Setter Set nieuwe NOTEN kleuren nylons 2.5° ELST AMERONGEN Postliuum eerbewijs aan wijlen Dr. Hekster Twee weken cel en ontzegging rijbevoegdheid Besoekt de grote Radio- en Televisie-Show van RADIO BALLEGOYEN ARAM Dipo, de donkere dwerg SCHERPENZEEL RADIO BALLEG0YEN VRAAG EN AANBODj INDE Grote Radio- en Televisie show ALM0NDA CASTAGNA WALN0TTA Fa. Jac. van Schuppen Textielhandel Turlcesteen Nellestijn's Textielhandel Fa. G. J. van de Brink Volksuniversiteit brengt: LEZING OVER MOZART door Wouter Paap De Volksuniversiteit Vcenendaal start morgenavond in 't Trefpunt haar winter seizoen met een lezing van Wouter l'aap met als onderwerp „Ecn spannende epi sode uit het leven van Mozart". Omtrent de altijd harmonisché muziek van Mozart wordt vrijwel steeds aange nomen, dat deze boven of buiten de men selijke emotie tot stand gekomen is. Wanneer men zich in het merkwaardige en dikwijls zeer bewogen leven van Mo zart verdiept, blijkt er echter wel dege lijk verband te bestaan tussen, hetgeen hij als mens doormaakte en hetgeen hij aan het muziekpapier toevertrouwde. Mo zart heeft vele composities geschreven, die van een sterke zielespanning getuigen. Het leven van Mozart is niet zo „glad jes" verlopen, als men zich van dit ge boren wonderkind gemeenlijk voorstelt. Wouter Paap zal aan de hand van brie ven en documenten een periode uit het leven van W.A. Mozart verhalen, welke vol conflicten en spanningen was en Zilveren jubileum Dr. J. G. Thoomes Zondag 1 oktober a.s. is het pre cies vijfentwintig jaar geleden dat Dr. J. G. Thoomes hoofd van de Koningin Julianaschool te Veenen- daal werd. In verband met dit zil veren jubileum zal dr. Thoomes zaterdag 30 september a.s. de gehe le dag te zijnen huize bereikbaar zijn voor hen, die hem met dit jubileum persoonlijk geluk willen wensen. In ons blad van a.s. vrij dag hopen wij hierop uitvoeriger terug te komen. waaruit enige diepbewogen muziekwerken zijn voortgevloeid. Men moet deze voor dracht niet tegemoet zien als een „musi cologische lezing". Het zal een boeiend le vensverhaal worden, waarin de muziek van Mozart voortdurend betrokken zal worden, zowel door voorbeelden aan de piano als door fragmenten, welke per gramofoon ten gehore worden gebracht. De mens Mozart zal eruit naar voren Treden tegen de achtergrond van zijn mu ziek. Bejaarden genoten van zang en goochelen Een groot aantal bejaarden - veel meer dan men er met dit warme weer had verwacht - hebben vrijdagavond de ontspanningsavond van het O.C.B. in gebouw Eltheto bijgewoond. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter van het O.C.B., werd de rest van de avond gevuld door het Hollan- dia Tricokoor o.l.v. Tony Spaan en de Veenendaalse goochelaar Bossini. De Hcllandia-meisjes hadden naast hun gewone programma van vrolijke en luchtige liedjes, ook enkele .speciale' refreintjes ingelast, die bij de bejaar den bijzonder in de smaak vielen. Waar ook van genoten werd, was het optreden van de rappe goochelende Bossini. Eén van zijn meest verbluffende staaltjes was uit één karaf water allerlei soorten drankjes te gieten, die hij de bejaarden liet opdrinken. Al met al was het een zeer gezellige avond. BEJAARDE VROL'VV VERONGELUKT De 72-jarige mevr. E. v. d. Born-v. d. Brandhof, wonende aan de Klomp, is zondagavond toen zij met haar broer aan de rechterkant van de Veenendaalseweg wandelde, van achteren aangereden door de bromfietser V. uit Veenendaal. Het slachtoffer werd deerlijk gewond naar het Streekziekenhuis te Bennekom over gebracht, waar zij j.l. maandag is over leden. Diefstal van lampen uit verlichting Tijdens de Elsterse winkelweek zijn op diverse plaatsen gloeilampen uit de verlichting ontvreemd. De heer Joh. Drost, voorzitter van de E.M.V. heeft voor degeen, die inlichtingen kan geven welke leiden tot opsporing van de da- der(s) 25,uitgeloofd. MEDAILLE VOOR M. v. d. KLIFT De zeven prijswinnaars van de Elsterse winkelweek, die het juiste gewicht van de steen hadden geraden (1300 kg) heb ben de prijs samen gedeeld. De medaille van de burgemeester van Rhenen is in het bezit gekomen van M. v. d. Klift. „Zuid-Oost-Utrecht" voor de microfoon In een nieuw "programma van de NCRV - in de geest van de vroegere familiecompetitie - zal de Cult. Nat. Hist. Ver. ..Zuid-Oost-Utrecht" te Eist op donderdag 2 november a.s. voor de radio te beluisteren zijn. Als tegenstander krijgt het team van „Zuid-Oost-Utvecht een dag tevoren pla een schaakvereni ging uit Amsterdam. De opname vindt ats in gebouw Irene te Rhenen. Het teem van Zuid-Oost- Utrecht bestaat uit de volgende perso nen: mevr. Van Noort en de heren F. Roks, D. Pezarro, J. de Kleuver, C. Knegjes en De ZaqAte. MOEDERCURSUS AMERONGEN In het Groene Kruis-gebouw aan de Kon. Wilhelminaweg zal een Moedercur sus worden gegeven. Deze cursus begint op maandagavond 2 oct. om 7.30 uur en bestaat uit 8 lessen. Jonge moeders en a.s. moeders en an dere belangstellenden worden gaarne ver wacht. Opgave liefst zo spoedig mogelijk bij Zr. A. M. v. d. Bunt, Kon. Wilhelminaweg 63 en Zr. C. Bevelander, Burg. v. d. Boschstraat 4. OEFENAVONDEN E.II.B.O. Het bestuur van de afdelkig EHBO Amerongcn verzoekt ons muif te delen dat vanavond de oefenavonden weer zullen beginnen in het Wijkgebouw aan de Kon. Wilhelminaweg. Alle leden worden dringend verzocht de oefen avonden trouw te bezoeken. Dit in ver band met verschillende activiteiten en het op handen zijnde zilveren jubileum. Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom. LEDENVERGADERING NUT De Maatschappij tot nut van het al gemeen houdt op dinsdag 3 oktober a.s. in hotel Buitenlust haar jaarlijks ver gadering. De voornaamste punten uit de agenda zijn na het huishoudelijk ge deelte, bestuursverkiezing, voorstel con tributieverhoging en bespreking pro gramma 1961 1962. Na de pauze zullen nog enkele kleu renfilms worden vertoond. O.L. School werd naar hem vernoemd Het onlangs genomen besluit van het gemeentebestuur van Veenendaal om de Openbare Lagere School aan de Sandbrinkstraat de naam van „Dr. Heksterschool" te geven, mag beschouwd worden als een posthuum eerbewijs aan een gezien en bekend Veenendaler die zich by zijn leven als een stryder voor het openbaar onder wijs in Veenendaal, getoond heeft. Deze invloedrijke persoon, die behalve arts met ecn drukke praktijk eveneens gemeenteraadslid was en ook in het plaatselijke cul turele leven op de voorgrond trad, heeft zich bijzonder ingespannen voor de ont wikkeling van het openbaar onderwijs in Veenendaal. Bladert men de oude notulenboeken van de afd. Veenendaal van Volksonder wijs door, dan komt hier steeds de naam van Dr. Hekster naar voren. Zo ging hij in 1914 in gezelschap van de heer Labrijn op audiëntie bij de toenmalige Minister UNIEKE SHOW VAN Fa. v. d. Bosch De plaatselijke firma F. v. d. Bosch houdt van daag, morgen en overmorgen een unieke dames handwcrktentoonstcl- ling In gebouw Elthelo. De vaak kost bare en fraaie kollekties zijn aantrekke- lij-k geetaleerd en men heeft voor het publick voldoende ruimte over gelaten zich vryeiyk tussen de verschillende stands te bewegen. Direct al bij binnenkomst valt het com plete interieur op van gobelinstoelen, w.o. een zeer kostbaar exemplaar. De kunstig uitgevoerde show roept talloze herinne ringen op aan vroeger tijden. De afdeling Chinees handwerk toont het fijnere handwerk met de bekende ooster se motieven. De afdeling wandkleden toont zowel klassiek als modern werk, terwijl de kussens, lopers en stoelen van gobelin-werk bijzondere aandacht ver dienen. Het is van de firma een goed idee geweest om de tentoonstelling als het ware in tweeën te splitsen door in het midden van de zaal een mode-afdeling te creëren. De „aankleding" hiervan is een apart staaltje van etaleer-kunde! Voor de jongere meisjes is ook een aparte ruimte met viltwerk dat de laatste jaren erg in opkomst is. Natuurlijk zijn hier figuren als Donald Duck, broer Konijn enz. vertegenwoordigd en het is haast ongelooflijk welke resul taten bereikt kunnen worden op dit ge bied met vilt. Deze voor de gehele om geving unieke tentoonstelling, zal onge twijfeld veel vrouwelijk publiek trekken! De show is iedere dag geopend van twee tot tien uur. Kinderen beneden de 15 jaar hebben alleen toegang onder geleide. Kantoormachinc-shovv in „De Korenbeurs" In de bovenzalen van hotel De Koren beurs aan de Markt, verzorgt Kantoorma- chinehandel J. v. d. Pol en Zoon van middag en morgenmiddag een interessante kantoormachine-show. De laatste tijd gaat menig kantoor, me de door het personeelstekort, over tot een snelle mechanisatie, waardoor bij voorbeeld de factureer- en boekhoudma chines sterk in de belangstelling zijn ko men te staan. Enkele importeurs zullen deze machines op de show demonstreren, zodat men zich op dit gebied zeer des kundig kan laten voorlichten. Vooral voor hen, die dagelijks op kantoren met ma chines te maken hebben, is deze twee dagen durehde show bijzonder interessant. om de onderwijstoestanden in Veenen daal te bespreken. In hetzelfde jaar stelde Volksonderwijs voor om voor de kinderen van de o.l. school geen St. Nicolaasfeest te houden, omdat men in deze „dure tijd" de bur gerij niet lastig durfde vallen met een collecte. Dr. Hekster verzette zich tegen dit besluit, omdat hij de kinderen niets wilde onthouden, doch hij vond geen ge hoor. Een jaar later wilde men een school reisje maken met de kinderen en de kos ten zouden dan 1,35 per kind bedragen. Het bestuur van Volksonderwijs had er een zwaar hoofd in maar weer is het Dr. Hekster die voor de kinderen in de bres springt. Hy stelde voor om by „de gegoede burgerij" een kollekte te houden om het benodigde geld hyecn te brengen. En de arts had succes. De reis, die hij ondanks zijn drukke praktijk zelf mee maakte, ging tot groot genoegen van de kinderen door. Nieuwe school Een commissie van toezicht op het On derwijs is eveneens te danken aan het initiatief van Dr. Hekster. Enige tijd la ter werd de arts voorzitter van Volkson derwijs en van de Oudercommissie van de school. In zijn liefde voor dit werk ging hij zelfs zover dat hij zijn huis beschik baar stelde om er de bestuursvergade ringen te houden. In 1932 moest er een nieuwe openbare school komen en de kans bestond dat de nieuwe school op een zeer ongunstig punt in Veenendaal gebouwd zou worden. Het waren de heren Hekster en Sandbrink die er voor zorgden dat de school bij het postkantoor terecht kwam. In de notulen van een vergadering van 1940 leest men plotseling: „Door het over lijden van Dr. Hekster verliest de afde ling Veenendaal van Volksonderwijs één harer eminentste leden, die zeer veel voor Volksonderwijs en de openbare scho len in Veenendaal heeft gedaan." Een vurig strijder voor de opvoeding en ontwikkeling van het kind op een wijze, die hij dacht dat het goed was, was heen gegaan. Eerbewijs Vandaar ook dat het een goede gedach te is geweest om de o.l. school aan de Sandbrinkstraat naar wijlen Dr. Hekster te vernoemen. Ook de nabestaanden van dr. Hekster hebben dit gebaar op prijs gesteld. Ir. Hekster uit Oegstgeest en mevr. Kaas-Hekster uit Amsterdam boden na mens hun broer in Zuid-Afrika een grote foto van wijlen hun vader aan om in de naar hem genoemde school te worden op gehangen. Deze aanbieding werd ook bij gewoond door de wethouders C. N. van Kuyk en Joh. van Hardeveld. TSJOMBE LEGT KRANS BIJ KIST VAN HAMMARSKJOELD. In de kerk van Ndola in Noord-Rhodesia legt Moise Tsjombe president van Katanga, ecn krans bij de kist van Dag Hammatfskjoeld, de by Ndola door ecn vliegtuigongeluk om het leven gekomen algemeen secretaris van de Verenigde Naties. Hammarskjoeld was op weg naar Tsjombe voor een onderhoud over de toestand in Katanga, toen hy verongelukte. Wilde rit in Ederveen voor de Rechtbank: i sense iirtoi :n, Ibl Zaterdagavond 1 juli tydens een uitvoering van het Ederveenie muziekkorps Irene reed een halfdronken motorist op de Hoofdweg te Ederveen insop een groepje luis teraars nadat eerst een politieman, die hem aan wilde houden, *l>yna omver gereden was. De 29-jarige mcj. V. uit Ederveen werd door de motor tegen het wegdek ge slingerd en gewond. Vrydag stond de motorryder, V. sleper te Ilenswóude, voor het kantongerecht, waar hem het ryden zonder rybewys ten laste werd gelegd. Voor een vervolging wegens het ryden onder invloed van alcoholhoudende drank achtte de rechtbank nog geen termen aanwezig. De eigenaar van de motor, die die zaterdagavond duopassagier geweest was, P., stucadoor te Scherpenzeel, moest eveneens voor het gerecht ver schijnen omdat hij V.'s overtreding zou hebben uitgelokt. Dat is me wel wat fraais geweest, merkte rechter v. d. Brand op. U hebt daar volgens de politie 75 km gereden en bovendien allerlei mensen de schrik op het lijf gejaagd. Dat zal zo'n vaart wel niet gelopen hebben, suste V. Dat liep wel zo'n vaart, viel de rechter uit. Er is een hele ris getuigen, onder wie verscheidene mensen, die in allerijl opzij hebben moeten springen voor de motor of die erdoor geraakt zijn. En waarom hebt u V. die motor mee gegeven, terwijl u wist, dat hij al ver scheidene biertjes op had en niet in het bezit van een rijbewijs was? vervolgde mr. v. d. Brand tegen P. Ik wist werkelijk niet, dat hij geen rijbewijs had, antwoordde die. Dat hebt u tegen de politie dan toch wel heel anders verklaard, wist de rechter. Toen hebt u gezegd: Ik wist, dat V. goed met een motor om kan gaan Hoewel hij niet in het bezit van een rijbewijs is, heb ik hem toch mijn motor laten besturen. Na de taptoe marcheerde het mu ziekkorps van het plein voor de her vormde school de Hoofdweg op, ge volgd door de ongeveer driehonderd toeschouwers. Op dat moment kwamen de beide verdachten per motor aan razen met een snelheid van 75 tot 85 km per uur. De politieman, die het verkeer regel de, gaf hun een stppteken, doch daar werd geen gevolg door snel opzij te aanrijding voorkor half ten val. V. nam intussen heel links een scher zonder snelheid te stoet inreed. Eerst begon hij te remr en slingerde naar li bij verscheidene werden. im gegeven. Slechts |>ringen kon hij een 3n. Wel kwam hij volle vaart en ge- }e bocht, waarna hij rerminderen op de tien meter ervoor In. De motor slipte jks en rechts, waar- :rsonen gevloerd Bij een bloedproef bleek later, dat het alcoholgehalte bij V. 1,5 promille be droeg, aldus de officier in zijn requisi toir. De eis luidde hierna tegen V. twee weken hechtenis en een ontzegging van de rybevoegdheid voor de tyd van twee jaar. Voor P., die wel nfct zelf gereden had, maar toch zijn motor in handen ge geven had van iemand, waarvan hij wist. dat deze reed| vijf, zes of meer glazen bier gedronken had, was de eis 100,of 20 dagea, één week voor waardelijke hechtenis en verbeurdver klaring van de destijds reeds in beslag genomen motor. Voor beiden luidde het vonnis con form de eis, met uitzondering van de voorwaardelijke heaitenis voor P., die kwam te vervallen.-! (20) In die enkele wanhopige seconden, terwijl aan alle kanten de pijlen om hem heen suisden, ver zamelde Aram zijn laatste kracht. Zijn been schoot omhoog en trof zijn aanvaller tegen de schouder, zodat de man het evenwicht verloor en over hem heenviel. Doch de dolk was nog steeds in zijn han den en ieder ogenblik verwachtte Aram de genade- stoot te zullen krijgen. Doch plotseling voelde hij het lichaam van zijn aanvaller verslappen. De man slaakte een gesmoorde kreet en de dolk viel uit zijn handen. Een pijl van de vijand had een einde aan zijn leven gemaakt, voor hij zijn voornemen ten uit voer had kunnen brengen. Doch daarmee was het gevaar nog lang niet geweken, want de vijandelijke ruiters waren nu overal. Met hun speren en zwaar den hakten zij op hun slachtoffers in, en Aram verwachtte ieder ogenblik, dat ook hij getroffen zou worden. Met zijn gebonden handen tastte hij naar de dolk, die de ander had laicn vallen en na een onmenselijke inspanning slaaïrie hij erin, het wapen te pakken te krijgen. Dochjin deze toestand kon hij er niets mee beginnen. Wanhopig keek hij om zich heen naar de anderen, dlbh de logge rij dieren, die overal lagen ontnamen hem het uitzicht. Maar plotseling hoorde hij een luide stem de stem van Dipo! (wordt vervolgd) BROMFIETS GEKRAAKT DOOR AUTO De bestuurder van een personenauto, komende van de Holleweg, verleende geen voorrang aan een bromfietser die op het rijwielpad langs de Kon. Wilhel minaweg reed. Bij de aanrijding die hierdoor ontstond, werd de bromfiets zwaar beschadigd. De bromfietser liep ontvellingen aan zijn gezicht op. DADERS BROMFIETSDIEFSTAL GEPAKT In de nacht van zondag op maandag van het vorige weekeinde werd bij een inwoner van Amerongen ecn zo goed als nieuwe bromfiets ontvreemd. In middels is deze weer terecht, daar bij de Belgische grens de daders konden wor den aangehouden. Het waren twee pu pillen uit een inrichting. NIEUWS VAN „DE VRIJE WANDELAARS" Zaterdagmiddag hebben „De Vrije Wandelaars" uit Amerongen deelgeno men aan de Wolmars te Veenendaal, ifiet vier groepen. Groep 1 o.l.v. de heer Klomp, behaalde een fraaie 5e prijs met een puntenverschil van 28 op de eerste prijswinnaar, hetgeen een mooi resultaat is. Zoals altijd liepen ook nu weer alle DVW'ers het parcours geheel uit, zodat elke groep ook nog een fraaie groeps- prijs in ontvangst kon nemen. De trai ning is in verband met de vroeg in vallende duisternis en de daaraan ver bonden gevaren stopgezet tot het voor jaar. Het is niet uitgesloten dat er nog aan enkele tochten deelgenomen zal worden. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES WOLLEN DEKENS 1 -pers. I 14.75 ■fr WOLLEN DEKENS 2-pers. f 18 75 MANUFACTUREN BE DOE NalEOlK ANTEN vunwwnu GORTSTR.39 NIEUWE CURSUS Maandag 2 October aanstaande start de Avondnijverheidsschool met een kleine 40 leerlingen. De eerste avond zal besteed worden aan bespreking van het lesroos ter en de benodigde boeken. Verder zal er door de heer Fousert uit Woudenberg les worden gegeven in vaktekenen me- taal. Bos uit Woudenberg, vaktekenen bouvakken. Niels uit Barneveld, A.V.O. bouwvakken. Niels uit Barneveld. A.V.O. technisch schetsen en Appelhof uit Scher- j penzeel, A.V.O. metaal. Met name waar het gaat om de hier boven genoemde „fall-out" zullen zij de bescherming bij voorkeur dienen te zoe ken in d^ eigen woning, aangezien het mogelijk is, dat men daarin meer dagen achtereen, van de buitenwereld afgeslo ten, zal moeten verblijven, voedsel en drinken ter beschikking moeten hebben, eenvoudige medische hulp kunnen verle nen dokter en verpleegster komen er evenmin door en de radio-actieve straling zo goed mogelijk buitensluiten. Richtlijnen werden thuisbezorgd Met ingang van 25 september j.l. heeft de PTT een aanvang gemaakt met de huis-aan-huis bezorging in alle Neder landse gemeenten van de „richtlijnen", welke men daarbij nodig heeft. Voorts wordt aangeraden te zorgen voor een kleine „ijzeren" voorraad (bij voor keur geconserveerde) levensmiddelen, zo dat men het ongeveer een week zal kun nen „uitzingen". Paketten noodvoedsel in gecomprimeerde vorm, een soort scheeps beschuit, worden eveneens in de handel verkrijgbaar gesteld. Met al even grote nadruk stelde de Mi nister, dat deze voorziening niet moet worden getroffen uit vrees voor een mo gelijk voedseltekort, maar omdat de mo gelijkheid bestaat, dat men gedurende enige tijd geen leverancier kan bereiken en ook geen winkel geopend vindt. Het heeft dus niet de minste zin voedsel te gaan hamsteren. Iedere huisvrouw kan het best zelf bekijken hoe zij deze voor raad kan samenstellen en regelmatig ver versen, en ook daarvoor geven de hier voor genoemde „richtlijnen" de bevolking aanwijzingen. Vanzelfsprekend denkt men bij derge lijke gevaren aan schuilgelegenheden. Die kunnen er echter alleen zijn voor het pu bliek op straat, dat plots door alarm zou worden overvallen. Zou men, zo zei Mi nister Toxopeus, voor heel de Nederlandse bevolking schuilkelders hebben willen bouwen, aangenomen dat zulks al moge lijk zou zijn, dan had men na de oorlog de woning-, fabrieks- en scholenbouw practisch moeten stopzetten. De allereerste en belangrijkste maatre gelen moet ieder zelf nemen voor eigen gezin, in eigen huis. Daarnaast heeft de regering een uitgebreid apparaat opge bouwd in de Organisatie Bescherming Bevolking, de BB, dat niet alleen in geval van nood hulp verleent, maar ook thans reeds door advies en raad de bevolking bij het nemen van maatregelen wil die nen. (Nadruk verboden) DE WOLMARS (vervolg van pag. 1) De jury, welke de groepen uitsluitend beoordeelde op de verharde wegen, moet ongetwijfeld voor een moeilijke taak hebben gestaan. De heer Smaling uit Rotterdam, voorzitter van de NCWB bekende dit dan ook toen hij begon aan de prijsuitreiking op de 15 km. „Er is getracht een zo onpartijdig mogelijke jury samen te stellen en ik geloof dat men hierin volledig is geslaagd. On danks dat is onze taak bijzonder moei lijk geweest", zo sprak hij de in' span ning wachtende deelnemers toe. De prijzen Behalve dat iedere deelnemer een fraaie herinneringsmedaille uitgereikt kreeg - er waren er 600 te weinig omdat er niet op zo'n grote deelname gerekend i was - verwisselden tien grote bekers en I negen zuilen van eigenaar. Telt men i daarbij het aantal extra prijzen o.a. voor de groep die zich het eerst had aangemeld en een „afscheidsbeker" van de heer en mevrouw Spanjerberg, dan bewijst de omstandigheid dat om tien minuten vóór zeven alles kant en klaar was, dat de mars uitstekend georgani seerd en gepland is geweest. Iedere keer als er door de microfoon de naam genoemd werd van een prijs- wwinnende groep, ging er een luid hoera op. In al deze gezellige drukte knoopte wij eventjes een gesprek aan met een agent van de Haarlemse ge meentepolitie. Wij vroegen naar de in drukken van zijn tocht: „Ja, het liep een beetje zwaar hé. Het was voor drie kwart bos en zodoende teveel bospaden. Ik doe nu al voor de vijfde keer mee maar deze mars vond ik niet de mooiste. We hadden onderweg wel mooie uit zichten." Van de politie naar het parmantige groepje verpleegsters uit het Bethesda ziekenhuis in Tiel. De zusters wisten toen nog niet dat ze op de 20 km een eerste prijs hadden gewonnen en het was de leidster van het groepje die het woord deed. „We zijn pas opgericht en het is de eerste keer dat we met een mars meedoen. Ja, de route was zwaar, vooral voor de zusters die vannacht niet geslapen hebben en nu ook mee gedaan hebben." Logisch dat ze dol van vreugde waren toen ze hoorden een eerste prijs te hebben gewonnen. Om half acht was alles weer rustig. De vijfde Wolmars behoorde weer tot het verleden. Maar dat men nog lang plezierige herinneringen aan de tocht zal hebben, dat staat zonder meer vast. De uitslagen 20 km: 1. Bethesda Tiel 698 pnt.; 2. De Vrolijke Zwervers Opheusden 674 pnt.; 3. Olympia Soest 666 pnt.; 4. Trekvogels Overberg 653 punten. 15 km: 1. Sprang-Capelle (476); 2. Olym pia Soest (465); 3. De Waaltippelaars Ochten (461); 4. BEOS Veenendaal (455); 5. Vrije Wandelaars Amerongen (448); 6. Pr. Marijke Buurmalsen (446) 7. Voetje voor Voetje Ophemert (441); 8. Valleitrekkers Achterveld (438). 10 km: 1. Vriendenschaar Bennekom en v. L. Stirumschool Heelsum (resp. 445 en434); 2. Er op Uit Sprang-Capelle (431); 3. De Groentjes Veenendaal (400); 4. Speeltuin Ede (394); 5. Pr. Beatrixschool Veenendaal (394); 6. Temper Avanti (393). Mil. groepen: 2e prijs Reservepolitie Haarlem (597). OP 4 EN 5 OKTOBER 's avonds van 7-10 uur in de zaal van „Het Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan te Rhenen. KOM KIJKEN WAT U TE BIEDEN HEEFT Radio 7 Televisie - Stofzuigers - Wasmachines - Centrifuge's Bandrecorders - gramofoons enz. (Gratis toegang) 1.per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 eent J Te koop een toom zware big gen. Heikamp, Dijkstraat 116, Veenendaal. Hennen te koop, Hy-Line en zwarte S.P.I. met certificaat. 14 weken oud, bij van Gent, Maanderbuurtweg 82, Ede. Te koop haardkachel in pri ma staat. Renswoudseweg 3, De Klomp. Te koop service-dress met draagriemen, platte pet, 2 stofkoppels, dunne sokken, stropdas en overhemden. Bergweg 92, Veenendaal. tel. 3918. Te koop V.W. in uitstekende staat met nieuwe motor en roldak 1500,—. Klaas Ka terstraat 139, Veenendaal. na 18 uur. Te koop goed onderhouden haard prijs 35,Tevens 1- pers. ledikant met bed en spiraal, prijs 35,Te bevr. Wilhelminastraat 24. Rhenen. Witte bruidsjapon te koop aangeboden, 7/s model, maat 40-42 compl. met sluier, tas je enz. Holleweg 32, Veenen daal. Tel. 3662. nü reeds v.a. Gelieve geen geld of goede ren af te geven aan mevr. L. ter Haar-v. d. Vlag. daar door mij niets wordt betaald. L. ter Haar. Rembrandtpark 121, Veenendaal. Te koop mooie jonge hennen aan de leg. Leinweberstraat 3, Veenendaal. Te koop 70 hennen W.L., 4 mnd. oud. Ook in gedeelten. Julianastraat 44, Veenendaal. Te koop een in zeer goede staat verkerende piano. Mevr. Klumpenaar, Van Hogen- dorpstraat 27, Veenendaal. Te huur, van een eengezins woning in Veenendaal-Z„ wordt aangeboden voor één jaar: de woonkamer, eetkeu- kenkamer, en een sl. kamer ged. gemeub. en gestof. 30,- per week. Br. o.nr. 1250 aan het bur. van dit blad. GOED GESLAAGDE SHOW' Voor de Teenager Show, die zaterdag avond in de gémeentelijke eierhal werd gehouden, bestond overweldigende be langstelling. Deze show. georganiseerd op initiatief van een viertal jongens M. Os- nabrugge, J. v. d. Kamp, A. Doornebal en J. Dieteweg, was het een grote voldoe ning dat het aantal bezoekers ongeveer 1400 bedroeg. De muziek werd verzorgd door The white rocking stars uit Driel, The vorie band uit Wageningen, The rocking explosives uit Utrecht en The last boys uit Barneveld en de conferencier was Willy Ruis. De politie, geassisteerd door haar collegas uit Renswoude, hoefde niet handelend op te treden. Te koop prima winteraardap pelen 8,— per mud, thuis bezorgd. C. Appeldoorn, Mid delweg 40, Leersum. Bestel adres voor Veenendaal: De Sav. Lohmanstraat 13. Aangeboden bijles voor mid- bare scholieren ev. met huis werkcontrole. Tel. 3918, Vee nendaal. Aangeboden tegen 1 okt. 1 2 kamers voor dame of heer, liefst b.b.h.h. Veenendaal-Z. Brieven onder nr. 1252 aan bur. v.d. bl. Tel. na 6 u. 3568 Gevraagd flinke werkster. Tijden nader overeen te ko men. Mevrouw van Zanten, Markt 7bis, Veenendaal Tel. 2270. Kies uw Setter Set nylons bij: Gortstraat 39 - Veenendaal Hoogstraat 26 - Veenendaal Nieuwe Veenendaalseweg 33 - Rhenen Franseweg 80 - Eist (U.) Net meisje gevraagd voor winkel en huishouding. Ach terkerkstraat 60. Veenendaal. Een toom biggen te koop. Henken. Spoorlaan 74, Vee nendaal. Te koop een toom beste big gen. Tevens zwart/bonte en rode geitjes. R. v. Wijk. We- teringsteeg 20, Achterberg. Te huur 1-pers. gem. zit- slaapkamer te Rhenen. Brie ven onder nr. 1253 aan het bur. van dit blad. Te koop: Andyvle 5 ct. per stuk, (grote struiken) bij N. Baars. „De Dikkenberg", Achterberg. DIVERSEN Huize ..De Hoek", Spoorlaan. hoek Sparrelaan Zaalver huur. Tel. 3557. Wie mist jong poesje, zwart met witte pootjes en wit befje. Te bevr. J. G. Sand brinkstraat 1 bis, Veenendaal Oliekachel te koop B.N.D. Nieuwe Veenendaalseweg 84. Rhenen. Te koop haard. Te bevragen Jan van Goyenstraat 31, Vee nendaal. Te koop 2-persoons opklap- bed met ombouw en bed. Westersingel 169, Veenendaal Te koop: glaskisten in alle maten, steeds voorradig bij Jansen „De Geerboer", Co- lijnstraat, Veenendaal. Rundlederen vesten 82,— Rundlederen jassen 147,50 Rundlederen jekkers 117,50 Alles uit eigen ateliers, dus veel goedkoper en met 5 jaar schriftelijke garantie. Gazenbeek's U.S.A.-Hal. Hol leweg 32. V daal. Tel 3662. Im. lederen jassen ƒ34,50; motoroverall's 49.50; mo torwanten ƒ9,50; regenpak ken 22.50; regenbroeken 7,50; zuidwesters 2,50. Gazenbeek's U.S.A.-Hal. Hol leweg 32, Veenendaal. Fietscapen 6,50, geen plas tic, met capuchon. Gazen beek's U.S.A.-Hal, Holleweg 32, Tel. 3662, Veenendaal. Geslepen glasplaten voor etalages, toonbanken, tafels en dergelijke worden U goed, snel en goedkoop gemaakt door de glasslijperij Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1, Tel. 2261, Veenendaal.

De Vallei | 1961 | | pagina 2