fiets aan het slingeren was. Door de val ontstond alleen materiële schade. Dinsdagmorgen verleende de bak- fietser R. uit Veenendaal op de Rem- brandtlaan geen voorrang aan een bestelauto. Ook hier alleen materiële schade. Op de hoek Hoofdstraat-Hoogstraat kwamen tezelfdertijd de automobilis ten H. uit Veenendaal en A. uit Wa- geningen met elkaar in botsing. Nie mand werd gewond. Tijdens een hevige regenbui is de bromfietser H. uit Rhenen dinsdag middag tegen de stilstaande auto van B. uit Rotterdam, die op de Industrie laan stond, gereden. De bromfiets werd flink beschadigd. Bij het wegrijden bij de stoplichten op de Kerkewijk kwamen dinsdagavond de autos van B. uit Zaandam en S. uit Rhenen met elkaar in botsing. De ma teriële schade was gering. Precies op het moment dat de brom fietser v. H. uit Ede maandagavond op de Kerkewijk twee fietsers pas seerde, werd het portier geopend van een langs de weg geparkeerd staande auto. Het gevolg was dat zowel de twee fietsers v. K. en v. M. uit Veenendaal, als de bromfietser ten val kwamen. De bromfietser moest zich nog onder doktersbehan deling stellen. Toen de bromfietser H. uit Rens- woude maandagavond vanaf de Hoewel het kontaktslot defect bleek te zijn, waren dc draden doorverbon den. Alle papieren waren er uit ver dwenen, maar verder mankeerde de auto niets. Deze diefstal wordt in ver band gebracht met de arrestatie van een Duitser die zich thans in arrest bevindt op het Rhenense politiebui'eau (zie verslag pag. 1). TalrUke inwoners van Veenendaal hebben zondagmiddag een vry zeldza me vogel gezien, r(|. een ooievaar die als landingsplaats het dak van de fam. v. d. L. aan de Kerkëwyk had gekozen. De majesteuze vogel bleek zich van het vele bekyks nets uan te trekken en bleef geruime tyd rustig zitten. Eerder op de dag was het dier gesignaleerd in de omgeving van de Boslaan. „ASAF" GAF KERKCONCERT Het Chr. Gemengd koor „Asaf" heeft donderdagavond in de St. Andrieskerk een concert gegeven, waarvoor helaas een geringe publieke belangstelling bestond. Waarschijnlijk heeft het warme zomer weer velen er van weerhouden om naar dit uitstekend verzorgde concert te komen luisteren. Het programma werd geopend met „Herr hab Erbarmen" van Alessandro Stradella (1667), gezongen door de bas P. v. Moere- bout en begeleid door de organist G. Nag- tegaal. Daarna volgde de kantate „Das lied van der Glocke" welk gedicht werd voltooid door Fried^icht von Schiller in 1799. Het is ontstaan in een tijdperk van beroering in geheel Europa. De aanleiding tot het maken van dit gedicht was, het gieten van een klok. A. Romberg zette het geheel op muziok. i Zonder koor, bas en organist, te kort te doen, mogen toch wer de alt (mevr. Bui- ing) en de tenor de heer H. Overeem) even apart genoemd worden. Verder stond het geheel onder de be kwame leiding van de dirigent M. Nete lenbos. AANBÉÜ-EDING Verleden week woensdag 23 aug. had ten gemeentehuize dè> aanbesteding plaats van wegen en riolering in het uitbrei dingsplan noordelijk gedeelte Koenestraat en Holleweg, en riolering Koningin Wil- helminaweg tussen Koenestraat én Holle- De verwachting dat Ultrajectum, de eerste Westelijke tegenstander van „Veenen daal" pittig spel zou leveren is zondag waarheid geworden. Ondanks een snikhete middag aan de Bergweg een levendige party voetbal vertoond. Veenendaal toonde goede trekjes, vooral in de aanvang, waar rechtsbuiten Muller zeer gevaarlijk was. De manier waarop hy het vierde Veenendaalse doelpunt maakte stempelde hem tot de beste man in de Veenendaalse ploeg. By Ultrajectum was dit ongetwijfeld de blonde middenvoor Wim v. d. Bilt, die een fantastische loopsnelheid bezat en een oerhard schot in de benen. De beide verdedigingen waren niet al te hecht, vooral de Utrecht se stopper liet steken vallen. Al met al echter een wedstrijd, die boeiend was mede als gevolg van het spannende doelpuntenverloop. Ultrajectum startte met een offensiefje, dat enkele schoten van v. d. Bilt oplever de, waarmee keeper Heykamp wel raad wist. Na een kwartier schoot Veenen daal door de wat trage Utrechtse afweer. Middenvoor Derksen schoot op het doel, rechtsbuiten Muller mikte te hoog maar Derksen maakte zich weer meester van de bal en loste op links een verrassend schot dat in de Utrechtse netten verdween. 1-0. Vijf minuten later weer een Veenendaal se actie. Derksen was nu naar rechts ge lopen, lanceerde een voorzet en linksbui ten Jan Looyen behoefde maar met het hoofd te knikken om de bal in het doel te plaatsen. 2-0. Een verrassend Veenendaals begin. Ultrajectum zat niet bij de pakken neer. Het binnentrio was zeer snel. Na 27 min. loste de goed spelende linksbinnen v. d. Horst een schot en tot veler verwondering ongetwijfeld ook van doelman Hey kamp - bleef de bal in het net kleven. 2-1. Vijf minuten later had Ultrajectum de Brandweer gaf succesvolle cursus De Veenendaalse vrijwillige brandweer heeft een cursus gegeven aan Veenendaal se bedrijfsbrandweermannen. 44 perso neelsleden van tien Veenendaalse bedrij ven volgden deze cursus en maandag avond werd hen in de brandweerkazerne een examen afgenomen door de rijks- brandweerinspectie. Er slaagden 42 cur sisten. POSTDUIVENNIEUWS De duiven van de leden van „De Snel- post" kwamen dit weekeinde vanaf Vil voorde gevlogen, over een afstand van 145 km., De resultaten waren: G. Diepeveen en zn. 1, J. van Geerenstein 2-18-29-35, C. van Ginkel en zn. 3-4-6-7-14-15-21-26-27, E. Heiwegen 5-8-22-28-34-38, N. van Bar- neveld 9, G. J. van Manen 10-25-39. R. van Doorn 11-12-13-19-30, B. van Keste- ren 16, N. Stuivenberg 17-31, C. van Asselt 20, H. Ulrich 23, J. van 't Veen 24 M. J. van Stempvoort 32, H. L. Spies 33, W. A. Eimers 36, A. J. v. d. Kolk 37. De oefenwedstryd die DOVO en Quick Boys zaterdag aan het Panhuis speel den was van zeer goed gehalte in aan merking genomen de abnormale hitte. DOVO ontmoette in de Katwykse ploeg in dezelfde minuut echter een 3-2 voor sprong en de ruststand bezorgen. Na rust waren de gasten in de meer derheid. Na 20 minuten trok linkshalf van Duin gedeeltelijk met zijn voor een ploeg een tegenstander, die qua hoede mee en loste van zeker 20 meter techniek heel wat in haar mars had. Met drie zaterdagmiddag internationals in de gelederen was het team van Quick Boys een gerennomeerde tegen stander. Dat bleek ook wel uit hun spel, vooral zo'n verbluffend schot dat de DOVO- doelman een geslagen man was. Een fraai doelpunt van deze goede half- speler (3-3). Twee minuten later zorgde dezelfde van Duin indirect voor de Katwijkse van linkshalf van Duin, die goede staal- winst. Hij lanceerde met een vrije trap tjes voetbal liet zien. Het tempo was al direct van een behoorlijk gehalte, de partijen wogen goed tegen elkaar op. Misschien was Quick Boys een tikje listig zijn rechtsbuiten van Duiven- bode, die voortreffelijk scoorde, 4-3 voor Quick Boys. Het vuur doofde uit de wedstrijd omdat de slopende hitte listiger in het spel, maar DOVO deed zich bij beide teams deed gelden. Er er weinig voor onder. Na 20 minuten kwam de eerste treffer van de voet van Roel Schoeman, maar twee seconden la ter schoot de linksbinnen van Quick Boys de gelijkmaker al in het net (1-1). Na een half uur gaf Klaas van Hal DOVO andermaal een voorsprong (2-1). Twee minuten voor de rust was het weer de Quick Boys linksbinnen van Duivenbode die de stand nivelleerde (2-2). Roel Schoeman zou DOVO nog werd niet meer gescoord zodat Quick Boys met 4-3 won. Morgen, donderdag, een keur van reklame: 3 Slavinken o< 4 Gelderse schijven of "oCl 4 Pané's (drie smaken) 150 gram Boterhamworst 0,49 Profiteer volop van onze Weekend Reklame: 500 gram botermalse Varkens fricandeau of Lappen slechts 2,58 500 gram Stooflappen 2,20 Neem eens kippensoep vooraf 500 gram Mager kippenpoulet 1,95 250 gram Leverworst 0,49 150 gram Rauwe Ham (blijft goed) 0,89 DINSDAG: 't Is weer tijd voor Hachévlees 300 gram met gratis kruiden 1,28 500 gram Varkenslappen, iets doorregen 1,90 150 gram gebraden Keurgehakt 0,59 WOENSDAG, GEHAKTDAG: Ons vertrouwd gehakt kost dan per 500 gram met gratis krui den slechts 1,78 Gekookte Worst, onze roem, 250 gram 0,69 Wij geven U 25 cent reductie op Uw waardebon van CHAPPIE of KITE KAT, Uw honden- of kattenvoedsel bij uitne mendheid. Bevat alles wat Uw huisdier nodig heeft. Nieuweweg 89-91 - Tel. 2430 - Veenendaal GVVV-combinatie verloor van GVVV kwam zaterdag met een jeugdige combinatie in het veld tegen de westelijke derde klasser SSVU uit Utrecht. De ge routineerde spoormannen maakten veel gebruik van de mindere routine van jeug dige GVVV verdedigers en scoorden vlot een 5-2 winst. De jonge Zwetselaar als spil kon geen vat krijgen op de gladde combinaties van de Utrechters. Ook de jonge back v. d. Bovenkamp was nog te onbedreven. Voor al de SSVU linksbinnen was een gevaar lijk heerschap. Hij liet drie goals aante kenen en was een voortdurend gevaar voor de blauwwitte achterhoede. GVVV dat met rust al met 3-1 achter stond gaf de moed op, ook al vanwege de vreselijke warmte, en legde zich bij de nederlaag neer. GVVV reserves deden het beter en ver sloegen de reserves van SDC Putten met 5-2. gehele achterstand ingelopen, zij .het wat fortuinlijk. MiddenVobr v. d. Bilt kreeg de bal op zijn minst' in twijfelachtige bui tenspelpositie en kogelde in. Arbiter Doornkamp wees na^r het midden. 2-2. Stug en vinnig viel Veenendaal weer aan. Een hoekschop kwam terecht bij Derksen, die gaf Anton Muller een kans en de Veenendaalse rechtbuiten schoot raak. Weer een voorsprong voor Veenen daal 3-2. Men ging er eens goed voor zitten, want de sfeer wees uit dat Ultrajectum een sterk moreel had:" Dat bleek, want kort voor rust stevende W. v. d. Bilt stopper Gerritsen voorbij en nu had ook doelman Heykamp geen kan$. Ruststand 3-3. Even voor rust werd back Gerritsen van Veenendaal vervangen door Anton Diepe veen. Na de rust bluken de spelers meer last van de temperatuur te hebben. Deson danks wisselden de aanvallen elkaar re gelmatig af. Ultrajectum was iets sneller en gaf het tempo aan. Maar Veenendaal nam weer de leiding, weer door de uiterst actieve A. Muller. Hij toonde zich bij het maken van dit doelpunt zeer beheerst, want hij gaf de bal terecht niet aan een medespeler, die buitenspel stond, maar kwam tot een fraaie solo-actie, bekroond met een magnifiek doelpunt. 4-3. Even magnifiek was de gelijkmaker uit de andere hoek, van de andere uitblinker. Ultrajectum mocht een vrije trap nemen. Men discussieerde wat, maar midden voor W. v. d. Bilt joeg het leer genade loos in het doel. 4-4. Een snelle actie van Veenendaal had geen succes en ook Ultra jectum kon geen go«ls meer maken. Het einde kwam met 4-4, waarmee bei de ploegen loon naaf werken kregen. Het bleek dus nu al direct dat „Veenendaal" ook tegen een snelle en pittige tegenstan der snel tegenspel kan geven. Hopenlijk blijven de geel-blauwen in deze vorm, want er zullen nog hardere noten moeten worden gekraakt in deze wel zeer attrac tieve en sterke Westelijke voetbalafdeling. weg. De inschrijving was als volgt: de Groot, Vianen 152.000,Gebr. v. d. Hoek, Amersfoort 150.000,—; Kosters, Eist 147.000,Fa. v. Mourik, Waarden burg f 146.000,-; v. Marle, Doorn f 145.500,-; Fa. Nout.Wijk bij Duurstede 144.900,—; Fa. Platering Zn, Amersfoort f 121.000,-; Fa. Kosterman, W. b. Duurstede f 119.750,-; Fa. P. Henzen, Eist 115.800,—. De Vrije Wandelaars Zaterdag j.l. nam deze vereniging met twee junioren groepen deel aan de door de wandelsportvereniging Ritmeester ge organiseerde herfsttocht, terwijl de se- niorengroep ging naar Wadenoyen, deze hadden echter een pechdag, eerst was het afgesproken busje niet beschikbaar, waar na hen spontaan een ander vervoermid del werd aangeboden, een sportieve geste waarvoor DVW zeer erkentelijk is. Toen zij in Wadenoyen aan kwamen kre gen zij echter bericht dat een hunner le den een flinke val had gemaakt met zijn bromfiets. Mede hierdoor werd eenstemmig beslo ten de inschrijving in te trekken. De junioren deden het echter weer goed groep 3 (gecombineerd met groep 4) on der leiding van de heer van Laar en ge assisteerd door mevr. Klomp, behaalde op de 10 km een tweede prijs. Groep 2 welke onder leiding stond van de heer Wildeman lukte het nu de le pr. in de wacht te slepen, waarbij dan nog kwam de wisselbeker. Voor die groep en hun leider dan ook onze gelukwensen. En of het nog niet op kon. kwam hier bij ook nog een fraaie verenigingsprijs. Alles bij elkaar dus toch nog een geluk kige en succesvolle dag voor DVW, zij hebben dit sezoen al een kast vol prijzen bij elkaar gewandeld, geen wonder dan ook dat deze grote vereniging in de om trek zeer gewild is. BENOEMD Met ingang van lseptember j.l. is be noemd tot onderwijzer aan de o.l. school te Waalwijk de heer J. R. Rolandus-Ha- gendoorn alhier. GEEN VOORRANG VERLEEND Een van de richting Leersum komende luxe personenauto, rijdens op de Kon. Wilhelminaweg wilde zondagavond links af slaan de prinses Marijkelaan in. Hier bij verleende de bestuurder geen voor rang aan een van de richting Rhenen ko mende bromfietser, die reed op het rij wielpad naast de Kon. Wilhelminaweg. De gevolgen bleven niet uit n.l. ontvel lingen en lichte verwondingen voor brom fietser en duopassagier, terwijl de beide voertuigen zwaar beschadigd werden. Daar deze ongevallen met een regelmaat langs deze weg voorkomen, zal het tijd worden dat ook de bromfietser zijn snel heid beperkt en de bestuurders van mo torvoertuigen beter opletten. (Vervolg van pag. 1) Met de folder „Voetganger, zo moet het nü" en „Bestuurder, zo moet het nü" wordt een positieve beeld- en tekstin structie voor alle weggebruikers gegeven. De brochure „Veilig over" richt zich speciaal tot de bejaarden. Voor de scholen Uiteraard wordt een belangrijk deel van de voorlichtingsactie van het Verbond ge richt tot de schooljeugd. Voor leerlingen van de middenklasse van de lagere scho len werd een „loop-pas" en een „fiets- visum" ontworpen; dit zijn boekjes in paspoortmodel, waarin naast het instruc tieelement een ruil wedstrijd is verwerkt: in elk boekje zitten nl. stukjes van een verknipte zebra, en de kinderen die door onderling ruilen een complete zebra we ten te verzamelen en deze opzenden naar het Verbond, zullen aantrekkelijke prij zen kunnen ontvangen. Met medewerking van een oliemaatschap pij wordt voor de scholen een speciale kalender uitgegeven, waarvan het kalen- darium loopt van 1 september 1961 tot 1 september 1962. Op straat Het Verbond suggereert de plaatselijke afdelingen om voor de duur van bijv. een week „zebra-brigades" in te stellen. Deze zouden gevormd kunnen worden uit jon gelui van plm. 18 jaar, die bereid zijn hun diensten te verlenen bij het oversteken van voetgangers; zij zouden dan tevens de fol ders kunnen uitreiken aan de voetgangers en aan het (wachtende) rijverkeer, als mede eventueel de zelfklevende zebra-in signes kunnen uitreiken aan voetgangers die op de juiste wijze oversteken. Deze zelfklevende zebra-insignes wor den verstrekt, indien door de bestellingen hiervoor een totale oplage van 100.000 wordt bereikt. Mogelijk zullen tevens bewoners van be paalde steden en dorpen in de ochtend van 1 november witte voetstappen op de trot toirs zien, die naar de zebra's leiden. Dit onderdeel van de actie, waartoe het Ver bond in staat werd gesteld door een schoenfabriek, zal eveneens slechts wor den gerealiseerd indien de oplage hier voor de 100.000 bereikt. In verband met de reclame, die in deze zelfklevende voetzo len is verwerkt, is deze suggestie van het Verbond bij tal van gemeenten nog in be raad, zodat op dit moment nog niet kan worden medegedeeld of dit onderdeel van de actie voortgang zal vinden. Kulan-Rhenen ging niet door Omdat scheidsrechter A. de Heus niet kwam opdagen kon de wedstrijd Kulan- Spl. Rhenen j.l. zaterdag geen doorgang vinden. De spelers wachtten een half uur op de arbiter, maar gingen toen naar huis. Zaterdagmiddag werd het fraaie nieuwe sportterrein van Advendo te Ederveen officieel in gebruik genomen tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen NSVS uit Veenendaal. Tevoren had de muziekvereniging „Irene" uit Ederveen reeds enige rondjes over het gladde,grastapijt gemaakt en daarna zagen de 300 toe schouwers de elftallen het veld op stappen. Op het middenveld werd door ver schillende sprekers het woord gevoerd. Voorzitter Scherrenburg van Advendo het dorp prachtig vond. In Ederveen memoreerde het slechts korte bestaan van vier jaar van de vereniging en vond dit sportveld een cadeau dat de verwachtingen overtrof. Hij dankte het gemeentebestuur dat aanwezig was met burgemeester Oldenhof en de \yethou- ders Roseboom en Jansen, hartelijk voor het tot stand komen van dit mooie sportveld. Namens de KNVB sprak de heer Kerstens uit Achterveld, die het ver heugend vond dat Ederveen als kleine gemeenschap een dergelijk sportterrein rijk is. In enkele maanden was dit reeds het vierde sportveld dat de afdeling Utrecht mocht openen. Het is de moeite waard naar dit ter rein te kijken, de entourage is boven alle lof. Hij dankte ook het gemeentebestuur dat met meer problemen zit zoals wo ningnood enz., dat men toch een open oog had voor de jeugdproblemen en Advendo dit fraaie veld had geschon ken. Hij hoopte ook op successen voor Advendo in haar nieuwe omgeving. Burgemeester Oldenhof was gebleken dat het raadsbesluit om Ederveen een sportterrein te geven, blijkbaar in goede aarde viel, wat - onder hilariteit - niet van alle raadsbesluiten kon worden gezegd. De uitvoering van dit raadsbesluit overtreft de stoutste dromen, aldus de burgemeester, die de omzoming en de ligging even buiten het centrum van Ondanks het gemis van de spelers van D(jk en Blankespoor was het elftal van Merino's in hun eerste competitiewedstrijd tegen het gepromoveerde Utrechtse Posta in de meerderheid en won verdiend met 4-3. Posta had als rechtsbinnen de ex-semi prof De Jong uit Zefct in de gelederen, een speler die de kneepjes wel kende, maar herhaaldelijk buitenspel liep. De fout van Posta was dat men alles op de Jong speelde en de andere voorwa$irtsen aan hun lot overliet. Dat was een kolfje naar de hand van stopper Scholts, die Weer voortreffelijk ingreep en de beste Merino man was. Na tien minuten gaf de overigens uit stekende arbiter aan Posta een doelpunt, dat door de Jong uit buitenspelpositie was gescoord. 0-1. Een hard schot van links binnen Jan v. d. Berg. juist onder de lat, was voldoende voor een gelijke stand. 1-1. Door stevig doorzetten kjon midvoor Tonnie v. d. Berg aan Merino's een 2-1 voorsprong geven, waarna de rust kwam. Na de hervatting mocht Posta een vrije trap nemen vanaf de zestienmeterlijn. De Jong kogelde oerhard in. 2-2. Posta werd een geslagen ploeg toen ach tereenvolgens Tonnie v. d. Berg en Kees Sukkel het Utrechtse doel doorboorden en de stand op 4-2 brachten. Na een vrije trap, die weer van richting werd veran derd kon Posta nog tot 4-3 inlopen, maar Scholts en de zijnen lieten de heftig aan vallende Postaploeg met de geagiteerde ex-semi prof, De Jong, die het met niet veel beslissingen eens was, rustig komen en hielden de doelmond potdicht. Een goed begin voor Merino's. gebeurt nogal wat de laatste jaren, al dus de burgemeester. Was het voorheen een dorp met turfstekerij als brood winning, thans ontwikkelt zich het dorp ook materieel gunstig. Op allerlei ge bied waren er activiteiten, van fokvee- dagen tot muziekconcoursen, nieuw bouw van kerken, scholen en woningen en "nu dan dit nieuwe sportterrein dat nu gereed ligt. Moge Advendo er veel eer aan behalen zo besloot de burge meester zijn toespraak. Uit handen van secretaris Marcus ontving de echtgenote van voorzitter Scherrenburg een fruitmand als ge schenk voor het vele werk dat is verzet. De voorzitter van NSVS, de heer Van Manen, gunde Advendo dit veld van harte, maar had zo graag gezien dat zijn eigen vereniging ook de competitie kon beginnen op een nieuw terrein. Voor driekwart is dit klaar, maar er ont breekt nog iets aan. Hij wenste Adven do ook veel successen op dit terrein en NSVS bood daarna bloemen aan. Toen kon scheidsrechter Van Kuik pas blazen voor de wedstrijd, waarin burgemeester Oldenhof met een harde punter de eerste trap gaf. Advendo kwam in het offensief, maar midvoor Greuter kogelde over de lat. Ook links buiten Landman kreeg een kans, maar schoot recht tegen keeper Hardeveld op. Advendo was niet gevaarlijk, omdat hun middenvoor op het middenveld opereerde. NSVS was enthousiast maar het ging wat onbesuisd. Na rust was NSVS aanvankelijk ster ker. Men belegerde het doel van keeper Van Wakeren, die prima werk liet zien. Hij moest zwichten na 25 minuten, toen de NSVS-rechtsbuiten v. d. Pest de bal langs hem schoot toen hij uitgelopen was (1-0). Advendo probeerde nog althans ge lijk te maken in de resterende tijd, maar het bleek dat de voorhoede als los zand aan elkaar hing en geen stoot kracht bezat. Bijna maakte men gelijk toen keeper Hardeveld de bal liet val len, maar men kon de bal niet in de Veenendaalse netten krijgen. Het bleef 1-0 voor NSVS. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Prima met witte watten gevuld, nu nog voor zomer prijs (Vervolg van pag. 1) teerd. A. neeft daarmee een groot risico genomen en de venigneid van net ver- Keer in gevaar georacht. A. had even acnter de auto van S. moeten blyven wachen in plaats van met een snelneid van 70 km uoorrrijden zoals hij gedaan neeft. Eis J 1UU,— oi 20 dagen. —Ik had mej. v. d. H. niet gezien en aacht aaaroin, dat S. op mij wacntte, voerde A. nog aan. Rechter v. d. Brand verlaagde de boete voor S. tot J bO,ol 12 dagen in verband met uiens moeilijke financiële omstandig heden. Wat de gladde banden betreft luid de net vonnis eontorm de eis. Mr. v. d. Brand achtte het feit, dat S. stilgestaan nad wel oelangrijk omdat hierdoor Inder daad bij A. de indruk gewekt kon wor den, dat op hem gewaent werd, A. werd daarom veroordeeld tot een boete van 40,of 8 dagen. ■R- P., een carosseriebouwer uit Zuid-Afri- ka, die tijdelijk met verlof in Ede ver bleef, had daar de algemene politiever ordening overtreden door op 31 mei zijn auto ergens onafgesloten te parkeren. P., die pas op 18 april van dit jaar na een afwezigheid van zes en half jaar in Nederland teruggekomen was, voerde aan, dat hij als buitenlander moeilijk met alle plaatselijke bepalingen op de hoogte kon zijn. De officier vroeg een boete van 5,— of 1 dag, doch rechter v. d. Brand maakte er een schuldigverklaring zonder toepassing van straf van. Zwemexamens Onder toezicht van de badmeester en een official van de KNZB de heer Van Dijken uit Harderwijk, werden woensdag middag onder de meest gunstigste weers omstandigheden in het gemeentelijke zwembad aan de Willaerlaan, examens afgenomen in het zwemmen. Voor het di ploma A slaagden: mevr. De Fluiter, Da- velaar, Hazeleger, Wisse, Osnabrugge, Vlaanderen en v. d. Veen. Hans v. d. Brink, Gerda van Wolfswin kel, Willie Bos, E. Rijksen, H. Schimmel, E. van Bruggen, J. Schipper, H. Reusink, D. Baker, E. en P. Nieuwenhuizen, J. v. d. Brink, M. v. d. Lagemaat, J. v. da Pol, W. Klootwijk, J. Pul, T. Bouw en G. v. d. Broek. Diploma B: J. C. Schimmel, M. Cozijn- zen, J. van Dijk, B. v. d. Pol, M. Overvest, E. Kors, G. Wolfswinkel, D. Valkenburg, A. Vlaanderen, Vermeulen-Essen, Moes bergen en H. v. d. Pol. Compleet familie-reisje Enkele maanden geleden werd door de families Rootselaar het initiatief genomen om een uitgaanspotje te maken voor een gezamenlijk jaarlijks uitstapje. Woens dagmorgen verzamelde de gehele familie zich ruim 40 personen en met een af gehuurde touringcar werd het uitstapje gemaakt o.a. naar Madurodam, Rotterdam en andere plaatsen waar maar iets te be leven viel. Mede door de gunstige weers omstandigheden kwamen allen in de bes te stemming huiswaarts. Eierenmarkt: aanvoer 92.000 stuks. Prijzen van 13,tot 13,60 per 100 stuks voor de grote eieren en van 7,tot 12,voor de kleine exem plaren. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 65 stuks. Prij zen van 55,tot 78,per stuk. Handel redelijk. Onder leiding van de voorzitter, de heer J. van Egmond, hield de voetbal vereniging „Scherpenzeel" vrydag- avond in café Marktzicht een ledenver gadering. De voorzitter sprak de hoop uit, dat deze vergadering in een pret tige en vricndschappeiyke sfeer zou verlopen. Een zeer belangryk jaar is het voor onze vereniging geweest, aldus de voorzitter. De toestand is nu zo dat we de be schikking hebben over twee grasvel den. Slechts een vereniging die leeft en waar een bepaalde opwaartse kracht van uit gaat durft zo iets te doen. Een kleine kern, zelfs mensen die niet aan sport doen, hebben bij de aanleg van ons voetbalveld op Wittenberg mede gewerkt en deze kern zijn wij zeer veel dank verschuldigd. Het werk op zich zelf was een groot karwei, doch het bij elkander krijgen van de mensen om j te werken nog groter karwei. Bij die werkzaamheden, die bijna een jaar in beslag hebben genomen, werden steeds dezelfde gezichten gezien. Ook bracht I de voorzitter dank aan het bestuur van Achterveld, die hun terrein gedurende die werkzaamheden, beschikbaar heb ben gesteld. Nadat de secretaris, de heer Riet berg, de notulen had gelezen kwam de bestuursverkiezing aan de beurt. De heren A. Jansen en C. Buddingh wer den herkozen. De zaterdag-elftalcom missie bleef in zijn oude vorm gehand haafd. De benoeming van een elftal commissie voor de zondag leverde nog al moeilijkheden op. De leden wensten zelfstandigheid en geen inmenging van het bestuur. Na een uur debateren was men nog even ver en stelde de voorzitter voor om maar eerst te pauzeren, zodat de leden in de pauze zich misschien een mening konden vormen. Na de pauze ging het debateren verder en komen wij op de benoeming van een elftal commissie - indien deze mocht zijn ge slaagd - nader terug. (14) Gretig dronk Aram van het koele water. Hij voelde zijn klachten langzaam terugkeren. „Waar zijn we?" vroeg hij de man. „Waar brengt ge ons heen?" doch de ander haalde slechts de schouders op. Hij keerde zich naar Presto en schudde die zachtjes heen en weer. Aram wierp een snelle blik om zich heen. Achter in de boot zag hij nog meer mannen in het wit en ook de roerganger had een zelfde mantel aan. Aram had nog nooit zo'n boot gezian. Het was een breed en plat vaartuig met een wonderlijk zeil. Blijkbaar hadden zij de wind mee, want het schip had een behoorlijke vaart en voort durend spatte het hoog opbruisende boegwater hem in het gezicht. Plotseling hoorde hij zijn naam fluis teren. Ook Presto was tot'het bewustzijn terugge keerd. „Heer Aram!" riep hij verrast uit. „Zijt gij ongedeerd?" Aram knikte hem bemoedigend toe en de man, die ook Presto water had laten drinken, stond nu op om zich naar achter te begeven. Daar door zag Aram ineens, dat er nog iemand naast Presto lag en zijn ogen werden groot van verbazing, toen hij de korte gestalte herkende. Het was Dipo, de donkere dwerg. (Wordt vervolgd). Zondag: Veenendaal-Ultrajectum 4-4 Kieviten-R.K. Unitas 1-6 Renswoude-DVSA 5-3 Zaterdag: DOVO-Quick Boys 3-4 GVVV-SSVU 2-5 Merinos-Posta 4-3 DVSA-SVP 1-4 Kulan-Rhenen afgel. Advendo-NSVS 0-1 Door de grote toevloed van copy z(jn w(j genoodzaakt een gedeelte nieuws voor namelijk sportnieuws te reserveren voor de vrydageditie. REDACTIE.

De Vallei | 1961 | | pagina 2