Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Weinig goede schaats- accomodade in onze omgeving! Voor de KANTONRECHTER MULDER MUM OVTtm Koning WINTER staat voor de deur! Nieuws uit de omgeving „Wij kunnen niemand aan de oren trekken" Verkeersongevallen Zendingspredikant Tigchelaar nam afscheid in Sionskerk „De RidderhoF in Amerongen wordt 15 november officieel geopend AMERONGEN RENSWOUDE Wat nu weer Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal FINANCIERINGEN 35e jaargang WOENSDAG 25 OKTOBER 1961 Nr. 84 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES .Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maandcrbuurt Edervcen Renswoude Scherpcnzeel Koning WINTER in al zijn strengheid staat weer voor de deur. Het is aan alles te merken: de da gen worden veel korter, de gele bladeren vallen van de bomen en af en toe steekt een koude noor den- of oostenwind de kop op. Het zijn de voor boden van Koning WINTER, wiens komst met ge mengde gevoelens tegemoet gezien wordt. Voor de een betekent het extra zorg en moeite, terwijl een ander voor geen geld de winterse natuurpracht met sneeuw en ijzel en heldere vrieslucht zou wil len missen. Vast staat in ieder geval dat er één categorie mensen is die koning WINTER als het Zal de winter 1JS-PRET brengen? ware met open armen ontvangen. Dat zijn de ver knochte liefhebbers van de schaatssport, die ho pen dat de vorst zijn naam alle eer aan zal doen en ook inderdaad (nacht)vorst zal brengen. Hoe meer hoe liever! Voor hen betekent het immers een gang naar de zolder, waar de gladde ijzers, dik onder het vet de regenrijke zomer hebben overleefd en die nu weer voorbestemd worden sierlijke bochten op het gladde ijs te beschrijven of hun drager of draagster de eerste beginselen van de schaatssport bij te brengen. Het klinkt wellicht tegenstrijdig, maar ondanks dat wij in het waterrijke „kikkerland" wo nen, laat een goede schaatsaccomodatie in vele plaatsen nog veel te wensen over. Er zijn plaatsen die over een uitstekend geoutilleerde ijsbaan beschikken, er zijn er die het met iets minder moeten doen, maar er zijn er ook die tot nog toe de schaatsliefhebbers min of meer in de steek laten Delen Om te beginnen RHENEN. De Greb- bestad mag zich verheugen in een ac tieve IJsclub, waarvan enkele leden zelfs doorgedrongen zijn tot in de natio nale kernploeg. Een prestatie die zo al alle aandacht verdiend. Vrij ver buiten de stad - op de Blauwe Kamer - had ijsclub Rhenen een ijs baan gecreëerd, maar helemaal geluk kig was men daar niet mee. De Blauwe Kamer is zo diep, dat het behalve ge vaar op kan leveren, ook veel te lang duurt voordat het ijs betrouwbaar is, tenzij het uitzonderlijk streng vriest. Het bestuur zag dat ook in en besloot een groot stuk in te dammen om zo doende deze bezwaren uit de weg te ruimen. Maardaar was geld voor nodig, wellicht zelfs veel geld. De kop pen werden bij elkaar gestoken en het volgende plan kwam op tafel: we hou den in de zomer een groot feest, des noods met lunapark en met de op brengst daarvan gaan we de Blauwe Kamer indammen. Dit „ingenieurs"-initiatief werd he laas niet beloond. Het idee kwam in de gemeenteraad en strandde op de vol gende voorwaarde: als IJsclub Rhenen deze actie gaat houden, dan moet de opbrengst gedeeld worden met alle an dere Rhenense verenigingen. Een hef tige en verontwaardigde reactie van de ijsclub was het resultaat, maar het mocht niet baten. Het bestuur heeft nu weer andere plannen. Of deze nog gerealiseerd kunnen worden voordat de vorst begint, is de grote vraag. Vermoe delijk zal de Blauwe Kamer ook deze winter nog zo diep blijven en zal Koning Winter streng op moe ten treden om de baan zo gauw mo gelijk te kunnen openstellen. OTTERLO: Verwacht wordt dat het aan tal bezoekers van het nationale park De Hoge Veluwe dit jaar wederom een re cordhoogte zal bereiken. Vorig jaar bruchten ruim 470.000 personen een be zoek aan het park, terwijl men nu voor de 31e december de 500.000ste bezoeker denkt te noteren. RENKUM: Tijdens de laatstgehouden raadsvergadering is besloten een Ste nografenbureau uit Vlaardingen voor 8000,per jaar het raadsverslag te laten maken. Volgens de voorzitter was dit voordeliger, dan dat men het zelf doet. Enkele raadsleden vonden het vrij duur maar bij de stemming werd het voorstel toch aangenomen. EDE: Eind augustus van dit jaar telde de gemeente Ede 59.239 inwoners. Op 1 januari van hetzelfde jaar waren er in totaal 57.916 ingezetenen. ASSURANTIEKAN TOOP ALLE VERZEKERINGFN HYPOTHEKEN EN KC0KEWMK l£7 •▼Cl.SOOO-VEE'JF** O* A L Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America Kostbaar Zoveel water als Rhenen over heeft, zoveel water komt ELST misschien te kort. Het ex-tabaksdorp aan de Rijn is namelijk volledig afhankelijk van de rivier. Wanneer deze zo vriendelijk is een gedeelte van haar bezit aan de uiter waarden af te staan, dan zullen de schaatsers als vanouds op de ijsbaan langs de Veerweg terecht kunnen. Is er daarentegen een lage waterstand, dan is Eist verstoken van een baan. Men zou dan kunnen pompen, doch de twee particulieren die de ijsbaan ex ploiteren, vinden dit te kostbaar, véél te kostbaar. Dat kost duizenden guldens en dat is niet te doen. Men heeft het wel eens geprobeerd, maar het water zakt te snel weg en het ijs ging scheuren. Eist is dus, wat de schaats-accommodatie be treft, afhankelijk van het toeval. (zie verder pag. 2) Stichtingsbestuur „De Ridderhof": Er is door boze tongen wel eens beweerd, dat het nieuwe bejaarden centrum in Amerongen in theorie wel voor de Amerongse bejaarden is gebouwd, maar dat het in praktijk betekent, dat er allemaal beter ge situeerden uit alle delen van ons land er hun intrek hebben genomen. Verder zouden de prijzen zo hoog liggen, dat het voor een bejaarde, die uitsluitend van de AOW moet leven, niet te betalen is. Wij hebben by ons bezoek aan „De Ridderhof" deze bewering voor gelegd aan de directrice, mej. Ten Geuzendam, die hierop het volgende commentaar gaf: „Uit Amerongen en directe omgeving hebben wij slechts hooguit zes bejaarden in ons centrum opgenomen. Dit is alleen maar het gevolg van het feit dat de Amerongse bejaarden (ruim 400) de kat uit de boom heb ben willen kijken. Het is zelfs zo dat ingezetenen van Amerongen bij een aanvraag eventueel voorrang krijgen. Ik voor mij geloof dat deze mensen er erg tegenop zien in een centrum te gaan wonen. Ze hebben, vooral op het platteland, echt nog dat idee van vroeger: een slaapzaal voor vrouw tjes en een zaal voor mannetjes, de echtparen niet bij elkaar enz. Nu ze zien dat dit niet zo is, nu is het wellicht voor hen te laat, want hoe graag we dat zouden willen, we kunnen momenteel niemand direct helpen. Het aantal op de wachtlijst groeit met de dag. De aanvragen komen uit alle delen van ons land." De heer F. C. Magendans, secretaris van de Stichting Algemene Be jaardenhuisvesting Amerongen, verklaarde: „Een jaar of drie geleden is er een huis-aan-huis enquette gehoudenwaarbij de meningen wel verdeeld waren, maar waar toch een zeker percentage bejaarden ver klaarden, wel te voelen voor een modern bejaardencentrum. Nu weet ik wel, zo'n enquette is heel gemakkelijk, maar als het puntje bij 't paaltje komt, valt het voor een bejaarde niet mee hun gedoetje aan de kant te doen en over te stappen naar een modern centrum. Toch is de prijs in verhouding tot andere centra, stellig niet hoog en wij kunnen de mensen toch moeilijk aan de oren trekken en zeggen: jullie moeten er in! Nee, de Amerongense bejaarden hebben, dunkt me, de kat eens uit de boom wil len kijken, hetgeen niet alleen hier gebeurt, maar in alle plaatsen waar bejaardencentra verrijzen. YOUTH FOR CHRIST"-RALLY IN VER. GEBOUW In het Verenigingsgebouw aan de Ei kenlaan is zaterdagavond een „Youth for Christ" rally gehouden, waarvoor vrij grote belangstelling bestond. De ze rally ging uit van de landelijke in terkerkelijke beweging „Youth for Christ". Het programma van deze avond bestond grotendeels uit zang met muzikale bege leiding en korte meditaties. Bij de ingang kregen alle belangstellenden een liederen- blad uitgereikt, terwijl de bedoelingen van „Youth for Christ" tijdens de bijeenkomst door verschillende jonge sprekers uit eengezet werden. Het ligt in de bedoeling morgenavond in het jeugdgebouw een contactavond te beleggen, waar zij die meer over deze jongeren-organisatie wen sen te weten, alle mogelijke inlichtingen kunnen krijgen. VEENENDAAL: Toen vrijdagavond de bromfietser M. en de fietser F. gelijk tijdig snelheid vermeerderden om het groene licht nog te halen bij de krui sing Patrimoniumlaan-Kerkewijk, kwa men beiden met elkaar in aanraking waardoor de bromfietser ten val kwam. F., die niets van de valpartij had ge merkt, was doorgereden, maar is later achterhaald. De bromfiets liep diver se beschadigingen op. Maandagavond moest de PTT-auto op de Markt plotseling afremmen voor andere auto. De bromfietser A. G. die geen afstand bewaarde, botste tegen de PTT-auto, waarbij zijn voertuig flink werd beschadigd. AMERONGEN: Een bromfietser die vrijdag, komende uit de Rijnstraat de Molenstraat wilde inrijden, lette niet voldoende op de van rechts komende bestelauto uit de Overstraat, met het gevolg dat hij op de motorkap van de auto terecht kwam. Wonder boven wonder liep de bromfietser geen noe menswaardig letsel op. Wel moest de voorruit van de auto het ontgelden en werd de bromfiets zwaar beschadigd. ELST: In de buurt van de kruising Rijksstraatweg-Houweg-de Opslag is zaterdagmiddag een scooter in botsing gekomen met een vrachtauto van de firma M. te Eist. De scooter wilde de vrachtauto pas seren, terwijl de vrachtauto die even als de scooter van de richting Ame rongen kwam, de Houweg wilde in slaan. Hierbij botste de scooterrijder tegen het voorwiel van de auto en sloeg tegen het wegdek. De duopassa- giere mej. B. uit Leiden werd gewond aan de knie en heeft waarschijnlijk een hersenschudding opgelopen. Ter behandeling werd zij bij de fam. V. naar binnen gebracht. RENSWOUDE: Gistermorgen omstreeks half zeven reed in de Dorpsstraat een vrachtauto op twee stilstaande VW- busjes van de fa. Sch. uit Veenendaal. Vermoedelijk is de chauffeur van de vrachtwagen door slaap overmand. Eén inzittende is voor observatie naar het ziekenhuis overgebracht, terwijl er nog enkelen met rugklachten waren die huiswaarts zijn gekeerd. De overigen zijn per auto naar hun werk vervoerd. VERERENDE UITNODIGING VOOR D.S. HARMONIE De Harmonie van de Kon. Scheep- jesvvolfabrieken te Veenendaal heeft de vererende uitnodiging ontvangen volgend jaar mei de finale wedstrijd om de Europa- Cup in het Olympisch Stadion te Amsterdam muzikale luister bij te zetten. Dit zal de vierde maal zijn dat de D.S. Harmonie bij belangrijke voetbal wedstrijden vertegenwoordigd is. Het korps is namelijk ook al tweemaal op getreden bij de ontmoeting Voorlopig Ned. Elftal - Londen Combinatie en heeft eveneens gespeeld bij de inter land Nederland-Saarland. Ook bij an dere sportevenementen gaven de Veen- se muzikanten acte de precense, o.a. bij de intocht van de Ronde van Neder land in Amsterdam en een paar jaar geleden bij de revanches wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan. Of de bok ook mee naar het stadion genomen zal worden, staat nog niet vast „Het Woord is niet alleen voor eigen Kring" Zendingspredikant J. J. Tigchelaar heeft zondag morgen in de Sionskerk afscheid genomen van zijn geboorteland en is gisteren met zijn echtgenote en drie kinderen per vliegtuig naar Afrika vertrokken. Voor deze bijzondere kerkdienst bestond grote be langstelling, zodat er in de noodkerk geen enkele plaats onbezet was gebleven. Na de af scheidspredi katie, werd de jonge dominee toegesproken door de ned. herv. predikant A. Vroegindewey, die hem namens de gemeente een zegenrijke tijd in het verre en vreemde land toewenste. Als tekst van deze morgen had ds. Tigchelaar Handelingen 11:19-26 ge kozen, waarin de geschiedenis verhaald wordt van de uitzending van Barnabas. „Ik hoop dat u niet gekomen bent om iets interessants te horen", zo begon ds. Tigchelaar zijn preek, „maar om ge voed te worden door de Hemelse din gen. Wij willen deze morgen speciaal herdenken dat het werk van Jezus Christus voortgaat." De verstrooiden in de bijbeltekst ver- aan Het moderne en gloednieuwe bejaardencentrum „De Ridderhof de Kon. Wilhelminaweg te Amerongen, zal woensdag 15 november a.s. officieel worden geopend. Zeer waarschijnlijk zal dit geschieden door een provinciale functionaris, terwijl er voor de bewoners van het centrum een gezellige avond zal worden georganiseerd. Momen teel is men nog druk bezig met het afwerken van het interieur, het geen echter spoedig zijn beslag zal krijgen. WACHTLIJST Het bejaardencentrum, dat op een van de mooiste plekjes in Amerongen is gebouwd, bestaat uit een hoofdge bouw - waarvan de hoofdingang niét aan de zijde van de Kon. Wilhelmina weg ligt maar aan de Potmeester - met een capaciteit van 80 bewoners en 11 bejaardenwoningen welke rondom het hoofdgebouw zijn geplaatst. Deze huisjes - twee en drie on der één kap - zijn zeer geriefelijk ingericht en uitsluitend bestemd voor bejaarde echtparen, die geheel zelfstandig wonen. Ruim een week geleden heeft de laat ste bewoonster haar intrek in de Rid derhof genomen, zodat het centrum nog maar korte tijd aan het „draaien" is. Inclusief de directrice, mej. J. E. Ten Geuzendam, zijn er in totaal ze ventien personeelsleden, waarvan on geveer de helft intern. Eén van de geriefelijk ingerichte be jaarden-woningen (twee onder één kap) die in de onmiddellijke nabijheid van de Ridderhof zijn gebouwd. JEUGDDIENST SOLA FIDE In gebouw Sola Fide wordt zondagmor gen om 9 uur een Jeugddienst gehouden. Voorganger is de heer A. H. v. Pijpen met het onderwerp „Avontuurlijk leven". BOM OPGEGRAVEN Bjj graafwerkzaamheden achter de Rit meester sigarenfabrieken stuitte men vrijdagmiddag op een bom. In plaats van het oorlogstuig onaangeroerd te laten groeven arbeiders de bom uit en depo neerden hem op een kruiwagen. Hieraan bonden zjj heel laconiek een rode zakdoek, als teken van gevaar. Wel werd onmiddellijk de Veenendaalse politie gewaarschuwd, waarop de heer J. H. Wilmink, districtshoofd van de B.B., die het nodige van bommen en het demon teren daarvan afweet, het ding kwam be kijken. Het was een klein soort bom en de mijnopruimingsdienst heeft zich er la ter over ontfermd. Bejaarden krijgen les in Veilig Verkeer Nu op 1 november a.s. de speciale maatregelen om de verkeersveiligheid van de voetganger te bevorderen van kracht worden, hoopt de stichting OCB in samenwerking met de politie op 31 oktober a.s. een voorlichtingsmiddag te beleggen. Op deze middag zal de Veenendaalse bejaarden voorlichting worden gegeven over de verkeersveiligheid. Het is n.l. bekend dat vooral voor de bejaarde voetganger het verkeer een benauwen de zaak wordt. Het bestuur van het OCB hoopt, dan ook dat vele bejaarden van deze gelegenheid om hun kennis van de verkeersregels te verrijken, ge bruik zullen maken. In ons blad van Volgende week vrijdag zullen datum en aanvangsuur van deze belangrijke mid dag bekendgemaakt worden. In plaats van De R., metselaar te Bcn- nekom, die terecht moest staan omdat hij de leerplichtwet overtreden had, verscheen vrijdag zijn echtgenote voor het Wagenings kantongerecht. De R. had er niet voor gezorgd, dat zijn leerplichtig zoontje Lucas regel matig de school bezocht. De jongen was verscheidene dagen achtereen wegge bleven en daarom was proces-verbaal opgemaakt. De jongen was in Wageningen op school, 's Morgens om kwart over acht ging hij de deur uit en om half vier j kwam hij 's middags weer terug. Later bleek pas, dat hij verscheidene keren gespijbeld had, maar daar wist ik toen niets van, verklaarde mevrouw De R. Ik heb de ouders schriftelijk op de hoogte gesteld van het wegblijven van hun zoon, verklaarde de getuige Van K., het hoofd van de Wageningse school. Ook ben ik wel eens zelf naar Benne- kom gegaan, maar dan was er nooit iemand thuis. Sinds het laatste verzuim op 24 februari heeft de jongen steeds trouw de school bezocht. Daarvoor ge beurde het verscheidene malen, dat hij spijbelde om met een kennis, een vrachtautochauffeur mee te kunnen rij den. Ik wil wel aannemen, dat de ouders enkele dagen onbekend geweest zijn met het spijbelen van hun zoon. Daarna wisten zij er echter wel van. Ze zijn gewaarschuwd door het hoofd van de school, terwijl ze bovendien tweemaal een oproep hebben gekregen om voor de commissie tot wering van schoolver zuim te verschijnen. De eerste maal kwam er niemand, de tweede keer al leen de moeder, die er kennelijk het meest achterheen zit, dat de jongen naar school gaat. Ook heeft de politie een keer in moeten grijpen. Ze waren er dus wel degelijk mee op de hoogte, aldus de officier in zijn requisitoir. Eis 20,of 4 dagen. Vonnis 15, of 3 dagen. ■fi- Op 16 mei 's avonds omstreeks kwart voor tien reed B., chauffeur te Rhenen, met een bestelauto van de Herenstraat de Achterbergsestraat te Rhenen in om vervolgens met een lus weer terug te keren naar de Herenstraat. Hij deed dat met een flinke snelheid en raakte op een haar na een wielrijd- ster, die slechts door een vlucht het trottoir op aan een aanrijding wist te ontkomen. Vrijdag voor het Wagenings kanton gerecht vertelde B., dat hij met de auto zeker 1 l'/« meter van de trottoirrand vandaan was gebleven en dat er vol doende ruimte voor de wielrijdster was geweest. Ook zou hij in kalm tempo ge reden hebben en gestopt zijn, in tegen stelling tot wat de wielrijdster aan de politie had verklaard. Drie getuigen, de wielrijdster en twee andere dames, die juist op het trottoir gestaan hadden, protesteerden hier ech ter fel tegen. De auto had de wielrijd ster finaal van de straat gedrukt en deze had nog maar juist het vege lijf weten te redden. Ze was van de ma- (Zie verder 2e blad) De bewoners van het centrum krij gen tussen twaalf uur en half één warm eten geserveerd, terwijl de broodmaal tijden in trommels wordt bezorgd, zo dat iedereen vrij is in het bepalen van het tijdstip van ontbijt en avondeten. Alle kamers zijn even groot en de huur is ook gelijk. Het nieuwe bejaar dencentrum blijkt overal in ons land grote aantrekkingskracht te bezitten, want men heeft nu al een wachtlijst van over de honderd gegadigden. VERGADERING N.C.V.B. Hedenavond hoopt de Ned. Chr. Vrouwen Bond afdeling Amerongen in het Clubhuis bijeen te komen. Mevr. C. Boomgaard-Lückens uit Rijswijk zal dan spreken over „kruissteek oud en nieuw". Bovendien zullen er in de pauze borduurlapjes en showmateriaal te be zichtigen zijn. Het bestuur nodigt alle leden en an dere belangstellende dames uit, deze avond bij te wonen. KURSUS E H B O. IN AMERONGEN Het bestuur van de EHBO Ameron gen is voornemens binnen zeer korte tijd een kursus eerste hulp bij onge lukken te beginnen. Gezien het steeds toenemende aantal verkeersslachtoffers en met het oog op de toenemende poli tieke spanningen, is het zaak dat een ieder zich deze kennis eigen maakt.. Het bestuur hoopt dat een ieder de noodzaak hiervan inziet, en velen zich zullen melden, zodat ook Amerongen in de toekomst over een goede hulpbrigade kan beschikken. Aanmelding kan geschieden bij de leden of bij Donkerstraat 20 en Neder - straat 10. E. M. A. BARON TAETS VAN AMERONGEN VAN RENSWOUDE t Dinsdag 17 oktober is te Utrecht over leden Emile Marie Antoine Baron Taets van Amerongen van Renswoude in de ouderdom van 59 jaar. Deze was de jong ste broer van wijlen Maximiliaan Baron Taets van Amerongen van Renswoude. Vrijdag j.l. om 2.30 uur is het stoffelijk overschot bijgezet in het fam. graf te Renswoude. De sobere plechtigheid werd geleid door prof. dr. S. F. H. J. Berkel- bach v. d. Sprenkel. geleek hij met de Afrikaanse boeren die in 1910 naar Kenya trokken en daar zélf de zending ter harte namen. „Het waren maar doodeenvoudige mensen, maar zij gingen prediken over Christus en dat is iets wat wij zovaak niet doen. Wij denken zo vaak het Woord is alleen voor eigen kring, voor eigen kerk, voor eigen land, maardan wordt de zen ding vergeten. Dat is erg! Dat betekent dat wij een schot aanbrengen in het rijk van Christus." ZENDEN Vervolgens stond de predikant stil bij de eigenlijke betekenis van het woord: zenden. In dat verband wees hij op vers 22 van het bijbelgedeelte waar staat: en zij zonden Barnabas uit. „Misschien" aldus de predikant, „mis schien vraagt iemand zich wel af, wat moet die man daar in Afrika doen? Er is toch al geloof, er is toch al een kerk en een school? Maar gemeente stelt u zich dan eens voor, wat zou er van te recht komen als men in Veenendaal zou zeggen - er is geloof, kerken en scholen en kunnen de predikanten dus wel weg gaan! Ik hoop dat het net als in de tekst is dat de gemeente mij zendt. Maar dat het niet een onverschillig los laten is, zo in de trant van: nou als hij daar zin in heeft, dan gaat hij maar Misschien bent u wat teleurgesteld over de zending, omdat er geen romantiek meer is, doch zending is het Woord Gods brengen aan alle creaturen." Na zijn predikatie werd ds. Tigche laar toegesproken door ds. A. Vroeg indewey, die het verheugend noemde dat ds. Tigchelaar eindelijk het werk had gevonden waarnaar hij en zijn vrouw zolang hadden uitgezien. „Het is goed voor ons om deze zendingspreek te horen want het gaat toch om de uit breiding van het ganse Godsrijk. Wij voelen ons met u verbonden en wij zen den u dan ook, zoals dat met het echte zendingswerk bedoeld wordt. God geve dat u een goede ingang moogt hebben en dat uw werk daar verricht tot een rijke zege mag zijn." Tot slot werd de zendingspredikant staande toegezongen psalm 121 4. ■B- Uit een onderzoek is gebleken dat on geveer negentig procent van de school gaande Europese kinderen aan tandbe derf lijdt. ■B- In Oostenrijk is men al druk bezig met de organisatie van de Olympische win terspelen in 1964. ■B- Omdat er een grote achterstand bij de oogst was, moesten vele Oost-Duitsers op zondag aardappelen rooien. ■B- Te Parijs is een zesjarig jongetje van de negende verdieping van een flat gevallen, waarbij hij geen letsel op liep. ■B- Een Amerikaans blad beweert dat het vloegtuig waarmee Hammarskjoeld is verongelukt, beschoten is. ■B- Ghana heeft een Engelse journalist uit gewezen die weigerde te gaan staan als het volkslied onder het eten werd gespeeld. ■B- In Amerika is een vereniging met 70.000 leden een christelijke kruistocht begonnen tegen het communisme. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 DR. KOOYMAN Maandag Dinsdag 2—3 uur Donderdag DR. v. d. DRIFT Woensdag Vrijdag 23 uur Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL TAXICHAUFFEURS VOOR DOODSTRAF Alle taxi-chauffeurs in Frankfort hebben nu op de achterruit van hun wagens een transparant geplakt, waarop de dood straf eisen voor moordenaars van taxi chauffeurs. Op 17 oktober 1.1. werd de 50- jarige taxi-chauffeur Franz Lieb in een buitenwijk van Krankfort door een onbe kende vermoord. Op de dag van de be grafenis, 24 okt. j.L hebben 580 taxi's deelgenomen aan een protestrit.

De Vallei | 1961 | | pagina 1