Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Miljoenen mensen ondervoed en verkeerd gevoed De Wereld van WEEK-tot-WEEK levertraan en vitamine Drogisterij TAK In deze eeuw van techniek zijn WAAR IS DE VALLEI-RIKS? „Zoek bij ontdekking van vrees naar de oorzaak ervan'* St. Nicolaas bezoekt op 25 november Veenendaal BOUW HERVORMD RUSTHUIS IS BEGONNEN Volksonderwijs „Veenendaal Omstreken'* vierde gouden jubileum Agenda R ENSWOUDE AMERONGEN Visclub „Renswoude" hield geanimeerde vergadering Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Qverberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzcel HARDE FEITEN EN CIJFERS ió weer tijd! Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER VRIJDAG 20 OKTOBER 1961 Nr. 83 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het aantal openbare inzamelingen is in Nederland niet ge ring. Men heeft zelfs de neiging beschaamd de ogen neer te slaan wanneer men zich 's zaterdags zonder speldje op zijn revers op de openbare weg bevindt. Daarbij komen dan de hefdadigheidsuitvoeringen, de loterijen, de radiocampagnes en de kerkkollektes. Wij zullen de laatsten zijn om hiertegen protest aan te tekenen. Wij beschouwen het geven als een noodzakelijke bezigheid om geestelijk gezond te blijven: een soort morele kamergymnastiek. Er is echter aan dit veel vuldig beroep op onze beurs een rëeel gevaar verbonden. Het geven wordt zo spoedig tot een automatische handeling, waarbij men zich niet meer bewust wordt waaróm men geeft. Men heeft voor voorkomende gevallen een bepaald bedrag(je) in het hoofd, produceert dit werktuigelijk en wan delt, al of niet van een speldje voorzien, verder in de geluk- kigmakende overtuiging dat men alweer zijn plicht gedaan heeft. Deze houding maakt het geven onvruchtbaar en re duceert de hulp tot een louter financiële aangelegenheid. Dit is de aalmoes zonder meer, die zo licht beledigend wordt voor de ontvanger. Wanneer straks de Anti-Honger-Actie een beroep op u doet, dan vraagt z(j uw hulp niet in de boven-omschreven zin. Z(j appeleert allereerst aan het gevoel van solidariteit met de medemens. Zij wil allereerst de ogen openen voor een wer kelijke en voortdurende nood die voortbestaat en slachtoffers maakt, terwijl wU hier met volle handen putten uit een hoorn van overvloed. Tenslotte, zeker, vraagt zy uw finan ciële hulp, maar dit moet de vrucht zUn van bewogenheid, van deelname in het lot van miljoenen van onze medemen sen. Alleen zó kan deze hulp vruchtbaar worden en niet leiden tot afhankelijkheid-in-dankbaarheid maar tot zelfstan digheid-in-verbondenheid. „YOUTH FOR CHRIST" IN VEENENDAAL Grote Rally in Ver.gebouw Uitgaande van de landelijke interkerke lijke beweging „Youth for Christ" wordt er op zaterdagavond 21 oktober een gro te jongercnrally gehouden in 't Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan. Deze beweging is tijdens de tweede we reldoorlog in Amerika ontstaan. Vele jongeren, die bij de puinhopen van het leven stonden en geen uitweg meer za gen, gingen hun vertier zoeken in kroe gen en café's. Toen is uit de jeugd zelf een soort vereniging ontstaan, die be sloot hun wanhopige medejongeren er op te wijzen, dat er toch nog een weg be stond, n.l. de Weg naar Jezus Christus. Persoonlijk gingen zij 's avonds de vele kroegen langs en vroegen één kwartier voor 't Evangelie. Na maanden van moei zame arbeid begon dit werk vruchten af te werpen en uit deze kleine club jonge mensen groeide de machtige Youth for Christ-organisatie, die de hele wereld om vat. De Youth for Christ (Jeugd voor Christus) wordt in ruim 45 landen ge dragen door jonge mensen uit allerlei kerken en gemeenschappen. In Neder land, waar deze beweging sinds 1946 werkt vonden jongeren uit meer dan 15 ver schillende richtingen een gemeenschap pelijk podium om de roep: „De Jeugd voor Christus" te doen uitgaan. Deze organi- Thans leven er 3000 miljoen mensen op aarde, '/a heeft een redèlijke levens standaard. Woont in de landen waar ge durende de laatste eeuw de gemiddelde levensduur is toegenomen van 35 tot 60 a 75 jaar. Is behoorlijk gekleed en gehuis vest. Een-derde, wonend in Noord-Ame- rika, West-Europe en Australië. Van de 3000 miljoen mensen leven er 2000 miljoen (*/a deel) in andere, minder rooskleurige omstandigheden. Samenstel ling en hoeveelheid van hun voeding maken hen ongezond of zijn er de oorzaak van dat zij sterven zonder ooit gezond te zijn geweest. Zij zijn het slachtoffer van ziekten die in hun zwak gestel een gun stige voedingsbodem vinden. Zij hebben geen mogelijkheden een volwaardig men selijk bestaan te leiden. Ook zij die geen „honger" hebben in de meest gebruikelijke betekenis van het woord, hoeven nog niet gezond te zijn. Wie iedere dag cassaven eet, kan een ze ker gevoel van verzadigdheid hebben, heeft geen honger, maar is niet gezond, omdat zijn lichaam de noodzakelijke mi neralen, eiwitten en vitamines mist. Hij sterft geen hongerdood, maar hij sterft wel vroegtijdig aan een van de vele ziek ten, die door eenzijdige voeding worden veroorzaakt. Het derde deel Er zijn landen waar van de 100 kinde ren er 25 voor het eerste levensjaar ster ven (in Nederland nog geen 2), terwijl daarnaast een groot aantal dood geboren wordt. Waar de gemiddelde levensduur 32 jaar is (in Nederland 72 jaar). Waar van de 1000 mensen er 820 niet kunnen lezen of schrijven (in ons land zijn er praktisch geen analfabeten). Waar het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking Vj# is van dat in Nederland. In *li gedeelte van dc wereld beschikt men over 20*/» van het wereldinkomen. De overige 80is \oor ons, het ge lukkige derde deel. Een sombere aanvulling van de boven geschetste toestand is de verwachting, dat over 40 jaar tweemaal zoveel mensen de wereld zullen bevolken. Tweemaal zo veel monden die gevoed moeten worden. en die bovendien béter gevoed moeten worden. Over 40 jaar zal er van verschil lende voedingsstoffen driemaal zoveel no dig zijn als thans voorhanden is. Na de laatste wereldoorlog was de nood zaak meer voedsel te produceren voor verschillende landen aanleiding om hun landbouw planmatig te ontwikkelen en hiertoe tot een vorm van internationale samenwerking te komen door middel van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dit initiatief wierp zowel letterlijk als figuurlijk vruch ten af: in 1960 was de voedselproductie in de wereld toegenomen met 30®/» ten op zichte van die in 1947 en lag hij 10®/» bo ven het vooroorlogse niveau. Helaas is dit wereldgemiddelde niet van toepassing op de verschillende streken afzonderlijk. De verbetering kwam voornamelijk de bo vengenoemde „rijke" landen ten goede. De vooruitgang is ér echter wel een be wijs van, dat internationale samenwer king resultaten kan bereiken. Indien de projecten van de FAO kun nen slagen, hetgeen afhankelijk is van het kapitaal dat ter beschikking zal zijn, zal het over enige jaren niet meer wóór zijn, dat van de 350 miljoen landbouwgezin- nen op de wereld er nog 250 miljoen wer ken met de meest primitieve landbouwge reedschappen. Zaadontsmetting, zaadver betering, kunstmest, nieuwe landbouw methoden, mechanisatie, ruilverkaveling enz. zullen er toe bijdragen, dat het hui dige landbouw-areaal verdrievoudigd kan worden. Kollekties: VEENENDAAL: In Veenendaal wordt de kollekte gehouden, evenals in alle ande plaatsen, in de week van 23 t.e.m. 28 oktober a.s. Dit geschiedt door middel van een lijst-kollekte met vaste kollektanten. Vorig jaar had men een opbrengst van bijna 3000, satie, die niet 't zoveelste kerkje is, maar er wel van overtuigd is, dat ze de kerk niet missen kan, tracht haar doel door moderne methoden te verwezenlijken. Kom op, ga meeDit is 't motto waaronder de Youth for Christ dit jaar rallys houdt. Youth for Christ werkt nu al 15 jaar in Nederland met veel zegen en daarom is het heel verheugend, dat men bereid is gevonden ook naar Veenendaal te komen. Het programma Is vol afwisseling, veel muziek, en veel samenzang. 27,50 WAARD! De Valleiriks, vorige week uitge geven bü: Muziekhandel B. v. Hees, Markt Veenendaal. is weer niet gevonden. De waar de is hierdoor gestegen tot 27,50 en de nieuw uit te geven riks heeft het nummer: AB 619909 Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. Dr. Scheurer sprak voor „Evangelie en Industrie" Voor een klein maar aandachtig gehoor heeft Dr. Joh. II. Scheurer woensdagavond in dc kantine van de Ritmeester sigarenfabriek een rede gehouden met als titel: „zyn w(j bang voor elkaar?" Deze lezing werd gehouden op uitnodiging van de nog niet zo lang geleden opge richte stichting „Evangelie cn Industrie". De voorzitter van genoemde stichting, de heer H. W. Bekker, opende de bij eenkomst met bijbellezing en gebed en gaf, na een korte openingsspeech, het woord aan dr. Schreurer. Deze stelde dat het vaak niet gemak kelijk is ons eigen gedrag en dat van anderen te begrijpen, „want niemand doet iets zo maar, er zit altijd een of andere drijfveer achter". Volgens spre- Verhcugende opkomst bij plasmadienst De bloedplasma-avond van het Ned. Roode Kruis, welke j.l. dinsdagavond in de kantine van de Ritmeester Sigarenfa briek is gehouden, heeft zich ditmaal ge kenmerkt door een verheugende en veel belovende opkomst. In totaal konden 289 flessen bloed worden afgenomen, hetgeen in vergelijking met vorige plasma-avon den beduidend hoger is. Voor het Roode Kruis was het meest belangrijke dat er niet minder dan vijftig nieuwe donors op gekomen waren. De jaarlijkse intocht van St. Nicolaas inet zijn gevolg is dit jaar be paald op zaterdagmidag 25 november a.s. Het ligt in de bedoeling de Goedheiligman een escorte te geven van ongeveer vijftien ruiters in oud-Hollandse klederdracht, terwijl de Sint om half vier bij het gemeentehuis door burgemeester Hazenberg officieel verwelkomd zal worden. Deze intocht is een onderdeel van de verkoopaktie van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel Nijverheid" die van vrijdag 17 november tot dinsdag 5 december gehouden zal worden. De kinderen van Honduras in Latjjns Amerika krtygen melk om hun gevaariyk- eenzijdige dieet van bonen aan te vullen. r»e Anti-Honger-Aktie wil niet slechts de mensen in de onderontwikkelde gebieden duidelijk maken, hoe hun voeding moet zijn, maar hen ook helpen, de voedselpro- duktie te vergroten. RHENEN-ELST: Vorig jaar is er in de Grebbestad geen kollekte gehouden voor dit doel. Thans ligt het in de bedoeling een lijstkollekte te houden. AMERONGEN: In Amerongen wordt de kollekte geregeld vanuit het gemeentebe stuur. Hiertoe is medewerking gevraagd van de plaatselijke scholen. SCHERPENZEEL: Een officieel plaatselijk comité heeft Scherpenzeel niet. Wie er koliekteren en op welke wijze dit gebeurt is thans nog niet bekend. RENSWOUDE: Ook in Renswoude zal ge- kollekteerd worden voor de NOVIB. Er is inmiddels al vergunning gevraagd en ver leend. Enkele weken geleden is Bouwbedrijf Boers begonnen met de eerste werkzaamheden aan het nieuwe Herv. rusthuis aan de Kerkewyk - hoek Industrieiaan. Men is nu bezig met het storten van de keldervloer, waartoe o.m. de cementsilo dient. Voor deze kelder die onder twee vleugels van het rusthuis is geprojecteerd, zijn 300.000 kelderklinkers nodig. In verband met de moeilijke baksteen-positie heeft het Bouwbedrüf Boers eerst een dumpvoorraad moeten aanleggen, al vorens men met de bronbemaling kon beginnen. De bouw van het gehele complex zal vermoedeiyk twee jaar in beslag nemen. Een en ander werd besloten tijdens de maandagavond in hotel „De Koren beurs" gehouden ledenvergadering van de V.W.V. Voorts is men van plan grote delen van Veenendaal volop in het licht te zetten. Deze feestverlichting zal ook tijdens de Kerstdagen branden, terwijl dan ook verschillende kerstbomen in de straten geplaatst zullen werden. Wat de aktie betreft, deze komt vrij wel overeen met de in het voorjaar ge- Benny Vreden bracht goed verzorgde one-man-show Volksonderwijs Veenendaal en Omstreken heeft woensdagavond op waardige en genoeglijke wijze het 50-jarig bestaan herdacht, met een feestprogramma dat de bekende artiest Benny Vreden grotendeels voor zijn humoristische rekening nam. Deze schijnbaar onvermoeibare grappenmaker, praatjesmaker en liedjeszanger, werd dan ook herhaaldelijk op een dankbaar applaus ont haald en het moet voor de organisatoren van deze feestavond een bijzondere voldoening zijn geweest, dat alles „gesmeerd" liep. Onder de talrijke aan wezigen die van dit programma hebben genoten - gebouw 't Trefpunt was vrijwel tot de laatste plaats bezet - bevonden zich o.m. het college van b. en w., alsmede gemeentesecretaris D. Blankespoor. Voorzitter Scholtens zei in zijn ope ningswoord het zeer op prijs te stellen dat het gemeentebestuur aan de uit nodiging gehoor had gegeven. Voorts verwelkomde hij de representanten van zusterverenigingen, afgevaardigden van het Federatiebestuur en last but not laest, ere-voorzitter Sterkenburg. Vervolgens gaf de heer Scholtens in vogelvlucht een overzicht van de ge dane werkzaamheden in deze halve eeuw. „Volksonderwijs heeft heel veel moeten doen om misstanden te doen verdwijnen. Vijftig jaar is een hele tijd, maar voor een vereniging is dat niet erg. Een vereniging die ouder wordt kan zich verjongen en vernieuwen. We hebben ups en downs gekend, maar de downs zijn we altijd weer te boven ge komen", aldus de voorzitter. De opening van de Rijk van Gaas- beekschool in Veenendaal-zuid noemde hij één der hoogtepunten van de laatste jaren van Volksonderwijs. Momenteel telt de afd. Veenendaal van Volkson derwijs 160 leden. ONKUNDE De volgende spreker was de heer Van Soest, die namens het hoofdbestuur en Federatiebestuur Utrecht, zijn geluk wensen overbracht. Op doordringende en af en toe humoristische wijze zette hij het doel en de werkwijze van het landelijke Volksonderwijs uiteen. „Al bestaat u vijftig jaar, in feite bent u piepjong, want de grote lande lijke vereniging Volksonderwijs met bijna 150.000 leden in 841 afdelingen, bestaat al 96 jaar", zo deelde hij de iet wat onthutste feestvierders mee. Zijn capaciteiten als propagandist kwamen overduidelijk naar voren toen hij in het kort en toch duidelijk uiteen zette wat Volksonderwijs nu wil en doet. „Wij strijden eerstens voor goed onderwijs van alle kinderen van het Nederlandse volk. Wat dat inhoudt? Ik zal u een paar voorbeelden geven: bij het ulo en middelbaar onderwijs wor den een kwart van alle lessen door on bevoegde leerkrachten gegeven. Aan gymnastiekzalen is een schrikbarend te kort. Hoewel fabrieken en kantoren als paddestoelen uit de grond rijzen, is het nog altijd een lijdensweg om een school gebouwd te krijgen en zo zou ik nog lange tijd door kunnen gaan", aldus de heer Van Soest. Als tweede punt wil Volksonderwijs ook strijden voor goed openbaar onder wijs. d.w.z. alle kinderen samen onge acht maatschappelijke positie, politieke of kerkelijke richting. "Dat bevordert het saamhorigheidsgevoel van het kind en het zal hem later als het in de maat schappij treedt, tot veel steun zijn." Nadat burgemeester Hazenberg het bestuur van de afdeling er van ver zekerd had, dat op de medewerking van het gemeentebestuur gerekend kan worden en de wethouder van Onder wijs, C. N. van Kuijk, zijn felicitaties had overgebracht, werd overgegaan tot het eigenlijke feestprogramma. Dé grote man hiervan was Benny Vreden, die zijn publiek met een praat je en een liedje van het ene dolle avon tuur naar het andere mee nam en zo doende de avond tot een ware feest avond wist te maken. voerde aktie. Het publiek kan de ont vangen bonnetjes in een enveloppe doen en bepalen welke dag een gratis koop dag zal worden. Voor elke op die dag ingeleverde bon krijgt men een kwartje. „Prins uur in VEENENDAAL 1 Zaterdag 21 oktober: H Receptie Pijperkorps Bernhard" van 4-5.30 O.C.B.-gebouw, Charter-uitreiking Rotaryclub Iin Petrakerk, 4 uur. Youth for Christ - rally in „Sola Fide", 7.30 uur. Luxor Theater: Vrijdag t/m zondag „Vrouwen verdwijnen", toegang 18 jaar, zat. zond. „Piefke de schrik van de compagnie", toegang alle leeftijden, maandag t/m woens dag „De witte duivel", toegang 14 jaar, donderdag „Parfum en vuil", toegang 18 jaar. RENSWOUDE Zaterdag 21 oktober: Uitvoering „Ons Genoegen" „Rehoboth". 7.30 uur. Demonstratie politiehonden, n.m. bij kasteel. in ker is dat gedragsmotief bangheid voor iets of iemand. Wie bang is, voelt zich bedreigd, omdat hij of zij meent, dat zijn eigen macht in een bepaald geval kleiner is dan de macht van een ander. Vrees is er, als men zich voelt be dreigd door de macht van een ander of door eigen onbekwaamheidsgevoel of omdat men meent geen voldoende kan sen te krijgen voor eigen ontplooiing. Bij promotiekansen, ontslaggevaar, ver dringing van elkaar ziet men dat, aldus spreker. Vrees geeft ook remming van iemands persoonsopenbaring. Als tegenwicht zoekt men dan uitwegen, soms passief in fantasie en nervositeit, soms aktief in tyrannie op veilig gebied. De vrees kan er zijn voor één bepaald ding; iets uit het verleden, één bepaald persoon. Ze kan er ook algemeen zijn: voor het ne men van risico's of voor het maken van fouten. De vrees heeft een oorzaak, b.v. opvoedingsfouten, intimidatie of over schaduwing door anderen en juist daar door schept de vrees een sfeer van wan trouwen zowel jegens zichzelf als jegens anderen. Gods schepping heeft gewild, dat ieder zijn middelen krijgt voor machts oefening en daarom moet onze mense lijke machtsoefening cok zó zijn, dat we blij kunnen zijn met eigen machtskan sen en met die van anderen en in sa menspel dit alles tot een harmonie ma ken. Bij ontdekking van vrees moeten we dus zoeken naar de oorzaak ervan en die oorzaak dan taktisch aanpakken. Dan kunnen we het vertrouwen van een mens in zichzelf en anderen weer trachten te herstellen, maar alleen in een besef van aller gebondenheid aan de levenswetten en aan de norm die God allen stelt, zo besloot dr. Schreurer zijn interessant betoog. Hierna ontstond nog een levendige discussie over met deze reden samen hangende problemen. Het spreekuur van burgemeester J. A. Hosang zal niet zoals gebruikelijk is, worden gehouden op woensdag 25 okt. a.s. van 2 tot 3 uur, maar van 3 tot 4 uur. Brandstoffenhandelaren doen beroep op bevolking De gezamenlijke brandstoffenhande laren in Amerongen hebben een beroep gedaan op de bevolking om vroegtijdig brandstof te bestellen. In het verleden is het de brandstof fenhandelaren meermalen overkomen dat zij twee of drie keer per dag in dezelfde straat moesten wezen om brandstoffen af te leveren. Dat dit tot onnodige, vertraging lijdt, zal voor een ieder wel begrijpelijk zijn. Vandaar dat de kolenhandelaren gezamenlijk beslo ten hebben de bevolking te verzoeken tenminste één dag van tevoren hun be stelling te doen. zodat er veel efficiën ter gewerkt kan worden en niemand de kans loopt óf te laat óf pas een volgen de dag bediend te kunnen worden. Benny Vreden hier als cotvboy achter de piano, tijdens zijn one-man-show op de feestavond van Volksonderwijs Veenendaal. Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 TV-tje. Op de jaarbeurs te Frankfort vertonen de Japan ners een draagbaar t.v.-toe- stelletje, dat 20 cm. in 't vier kant is. Het weegt 6 kg en kost f 800, JURK. De dure creaties van de Franse modehuizen worden blijkbaar toch niet gekocht door de Franse vrouwen zelf, zoals men geneigd was te denken; nee, de huisvrouwen van Parijs en van de Franse provincie, die er op zon- en feestdagen zo aardig uitzien, bljjken door de week niet veel om het lijf te hebben, want ze geven 16 pet. minder uit aan kleren dan de Franse mannen. Hiermee vormen deze dames een opmerkelijke uitzon dering: in Engeland en in de Ver. Staten spendeert een vrouw- gemiddeld tweemaal zoveel geld aan kleren als de echtgenoot. PROTEST. Ook in Engeland wil men steeds meer huizen klaar zien komen. Daarom staat in de nieuwe c.a.o. voor de bouwvakken, dat de werknemers hun kopje thee op de steiger moeten opdrinken in plaats van in de cantine. Zoals bekend drinken Engelsen plm. 10 keer per dag thee. waarvan 5 6 keer op hun werk, waarvoor zij ongeveer 10 minuten per kop no dig hebben. En daarom is het begrijpelijk dat de bouwvakkers direct in actie tegen deze nieuwe bepaling zijn gekomen. Zij wil len, zeggen zij, wel meer huizen bouwen, maar mét thee. BEROEMD. De enige Franse naam die men in Joego-Slavië kent. is die van Brigitte Bardot, zegt de schrijver Marcel Ed- mond, die een tyd in dat land verbleef om er stof op te doen voor z(jn boek over Tito. PAARD. Het paard Higt Hat van Winstond Churchill is in de race om de Are de Triomphe als vierde aangekomen. Toch was het een triomf voor de bezitter, want die vierde plaats leverde 25.000 gulden op terwijl de kos ten van het vervoer slechts 2500 gulden bedroegen. MONUMENT. Te Livorno gaat men een standbeeld oprich ten voor de hond Lampo, die in het begin van deze maand de dood vond onder een trein. Het was dezelfde trein die de hond al jarenlang iedere dag opwacht te, waarna hij meereisde tot ('ampiglia, terwijl hij onderweg werd gevoerd door het perso neel van de restauratiewagen. In Campiglia stapte het beest uit en wachtte op de trein die hem terugbracht naar Livorno. De Italianen vinden nu dat een dergelijke hondentrouw moet worden vereeuwigd. SPROOKJE. De vooruitgang staat niet stil (in Amerika:) in een der grote magazijnen van Philadelphia heeft men micro foons opgehangen voor de kin deren. Terwijl hun moeders hun inkopen doen, kan het kroost luisteren naar een sprookje. Elk sprookje duurt een kwartier. ^etiouuiale DAMES In het restaurant De Dennen heeft de visclub „Renswoude" haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Een der hoogtepunten was de prUsuitreiking, waarbij de wisselbeker naar hengelaar W. v. d. Broek ging, terwijl W. v. Essen met de tweede prüs ging stryken. De vergadering werd geopend door de voorzitter die o.m. meedeelde dat in de komende maanden 150 kg. baars gepoot zal worden. Hierna was het woord aan de penningmeester A. v. Veldhuizen die ook nu weer een batig saldo kon melden. Na de voorlezing van notulen en jaarverslag, verklaarde de kascommissie bestaande uit de heren W. v. Essen en H. Beek, dat bij controle alles in orde was bevonden. Bij de bestuursverkiezing aftredend waren de heren van Raay en Vos (eerst genoemde stelde zich niet meer herkies baar werden gekozen de leden H. v. Beek en G. Leppers. Vervolgens ging de voorzitter over tot de uitreiking van de prijzen van het af gelopen visseizoen. De wisselbeker ging naar W. v. Beek, terwijl de hengelaars W. v. Essen en H. v. Beek resp. de tweede en derde plaats bezetten. Tot slot werd nog gesproken over het uitstapje. Besloten werd om eerst na te gaan of hier voldoende interesse voor is. In dat geval zal er t.z.t. een aparte ver gadering worden belegd om nadere plan nen te bespreken. 3UN6UAN6 PRISMA PONTIAC OMEÖA voor betere uurwerken H00FD5TR 91 VEENENDAAL Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1961 | | pagina 1