Setter Set AIVT. DE RUITER ascot De Habé Supermarkt Geweldig Spaarsysteem Onderhoudsmonteur S.H.B. Grote koffie reklame In onze groenten afdeling Lelijk e man HAVENWERKERS Adverteren doet verkopen! De ideale nylons: Setter Set, in de nieuwe notenkleuren, zijn in prijs verlaagd! Setter Set naadloos nü v.a. 2.50 Setter Set met naad nü v.a. 2.95 Fa. Jac. van Schuppen Textielhandel Turkesteen Nellestijn's Textielhandel Fa. G. J. van de Brink Ritmeester Sigarenfabrieken N.V. Veenendaal twee mannelijke administratieve krachten a. Kostprijs-administratie b. Behandeling Export- dokumenten Wollen bekleding Schuimrubber stoffering Verstelbare rugleuningen Royale afmetingen en de prijs valt mee DRUKKER (of zetter-drukker) en H ANDZETTER (leerling machinezetter) Drukkerij-Uitgeverij „De Gelderse Vallei" Koninklijke Scheepjeswolfabrieken VERHUUR NIEUWE (§elegenl\eidókledincj W. Rebergen - Herenmodes Vinks Conservenfabriek N.V. DODEWAARD Laborant/Laborante Stichting Samenwerkende Havenbedrijven te Amsterdam in de kleuren korenblauw, marineblauw, donkerblauw, zwart. trui vest jumper topper mantel gordijnen in elke mogelijke kleur van 2.- tot 2.50 per m start op veler verzoek thans ook in Veenendaal met zijn Dit spaarsysteem geeft U 40 rente voor Uw geld Voor Uw volle Habé Spaarkaart met 200 zegels a 5 ct. dus de waarde van f 10- betalen wij U direct in con tanten f 14.- uit. Wij helpen U spoedig Uw kaart vol te sparen door op alle artikelen dus ook suiker, boter vlees enz. zegels te verstrekken. NUhS Kies uw Setter Set nylons bij: Gortstraat 39 - Veenendaal Hoogstraat 26 - Veenendaal Nieuwe Veenendaalseweg 33 - Rhenen Franseweg 80 - Eist (U.) In ons bedrijf kunnen worden geplaatst voor de volgende werkzaamheden: vereisten: Mulo-diploma Max. leeftijd 25 jaar vereisten: Mulo-diploma Max. leeftijd 25 jaar Schriftelijke sollicitaties te richten iot de afdeling Per soneelszaken, Kerkewijk 115 te Veenendaal. Deens ontwerp welk het predicaat „Göd Form" ont ving, wat lx per jaar wordt toegekend Zie onze etalage HOOGSTRAAT 20 Complete Woninginrichting - Hoogstraat 20 - Telefoon 2830 - Veenendaal GEVRAAGD De drukker krijgt gelegenheid om zich verder te bekwamen op een Heidelberger cylinder-automaat. Voor de handzetter bestaat direct moge lijkheid een opleiding te ontvangen als machinezetter op basis van een leerover eenkomst. Parallelw. 10, Veenendaal - Telef. 08385-2022 (2 lijnen) AANMELDEN: Tijdens kantooruren of na telefonische afspraak 's avonds. vragen voor haar technische dienst een genegen om in ploegendiensten te werken. Aanmelden dagelijks bij de portier. Zandstraat 2 Veenendaal. Patrimoniumlaan 65 - Telefoon 3261 Zandstraat 57 - Telefoon 3205 Veenendaal VRAAGT voor bedrijfslaboratorium LIEFST EIND MULO Schriftelijke of persoonlijke aanmelding aan de fabriek In de Amsterdamse haven kannen geplaatst worden. Voor vast of ttfdelQk werk. Dagelijks vervoer met personeelbnssen. Goede loon- en arbeidsvoorwaarden, o.a. 5 daagse werkweek (C.A.O.- Haven- en aanverwante bedrijven). Aanmeldingen: dagelijks van 911 uur (behalve zater dags) aan ons HOOFDKANTOOR JAVAKADE 21 te AMSTERDAM of bij de arbeidsbureau*. Getuigschriften meebrengen. Reiskosten bij sollicitatie worden vergoed. Voorlichting op donderdag 21 sept. a.s. 's avonds 7 uur, in Café Rest. B. Vonk, Kerkewijk 13 te Veenendaal. tijdelijk 4.- 6.- 8.- VEENENDAAL: Davidsplein 8, Telefoon 0 8385-2407 Tevens fiUalen te: Utrecht, Zeist, Gorkum, Woerden, Ede en Doorn 500 gram JONGE VOLVETTE GOUDSE KAAS1,09 als attraktie hierbij nog 1 GROOT LITERSBLIK ABRIKOZEN van 1,69 voor 1,29 1 pak MAÏZENA0,19 1 literkruik ZWARTE BESSENWIJN, vastgestelde prijs 2,95 Hierbij 1 pakje ROOMBOTER gratis. Yan KAHRELS de fijnste Dessertkoffie, per pak1,80 elk 2e pak voor slechts0,90 500 gram ZUURKOOL0,19 hierbij een GROTE ROOKWORST0,99 1 kg gewassen en gesneden RODE KOOLa 0,29 hierbij 500 gram MOESAPPELEN gratis. 500 gram HONINGZOETE DRUIVEN 0,79 1 Echte grove Rookw. p. st. 0,99 500 gr. mooi vet Rookspek 0,78 1 Harde gr. Boerenw. p.st. 0,79 500 gr. Gehakt, halfom 1,29 100 0,49 500 gr. Rib- of Schouder- carbonade, vrij n. keuze 1,78 150 gr. Leverkaas v. 0,75 voor 0,55 Soep- en braadkippen, 400 gr. Kippepoulet 0,98 gekeurd van 1,98 voor 1,39 Een vertelling van: Matty Delemarre-Tuinstra (4) Hij boog zich over Fiet heen naar Ninie en herinnerde zich op dat ogen blik geen woord van dat merkwaardige gesprek met Dré: „Een meisje nooit!" Natuurlijk spraken ze over muziek. „Zeg Ninie, kom jij op mijn plaats zit ten" keerde Fietje zich naar haar nicht. „Ik krijg een stijve nek van jullie ge daas, want ik moet krom zitten." „Pauvre enfant" lachte Ninie en stond al recht. Het was pauze en het hinderde niemand dat zij recht ging staan. Ferd ook niet Zó gebeurde het, dat er van de mu ziek na de pauze niet veel doordrong tot de jongeman, die een groot muziek liefhebber was. Hij wist dat een meisje naast hem zat, stil luisterend. Het lief ste en mooiste meisje dat hij ooit had ontmoet. Hij vond het niet zo vreselijk meer met de anderen mee te moeten naar de benedenzaal. Nu hoefde tenminste ook geen van hen te stimuleren dat hij óók vroeg thuis wilde zijn. Dré was altijd met hem mee naar huis gegaan. Ook al was er bal na. Behalve als Mieke erbij was. Dan stond hij erop alleen te gaan. In de grote benedenzaal schoven de jongelui een paar tafeltjes naast elkaar en sleepten stoelen aan. Voortdurend waren er lege plaatsen. De Wesselman- nen en hun gasten lieten zich niet on betuigd en waren veel op de dansvloer. Ferd keek toe. In tegenstelling tot wat hij gevreesd had zat hij geen enkele keer alleen. Het was te vol op de dans vloer. Ninie danste veel. Met glanzende ogen volgde hij haar. Het stak hem wel dat hij nietZe zat plots naast hem. Ze weigerde een dans en nog één een derde„Ik ben moe" lachte ze tegen Willem en wuifde zich koelte toe met haar programmablaadje. „Dans je helemaal niet meer?" vroeg Ferd aarzelend. Ze schudde haar lange haren. Een krul viel naar voren. Met een vlugge beweging streek ze hem naar achter. „Nee hm of het zou moeten zijn dat jij zin had." Hij verslikte zich in zijn koffie. „Ik? Ik eh..." „Ja natuurlijk. Wie is „jij" anders proestte ze. Dan keek ze hem aan. Haar ogen keken ernstig. „Dat kun jij net zo goed als mijn vaderHij heeft een ongeluk gehad met zijn wagen acht jaar geleden. Hij loopt veel slechter dan jij Zijn hart bonsde razend. Wat wilde Ninie? Wat bedoelde zij? Danste haar vader dan wel? Ondanks zijn Hij gooide het er pardoes uit: „Danst jouw vader nu toch?" „Ja" zei ze kalm. „Tenminste met mama en met mij En als het druk is" glimlachte ze. „Het is nu óók druk Ferd. Niemand zal op ons letten. We kunnen het pro beren". Plagend ging ze verder. „Een dame mag je niet weigeren. Als jij het niet doet, draaien we de rollen om". Gejaagd hakkelde Ferd. „Ik heb het nooit gedaan. Ik kan niet dansen" en harder ging hij verder. „Ik laat me niet uitlachen." Hij keek haar aan. „Ik durf dat niet", eindigde hij zacht. In tuïtief voelde zij, dat ze hem ondanks zijn weigering, zou kunnen overhalen. Rondom hen was gerinkel van porselein en glaswerk en geluid van stemmen. De muziek zette weer in. Langzaam, rustig. De dansvloer stroomde vol. Het meisje stond snel op. „Kom Ferd." Ongemerkt nam ze hem bij de arm. Hij kon niet anders meer. Hij konslecht een scène maken. „Let op de muziek" fluisterde ze zacht. „Het gaat vanzelf." Ze knikte hem bemoedi gend toe. Ongemerkt wees ze hem de juiste houding en de simpele danspas. Krampachtig schuifelde Ferd met de paren mee. Hij lette alleen op de mu ziek, zoals zij gezegd had. Ergens ver weg hoorde hij Ninie's stem: „Het gaat magnifiek, Ferd". Hij geloofde het niet. De dans was uit. Zweetdruppeltjes stonden op zijn voorhoofd. Zij kneep hem speels in zijn arm en zij ogen be gonnen te schitteren. „Ik geloof, dat niemand op ons gelet heeft" lachte hij zenuwachtig. Ze liepen langzaam terug naar hun tafeltje. Bijna het hele gezel schap zat er al. „Gossie Mieke daar wat man keert Ferd? Die twee hebben toch niet gedanst hè?" „Dat hebben ze wel" fluisterde Mieke. „Stil. Laat hen niet merken dat we het ongewoon vinden." Dré kon niet nalaten stiekum naar Ferd te knipogen. De vol gende dans was een vlugge wals. Ninie was al weg met Willem. Het deerde Ferd niet. Hij pufte al van één dans. Niemand vroeg hem iets en, geïnteres seerd ineens, keek hij met geheel an dere ogen naar het gewriemel op de dansvloer. Lastig was het niet. Je kon toch niets anders doen dan schuifelen. Hij vroeg zich af of de punten van Ni nie's pumps niet al te erg geleden zou den hebben! Drie dansen gingen voorbij. Toen stond Ninie weer voor hem. Ze lachte, maar voor ze iets zeggen kon stond Ferd recht. Hij nam haar bij de hand en hij voelde, dat het deze keer veel beter ging. „Vind je 't geen penitentie?" lachte hij verlegen. „Het is nogal een kar weitje." Heftig schudde ze haar hoofd. „Je maakt het zelf veel erger dan het is. Jouw been is bijna normaal. Iemand, die niet goed oplet, valt het niet eens op". Ongemerkt sloeg ze hem gade. Wat een interessante kop had die man. Hoe oud zou hij zijn? Hij leek een stuk ouder dan André, maar waarschijnlijk was dat niet zo. Zeven, achtentwintig! „Die ogen", peinsde ze. „Ik heb nooit zulke sympathieke ogen gezien. Don kerder bruin bestaat niet". Hij voelde dat zij naar hem keek en hij kleurde weer als een klein kind. „Grappig" dacht het meisje met een binnenpretje. Een half uur later kondigde Dré aan, dat het tijd werd te vertrekken. Ferd popelde. „Nog één keer" hoopte hij. (Wordt vervolgd) Postorderbedrijf voor kruideniers De „NGV", een commerciële organisa tie waarin 25 groothandelaren en 1265 kruideniers verspreid over geheel Neder land werken, heeft het eerste postorder bedrijf voor kruideniers in Nederlands ge sticht. Het postorderbedrijf, uit te oefenen door kruideniers, is een novum voor ons land. In het buitenland, met name in Duits land, wordt dit object echter reeds lang door de kruideniers gehanteerd. De naam van het postorderbedrijf is „En-ge-vea". Een katalogus is in druk waarin enige honderden artikelen zijn ondergebracht. Het ligt in de bedoeling begin volgend jaar het assortiment uit te breiden tot circa 2000 artikelen, w.o. serviezen, was machines, koelkasten, meubelen en tex tiel. Voorlopig laat de wet niet toe, dat dit hele spel de „NGV"-kruidenier een an dere status krijgt dan die van agent. Hij mag dus nimmer artikelen verko pen en afleveren. Wel mag hij artikelen in zijn winkel tentoonstellen Verkopen mag hij alleen per bestelkaart, die moet worden ingezonden.

De Vallei | 1961 | | pagina 4