Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken CULTUREEL CONVENT VEENENDAAL PRESENTEERT ZICH Ritmeester huldigde 111 jubilarissen levertraan en vitamine Drogisterij TAK Gezamenlijk programma wordt huis-aan-huis bezorgd Torenhaan Oude Kerk werd neergehaald WAAR IS DE VALLEI-RIKS? WERELDDIERENDAG Duizendste onderscheiding aan bloedgevers uitgereikt Vader trachtte zoon om het leven te brengen ELST AMERONGEN 35e jaargang VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961 Nr. 75 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Vëenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede - Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Belangrijk aspect Programma Streek-zendingsavond in Veenendaal Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Klokken zijn nu aan de beurt Brandstoffenhandelaren vragen medewerking van flatbewoners Jeugdwerk deze week weer begonnen Vijftig gulden waard A 323809 een dag voor de mensen DR. J. KETS NAM AFSCHEID VIER BRONZEN MEDAILLES ió weer tijd! föeizcpAUtlaleDAMES- GROTE DEELNAME AAN DROPPING Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Vcenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 5G3427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Begin volgende week zullen alle huisgezinnen in Veenendaal een programmaboekje in de bus vin den van het Cultureel Convent Veenendaal, dat zich op deze wijze voor het eerst aan de bevolking presenteert. Gistermorgen is het eerste exemplaar er van aangeboden aan Mr. Dr. Hazenberg, bur gemeester van Veenendaal, die verklaard heeft zeer verheugd te zijn over deze samenwerking en er met alle sympathie achter staat. Aldus een me dedeling van de voorzitter van het C.C.V., dr. J. G. Thoomes tijdens een gistermiddag gehouden persconferentie. Zoals bekend is het Cultureel Con vent Veenendaal een organisatie van de diverse plaatselijke instellingen en verenigingen, welke zich op cultureel gebied bewegen. Leden zijn de secreta rissen van de aangesloten organisaties. Het dagelijks bestuur bestaat uit: voor zitter dr. J. G. Thoomes, vice-voorzitter J. C. Griffioen, secretaresse mevrouw J. W. v. d. Kuinder-Hamer en pen ningmeester D. van Manen. Het initiatief van deze culturele sa menbundeling is afkomstig van de Volksuniversiteit Veenendaal en open baarde zich na het seizoen 1960. Naar de voorzitter op de persconferentie ver klaarde, heeft men alle verenigingen en instellingen in Veenendaal welke zich op het culturele vlak bewegen, uitgenodigd aan deze samenbundeling deel te nemen. „Er is wel eens gezegd dat er in Veenendaal geen samenwerking mogelijk is, maar dit is positief onjuist. Het contact zoeken en de verdere samenwerking is op de meest prettige wijze verlopen. De reacties waren spontaan en sympa thiek", zo zei dr. Thoomes. Een belangrijk aspect noemde de voorzitter het feit, dat Veenendaal cul tureel gezien geen onderontwikkeld ge bied is. (Van okt. tot april 1962 zijn er ca. 30 evenementen!) Door deze bun deling is nu ook grotendeels voorkomen dat twee of meerdere evenementen op één avond plaats hebben. Er werd nog eens nadrukkelijk op gewezen dat alle deelnemende ver enigingen zelfstandig zijn ge bleven. De volgende verenigingen en instel lingen zijn tot het CCV toegetreden: Volksuniversiteit Veenendaal, Comité USO-Concerten, Chr. Film Actie, Ar beiders Kunstkring, Stichting R.K. Openbare Leeszaal, Chr. Openbare Leeszaal, Ned. Chr. Reisver., Ned. Reis- ver., Chr. Oratorium Ver., Mannenkoor „De Veenzangers", Het Ritmeesterkoor, Ars Musica en Muziek-instituut Van Zanten. Een greep uit de programma's toont aan dat de VU weer een aantal inte ressante avonden op het programma heeft staan, zoals een lezing van dr. L. van Egeraat en Prof. Tenhaeff met „Het probleem van de zogenaamde genezers". Voor de muziekliefhebbers komt Ir. Badings een avond verzorgen over de electronische muziek. Op 22 febr. komt Anton Coolen uit eigen werk vertellen. De cursus kunstgeschiedenis, die het vorig seizoen met zoveel interesse werd gevolgd, wordt eveneens gehouden en bestaat uit zes avonden. USO. Het USO-Comité laat het pu bliek in okt. a.s. kennis maken met de Posthoornserenade van Mozart en de 4e symph. van Mendelssohn. Het pro gramma voor januari wordt nog na der bekendgemaakt. CEFA. De Cefa heeft voor dit sei zoen elf films op het programma staan, w.o. „De dappere recruut", „Het begon aan de grens" en „Het leven begint bij 100". Al deze avon den worden in Eltheto gehouden. ARBEIDERS KUNSTKRING. Drie Uitgaande van chr. ger. kerken in Ben- nekom, Ede en Veenendaal is j.l. don derdagavond in de chr. ger kerk Hoofd straat te Veenendaal een zendingsavond gehouden. Hoewel het kerkgebouw vrij goed was bezet, was de opkomst naar de mening van dominee J. Keuning, die een kort openingswoord sprak, teleurstellend te noe men. als openingstekst las hij een gedeel te uit Jesaja 40. Vervolgens hield ds. I. de Bruyne uit Rotterdam een toespraak waarvan de titel luidde „Heidenen zijn mensen". Als uitgangspunt had de pre dikant het laatste vers van Ps. 9 geko zen waar staat: O. Heere jaag hun vrees aan: laat de heidenen weten dat zij men sen zijn. De volgende spreker was ds. C. v. d. Weele van Ermelo die als onderwerp had „Zending in een wereld van nood". Deze ging uit van Openb. 14 vers 6 en 7 waar gesproken wordt over een engel „in het midden des hemels en hij had het eeuwig Evangelie om te verkondigen aan degenen die op de aarde wonen en aan alle natie en geslacht en taal en volk." Het slot woord werd gesproken door ds. C. Lang broek. Aan het einde van de dienst werd een kollekte gehouden. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 toneelavonden en twee gevarieerde programma's brengt de Kunstkring. De eerste hiervan begint al op zater dag 14 okt. a.s. in het Verenigings gebouw. NED. CHR. REISVER. Deze vereni ging vertoont op een nog nader te bepalen avond een film in Veenen daal, Ede en Wageningen. NED. REISVER. De Ned. Reisver. neemt haar leden mee (per film en dia's) naar Italië, de Rijn en Marokko. Deze avonden vinden plaats in het Trefpunt. CHR. ORATORIUMVER. Dé uit voering van deze vereniging is zoals gewoonlijk The Messiah van Handel. Het Utrechts Stedelijk Orkest staat onder leiding van Gijsbert van Zan ten. De uitvoering is op 28 maart. MANNENKOREN. Het concert van „De Veenzangers" is bepaald op 10 februari met medewerking van Ge rard Honig, tenor en mevr. De Marez Oyens, piano. Het Ritmeesterkoor o.l.v. Nik Grandiek geeft een jubi leumconcert op 23 november a.s. Van de twee plaatselijke muziekinsti tuten en leeszalen zijn alle gegevens in het programma opgenomen. De restauratie aan de Oude Kerk aan de Markt te Veenendaal maakte het dezer dagen ook noodzakelijk dat de torenspits gesloopt moest worden. Dit karwei, dat naast durf ook veel techniek vereiste, werd uitgevoerd onder grote belangstelling van het publiek. Alles verliep volgens plan, zodat binnen kort de klokken aan de beurt zyn. De nieuwe spits op de toren is precies zo als die van vroeger De werkzaamheden zijn intussen zover gevorderd dat de consistorie bijna afgebro ken is. Het werk aan het dak, is enigszins i tegengevallen, maar nu bijna gebeurd. Aan de kant van de Achterkerkstraat is geheel onverwacht de oude gevel ontdekt die men nu in oude stijl wil herstellen. In dit verband zal Monumentenzorg vol- gende week een bezoek aan de restauratie :Ji brengen. In de kerk is een cementvloer aan gebracht, waarop later tegels komen. Voor het aanbrengen van de coraties op het plafond, komt een byna 80-jarige decorateur uit Wijk bij Duurstede naar Veenendaal toe. Aanvankelijk werd gepland dat de res tauratie omstreeks Kerstmis voltooid zou zijn. Zeer waar schijnlijk zal dit niet te verwezenlijken zijn, zodat als nieuwe streefdatum maart 1962 genoemd werd. TENTOONSTELLING VAN DAMES HANDWERK De fa. F. van den Bosch houdt op woens dag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 sep tember a.s. een dames handwerk ten toonstelling in gebouw Eltheto. De firma is er in geslaagd een unieke collectie Deense en Duitse Gobelins tentoon te stellen, terwijl er voor de jeugd een spe ciale afdeling viltwerk is. Kinderen bene den 15 jaar hebben alleen toegang onder geleide. De verkorte werkweek heeft nu ook zijn intrede gedaan bij de kolenleveranciers. De gezamenlijke brandstoffenhandela ren hebben namelyk bekend gemaakt dat zy, in verband met de verkorte werkweek op zaterdagmiddag geen bestellingen meer kunnen uitvoeren. Tegelijkertijd is besloten alle flatbe woners hun medewerking te vragen wat betreft de bezorging van de brandstoffen. De brandstoffenbranche heeft namelijk erg te kampen met personeelsgebrek, zo dat de flatbewoners in overweging wordt gegeven hun kolenvoorraad in de sou- terains op te slaan waardoor het zeer vermoeiende traplopen tot het verleden gaat behoren. Voorts stellen de brand stoffenhandelaren het op prijs wanneer bestellingen één dag van tevoren worden opgegeven. Aan het slot van het „ver langlijstje" wordt nogmaals uitdrukkelijk gesteld dat men in de toekomst uitslui tend a contant levert. Het Jeugdwerk „De Instuif" is deze week weer begonnen met het normale jeugdwerk. Het blijkt dat er voor de kinderen in de leeftijd van 8-10 jaar nog een mogelijkheid is om op de club te komen. Zij kunnen zich a.s. zaterdagmiddag om twee uur in het jeugdgêbouw melden. De contributie bedraagt een dubbeltje per week en de kinderen krijgen daar een programma voor geboden van handen arbeid, sport en spel en creatief werk. Er zijn in totaal maar 40 plaatsen vrij zodat aangeraden wordt zich zo spoedig moge lijk op te geven. Wanneer de handenar- beidruimte van het Jeugdgebouw afge bouwd is, wordt ook gestart met handen arbeid voor jongens en met de diverse hobby-clubs zoals Fotohobby, radiohobby en modelbouw. De Volksdanscursus begint dinsdag 26 september a.s. Meisjes en jongens die 15 jaar geworden zijn kunnen zich op die datum opgeven. De kursus kost 1,per maand. De Valleiriks, vorige week uit gegeven by drogisterij Paul Groe- neveld, Patr.laan, Veenendaal is weer niet gevonden. De vinders- dig gestegen en bedraagt thans premie is zodoende al weer aar- 15,De nieuw uit te geven riks heeft het rode nummer: By inlevering op ons bureau vóór wordt de premie a contant uit- a.s. donderdagmiddag 12 uur betaald. BEROEPEN In de vakature ds. C. J. Smelik is door de Ger. Kerk (vrijgemaakt) te Veenen daal als predikant beroepen kand. J. D. Wielenga te Rotterdam. SPIEGELRUIT BRAK Met een flinke klap viel woensdagmid dag bij mevr. S. in de Hoofdstraat een grote spiegelruit in diggelen. Bij onderzoek bleek de ruit gebroken te zijn voor verzakking van het perceel. Op Moederdag krijgt Moeder haar azalea, Vaderdag brengt Vader een nieuwe das en dus op Werelddierendag (4 oktober), poes of hond een extra stukje vis of vlees? Het mag gerust en ook wel vaker dan net op die 4e oktober, in welke dag geen enkel dier overigens iets bijzonders ziet. Maar de Werelddieren dag bedoelt toch iets anders. Het zou een kinderlijk doel wezen om voor één dagje enige verwennerij te propageren van kat en hond, van goudvis en kanarie. Eigenlijk kan men zeggen, dat Werelddierendag zich eerder op de ménsen dan op de dieren richt. Die dag zet ons een ogenblik aan de oever van een stroom, die ogen schijnlijk onstuitbaar over de wereld golft, een stroom van leed en lijden, de dieren door de méns aangedaan. Derhalve een dag van bezinning en beschaming. Hoe gaan wij mensen, rentmeesters van de Schepping, met de ons toe vertrouwde dieren om? Veelszins alsof ze ons onbelemmerd ter beschik king staan ter voldoening aan onze winzucht, aan de grillige dictatuur van mode en smaak. Of ook om er alle menselijke ergernis of wreedheid op bot te vieren. De onafgebroken reeks „gruwellijsten" door de Ned. vereniging tot bescherming van dieren gepubliceerd, stellen een berg van weerloos en zinloos dierenleed aan de kaak, die als een volkszonde op onze natie rust. De Werelddierendag roept ons volk op deze smet op onze beschaving te onderkennen en zich daartegen met aller persoonlijke inzet te weer te stellen. Verantwoordelijkheid, toewijding en barmhartigheid ten opzichte van het dier vormen mede de adelstand van het ware mens-zijn. Moeizaam worstelt de wereld om de erkenning van de rechten van de mens. Wellicht ligt de eerbiediging van de rechten van het dier eerder binnen ons bereik. In tegenwoordigheid van de Kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis, Mr. de Jongh van Arkel, heeft woensdagavond in het Rode Kruisgebouw aan de Verl. Helling de uitreiking plaats gevonden van de Landsteinerpenningen en -plaquettes aan hen die resp. vijf en vijftien maal bloed hebben afgestaan voor de plasmadienst van het Roode Kruis. Deze avond werd tevens afscheid geno men van Dr. J. Kets als leider van de Plasmadienst. Nadat de heer Welle alle aanwezigen hartelijk welkom had geheten, gaf hij In de nacht van woensdag op donderdag heeft een zekere K. (65) aan de Dijkstraat te Veenendaal bij een vechtpartij getracht zijn zoon van het leven te beroven. Doordat drie andere broers hem te hulp schoten slaagde de beschonken man, die onmiddellijk daarna gearresteerd is, er niet in zijn daad ten uitvoer te brengen. De man zal verdacht van poging tot doodslag, voorgeleid worden aan de Officier van Justitie te Arnhem. K. die bekend staat als een zware drinker, kwam woensdagavond laat in beschonken toestand thuis. De vier zoons die thuis waren probeerden hem Voor een groot gedeelte van het personeel der Ritmeester Sigarenfabrieken is woensdag 20 sept. een onvergetelijke dag geworden. Zoals gebruikelijk in dit bedrijf worden op de 20e september alle personeelsleden dan door de direktie ontvangen, die in het afgelopen jaar 25, 40 of 50 jaar aan het bedrijf zijn ver bonden. Dit jaar bestond de groep van jubilarissen uit niet minder dan 111 per sonen, waaronder drie 50-jarigen, vier 40 jarigen en honderdvier 25-jarigen. Om dit grote gezelschap te kunnen ontvangen werd de feestelijke bijeenkomst ge houden in het gebouw „Eltheto". Tegen half vier kwamen de gasten binnen in de bijzonder smaakvol ver sierde zaal. Toen om half vier de feest middag werd geopend hadden 270 per sonen hun plaatsen ingenomen, waar onder de 111 jubilarissen met hun echt genoten, de voltallige direktie met hun dames, de heer Ant. de Ruiter, loco burgemeester, leden van de bedrijfs leiding en de beide fabriekscommissies. Het welkomstwoord werd uitgespro ken door de heer W. van Amerongen. Hierna sprak namens de direktie de heer F. H. van Schuppen. Het verheug de spreker in deze bijeenkomst te mo gen begroeten drie gouden jubilarissen, n.l. de heren J. Bolderman, R. van Dijk en T. van de Weerd. Vervolgens richtte spreker zich tot de vier 40-jarige jubilarissen, t.w. de heren W. H. Hendriks, M. de Koning, G. H. Ruisch en J. Wessels. Dat de personeelsaanwas in 1936 bij zonder groot is geweest, bewees wel het groot aantal 25-jarige jubilarissen, dit waren er niet minder dan 104. De heer Van Schuppen memoreerde dat dit de tijd was van de opkomst van de bol- knak. Uit deze tijd dateert ook de grote aan was van het personeel uit plaatsen zoals Kampen. Onder de jubilarissen waren er niet minder dan 30, die afkomstig zijn uit Kampen. Een bijzonder woord richtte spreker tot de heren Altena en Beukhof, die het bedrijf nu met pensioen hebben ver laten. Gaarne zou de directeur nog velen persoonlijk willen noemen. Zo dacht spreker aan de heer Molmans, lid van de fabriekscommissie, de heer Lucas, voorzitter van het Ritmeesterkoor. Spreker bracht dank aan de vier jubila rissen Breukels, Davelaar, Grandia Jr. en Rademaker, die op een leidinggeven de plaats in het bedrijf hun werk nu 25 jaar voortreffelijk hebben verricht. Spreker besloot zijn toespraak met al len namens de direktie hartelijk te dan ken en ging hierna over tot het uitrei ken van een enveloppe en een fraai herinneringsbord. Hiervoor werd elke jubilaris persoonlijk op het podium ge roepen om de gelukwensen en de ge schenken in ontvangst te nemen. MIJLPALEN De volgende spreker was de heer Ant. de Ruiter, die tot zijn spijt moest mede delen, dat het niet mogelijk was dat de burgemeester zelf hier aanwezig kon zijn in verband met een belangrijke vergadering elders. De loco-burgemees ter bracht de gelukwensen over en voor de direktie met de 74e verjaardag van het bedrijf en gelukwensen aan alle jubilarissen. Spreker vergeleek het le ven met een weg waarop we de mijl palen kunnen zien staan. Er zijn ge wone mijlpalen, meer belangrijke en zeer belangrijke. Alle jubilarissen had den één dezer mijlpalen nu bereikt en hij feliciteerde hen hier hartelijk mee. De loco-burgemeester had nog een bij zondere opdracht te vervullen en wel het uitreiken van vier koninklijke onderschei dingen. De heren W. H. Hendriks, M. de Koning, G. H. Ruisch en J. Wessels wer den op het podium geroepen en de heer de Ruiter reikte aan ieder de versierse len van de Orde van Oranje-Nassau in brons uit. Na deze plechtigheid werden verversin gen geserveerd. Onder het genot van verschillende trac- taties, een muziekje van de band Has selaar werden uiteraard verschillende herinneringen opgehaald. Namens de chefs van de Nieuwe fa briek sprak de heer G. van Dijk de ge lukwensen uit en namens de chefs van de Oude fabriek werd gesproken door de heer G. van de Meijden. De heer G. Die- peveen, lid van de fabriekscommissie sprak namens deze commissie en felici teerde de direktie met de 74e verjaardag. (Zie verder pag. 2) rustig te houden, maar dit lukte niet. Eén van de zoons wilde zijn vader naar boven brengen. Deze verzette zich ech ter heftig waardoor een vechtpartij ont stond. In blinde woede greep K. een schaar en stak hiermee zijn zoon die onmiddel lijk assistentie kreeg van zijn drie broers. Tegen deze overmacht bleek K. niet bestand en kon erger worden voor komen. Toen de politie arriveerde was K. nog niet tot bedaren gekomen. Volleybal-toernooi Zaterdag wordt door het reserve-dames- team van de Volleybalvereniging „Vee nendaal" een damestournooi georgani seerd in de zaal van het Chr. Lyceum. Behalve het Veenendaalse reserve-da mesteam nemen aan dit tournooi deel Uni- tas II (Doorn), Animo I (Utrecht), Wea ving I (Veenendaal) en Athlon III (Utrecht). Het tournooi dat om drie uur a.s. za terdagmiddag aanvangt, wordt gespeeld in de vorm van een halve competitie, zodat ieder team 4 wedstrijden speelt. Volgende week zaterdag wordt het Pan ter Volleybaltournooi georganiseerd. Avond van Kunstkring De Kunstkring NW te Veenendaal opent haar winterseizoen op zaterdag 14 okto ber a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan met een gevarieerde avond. Hieraan werken mee Willy Vervoort en Tonny Boucher, Joop Reynolds, orgel en piano, Greetje Garritsen, zangeres, Ad Engel, goochelaar en „The Korsley's" an nex Ernesto. Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 het woord aan dr. ets, die het een bij zonder genoegen noemde de onderschei dingen te mogen uitreiken. In het kort memoreerde hij het verloop van de plasmadienst in Veenendaal, die dateert van 1948. In totaal was er nu 23 maal bloed afgenomen met 8502 flessen. Hierbij is niet inbegrepen de transfusie- dienst voor het ziekenhuis. De eerste uitreiking van de onder scheidingen vond plaats in okt. 1950 in de toenmalige Kegelbaan, toen ruim plaquettes en penningen werden over handigd. „Tot aan deze avond", zo zei dr. Kets, „zijn er 171 plaquettes en 813 penningen uitgereikt. Vanavond zijn het er 22 en 8, zodat we de duizend zijn gepasseerd". Alvorens tot de uitreiking over te gaan, wijdde de arts aparte aandacht aan het feit, dat het aantal donors steeds minder wordt. „Van de gezonde Veenendalers tussen de 18 en 65 jaar is het maar een zeer klein percentage dat zich beschikbaar stelt. Ik begrijp het nooit dat er niet meer mensen bloed willen geven. Later hebben ze het misschien zelf ook nodig" Vervolgens reikte dr. Kets de on derscheidingen met voor ieder een toepasselijk woord uit. De duizend ste bleek de heer Van Nieuwame- rcmgen te zijn, die namens het be stuur van de afd. Veenendaal een sigarettendoos aangeboden kreeg. AFSCHEID Het afscheid van dr. Kets, die zijn functie als leider van de plasmadienst heeft overgedragen aan dr. Bisschop, moest helaas in alle haast geschieden, doordat de arts plotseling werd weg geroepen. De heer Welle verklaarde dat dr. Kets in Rode Kruisverband een zeer belangrijke rol heeft gespeeld. „Men moet respect hebben voor zo'n figuur en wij zijn dan ook met dank jegens u vervuld", aldus de heer Welle. Van de afdeling Veenendaal kreeg de scheiden de arts een prachtige sigarendoos aan geboden. De verdere uitreiking van de onder scheidingen geschiedde door dr. Van Enter, die een klemmend beroep deed op de gehele bevolking zich beschikbaar te stellen als donor voor de transfusie- dienst van het ziekenhuis. Nogmaals wees hij op het grote tekort en sprak de hoop uit dat velen zich op zouden geven voor deze menslievende dienst. De avond werd gesloten door de heer Welle. 3UN6HANS PRISMA PONTIAC OMEGA JZKfc voor betere uurwerken JS» x De dropping die woensdagavond in het kader van de Elsterse winkelweek werd gehouden, is een groot succes geworden. De deelnemers werden by café „De Morgenster" in gesloten vrachtwagens ge laden en toen ging het langs omwegen en soms achteruitredend via Amerongen, kampeercentrum de Ossenberg, naar het kampeercentrum van de Rotterdamse Steenkool maatschappij, waar de 70 deel nemers werden gelost. Om de twee miuten werden 3 personen uitgezet en moesten toen zo gauw moge lijk te voet naar Eist zien te komen. Eerst moest men zich melden bij een kruidenier op de Franseweg. De tweede meldingspost was in een meubelzaak tegenover de Veerweg en de finish was weer bij de Morgenster. De oudste deelnemer was de bijna 70-jarige D. Bos die zelfs nog een behoorlijke tijd wist te maken. De snel ste tijd werd gemaakt door M. v. d. Klift die in 37 min. de finish wist te bereiken. Een van. de deelnemers kwam later in Dr. J. Kets voor de laatste maal in func tie als leider van de bloedplasmadienst van het Roode Kruis Veenendaal. Hier overhandigt hy de plakuette aan de heer A. J. Iiensbergen (1.) Veenendaal terecht, dus die was het spoor wel bijster geworden. Maar dat kwam hoofdzakelijk omdat hij aan een boer de weg gevraagd had en die had hem juist de verkeerde kant opgestuurd. De uitslag was: 1 M. v. d. Klift 37 min.; 2 G. v. d. Scheur 45 min.; 3 A. v. d. Klift 45,5 min.; 4 Gerrit v. d. Scheur 46 min.; 5 W. Bosman 47,5 min.; 6 W. G. v. d. Berg 48 min. 7 C. v. Mourik 48,5 min.; 8 R. v. Ommeren 49 min. In totaal namen aan deze dropping 70 personen deel, waaronder enkelen uit Rhenen, Amerongen en Veenendaal. SLUITING Morgen is de laatste dag van de Win kelweek. 's Middags is er een fietspuzzel- rit met de start aan de Prinseweg. In de avonduren kunnen alle kinderen deelnemen aan een gekostumeerde Lam pionoptocht waar ieder deelnemend kind een verrassing krengt. Men behoeft zich dus niet van tevoren op te geven! De prijsuitreiking van alle wedstrijden begint 's avonds om 8 uur bij van Leth. Ameronger wint hoofdprys in toto Voor de eerste maal is een inwoner van Amerongen winnaar geworden van de hoofdprijs van de sporttoto. Het is de heer C. van Verseveld, Oudeweg 1, die 13 goede wedstrijden had voorspeld, na vier jaren te hebben meegepoold. Hoe groot het te ontvangen bedrag is, weet men nog niet, daar het niet be kend is of er nog meer goede inzen dingen zijn. Maar dat het spaarvarken van de gelukkige winnaar heel wat te slikken zal krijgen, staat wel vast. De heer Van Verseveld, 24 jaar en gehuwd, hoopt mét zijn vrouw, dat het bedrag groot genoeg zal zijn om een eigen huis te kunnen bouwen. Zij wonen thans in bij zijn ouders. De toto-winnaar, van beroep steenfabrieksarbeider, is zelf een enthousiast voetballer in het zaterdag elftal van DVSA. Inmiddels heeft de familie Van Verseveld al heel wat ge lukwensen ontvangen. Thans is bekend dat er 9 goede in zendingen waren van de toto, zodat de heer Van Verseveld ruim f 14.000 zal ontvangen.

De Vallei | 1961 | | pagina 1