Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gemeente koopt veertien huizen aan voor verbindingsweg Julianastraat - Emmalaan UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL: Definitief programma Lampegietersavond is bekend mu ^WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Voorbereidingen 5e Wolmars zijn in volle gang Elsterse Middenstands Vereniging organiseert winkelweek ELST RENSWOUDE 35e jaargang VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1961 Nr. 71 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpcnzccl Burg. Hazenberg: Huizen zonder behoorlijk closet niet meeste bewijs van welstand voor V'daal Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Keuring geschiedt door jongeren föetz(ruUté<tie TIEN GULDEN WAARD! AM 135957 Vorige vier marsen trokken totaal 7000 deelnemers CONTROLE OP SNELHEIDSMETERS OPENING VEENSE STRAAT - GEVARIEERD PROGRAMMA - GEHELE DORP VERLICHT Huldiging bij D.S. v. Schuppen Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie ƒ1.50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord r. eer 19 cent Abonnementsprijs 1.95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De Veenendaalse gemeenteraad heeft gisteren avond onder voorzitterschap van burgemeester mr. dr. J. Hazenberg de eerste daadwerkelijke stappen genomen, die nodig zijn voor de aanleg van een verbindingsweg tussen de Julianastraat en de Emmalaan. Uit de discussies in de vergade ring bleek (de pers beschikte niet over het be treffende stuk), dat het hier de aankoop van een aantal woningen aan de Vendelseweg/Nieuwe- weg betrof. Toen de eigenaar deze woningen wilde verkopen was de gemeente er als de kip pen bij, maar voor vier woningen was men nog te laat, omdat deze reeds door de bewoners waren aangekocht. De gemeente kreeg de beschikking over veertien huizen. Het is niet zo, dat deze morgen of overmorgen zullen worden afgebro ken. Er zal nog wel wat water door de Rijn stro men, voordat het plan: een plantsoen, dat door sneden wordt door de onderhavige verbindings weg, kan worden gerealiseerd. Om veertien nog bewoonbare huizen te laten verdwijnen voor een plantsoen, dat lag diverse raadsleden erg zwaar op de maag, o.a. de heren M. Bastmeijer en J. Scholten (beiden CH). De laatste spreker vond het daar zelfs in het geheel geen ideale plaats voor een plantsoen. Hij dacht meer in de richting van een rustig stukje en niet in de onmiddellijke nabijheid van een belangrijke verkeersader als de Nieuweweg. Dat deze woningen nu worden aange kocht wilde volgens wethouder C. N. van Kuijk (AR) nog niet zeggen, dat ze ook op korte termijn zullen worden afgebroken, maar wil men het plan eens realiseren dan moet er op dit moment worden ge kocht. weth. van Kuijk ...misverstand.... De wethouder ruimde tevens het mis verstand uit de weg dat dit perceel grond in zijn geheel zal worden be stemd voor plantsoen. Het belangrijk ste is wel de verbindingsweg. Toen werd de zaak voor de beide oppo santen enigszins anders. Van die weg wis ten we niet, zei de heer Scholten, het geen volgens wethouder Van Kuijk in derdaad juist was, omdat deze gehele „punt" tussen Nieuweweg en Vendelse- weg op het onderhavige uitbreidingsplan staat aangegeven als plantsoen. Dit is na tuurlijk niet uitvoerbaar, maar men kan toch proberen om er van te maken wat er van te maken valt. De voorzitter was het' volkomen eens met de opmerkingen uit de raad, dat het plan in eerste instantie de doorbraak be helst. Een ander bezwaarlijk kantje dat aan deze aankoop zit bracht de heer Jac. Slok (AR) naar voren. In principe is het ge meentebestuur tegen gemeentelijk wo- ningbezit. Uitsluitend in de noodzakelijke gevallen worden huizen gekocht, maar zo doende zit de gemeente nu ook al met een vijftig'huizen, die misschien nog wel 25 of 30 jaar meegaan en die moeten worden onderhouden. Aan deze huizen is jaren J. Slok .dure zaak niets gedaan. Wat doet men van gemeen tewege als de bewoners bij de gemeente aankloppen om verbetering? Zijn er plan nen voor de exploitatie van deze wonin gen? Het kan op deze wijze nog een dure zaak worden voor de gemeente. Consequenties De bewoners moeten niet denken, dat er ruimschoots gemeentelijke gelden be schikbaar zijn voor verbetering van deze huizen, aldus de voorzitter. Aan de ande re kant zal men de consequenties, die aan een bepaald plan vastzitten moeten accep teren. Als men als gemeentebestuur gezet wordt voor de verwezenlijking van be paalde zaken in dit geval een goede verbinding kan men niet rekening hou den met alles. Men moet hier stellen: al les blijft staan of: primair is de verbete ring van het verkeer en dan neemt men de consequenties. In dezelfde zin antwoordde de voorzit ter op het bezwaar van de heer Bast meijer, dat men met deze verbindingsweg een gevaarlijke kruising met een hoofdverkeersweg (de Nieuweweg) gaat Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaal weg 2 - Tel. 2918 Dat is inderdaad zo, zei de voorzitter, maar het is nu eenmaal niet aan alle zij den goed te krijgen. Het is een afwegen van belangen. De heer P. G. van Ojik (CH) stond toch aansluiting van de aangekochte huizen op de riolering voor (de heer Slok had zich ook reeds in deze zin uitgelaten) en zag de beruchte „tonnetjes" graag ver dwijnen. Het lijkt rnjj met u, dat dit niet het meeste bewijs van welstand voor Vee- nog bestaan, was het puntige slot woord van burgemeester Hazenberg in deze aangelegenheid. Ergernissen Bij het voorstel tot verdaging van de vaststelling van een drietal uitbreidings plannen opperde mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) een mogelijkheid tot j verplaatsing van de geprojecteerde toe- gangsweg tot het nieuwe raadhuis, n.l. j langs het Omleidingskanaal in plaats van 1 de J. G. Sandbrinkstraat. Tegen de laat ste straat als toegangsweg zijn vele be- zwaren, omdat dan waardevolle huizen i en gebouwen moeten worden afgebroken. Het zou misschien heel wat minder kosten en men zou een hele boel er gernissen sparen als de weg langs het umleidingskanaal hom®. «Ais de brug te plaatse zal worden verbreed krijgt men een verbrede toegang. Voor de raad mettertijd tot vaststelling van deze uitbreidingsplannen overgaat de korpschef om inlichtingen en 18 augustus kregen zy het antwoord wreeds. Bastmeijer .zeer snel Diepeveen ....bijeenkomst. achtte de heer Diepeveen het gewenst, dat de leden van tevoren in een informatieve bijeenkomst over de zaken zullen worden voorgelicht. De voorzitter zegde toe, dat b. en w. op dit punt hun uiterste best zullen doen. Verbaasd Het meest verbaasd was mevr. Buddingh bij het voorstel tot aankoop van een po- litie-personenauto over het feit, dat b. en w. weer met een rapport van de korps chef van politie op de proppen kwamen. Waarom nu weer van de inspecteur van politie, lijn-recht in tegenstelling tot de wens van de raad? Tot tweemaal toe was deze auto reeds aan de orde geweest en laatselijk werd nadrukkelijk afgesproken dat b. en w. een enquête in verschillende gemeenten over politie-auto's zouden houden. Volgens de heer Bastmeijer waren de inlichtingen wel in zeer korte tijd ver kregen. 15 augustus vroegen b. en w. WEET U DAT EEN BLINDE NIET KAN ZIEN? Het lijkt een domme vraag, maar onze blinden zijn er niet zo zeker van of de mensen, die over hun gezichtsvermogen beschikken, dit wel weten. De meeste blinden behelpen zich op een manier die respect afdwingt. Op straat is dit hulp hun hond. Dit dier kijkt voor hen uit; het moet zich inspannen voor deze moeilijke taak. Geef de blinde de gelegenheid de straat over te steken! Schiet er niet de laatste meter, die hen van het voetpad scheidt, langs heen. U maakt blinde en hond aan 't schrikken en veroorzaakt daar door kans op ongelukken en het onbruikbaar worden van de hond. Weet u dat deze hond f 2000, kost en u voor de schade aanspra kelijk gesteld wordt? Start uw bromfiets niet als de geleidehond u passeert; het dier schrikt en kan baas of vrouw niet betrouwbaar leiden. Ik weet wel dat men deze din gen niet opzettelijk doet, maar het gebeurt - en te dikwijls! Voor de enkeling, die zich het lot van zijn medemens niet wenst aan te trekken, deze waarschu wing: de rechter is in deze zaken streng! De korpschef van Gem.-politie W. C. H. DEKKER. Hoewel de voorzitter van mening was, dat met de wensen van de raad terdegl rekening moet worden gehouden moest men zich volgens hem toch niet tè zeer vastknopen aan formaliteiten. Onder het stuk had ook „b. en w." kunnen staan. De zaak is tweemaal in het college en drie maal door de burgemeester persoonlijk doorgesproken. Als hoofd van de politie, zei de voorzitter, heb ik er op gestaan, dat de raad precies weet waar hij aan toe is. Het college van b. en w. is ook niet de aangewezen instantie om voor alles op reis te gaan. Men is met dit voorstel voldoen de op de hoogte om te kunnen beoordelen (Zie verder pag. 4) Ds. Vroegindeweij sprak over de Boogschutters Op uitnodiging van plaatselijke jeugd verenigingen is woensdagavond in de Vredeskerk een bijeenkomst gehouden, waar de Ned. Herv. predikant ds. Vroegindeweij van Delft, gesproken heeft over „De Boogschutters van 't Veen". Hiervoor bestond grote belang stelling, zodat het kerkgebouw vrijwel tot de laatste plaats bezet was. Na het lezen van Genesis 39, waarin een gedeelte van het leven van Jozef wordt behandeld, koos de predikant als tekst Gen. 49 vers 22-24 waar staat: „Jozef is een vruchtbare tak, een vruchtbare tak aan een fontein; elk dei- takken loopt over de muur. De schutters hebben hem wel bitterheid aangedaan en hem beschoten en gehaat, maar zijn 1 boog is in stevigheid gebleven en de armen zijner handen zijn gesterkt ge werden door de handen van de Mach tige Jakobs, vandaar is hij een herder, een steen Isrels." Het kernthema van de predikatie was, de boog (het geloof) altijd gespannen te houden. „De jongeren moeten op ver enigingen komen en het Woord Gods onderzoeken. Ze moeten de boog ge spannen houden, ook al worden ze be schoten, bitterheid aangedaan of ge haat. Het moet een vruchtbare tak wor- den aan een fontein en als je gelooft moet je dat verder vertellen, laten ver takken over de muur heen. Men moet de Bijbel lezen, lezen en nog eens lezen en als je het niet begrijpt dan moet er om gebeden worden uit een waarachtig hart." In dit verband wees de predikant op Jozef, die belaagd werd door schut ters, „maar zijn boog is in stevigheid gebleven." Dc bijeenkom'-: l met gezang en dankgebed besloten. Zoals bekend wordt dit jaar voor het eerst de Lampegietersavond georganiseerd door het Jeugdwerk „De Instuif". Vanwege de korte voorbereidingstijd is het niet mogelijk geweest om een volkomen nieuwe opzet te maken, maar verwacht wordt dat in de eerste helft van het volgend jaar een samenspreking gehouden zal kunnen worden om de nieuwe aanpak te bespreken. De meest elementaire veranderingen zyn: 0 het begin en einde van de optocht is bij het Jeugdgebouw aan de Industrielaan waar het veel rustiger is. 0 de optocht wordt geopend en gesloten door twee verenigingen met fakkels. 0 de optocht is om kwart voor negen al afgelopen. A en de keuring wordt verzorgd door een aantal jongeren. KAART HALEN Alle groepen en individuelen die maandagavond 18 september aan de optocht willen meedoen, kunnen zater dag 16 september aan het Jeugdgebouw een kaart komen halen, voorzien van een nummer dat belangrijk is voor de keuring. De kaarten zijn kosteloos en men dient er rekening mee te houden dat groepen zonder kaart niet in aan merking kunnen komen voor een prijs. De kaarten kunnen worden afgehaald van 3-4 uur. Het programma ziet er dan als volgt uit: VROEGER VIER OOIEVAARS IN VEENENDAAL In verband met de voor onze streken ongewone verschijning van een ooievaar (j.l. zondag) hebben wij ons licht eens opgestoken bij de Veenendaalse veld- bioloog Adr. P. de Kleuver. Deze zei te weten dat er vroeger vier ooievaars in Veenendaal een broedplaats hadden, n.l. twee in de Hoofdstraat, één aan De Klomp en één aan de Munnikenweg. Door egalisatie en ruilverkaveling in 19.00 uur Opstellen van de groepen en individuelen bij het Jeugdge bouw (ouders die zelf met hun kleintjes mee willen lopen kunnen zich gewoon bij de stoet voegen). Er wordt gelopen in rijen van vier. 19.00 tot 19.30 uur Keuring van de groepen en individuelen jongeren die zich verkleed hebben of bepaal de figuren voorstellen. Er wordt ge keurd in 3 afdelingen, t.w.: 1. groepen die gezamenlijk iets voorstellen 2. kinderen die zich verkleed heb ben en die dus apart iets voor stellen 3. kalabaskeuring. Er zal worden gelet op: a de afwerking van het geheel; b het originele idee; c de leukste kleding. 19.45 uur Vertrek van de stoet met twee muziekkorpsen (route: Indu strielaan, Kerkewijk, Hoofdstraat, Hoogstraat en weer terug). 20.45 uur Terugkeer bij Jeugdgebouw en ontbinding optocht. Sterrenparade in Eltheto Onder de titel „Opname 5 tellen na nu" organiseert de fa. Van Hees in de maand november een tweetal avonden waarbij verschillende bekende radio- en t.v.-sterren zullen optreden. Onder hen bevinden zich The Blue Diamonds, Tobi Rix, Harry de Groot, Mieke Tel- kamp en The Fouryos. de gebieden rondom Veenendaal ont stond er een voedselgebrek (ooievaars zijn altijd te vinden in moerassige stre ken waar zij hun voedsel zoals vissen, kikkers, slakken enz. halen) waardoor de vogels voorgoed zijn verdwenen. De meeste broedplaatsen van de ooievaar zijn tegenwoordig in Zuid-Holland te vinden bij de grote rivieren. Dit jaar zijn er vrij veel jongen groot gekomen en men vermoedt dat de nog jonge ooievaar die in Veenendaal gesigna leerd is, op de trek naar Zuid-Afrika verdwaald is. Een ooievaar legt gemid deld drie a vier eieren, heeft een broed tijd van een maand, is in volwassen toestand een meter lang en kan ca. 20 jaar worden. In de Wageningse Meent staat al een jaar of zes een kunstmatig nest opgesteld, maar het is nog nooit bewoond geweest. De dichtst bijzijnde broedplaats van een ooievaar is in Leerdam. De vogel is sterk be schermd. voor betere uurwerken - H00FD5TR 91 VEENENDAAL II Vorige week is de Valleiriks uit gegeven by D. Slok Zn. „De Kleine Bijenkorf" te Eist (Utr.) en blijkbaar niet gevonden. De waarde is zodoende weer met tweeguldenvijftig gestegen zodat de nieuw uit te geven riks met het rode nummer: tien gulden waard is. Bij inleve ring op ons bureau vóór a.s. don derdagmiddag 12 uur, wordt de premie a contant uitbetaald. Nog ruim twee weken en Veenendaal zal weer een volle middag met de 5e Wclmars in het teken staan van de wandelsport. Bij dit eerste lustrum is het goed eens even achterom te kijken, al is het alleen maar om aan te tonen welke enorme vlucht de wandelsport ook in onze omgeving de laatste jaren heeft ge nomen. Van alle in en om Veenendaal gehouden wandelevenementen, behoort de Wolmars ongetwijfeld tot de topklasse. Men begon in 1957 met een dee mers- i aantal van rond de 1000, de twee jaren daarop schommelde het al om de 2000, i terwijl zich vorig jaar een kleine inzinking voordeed toen er „maar" 1700 aan de start verschenen. NU VANUIT S.K.F. De organisatie van de Wolmars be rust bij de plaatselijke wandelsportver- eniging Hollandia-Trico, S.K.F., Scheep- I jeswol en Pehavee, allen aangesloten i bij de N.C.W.B. Vond de start voorgaande jaren bij de Hollandia-fabriek plaats, thans bleek dit niet mogelijk te zijn in verband met de nieuwbouw die daar op het ogen- I blik aan de gang is. Men vond een op- Dit is de in aanbouw zijnde woning van oud-burg. Bakker v. Veenendaal aan de Westersingel - hó*i: Bergweg. De woning zal vermoedelyk over enkele weken gereed zijn. Burg. Hazen berg, die over enige tijd de burgemees terswoning aan de Kerkewyk zal be trekken, heeft in middels tijdelijk in Rhenen een bunga low betrokken in af wachting van het ge reedkomen van de ambtswoning waar, zoals bekend, na het vertrek van de heer Bakker, nog enkele voorzieningen zullen worden aangebracht. lossing in de vorm van de terreinen bij het SKF-concern aan de Wageningse- laan, waar dus dit jaar de start en finish zich bevinden. Behalve dc ter reinen was de SKF-directie ook zo vriendelijk de grote kantine beschik baar te stellen. In verband met de ligging van de SKF en tal van verkeerstechnische problemen, bevindt het parcours zich noodzakelijkerwijs tussen de Veenendaalsestraatweg en het vroe gere Roodland. De organisatoren achten het namelijk niet verantwoord met zoveel groepen drukke verkeerswegen te kruisen (Ker kewijk enz.) Onvermijdelijk is natuur lijk de kruising met de Cuiierweg, maar daar blijft het dan ook bij. Anderzijds houdt het in, dat het par cours vooral bij de natuur' lefhebbers in de smaak zal vallen. De groepen zullen alleen op verharde wegen beoordeeld worden en uitdrukkelijk werd nu al verklaard dat iedere groep, waarvan leden roken in de bossen, onmiddellijk de kans op een prijs verspeelt. Er is al een serie prachtige prijzen besteld en de aanmeldingen uit alle delen van ons land stromen ook al bin nen. De organisatoren zouden het zeer toejuichen, wanneer nu ook eens cp*de 23e september een (groot) aantal men sen die nooit wandelen, op hun gemak aan de tocht deelnamen. Temeer daar het parcours midden in de natuur ligt. In ieder geval is de hele mars op papier tot in de puntjes geregeld. Gf de praktijk het spiegelbeeld ervan is, zal de 23e september uitwijzen. ALGEMENE OPROEP Het comité Lampegietersavond van het Jeugdwerk De Instuif doet een algemene oproep uitgaan aan alle ouderen en jongeren in Veenendaal om allen zoveel mogelijk mee te werken de optocht zo goed moge lijk lt laten slagen. Dit kant u o.a. doen door u, eveneens op zaterdag 16 september van 3-4 uur n.m. op te geven als hulp bij de organisatie van de tocht. We zuilen 25 men sen nodig hebben die helpen de tocht in goede banen te leiden. We rekenen erop dat we deze kunnen recruteren uit enthousiaste ouders. Het is mede voor uw kinderen dat we het tot een feestavond proberen te maken. Toon dat door uw hulp. Meerdere informaties betreffende de tocht en eventuele medewerking door verenigingen en personen kunt u verkrijgen by de Jeugdwerklei der, de heer van Pijpen, Wester singel 23. „De Instuif" In verband met de binnenkort in gebruik te nemen Gatsometer, deelt de politie het volgende mee: Het publiek wordt in de gelegen heid gesteld de km-tellers te laten controleren en wel woensdag 13 september van 2-4 uur op de Indu strielaan voor motorrijtuigen en zaterdag 16 september van 2-4 uur op de Industrielaan voor brom fietsen. Van de zijde van de politie wordt er op aangedrongen van deze kos teloze controle gebruik te maken. Veenendaals dameskoor geeft Jubileumuitvoering Het Veenendaalse Dameskoor o.I.v. dirigent Gysbert van Zanten, gaat het 10-jarig bestaan herdenken met een jubileumuitvoering op zaterdag 30 sep tember a.sa in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Voor deze avond is een „elck wat wils" programma samengesteld, waaraan ook meewerken het mannenkoor „De Veen- zangers" en „The Three Happy's. Zoals bekend is het Veenendaals Dameskoor op neutrale basis opgericht en nieuwe leden zijn nog altijd van harte welkom. De Elsterse Middenstands Vereniging (E.M.V.) heeft een winkelweek op touw gezet die van vrijdag 15 sept, tot en met zaterdag 23 sept. a.s. gehouden wordt. Er is een gevarieerd en aantrekkelijk programma op gesteld met als hoogtepunt de officiële opening van de vernieuwde Veenendaalsestraatweg, op zaterdag 16 sept. a.s. 's avonds om zes uur door de burgemeester. Wat de aktie betreft, voor elke be stede gulden ontvangt men een bon. Er moeten tien bonnen op een formu lier geplakt worden, een slagzin inge vuld en het vermoedelijk gewicht van de grote steen die bij dr. v. Ommeren bij de oprijlaan ligt. Deze steen zal later onder politie toezicht worden gewogen. Degene die het juiste gewicht raad of er het dichtst bij is, ontvangt de heofdprys, bestaande uit een waar debon van 60, Voorts zijn er nog vijfendertig prij zen, variërend van 5,tot 40, De winkels zijn behalve zaterdag 16 j september als de Veensestraat officieel geopend wordt, iedere vond tot 9 uur open. De verlichting in het dorp wordt vol gende week vrijdagavond om precies half acht ontstoken. De E.M.V. heeft iedereen in Eist verzocht te willen meewerken om de winkelweek volledig te doen slagen. Het programma vermeldt verder tal van attracties zoals markt, taptoe, rook- wedstrijd, dropping en lampionoptocht. Voor al deze evenementen zijn diverse prijzen beschikbaar. In de kantine van de Kon. Scheep- jeswolfabrieken heeft vanmorgen de huldiging plaats gevonden van een viertal employé's die veertig jaar bij genoemd bedrijf in dienst waren. Directeur Sliedrecht heette allen wel kom, o. w. burgemeester Hazenberg. Laatstgenoemde wenste de jubilarissen geluk met een dergelijke mijlpaal en speldde hen vervolgens de Bronzen Medaille op. Nadat de heer W. F. de Vries had gesproken, bracht de heer Van Hal zijn gelukwensen namens de ondernemingsraad en personeel over. De heer Hardeveld sprak namens de jubilarissen een dankwoord. De em ployé's met 40-jarige dienst zijn: J. Heykamp, H. v. Hardeveld, A. C. Ver steeg en J. v. d. Bovenkamp. Crescendo geeft taptoe De Elsterse muziekvereniging „Crescen do" zal zaterdagavond een rondgang ma ken. Na afloop hiervan zal om ongeveer 8.30 uur, een taptoe worden gegeven, op het terrein naast cafe „De Morgenster". Ds. L. v. d. Peut spreekt over de nieuwe Bijbelvertaling Maandagavond a.s. hoopt ds. L. v. d. Peut op uitnodiging van de jongelings vereniging „Immanuël" in de voorzaal van gebouw Rehobothte spreken over het onderwerp „De nieuwe Bijbel vertaling". Een buitengewoon interessant onder werp, waaromtrent in de N< d. Herv. Kerk, de meningen nogal uiteen lopen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Na de pauze kunnen vragen worden gesteld. Tevens zal op deze avond een voorlopig winterprogramma vck wat betreft deze avonden, waarop gemeen teleden worden uitgenodigd, worden bekendgemaakt. Jongelingsver. vergadert weer De Ned. Herv. Jongelingsvereniging „Immanuël" is weer begonnen met het nieuwe winterseizoen. Iedere idag- avond wordt er vergaderd in de kleine zaal van gebouw „Rehoboth". SLEEPBOOT „NOORD HOLLAND" OPGEBRACHT. De Nederlandse sleepboot „Noord Holland" van bureau Wijsmuller is met de bemanning door de Indonesische Marine opgebracht naar het eiland Poeloe Samboe. Foto links: Het grootste gedeelte van de huidige bemanning van de „Noord Hol land" tijdens het vertrek van Schiphol op 2 februari voor de aflossing in Kobe, Japan. Foto rechts: De sleepboot „Noord Holland". ft.

De Vallei | 1961 | | pagina 1