Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Regering geeft uitgebreide richtlijnen voor zelfbescherming »D e Wereld van WEEK-tot-WEEK levertraan en vitamine Drogisterij TAK Wenken voor bescherming van gezin Wenken voor eerste hulp Actie „Door vrouwen aan vrouwen, één op vijf' Naast bekwaam leerkracht ook aktief Wist u... theoloog ZOWAAR IS DE VALLEI-RIKS? „The Rainbow Rockets" voor het eerst op de planken Een halve eeuw volksonderwijs in Veenendaal en omgeving RENSWOUDE SCHERPENZEEL VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1961 Nr. 77 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel VOORBEREIDINGEN Speciaal voor de vrouw Bij het zilveren jubileum van Dr. J. G. Thoomes Werkterrein Huiskamerbijeenkomsten WAARDE 20,— AB 619909 Morgenavond jubileum-uitvoering Veenendaals Dameskoor Adri Gerssen: „voornamelijk teenagerstijl" Vóór 1920 een heftige strijd STROOIBILJETTEN Inzinking Nieuwe school 8*üouu&ate ffEREN- H00FDSTR 91 VEENENDAAL Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschUnlng V AL LEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per <nm 15 cent Speciale kontraktpryzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Bij alle Nederlandse huisgezinnen zijn deze weck brochures bezorgd met richtlijnen voor zelfbescher ming in geval van nood. Het zijn twee boekwerkjes waarvan er één wenken geeft voor de bescherming van het gezin, terwijl in de ander duidelijk en overzichtelijk wordt aangegeven hoe te handelen bij op gelopen verwondingen e.d. Bovendien organiseert de Landelijke Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening een aktie onder de titel „Door vrouwen aan vrouwen, één op vijf" in de provincie Utrecht, waarmee men wil bereiken, dat één op de vijf vrouwen een juiste voorlichting krijgt over de mogelijk heden van te treffen maatregelen in momenten van rampspoed en gevaar. Hoewel in vele kringen deze voorlichtingsakties worden gezien als de dreigende voorboden van een naderende oorlog, wordt er van overheidswege met klem op gewezen dat zulks NIET het geval is. M.a.w. dat deze akties in deze, van spanning zware tijd valt is een sa menloop van omstandigheden. Reeds jarenlang is langs allerlei wegen het Nederlandse volk voorgelicht onder het motto: Bescher ming Bevolking, begint bij U zélf. Thans is het de regering zelve, die op grote schaal deze aktie is be gonnen. In de brochure Gezinsbescherming worden richtlijnen gegeven in geval van luchtalarm, onverwacht bombarde ment en radioactieve neerslag. Hieruit blijkt wel dat de radio een zeer belang rijk verbindings- en waarschuwings middel is. Geadviseerd wordt om nu de meest geschikte plaats in huis uit te zoeken en na te gaan hoe deze tot schuilgele- genheid ingericht moet worden. Ver der is het bijzonder belangrijk een lijst aan te leggen van alle zaken die in de schuilplaats nodig zijn, als men door radio-actieve neerslag wordt opgeslo ten. Bij „wenken voor eerste hulp" is het kernthema: BLIJF KALM, eerst den ken en dan doen! Met behulp van si tuatie tekeningen die iedereen kan be grijpen, worden alle noodzakelijke han delingen voorgeschreven bij oogverwon dingen, bloedingen, botbreuk, brand wonden enz. „Help uw gezin, uw buren, uzelf als het maar even kan en waar schuw daarna uw dokter of de Ge neeskundige Dienst", aldus de brochure. Naast deze regeringsvoorlichting, wordt er ook nog een aparte aktie in het ka der van de Zelfbescherming gehouden door de provinciale Federatie Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening (FVVH). De opzet hiervan is tenminste één op de vijf vrouwen in de provincie Utrecht door middel van samenkomsten pre cies uit de doeken te doen, wat zij moet doen in momenten van rampspoed en gevaar. Mevrouw A. de Ranitz-de Brauw, echtgenote van de burgemeester van Utrecht, heeft een korte uiteenzetting gegeven over deze aktie. „Ik ben volledig overtuigd van de nood zaak, dat iedere Nederlandse vrouw weet wat ze kan doen om gezin en huis te be schermen tegen de gevolgen van een kernexplosie, al hopen we van harte, dat we deze wetenschap in de praktijk nooit hoeven te gebruiken", zo schrijft zij. Een raak voorbeeld geeft zij als ze schrijft over de sloepenrol. (Boot reis instructies, op oceaan oefenen) „De kapitein is voorzichtig want hij weet dat bij een scheepsramp, zelf al is iedereen op de hoogte van wat hij moet doen, er veel slachtoffers zullen kunnen vallen. NIET, OMDAT ER IETS ZAL GEBEUREN, MAAR OM DAT ER IETS KAN GEBEUREN.". De actie „Door Vrouwen aan Vrouwen, één op vijf" is er op gebaseerd, dat we ook tegen de gevaren die ons dan zou den bedreigen, maatregelen ter beveili ging van ons gezin en ons zelf 'kunnen nemen. Zij is er op gericht dat iedere vrouw dan ook moet weten, welke deze gavaren zijn, en welke de maatregelen zijn die ze kan nemen. dat wij vorige week een foto in de krant hebben geplaatst van drie ge vonden poesjes? dat de politie toen (gelukkig) over stelpt is met telefoontjes om de poes jes te mogen hebben? dat de drie beestjes intussen een goed kosthuis hebben gevonden? dat de gemeentelijke samenwerking tussen Renswoude en Veenendaal voortreffelijk is? dat dit o.m. overduidelijk is gebleken tijdens de grote brand in een boer derij aan de Biesbosseweg? dat dank zij deze samenwerking de brandweerlieden voorzien werden van drank en etenswaren? dat hiervoor binnen de kortst moge lijke tijd 100 flessen bier en limonade en 200 broodjes werden „georgani seerd"? dat de brandweren deze service op hoge prijs hebben gesteld? Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 Zondag 1 oktober a.s. is het precies een kwart eeuw geleden dat Dr. J. G. Thoomes werd benoemd tot hoofd van de Kon. Julianaschool ULO te Veenendaal. In feite tegen de zin van de jubilaris, die dit zilveren jubileum in alle stilte had willen herdenken, wordt zaterdagmiddag van drie tot vijf uur in de bestuurskamer van genoemde school de gelegenheid geboden de jubilaris en zyn familie persoonlijk geluk te wensen. Dr. J. G. Thoomes werd op 24 novemJ ber 1909 te Utrecht gebo- ren. Hij volgde m de Jan van Nassau Kweekschool in zijn geboorte plaats en was op 17-jarige leeftijd reeds zover dat hij examen kon doen. Daar dit pas mogelijk was op 18-jarige leeftijd moest hij een jaar wachten, welke periode hij besteedde aan de Franse taal. Zodoen de behaalde hij, 18 jaar oud zijnde, tege lijkertijd zijn onderwijzersakte en de La gere akte Frans. Amper negentien jaar oud zijnde werd hij benoemd tot onderwijzer aan de Ulo school in Soest. Vier jaar later, in 1932, nam hij de benoeming aan als leerkracht aan een hoofdstedelijke Uloschool. Op 1 oktober 1936 kwam de heer Thoo mes naar Veenendaal als hoofd van Chr. Uloschool, welke later de naam van Kon. Julianaschool kreeg. Behalve het feit dat de jubilaris naast zijn drukke werkzaamheden als hoofd van de school ook nog gelegenheid vond om in 1947 aan de Rijksuniversiteit te Utrecht gepromoveerd te worden tot Doc tor in de Theologie (promotor was de bekende prof. Severijn), heeft de heer Thoomes zijn capaciteiten ook ten dienste gesteld van het plaatselijk cultureel en WIJZIGING JUBILEUM-VIERING DR. THOOMES In afwijking van het j.L woensdag ge publiceerde bericht, zal dr. J. G. Thoo mes in verband met zijn 25-jarig ju bileum als hoofd van de Kon. Juliana school, a.s. zaterdag NIET de gehele dag te zijnen huize aanwezig zijn om ge lukwensen in ontvangst te nemen. Er is namelijk besloten dit tussen 3 en 5 uur in de Bestuurskamer van de school te doen plaats hebben. Inmiddels is bekend geworden dat het Schoolbestuur reeds begin september de jubilaris een receptie had aangeboden. De jubilaris meende echter aanvanke lijk er de voorkeur aan te moeten geven het jubileum in alle stilte te herdenken. Nu gebleken is, dat dit niet mogelijk zal zijn, acht het bestuur het gewenst dat het oorspronkelijk plan tóch uit gevoerd wordt. In ongedwongen sfeer, zonder offi ciële kledij, zal er nu voor ieder die dat wenst, gelegenheid zijn dr. Thoomes -persoonlijk geluk te wensen. maatschappelijk leven. Zo is hij o.m. oprichter van de Volks universiteit Veenendaal, voorzitter van het onlangs opgerichte Cultureel Convent, oprichter van de Chr. Openbare Biblio theek en Leeszaal, hoofd van de in 1950 opgerichte Opleidingsschool L.O. en hoofd van de Handelsavondschool. Op kerkelijk terrein heeft Dr. Thoomes vooral bekendheid gekregen als de grond legger van de Ned. Herv. Kerk „Sola Fi de" en de stichting van het gelijknamige kerkgebouw. Na het behalen van zijn doctorstitel, gaat hij vrijwel iedere zondag hier ter plaatse of elders, voor in de dienst des Woords. Ook als schrijver heeft de jubilaris be kendheid gekregen, n.l. bij het 400-jarig bestaan van Veenendaal, toen hij in sa menwerking met de heer Sandbrink, het gedenkboek „Vier eeuwen Veenendaal" schreef. Aan belangstelling zal het hem dan ook a.s. zaterdagmiddag zeker niet ontbreken. LEZING VAN „EVANGELIE EN INDUSTRIE Uitgaande van de Stichting „Evangelie en Industrie" wordt woensdag 18 oktober a.s. in de Ritmeesterkantine t.o. de Eiken laan een lezing gehouden door Dr. J. H. Scheuren uit Voorburg. Het onderwerp is„ Zijn wij bang voor elkaar"? TECHNISCHE CLUB OPGERICHT In hotel De Wereld te Wageningen zijn de kappers uit Wageningen, Ede, Veenen daal en Rhenen j.l. woensdagavond ge komen tot de oprichting van een tech nische Club. Het doel hiervan is geza menlijk het vakpeil te verhogen. Hiertoe zal éénmaal per veertien dagen een avond getraind worden. WIJZIGING IN GODSDIENSTOEFENINGEN In verband met ziekte van Ds. W. Goed hart zal in de morgendienst van a.s. zon dag in Sola Fide voorgaan Dr. J. G. Thoomes. GEMEENTEPERSONEEL GAAT WEDSTRIJDVISSEN Morgenochtend om zeven uur zullen leden van de personeelsvereniging van de gemeente Veenendaal ingooien in het Spinnemeer aan de Klomp. Op dat tijd stip start n.l. de hengelwedstrijd die door het bestuur van deze personeelsvereniging is georganiseerd. De hengelsportvereni ging „De Rietvoorn" stelde hiervoor wel willend haar viswater te beschikking. Voor de winnaars zijn er prijzen aan de wedstrijd verbonden. Er wordt dikwijls gezegd: „Alles is dan toch weg, niets tegen te doen, er maar niet aan denken". Daar dit niet het geval behoeft te zijn, is dit een gevaarlijke ge moedsstemming. Zonder ook maar enigszins de ernst van het gebruik van kernwapens te verdoeze len. zouden we toch rustiger zijn als we wisten wat er eigenlijk gebeurt, en wat we kunnen doen, want de meeste men sen maken er zich een voorstelling van die niet klopt met de werkelijkheid. De FVVH is terecht van mening dat het het beste zou zijn om alle vrouwen boven de 16 of 17 jaar voor te lichten. Dit komt neer op één-derde van de bevolking. Dit is teveel en niet bereikbaar. Daar om tracht men één op vijf vouwen te bereiken. Dit geschiedt via voorlichtsters die overal in de provincie-plaatsen huiska- mergesprekken gaan houden voor een groep van ten hoogste 10 tot 15 dames, welke bijeen gevraagd worden door de plaatselijke Federaties, organisaties etc. En, om te besluiten met de woorden van mevr. Ranitz: „Door de gevaren te kennen en door de beschermende maatregelen te nemen, vergroten we de kans op levens behoud van onze naasten en van ons zelf als onverhoopt een ramp over ons zou komen." Vorige week is de Valleiriks uit gegeven by boekhandel Stolk te Rhenen en weer niet gevonden. Zodoende is de vinderspremie gestegen met tweeguldenvUftig en is de totale waarde nu TWIN TIG GULDEN. De nieuw uit te geven riks heeft het rode num mer: By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. -r- In de brochure „Zelfbescherming in nood" wordt ook aangeraden te zorgen voor een nood voorraad levensmiddelen, in geval dat men enige tyd geen leverancier kan bereiken. Zoals uit deze foto gemaakt in een groot winkelbedrijf blijkt wordt er voor gezorgd dat veel gevraagde arti kelen zo goed mogelijk verdeeld worden. Morgenavond om precies acht uur be gint in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan de jubileumuitvoering van het Veenendaals Dameskoor onder lei ding van de dirigent Gijsbert v. Zanten. Voor de herdenking van dit tienjarig bestaan is een „elck-wat-wils" pro gramma samengesteld waaraan mede werken het Mannenkoor „De Veenzan- gers" dat o.m. „Stenka Rasin" en „Sere nade d' Hiver" zal brengen. Het jubile- ende koor zingt eerst een klassiek pro gramma om later over te schakelen naar het lichtere genre met een „Vrij- en-blij" programma. De Veenendaalse band „The Three Happys" zorgen dan voor de begeleiding. Plaatsbespreken is morgenmiddag van half drie tot half vier aan de zaal. DURE SCHELDPARTIJ „U moet zich niet bemoeien met zaken, die u niet aangaan",merkte de Utrecht se Politierechter op aan het adres van de 42-jarige autohandelaar H. v. N., uit Amerongen, die zich voor hem moest verantwoorden wegens belediging. Op 1 juli j.l. met zijn auto te Hoeve laken vertoevend op de Rijksweg, had hij zich geërgerd aan een sergeant, die aan twee militairen verbood te liften, wat trouwens ook niet geoorloofd is aan soldaten. Hij had de sergeant de huid volgescholden. Dat grapje kost hem een boete van 80,of 16 dagen hechtenis. De offi cier van justitie had 100,of 20 da gen geëist. Belediging van het gezag wordt hier hoog opgenomen, waarschuwde de officier de verdachte, die maar volhield dat hij de betrokken onderofficier een flauwe kerel vond. Hetgeen hem bijna ook nog een voorwaardelijke gevange nisstraf bezorgde. NIEUWS VAN HET ROODE KRUIS De laatste boottocht met de J. Henri Dunant vindt volgende week plaats. Hieraan zullen zes plaatsgenoten deel nemen. De eerstvolgende bloedplasma-avond is bepaald op dinsdag 17 oktober a.s. in de kantine van de Ritmeester Sigaren fabriek. VROUW VIEL VAN TRAP De 63-jarige mevr. B. viel in haar wo ning aan de Adr. van Ostadelaan van de trap. De val was zo hevig dat zij door de ruit naast de voordeur heenviel en met inwendige kneuzingen naar het Ju- lianaziekenhuis moest worden vervoerd. Sinds drie maanden huisvest het zo lande lijke en rustige Rens woude een complete teenager-band binnen haar poorten. Het is een groepje muzikale jongelui dat zich „The Rainbow Rockets" noemt en dat a.s. za terdagavond by de jaarlijkse uitvoering van de voetbalvereni ging .Renswoude' voor het eerst in het open baar optreedt. Leider van de band is de 19-jarige Adri Gerssen die gitaar, sax, klarinet en trom pet speelt. Zijn drie jaar jongere broed Ru- di leeft zich speciaal uit op de gitaar en behoeft voor menig beroepsmuzikant niet onder te doen. Verdere leden van de band zijn G. v. d. Weerd (17, broer en zus Deighton (resp. 15 en 13) en T. v. d, Bovenkamp. Hun re- terdagavond goed gaat en we blijven in- Zo traden de drie Renswoudse jongelui op, vóórdat „The Rainbow Rockets" was opgericht. pertoir bestaat voornamelijk uit liedjes in het bekende teenager genre. Zo zullen ze zaterdagavond o.m. spelen „When the Sanits", „Nooit op zondag" en het door hen zelf „verdixielande" „Hoe je heette". Adri Gerssen vertelde: „We hebben eerst een tijd met z'n drieen gespeeld op feestjes en zo maar op aanraden van an deren hebben we er een grotere groep van gemaakt. We spelen uitsluitend op ge voel en dat gaat heel aardig. Of we nog andere plannen hebben? Nou als dat za- tensief trainen, dan hopen we veel meer in het openbaar op te treden. Misschien doen we ook wel mee aan teenager-wed strijden zoals pas geleden in Amerongen en Scherpenzeel." Ze hebben grote plannen de jongelui en ze zullen ze ook best weten uit te voeren. In ieder geval zijn ze op de komende vuurproef terdege voorbereid, ook al we ten ze dat de concurrentie die avond in de vorm van een band uit Doorn gropt zal zijn. FILM. Voor het eerst sinds 1928 mogen in de Canadese pro vincie Quebec weer kinderen heneden 16 jaar in de bioscopen worden toegelaten. Het verbod was destyds afgekondigd omdat bij een hioscoopbrand 78 kinde ren waren omgekomen. BROEK. Een Egyptische jon- geban was zo in zijn moralis tische opvatting gekwetst omdat zijn zuster zich in broek en blouse inplaats van in jurk op het strand lag te zonnen, dat hij haar toen hij haar in een tram ontmoette met een zwaar voor werp op het hoofd sloeg. De zuster overleed in het zieken huis, de jongeman zit nu in de gevangenis. WIST U DAT? Op elke hon- derd sterfgevallen onder boeren arbeiders in Frankrijk zijn er elf het gevolg van zelfmoord. Dit onthulde professor Lamar- che op het Internationale con gres voor geestelijke gezondheid te Parijs. WIE ZEI DAT? De voornaam ste karaktertrek van de mo derne kunst is niets te vertel len (te hebben). (André Malraux) STALEN TIJDPERK. Pablo Picasso wordt dit jaar tachtig jaar. Maar hij rust niet. Zijn grote zorg is nog steeds „aan de top van zijn tijd" te staan en nieuwe wegen in de kunst te ontdekken. Sinds zes maan den heeft men hem vrijwel niet buitenshuis gezien, behal ve dan zo nu en dan om een stierengevecht bij te wonen. Hij werkt van de voormiddag tot 's nachts vier uur. En dat elke dag, zoals in zijn jonge jaren, zoals op middelbare leeftijd, zoals kortom hij zijn hele lange leven lang heeft ge daan. Zijn nieuwste beroeps hobby is het werken met me talen. Dag in dag uit snijdt hij stukken staal en zink om ze daarna op zijn manier vorm te geven en tenslotte te be schilderen. Een dezer dagen voltooide hij op die manier zijn twintigste metalen beeld: een stierenvechter op ware grootte. Daarvoor maakte hij een fauteuil, stoelen en een ta feltje. Weinigen nog maar hebben deze dingen gezien. De meester wil niets in het open baar vertonen vóór oktober. Met deze mededeling heeft hij al vast iedereen nieuwsgierig gemaakt. KENMERK. De commissaris van politie in de Franse plaats Royan heeft een bende nozems opgerold, die om elkaar als ben deleden te herkennen en te be wijzen dat ze niet kleinzielig waren, met sigarettenpeukjes zichzelf drie diepe brandwonden in de linkerhandpalm aanbrach ten. Het vieren van een gouden jubileum is niet voor iedere vereniging weggelegd, zeker niet wanneer een dergelijke vereniging een heftige strijd te voeren krijgt en het gemiddelde ledental in tientallen uitgedrukt wordt. Volksonderwijs Veenendaal en omstreken dat om precies te zijn op 29 maart van dit jaar de halve eeuw vol maakte, heeft echter bewezen als vereniging uit het goede hout gesneden te zijn. Vandaar ook dat er op 18 oktober i«.s. een grote feestavond zal zyn met niemand minder dan de bekende conferencier Benny Vreden. De geboortedatum van de gouden jubi- laresse is zoals gezegd 29 maart 1911. Het bestuur bestond uit: voorzitter notaris J. G. Sandbrink, secretaris N. v. d. Ben, penningmeester S. Beumee en bestuurs leden W. v. Son en A. v. d. Poel. Er waren in totaal 18 leden en als doel stond er in de statuten: De bevordering van het on derwijs in het algemeen en in het bij zonder van het openbaar onderwijs. Uit de notulenboeken was op te maken dat de schoolstrijd vóór de gelijkstelling van christelijk en openbaar onderwijs in 1920, bij tijden zeer heftig was. De tegen standers vielen elkaar aan met strooibil jetten en de gemoederen raaktensoms danig verhit. Doordat het ledental spoedig gestegen was tot 57 begon Volksonderwijs het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de openbare scholen te verzorgen, iets wat nu nu nog gedaan wordt. In die tijd gin gen ongeveer 600 kinderen op de beide openbare scholen in „Stichts" en „Gel ders". Volksonderwijs onderzocht ook de klachten over het hoge schoolgeld dat de gemeente in die dagen hief. Op het pro gramma stond eveneens de organisatie en financiering van de schoolreisjes, waar door de ouders niets behoefden bij te dra gen. Alles werd uit collecten bekostigd. Éénmaal in die vijftig jaar is het voor gekomen dat volksonderwijs per brief aan de plaatselijke fabrikanten verzocht om geen kinderen beneden 13 jaar in de fa brieken te werk te stellen. Omtrent de twintiger jaren kwam er een inzinking in de activiteit van de ver eniging, hetgeen toegeschreven dient te worden aan de gelijkstelling van beide soorten onderwijs. Dit duurde echter niet lang. Mede door de bezielende leiding van Dr. Hekster vond Volksonderwijs haar oude veer kracht terug en kwam tot hernieuwde bloei. Het was dan ook een grote voldoening toen in 1932 de nieuwe openbare school aan de Sandbrinkstraat werd gebouwd. Om de bloei van het openbaar onder wijs op alle manieren te bevorderen, liet men geruime tijd een bus rijden, speciaal voor de kinderen die in „zuid" woonden. Ze werden gratis naar de oude school gebracht die toen nog op de hoek van de Hoogstraat stond. Een ander hoogtepunt in deze halve eeuw was de ingebruikname van de mo derne en prachtig ingerichte Rijk van Gaasbeekschool in Veenendaal-zuid, in 1960. Jarenlang had Volksonderwijs, o.l.v. voorzitter J. Sterkenburg, hiervoor ge werkt en mét de nieuwe school werd de kroon op dit werk gezet. Het huidige bestuur bestaat uit voor zitter H. J. Scholten, secretaresse mevr. T. v. d. Wal-Kuitze, penningmeester A. v. Dolder en bestuursleden J. Brouwer, M. de Groot en J. A. v. d. Meulen. Het le dental is gestegen tot 160. In de tegenwoordige tijd gaat Volkson derwijs van de mening uit dat er strijd geleverd moet worden tegen de „verzui ling" van het nederlandse volk. Zij staat op het standpunt dat, als over enkele ja ren ook het middelbaar en het hoger on derwijs geheel „verzuild" zullen zijn, dan vele jongeren vanaf de fröbelschool tot aan het beeindigen der universitaire stu die „alleen in hun eigen, enge kring heb ben doorgebracht". Volgens Volksonder wijs schuilt hierin een groot gevaar voor de eenheid der natie. Daarom wil het voortgaan te strijden voor „één school voor heel het volk". Cefa presenteert: DE DAPPERE REKRUUT De Cefa Veenendaal vertoont mor genavond in gebouw EItheto de film „De dappere rekruut" met in de hoofd rollen Ernst Schroder, Jo Herbst en Ingeborg Schoner. Het is het verhaal van soldaat Paul Kellerman. Een figuur waar met geen mogelijkheid een soldaat uit te maken is, die nu letterlijk alles verkeerd schijnt te doen, die altijd zit in de hoek waar de slagen vallen en toch in wezen wel bereid is, zich in zijn omstandig heden te schikken. Hij onderwerpt zich aan de dicipline voor zover het in zijn vermogen ligt. Kapitein Eisenhecker is zijn compag nies-chef. Na enkele weken is Keiler man de dienst zó zat dat hij door de nood gedwongen een blanco formulier voor toekenning van het IJzeren Kruis 2e klasse met zijn eigen naam invult. Dit formulier heeft hij heel toevallig gevonden tijdens de opruiming van een militair bureau dat door een bomaan val getroffen werd. Het leven krijgt thans een heel ander asject. Keilerman is de held geworden van een gefantaseerd verhaal. Hij wordt bevorderd en overstelpt met eerbewij zen van hen die hem voordien alleen maar dwars zaten. UITVOERING VOETBALVERENIGING In gebouw Rehoboth geeft de voet balvereniging „Renswoude" a.s. zater dagavond haar jaarlijkse uitvoering. Het programma bestaat grotendeels uit muziek, o.a. gebracht door de pas op gerichte band „The Rainbow Rockets" uit Renswoude. Gezien het grote succes van de vorige uitvoering, zijn ook weer „The Happy Players" uit Doorn uitge nodigd^ J^6*?.lo£jCS 3UN6MANS PRISMA PONTlAC OME6A voor betere uurwerken Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 NOVEMBER OPENT NOODSCHOOL Het college van B. en W. van Scher penzeel heeft de raadsleden een brief ge zonden, waarin medegedeeld wordt dat de noodschool van de christelijke streek- ulo aan de Glashorsterdijk maandag 9 oktober aan het schoolbestuur ter be schikking zal worden gesteld. De officiële opening en in gebruikne ming zal plaats vinden omstreeks zater dag 4 november.

De Vallei | 1961 | | pagina 1