KLM hengelos bier Setter Set D H Veenendaler gaat in Denemarken gaslekken zoeken! 0 Wederom bouwgrond verkocht aan particulieren KR UIS WOORDPUZZLE VAN STEMPVOORT jonge hennen L U X O R i Paradies der Matrozen De regen kwam Demetirus en de Gladiatoren merk KLM, Franse dames tegen de Haute Couture RENSWOUDE Pracht handen AANBESTEDEN 500 gekruiste THEATER J 'n Goede raad Als U DE VALLEI UW BLAD! ook hier! Tub'»" Hamea-Gelei Van Stempvoort geelt antwoord op al Uw vervoersproblemen Wij onderhouden dagelijkse auto diensten van en naar: Exp. bedr. Zandstraat 9, Veenendaal manchester werkkleding nodig hebt; eis dan met klem want: MANCHESTER-KLEDING VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961 TWEEDE BLAD „DE VALLEI'' Nr. 75 Werkende vrouw bepaalt de mode De eer van de Parisienne blijkt niet langer afhankelijk van lange of kortere rokken. De Franse mode-ontwerpers zoeken het op het ogenblik meer in details. Ook de verschillende „lijnen" hebben geen levensvatbaarheid. Het gaat nu om kleurencombinaties, verborgen plooien, kraag of geen kraag, om nieuwe nuances. Men verwacht niet, dat de rouwmode van 1962, die alle vrouwen in het zwart ge huld wenst, het inderdaad volgend jaar al zal doen. „We moeten er eerst maar eens rustig aan wennen", zeggen de Frangaises. NIET ZO GRILLIG De mode-ontwerpers zijn tot de con clusie gekomen, dat de vrouwen niet zo grillig zijn, als zij wel eens worden al- geschilderd. Of Balmain de rokken graag twee centimeter langer wil zien en Hein drie, of Virginie juist voor ver korting is en Nina Ricci zich houdt aan de kniegrens, het laat de vrouwen koud. Zij blijven de rokken op dezelfde hoogte dragen als het afgelopen jaar. Ze zullen slechts buigen voor een verschil van minstens 15 cm, niet omdat ze van kras se maatregelen houden, maar omdat ze niet voor schut willen lopen vergeleken met anderen. De tijd is voorbij, waarop de vrouwen na de nieuwste vindingen van Dior de volgende dag al bij de kleermaker in de rij stonden of zelf de schaar hanteerden om een kraag te verwijdei-en ter ere van de décolleté. Het heeft meer dan 5 jaar geduurd voordat ze de combinatie van groen en blauw in hun garderobe dulden en drie jaar om haar opnieuw kastanjebruin en marineblauw te leren waarderen. Het gaat allemaal niet op één dag. De verwachtingen zijn, dat er nog eens marineblauwe blouses gedra gen worden bij groene koepelrokken. De lijn „Jolie Madame" van Balmain heeft een hele generatie nodig gehad. Afge zien van enkele „vrouwen van de we reld" blijken de c?mes geruime tijd te moeten wennen aan een nieuw beeld van zichzelf. WERKENDE VROUW De tegenwoordige mode wordt veel minder bepaald door de huisvrouw dan door de vrouw die buitenshuis werkt. De Engelsman zegt van de laatste: „zij moet 'worden opgemerkt, maar mag niet opvallen". Voor haar ontwierpen de couturiers het strakke japponnetje, de plooirok en het avondensemble. Dit wil zij niet meer prijsgeven. De laatste vijf tig jaar zijn ingrijpende wijzigingen in de mode zeldzaam geweest. Het was de dood van het corset, de verdwijning van de tricot en gedenkwaardige ,New Look' van Christian Dior, die er in slaagde in één nacht de hele garderobe van alle vrouwen op de hele wereld ouderwets te doen zijn. Maar deze veranderingen kwamen overeen met een algemene so ciale omwenteling. Het was het gevolg van twee oorlogen, van een behoefte aan vrijheid en een onbedwingbare dorst naar vergeten luxe. De huidige mode-ontwerpers hebben de tijd niet mee. Daarom zoekt men het min der in nieuwe lijnen, maar in kleine HERFST Wie van 'n herfstboswandeling houdt Ziet nu weer bronsgroen eikenhout Men hoeft er niet voor in Limburg te [zijn Want hier is 't Limburg in het klein Maar heel veel is toch analoog Wel zijn de heuvels hier minder hoog De vele mooie uitzichten, die er zijn Ook hier veel geaccidenteerd terrein Ofschoon de heide nu niet meer bloeit Is er toch veel, wat ieder boeit B.v. de berken met hun witte stammen De vele paddestoelen, zwammen Elk voelt weer, dat het herfsttijd is De avonden worden weer fris 't Vogelheir, dat druk vergadert Voelt ook aan, dat de trektijd nadert Veel is er voor hen te bespreken Voor de verre tocht naar vreemde [streken En is de tijd dan aangebroken Dan is er, als was het afgesproken Voor 't vogelheir geen houden aan Trekken zij hier weer ver vandaan Om in het voorjaar weer te keren Kan men telkenj are constateren Al met al blijft het een feit Veel is te zien ook in deze tijd Voor elk, die er oog voor heeft Voor alles,wat er groeit en leeft J.M. „Om het gouden ei" in Barneveld Op 26, 27 en 28 oktober a.s. organi seert het Streekverband van Landelijke Rij verenigingen „De Gelderse Vallei" het vijfde Indoor Concours Hippique „Om het Gouden Ei" in de grote pluim veehal te Barneveld. Aan dit feest voor paard en ruiter, waar een echt gouden ei de inzet is, zullen vele topruiters uit de landelijke rij verenigingen in Neder land meewerken. De rijbaan zal een oppervlakte van 35 x 70 meter beslaan, waaromheen tribunes met een capaci teit van maar liefst 3000 zitplaatsen. De publieke belangstelling stijgt nog met het jaar. Schaaknieuws Donderdag 14 september j.l. werden in de Ritmeesterkantine de eerste wedstrij den voor de onderlinge competitie van de Veenendaalse schaakvereniging ge speeld. Het tempo was 40 zetten per ls/4 uur. De uitslagen waren: C. Wijnberger H. Heikamp01 A. Blankespoor E. Kalter 01 Dr. M. J. D. v. Dam-J. B. Griffioen afg. J. H. Schell G. A. Blankestijn 1—0 G. R. Kets J. Alsema 1—0 H. J. van Aller C. ter Hogt afg. J. W. Boelens W. C. H. van Dam 10 J. Diepeveen J. de Vries 01 J. H. MeulenbroekM. de Kleuver V2-V2 C. v. Genderen J. N. Elenbaas 01 L. Ebskamp G. Heikamp 10 G. Achterberg Chr. Baars 10 De tweede ronde wordt gespeeld op donderdag 21 sept. a.s. nuances. Men experimenteert met kleu ren, splitjes, plooien. De ontwerpen van Bohan houden slechts kleine veranderin gen in. Pierre Cardin lanceert dit jaar geen nieuwe lijn en is van plan nog twee seizoenen te wachten. De japon „baby doll" van Saint-Laurent heeft de vrouw maar één korte zomer geamuseerd. Ook filmsterren trekken zich minder aan van nieuwe lijnen en vertrouwen haar japonnen toe aan naaisters. Voor de herfst en de winter verandert er niet veel meer. Van het ene seizoen in het andere betekent voor de vrouw nog slechts een „beetje meer" of „een beetje minder". Rumoerig Hulsthorst won In een rommelige en van Hulsthorst- zijde veel te hard gespeelde wedstrijd hebben de vogels met 5-2 het onderspit gedolven. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de wedstrijd een onaangenaam ka rakter zou krijgen, er werd in een vlot tempo gestart waarbij de gastheren een licht veldoverwicht veroverden. Na 5 minuten leidde dit tot de eerste treffer toen de middenvoor een kans goed benutte (1-0). Geleidelijk aan kwa men ook de vogels er beter in en wis ten zij enige gevaarlijke aanvallen op te zetten. Uit een van deze aanvallen glipte in de 20e minuut R. van Donse laar langs de spil der gastheren, welke hem slechts ten koste van een straf schop wist te stoppen. C. van Maanen benutte deze feilloos, waardoor de stand gelijk werd (1-1). Het toekennen van de strafschop was het begin van de on regelmatigheden en hatelijkheden ook aan het adres van scheidsrechter Bar- ten. Tot de rust bleven de partijen ge lijk, doch daarna bleek al gauw dat de vogels niet waren opgewassen tegen het gooi- en smijtwerk van de gastheren. Ontelbare keren moest worden gestopt om meestentijds Valleivogel-spelers op te lappen, de gemoederen te bedaren en de Hulsthorst-aanhang buiten de lijnen te houden, teneinde te verhin deren dat zij de arbiter te lijf gingen. De gastheren wist entenslotte de stand tot 5-2 op te voeren, waarbij tussen de bedrijven door een Vallievogelspeler gewond het veld had verlaten. Na afloop hadden de Hulsthorst-be stuurders de grootste moeite arbiter Barten te vrijwaren van lichamelijk letsel. VOOR OUDEN VAN DAGEN In Engeland is voor de eerste maal een communicatie-systeem gedemon streerd dat speciaal voor ouden van dagen praktisch moet worden geacht, met name voor die bejaarden, die op zichzelf in een bejaardencentrum met afzonderlijke bungalows wonen. Het systeem geeft een voortdurend contact tussen de portier en de inwoners. De Portaphone, zoals het systeem wordt genoemd, is een soort telefoon, met een draagwijdte' van ongeveer 1,5 km. Er kunnen 24 personen, die ieder een eigen oproepsignaal hebben, op deze instal latie worden aangesloten. De Portapho ne kan ook nuttige diensten in zieken huizen en fabrieken bewijzen, alsmede voor veiligheidsdoeleinden. kies uw nylons bij FA. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 UITVOERING KINDERKOOR Op zaterdag 2 3sept. zal het Rens- woudens Kinderkoor haar jaarlijkse uitvoering geven onder leiding van de heer Joh. Wegen, in gebouw Rehoboth. Het koor zal voor de pauze verschillen de liederen ten gehore brengen, terwijl na de pauze de kinderoperette „Het ge heim van de Hofmaarschalk" zal wor den opgevoerd. ,e heer A. Budding, wonende aan het Talmaplein in Vee- nendaal, heeft een uniek behoep n.l. dat van gaslek-zoeker. Met zijn 5 jaar oude Duitse herder Donar reist hij kris kras door ons land om overal naar lekken in de ondergrondse gasleidingen te zoeken. De hond - een prach tig dier - weet het al precies: als hij de auto hoort starten is hij niet meer te houden, 's nachts als zijn baas in een hotel overnacht, blijft hij in de auto slapen en wee je gebeente als je probeert om als vreemde in de auto te stappen. Wat dat betreft kent Donar geen par don. Binnenkort echter gaat zijn baas een paar maandjes naar Denemarken om daar de De nen eens te laten zien hoe wij hier in Holland op zijn vlugst en voordeligst de lekken opzoe ken. Donar mag niet mee. Voor deze gelegenheid heeft hij plaats moeten maken voor de Utrecht se collega, de gashond Kees. - SLECHTS DRIE - [et feit dat de heer Budding al zijn vrije tijd opofferde aan het africhten van honden was er de oorzaak van dat hij een jaar of wat geleden in dienst trad van het Nederlands Gas-instituut. Dit instituut waar bij vrijwel alle gasbedrijven zijn aangesloten, had eens een keer van een gasfitter een brief- ^aahond <2)oM«r macj niet mee je gekregen, waarop heel lako- niek stond dat het misschien wel eens goed was om te pro beren een hond af te richten om gaslekken op te sporen. Deze ideënrijke man was in een Utrechtse straat een gaslek aan het opzoeken toen hij een poli tieman zag naderen met een speurhond. Waarom, zo schoot het door hem heen, ook niet eens geprobeerd een hond op gaslucht af te richten? Er werd contact opgenomen met de rijksopleidingsschool voor speurhonden en vier maanden later was de eerste hond afge richt. Vermoedde men in een bepaalde wijk ergens een lek, dan zocht dc hond zich snuffe- lijd een weg en zodra hij gas rook, begon hij ter plaatse te krabben en later zelfs te blaf fen. Het resultaat was zelfs zo, dat de hond lekjes die het re pareren" helemaal niet waard wa ren, ook nog ontdekte. Iedereen was enthousiast want de tijds besparing was enorm, om nog maar niet te spreken van de kostenbesparing. Eindelijk kon men van de ouderwetse manier van tegel-oplichten-en-meten (zoals een poosje terug in Vee- nendaal een Duitse maatschap pij om de zoveel meter gaten in het wegdek moest prikken) af stappen. In totaal zijn er nu in Nederland drie vandeze hon den, waarvan Donar in Vee- nendaal woont. - INGEBROKEN? - p maandagmorgen stapt de heer Budding en Donar in de auto met aanhanger waarin de meetapparaten opgeborgen zijn en ze komen meestal zater dags weer thuis. Als ze een be paalde opdracht hebben gekre gen gaan ze veelal 's morgens vroeg aan het werk. „Dan heb je niet zoveel last van de men sen en het is voor de hond ook veel rustiger", vertelde de heer Budding. Donar krijgt een lan ge riem aan zijn nek en dan be gint hij met zijn neus langs de grond het wegdek af te zoeken. Hij slaat niet één lekje over, zo scherp is de reukzin van de hond ontwikkeld. De gasleidin gen liggen van 80 centimeter tot IV2 meter onder de grond Zijn baas heeft in die jaren dat hij dit werk nu doet, al heel wat reacties moeten aanhoren. In Assen bijvoorbeeld dacht het publiek dat er ergens ingebro ken was en dat Donar de dader op het spoor was. - DEMONSTRATIE - Misschien zou er nooit publi citeit aan het werk van de honden gegeven zijn. als de hoofddirecteur van het Instituut op een gascongres inKopenha- gen niet gesproken had over de gaszoekende viervoeters. De di recteur wees de verbaasde De nen er op dat het veel efficiën ter kon als ze honden gingen gebruiken. Nou dat wilden de Denen dan wel eens zien en het gevolg was dat één van de drie honden uit gekozen werd voor dit buiten lands werkbezoek. Eerst was men van plan Donar mee te nemen, maar later werd de Utrechtse Kees uitverkoren om daar de nationale kleuren hoog te houden. Lekzoeker N. Cock, zijn baas, gaat natuurlijk mee en ze weten nu al wel dat Kees heus geen last zal hebben van „trottoir koorts". 't Blijft hem hetzelfde - of hij nou in Emmercompascuum loopt te snuffelen of in Kopen hagen, want gas blijft tenslotte gas. De reis wordt gemaakt met de auto van de heer Budding die als chauffeur fungeert. Al met al zal Donar dan enige tijd op non-actief gesteld worden. Geen baas, geen gas, kortom een Hondeleven. Dat de bouw van woningen door particulieren een grotere omvang zal gaan nemen, blijkt uit de verkoop van bouwrijpe grond. Werd enkele maanden geleden bouw terrein verkocht aan de Gebr. van Doorn uit Veenendaal, thans verkocht de raad aan de N.V. Strokenbouw te Loosdrecht opnieuw een perceel grond aan de van Reedeweg. In een vergadering, waarvan het open bare gedeelte vlot werd afgewerkt, wer den enkele belangrijke besluiten geno men. Hier was in de eerste plaats de ge noemde verkoop van bouwgrond, aan de N.V. Strokenbouw. De voorzitter, bur gemeester J. A. Hosang, zette uiteen, dat deze V.N. van plan is woningen te gaan bouwen aan de van Reedeweg. Spreker zei, dat thans alle grond aan de zuidelij ke kant is verkocht met uitzondering van het gedeelte, waarop de grondopslagplaats is gelegen. Omtrent het volgende agendapunt, een verzoek van het Bestuur van de School NA DE RAMP MET DE „HERON" Kapitein H. Bartels van de gezonken kustvaarder „Heron", verlaat met zijn echtgenote de tanker „Port de Bouce", die hen redde en hen naar de haven van Saint Malo bracht. Nr. 78. HORIZONTAAL: 1 de twaalf machtige goden der Germanen, 4 fijne haren zeef, 8 ontgonnen land, 12 onheilaanbrengende godin, 13 eiland van Grie kenland, 14 werktuig, 15 muzieknoot, 16 marktprijs van munten, 17 stuk stof, 18 scheikundig element (afk:.), 19 deel van een boom, 21 plechtige gelofte, 22 zware zoete wijn, 24 wiel, 26 zwartbruine verf, 28 rivier in Rusland, 31 stronkje, 33 geestrijke drank, 34 kleine opening, 36 aardrijkskundige aanduiding (afk.), 38 buitenhaven, 40 deel van een benedenhuis, 41 gesloten, 43 opvliegend, 44 tijd rekening, 45 gehucht a. d. weg van Arnhem naar Apeldoorn, 47 zelfkant, 49 sint (afk.), 50 schande, 51 rivier in Nederland, 53 laag schoven op de dorsvloer, 55 geit, 56 vlegel, 58 sluiskolk, 61 steensoort, 62 huid, 64 optelling, 66 emeritus (afk.), 68 traag van begrip, 69 wezenlijk, 70 soort onderwijs (afk.), 71 schrijfkosten, 73 ge durende (Z.N.), 74 de geboden som, 75 niet een, 76 nevens, 77 gindse. VERTICAAL: 1 koemestvocht, 2 oogziekte, 3 water in Friesland, 4 meisjesnaam, 5 vroeger, 6 gravure, 7 familielid, 8 vlug, 9 voorzetsel, 10 boom, 11 godin v. d. twist, 13 rund, 14 deel van een schoen, 17 meisjesnaam, 20 hoofddeksel, 22 snoer van een hengel, 23 troep ongeordende krijgers, 25 schraal, 27 dorp in Gelderl. on der Druten, 28 woedend, 29 water in Limb., 30 kernspreuk, 32 bereide dierenhuid, 34 merkteken in maten van vloeistoffen, 35 muze van het minnedicht, 37 een weinig scheel, 39 bolrond vruchtje, 40 deel van het gelaat, 42 eenmaal, 46 rivier in Nederl. 48 verstandig (bargoens), 51 koor van zangers, 52 naast, 54 kookt men op, 56 deel van een auto, 57 schoenvorm, 59 een van de zeven wijzen van Grieken land, 60 Europeaan, 61 niet vast, 63 Europeaan, 65 manier van klederdracht, 67 bijwoord, 68 boom, 69 meisjesnaam, 72 voornaamw., 73 foei, 74 scheikundig ele ment (afk.) OPLOSSING Nr. 81 Horizontaal: 1 duiven, 6 keg, 8 servet, 13 kanaal, 14 emotie, 15 Ur, 17 lip, 18 aan, 20 met, 21 s.l., 22 ten, 24 danig, 26 sté, 27 egel, 28 De Steeg, 30 baan, 31 nat, 32 koe, 33 met, 35 mat, 36 Marne, 38 kanon, 40 sloom, 42 smaak, 44 tante, 47 eter, 48 mal, 49 lege, 50 stier, 52 melis, 54 beker, 56 liter, 58 sabel, 60 sea, 62 kar, 64 lol, 65 sté, 67 Otto, 68 kasteel, 71 kerk, 72 mee, 74 no rit, 76 mes, 77 br, 78 els, 80 bok, 81 ere, 83 et, 84 Ameide, 85 Engels, 87 Rossum, 88 rol, 89 oester. Verticaal: 1 Druten, 2 ik, 3 val, 4 enig, 5 nap, 6 Klaas, 7 genie, 8 som, 9 eten, 10 rit, 11 V.E., 12 talent, 16 re gaal, 19 anti, 21 staart, 23 net, 24 Deens, 25 gemak, 26 Sam, 28 dor, 29 Gen, 32 Kamerik, 34 totebel, 36 motel, 37 em mer, 38 kalis, 39 nagel, 40 sas, 41 loei, 43 aal, 45 nek, 46 eer, 51 toeter, 52 Me- ran, 53 salet, 55 entree, 57 tak, 59 Bol, 60 somber, 61 Ate, 63 stro, 65 Sem, 66 ekster, 69 sober, 70 eikel, 73 bleu, 75 pree, 78 Ems, 79 sim, 81 ego, 82 els, 84 as, 86 st. met de Bijbel om financiële medewerking tot het plaatsen van een circulatiepomp t.b.v. de centrale verwarmingsinstallatie, deelde de voorzitter mede, dat door een te trage circulatie van het water in de buizen, de achterste lokalen niet vol doende worden verwarmd. Volgens de installateur is dit een afdoende maatregel. Een volgend zeer belangrijk punt wa ren een viertal begrotingswijzigingen, waarbij het crediet is aangevraagd voor het verbeteren van een aantal in slechte staat verkerende wegen. Het zijn: de Pa rallelweg, de Veenweg, het noordelijke gedeelte van de Kooiweg en de oprit naar de Rode Haan. De voorzitter deelde mede, dat er misschien een mogelijkheid be staat gelden voor deze verbeteringen aan te trekken. Zeker is dit echter nog niet, daar de begroting voor 1961 nu reeds met een groot tekort is berekend. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad hierop een geldlening aan te gaan van 188.000,ter financiering van de wegaanleg in het noorderkwartier. Hier aan is reeds begonnen met de Bekerweg. De Daatselaarseweg en de Ubbeschoter zullen zeer spoedig volgen. Tevens besloot de raad de presentiegel den voor het bijwonen van raadsvergade ringen te verhogen tot 7,50 per verga dering. Tevens kregen ook de wethouders een verhoging van hun salaris van 200,- per jaar. In de rondvraag vroeg de heer Ooste- ring wat de oorzaak was dat de Barne- veldsestraat niet vlak is. De voorzitter zei, dat deze weg vorig jaar is aangelegd en van een slijtlaag is voorzien. Nu moet worden gewacht tot de weg voldoende is gezakt. Hierna zal een deklaag worden aangebracht, waar door de oneffenheden, welke thans be staan zullen zijn weggewerkt. De heer Zweers vroeg of er een mo gelijkheid bestond tot het plaatsen van een lantaarn bij de bushalte bij „De Den nen". De voorzitter zegt, dat dit heel erg moeilijk is, omdat een nieuwe kabel daar heen zal moeten worden gelegd. Dit brengt hoge kosten met zich mede. Spre ker zegt toe een en ander met de PUEM te zullen bespreken. Hetzelfde raadslid zei eveneens, dat verschillende inwoners overlast hebben van doortrekkende woonwagenbewoners. De voorzitter zegt, dat men hiermede op hoog niveau bezig is. Door het instellen van centrale woonwagenkampen kan wel licht een oplossing worden bereikt. Doch hierover worden nog steeds onderhande lingen gevoerd. Na deze rondvraag ging de Raad over tot een geheime vergadering. Na opening neemt de raad het besluit, dat een uit breidingsplan in hoofdzaken in voorbe reiding is. VEER. Het publiek en de croupiers in een casino in een der Franse badplaatsen (die toch wel iets gewend zyn) werd een dezer dagen opgeschrikt toen zij een voorname zakenman uit Noord-Frankrijk die zich tot dan toe altyd heel correct had ge dragen, de zaal zagen binnen komen van top tot teen „ver sierd" met bont gekleurde vo gelveren. VEENENDAAL, EDE, WAGENINGEN, RHENEN, AMERONGEN, LEERSUM, DOORN, DRIEBERGEN, ZEIST, UTRECHT, 's-HERTOGENBOSCH, TILBURG, BREDA, EINDHOVEN EN HELMOND. Ook verzending door geheel Nederland en België. TE KOOP GEMEENTE VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal zullen op maandag 2 oktober 1961, des voor middags 11 uur ten kantore van gemeentewer ken, Hoofdstraat 42-44 in het openbaar het reconstrueren van de Kanaalweg en de Kas tanjelaan te Veenendaal. Bestek met tekeningen zijn te verkrijgen ten kantore van gemeentewerken, Hoofdstraat 42-44 te Veenendaal tegen betaling van 20,per stel of na ontvangst van een postwissel ad 20,50 HET NEDERLANDSE ROODE KRUIS Afdeling Veenendaal - Overberg Oproep en herinnering aan de (1-jarige) E.H.B.O. cursus van het Nederlandse Roode Kruis, welke begint op woensdag 4 oktober 1961 des avonds te half acht in het Rode Kruis gebouw, achter het post kantoor. Gegadigden worden verzocht zich al daar te melden. Cursus Overberg: Deze zal bij voldoende deelname medio okt. a.s. aanvangen. Aanmelden bij G. v. d. Brandhof, Haarweg 67, Overberg. 11 weken oud G. WESTENENG Bruiuhorsterweg 7, Ederveen, Telefoon K 8387-252 r Veenendaal Van vrijdag 22 t.e.m. zondag 24 sept. vrijdag 7.30 uur. Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 3 en 7.30 uur. Margit Saad - Mara Lane - Pe- ter Westier in: Betoverende vrouwen - matrozenliefde - zeemanshumor, dit alles speelt zich af op een eiland in de stille Zuidzee. Toe gang 14 jaar. Van maandag 25 t.e.m. woensdag 27 sept. Elke avond 7.30 uur. Lana Turner - Richard Burton in: Naar de beroemde roman van Louis Bromfield komt dit meesterwerk van spel en regie tot u in verbijsterende pracht! Toegang 14 jaar. Donderdag 28 september 7.30 uur. Victor Mature - Susan Hay- ward in: Het vervolg op het grootse filmwerk „De Mantel". Toegang 18 jaar. VENDELSEWEG, VEENENDAAL, TELEF. 2376 Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, 10 cent. ook telefonisch: .2376 Rijwielstalling naast het theater gemaakt van HOBTVBSTBB manchester 'ti/eifa va*, 'tbeiï&f Verkrijgbaar bij: Scherpenzeel: Ant. de Ruiter Veenendaal: Fa. Ant. de Ruiter, Hoogstr. 12 Fa. Jac, van Schuppen, Gort- straat 39 (19) In machteloze opwinding wachtte Aram af, wat er ging gebeuren. Zijn handen waren nog steeds gebonden, zodat hij niets kon doen en bovendien was hij zo uitgeput, dat hij als een zak zand op de grond gegleden was, toen zijn bewaker afsteeg. De man had hem achter zijn rijdier geduwd en over de bulten heen slingerde hij zijn speer naar de aan stormende vijand. Enkele ogenblikken later was er een hevig gevecht aan de gang. De aanvallers, die prachtige paarden bereden, waren verre in de meer derheid en Aram begreep direct, dat hun ontvoer ders niet lang stand zouden kunnen houden tegen deze overmacht. Doch wat zou hun eigen lot zijn? Ze konden zich niet eens verdedigen en het was niet waarschijnlijk, dat hun aanvallers enig onderscheid zouden maken tussen bewakers en gevangenen. Plotseling zag Aram, dat het gevaar echter van een heel andere kant dreigde. Zijn bewaker had zijn dolk getrokken en uit zijn woedende blikken be greep Aram, dat de man van plan was, hem te doden, voordat zij misschien beiden in handen van de vijand zouden vallen. Dreigend ging de arm van de man in het wit in de hoogte, klaar om toe te stoten. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1961 | | pagina 3