Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Met personeels-ideeënbus kan men nog alle kanten uit r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL: „Vader" Diepeveen grondlegger van huidig winkeleoncern Drog. J. F. Tak Stijve grondprijs en meten met twee maten EDERVEEN ELST RENSWOUDE AMERONGEN Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER VRIJDAG 6 OKTOBER 1961 Nr. 79 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bg de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De bus is er; het wachten Is nu op de idcccn. De Veencndaalsc gem. raad heeft n.l. in de openb. verg. van gisterenavond een ideeënbus voor het gcm. pers. ingesteld. F,en bus waaraan een bepaald systeem van bglonen is verbonden. In de toekomst kan het dus voorkomen, dat een personeelslid van de ge meente Veenendaal voor een „uitgebroeid" idee niet alleen aan het eind van de maand zyn normale traktement opstrijkt, maar wanneer dit idee werk- cf kostenbesparend voor de gemeente is, daarvoor nog eens extra wordt gehonoreerd met tenminste 25 en ten hoogste 250 gulden. De gehele raad stemde met het voorstel van b. en w. in principe in, zjj het dan dat er verschillende stemmen op gingen om het maximum per idee hoger te stellen of geheel te laten vervallen. Men meende, dat er wel eens dermate goede dingen uit de bus konden komen, die een hoger hono rarium dan de voorgestelde 250,ten volle waard waren. Veenendaals burgemeester, mr. dr. J. Rozenberg, die de vergadering presideerde, antwoordde hierop, dat het colle ge van b. en w. een voorzichtig college is. Men wilde eerst eens met iets voor de dag komen, dat af te zien is. Heeft men op de duur ervaring dan kan men daaruit de conclusie trekken of de maximum-beloning te laag is. En zou het eens gebeuren, dat er zó'n goed idee uit de bus kwam, dat door het bestaande maximum te laag zou moeten worden gehono reerd dan kunnen b. en w. deze zaak aan de raad voorleggen, en de raad zou dan voor het betreffende idee beloond is tot wijziging van de verordening kunnen overgaan. Mevr. H. Buddingh- de Vries Lentsch (VVD) had overeenkomstig haar onlangs gedane voorstel, liever een ideeënbus voor de gehele bevolking gezien. Het voorstel sloot deze mogelijkheid ook niet uit. B. en W. willen eerst eens experimenteren met een ideeënbus voor de ambtenaren. De heer T. Verkuyl (PvdA) daarentegen was bang. dat men met een ideeënbus voor de gehele bevolking wel eens de kat in de gordijnen zou kunnen jagen. Ook de heer M. Bastmeijer (CH) dacht er zo over. Een publieke ideeënbus zou wel eens meer een klachtenbus kunnen worden. Zo iets kan vruchtbaar werken, maar ook moeilijkheden geven was de mening van de heer Jc. Slok (AR), die er overi gens ook mee instemde. Spreker dacht dat het zou kunnen gebeuren dat een on dergeschikte een idee liever niet inleverde zonder zijn baas te passeren, terwijl de laatste er dan zelf mee zou kunnen gaan strijken. Een andere vraag had de heer G. J. van Deelen (SGP). Kunnen niet al leen de ideeën geld gaan kosten, maar ook hetgeen als uitvloeisel van het idee moet gebeuren? vroeg deze. Koopmanschap Bij een maximum van 250,was mr. J. F. van Leeuwen (AR) bang. dat goede ideeën de gemeente wel eens zouden kun nen worden onthouden. De afstand van S 25,tot 250,— is te klein. Waarop de heer J. Scholten (CH) repli ceerde, dat men toch mocht verwachten van een ambtenaar dat hij ook voor 250,met zijn idee op de proppen kwam. Beide heren vatten eikaars woorden kennelijk enigszins te scherp op. want de heer Van Leeuwen sprak over „de min der aangename woorden aan zijn adres van de heer Scholten", maar het was in het geheel niet zijn bedoeling geweest het gemeentepersoneel hiermee in een kwaad daglicht te stellen. Spreker zou geen ambtenaar een zeker „koopmanschap" kwalijk nemen, als men zou proberen uit een idee behoorlijk munt te slaan. Later bleek dat het de bedoeling van de heer Scholten niet was geweest om onaangenaam te zijn tegenover de heer Van Leeuwen. Het speet hem, dat deze zijn woorden zo had opgevat. Hij bleef er evenwel bij, dat hij verwachtte van de ambtenaren, dat zij altijd met een idee naar voren zouden komen, ongeacht het douceurtje dat er aan vast zat. Achteraf kon wel worden vastgesteld, dat de heren er niet op uit waren geweest iemand te krenken en de zaak was hier mee volkomen in het reine, evenals de ideeënbus een feit. Rechtsgevoel Nogal wat kritiek was er op de prijs, die b. en w. voorstelden te geven voor een stuk grond aan de Molenstraat, hoek Kost- verloren en dat in de eerste plaats moet dienen voor he wegwerken van een „ver velende" bocht in de Molenstraat. Als wel kome bijkomstigheid bij de aankoop van dit stuk grond: er kunnen tevens nog twee huizen worden gebouwd. Een stijve prijs vonden velen en dat gaf wethouder C. N. van Kuijk volkomen toe, maar gerekend naar de prijzen waarvoor de gemeente zelf verkoopt niet abnor maal. Het is een kwestie van waardering en als men zo rekent dan is de prijs de verbetering van de weg en grond voor twee huizen best waard. Wie bouwt daar? vroeg de heer Van Ojik zich af. Op zo'n punt niemand. Ver der staat tegenover deze grond van 10,- per meter de grond van de voortuintjes die de mensen aan de Molenstraat hebben FIRMA C. DIEPEVEEN 60 JAAR Dank z(j het zakeninstinct, het enthousiasme en doorzettingsvermogen van wjjlcn C. Diepeveen, later uiteraard ook van zgn zoons, is het thans mogelijk dat de firma C. Diepeveen, gevestigd in het centrum van Veenendaal, het 60-jarig bestaan mag herdenken. Begonnen als marktkoopman heeft vader Diepeveen in de loop der jaren de basis gelegd voor een winkelbedrijf dat later onder de bekwame leiding van z(jn zoons is uitgegroeid tot een der modernste zaken op dit gebied. Behalve een jubi- leum-aktie voor de clientele, zal het G0-jarig bestaan verder in intieme kring gevierd worden. De grondlegger van dit bedrijf, de heer C. Diepeveen, werd in 1876 in Vee nendaal geboren. Als zoon van een zakenman, zat het handelen hem in het bloed, zodat hij, na enige tijd bij de fa. Gebr. van Leeuwen in dienst te zijn Grondlegger C. Diepeveen geweest, in 1901 voor zichzelf begon. Sinds oktober 1901 kwam zodoende in het handelsregister van de Kamer van Koophandel ook de naam voor van fa. C. Diepeveen „handelende in wol". Het afzetgebied van zijn handels waren vormden de markten in Veenen daal en ver daarbuiten. Klaagt men tegenwoordig wel eens over de moei lijkheden waarvoor men als zelfstan dige komt te staan, ook in vroeger jaren ging het niet van een leien dakje. NEO - CONSERVIET Tot laat in het voorjaar harde, gave en kiemvrije aardappelen met prima kleur. Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 VEENENDAAL Zo ging vader Diepeveen 's maan dagsnachts te voet met zijn han delsartikelen naar Eist, stapte daar op de tram en moest dan om de markt in Nijmegen te bereiken, vanaf Arnhem „meeliften" met een bodedienst! Het bleef niet alleen wol, want de ondernemende zakenman in hart en nieren, zag ook kansen in de verkoop van kousen en spkken, later zelfs in het grossieren van wol. In 1902 opende hij zijn eerste winkeltje aan de' Achter kerkstraat. Samen met zijn familie werd er hard gewerkt en het typeert ook zijn durf toen in 1909 de winkel aan de Achterkerkstraat verwisseld werd voor een groter pand in de Hoofdstraat (waar thans warenhuis Pauk is geves tigd). De zaken gingen steeds beter lopen. Vijf jaar nadat de eerste winkel in de Hoofdstraat was betrokken, moest er omgezien worden naar een groter pand. De fa. Diepeveen verhuisde naar het midden van de Hoofdstraat waar het bedrijf nu nog gevestigd is. Een nieuwe mijlpaal was het jaar 1928 waarin naast de manufacturcnhandel ook overgestapt werd op de confectie. In 1933 - 57 jaar oud zijnde - droeg vader Diepeveen de zaak over aan zijn zoons. Nog vijftien jaar heeft hij de verdere uitbouw van het be drijf mee mogen maken, totdat hij in 1948 overleed. Hiermede was een einde gekomen aan het leven van een man die niet stil kón zitten. Hij durfde het aan goederen te gaan importeren uit België, hij zag brood in het exporteren van groenten en fruit en nam het aan. Tijdens de oorlog '14-'18 kocht hij grote partijen hei en verkocht ze weer om bezems van te maken. Kort om een op en top zakenman, wiens werk en initiatief met succes is beloond. De zoons drukten de voetstappen van de vader. In 1949 kwam de meubelzaak er bij en vorig jaar besloten zij tot een grote verbouwing waaruit het huidige pand tevoorschijn is gekomen. Het be scheiden winkeltje van vroeger is thans een bedrijf met een totale vloeropper vlakte van 4500 m*. de eenmanszaak groeide in zestig jaar uit tot ruim 50 man personeel. En er staan al weer nieuwe plannen op stapel. Zo de vaderzo de zoons! afgestaan en waarvoor zij niets gekregen hebben. Voor het merendeel mensen, die door zuinigheid een eigen huisje bij el kaar gespaard hebben tegenover iemand die het wellicht beter kan doen en 10,- per meter krijgt. Daarbij komt nog, dat men destijds voor de tuinen van de Ker- kewijk ook 10,— heeft betaald en er in deze vergadering een voorstel komt om voor de Kanaalwegtuintjes 5,te beta len. Het rechtsgevoel van de heer Van Ojik verzette zich sterk tegen deze han delwijze. Advocaat Wethouder Van Kuijk vond het te prij zen, dat men van een karig bestaan een eigen huisje had gespaard. Maar ten ge rieve van deze mensen komt er ook een nieuwe straat. Wat oc tuintjes betreft moet men beoordelen was deze voor de mensen betekenen. En dan lag dat vol gens spreker op de Kerkewijk en Kanaal- weg wel enigszins anders dan in de Mo lenstraat. Een tuintje, al is het dan niet zo mooi, kan voor deze mensen evenveel waarde hebben als een tuin aan de Kerkewijk voor die bewoners, aldus de heer Van Ojik. Er wordt met maten gemeten. De voorzitter wilde de raadsleden in dit verband er wel cp wijzen, dat men niet in de raad zit als ad vocaat van bepaalde belanghebben den. Men dient het algemeen belang en daarom kunnen de beschouwin gen niet in het subjectieve vlak lig gen. De sfeer van belangenbehar tiging moet men in zijn totaliteit zien. Overigens zijn de eigenaren van deze tuintjes bereid geweest om hun grond voor dit doel af te staan en dat is in hen te waarderen. Deze mensen zijn niet door de gemeente gedwongen. De raad moest zich verder, volgens de voorzitter wel realiseren, dat de voor naamste achtergrond van deze aankoop verbetering van het verkeersvraagstuk betekent. Komt de koop niet vrijwillig tot stand dan komt er een onteigeningspro cedure met alle nadelen daaraan verbon den. De eigenaar kan het perceel ook aan een particulier verkopen. Dan komt de gemeente dus in tweede instntie aan bod en het is in het economische leven zo, dat men beter in het eerste rijtuig kan zitten. De factor tijd speelt een belang rijke rol. Richtprijs De heer Van Deelen, tenslotte stelde voor een gedeelte van de zaak terug te nemen, omdat in het perceel een gedeelte openbare weg was opgenomen, welke grond normaal voor één gulden wordt ge kocht. Mevr. Buddingh vreesde ook, dat men in deze omgeving de prijs van tien gulden als richtprijs zou gaan nemen. Het voorstel-van Deelen ging er door met 13 tegen 6; het voorstel ging gedeel telijk terug naar b. en w. In zijn gebeel namen b. en w. terug het voorstel tot vaststelling van een verordening ingevolge de Bioscoopwet. Dit naar aanleiding van een opmerking van de heer R. Koppenberg ((PvdA), dat, zoals de ontwerp-verordening was gere digeerd, kinderen jonger dan veertien jaar geen bioscoopvoorstellingen mochten be zoeken. Dit zou dan ook voor de Cefa gaan gelden, al vertoonde men films die toegankelijk waren voor alle leeftijden. Afbreken Twee woningen in de Van de Pollstraat werden onbewoonbaar verklaard en daar was de heer Scholten het van harte mee eens. Alleen al omdat het privaat van Üeze woningen bestond uit een ton met een plank er op. De vorige vergadering is besloten met tonnetjes en aan het be gin van deze worden we er weer en gelukkig figuurlijk met de neus opge drukt, zei spreker. De vraag waar het om ging en daar doelden ook andere raadsleden op was of men de eigenaren kon verplichten een behoorlijk closet te plaatsen. Volgens wethouder Joh. van Hardeveld was men volgens de bouwverordening verplicht de woning in een behoorlijke staat te hebben en wethouder Ant. de Ruiter voegde hieraan nog toe, dat men 150,premie krijgt voor de aanleg van een nat closet. De onderhavige woningen zijn eigen dom van de gemeente. Volgens de voor zitter waren de bewoners niet op korte termijn door te schuiven naar andere woningen. Wel kon spreker de verheugen de mededeling, dat van het contingent voor 1962 een deel is bestemd voor de ver vanging van krotwoningen. Dit betekent automatisch, dat dergelijke mensen eruit worden gehaald en dan is er vervolgens maar één oplossing: afbreken van de ou de huizen. Hoger gezag Blij waren alle leden met het voorstel Kand. Tigchelaar wordt Zendingspredikant in Afrika Kandidaat J. J. Tigchelaar uit St. An- thoniepolder in Zuid Holland zal dins dagavond 10 oktober a.s. om half acht in de Ilroederkerk te Kampen worden bevestigd tot zendingspredikant van de Nederlandse Hervoimde Kerk om in dienst van de Gereformeerde Zendings- bond uit te gaan voor de Bwana Loub- ser-zending te Eldoret in Kenya (Afri ka). De bevestigingspreek zal worden ge houden door ds. L. Blok uit Capelle aan den IJssel, terwijl de bevestiging zal geschieden door ds. A. Meijers uit Utrecht, voorzitter van de Gereformeer de Zendingsbond in de Nederlandse Hervormde Kerk. In diezelfde dienst zal kand. Tigchelaar, die op 24 novem ber a.s. met een vliegtuig naar Kenya hoopt te vertrekken, intree doen als zendingspredikant en zal hij tevens worden afgevaardigd als zendingspre dikant Nadat de heer Tigchelaar van juli 1958 tot februari 1959 ruim een half jaar in de toen nog in wording zijnde wijkgemeente 5 van de Hervormde ge meente te Veenendaal pastoraal werk had verricht heeft hij tot juli van dit jaar ruim twee jaar de Hervormde ge meente van St. Anthoniepolder in de clasis Dordrecht nis hulpprediker ge diend. tot het aanleggen van een rolschaats-ijs- baan bij de kleuterschool „De Blokken doos". De heer Van Deelen wilde toch wel graag zien, dat de raad de bevoegdheid hield over de tijden van openstelling van de baan. Spreker bedoelde, dat de baan op zondag gesloten moest zijn. De voorzitter kon deze toezegging niet doen, omdat bij hem de vrees bestond dat de raad in strijd kwam met de bepa lingen van een door het Hoger Gezag vastgestelde wet. Het voorstel ging er zonder stemmen tegen door. F. P. Stal nam afscheid als gemeenteraadslid De Veenendaalse gemeenteraad nam gisteravond ook afscheid van de heer F. P. Stal (KVP) die in verband met een benoeming naar Harderwijk vertrekt. In verband met de beschikbare plaats ruimte komen wij hierop uitvoerig terug in de a.s. woensdageditie. 22,50 WAARD! Ook deze week heeft niemand de Valleiriks weten te ontdekken. Het bankbiljet was uitgegeven bg Brandstoffenhandel van Kooten, Eist Utr.). tye vinderspremie is hierdoor weer gestegen tot tweeëntwintig gulden vgftig. De nieuwe riks heeft het rode nummer: AS 384534 Bg inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. SPREEKBEURT IN SIONSKERK Op donderdag 12 okt. a.s. hoopt ds. T. Doornebal een spreekbeurt te ver vullen voor de Jongelingsvereniging „Immanuël" in wijk zuid. Deze dienst wordt gehouden in de Sionskerk. WANDELFEDERATIE KOMT BIJEEN Alle leiders en leidsters van wandel verenigingen uit Veenendaal zullen uit genodigd worden om a.s. woensdag avond in de kantine van Hollandia Trico een bespreking bij te wonen van de Wandelfederatie Veenendaal. Het doel hiervan is om gezamenlijk tot de opstelling van het wandelprogramma 1962 te komen. U.S.O. NAAR VEENENDAAL Op dinsdag 17 oktober 1961 komt het Utrechts Stedelijk Orkest wederom in Veenendaal concerteren. Het program ma voor dit concert, dat onder leiding van de dirigent Paul Hupperts zal wor den gegeven en waaraan Bouw Lemkes (viool) en Gé van Koten (hobo) als so listen zullen meewerken, luidt als volgt: 1. Serenade jn D gr.t., K.V. 320 van W. A. Mozart; 2. Concert voor viool, hobo en strijkorkest in d kl.t. van J. S. Bach; 3. Vierde symfonie („Italiaanse") in A gr.t., opus 90 van F. Mendelssohn- Bartholdy.. Omtrent kaartverkoop en plaatsbe spreken wordt verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. EEN GOYA VOOR DERTIG GULDEN. De Zweedse fabrikant en kunstverza melaar Sven Elmovist heeft enige jaren geleden voor dertig gulden een Goya gekocht. Het schilderij toont een jong meisje met gele blouse en rode mof. Een restaurateur in Malmoe, die het doek schoonmaakte, ontdekte de hand tekening van Goya. Ook andere experts zyn ervan overtuigd met een originele Goya van doen te hebben. De waarde van het doek, dat 75 x 62 cm meet, word geschat op 750.000 gulden. De heer Elmovist, die we hier bij zgn schil derij zien, wil het doek verkopen. RECEPTIE RITMEESTER MANNENKOOR In verband met het 25-jarig jubileum van het Ritmeester Mannenkoor, wordt op zaterdag 11 november a.s. in de nieuwe kantine van de Ritmeester Sigarenfabriek een receptie gehouden. Ta wal f dagen later, op 23 november, vindt in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan een jubileumconcert plaats waaraan meewerken David Hollestelle en de Veenendaalse sopraan Coby Die peveen. Resultaat van Gatsometer In ongeveer anderhalve week tgds dat de politie gebruik heeft gemaakt van de Gatsometer, zijn er 51 bekeu ringen gevallen voor te hard rijden. Hiertoe behoren behalve auto's en mo toren, ook de bromfietsen. Rekent men hierbij dan nog de overtredingen die per surveillance-auto afgedaan zgn, dan komt men op het respectabele aantal van rond 70! HOOFD ZELFBESCHERMING BENOEMD Door de burgemeester van Veenen daal is met ingang van 1 oktober j.l. benoemd tot plaatselijk Hoofd Zelfbe scherming, de heer W. C. H. Dekker, inspecteur korpschef der gemeente-po- litie ter plaatse. IIEMA BESTAAT 35 JAAR In het kader van het 35-jarig bestaan van de HEMA, heeft de Hc-ma van de fa. B. Bos te Veenendaal een aantal akties georganiseerd welke speciaal ge richt zijn op de huisvrouw. Men heeft reeds enkele huisvrouwen-verenigingen uit Veenendaal en omgeving uitgeno digd om op bijzondere wijze kennis te komen maken met de nieuwste koliek - ties. Dit gebeurt dan o.a. door mode shows, welke verzorgd worden door een aantal verkoopsters. De dames maakten o.l.v. chefs een rondleiding door de winkel. Ook verenigingen van buiten Veenendaal worden in de gelegenheid gesteld aan deze excursies deel te nemen. BROMFIETSER TEGEN AANHANG WAGEN GEBOTST De 28-jarige bromfietser S. uit Vee nendaal is woensdagochtend om kwart óver zes op de Nieuweweg tegen een aanhangwagen gebotst. De auto stond langs de weg gepar keerd, maar waarschijnlijk heeft S. hem in het geheel niet opgemerkt. Hij reed er met volle vaart tegenop en moest ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht worden. Ter gelegenheid van de Werelddieren dag, bezoeken ieder jaar alle kinderen van de Pr. Ireneschool uit Amerongen het dierenasyl „De Hazenberg". „Ja, dat is al een jaar of vijf zo", vertelde mevrouw von Illseman, die eigenaresse is van het asyl, ons. „Ze brengen dan allemaal wat lekkers voor de dieren mee zoals koekjes, brood en beenderen" Woensdagmiddag was het dan weer zo ver. Onder leiding van het hoofd der school, de heer Terbergen, werd het asyl door zo'n honderd kinderen „be stormd". Voor in de tuin werden ze eerst toegesproken door mevr. Illseman, die de kinderen dank bracht voor hun hulp. „Ik hoop dat jullie altijd respect voor het dier zullen tonen, want ook zij zijn schepselen Gods", zo zei zij. Even daarna werden de 30 katten, 45 honden, 2 ponys en niet te vergeten een allerliefst aapje, heerlijk door de kin deren verwend (zie foto). Overigens is dit tehuis voor zwerven de dieren, dat onder leiding staat van de heer Heere, bijzonder geschikt om samen met de kinderen de dag van het dier te beleven. Aardig is te vermelden, dat de zusjes Janny en Letty Diepeveen al hun vrije tijd hier doorbrengen om de dieren te verzorgen. Het echtpaar Akkermans is hiermee dan ook bijzon der in hun schik, daar zij zo'n paar han dige krachten best kan gebruiken. Het is verbazingwekkend hoe deze kinderen met de grootste honden weten om te gaan en naar hun hand weten te zetten. Mevrouw Illseman die in dit tehuis haar levenstaak ziet, zou lange verhalen kunnen vertellen, hoe dieren vaak moedwillig mishandeld worden. Om enkele voorbeelden te noemen: een aangereden hond werd vastgebonden aan een boom gevonden, maar geluk kig kwam het zwaar gewonde dier in het tehuis terecht. Een nest jonge hon- Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 den van enkele weken oud, moederziel alleen op de Amerongse berg en ga zo maar door. De kinderen worden van dit alles op de Hazenberg overtuigd en meer dan eens is het al voorgekomen dat ze met zwerfdieren kwamen aandragen, die dan in het asyl liefderijk werden ver zorgd. Het asyl is voor iedereen vrij te bezichtigen, op alle dagen. BESLAGEN OF OPEN VENSTERS Voor de knapenvereniging „Ora et Labora" hoopt ds. C. v. d. Weele op donderdag 12 oktober a.s. in de Chr. Ger. Kerk (Hoofdstraat) te komen spre ken over „Beslagen of open vensters?" BRANDWEERWEDSTRIJDEN De jaarlijkse onderlinge brandweerwed strijden van de corpsen uit de gemeente Ede worden zaterdag a.s. om half drie in Ederveen gehouden. De brandweercorpsen verzamelen zich bij café v. d. Linden aan de Hoofdweg. OUDE VETE WERD OPGERAKELD In een café van de heer K. aan de Sta tionsweg te De Klomp kregen twee be zoekers ruzie. Het bleek dat een oude vete tussen De S. uit De Klomp en V. uit Ede de oorzaak was. Er ontstond een vechtpartij waarbij geen verwondingen optraden. De Edenaar V. deed bij de po litie aangifte van mishandeling. OPENINGSAVOND VAN „ZUID-OOST- UTRECIIT" De Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost- Utrecht" houdt op dinsdag 10 oktober a.s. in hotel Stuyvenberg de openings avond van dit seizoen. De heer T. Dirksen, gesecondeerd door zijn reisvriend Joh. van Lakerveld, zal aan de hand van dia's en films ver slag doen van zijn reis door een groot gedeelte van Europa. Hieronder bevin den zich prachtige opnamen van de middernachtzon. LEDENVERGADERING VAN ROODF. KRUIS Op maandag 16 okt, a.s. houdt het Rode Kruis afdeling Renswoude haar algemene ledenvergadering. Hier zal o.m. gesproken worden over een te or ganiseren EHBO-cursus, althans bij voldoende deelname. Zij die hiervoor interesse hebben kunnen zich nu reeds opgeven bij dr. Renken, Holevoetplein 289 in Scherpenzeel en mevr. Grund- lehner, Dorpsstraat 86 in Renswoude. TIP GEEFT TONEELUITVOERING De itenswoudse toneelvereniging TIP geeft zaterdagavond a.s. in gebouw Re- hoboth haar eerste uitvoering van dit seizoen. Opgevoerd wordt „De Spook trein" van A. D. Ridly. Het is een komische thriller die zich afspeelt in het stationsgebouw van een klein stadje ergens in Engeland. Woningbouwvereniging .Amerongen" vergaderde Op de gehouden algemene ledenver gadering van de woningbouwvereniging „Amerongen" is besloten per ingang van 1 januari 1962, gelijktijdig met de huur, ook de rioolbelasting en het vast recht waterleiding te innen. Voorts is een voorstel tot instelling van een klachtenformulier met algemene stem men aanvaard. De voorzitter, de heer G. J. Buis, stelde op de vergadering de leden in kennis van de inmiddels verrichte werkzaamheden. Deze bestonden o.m. uit de wijziging van statuten waarop inmiddels Kon. goedkeuring is verkre gen; het besluit tot de bouw van een achttal premiewoningen en een onder zoek naar de mogelijkheden tot verbe tering van de vooroorlogse woningen en de woningen gebouwd met toepas sing van de verminderde bijdrage-rege- ling 1950. De leden van het voorlopig bestuur werden met algemene stemmen in het definitieve bestuur gekozen. Eveneens met algemene stemmen werden gekozen tot lid van de raad van commissarissen de dames Van den Ham-Kamphuis, Lunshof-Uljee, en de heren K. de Bonte, Chr. Brinkman en W. Bouman. Wethouder De Bonte, sprekende na mens het gemeentebestuur, wenste het bestuur geluk met de betoonde activi teiten. Hij gaf zich spontaan op als lid van de nieuwe vereniging. Tevoren wa ren, buiten de huurders om, nog enige aanmeldingen voor het lidmaatschap binnengekomen. MAANDAGAVOND RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Amerongen komt maandagavond a.s. in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat achttien punten met als belangrijkste het voorstel tot de bouw van een aula op de algemene nieuwe begraafplaats. OPBRENGST COLLECTE De opbrengst van de reclasserings- collecte in Amerongen bedroeg dit jaar ƒ248,80 (vorig jaar 238,18). Het comité dankt een ieder die er aan heeft mede gewerkt dit mooie resultaat te bereiken. VAXLEIWEDSTRIJD UITGESTELD De onderlinge wedstrijd van de EHBO- ploegen uit onze omgeving - de zgn. Valleiwedstrijd - welke op 2 nov'. a.s. gehouden zou worden, fs uitgesteld tot 18 nov. a.s. voor betere uurwerken H00F05TP 91 VEENENDAAL I I III

De Vallei | 1961 | | pagina 1