r ZWARE BRAND IN BOERDERIJ Kind speelde met vuur: Hein van Schuppen liet vele pronkstukjes uit de wintercollectie zien VRC door DOS verslagen (2-1) ELST Weer zes goals voor DOVO GVVV gaf Huizen prachtig partij AMERONGEN ARAM Dipo, de donkere dwerg WOONHUIS WERD BEHOUDEN Ergerlijke behandeling Ritmeester wordt 74 jaar WINKELWEEK- AKTIVITEITEN IN ELST KANTONGERECHT WIJ VIEREN FEEST Een zware uitslaande brand heeft zondag omstreeks het middaguur de boerderij van J. W. Breedijk aan de Biesbosserweg te Rensvvoude grotendeels verwoest. Door resoluut ingrijpen van de brandweren van Renswoude en Veenendaal kon het woonhuis en enkele schuren wor den behouden. De brand ontstond door het spelen met lucifers van het 5-jarig zoontje van de fam. Breedijk. De verzekering dekt de schade die wordt geschat op rond 75.000 gulden. Burgemeester J. A. Hosang van Renswoude, alsmede de eigenaresse van de boerderij, Baronesse Taets van Amerongen stelden zich ter plaatse in kennis van de toe stand. De brandmelding kwam om ongeveer tien minuten voor twaalf zondagmor gen. Door het gunstige uur, de kerken waren net uit, konden alle brandweer lieden binnen de kortst mogelijke tijd paraat zijn. Drie minuten later kon de brandweer uit de garage vertrekken. MOEILIJKHEDEN Ondanks het snelle vertrek, kon niet genoeg worden opgeschoten. Op de Em- minkhuizerlaan en de Biesbosserweg werd de weg bijna versperd door de fietsende jongelui. Door steeds af te remmen konden ongelukken worden voorkomen. Dit is een zeer veel voor komend euvel bij branden, maar het verspild te veel tijd. Toen de brandweer op het terrein verscheen, had de brand, die was ont staan in één van de achter de boerderij staande hooibergen, zich reeds zover verspreid, dat de tweede hooiberg een fakkel was. Ook het achterste gedeelte van het dak van de veestalling had reeds vlam gevat. Het vuur vrat zo snel om zich heen, dat in een minimum van tijd het gehele achterhuis in lichterlaaie stond. FRAAIE PRESTATIE Inmiddels was ook de brandweer van Veenendaal op de plek des onheils ver schenen, die tezamen met hun collega's uit Renswoude de strijd met het vuur aanbond. Enkele brandweerlieden hadden kans gezien door het woonhuis heen op de zolder van de stal te komen, die geheel was gevuld met hooi. Door de eerste aanval op het dak te doen, kon het steeds verder lopende vuur hier tot staan worden gebracht. Dit moet als een zeer fraaie pres- A. v. d. Weerd oud-voorz. ,Unitas' teraardebesteld Overweldigend was de belangstelling tijdens de begrafenis van de heer A. van de Weerd, oud-voorzitter van de afdeling Veenendaal van de chr. tex tielarbeider sbond „Unitas", vrijdagmid dag j.l. op de algemene begraafplaats alhier. Vorige week maandag overleed de heer Van de Weerd, nog vrij onver wacht in de leeftijd van 70 jaar. De overledene was jarenlang een be kende en geziene figuur in de chr. so ciale vakbeweging. Reeds in 1918 zat de heer v. d. Weerd in het bestuur van de plaatselijke afdeling van Unitas en in 1945 werd hij gekozen tot voorzitter. In verband met zijn leeftijd moest hij voor deze functie bedanken in 1957. Voor de tweede wereldoorlog was de overledene ook hoofdbestuurslid van „Unitas". De heer Van de Weerd bewoog zich op veelzijdig terrein. Vele jaren was hij bestuurslid van het Julianaziekenhuis en van 1923 tot 1931 lid van de ge meenteraad van Veenendaal voor de Chr. Arbeiderspartij. Al ver vóór de oorlogsjaren had de heer Van de Weerd zitting in de fa- briekscommissie van de Kon. Scheep- jeswolfabrieken te Veenendaal en toen de ondernemingsraden werden inge steld kreeg hij ook hierin een functie. De aula op de algemene begraafplaats te Veenendaal was te klein om het aantal belangstellenden bij de teraar debestelling te bevatten. Vóór de ter aardebestelling had een rouwdienst plaatsgevonden in de N. H. Vredeskerk, geleid door ds. D. van den Berg. Als dragers fungeerden leden van het plaatselijke afd.-bestuur van „Unitas". Het woord werd in de aula o.a. ge voerd door de heer J. Nieuwenhuis als voorzitter van de landelijke bond Uni tas, de heer E. van Hal, voorzitter van de plaatselijke afdeling en mr J. J. P. C. van Kuijk, voorzitter van het bestuur van het Julianaziekenhuis. Een zoon van de overledene dankte voor het medeleven, tijdens het over lijden en de begrafenis door velen be toond. GEEN VOORRANG VERLEEND Woensdagmiddag verleende de automo bilist de B. uit Dieren toen hij de inrit bij Hollandia Trico wilde inrijden, geen voorrang aan de bromfietser S. uit Ren- kum. Bij de botsing ontstond alleen ma teriele schade. Jeugdbijeenkomst in chr. ger. kerk In het kerkgebouw van de chr. ger. kerk (Hoofdstraat) zal zaterdagavond 23 september een Jeugdsamenkomst worden gehouden met als spreker ds. J. Keuning over „Ben je ook reisvaar dig?" Verder zullen ook medewerking ver lenen Bob van Stempvocrt (orgel) en het jeugdkoor van de chr. ger. kerk. De toegang is vrij. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen te Veenendaal 85.000 eieren aangevoerd. Voor grote eieren per 100 stuks werden prijzen gemaakt van 12,75 tot 13,en voor kleine eieren van ƒ7,tot 11,De handel was redelijk. De aanvoer op de biggenmarkt be droeg 65 biggen. Prijzen van 48,tot 65,per stuk, bij een trage handel. tatie worden gezien, omdat de om standigheden, waaronder het ge schiedde, bijzonder slecht waren. Door vlammen, rook en roet, was het welhaast onmogelijk hier te vertoeven. Na enige uren van hard werken kon het vuur worden bedwongen en was het woonhuis gered. GROTE BELANGSTELLING Door het fraaie nazomerweer, heeft deze brand een zeer grote belangstelling getrokken. Vanuit de gehele omgeving kwamen mensen om naar deze ver woesting te kijken. Langs de gehele Biesbosserweg en ook nog op de Kooi weg, waren auto's geparkeerd. Deze belangstelling heeft nog wel gehinderd bij het blussen van de brand, omdat overal de brandweer voor de voeten werd gelopen. De politie heeft later alle onbevoegden uit de onmiddellijke om geving verwijderd. BURENHULP De huisraad en gereedschappen, die konden worden gered, werden door de buren en omwonenden naar elders ver plaatst. Deze burenhulp is van grote waarde gebleken, want later bleek, dat niets was verdwenen of weggeraakt. NABLUSSING De nablussing heeft nog lange tijd in beslag genomen. De beide in brand gevlogen hooibergen moesten geheel worden leeggehaald. Iedere keer, dat een lok hooi uit de berg werd gehaald, laaide het vuur weer op, zodat de Rens- woudse brandweer steeds in touw moest blijven. Hoewel de Veenendaalse brand weer reeds zondag in de late namiddag kon vertrekken, zijn de overigen tot laat in de nacht van maandag op dins dag bezig geweest om de laatste vuur haarden te doven. W .A. J. van Son overleden In zijn woning aan de Dorpsstraat te Renswoude is zaterdagmorgen op 67- jarige leeftijd plotseling overleden, de heer W. A. J. van Son. De overledene was een uitermate be kend Veenendaler, o.a. in zijn kwaliteit van uitgever en redacteur van de Vee nendaalse Courant. Meer dan 50 jaar heeft de heer Van Son de uitgave verzorgd van- en de redactie gevoerd over dit wekelijks ver schijnende nieuws- en advertentieblad. In het voorjaar van 1961 trok hij zich om gezondheidsredenen uit de redactie van zijn krant terug en vestigde hij zich met zijn gezin in Renswoude. Vele functies heeft de overledene in de Veenendaalse gemeenschap bekleed. Hij was o.m. in de laatste jaren voor de tweede wereldoorlog lid van de Vee nendaalse gemeenteraad, mede-oprich ter en tientallen jaren lid van het be stuur van de Veenendaalse Winkeliers vereniging „Handel en Nijverheid", waarvan een respectabel aantal jaren als secretaris, niet minder lang be stuurslid van de vereniging .Oranjedag' en voorzitter van de voetbalvereniging Veenendaal en de motor- en autoclub Veenendaal. Daarnaast heeft hij in zijn jonge jaren actief deelgenomen aan de sport in Veenendaal, o.a. als voetballer en korfballer. De begrafenis zal hedenmiddag plaats vinden. REM WEIGERDE Toen het 15-jarige meisje V. donder dagmorgen bij de stoplichten wilde af remmen liep haar ketting van de fiets. Zij botste tegen de auto van K. uit Doorn waardoor enige schade ontstond. DE LEZER SCHRIJFT: Geachte redactie, Zoudt u zo vriendelijk willen zijn het volgende een plaatsje in uw blad te ge ven: Hierbij wek ik alle leden van de S.G.W.B. op om zaterdag 23 september a.s. deel te nemen aan de Wolmars te Vee nendaal. R. Breekveld, voorzitter Veenendaals Wandel Comité. VISCOMPETITIE STREEKVERBAND In de Rijn te Renkum is een vis- competitiewedstrijd gehouden van de streekverenigingen Veenendaal, Rhe- nen, Wageningen, Renkum, Oosterbeek en Ede. De uitslag hiervan was: 1. A. Hollema 483, 2. Chr. v. d. Weerd 449 en 3. A. de Wit 299. De stand na de voor laatste wedstrijd is nu: 1. Wageningen 2190, 2. Veenendaal 1823, 3. Rhenen 1682, 4. Renkum 841, 5. Oosterbeek 791, 6. Ede 605. Kollekte voor Juliana ziekenhuis In de periode van 18 tot en met 30 september a.s. zal in Veenen daal de jaarlijkse huis-aan-huis- kollekte worden gehouden voor het Julianaziekenhuis. Het be stuur wekt een ieder op het zie kenhuis financieel zo goed moge lijk te steunen. De kollekte vindt plaats op intekenlijsten. TEGEN AUTO GEREDEN De 13-jarige jongen H. reed maan dag op zijn fiets op de Dennelaan. Toen hij even achterom keek reed hij par does tegen een stilstaande auto. Met een gebroken been is hij naar zijn huis overgebracht. JONGEN AANGEHOUDEN Dezer dagen heeft de politie een 12- jarige jongen uit Veenendaal aange houden die verdacht werd van diverse winkeldiefstallen. De jongen heeft in middels bekend. RIJVERBOD OPGELEGD De politie heeft zondagavond de twee Veenendalers S. en B. een rijverbod opgelegd. Zij wilden op hun bromfiets een plaatselijk café verlaten, doch wa ren zodanig onder invloed dat verder rijden niet verantwoord was. De politie heeft dinsdagmorgen op de Westersingel drie jonge poesjes in een kartonnen doos gevonden, die zon der voedsel te vondeling zyn gelegd. Van de zijde van de Dierenbescher ming werd verklaard dat een intensief onderzoek ingesteld zal worden naar de dader(s) van deze ergerlijke behan deling. Wanneer de jonge katten onge wenst zijn, dan dienen deze direct na de geboorte afgemaakt te worden. „De ze poesjes zijn al zes weken oud en dus wezentjes. Hen afmaken zou die- denmoord betekenen", zo werd ver- verklaard. (Zie foto elders in dit blad). Zelden zal een modeshow van modemagazijnen Hein van Schuppen N.V. zoveel bezoek geboekt hebben als j.l. woensdagavond het geval was. „Eltheto was afgela den, niet alleen waren zaal en balcon tot de laatste zitplaats bezet, er waren zelfs dames die niet meer dan een staanplaats konden bemachtigen en daarmee genoegen namen, want de gehele show was enkele uren staan ten volle waard. Het valt dan ook niet mee een keuze te maken, het was alles apart en mooi wat de klok sloeg, maar niettemin zullen we trachten toch nog iets te vertellen over de „uitschieters", zo die er geweest mo gen zijn. Om te beginnen de kleuren voor deze winter: veel donkergrijs en bruin in alle mogelijke, variaties. Opvallend was ook de nieuwe roklijn, ver ingestikt, met wijd uitwaaierende plooien, een zogenaamde gerende rok. Toch bleven de rechte rokken favoriet. In pakjes en mantels horizontale stik sels, die het leuk en sportief doen, ter wijl hierdoor toch niet het chique effect verloren behoeft te gaan Een nieuwigheidje was jersey met lurex. Enkele jurken en pakjes waren met lurex bewerkt. Het eerste pakje was meteen al „raak"; een erg mooi geheel met in de rok een rechte en in de bloese een dia gonale streep. Ook een jersey-japon, geheel met zijde gevoerd deed de bezoekers water tanden. Aan dit toiletje was nog een mo denieuwtje te bespeuren, namelijk een in genaaide ceintuur met een strikgarnering. In zijn algemeenheid mogen we nog enkele opvallende dingen noemen. Om te beginnen voor de oudere dames donkere mantels met bontkragen en ver der de vrij dikwijls voorkomende nappa leren garneringen zowel aan japonnen, pakjes als mantels. Een nieuwe Italiaanse mantelstof deed erg warm aan, terwijl en dat is be langrijk de verzekering werd gegeven dat deze stof toch bijzonder licht is. Evenals vorig jaar werden weer ver schillende Vetrix-modellen geshowd, stuk voor stuk apart en mooi Een pronkstuk uit de collectie werd door de lady-speaker een zwarte mantel met persianer manchetten genoemd, maar daar bleef het niet bij. Een wollen mantelpak met bontkraag deed daar naar onze mening, zij het dan in een ander genre, beslist niet voor on der. Evenmin als de klassieke grijze mantel met lichtgrijze kraag, een dubbele rij knopen, lage stiksels en een plooi in de rug. De bontmantels, stola's en hoeden kwa men alle uit eigen zaak. Beslist mag bij deze opsomming niet worden vergeten de Sturka-sportkleding, enorm gevarieerd en practisch, en de soepele en rekbare Helanca pantalons. Zoals gewoonlijk was de show weer ge lardeerd met leuke en vlotte kinderkle ding, terwijl op traditionele wijze werd besloten met een bruidsstoet, ditmaal drie schattige bruidjes in wondermooie toiletjes. BOTSING OP KERKEWIJK Op het fietspad van de Kerkewijk ter hoogte van de Ritmeester zijn maandagmiddag de bromfietster mevr. v. D. (25) en de fietser B. met elkaar in botsing gekomen. B. wilde ter plaat se een inrit inrijden en zag de brom fiets te laat. Dr. Harting verleende eerste hulp en heeft de vrouw later naar haar woning overgebracht. Vandaag viert de Ritmeester Siga renfabriek zyn 74e verjaardag. Dit houdt tevens in dat de werknemers die in het afgelopen jaar hun jubileum herdachten, gehuldigd zullen worden. Aangezien dit een respectabel aantal is (111) wordt vanmiddag het feest in gebouw Eltheto gehouden. Alle jubi larissen met hun dames hebben een uitnodiging ontvangen om vanmiddag om half vier aanwezig te zijn. Onder de jubilarissen bevinden zich er drie van 50-jarige dienst en vier van 40 jaar. De resterende employés hebben er een kwart eeuw bij de Rit meester op zitten. Een groot percentage hiervan zijn Kampenaren die in 1936 bij de Rit meester in dienst traden. In dat jaar begon de Ritmeester met de produk- tie van de bolknak en omdat er voor de sigarenmakers in Kampen weinig of geen werk was, kwamen zij over naar Veenendaal. Geruime tijd hebben zij heen en weer gereisd maar na ver loop van enkele jaren vestigden zij zich allen in Veenendaal. VAN AUTO GEVALLEN Doordat een hek losschoot is vrijdag avond de Veenendaler H. in de Tuin straat van een kolenauto gevallen. Met inwendige kneuzingen is hij naar het Julinanaziekenhuis overgebracht. Controle bracht veel afwijkingen aan het licht De controle op snelheidsmeters van auto's, motoren en bromfietsen, welke de politie vorige week met de nieuwe Gatsometer heeft gehouden, is niet on nodig gebleken. Er zijn namelijk diverse afwijkingen aan het licht gekomen die soms oplie pen tot 10 km. Bij de ruim honderd gecontroleerde auto's en motoren ble ken de km-tellers vrij nauwkeurig te registreren. Bij de bromfietsers daaren tegen, die zaterdagmiddag aan de beurt waren, was het gros niet in orde. Van de ruim tweehonderd vijf tig gecontro leerde bromfietsen, waren er slechts enkelen die precies aangaven. De po litie zal nu binnenkort de controle op de maximumsnelheid in de bebouwde kom gaan houden met dezelfde Gatso meter. VRC heeft de verre reis naar Vriezen- veen gemaakt om DOS '37 te bestrijden. Men moest zonder Bep Jansen in de voorhoede aantreden, waarvoor nu Van Kooten inviel, hetgeen de voorhoede iets zwakker maakte. Voor rust speelde de VRC-midvoor Rebergen in terug getrokken positie, maar na rust stond hij weer als speerpunt. Met de stand 1-1 na rust leek VRC te gaan winnen, want DOS verslapte danig. Dat bleek echter maar schijn, want met een schot als een kanonskogel joeg de Twentse middenvoor de win nende goal langs Bertus Cornelissen. Of feitelijk niet langs hem, maar het schot was zo snerpend hard dat het tegen de staander beukte en toen weg sprong, echter was de bal in het doel geweest. DOS begon met lange trappen naar voren. Na tien minuten had de thuis club succes toen de linksbinnen inkopte (1-0). VRC speelde beter, maar was niet fortuinlijk met scoringskansen. Schoeman schoot eens rakelings naast. Na rust kwam VRC opzetten met D. Rebergen weer in scherpe positie. Na vijf minuten lag de gelijkmaker al in het doel van DOS via de trapvaste voet van B. Keuken (1-1). Er lag winst voor VRC verscholen en Rebergen kopte echter naast en Keuken schoot de bal in de heldere zonnige lucht. DOS ver slapte zienderogen en verloor tempo. Maar opeens kwam dan die uitschieter van de middenvoor uit Vriezen veen, die met bovenomschreven kanonskogel het lot van VRC bezegelde. Beide ploegen zagen geen kans meer te scoren al was VRC er eventjes dichtbij. Een klein gehouden nederlaag tegen een forse tegenstander. Ontspanningsavond Veenendaalse Bejaarden Op vrijdag 22 sept. a.s. wordt door de Stichting O.C.B. weer een begin ge maakt met de ontspanningsavonden voor de Veenendaalse Bejaarden. Dan wordt n.l. de eerste avond van het sei zoen 1961/'62 gehouden in gebouw El- theo. Aan deze avond zal medewerking worden verleend door de Hollandia- meisjes en door de goochelaar „Bossini" Het geheel belooft een zeer aantrekke lijk programma te worden. Het bestuur verwacht dan ook, dat zeer veel be jaarden deze ontspanningsavond zullen bijwonen. De aanvang is gesteld op half acht. Voorts zullen de bussen weer via de bekende haltes op de vastgestelde tij den rijden. In de grote zaal ,van café Sportlust is maandagavond door de E.M.V. een rookwedstryd gehouden. Hierby ging het er om wie de grootste askegel aan zijn sigaar kon produceren. Ruim twintig personen namen er aan deel en het duurde dan ook maar even of men kon de rook in de zaal wel snijden. Aan het einde van de wed strijd, die vaak veel hilariteit opwekte, bleek de heer J. v. d. Brink de beste asroker te zijn - zijn kegel bereikte een lengte van 72 mm. Op de voet werd hij gevolgd door de heren G. Bouman en J. Wildeman die elk 71 mm produ ceerden. Vermeldenswaard is dat de heer Bou man nooit rookt en toch een tweede plaats wist te bezetten. Later op de avond moest hij toch tol betalen toen- hij met een asgrauw gezicht zijn maag begon te voelen De derde plaats werd bezet door de heer A. v. d. Scheur met 69 mm. Dinsdagavond was er touwtrekken in de Irenestraat. Behalve de spannende ontmoeting tussen heren-touwtrekkers, traden ook twee damesploegen tegen elkaar in het „waterballet", waarom danig werd gelachen. Jammer was dat het talrijke publiek door de afzetting heenbrak en daardoor velen het slecht konden volgen. Vanavond is er een dropping, ter wijl donderdagavond de keuring van de verlichting zal plaats hebben. Voor de zaterdag staan op het programma een fietspuzzelrit, en een gecostumeer- de lampionoptocht. Om acht uur 's avonds worden in Sportlust de prijzen uitgereikt. RHENUS WON MET 5-0 VAN DORESTAD Voor de wedstrijd Rhenus-Dorestad bestond op „Candia" zeer veel belang stelling. In het begin van de wedstrijd werd er veel heen en weer getrapt en was er van mooi spel weinig te zien. Misschien speelde de warmte de beide elftallen parten. Eerst na vijfentwintig minuten kwam er wat meer leven in, toen G. Veenendaal zijn ploeg de leiding bezorgde (1-0). Het spel werd nu wat aantrekkelijker en na verschillende kansen aan beide kanten, was het wederom Rhenus, dat via de voet van Jan Nellestijn doel puntte (2-0). Ten Braak had in dit 2e doelpunt een groot aandeel. Hij gaf de bal keurig aan de vrijstaande Nellestijn door. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee en de verfrissing - het was een tropische middag - bleef Rhenus de toon aangeven en toen in de vijfentwin tigste minuut Jan Nellestijn voor 3-0 zorgde was eigenlijk het pleit al be slecht. Rhenus was sterk de meerdere. Toch gaf Dorestad de moed nog niet op. Telkens kwam de ploeg terug, maar Rhenus hield prachtig stand en de Do- restad-voorhoede kreeg dan o^k geen schijn van kans. Aan Rhenus-zijde scoorde daaren tegen Jan Nellestijn nog tweemaal, zo dat met 5-0 het einde van deze wed strijd aanbrak. Nellestijn, die vier van de vijf doelpunten voor zijn rekening nam, was wel de uitblinker van deze middag. De wedstrijd leverde weinig mooi spel op, doch was een verdiende overwin ning voor de groen-witten, die negen maal een hoekschop kregen te nemen, tegen Dorestad slechts tweemaal. Het tweede van Rhenus speelde in Driebergen tegen CDN 3 en won daar met 5-1. Het vierde speelde tegen Renswoude 2. Zes minuten na de rust moest deze wedstrijd worden gestaakt wegens een aan een Renswoude-speler overkomen ongeval. DOVO heeft blijkbaar grote plannen. Twaalf doelpunten uit twee wedstrijden schoot de voorhoede bijeen. Nu dient gezegd dat de goaltjes zaterdag in de wedstrijd tegen het Vriezenveense Deeto goedkoop waren. Zij waren meest het gevolg van de- fensiefouten by de Twentenaren, die door attente jonge DOVO aanvallers snel wer den afgestraft. buiten Mol te vloeren en zo stond links half B. v. d. Pol op de elfmeterstip. Hij schoot zuiver in 3-0. Slotboom maakte er voor rust nog 4-0 van toen hij de bal over de doelman van Deeto mikte. Deeto kwam na rust even terug. Na vijf minuten was het 4-1 en toen DOVO een steek liet vallen werd het 4-2. Deeto ging manmoedig door, maar was te slordig in de afwerking. Tien minuten voor tijd brak linksbuiten Mol de Deeto-illusies met een schot vol effect en kort voor tijd wist de zelfde Mol met een solo-actie op links het halve dozijn DOVO-treffers weer vol te maken. De uitslag is iets geflatteerd, maar de overwinning van DOVO ver diend. NU 6-2 ZEGE OP DEETO DOVO miste middenvoor Roel Schoe man, waarvoor nu van Setten inviel. De DOVO aanhang kon na drie minuten al juichen want Gijs Slotboom had de Deeto- keeper verrast door snel op de duiken toen deze de bal liet vallen. 10. Deeto sloeg zich tweemaal door een wat aarze lende DOVO-afweer, maar schoot onzui ver. Na twintig minuten was Gijs Slotboom weer attent om een fout bij Deeto in een doelpunt te veranderen. 20. Deeto zag even later geen andere kans dan links- GVVV kreeg in Huizen -de verwachte nederlaag te slikken. Maar vraag niet hoe die tot stand kwam. Een GVVV, dat met twee invallers speelde wist de lands kampioen in de eerste helft een 2-1 ach terstand te bezorgen. Een ongelukje met doelman v. d. Pavert was oorzaak dat de punten niet mee naar Veenendaal gingen. Huizen opende de score na een misver stand bij GVVV, maar Hoedeman schoot de blauw-witten naar een 1-1 stand. Kort voor de rust wisten de ijverige GVVV-ers zelfs op 2-1 te komen toen invaller rechts binnen van 't Foort fraai scoorde. Bijna zen-gde Bertus Kroesbergen nog voor 3-1, maar de Huizerkeeper weerde het schot magnifiek. Acht minuten na rust schoot de midvoor van Huizen oerhard op het doel. Keeper v. d. Pavert wilde de kogel stuiten, maar scheurde zijn duim daarbij open en moest de bal toch nog laten gaan. Gelijke stand 2-2 en doelman v. d. Pa vert werd vervangen door G. Pater. Deze invaller-doelman moest na 35 min. zwich ten voor een schot van de Huizenaar Bout. De rust was uit de GVW achter hoede na het verdwijnen van hun keeper waardoor de nederlaag is verklaard. Collecte Kankerbestrijding 1961 Het resultaat van de collecte is dit jaar wel verassend hoog geworden, zeer ver boven de voorzichtige raming van 500, Het totaal in de gemeente is de mooie som van 675,69 inbegrepen dus het be drag voor Overberg n.l. 100,07. Voor 1960 waren deze cijfers recpectie- velijk 546,49 en 99,71. Het plaatselijk comité betuigt zijn hartelijke dank aan alle gevers, de collectanten, de pers, en aan allen die op enigerlei wijze hebben meegeholpen om dit mooie resultaat te bereiken. Gelukkig, dat in de gemeente Ameron gen zoveel begrip is voor het helpen van de mens in nood. SVP haalt punt bij SOVA weg Sportvereniging Panter heeft uit de moeilijke uitwedstrijd tegen SOVA een kostbaar puntje gehaald. Het bleef een dubbelblanke stand in deze wedstrijd. Panter had twee invallers op de linker- vleugel en nu was het spel in de aanval niet altijd verrassend genoeg om SOVA op de knieën te krijgen. Ook twee Gebr. van Kooten waren niet present. Dit Panterelft^l speelde toch nog prima en hield het doel schoon. Na de rust scoorde v. d. Poel voor Panter een doelpunt maar de arbiter had buitenspel geconstateerd. Door dit resultaat blijft Panter in de kopgroep met vijf punten uit drie wedstrijden, echter met drie andere clubs Hooger- heide, NSC en Veslaco, die ook vijf punten bezitten. Gewijzigd NSVS haalt volle winst uit Bunnik NSVS had na de grote nederlaag te gen Kulan de defensie thans versterkt. In de wedstrijd tegen Bunnik stond midvoor v. d. Loosdrecht thans spil en ook linksbuiten Van Beek was naar achter gehaald. Deze omzettingen in het Newo-team resulteerden in een 4-0 zege in Bunnik, want nu was de ach terhoede potdicht. Bunnik kreeg geen schijn van kans. Bij de rust stond het al 3-0 voor NSVS, doordat achtereen volgens Van Manen, v. d. Waal en Brouwers de roos hadden getroffen. Na rust schoot Van Manen nog eens in het Bunnik-doel. De zege had nog groter kunnen zijn, want NSVS liet nog enkele kansjes ongebruikt. Een kranig herstel van de NSVS-ploeg. (18) Reeds twee dagen was de kleine stoet onder weg en de gevangenen waren er ellendig aan toe. De hitte in deze onafzienbare zandwoestijn was bijna ondragelijk, doch hun bewakers schenen er niet de minste last van te hebben. Slechts af en toe hielden zij halt om een dronk te nemen uit de lede ren waterzakken, die zij met zich meevoerden. Aram voelde zich uitgedroogd. Hij kreeg visioenen van heerlijke koele meren, waarin men baden kon en tenslotte raakte hij in een toestand van halve ver doving. Doch plotseling werd hij opgeschrikt door een ongewone beroering. Hun bewakers praatten opgewonden met elkaar en wezen op een grote stof wolk, die snel naderbij kwam. „Een zandstorm!" flitste het door Aram's hoofd, doch toen de stofwolk naderbij kwam, kon hij er vaag donkere gestalten in onderscheiden en het duurde niet lang of een on- heilspelend gegil en geschreeuw drong tot hen door. Hun bewakers verkeerden in de grootste verwar ring. Sommigen schenen op de vlucht te willen gaan doch tenslotte lieten zij hun rijdieren neerknielen, zodat zij konden afstijgen en zich achter de enorme lichamen verschansen. Het was geen ogenblik te vroeg, want reeds snorden de eerste pijlen van de naderende ruiters hen tegemoet. (Wordt vervolgd) Sportief duel HierdenMerino's eindigt gelijk (1-1) Merino's heeft in Hierden tegen de club van die naam een 1-1 gelijk spel behaald. Hierden speelde op een nieuw veld een wel forse, maar sportieve wed strijd. Merino's was wellicht technisch iets beter, maar ook Hierden kreeg kansen en zo kunnen beide ploegen tevreden zijn. Bij Merino's was linksback Blan- kespoor absent en stond nu Pleyler op gesteld. Merino's startte met een over wicht, zodat midvoor Tonnie v. d. Berg na een kwartier scoorde (1-0). Hierden gaf goed tegenspel en wist vijf minuten voor rust de stand gelijk te trekken (1-1) Na rust huldigde Hierden het systeem „weg is weg" en zuiverde met lange trappen het terrein. Toch kreeg midvoor v. d. Berg nog twee unieke kansen, maar hij kopte en schoot naast. Ook Hierden wilde nog eens scoren, maar hier versperde doelman Blankespoor hun de weg. Het bleef dus 1-1 in deze ontmoeting. Saai spel bij Unitas tegen ODI R.K. Unitas kwam zondag in het veld tegen ODI uit Amersfoort, dat met 4-0 werd verslagen. Deze tegenstander speelde zo pover, dat de spelers van Unitas het na een royale 4-0 score ook wel geloofden en zo was er van strijd geen sprake meer. Linksbuiten Polette scoorde na twintig minuten 1-0 en twee minuten later middenvoor Ravenswaay (2-0). Na de rust werd de doelpuntenreeks door Martimer voortgezet na een goede aanval van Unitas. H. Ravenswaay wist een goed aangegeven bal van Selhorst in het doel te jagen, waarna het spel uit was, want ODI presteerde niets en Unitas vond het ook welletjes om zich met de warmte nog voor meer successen in te spannen. Als de bekende nacht kaars ging de wedstrijd al een half uur voor tijd uit. Kulan zegeviert tegen Rubo Kulan heeft in de wedstrijd tegen Rubo in Driebergen lang op een doel punt moeten wachten. Een kwartier voor het einde was de stand nog dub- belblank, maar nadien -schoot Kulan driemaal raak en won nog royaal. Voor de rust ging de strijd gelijk op en probeerde vooral Rubo het met hoge ballen. Henzen en Beckerman van Ku lan raakten geblesseerd en zo was de stootkracht bij Kulan minder. Na rust ging de strijd weer gelijk op. Rubo schoot venijnig tegen de lat. Na 25 minuten liet Beckerman zich ver vangen door A. v. d. Haar. Deze invaller smaakte het genoegen om Kulan de leiding te bezorgen en even later zelfs voor 2-0 te zorgen, toen hij een pass van Van Leeuwen omboog naar de touwen. Kort voor tijd wist v. d. Bovenkamp een van de deklat terugspringende bal in de juiste en doeltreffende richting te retourneren. 3-0 voor Kulan was wel iets geflatteerd, maar de overwinning verdiend. Kulan is na twee ontmoetin gen nog ongeslagen. Advendo kwam tempo tekort tegen Beverweerdse Boys Ook de derde wedstrijd van Advendo te Ederveen werd een nederlaag, nu tegen het pittig spelende Beverweerdse Boys uit Werkhoven met 5-2. De gasten hadden een licht technisch overwicht, maar daartegenover schoot Advendo aanvankelijk beter en had in de tweede helft zelfs een 2-1 voorsprong. Naarmate de strijd vorderde werd duidelijk dat de conditie van de gasten beter was en hun uithoudingsvermogen sterker. De prima spelende rechtshalf Korpel (een speler die vorig seizoen nog in een zondagclub van de KNVB speel de) stuwde voortreffelijk en maakte zelf ook twee doelpunten, zodat tegen het einde Advendo een geslagen ploeg was. Overigens had linksbinnen Snitselaar al spoedig voor een goed doelpunt ge zorgd, waarna rechtsbuiten Van Asch nog voor rust de stand gelijk trok (1-1). Na rust kwam Advendo opzetten. Midvoor Hummel scoorde nog een bui tenspelgoal en via het been van een tegenstander wist T. Snitselaar met succes zijn voet tegen de bal te druk ken (2-1) voor Advendo. De resterende tijd was echter voor de gasten. Rechts buiten Van Asch buitte een verdedi- gingsfout bij Advendo goed uit en weer was het gelijk (2-2). De uitblinkende rechtshalf van Beverweerdse Boys (de beste man van het veld) trok naar vo ren en scoorde (2-3). Even later was de defensie van Ad vendo weer gedesorganiseerd, keeper Van Wakeren incluis, en zo kon de mid voor van de gasten de stand op 2-4 brengen. Het was toen bekeken, want Advendo was leeggespeeld door con ditiegebrek. Dat rechtshalf Korpel nog eens een lange wandeling maakte dwars door heel Advendo en toen ook keeper j Van Wakeren verschalkte, was alleen nog van belang voor de cijferstand, die l toen 2-5 werd. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Mooie ontbljtlakens van 4.95 nu I 3.45 Prima theedoek, droogwonder, van 1.50 nu I 1.19 MfiNUPfiCTUREN BEDDEN&LEOfKRMTEN vfURNDMi GORTSTR.39 (Vervolg van pag. 1) zeker van was juist die dag niet wat later te zijn thuisgekomen, waarop ver dachte antwoordde dat dat voorzover hij wist niet het geval was geweest. Het merk en de kleur van de wa gen kloppen precies, zei de officier. Ver dachte liegt, hij vergist zich, of de agent heeft zich destijds in het ken teken vergist. Auto's worden vaak in serie van een kenteken voorzien en het is dus mogelijk op één weg drie of vier auto's van hetzelfde merk, van dezelfde kleur en met steeds één cijfer verschil in het kenteken te zien. Het is wel ver gezocht, maar het kan. Wegens gebrek aan bewijs vorderde de officier daarop vrijspraak. Vonnis conform. (Vervolg van pag. 1) Alleen doordat men het er op aan heeft laten komen! Over het gebruik de middenstanders af te lopen om deze in een programma te doen adverteren, kan men van me ning verschillen. Vast staat dat zo'n advertentie voor de middenstand prak tisch geen waarde heeft, maar dat hij er moeilijk „onder uit" kan. Het gaat dan veel op een soort chantage lijken. Het is altijd goed een feestcommissie te benoemen, die de organisatie van de feestavond voor haar rekening neemt. Maar de leiding van de vereniging, en al haar activiteiten, berust bij het bestuur. Dat draagt de verantwoorde lijkheid, ook voor de feestavond. Het bestuur kan dus de feestcommissie niet maar haar gang laten gaan en die feest commissie mag ook geen „staat in de staat" worden. Zij moet zelf zorgen dat alles in orde is. Want wanneer het mis gaat, is de feestcommissie allang afgezwaaid, en het bestuur zit met de brokken Een zeer belangrijk punt bij de voor bereiding is de kwestie der financiën. Misschien zit een vereniging zo goed bij kas dat het niet uitmaakt of zo'n avond geld kost. Misschien is het doel van de avond juist te zorgen dat de kas wordt gespekt. In alle gevallen dient men te zorgen, dat het geld niet over de balk wordt gegooid. Maar het voornaamste is wel: houd rekening met tegenvallers. Door allerlei oorzaken kan het aantal bezoekers zo gering zijn, dat de kosten van de avond niet gedekt worden. Het kan zelfs zijn, dat de hele feest avond niet doorgaat. Denk maar eens aan de watersnoodramp, toen weken lang alle feestvergaderingen werden afgelast. Tragische omstandigheden kunnen zich voordoen, waaronder het niet wél feestvieren is. Hoe staat men dan met het gezel schap, dat men heeft geëngageerd met de band, die na afloop zou spelen, met de zaalhuur? Is er een overeenkomst getroffen omtrent de schadevergoeding, die men dan moet geven? Kan men, onder alle omstandigheden, de fina- ciële uitkomst van zo'n avond met een gerust hart afwachten? Het is goed, dit alles tevoren te be denken. Ook ten aanzien van onze feesten geldt: „Een goed begin is 't halve werk" En een goed begin is vooral: een tijdig begin! (Nadruk verboden) SCRIBA. Renswoude verloor van Scherpenzeel Zondag j.l. verloor Renswoude in een harde en onaantrekkelijke wedstrijd met 2-1 van Scherpenzeel. De gasten kwamen al direct fel opzetten en dit resulteerde in de 8e minuut in een doel punt (0-1). Renswoude zette alles op alles maar op het moment dat niemand verwachtte werd het 0-2. Het duurde tot de 29e minuut voordat Hardeman een tegendoelpunt kon scoren (1-2). Na de thee werd het spel forser, maar er deden zich geen noemenswaardige conflicten voor. In de 13e minuut ont stond er paniek in de achterhoede van Scherpenzeel en schoot de linksbinnen de ex-semiprof Wout Verwei, die over gekomen is van Zeist en deze wedstrijd geen al te beste indruk maakte, in eigen doel. Aangezien de grensrechter reeds gevlagd had bleef de stand 1-2. Hierna eindigde de wedstrijd en kreeg Scher penzeel meer dan hen in feite toekwam. Scherpenzeel Posthoorn (0-1) Ook in de tweede wedstrijd heeft het zaterdagelftal van de voetbalvereniging Scherpenzeel het niet tot een overwin ning weten te brengen. Men verloor met de oneven goal van het op bezoek zijnde Posthoorn, dat de gastheren ip alle opzichten van het spel de baas was. Dat het desondanks bij een kleine nederlaag is gebleven hebben de blauw- witten te danken aan keeper Van Tol, welke zijn doel op sublieme wijze ver dedigde en enige zeker schijnende doel punten wist te voorkomen. Over het verloop van de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Posthoorn startte ondanks de warmte in een behoorlijk tempo en heeft praktisch de gehele wedstrijd de toon aangegeven. De voor hoede der gasten wist zich menige goe de kans te scheppen, doch was met de afwerking daarvan niet sterk, terwijl in laatste instantie keeper Van Tol succes in de weg stond. Na de rust, welke met een blanke stand was ingegaan, leek het er even op dat de gastheren de bakens zouden gaan verzetten, het korte offensief le verde echter niets anders op dan een kopbal van J. van Schaik, welke rake lings naast ging. Een kwartier voor het einde viel de beslissing, toen na een missen der Scherpenzeel-defensie de middenvoor der gasten alleen voor Van Tol ver scheen en deze met een schuiver wist te passeren (0-1). In de resterende tijd hebben de blauw- witten nog wel getracht een doelpunt te forceren, het bleef echter bij pogen omdat men onmachtig was de kansen welke ontstonden te benutten. Het bleef 0-1, waardoor de punten terecht kwamen bij de ploeg welke er het meeste recht op had.

De Vallei | 1961 | | pagina 2