Nieuwsblad voor Veenendaai Omstreken Veenendaai beleefde een écht Lampegietersa vond-feest Voor de KANTONRECHTER mum Qpx ma MULDER Duizenden belangstellenden enGEEN ordeverstoring Nieuws uit de omgeving WIJ VIEREN FEEST (I) Veenendaalsestraat werd officieel geopend ELST AMERONGEN OVERBERG Wal nu weer 35e jaargang WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1961 Nr. 74 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaai Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaai Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel assurantiekantoor 1 ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN EEN GOED BEGIN Burgemeester: verbeteringen maar dan ook offers Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaai Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaklie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprys 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Er waait een frisse wind door het traditionele en speci fieke Veenendaalse Lampegietersavondfeest. Dat is maan dagavond bewezen toen duizenden langs de route ston den die door een grote verklede kinderschare werd af gelegd. Een route die gemarkeerd werd door evenveel lampions, fakkels en alle andere soorten verlichtingen, zodat het niet alleen voor de kinderen maar ook voor de volwassenen een écht, ouderwets lampegietersavondfeest is geworden. Hét feest voor de kleine Veenendalertjes dat jaar in, jaar uit, buiten de schuld van de organisatoren om, steeds verder afzakte en ten lange laatste met ge bogen hoofd door Veenendaai kwam, heeft maandagavond het hoofd fier overeind gehouden en aan alle inwoners getoond dat het heden ten dage nog zeer wel mogelyk is om een dergeiyk feest stevig op poten te zetten. Niemand zal er doekjes om winden - heel Veenendaai heeft dit te danken aan het initiatief en doorzettingsvermogen van het Jeugdwerk „De Instuif" dat het zinkende Lampe gietersavondfeest bytyds de reddende hand heeft toege stoken en het in alle pracht en praal aan de bevolking heeft gepresenteerd! Dat dit gebaar door de bevolking op waarde geschat is heeft jong en oud bewezen. Voor zover bekend heeft dit feest nog nooit zo'n publieke belang stelling getrokken als maandagavond, nog nooit hebben de kinderen zoveel werk besteed aan de inzendingen en nog nooit is alles zo ordeiyk en gezellig verlopen. Voor de organisatoren moet dit wel de grootste voldoening zyn geweest. 31 GROEPEN „Veldheer" Van Pijpen met zijn twin tig medewerkers en -sters hadden hun hoofdkwartier opgeslagen in het Jeugd- gebouw aan de Industrielaan. De bedoeling was om precies kwart voor acht aan de optocht te beginnen en de organisatie klopte op de minuut af. Dat het toch ietwat later werd lag aan de muziekkorpsen die niet op tijd waren. Een jury bestaande uit jongere men sen, hadden inmiddels de eenendertig groepen die keurig opgesteld stonden achter de brandweerkazerne gekeurd, zodat de afmars volkomen ordelijk en rustig verliep. bewoog. De afdeling groepen telde in totaal 130 kinderen met daarbij een onbekend aantal individuelen, alsmede de fakkeldragende leden van Sparta en Deos. Als vanouds was de Hoofdstraat weer het domein van de meer oudere jeugd, die zich echter vrij rustig gedroeg. Na tuurlijk ontbraken de gillende keuken meiden en voetzoekers niet, maar een dertig man sterke politiemacht hield de teugels strak in handen. Enkele jongelui die een politieman lastig vielen, werden zonder par don naar het bureau overgebracht en toen de optocht voorbij was weer losgelaten. Later op de avond moest minder dan achthonderd zijn er in een klein uur tijds uitgereikt. Een typerend beeld van het welslagen van het Lam pegietersavondfeest 1961! Uitslag De jury is tot de volgende prijstoe kenning gekomen: Afd. GROEPEN: 1. Doornroosje met 176 punten (groep meisjes van Buurtlaan-west); 2. Dick Waayenberg met motor met zijspan (167 pnt.); 3. Jacomine Visser met De Clowntjes (165 pnt.); INDIVIDUELEN: 1. Hans Huibers met „De Imker" 176 punten. Veel werk De kinderen die aan de optocht deel namen hadden veel werk van hun deel name gemaakt. Een slapende Doorn roosje, een sultan in een wagentje en door twee slaven getrokken, kinderen op fietsjes, zeven rolschaatsende meis jes, cowboys, verpleegstertjes, kortom teveel om op te noemen. De drukte langs de route was on gekend. Op de Kerkewijk stonden de geparkeerde auto's bumper aan bumper en vanaf het Jeugdgebouw tot in Hoogstraat stonden de men sen rijendik langs de straat. Omdat hiertussen ook nog vele kin deren stonden die te klein waren om met de optocht mee te doen en dus vei ligheidshalve bij vader of moeder ble ven, was het één lange rij van lam pions waartussen de stoet zich voort- BENNEKOM: Een terrein in Benne- kom-noord is aangewezen voor de bouw van villa's. In dit park zullen villa's verrijzen in de klasse A, terwijl de onderlinge gevelafstand 20 meter zal bedragen. Het gemeentebestuur kocht deze grond van mevr. J. C. Id- dink-van Wassenaar. DOORN: In het kader van zijn oriën- teringsbezoek aan het Nederlandse Korps Mariniers heeft de generaal ir. Ian H. Riches, commandant van het Britse Korps Mariniers, een bezoek gebracht aan de Van Braam Houck- kazerne. EDE: De heide rondom Ede is dit jaar niet mooi te noemen. Hoewel veel vuldig wordt gedacht dat dit aan de schaapskudde toegeschreven moet worden, heeft een onderzoek uitge wezen dat het zogenaamde heide- haantje de heide verwoest. Dit is een torretje dat alleen uitgeroeid zou kunnen worden door de heide vol ledig af te branden. DE BILT: Op rijksweg 25 tussen Utrecht en De Bilt is een snelheidsbeperking ingevoerd van 70 km per uur. De be grenzing van dit traject ligt bij de Berenkuil en bij het begin van de Amersfoortsestraatweg in De Bilt. Kt O KE WIJK (67 •TCL.5000'vet HEN DAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America de politie nog even optreden bij een relletje voor een lunchroom in het centrum, dat echter snel de kop werd ingedrukt. Overigens schijnen de onregelmatig heden van vorige jaren verder in het land bekend te zijn, hetgeen althans te concluderen valt uit de aanwezigheid van twee journalisten van een groot landelijk dagblad die overal informeer den waar en wanneer de relletjes zou den beginnen Chocolademelk Het keerpunt van de optocht was het einde van de Hoogstraat, waarna de kinderen in hun feestverkleding weer terug gingen naar de Industrielaan. Opnieuw trokken zij veel bekijks, ech ter niet in die mate als in het begin van de optocht. Omstreeks negen uur was de stoet te rug en kreeg elk kind een pakje choco lademelk met een rietje dat veelal di rect ter plaatse werd opgezogen. Er waren duizend pakjes besteld en niet KANAALWEG KRIJGT NIEUW WEGDEK Binnenkort zal de aanbesteding plaats hebben van de reconstructie Kanaalweg en Kastanjelaan. De nieuwe Kanaalweg zal een 51/* meter brede weg worden met een trottoir aan de zuidzijde en met riolering vanaf de Kerkewijk tot aan de Kastanjelaan. De meeste voortuintjes aan de huidi ge Kanaalweg zullen gaan verdwijnen omdat men deze grond nodig heeft voor de bredere weg. Langs de kant van het water wordt een groenstrook aange bracht en een talud met betonschoeiing. De Kastanjelaan blijft voorlopig klin kers, alleen wordt het trottoir hier ver breed tot 2Vt meter. Verwacht wordt dat de werkzaamheden ongeveer vier maanden in beslag zullen nemen. Op het programma van dit jaar staan voorts de verbetering van de Molen straat en het einde van het Beneden eind. Twee beelden van de I.ampegietersavond 1961. iLinks het groepje van e Buurtlaan-West met .Doornroosje" dat hier- ee de eerste prys in de acht sleepte en rechts en groepje keurig uit- iende verpleegstertje*. KALEBASSEN: 1. Matthijs Wesselo met verlichte ka lebas met 172 punten. De prijzen bestonden uit waardebonnen. LAMPEGIETERSA VOND VOOR VOLGEND JAAR Wij vroegen de heer Van Pijpen maandagavond welke plannen hij heeft voor het Lampegieters avondfeest van volgend jaar. Het antwoord kwam prompt en luid de: in april krijgen alle verenigin gen in Veenendaai een oproep om mee te werken. volgend jaar geven we de drumbandjes die de kinderen zelf oprichten gelegenheid om in de middaguren elkaar te bekampen. volgend jaar zal er voor de oudere jeugd een groot volks dansfeest op het Bruineplein in Veenendaai-zuid worden gegeven. Nu al duizend inschrijvingen voor Wolmars Voor de wolmars die zaterdagmid dag in Veenendaai wordt gehouden zijn nu al ongeveer duizend definitieve inschrijvingen binnen. Intussen worden ook nog steeds inlichtingen gevraagd zodat verwacht wordt vooral wan neer de weersomstandigheden gunstig zijn dat de mars een ongekend aan tal deelnemers zal trekken. Twee mu ziekkorpsen, n.l. Cescendo uit Eist en het Chr. Tamboers en Pijpercorps uit Veenendaai, zullen hun medewerking verlenen. COMMENTAREN OP HET STREEKPLAN Het Streekplan Utrechtse Heuvel rug dat door de Planologische Dienst in opdracht van G.S. is ver vaardigd en waarbij richtlijnen zijn gegeven voor de toekomst van de Utrechtse Heuvelrug, heeft hier en daar nogal stof doen op waaien. Om een kleine indruk te krijgen van de wijze waarop het Streekplan is ontvangen, hebben wij enkele personen naar hun me ning gevraagd. A. M. v. d. WAAL, voorz. van „Achterbergs Belang": „In het Streekplan wordt gezegd dat iedere groei in Achterberg beperkt moet blijven tot het hoognodige voor de eigen be volking. Als er wérkelijk vol daan wordt aan de behoefte van de woningzoekenden hier, dan zijn we tevreden. Maar het mag niet zo worden dat alles naar Rhenen verwezen wordt." Burgemeester BOSCH RIDDER VAN ROSENTHAL: niet geheel gelukkig met Streekplan, maar aan de andere kant zie ik de noodzaak van het behoud van natuurschoon A. STOLK, voorz. winkeliersver. „Rhenens Belang": „Het plan zegt wel dat de hoofd verkeersweg omgelegd moet worden langs de Rijn, maar wij moeten trachten met alle moge lijke middelen dit te voorkomen. Ik - en met mij vele anderen - zien het nut ervan niet in!" K. DE BONTE, Loco-burgem. van Amerongen: „Geen uitbreiding van industrie meer staat er in het plan, maar daar ben ik het niet mee eens. De uitbreiding van industrie moet in beperkte mate in Ame rongen mogelijk blijven en men moet niet alle industrie afvoe ren naar Veenendaai." JOH. VAN HARDEVELD, Wethouder van Volkshuisvesting (Veenendaai): „Hoe meer gevarieerde industrie in Veenendaai, hoe meer we ge waarborgd zijn tegen een even tuele werkloosheid. Maar dan moeten er tegelijkertijd wonin gen bijkomen. Dit is een voor waarde die wij steeds stellen. Als we voldoende woningen kunnen krijgen, is Veenendaai over tien jaar een dorp met minstens 10.000 inwoners." B DROST, bestuurslid van „Elsters Belang": „Het is mij opgevallen dat ge adviseerd wordt om in Eist geen industrie meer aan te trekken. Dit zou allemaal naar Veenen daai moeten, maar dat houdt dan ook in dat de mensen fo rensen blijven en dat is nadelig voor de mensen zelf. Het kost tijd en geld en bovendien is een dergelijke richting lijnrecht te gen de economische voorschrif ten, want daar immers geldt toch breng het werk bij de man en niet andersom." Begin november R.T.C.-uitvoering Op 2, 3 en 4 november a.s. zullen de jaarlijkse Ritmeester personeelsavon- den worden gehouden. De Ritmeester Toneel Club heeft' hiervoor het stuk „Pygmalion" - vooral bekend door de musical „My Fair Lady" - in studie ge nomen, waarmee men bijna gereed is. BERGBAD WEER OPEN Het Bergbad dat 9 september j.l. of ficieel werd gesloten is door de hyzon- der mooie weersomstandigheden J.l. za terdag weer heropend. Men was al be zig om het water uit het bad te pom pen, maar toen de zomerse dagen kwa men, werd besloten de zwemlustigen weer toe te laten. Het bad Ouwehand in Rhenen daarentegen is op 10 sep tember gesloten en direct daarna ieeg- gepomt. zodat hier van heropening geen sprake kan zgn. Supportersver. ,Caecilia' jubileert Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Supportersvereniging „Caecilia" wordt op zaterdag 28 oktober a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan een jubileumuitvoering ge geven. Men is er in geslaagd een ge varieerd en aantrekkelijk programma samen te stellen waaraan o.m. mee werken de bekende radio- en t.v.-zan- geres Annie Palmen en de acrobaten The Hadory's. D.S.-harmonie naar Tiel De Scheepjeswolharmonie zal a.s. za terdag deelnemen aan het grote Fruit- corso in Tiel. J.l. zaterdag was de har monie te gast in De Rijp (N.H.), waar een taptoe werd uitgevoerd. Een der eerste voorwaarden voor het welslagen van een feestavond is: tijdig beginnen met de voorbereiding. Wanneer men te laat be gint, stuit men op allerlei moeilijkheden en tegenslagen en kan men geen feest organiseren, zoals men het graag zou willen hebben (en zoals het ook moet zijn) doch men moet proberen er maar het beste van te maken! Wanneer wij gaan uitrekenen hoe veel voorbereidingstijd wij hebben, kunnen wij daar allereerst diverse we ken van aftrekken, b.v. in de zomer de vakantietijd en in de winter de tijd tussen St. Nicolaas en Nieuwjaar. Voor repetities, vergaderingen enz. krijgt men de mensen dan uiterst moeilijk. In sommige gevallen wordt de avond gevuld door bijdragen van eigen krach ten, in andere moet men, geheel of ge deeltelijk, de hulp inroepen van buiten staanders, hetzij amateurs of beroeps- artisten. Werken wij met eigen krachten, dan moeten wij rekenen op een behoorlijke tijd voor repetities. Anders hebben wij kans op een slordig, onverzorgd pro gramma, waarbij men „wegens tijdsge brek" veel door de vingers moet zien. En moeten wij een overeenkomst treffen met buitenstaanders, dan die- OPENING VEENENDAALSESTRAAT. Na de opening van de Veenendaalsestraat te Eist zetten de burgemeester van Rhenen (1.) en de heer Vonk van Prov. Wa terstaat met hun echtgenotes de eerste (officiële) schreden op de gereconstru eerde weg. Uiterst links twee van de drie Elstcrse bloemenmeisjes. Onder een stralende zomerzon en een grote belangstelling is zaterdagmiddag de gereconstrueerde Veenendaalsestraatweg in Eist officieel geopend. Deze ge hele ceremonie hield tevens in dat de Elsterse winkelweek een aanvang had ge nomen, zodat het vooral zaterdagavond in het actieve dorp een drukte van belang was. Naast de attractieve verlichting door het gehele dorp, bestond er ook grote belangstelling voor de markt in de avonduren en de taptoe welke Crescendo tot besluit van de dag gaf. Alle middenstanders waren dan ook zeer tevreden over het beginresultaat van de door de E.M.V. georganiseerde winkelweek. PRESENTKAARTJE Bij de opening van de straatweg werd als eerste het woord gevoerd door de voorzitter van de E.M.V., de heer Joh. Drost. Deze noemde de nieuwe straat weg het presentkaartje van Eist en vond de reconstructie een grote voor uitgang voor het dorp. Voorts sprak hij de wens uit dat in de toekomst nog meer wegen in Eist zullen worden ver beterd, met name de Franseweg. Dit laatste bleek bij het publiek zodanig in de smaak te vallen dat er een algemeen applaus op volgde. Burgemeester L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal vergeleek de gerecon strueerde weg met het .gezicht van Eist' Zó werden ze gevon den, dinsdagmorgen op de Westersingel in de buurt van de Zandheuvel weg: drie kleine lieve poesjes in een kartonnen doos. Zomaar aan hun lot overgelaten en nog geen zes we ken oud. Waren ze niet langer ge wenst? Was er wer kelijk zo'n wreed mens die dacht: zoe ken jullie het nu zelf maar uit? Men weet het niet. Ook de po litie niet, die ze vond en meenam. Ook daar kunnen ze niet biyven en als er nie mand hen komt ha len, dan zullen ze in de gaskamer hun korte leven beëindigen. Ongetwyfeld zyn er mensen die de poesjes van de gasdood willen redden, zy wachten op u op het politiebureau telefoon 3636! Van de M., een 20-jarige scholier uit Veenendaai, maakte tweede pinksterdag dag op de Cuneraweg te Rhenen met zijn personenauto een flinke schuiver. Eerst was de wagen geslipt, daarna over de kop geslagen, waarbij in de linker wegberm een betonnen paaltje werd geramd en tenslotte was het voer tuig weer op zijn vier wielen terecht- O., vertegenwoordiger te Ulft, zou op 27 maart in Oosterbeek van een zijweg met zijn auto de Utrechtse weg - een voorrangsweg - opgereden zijn en daar bij een zich op de Utrechtseweg bevin dend voertuig gehinderd hebben. Een politieman had het gezien en het ken teken genoteerd. Verdachte was dus niet staande gehouden en ter plaatse gekomen en helemaal naar het rechts de kruising met de zijweg en dat wees voorrangsweg op te rijden en in de 2e op zijn fout geattendeerd, gelegen fietspad geschoven. erop, dat de bestelauto zich reeds lang plaats omdat de bestuurder er van nor- Vrijdag voor het Wageningse kanton- Vrijdag voor het Wageningse kanton- en breed op de Cuneraweg had bevon- maal inhalen verhinderd had. Toen ver- gerecht ontkende O. ten stelligste de gerecht beweerde verdachte, die er den. Verdachte, wiens snelheid rond de dachte namelijk vlak achter de bestel- bestuurder van de gewraakte auto te heelhuids was afgekomen ,dat de schuld 100 km had gelegen, had dus tijdig kun- auto was en wilde gaan uitwijken, ging zijn, al kwam hij wel eens door Ooster van de gevaarlijke manoeuvre niet bij nen uitwijken. Hij had dus of geen last de wagen plotseling iets naar links. beek. Normaal was hij steeds zo om- hem lag, doch bij de bestuurder van een gehad van de de weg opzwenkende be- streeks half zes thuis in Ulft en de bestelauto, die vlak voor hem van een stelauto of hij had niet voldoende op- ,an TV- 1 l-". "r I?5er ^e" overtreding was juist op die tijd ge- zijweg de Cuneraweg - een voorrangs- gelet, waardoor een te late reactie volg- weten ol hij er nu links 01 rechts voor- constateerd. Hij kon dus niet op het- weg - was opgedraaid. Daardoor had hij de. Er was helemaal geen reden om pas moest- vandaar het sterke afrem- moment in Oosterbeek én in het plotseling moeten remmen, hetgeen tot vlak bij de bestelauto te gaan remmen men- tientallen kilometers verder gelegen het slippen leidde. en te slippen. De zaak werd daarop tot nader datum Ulft zijn geweest. De officier van justitie, mr. Van Dij- Van de M. hield echter vol, dat de be- aangehouden voor het horen van enke- Het gerecht kon zich dat voorstellen, ken, was het niet met hem eens. Het stelauto hem wél dwars gezeten had. le getuigen. maar informeerde of hij er wel heel I slipspoor begon pas 88 meter voorbij In de eerste plaats door zo maar de (Zie verder pag. 2) en naar zijn mening begon het dorp flink te groeien. Hij beloofde alle medewerking wat betreft het verbeteren van de wegen in Eist, die nu op modder poelen lijken, maar dan moest er volgens de burgemeester ook van de zijde van de bevolking alle mo gelijke medewerking zijn, zoals het afstaan van tuintjes en grond om de nodige verbeteringen te kunnen uitvoeren. „Wil men verbeteren, dan moet men er ook offers voor brengen", aldus de burgemeester. GEKNIPT Nadat nog door de heren P. Kosters en T. van Lienden het woord was ge voerd, begaf de heer Vonk, afgevaardig de van de Prov. Waterstaat, zich in ge zelschap van de genodigden naar de erepoort, waartussen een oranjelint was gespannen. Onder het toeziend oog van het pu bliek knipte hij met een grote schaar het brede lint door en was de weg of ficieel geopend. Direct na deze officiële daad verschenen drie aantrekkelijke Elsterse bloemenmeisjes op het toneel, die de echtgenotes van de burgemees ter, dhr Vonk en de hoofdopzichter van de Moei en Hermes, bloemen aanboden. Vervolgens zette de stoet zich in be weging en wandelde men over de nieu we straat. Wat later bracht het gezel schap ook nog een bezoek aan de markt op de Prinsenweg. De officiële opening werd geheel omlijst door pittige mars muziek van Crescendo. DRUKTE De markt werd in de avonduren zo druk bezocht, dat er zo nu en dan geen doorkomen aan was. Tot slot van de dag gaf de muziekvereniging naast Sport- lust een taptoe onder leiding van de dirigent Van Dijk uit Driebergen. De verlichting in het dorp zal de gehele week blijven branden. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 DR. KOOYMAN Maandag Dinsdag 23 uur Donderdag DR. v. d. DRIFT Woensdag Vrijdag 23 uur Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL nen wij er ook vlug bij te zijn. Goede gezelschappen, of artisten, die in trek zijn, hebben de beste data al gauw be sproken. Zijn wij te laat, dan moeten wij met het mindere genoegen nemen en krijgen wij een tweede- of misschien derderangsprogramma. Ook met het bespreken van de zaal moeten wij op tijd zijn. En wanneer de datum vastgesteld en de zaal besproken is, dienen wij te zorgen dat dit zo spoe- WIJ VIEREN FEEST! Iedereen die, op welke wijze dan ook, een rol speelt in het vereni- gings- en organisatieleven, komt op een gegeven moment voor de taak te staan, een feestavond te (helpen) organiseren. Wat voor soort feest het ook zij, het is onvermijdelijk, en het moet natuurlijk klinken als een klok. In enkele artikelen worden vele praktische wenken gegeven, die tot het welslagen van zulk een avond kunnen bijdragen. dig mogelijk algemeen bekend wordt gemaakt, zodat andere verenigingen er rekening mee kunnen houden. Natuur lijk hebben wij vooraf nagegaan of wij niet door andere festiviteiten er vlak vóór of kort er na „klem" komen te zit ten. Wanneer wij tijdig ons programma klaarhebben, kunnen wij het ook tijdig laten drukken. Wij kunnen behoorlijk offerte vragen en de beste drukker kie zen, en die drukker kan zorgen dat het op tijd en keurig klaar is. Hoe vaak ge beurt het niet, dat er 's middags nog hard gewerkt moet worden aan de pro gramma's voor 's avonds? (Zie verder pag. 2) Puzzelrit in Eist In het kader van de winkelweek te Eist organiseert de Cultuur Natuurhistorische Vereniging „Zuid-Oost-Utrecht" op za terdag 23 sept. a.s. een puzzelrit voor Bet ters, wa.tra&n een aantal fraaie prijzen verbonden z(jn althans voor degenen die het parcours zonder str&fpunten vol brengen. Deze prijzen zijn o.a. beschikbaar ge steld door de Elsterse middenstand. Een ieder kan aan deze tocht deelne men, mits hij(zij) 12 jaar is geweest. Kinderen beneden de 12 jaar kunnen alleen onder geleide meedoen. Het in schrijfgeld bedraagt 0,50, de start vindt plaats tussen 2 uur en 2.30 uur op de Prinsenweg (zijstraat van de Veenendaal sestraat) te Eist. Men wordt verzocht schrijfgereedschap mee te brengen. Na drukkelijk wordt er op gewezen dat bromfietsers van de rit zijn uitgesloten. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats in café Sportlust aan de Veenendaalse straat. DE N.C.V.B. GAAT WEER VERGADEREN De eerste vergadering in het nieuwe seizoen zal niet op woensdag, maar op donderdagavond 28 september a.s. wor den gehouden in het clubhuis te Ame rongen. Ds. P. W. van der Veen uit Scherpen zeel hoopt dan te spreken over: „Heden daagse gedachten over de Toekomst". Er wordt gerekend op een groot aan tal leden. Ook de dames, die lid willen worden zijn hartelijk welkom. Tweede prys voor Trekvogels Zaterdag j.l. heeft de bekende wandel groep De Trekvogels uit Kamp Overberg deelgenomen aan de Gemsmars in Erme- lo. Van de 600 deelnemers wist de Over- bergse ploeg met 699 punten de tweede prijs te behalen. De afstand bedroeg 15 km en daar er geen uitvallers waren kwa men zij ook in aanmerking voor een groepsprijs. Toen een Engelsman zijn baby de naam „Ongewenst" wilde geven, heeft men geweigerd deze naam in te schrijven. Een tweeling in Zuid-Afrika heeft onlangs zijn 90ste verjaardag ge vierd. De broers hebben samen meer dan 100 nazaten. Aan het begin van dit jaar telde Fin land 4.480.600 inwoners waarvan bij na de helft in de steden woont. Een Amerikaans vliegtuig is, toen het klaar stond voor de start, op hol geslagen en zonder piloot de lucht ingegaan. Twee uur later stortte het neer. Bij een caféhouder aan de Oude Zijds te Amsterdam is een geldkistje gestolen met 16.000 gulden. Het geld was bestemd voor een nieuwe zaak. In een dierentuin is een zeehond overleden doordat bezoekers hem meer dan 300 geldstukken hadden gevoerd. De Duitse toeristenbond heeft er op aangedrongen dat alle auto's een ge lijke bumper-hoogte krijgen om be schadigingen bij aanrijdingen te mi- niseren. Uit de hotelkamer van de maharadja van Palampur is een ring gestolen ter waarde van 70.000,

De Vallei | 1961 | | pagina 1