Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wandelfederatie wierp eerste vruchten af vV >1) e Wereld van WEEK-tot-WEEK levertraan en vitamine Drogisterij TAK Aantal marsen teruggebracht van 10 op 8 Zendingspredikant Tigchelaar naar Afrikaanse negers f WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Veenendaal van half november tot januari verlicht Wij produceren en verbruiken teveel ONGEVALLEN AMERONGEN Agenda RENSWOUDE 35e jaargang VRIJDAG 13 OKTOBER 1961 Nr. 81 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel GEVAARLIJKE SITUATIE Plannen: Beslissing ió weer tijd! Zondag 22 november afscheidspredikatie in Sionskerk Rondvraag WAARDE 25,— AM 135957 Intocht St. Nicolaas hoogstwaarschijnlijk op 25 november AMERIKAAN WAARSCHUWT TEGEN SPILZUCHT Italië zoals Dr. L. van Egeraat het ziet Dinsdagavond bloed geven! (VERKEERS) Consumeren of sterven Ergerlijke vernieling van lantaarns Wë Zaterdag 14 oktober: Cefafilm in WimwÊwmaMÊÊÊÊÊÊBaÊÊÊmm Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Sftoyd* H00FDSTR 91 VEENENDAAL ft Red ak tie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lQnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De pas vorig jaar opgerichte Wandelfederatie Veenendaal een overkoepelend orgaan van vrijwel alle plaatselijke wandelverenigingen heeft dit jaar, zij het dan nog op iet wat gebrekkinge wijze, haar eerste vruchten afgeworpen. Zónder het nuttige werk van deze Federatie zouden er in Veenendaal in het seizoen 1961-1962 maar liefst TIENwandel- marsen zijn georganiseerd, met alle „versnipperings"-gevol- gen van dien. Gelukkig echter hebben alle wandelleiders ingezien dat deze verdeeldheid niet alleen voor de betrok ken verenigingen, maar ook voor de wandelsport in het algemeen funeste gevolgen kan hebben en is er besloten het aantal marsen te reduceren tot ACHT. Tot deze overeen stemming kwam men j.l. woensdagavond tijdens een verga dering van de Federatie, waarbij alle wandelleiders uit Veenendaal waren uitgenodigd en die in de kantine van de Hollandia Trico werd gehouden. Op de vergadering welke geheel in prettige en openhartige sfeer verliep wa ren vertegenwoordigers van de drie wan delbonden NCWB, NWB en Kon. Bond. Nadat de heer Spanjerberg (NCWB) met algemene stemmen tot gespreksleider van deze avond was benoemd, sprak hij een kort welkomstwoord. Hierbij merkte hy op dat zowel de NWB als de NCWB zich aan de gemaakte afspraak gehouden had den door nog geen enkele mars definitief vast te stellen zonder overleg te plegen. De Kon. Bond echter bleek zich niet aan deze afstpraak gehouden te hebben, daar door de heer Methorst reeds een mars was vastgesteldwas vastgesteld op 2 juni „Dit kan een gevaarlijke situatie schep pen," aldus de heer Spanjerberg, „en ik stel voor om het dit jaar door de vingers te zien. Mocht het echter volgend jaar weer voorkomen, dan zal vanuit de Wan delfederatie een oproep gaan naar alle bonden om deze mars te boycotten". Toen alle leiders hun plannen openbaar VERNIELINGEN AAN R.K. KERK De R.K. kerk Salvatorkerk in Veenen- daal-zuid blijkt voortdurend het mikpunt te zijn van baldadige jongelui. Veelal worden de ruitjes ingegooid, zodat de po litie thans een onderzoek instelt naar de dader(s). DUITS BEZOEK AAN DE R.K. INSTUIF In het kader van een uitwisselingspro gramma brengt een groep jongelui uit Recklinghausen (Duitsland) aanstaand weekend een beznek aan de R.K. Instuif te Veenendaal. Na aankomst gaat het ge zelschap 's avonds een grote feestavond bezoeken in Ede. Zondagavond wordt de terugreis vanuit Veenendaal weer aan vaard. ROTARY CLUB VEENENDAAL ERKEND In de eerste helft van dit jaar werd hier de Rotary Club Veenendaal opge richt. Deze club is een onderdeeltje van een wereldorganisatie, waartoe in 1905 de eerste stap werd genomen door P. Harris in Chicago. Het is een vereniging van kooplieden, bedrijfsleiders en ver tegenwoordigers der vrije beroepen. Het doel van de vereniging is de bevorde ring van de beroepsmoraal, het inter nationaal contact en de onderlinge vriendschap. De naam „Rotary" is ont staan uit het feit, dat de leden van de club bij toerbeurt een lezing moesten houden. Tijdens een plechtige zitting in de Petrakerk op zaterdag 21 oktober a.s. zal aan de Rotary Club Veenendaal het charter worden uitgereikt. Daarmee krijgt deze club haar officiële erken ning. DOVO-JUNIORES GAAN NAAR ENGELAND Volgend jaar Pasen zullen de jongens, die spelen in de A-juniores van Dovo de reis van hun leven maken. Zij maken dan namelijk een trip naar Engeland en niet in de laatste plaats natuurlijk om daar te voetballen. De jongens leg gen nu al ieder dubbeltje opzij voor de grote trip en het bestuur is aan het on derhandelen met de National Associa tion of Boys Clubs in Londen over de plaatsen die bezocht zullen worden en waar vanzelfsprekend de strijd aange bonden wordt met een Engelse junio renclub. Deze plaatsen zijn evenwel nog niet bekend. De oversteek zal plaats vinden per boot van Hoek van Holland naar Har wich. De gangmaker van het plan is het elftal van de Engelse Dunston Boys ge weest, dat enkele maanden geleden een bezoek aan Dovo heeft gebracht. OPBRENGST COLLECTE De door de Dierenbescherming, afd. De Gelderse Vallei gehouden collecte ter gelegenheid van Wereld-Dierendag, bracht in totaal op in de drie gemeen ten 230,45. Aan de stand te Scherpen zeel werd voor 150,verkocht en de belangstelling was uitermate groot. Alle milde gevers en geefsters, als mede collectanten een woord van op rechte dank. hadden gemaakt, kon het volgende lijstje worden opgemaakt. NCWB: 1 Veense Jeugdmars, 2Jeugdvier- daagse, 3 Henri Dunantmars, 4 Wolmars, 5 Winterserie. NWB: 1 SSS-Mars, 2 Avondvierdaagse, 3 Herfstmars, 4 St. Nikolaastocht. Kon. Bond: 1 TBC-mars. „We lopen veel te hard van stapel", meende de heer Breekveld, sprekend na mens de NWB. „We moeten gaan beper ken, want anders wordt het meer afbraak als opbouw. Er blijft van de gezondheid van de plaatselijke wandelsport niet veel over en ik doe dan ook een dringend be roep op de aanwezigen om gezamenlijk tot een oplossing te komen". De eerste veer liet Hollandia Trico, bij monde van de heer Spanjerberg die bekend maakte dat de Henri Du nantmars geschrapt zou worden voor dit jaar. De heer Elsakker van SSS (N'WB) trok eveneens zyn mars in en vanaf dat moment begon het voor de Federatie te dagen. Toch was hiermee de „wandel-kous" nog niet af, want met name de heer Breekveld protesteerde tegen de in maart te houden Veenendaalse Jeugdmars. Hij vond acht marsen voor een plaats als Veenendaal nog teveel en zou dan ook gaarne zien dat de NCWB, naast de Hen ri Dunantmars, ook nog de Veense Jeugd mars zou laten vallen. Het voor en tegen werd uitvierig be sproken, maar tenslotte kon iedereen zich verenigen met het standpunt dat zowel de Jeugdvierdaagse omdat dit naar de mening van de NCWB grotendeel een aan gelegenheid van het Jeugdwerk is ge- Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 Zendingspredikant J. J. Tigchelaar met vrouw en twee kinderen (resp. 2llt jaar en 5 maanden), stapt dinsdag 24 november a.s. in het vliegtuig om ongeveer vier jaar te gaan doorbrengen temidden van de negers in Kenya. Ds. Tigchelaar heeft ook nog geruime tijd pastoraal werk verricht in de zuid-wijk van de hervormde gemeente te Veenendaal en zal dan ook op zondag 22 november a.s. zijn afscheidspredikatie in de Sionskerk houden. Het predikantengezin Tichelaar dat door de Ger. Zendingsbond is uitgezonden naar Afrika. PÜF i ^e predikant verblijft thans met zijn gezin bij ds. v. d. Vlist te Ochten waar hij ons het een en an der vertelde over zijn toekomstig werk in het verre Afrika. Zeven jaargeleden kwam hij in contact met de Ger. Zendongs Bond en stond toen op de nominatie uitge zonden te worden als zendeling naar Indonesië. Gezien de verhouding tussen beide landen, werd zijn visum afgewezen, en werd hij voorbestemd voor de provincie Nathal op de zuid-oost kust van Afrika. Ook dit liep weer mis in verband met de rassenpolitiek, waardoor dominee Tichelaar een verklaring moest af leggen, welke niet overeenstemde met zijn levensovertuiging. HOOGLANDEN Niet lang daarna nam de GZB de zorg op zich van de Bwana Loubser- zending in Kenya (het bekende ge bied van de Mau-Mau) in Oost-Afri- ka. Vroeger hadden hier Afrikaanse kolonisten zich gevestigd, schooltjes en kerkjes gebouwd, maar doordat het werk zo'n hoge vlucht nam, acht te men het gewenst dat de GZB dit zendingswerk overnam Het gezin Tichelaar gaat wonen in de zgn. Hooglanden die 3000 meter boven de zeespiegel liggen. Het heeft een negerbevolking met sterk Egyp tische inslag. Naast Engels zijn de hoofdtalen er Swhili en het Nandi, waarmee ds. Tichelaar al druk aan het studeren is. Op de middelste foto de 2llt jarige Eibert Calvinus. Van de jong ste telg (5 maanden) konden w|j door om standigheden geen foto bemachtigen. Zijn „huis" zal vermoedelijk be staan uit brokken leem die op el kaar gestapeld worden en met een beetje cement dichtgesmeerd. Het stadje Eldoret heeft een paar stra ten met winkels en ligt op 320 km. afstand van de hoofdstad Nairobi. De enige weg hier naar toe is een zandweg. SCHOOLWERK De hoofdzaak van ds. Tigchelaar is het schoolwerk. In januari zal ook ds. Lam van Lunteren naar de zelfde standplaats vertrekken, ter wijl zuster Stuurman, ex-hoofd verpleegster van het Streekzieken huis, inmiddels al is gearriveerd voor het medische werk onder de negers. Het gebied waarin ds. Tigchelaar werkzaam zal zijn, heeft gerekend vanuit zijn woonplaats een straal van 60 kilometer. Voor zijn werk zal hij de beschikking over een auto krijgen. Zijn vrouw - een zuster van ds. v. d. Vlist - is onderwijzeres ge weest en heeft zich eveneens altijd tot de zending aangetrokken ge voeld. Zij ziet er dan ook helemaal niet tegenop om met haar twee kinderen alle comfort van de wes terse wereld te moeten prijsgeven en in Kenya een, naar onze begrip pen, primitief leven te moeten gaan leiden. worden als de Winterserie, omdat hieraan uitsluitend geharde wandelaars aan deelnemen als programmatochten niet veel waarde hebben. Het was de heer Elsakker van SSS die de knoop doorhakte en er met algemene stemmen doorgreeg dat er voor het ko mend seizoen acht marsen zullen worden gehouden 4 van de NCWB, 3 van de NWB en 1 van de Kon. Bond. Bij de rondvraag werd geadviseerd om volgend jaar op een vroeger tijdstip met het onderling overleg te beginnen, zodat er meer tijd beschikbaar zou komen om alles rustig te bekijken. Tot slot kwam men overeen om bij de te houden marsen zodanige rustpunten uit te zoeken, waar geen dure consumpties be taald hoeven te worden. (Dit naar aan leiding van de onlangs gehouden Wolmars waar uitzonderlijk hoge prijzen voor con sumpties op de rustpunten, betaald schij nen te zijn.) De Valleiriks begint weer een aantrekkelijke waarde te krijgen. Vorige weck werd hij uitgegeven bij Bakkerij Krol, Achterberg en niet gevonden. Hierdoor is de vinderspremie weer gestegen tot VIJFENTWINTIG gulden. DE nieuwe riks heeft het num mer Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Behoudens goedkeuring van de leden - hierover wordt a.s. maandag avond in een vergadering van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel Nijverheid" beslist - zal Veenendaal vanaf 17 november tot de jaarwisseling verlicht worden. Het bestuur van V.W.V. heeft reeds kilometers kabel en duizenden lampjes gereserveerd, om zodra de tijd hiertoe rijp is, de verlichting aan te brengen. N.N.P. Verhalen over de toekomst zijn niet nieuw. Er bestaat zelfs een com plete literatuur over. Meestal is het ook. niet veel bijzonders. De enkele goede voorbeelden zijn bekend: Jules Verne, George Orwell (1984) en Shaw. Dikwijls wordt ons een beeld uit de toekomst voorgeschoteld, min of meer aan de hand van voorbeelden uit het dagelijks leven. Soms is dat interessant. Het is vooral boeiend wanneer die toekomstbeelden afkomstig zijn van de Amerikaan Vance Packard. Deze econoom, die bekendheid verwierf door de ook hier befaamde boeken „De verborgen verleiders" en „De Statuszoekers"behoort tot een zelfde slag mensen als prof. Parkinson. Met andere woorden: hij stelt hedendaagse mis standen, of wat op misstanden gelijkt, op vlijmende wijze aan de kaak. Het boek „Verborgen verleiders" hield een min of meer bedekte kritiek in op de onzin van het huidige reclamewezen. „De Statuszoekers" gaf al een meer openlijke kritiek op de burgerlijkheid van de Amerikanen, die hun buurman afwegen naar de auto, waarin hij rijdt en de hoeveelheid koelkasten, welke hij in huis heeft staan. Zijn nieuwe boek „The Waste Makers", wat vrij vertaald zo iets betekent als „de verspilproducenten", biedt een boeiend overzicht van de eigenaardige zwakte van de Amerikaanse economie. Overigens ligt het niet alleen in de bedoeling om het centrum te verlichten, maar bijvoorbeeld ook de entree van Veenendaal, in casu de Kerkewijk en Nieuwe weg. De St. Nicolaasaktie is volgens het voorstel gepland vanaf 17 november. De aktie komt vrijwel overeen met de voorjaarsaktie, met dit verschil dat het dubbele aantal prijswinnaars uit de bus zullen komen. De intocht van de Goed Heiligman zal hoogstwaarschijnlijk op 25 novem- Dr. J. G. Thoomes, de voorzitter van de Veenendaalse volksuniversiteit ver hief in zijn dankwoord hetgene, dat dr. L. van Egeraat gisteravond op uitnodi ging van de VU pree ■teerde boven een lezing. Dr. Thoomes gewaagde van een avond vol fijnzinnig kunstgenot, een symphonie, gebracht door iemand die op dit terrein uiterst deskundig is. Niemand van de vrij talrijke bezoe kers van de lezing van dr. L. van Ege raat over Italië zal deze woorden in twijfel hebben getrokken. Weinigen zullen dit gebied met zoveel vakman schap beheersen als dr. Van Egeraat. Toch moet het ons van het hart, dat we één - niettemin toch belangrijk - ele ment in de „uitzending" van dr. Van Egeraat hebben gemist, n.l. leven. Zeker, de rijke stroom aan kleuren beelden was kwalitatief mooi en de welluidende volzinnen van de spreker waren prachtig. Dit alles nam toch niet weg, dat het geheel een beetje „afge draaid" aandeed. Echter, onmiddellijk dient hiertegen over te worden gesteld, dat de manier waarop dr. Van Egeraat zijn toehoor ders wegwijs maakte in enkele stukjes van het wonderschone Italië, treffend was. En ook enigszins in de kunst van het reizen, die hijzelf, getuige zijn pu bliciteit, zo uitermate verstaat. Spreker hield daarbij zijn kritiek op verschillende wijzen van landen be zoeken, waaronder men dan „reizen" verstaat, niet achterwege. „Rome in drie dagen zien" is beslist geen reizen. Zoveel mogelijk van een stad of streek in een bepaalde tijd willen zien, ook niet. Hoofdzaak, zei spreker, is rust; rust die nodig is om bepaalde - en dan liefst slechts enkele - dingen op zich te laten inwerken. ber a.s. plaats hebben. Tijdens de gehouden bestuursverga dering van „Handel Nijverheid" is de secretaris, de heer S. Bos, plotseling ziek geworden. Zijn taak zal voorlopig overgenomen worden door de tweede secretaris, de heer H. Huibers. In de kantine van de Ritmeester Si garenfabriek (by de gasfabriek) wordt dinsdagavond van HALF ZEVEN tot HALF TIEN de bloedpasma-avond ge houden van het Roode Kruis. Deze avond staat onder leiding van Dr. Bis schop. Het Roode Kruis spreekt de hoop uit dat velen zich beschikbaar zullen stellen voor het geven van bloed. VEENENDAAL: Bij de stoplichten op de Kerkewijk zijn woensdagmiddag twee personenautos met elkaar in botsing gekomen, bestuurd door J. en R., beiden uit Veenendaal. Er ontstond alleen ma teriele schade. EDERVEEN: Zondagmorgen reed mevr. J. uit Otterlo met haar bromfiets op de Lunterse kade te Ederveen, echter naast het rijwielpad in de berm. Toen zij den, slipte zij op de hoogopstaande kant. weer op het rijwielpad wilde gaan rij— Zij kwam te vallen en moest met een hoofdwond naar het Julianaziekenhuis te Ede vervoerd worden. OVERBERG. De 10-jarige scholier J. K. is woensdagmiddag aangereden door een personenauto, bestuurd door K. uit Leersum. Met een zware hersenschud ding is het slachtoffer overgebracht naar een ziekenhuis in Utrecht. De twee scholieren die richting Boven haar moest, hadden de gewoonte om een gedeelte langs de spoorlijn te fiet- en. In een onoverzichtelijke bocht heb ben zij de naderende auto niet opge merkt, met bovengenoemd gevolg. Niet lang daarna deed zich op dezelfde plaats een botsing voor tussen een scholier en de bejaarde landbouwer (75) v. d. B. De oude man liep hoofd- en schaafwonden op. SCHERPENZEEL: Het 11-jarig doch tertje Janneke van de fam. v. B. aan de Lindelaan, kwam maandag zodanig te vallen dat zij haar recht er sleutel been brak. Packard geeft in het boek een over zicht van het leven in de denkbeeldige toekomststad Cornucopia. Het valt niet moeilijk om te ontdekken, dat de stad ligt in de Ver. Staten en slechts enkele treden verder staat dan de huidige al op hol geslagen economie. Packard be schrijft met de oppervlakkige stijl van een bohemien de haastige samenleving van de fantasiegemeenschap. De huizen zijn van papier, slijten dus snel en moeten in ongekende hoeveelheden ver vaardigd worden. De auto's gaan hoog stens 6.000 kilometer mee en kunnen dan naar de mestvaalt verdwijnen. De fabrieken werken continu door, als er geen afzet is gaan de achterdeuren open en voeren de lopende banden alles over een rotsrand de afgrond in. De fabrieks- wijk is voor dit doel speciaal in berg achtig terrein gebouwd. Er geldt in Cornucopia één leus: pro duceren, slechts de pessimisten maken er „consumeren of sterven" van. En „merkwaardigerwijs" is dat precies de situatie, zoals die op het ogenblik in Amerika kan worden beschreven. Het boek van Packard is ook een ernstige waarschuwing aan de Europeanen. On ze economie heeft de neiging de Ameri kaanse in alles door dik en dun te vol gen. RECLAME De toestand in Cornucopia is slechts een ontwikkeling van de huidige situa tie. Nu al wordt in Amerika, en in ge ringere mate bij ons, de produktie be wust op een lage kwaliteit gehouden. De waarnemend burgemeester van Amerongen roept de medewerking van ieder in, by constatering van straatschen- dery, terstond de betrokken instanties in te lichten. Dit in verband met het feit dat er de laatste tyd tal van lantaarns moedwillig zyn vernield. Blijkens bericht van de PUEM werden van de navilgende lantaarns de bescherm- kappen en T.L. buizen stukgegooid: bij het Passantenkamp aan de Dwarsweg 2 lantaarns, bij de percelen no. 57 en 77 aan de Koenestraat 2 lantaarns; hoek Ma- rijkestraat-Prins Bernhardlaan: 1 lan taarn en in de Drostestraat 1 lantaarn. In totaal 6 kappen en 12 T.L. buizen. De schade aan materiaal bedraagt 208,53, terwijl in totaal mèt montage de kosten 232,53 bedragen. „Deze ergerlijke vernieling kost de openbare kas een som geld ter waarde van bijv. een le klas nieuw rijwiel; een uitgave waar niemand iets aan heeft", al dus een officiële mededeling van het ge meentehuis. Het verbruik stijgt daardoor en auto matisch kan de produktie hoger wor den. Groot is ook de rol van de reclame, waarbij braaf gebruik wordt gemaakt van de ziekelijke neiging van de mens om naar de mode te leven. Een neiging, welke overigens door de reclame levend wordt gehouden. De auto-industrie brengt nu al ieder jaar nieuwe model len, die slechts in onbelangrijke details verschillen van de vorige. Toch wil ieder zo'n nieuwe versie hebben. Ster ker, want voor grotere lagen van de bevolking geldt dat ook op het punt van de textiel. U mag zelf beoordelen hoe veel maal u een nieuw truitje koopt en hoeveel maal het echt, en dan ook echt nodig is. De enorme produktie, die slechts door uitbreiding in leven kan blijven, heeft een gevaarlijke kant. Packard wijst er op, dat de grondstoffen nutteloos wor den uitgeput, hetgeen van Amerika in plaats van het rijkste, het armste land ter wereld kan maken. GOOI MAAR WEG De spilzucht komt vooral tot uiting in de grote hoeveelheden materiaal, die jaarlijks worden weggegooid. De Ame rikaan gooit jaarlijks voor ruim 1.700,- aan verpakkingsmiddelen weg. Daarbij zijn nog niet meegeteld de 750 blikjes, die ieder gezin jaarlijks naar de vuilnis hoop verwijst. „Gooi het maar weg na gebruik" is een nieuwe leuze, die, dank zij de reclame is ingeburgerd. Geld speelt in Packards fantasiestad geen rol meer. Ieder heeft een krediet kaart voor het leven, goed voor alle in kopen. Maandelijks wordt van zijn sa laris wel het nodige afgehouden. Zo'n bizar idee is dat ook al weer niet. Een grote Amerikaanse onderneming treft op het ogenblik voorbereidingen voor het in omloop brengen van dergelijke alles omvattende kredietkaarten. Het boek van Packard is een opper vlakkig relaas, geen diepgaande econo mische studie. Dat heeft zijn voordelen, want daardoor is het boek voor ieder bereikbaar. Gelukkig, want de gegeven waarschuwingen zijn echt niet zomaar uit de lucht gegrepen. Eén blik in eigen omgeving leert dat al. INFILTRANT. Een der infiltranten van de recente Sorong-infiltratie, een Indonesiër die als telegrafist dienst deed, wordt door twee agenten voor verhoor geboeid en weggeleid (foto links). Op de rechter foto een deel van de wapens welke buitgemaakt werden. IMHIllHIWI^H^WHIffllillllinilltiilllllHlit. IIHÉUli Wi M -Pli'IHH TENSLOTTE. Met de op brengst van zyn boeken kan de Franse schryver Robert Gail- lard tenslotte de landen gaan bezoeken die hy in zyn boeken zo minitieus heeft beschreven! CHOCOLA. Bij de uitreiking van de beker „van de Franse lekkerbekken" aan een Neder landse chocoladefabrikant heeft de Franse minister van justitie bekend dat hij zyn loopbaan was begonnen als importeur van snoepgoed. ZOUT. Een Warschause vrouw, die bij het begin van de crisis over Berlijn 150 kg zout had ingeslagen, is veron gelukt omdat de baal zout door de vliering zakte en op haar hoofd terechtkwam. KEVER. Richt men hier te lande een standbeeld op voor een kampioensstier, in Califor- nië heeft men deze eer be wezen aan een scarabee (ke ver) die men in 1940 uit Frank rijk importeerde en die er het zijne toe heeft bijgedragen dat een bepaald soort onkruid, dat de Californische oogsten be dreigde, met succes werd be streden. ZUINIGJE. Een Schot, die men vroeg wat hij dacht van al die mopjes die over de hele wereld de zuinigheid van de Schotten bespotten, zei: „Ik geloof dat men ook in het ge loven van die moppen het wat zuinigjes aan moet doen." DANK. De broer van prin ses Fabiola, die aan een paar lifters die met hem mee waren gereden wat geld had gegeven, kwam later tot de ontdekking dat hij niet royaal genoeg was geweest: de lifters hadden zijn auto uit zijn garage gehaald en hadden hem verkocht om aan meer geld te komen. KASTEEL Een rijke Parijse industrieel heeft het enorme Schotse kasteel van Dunrobin gehuurd voor50 cent per jaar. De kosten van onderhoud bedragen echter 12.000 gulden per jaar. Hij heeft nu de eige naar, die die onderhoudskos ten zelf niet kan opbrengen, uitgenodigd om een maand te komen logeren. LAATSTE. Impressario tot artiest die komt solliciteren: Wat kun je zoal? Artiest: Ik ben imitator van vogels. Impressario: Dat vind ik niet interessant, daarvan heb ik er meer dan genoeg. Na dit antwoord buigt de ar tiest teleurgesteld het hoofd en vliegt het raam uit. OPRICHTING POSTZEGELCLUB Enkele jongeren in Renswoude zijn van plan een postzegelclub op te richten om dat gebleken is dat er vele Renswoude- naren zyn die postzegels sparen. De club beoogt het gezamenlijk ruilen van de ze gels en op bepaalde tijden een veiling te houden. Zy die hiervoor interesse hebben kunnen zich in verbinding stellen met Dorpsstraat 57 te Renswoude. DS. VAN DIJK SPREEKT Op uitnodiging van de Ned. Herv. Jon gelingsver. „Immanuel", spreekt ds. J. v. Dijk uit Nijkerk a.s. dinsdagavond in de kerk. Verder zal aan deze avond mee werken het zangersechtpaar Maas uit Er- melo. VEENENDAAL Hf Zaterdag 14 oktober: Oriëntatierit MAC Veenendaal start 2.30 uur La Montagne. Cefafilm „De pastoor van Kirch- feld" in Eltheto 8 uur. Gevarieerde avond Arb. Kunst kring in Sola Fide, 8 uur. g Maandag 16 oktober: Vergadering V.W.V. in de Korenbeurs. - Dinsdag 17 oktober: USO-concert in Ver. gebouw Eikenlaan, 8 uur. Bloedplasma-avond Roode kruis in R.K. gebouw, 8 uur. H Luxor Theater: vrijd. t.e.m. zond. „De Kinderrechter" 14 j. maan dag t.e.m. woensd. „De slavin nen van Bagdad" 18 j. donder- dag: „Gods linkerhand" a.l. RHENEN geb. Irene, 8 uur. Dinsdag 17 oktober: Vergadering NCWB in Irene, 7.45 uur. Bio Rhenen: zat. en zondagm. „De Rode Kaper-Kapitein", 14 jr. zondagavond „Te jong voor liefde", 14 jr. AMERONGEN Zaterdag 14 oktober: Korfbalwed strijd op Burgwal, 2.30 uur. RENSWOUDE Maandag 16 oktober: Ledenverga dering Roode Kruis in Reho- both, 7.30 uur. g Dindsdag 17 oktober: Spreekbeurt Immanuel in Rehoboth, 7.30 uur Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 WANDKLOKKEN Iggyvoes voor betere uurwerken

De Vallei | 1961 | | pagina 1