PAUK Altijd liever IVOROL „SUCCES Veenendaal komt na twee weken weer binnen de lijnen 10 pCt korting Burgerlijke stand H Mevr. LINDE-JANSEN KERKDIENSTEN ZONDAGDIENST BMW 700 f. 5495.- DE JONG ZN. SosMrir^tC HP* leriipo daarom kiezen nu duizenden autokenners de SPORTPROGRAMMA: RENSWOUDE NAAR ACHTERVELD G. V. V. V. V.V.O.G. DINSDAG KOOPJES TIJDENS DE VERBOUWING Dan zeker van frisse mond en witte tanden EEN POCKET Jubilarissen Ritmeester Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren ik zing voor m'n plezier VANAF 1,98 Ant. Achterberg Onrustige Zenuwen? RIJSCHOOL „SUCCES'* DIVERSEN 7OO krachtig „raspaard van een vermaarde stal" Imp.: N.V. ALIMPO - Den Haag - Tel. 184840 AUTOMOBIELBEDRIJF We beleeve een merakelse nazoomer. Daaruit kenne we ok weer leering trek- ke, dat we niet motte foetere veur de tijd. Goed. et was leuker gewist as we dit weer in juli en augustus gehad had- de, dat geef ik toe, mar zoo an et eind van de zoomer is et toch ok van harte welkom. Ik denk, dat we in lange tijd niet een lammeliedjiesavund op zoo'n tempere- tuur meegemaakt hebbe. 't Gong dur de leste jare wel gereegeld heet an toe vanweeges et vuurwark en zoo, mar meestal was het weer om die tijd al grillig. In het komende weekend hebben weer veel van de V eenendaalse voetbalclubs een uitwedstrijd. Van de KNVB-clubs speelt alleen GVVV thuis tegen VVOG uit Harderwijk. De andere drie KNVB-ers gaan op reis. Renswoude gaat zijn geluk bejiroeven in Achterveld en zal hierin wellicht slagen. Veenendaal heeft slechts een wed strijd gespeeld en had twee weken com- petitierust. Nu gaat de strijd weer door en moet Veenendaal naar Utrecht of feitelijk naar Zuilen om daar HMS te bekampen. Dat is nog een oude bekende van Veenendaal. Beide clubs speelden eenmaal gelijk, toevallig beiden tegen Ultrajectum. Het lijkt ons dat het ter reinvoordeel voor HMS wel eens be slissend kon worden, al is Veenendaal beslist niet kansloos. Het zal in ieder geval wel spannend worden daar aan de Thorbeckelaan in Zuilen. •fr R.K. Unitas gaat zondag naar Hilver sum voor de wedstrijd tegen het sterke SIOS. De opgave lijkt ons zwaar voor de Unitas-ploeg, maar een gelijk spel is misschien wel grijpbaar. ■fr DOVO staat trots aan de kop met twee gewonnen wedstrijden en twaalf gescoorde doelpunten. Het lijkt ons wel zeker dat er zaterdag in Kampen tegen DOS geen zes goals zullen vallen. Wel is DOVO weer favoriet, maar de thuis club heeft de sterke steun van een grote Mar deuze keer nog echt zoomerweer supportersschare, soms enkele duizen- en nog een goedverloope lammeliedjies- I den daar op het Kamper Sportpark. avund ok. We kenne daar de minse, die et opnieuw op touw gezet hebbe niet dankbaar genogt veur zijn. En gelukkig heb ik ok kenne leeze, dat ze dur vol gend jaar nog meer van gaan make. Dur wordt onder andere volgend jaar veur de meer opgeschoote jeugd ok ge zorgd. Die ware bij de leste lamme- liedjiesavunde altijd te groot veur een tafellake en te klein veur een sarrevet- jie. Ja. late we eerlik weeze, wat hebbe die jonges en meide van zoo om en na bij de zeuventien an zoo'n avund? Ze zelle wel gek weeze om mit een lampion te gaan loope en an gezellige auwe- minse-praat thuis bij een kommetjie sukkelaai hebbe ze ok niks. Tot half neege, neegen uur hebbbe ze wat te kijke an een optocht en daarna niks meer. En dan moste ze dur eige nog heelegaar uitleeve. En omdat dur gien leiding in zat op dur eige menier. Nou, dan weete jelui wel hoe of dat dur an toe gaat. Et dreeit uiteindelik uit op branieschupperij en kattekwaad. En dat gaan de jeugdwarkers nou volgend jaar ok opvange. Ik wens ze van harte succes en ik hoop dat et slaage zal. Nou wat anderst. Een paar weeke ge- leeje schreef de inspikteur van plisie wat in et belang van de blinde. Dat we onder meer motte zurge, dat deuze minse zich vrij en gemakkelik in et verkeer kenne beweege, waar in et Veen nog wel et een en ander an schurtte. Ik hoop, dat et inmiddels al is opgelost, want wie zal daar niet an mee wille warke? Je hebt toch vremde minse. Ik heb verscheije keere mit eige ooge gezien, dat iemand een blinde, die ze eige mit ze hond in et verkeer ken redde - en ge lukkig - as een bezienswaardigheid an staat te gape. Mar as tie effe hulp noodig had dan keek zoo iemand gauw de andere kant uit. Ik geloof, dat hier de wil niet ontbreekt om te helpe, mar wij vinde zoo gauw iets gek. Een ander verveelend soort minse ontziet de blin de niet. Heus, deuze minse zelle dur ok gien prijs op stelle as ze teveul en te opdringerig geholpe worde, mar ze mis se nou eenmaal een belangrijk ding, dat wij op bepaalde momente dubbel kenne gebruike, et zien. Na dat wakker- schuddende stukkie in de krant heb ik nog vernoome, dat er een blinde een schadepossie van mar liefst tweeduu- zend guide had, omdat z'n hond deur onachtzaamheid van één van z'n meede- minse onbruikbaar wier. En wat denke jelui hiervan: dur loopt een blinde in de Hoofdstraat, die iemand vraagt of tie al bij de appeteek is. Nee. krijgt tie te horen, een eindjie veerderop. Nou vraag ik ie toch Ik zei dur mar niks op zegge. In et algemeen kenne we best iets hulpveerdiger zijn. We hoeve heelegaar Die moedigen DOS natuurlijk aan en zo is de opgave voor DOVO moeilijk. Toch blijven we optimistisch en zien DOVO minstens één en wellicht zelfs twee punten uit Kampen halen. ■fr GVVV is de thuisspelende club. Aan de Buurtlaan krijgt men VVOG uit Harderwijk op bezoek. Ook al weer een club, die zich niet gewillig naar een nederlaag laat voeren. Men speelde A.s. zaterdag 4.15 uur Terrein Buurtlaan zelfs gelijk tegen Huizen en won j.l. zaterdag weer. En vermoedelijk moet GVVV keeper v. d. Pavert missen we gens zijn blessure en ook-misschien nog Anton Leppers. In ieder geval zal v. d. Scheur in het GVVV-doel zijn uiterste best doen om de Harderwijker-schut ters in de weg te staan. Resoluut een zege voor GVVV voorspellen lijkt ons te optimistisch. Een gelijk spel dus. ■fr VRC's programma in het prille sei zoen is ook verre van gemakkelijk. Na de verre, reis naar Vriezenveen moet men nu al weer naar Twente, n.l. naar Rijssen. Men krijgt het gedegradeerde Excelsior '31 als tegenstander. Een club gien padvindersbloed in de aders te hebbe om effe een hulpbehoevend mins die gien kans ziet om alleenig een drukke straat oover te steeke, naar de ooverskant te brenge. Daar zei gien mins om pitgelache worde. En wie dur om lacht mot z'n eige mar es in de toestand van die hulpbehoevende denke. Dan laat jie vanzelf et lache wel. Wout Blauwkous. P.S. Langs deuze veur mijn zoo onsym- pethieke weg wil ik et betreffende kommitee van harte dank zegge veur et niet stuure van een uitnoo- diging aan mijn persoon ter ge- leegenheid van de oopening van de kale nog onsympethiekere straat weg van Eist naar et Veen en om gekeerd. Et zei niet makkelik gewist zijn om die ennige kiloomeeters lange kale bedoening op te fleure mit drie bloememeissies. Ik had et liever es geperbeerd mit een groepie boome jonges. Ondanks alles toch van har te veul gas toegewenst en weinig ongelukke. Wout. die de routine van de tweede klas nog bezit en bovendien soms knap spel le vert. Als VRC nu de beschikking heeft over Bep Jansen kan men misschien eens uit de slof schieten en Excelsior een nederlaag bezorgen. Wij geloven dat VRC tot een dergelijke verrassing in staat is. •fr Merino's krijgen aan de Wageningse- laan bezoek van het sterke Montfoort. Deze club staat steeds in de voorste gelederen en kan behoorlijk raak schie ten. Merino's moet haar sterkste vorm tonen om te winnen. We geven de D.S.- ploeg een redelijke winstkans. ■fr Van belang is de wedstrijd aan de Berg tussen Sportver. Panter en Ves- laco uit Harderwijk. Deze pas gepromo veerde club staat samen met Panter aan de kop, zodat de winnaar weer iets uitloopt. Het bleek vorige week dat Veslaco zelfs in staat was een 5-1 ach terstand in te lopen tot 5-5. Een sterk moreel van de ploeg uit Harderwijk. Dus niet denken dat de strijd gestreden is na een eventuele voorsprong SVP! Wil men de kop behouden dan moet Panter winnen. ■fr Kulan krijgt Beverweerdse Boys op bezoek. Dit is een pittig ploegje dat het spel aardig kan spelen en ook schieten kan. Er lopen enkele knappe voetbal lers in dit team rond. Als Kulan tegen deze ploeg wat nonchalant zou gaan spelen is het bij voorbaat mis. De ach- j terhoede van de gasten is echter wat bejaard, zodat snelheid het Kulan-wa- 1 pen moet zijn. Winst is dan goed moge- lijk voor Kulan en ook noodzakelijk,1 wil de SKF-ploeg blijven meedoen. •fr NSVS moet kunnen winnen van het pas opgerichte Soesterberg, dat achter de Newo op bezoek komt. Wel zijn de gasten wispelturig zoals uit enkele uit slagen bleek. Ze verloren met 11-2 en wonnen met 3-1. Wat daarvan te zeg gen. In ieder geval normaal spelen en al verslaat men de Soesterbergers dan niet met dubbele cijfers, een gewone overwinning is ook al goed. •fr Scherpenzeel gaat zondag op bezoek bij Dorestad in Wijk bij Duurstede. Ge zien de resultaten in de voorgaande wedstrijden nemen wij aan dat de pun ten mee naar Scherpenzeel gaan. -fr Scherpenzeel (zat.) gaat zaterdag op bezoek bij Musketiers in Eist. Wanneer de blauw-witten de zaken serieus aan pakken is een gelijk spel mogelijk. ■fr Valleivogels ontvangt zaterdag achter de schietbaan Veluwse Boys. Wij hou den het op een overwinning der gast heren. -fr DVSA speelt zaterdag in Amersfoort tegen het gedegradeerde Posthoorn 1. Misschien dat hier voor de Amerongers de eerste winst in zit. ■fr Advendo (Ederveen), DVSA (Ameron- gen) en Rhenus (Rhenen) hebben een vrije competitiedag. diverse goedkope aanbiedingen. Verder op alle andere artikelen, op de reeds zeer scherpe prijzen nog aan de kassa. Uitgezonderd merkartikelen. ZIE ONZE AANBIEDING ZEEMLAPPEN Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 alle jubilarissen nog een kist sigaren en de dames een Ritmeester-lepeltje en een fraaie doos versnaperingen. Maak er een gewoonte van: koop iedere week BIJ KLEEFSMAN Zandstraat 3 - Patrim.laan 22 (Vervolg van pag. 1) Tegen het einde van de feestmiddag werd nog het woord gevoerd door de heer W. Lucas, die sprak namens alle jubilarissen. Spreker bracht de dank van hen allen over voor de onvergetelijke middag, die de direktie hen had bereid. Bij het verlaten van de zaal ontvingen 25 jaar in dienst waren: J. Achterberg, Sorteerder L. Achterberg, Sigarenmaker H. J. Altena, Sorteerder G. van Asselt, Sigarenmaker M. van Baaren, Sigarenmaker C. Baars, Sorteerder H. van Bfy-neveld, Vochter J. v. d. Beid, Sorteerder D. van de Berg, Sigarenmaker Jac. van de Berg, Sigarenmaker J. v. d. Berg, Sigarenmaker J. v. d. Berg. Sigarenmaker G. Beukhof, chauffeur C. Blankespoor, Alg. dienst Jac. Bilderman, Sigarenmaker J. Bos, Sorteerder S. Bosch, Sigarenmaker D. Bouman, Sigarenmaker A. v. d. Bovenkamp, Sigarenmaker J. C. v. d. Bovenkamp, Sigarenmaker T. Brand, Sorteerder C. Breukels, afd. chef J. Budding, Sigarenmaker A. Collé, Sorteerder G. Davelaar, Kantoorbediende J. Davelaar, Oplapper J. M. Dekker, Sigarenmaker G. Diepeveen, Sigarenmaker A. Dillen, Sigarenmaker H. Dillen, Sigarenmaker W. van Doorn, Vochter H. Drost, Ringer D. van Dijk, Sigarenmaker G. van Dijk, Sigarenmaker T. van Dijk, Nachtwaker W. Dijkstra, Droger J. J. Ebben, Matteerder H. Edink, Sigarenmaker J. K. Edink, Sigarenmaker Joh. van Enk, Sigarenmaker T. Fj-ijlink, Sorteerder. M. de Graaf, Sigarenmaker G. J. Grandia Sr., Sigarenmaker G. J. Grandia Jr., afd chef B. Haalboom, Sigarenmaker G. Hardeman, Stripper C. Harselaar, -Sigarenmaker J. H. A. Heidingsfeld, Sigarenmaker M. v. d. Heuvel, Nachtwaker J. B. G. Hollander, Sigarenmaker L. Huydink, Sigarenmaker A. Kalter, Ringer H. H. J. van Kessel, Sigarenmaker G. J. van Keulen, Timmerman H. J. Keyman, Sigarenmaker P. Keyman, Sigarenmaker P. de Kleuver, Sigarenmaker H. Kleijer, Sigarenmaker J. J. Klumpenaar, Sigarenmaker Cl. van Kooten, Sigarenmaker G. van Kooten, Bakkenvuller G. van Kooten, Sigarenmaker G. Kroesbergen, Sigarenmaker VEENENDAAL Geboren: Petra Jolanda d. v. H. van de Bunt en E. van de Weerdhof; André Jan z. v. H. van Doorn en J. Wassink; Mar- garetha Elisabeth d. v. C. Vercijs en J. H. van Donkelaar; Wilkin z. v. E. J. van de Kamp en G. van Barnfiveld; Jacob z. v. C. Vink en C. Schoeman; Cornelia d. v. R. van Rhee en H. van de Weerd; Mari- nus Willem z. v. H. de Rooi en W. van Mourik; Wilhelmina Alberdina Alberta d. v. P. J. W. Radt en G. J. C. Jacobsen. Hendrik Comelis z. v. C. van Hoeflaken en M. Wiggemansen; Babette d. v. G. Hil- pertshauser en H. J. Maertens; Geertje d. v. D. van de Weerdhof en J. E. Tjapkes; Jannigje d. v. N. M. Davelaar en J. M. Dekker (geb. in Rhenen); Arie z. v. E. van Manen en M. Geefshuijsen (geb. in Rhenen); Antoinette Geertruy Henrica d. v. A. J. te Paske en A. C. Kordes (geb. in Rhenen). Ondertrouwd: J. van den Bos en C. W. van Engelenburg. Gehuwd: B. Stomphorst en M. Bos; T. van Beek en C. van Heemsbergen; G. Scholten en W. A. van Engelenburg; G. Heikamp en J. C. van Manen. Overleden: Hendrika Hermina v. Zoest, oud 80 jaar, echtg. van E. J. H. Spies; Arie van de Weerd, oud 70 jaar, echtg. van J. Middelhoven. RHENEN Geboren: 12-9-1961: Maria Johanna, d. v. Adolf Willem Hendrik Verkuijl en Ca rolina Johanna Hoogendoorn, wonende te Lienden, Groenestraat 28. 11-9-1961: Ingrid Maria, d. v. Antonius Petrus van den Brink en Jacoba Martina Ruizendaal, wonende te Rhenen, Cunera- weg 347 RK. 15-9-1961: Angelina Theodora, d. v. Otto Abraham Weijsenfeld en Theodora Bo- nouvriè, wonende te Rhenen, Bisschop Davidweg 8 EvL. 16-9-1961: Arie, z. v. Evert van Manen en Magdalena Geefshuijsen, wonende te Veenendaal, Jan van Nassaulaan 10*. 17-9-1961: Gijsbertus, z. v. Gijsbertus Ho- vestad en Celia Cornelia Mater, wonende te Rhenen, Vreewijkstraat 18 NH. 16-9-1961: Anna Wilhelmina Maria, d. v. Willem Cornelis van Sijll en Huiberdina van Toorn, wonende te Rhenen, Parallel weg 6. NH. Vertrokken personen: G. J. S. Meijer JJ-D-iDGl: Dirk Abraham Weierd z. v. naar Eindhoven; A. Ulrich naar Marlcelo; Cornel's H^ert van Baaren en Johanna Fr. Leeman, Sigarenmaker H. J. v. Leeuwen, Sorteerder W. G. Leeuwenkamp, Sigarenmaker H. Leppers, Sigarenmaker G. Lindeboom, Sigarenmaker W. Lucas, Sigarenmaker A. van Mastrigt, Sigarenmaker H. Molmans, Sigarenmaker A. A. van Ommen, Sigarenmaker A. v. d. Oosterkamp, Sigarenmaker J. B. Peters, Sigarenmaker A. v. d. Pol, Sigarenmaker KI. v. d. Pol, Sigarenmaker P. van Putten, Sigarenmaker J. Rademaker, Afd. chef J. H. Radt, Sigarenmaker M. J. J. Radt, Sigarenmaker P. Romijn, Sorteerder J. H. G. Rijsouw, Sigarenmaker D. v. d. Scheur, Sigarenmaker H. v. d. Scheur, Sigarenmaker C. van Schuppen, Sigurenmaker M. P. van Schijndel, Sigarenmaker J. Septer, Sigarenmaker G. P. Smit, Oplapper G. Soesbergen, Sigarenmaker A. Tanis, Sigarenmaker J. van 't Veen, Sigarenmaker H. van Veenendaal, Sigarenmaker A. Veenstra, Sigarenmaker J. H. Vermeer, Sigarenmaker G. van Viegen, Ringer D. Vink, Sigarenmaker C. Vinke, Sorteerder J. Vinke, Sigarenmaker S. H. van Walsum, Sigarenmaker A. v. d. Weerd Sr., Sigarenmaker A. v. d. Weerd Jr., Sigarenmaker L. v. d. Weerd, Sigarenmaker W. v. d. Weijden, Sigarenmaker E. van Zuthem, Sigarenmaker AMERONGEN Ingekomen personen: D. Ottink, van Hellevoetsluis J. C. van Oeveren van 's-Gravenhage; T. van Goudoever van Maarn; A. M. de Greef van den Berg van Lienden; Th. Peters van Doorn; F. van Opdorp van Curagao; C. W. Nieuwland van Leersum; C. P. Odé van Zeist. H. Huiberts naar Ned. Nw. Guinea; J. Eimers naar Weesperkarspel; A. G. J. J. Haandrikman naar Amsterdam; L. Las- mani naar Leersum; H. J. Schouten naar Eindhoven. AMERONGEN Gevonden: 1 gouden armband; 1 kin- derportemonnaie. TOE weet nou dat ik veel zing hoe komt nou aan mijn naam en adres dat was het eerste wat mevrouw W. A. Linde-Jansen uit Rhenen ons vroeg toen we haar gisteren midden in haar drukke huishoudelijke be zigheden met de vraag overvielen of ze eens iets wilde vertellen over haar hobby - het zingen. En om het antwoord: beroepsgeheim, begon ze smakelijk te lachen - „ja ja dat zal wel!" Ze had wel door, dat ze wat dat betreft weinig wijzer zou worden dus volgde prompt de vriendelijke uitnodiging om in de smaakvol in gerichte huiskamer plaats te nemen, waar we even later in een genoege- lijk gesprek gewikkeld waren met de „zingende huisvrouw". Iets meer dan veertig jaar geleden werd zij in het Overijselse Deventer geboren. Via Ermelo kwam zij drieëntwintig jaar geleden naar de Grebbestad toon haar man een kapperszaak in de Herenstraat overnam. „We kwamen uit een heel andere landstreek, maar ik mag graag hier zijn. Je geboortestad vergeet je na tuurlijk nooit, da's logisch maar ik zou nu toch niet graag meer uit Rhenen weg willen". Mevrouw Linde - een forse, vriendelijke en intelligente vrouw - heeft één eigenschap die de mens als zodanig siert, maar die het ons bij zonder moeilijk maakt een juist beeld van haar te vormen en dat is: bescheidenheid. Het is alom bekend dat ze zeer goed zingt al is ze ama teur. Het is ook bekend dat ze zo wel mezzo-sopraan, als sopraan en alt zingt, maar dat alles wuift ze nonchalant weg met: ach, ik zing voor m'n plezier ik ben maar een gewoon amateurtje hoor!" Kan best zijn, mevrouw Linde, maar u dóet het toch maar! Het zingen zat haar in het bloed. Haar vader zong, haar moeder zong, dus was het ook logisch dat ze op jeugdige leeftijd al opgenomen werd in een kinderkoor. Toen ze ouder werd was ze een gezien lid van een gemengd koor in Deventer. Maar vanaf het moment .dat haar man - natuurlijk ook één uit het Overijselse land - haar op 22-jarige leeftijd ten huwelijk vroeg en haar voorstelde samen in Rhenen een woord ió aan^, kapperszaak op te bouwen, was het de muren van haar buren die zélf met het zingen gedaan. Althans - ook op de zang waren en meer dan het optreden in koren want thuis eens een welluidende stem hoorden, zong ze altijd het hoogste lied. Dat Gelukkig hebben ze het in Rhenen schijnt bij zulke mensen vanzelf te zo ver gekregen dat deze stem ook gaan. Ze zijn aan het werk en plot- voor anderen te beluisteren is. Me- seling jubelen ze het uit - we zei- vrouw Linde dacht dat ze het niet den u al, zoiets zit in het bloed! kon, dat haar gezin er onder zou Een jaar of drie ging zo voorbij, lijden, dat haar man het niet leuk De zaak vroeg alle aandacht en van- zou vinden dat ze 's avonds wel eens zelfsprekend het gezin, dat inmid- weg was. Toch besloot ze - geluk- dels was uitgebreid, ook. Behalve kig - om weer te gaan zingen. Vier dan het zomaar zingen thuis jaar geleden zong ze de solo-partij scheen er voorgoed een einde geko- van de Kerstcantate in de Cunera- men te zijn aan de oude liefde. Het kerk voor meer dan duizend men- liep echter héél anders, zoals dat zo sen. Ze was nerveus, natuurlijk, vaak het geval is. Zou haar op dat maar toen haar stem - de stem van moment voorspeld zijn, dat ze nog een gewone huismoeder van vijf eens voor een stampvolle Cunera- kinderen en de vrouw van een druk- kerk haar stem zou laten klinken, ke zakenman - eenmaal opklonk, dan had ze dat nóóit willen geloven, bestonden er geen mensen. Was er En tóch is het gebeurd! alleen het lied, de stem, de muziek De muren hebben oren, luidt het Nooit had deze bescheiden vrouw spreekwoord, en dit geval waren dat durven dromen dat ze haar liefde nog eens zo uit zou kunnen dragen. Ze is bescheiden. Ze wenst geen roem. Ze zingt het liefst geestelijke liederen, daar leeft ze in. De gave die ze heeft gekregen, wil ze in dienst stellen van het religieuze. Ze offert haar schaarse tijd op aan stu die, want ze móet nu éénmaal zin gen. Hier zijn haar eigen woorden: „Zingen is een gave die je alleen maar kunt bij kweken door trainen en nog eens trainen. Een beroepscar- rière was voor mij onmogelijk. Ik had de zorg voor vijf kinde ren en als het nodig was hielp ik in de zaak. Als ik het over mocht doen, zou ik er best wat voor voelen, maar dan op het gebied van geestelijke liede ren. Ik ben nu al jarenlang op een vereniging en dan hoor je wel eens zeggen: kom, schiet op ik moet naai baas, want m'n man zit al zwart to kijken. Dat vind ik niet reëel. Je moet elkaar hierin vrij laten - oen mens mag toch in het redelijke zijn hobby hebben. Dat geld niet alleen voor de man, evenzo goed voor de vrouw. En daar hoeft je gezin niet onder te lijden. Normaal zing ik één avond in de week, maar in het hoog seizoen gebeurt het wel eens dat ik twee of drie avonden op pad ben. Omdat, de kinderen nu groot zijn gaat dat beter, maar ik deed het vroeger ook. Gelukkig begrijpt mijn man dat en ik weet ook dat hij tus sen al die mensen zit, als ik optreed" En haar man zegt: „Het is jammer dat mijn vrouw niet in de gelegen heid is geweest haar stem te ont- wikkelen^ maar aan een hogere stu die valt niet te denken. Het is haar hobby en ik heb wel eens geprobeerd om haar op donderdagavond, als de televisie mooi is, te verleiden om thuis te blijven. Het helpt je niks, maar dat is nu juist het échte dat ze door niets weerhouden wordt. Ik ga van het standpunt uit dat een huis vrouw op redelijke manier gelegen heid moet kunnen vinden voor haar hobby. Daar doet ze nieuwe krach ten mee op. Doet een vrouw dat niet, dan gaat ze onder in de gezinszorg." Haar man méént wat hij zegt. Hij wil het niet openlijk bekennen maar hij is trots als hij zijn vrouw hoort zingen. Door het standpunt „geven- en-nemen" te huldigen, stimuleert hij haar, omdat hij weet dat ze er gelukkig mee is. Rhenen kan trots zijn op zulke „amateurs"! Verfijnd elegante kous Maximale levensduur Gegarandeerd foutloze kwaliteit Zie het kleuren- assortiment KOUSENHUIS Zandstraat 84 Dr. Slot. de Bruïneplein 23 Veenendaal-Zuid Pijper, wonende te Rhenen, Rijksstraat weg 111. NH. 18-9-1961: Berdina, d. v. Gosen Adrianus van Dam en Johanna Alberdina Willem- sen, wonende te Rhenen, Paardekop 14 NH. Ondertrouwd: Arie Geurts, 18 jaar, wo nende te Kesteren, Markstraat 1 en Bea trix Irene de Zoeten, 20 jaar, wonende te Rhenen, Verl. Oude Veenendaalseweg 20. Ger.K. Steven Boonzaaijer, 25 jaar, wonende te Rhenen, Cuneraweg 261 en Elsje van Burken, 21 jaar, wonende te Rhenen, Ou de Veensegrindweg 55. NH. Jacobus Albertus Rou, 20 jaar, wonen de te Wageningen, Tulpstraat 10 en Cor nelia Johanna Adriana van den Hatert, 17 jaar, wonende te Rhenen, Zuidwal 16 NH. Gehuwd: Johan Pieter van Veldhoven, wonende te Veenendaal, Dijkstraat 52 en Jannetje van Swetselaar, wonende te Rhe nen, Rijksstraatweg 251. NH. Toek. adres: Veenendaal, Dijkstraat 52, gehuwd: 15-9- 1961. Louis Bernard Marie Elfrink, wonende te Münster (Dl.) en Huberta Bernarda Adri ana Hoefsloot, wonende te Rhenen, Fred, v. d. Paltshof 42. RK. Toek. adres: Mün ster (Dl.), Hammerstr. 87, geh.: 18-9-1961. Overleden: 11-9-1961: Arie van de Weerd, 70 jaar, wonende te Veenendaal, Rembrandtpark 24', echtgenoot van: Jo hanna Middelhoven. 13-9-1961: Jan Rutgers, 60 jaar, wonende te Rhenen, Utrechtsestraatweg 2b, echt genoot van Cornelia Wilhelmina Udo. Geen K. 14-9-1961: Roelof van Laar, 51 jaar, wo nende te Rhenen, Nieuwe Veenendaalse weg 144, echtgenoot van: Sientje van Breda NH. 18-9-1961: Otto van Schoneveld, 83 jaar, wonende te Rhenen, Valleiweg 61, we duwnaar van: Petronella Johanna Mol. NH. 18-9-1961: Heinrich Hardeman, 79 jaar, wonende te Rhenen, Domineesbergweg 8, echtgenoot van: Alida Blankestijn. NH. EDERVEEN Geboren: Hendrik z. v. H. Beek en L. Drost; Johannes C. z. v. A. van Rhee en G. Cornelissen; Jan z. v. J. Hardeman en C. Verbeek. AMERONGEN Geboren: Heintje, d. v. J. P. ter Maa- ten en F. J. van Grootheest. Ondertrouwd: G. van Nieuwamerongen en W. J. Looijen; H. P. Driessen en H. H. G. Voermans; H. J. Slotboom en F. van der Lee. Overleden: Bart Rensen, 62 jr., echtg. van L. van Toorn. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.) Julianakerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. P. de Jong (H.D.) Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 5 uur ds. P. P. J. Monster van Barneveld. Sionskerk 9.30 uur ds. B. N. B. Bout hoorn van Bennekom, 5 uur ds. D. v. d. Berg (H.D.) Veeneind 3 uur dhr J. Gaasbeek (H.D.) 27 sept. 7.30 uur ds. Middelkoop van Zwolle. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Kui per van Doorn, 5 uur ds. Overduin, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Kuiper van Doorn. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Koolstra van Rotterdam-zuid. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9,30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur Prof. Kremer van Apeldoorn. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Den Her der van Den Haag. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Wiersma van Ede, jeugddienst, 10.30 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Bos, bed. H.D. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr Van Delen van Nieuweroord. Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman (H.D.), 6.30 uur ds. Dijkstra. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur Prof. Zuidema van Amstelveen. Ger. Gem. sym 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woensdag 27 sept. 7.15 uur ds. Lich- tenstein van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Brüsewitz van Utrecht. Ned. Gem. Bond donderdag 28 sept. 7.30 uur Zr. Geene. R.K. Kerk 8 uur vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 27 sept. 7 uur ds. Gebraad. ACHTERBERG Ned. Herv .Kerk 10 uur dhr Jansen van Andelst, 6.30 uur ds. Moll van Drie bergen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst maandag 25 sept. 7 uur ds. Gebraad. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Lekkerkerker van Bergambacht. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donderdag 28 sept. 7.30 uur ds. Lig- tenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst, donderdag 28 sept. 7.30 uur dhr Kamp van Utrecht. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.15 uur „De Schans" mej. ds. Blom, De Bilt. Vrije Evang. Gem. 8 uur ver.geb. Mo lenweg ds. Hamers. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. Mijnhardt's Zenuwtabletten Doktoren en Apothekers VEENENDAAL: Dr. E. C. Reydon, tel. 2134. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider Apotheek SI. de Bruine- plein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. Stegeman, tel. 315. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. ELST, AMERONGEN LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: dr. Kars te Amerongen, tel. 03434-273. Praktijken Buining, Rijnten, Engelhart dr. Engelhart te Doorn, tel. 03430-2447. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250. voor al Uw RIJBEWIJZEN Auto, scooter, vracht wagen Jan Steenlaan 65 Telefoon 3705 Tevens Uw adres voor benzine en olie Weekreclame. Zaterdag op de markt te Veenendaal. 250 gr. echte bakkerskrakelingen v. 75 ct. nu 69 ct. 200 gr. choco- laadjes. licht in gewicht nu 95 ct. Tevens bij besteding van 1,50 ontvangt iedere koper 1x5 grote repen voor slechts 50 ct. Steeds ruime sortering bonbons o.a. Ad vocaat, Rum, Hazelnoot. Kof fie, Cognac en Aardbeien. Voor koek, chocolade en Suikerwerken naar HARKES HOGE BIJVERDIENSTE. Wij zoeken serieueze contact mensen voor de verkoop van ons artikel rechtstreeks aan particulieren. Brieven onder nr. 1246 aan het bur. van dit blad. KIJK ...om de prachtige sportieve lijn, de sublieme afwerking, de comfortabele, royale zitplaatsen en de grote bagage ruimte om zijn unieke wegligging en oersterke motor, om de luchtkoeling-zonder-zorgen, het lage benzine verbruik (1:16) en om zijn moderne topsnelheid van 120 km per uur. Nooii eerder werden zó veel goede eigenschappen in één wagen verenigd I pa -pers. limousine inclusief verwarming, aircondi tioning, ruitensproeiers, achler- uifrijlamp etc. Stationsweg 54 - EDE - Telefoon 08380-2798 HOOFDAGENT: B.M.W. en Volvo voor Ede, Wageningen- Veenendaal en omstreken. 75 dealers, verspreid over het gehele land

De Vallei | 1961 | | pagina 2