Zakenman SHOOK II OVERBERG Levendig voethal en veel doelpunten bij D.O.V.O.-Go Ahead Marktberichten EDERVEEN „Rhenus" won zonder moeite van zwak spelend D.V.S.A. Hooiberg in brand Charter-uitreiking Rotaryclub Veencndaal Krachtig herstel van G.V.V.V.; 3-0 zege op Zuidvogels FLANELLEN LAKENS 2 pers. van 5,95 nu 4,95 H.ENGLEBERT N.V. „Prins Bernhard" hield receptie In november wordt moedercursus georganiseerd Geschil om uitweg thans in rechterlijke handen Prachtige derde prijs voor Roodc Kruis Panter verloor met 4-1 van Posthoorn Moeilijkheden rond oefcnlokaal van muziekver. Weer winst voor Kulan; 4-1 tegen Bunnik V.C. Veencndaal - R.V.C. dames-hoofdklasse N.S.V.S. won met oneven goal in Woudenberg V.R.C. even sterk als Sparta, maar de Racing miste schutters D.V.S.A. verloor Jan Ncllestijn (met been in gips) op de tribune Advendo schoot Socsterberg na een kwartier al naar nederlaag Naast Weinig goede schaats- accomodatie in onze omgeving Niets Wachten Geen plannen In orde Twijfelachtig VC Veenendaal-Set Up (heren) Zaterdagmiddag omstreeks één uur is aan de Zuiderkade een hooiberg in brand geraakt achter de boerderij van de heer Klok, doordat het 6-jarige zoon tje van de familie met lucifers had ge speeld. Zowel de Veenendaalse als de Edese brandweer was spoedig ter plaatse, maar het vuur had al zo snel om zich heen gegrepen dat er vrijwel niets meer te redden viel. Ongeveer 15.000 kg hooi en 2.000 kg stro gingen in vlammen op. De schade bedraagt enkele duizenden guldens en is niet door verzekering ge dekt. P.V.O.-SUCCCESSEN Op de voor twee weken geleden ge houden tafelkeuring der P.V.O. te Vee- nendaal werden in totaal 131 Hoenders zowel groot als klein gekeurd door de Heer Lenting uit Warnsveld. De kwali teit der dieren was prima. Op de vorige week gehouden tentoonstelling te Utrecht van „Ornithophilia" werden dan ook ver schillende dieren uit Veencndaal en om streken met goede predikaten bekroond. Onze plaatselijke vereniging hoopt op de provinciale tentoonstelling te Ede van eind november met een goede collectie uit te komen. C.J.B.T.B. VERGADERDE De CJBTB heeft vrijdagavond j.l. haar ledenvergadering gehouden. Na de opening werden de statuten in behan deling genomen en hierin enkele kleine wijzigingen aangebracht. Vervolgens hield de voorzitter een lezing over toe komstige landbouwmoeilijkheden in de land- en tuinbouw. Na de pauze werd een verlotings commissie gestemd en een aantal leden aangewezen die een onderzoek zullen instellen naar de oorzaak van kopziekte bij koeien. Tot slot werd nog een ge animeerde hersengymnastiek gehouden. Tydcns ccn stijlvolle plechtigheid heeft zaterdagmiddag in de Petrakerk de uit reiking plaats gevonden van het charter (de zgn. officiële erkenning) van de Ro taryclub Veencndaal. De voorzitter van de club Veenendaal, de heer J. H. Kets, sprak het openings woord waarin hij in het bijzonder gou verneur v. Vloten en oud-gouverneur Koopmans welkom heette. Verder bracht hij dank aan alle andere rotarians voor de hulp bij de oprichting van een club in Veenendaal. Nadat de leden van de club Veenendaal naar voren waren getreden, reikte gouverneur van Vloten het charter uit (een ingelijst document voorzien van een groot zegel). De gouverneur sprak de hoop uit dat ieder op zijn eigen plaats de rotary-gedachte tot leven zou brengen. „Dan zal men ervaren dat dienen het leven verrijkt". Tot slot wenste hij dat enthousiasme en bezieling voor de rotary nimmer geblust zou mogen worden en dat Veenendaal een groeiende en bloeiende club zou mogen krijgen. Oud-gouverneur Koopman drukte de leden op het hart niet te bescheiden te zijn met hun plannen. „Mik hoog om het doel te bereiken, want wij rotarians, wij geloven dat er meer goede dan slechte mensen zijn en de wereld heeft nog nooit zoveel goede mensen nodig gehad als op dit ogenblik". Drs. W. A. Frederiksen, als vertegen woordiger van de gouverneur bij de club Veenendaal, bracht de oprichting van de club in herinnering. „We zijn begonnen met een klein aantal enthousiaste mensen en ik geloof zeker dat Veenendaal een goede club zal worden". Nadat de heer J. H. Kets een dankwoord had gesproken, zong de sopraan Coby Diepeveen met piano-begeleiding van Bob van Stemp- voort het „Laudate Dominum". Het ge zelschap, w.o. talrijke clubleden uit alle drie districten in Nederland, begaf zich na de uitreiking naar een hotel in Rhe- nen. broken en nu kreeg Irene toezegging dat het de barak mocht behouden, maar zelf afbreken en weer op een andere plaats opzetten. Na veel wikken en wegen vroeg men of de barak mocht geplaatst wor den op het terrein van Advendo, dat pas van gemeentewege werd aangelegd. Ad vendo voerde aan dat men de zusterver eniging wel wilde helpen, maar dat de oude barak het fraaie voetbalterrein wel wat ontsiert. Nu zit „Irene" dus in een impasse en dat bleek maandagavond dui delijk op de ledenvergadering, waar de meningen verdeeld waren. Drie bestuurs leden, de heren J. Slotboom, M. G. van Donkelaar en M. v. Hardeveld bedankten. In hun plaats werd de heer A. Laamers als voorzitter gekozen en de heer R. de Fluiter als bestuurslid. Hopenlijk zal deze nare toestand voor Irene worden opgelost en zal men voor de winter een oefengelegenheid krijgen, want dat is deze enthousiaste vereniging meer dan waard. LAATSTE VISWEDSTRIJD In de Rijn bij Ingen heeft de plaatse lijke hengelsportvereniging „De Riet voorn" haar laatste onderlinge wed strijd van dit seizoen gehouden. Vete raan E. v. d. Haar bleek de meeste vis verschalkt te hebben en kwam hierdoor in het bezit van de wisselbeker. De persoonlijke uitslagen waren: 1. H. v. d. Haar; 2. G. Davelaar; 3. J. Vis ser en 4. E. Sukkel. Rijdt veel. Eist snelheid, karakter, represen tatief uiterlijk. Vindt in SKODA: top op 125 bij 100 km. kruissnelheid, sportieve lijn, degelijke afwerking. Betrouwbare wagen met prettig comfort. Prijst de verwarming bij kou, de koeling bij hitte. Rekent 1 op 13 in de praktijk zuinig. VERPLEEGSTERS SLAAGDEN Vier Veenendaalse verpleegsters, allen werkzaam in het Prot. Chr. Streekzieken huis te Bennekom, slaagden zaterdag j.l. voor het diploma gediplomeerd verpleeg ster (het zgn. Witte Kruis). Het zijn de dames. H. van de Hee, L. van de Loosdrecht, D. Vaartjes en H. Wisgerhof. OVERBERG WAS OP T.V. Alle huiskamers van televisiebezitters in Overberg waren vrijdagavond volge stroomd omdat Overberg op de t.v. zou verschijnen in de uitzending Expresso onder redactie van Arie Kleywegt. In de ongeveer negen minuten durende uitzen ding zag men een dieseltrein en ver schillende autos die probeerden nog net voor de naderende trein de overweg in Overberg te passeren. In een intervieuw met Arie Kleywegt vertelde.hoofdmachi nist Lugtenburg dat de grote roekeloos heid en het totaal negeren van stoplich ten het meest voorkwam bij fietsers en bromfietsers. Meer aandacht voor stop lichten en minder roekeloosheid zal er toe bijdragen het dodencijfer te doen dalen, aldus de heer Lugtenburg. GVVV heeft zaterdag en nog wel met twee invallers spelend Zuidvogels in Hui zen met 3-0 verslagen. Wel hadden de blauwen al twee gelijke spelen behaald, maar nu is er dan eindelijk het zoet der overwinning. Het was meteen een krach tig herstel van GVVV, want de gehele wedstryd legde men Zuldvogcls aan ban den. Vooral op het middenveld werd de ba sis gelegd voor de zege door de goed stuwende kanthalfs Hoedeman en Zoute- welle. Toch bleken de doelpunten voor de rust te duur. Zowel GVVV als Zuidvogels kregen kansen, maar konden geen rich ting aan hun schoten geven. Ruststand 0-0. Na de rust sloeg GVVV toe. Na tien minuten lanceerde J. v. d. Bovenkamp een goede pass naar Bertus Kroesbergen, die prachtig inschoot. 0-1. Het leek alsof Zuidvogels even de bakens wilde verzet ten, maar nu stond de GVVV achterhoede paraat. Men kwam er eenvoudig niet door. Twintig minuten voor tijd omspeelde midvoor Nagy, voor het eerst opgesteld, de Zuidvogelsdefensie en bracht GVVV op 0-2. Kort voor het einde maakte Scholts aan een eventueel pessimisme een eind door met een prachtig vleugelschot voor een 3-0 overwinning te zorgen. GVVV heeft zich wat uit de bedreigde zone gedistancieerd zoals blijkt uit de stand: Spakenburg 7 Huizen 7 IJsselmeervogels 7 VVOG 7 Zuidvogels 7 SDC (P) 7 GVVV 7 CJVV 7 IJmuiden 7 NDSM 7 Een bejaard voetbalKCzegde, dat echter meestal door jeugdige supporters wordt gebruikt, luidt: „Een corner is een halve goal". Welnu, in liet duel tussen DOVO en Go Ahead waren er na negen minuten al twee corners genomen, die geen halve maar hele goals betekenden. Het was ietwat onbegrijpelijk op welke geraffineerde manier de invaller-linksbuiten Goudriaan van Go Ahead tweemaal ccn hoekschop zo vlijmscherp nam dat beide in het DOVO doel zeilden. Intussen herstelde DOVO zich van deze tegenslagen en een wel zeer talrijk publick zag ccn doelpuntrijke strijd, waarin DOVO pas in de tweede helft een 6-3 zege greep. Die eerste corner van Goudriaan daalde een voorsprong, nu door linksbinnen 14 13 10 7 6 5 al in de tweede minuut voor de veste van DOVO. Keeper van Hardeveld wilde de scherp voorgezette bal grijpen, maar sloeg hem in de netten. 0-1. Na zes minuten ging DOVO er op links vandoor. Mol lanceerde Slotboom en de topscorer van ons Nederlandse zaterdag voetbal wist prachtig te scoren. 1-1. Weer drie minuten later deed Goudriaan het eens dunnetjes over. Er draaide weer een hoekschop van Go Ahead voor het doel van DOVO. Weer zo scherp dat Harde veld misgreep al belandde de bal juist in het doel omdat de blonde middenvoor Kattenberg de bal nog even beroerde. 1-2. Het publiek leefde mee met deze doel- puntenserie. Want duidelijk bleek dat DOVO het er niet bij liet zitten. Na een kwartier stond men weer gelijk, nu was de kwieke jonge rechtsbinnen J. van Ma nen de maker van de goal, die qua zuiver heid niets te wensen overliet omdat de kopbal van de DOVO benjamin listig en haarscherp was. 2-2. Het spel ging in hoog tempo naar beide doelen. Go Ahead veroverde zich weer DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES KERKELIJK NIEUWS Ds. F. Mallan, predikant der Geref. Gemeente (Fluitersstraat) is beroepen door de Geref. Gemeente te Vlaardin- gen. Onze plaatsgenoot, de heer E. Th. Thijs, theologisch kandidaat aan de Vrije Universiteit heeft een beroep van de Geref. Kerk te Oostwolde aange nomen. Kandidaat Thijs krijgt hierdoor een bijzondere opdracht voor N.O.-Gro- ningen, met name Finsterwolde en is tevens benoemd tot predikant-direc teur van de stichting clubhuizen ,,'t Schienvat" te Finsterwolde. Tip voor zakenman die SKODA wil zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT MET compleef met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5250.- uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland Thcrcsiastraat 145, Den Haag Tel. 070-723903* DEALER: STRAATMAN, Wageningen Vergersweg 42, tel. 3492 Eierenmarkt: aanvoer 82.000 stuks. Prijzen van 14,75 tot 15,— voor de grote eieren en van 7,— tot 11,50 voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 70 stuks. Prij zen van 46,— tot 50,— per stuk. Handel matig. SCOOTERRIJDERS WAREN ACTIEF Veel belangstelling was er van de zijde van de leden van de Heinkel-scooterclub „De Vallei" voor een technisch avond in „La Campagne", die door garage Jan Jansen en zn. alhier werd georganiseerd. Het was een leerzame avond met vak kundige en technische uiteenzettingen, o.a. verschillende mogelijk voorkomende sto ringen, die onderweg kunnen optreden werden uitgebreid, gedemonstreerd en verholpen. Aanschouwelijk werd ook ge demonstreerd het verwisselen van wie len en versnellingskabels. De secretaris van de Heinkelclub, de heer A. D. P. A. Hagoort sleepte j.l. zaterdag met de heer J. R. Riedstra als kaartlezer de tweede prijs in de wacht van een oriëntatierit, die werd gehouden onder auspiciën van de Lunterse Motor- en Autoclub. Beiden brachten een beker mee naar huis. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het Chr. Tamboer- en Pijper korps „Prins Bernhard", heeft het be stuur j.l. zaterdagmiddag in het O.C.B.- gebouw een receptie gehouden die druk is bezocht. Het keurig in uniform gestoken bestuur kreeg deze middag heel wat persoonlijke gelukwensen aangeboden. Onder de tal rijke aanwezigen merkten wij o.m. op oud-burgemeester A. Bakker, de drie Veenendaalse wethouders, terwijl later op de middag ook burgemeester Hazenberg met echtgenote van zijn belangstelling blijk gaf. Felicitaties werden eveneens aangeboden door afgevaardigden van plaatselijke, zang- en muziekverenigingen, zusterverenigingen uit de omgeving en vele anderen. Ook de oud-voorzitter van „Prins Bernhard", de heer de Vries uit Amersfoort, was op de receptie aanwezig. De reeds langer bestaande plannen om in Ederveen een moedercursus te organiseren kregen nu hun beslag. Een aantal dames gaf zich al spontaan op en nu zal op woensdag 8 nov. de eerste les van een serie van acht worden ge houden in een bijgebouw van de Ned. Herv. kerk, 's middags van half drie tot vier uur. De lessen, die zullen worden gegeven dppr Zr. Van Schelven van Kinderhy- giëne, zijn niet alleen belangrijk voor jonge moeders, maar ook voor verloofde meisjes. De mensen die deze cursus hebben opgezet, hopen dat nog meer dere dames zich zullen opgeven, want ook hier geldt: hoe meer zielen hoe meer vreugd. Belangstellende dames kunnen zich alsnog - maar dan liefst zo spoedig mo gelijk - opgeven bij Zr. C. Ruttenberg, tel. 359 te Ederveen. Men verzekerde ons dat de acht les sen niet alleen interessant zijn, maar bovenal zeer leerzaam. In het voorjaar van 1962 hoopt men ook te kunnen starten met een kleuter cursus, die dan ook toegankelijk zal zijn voor heren, omdat daar ook opvoed kundige problemen worden behandeld. Het conflict in Ederveen tussen de huurlieden M. en V. om het recht van uitweg is voorlopig opgeschort. Zoals bekend is de uitweg eigendom van de heer Vos aan de Luntersekade, en deze wil de uitweg afsnijden. Via een deurwaardersexploit werd boer Met horst aangezegd dat de afsnijding op 20 oktober zou geschieden. Vorige week zijn beide buren bij hun advokaten ge roepen en daar bleek dat Vos de weg niet wilde verkopen aan Methorst en op zijn standpunt blijft staan. Het geschil zal nu verder langs rech telijke weg worden behandeld, want een schikking in der minne bleek ook niet mogelijk. Voorlopig kan boer Met horst de uitweg dus nog gebruiken. PLANNEN VOOR WINTERCURSUS E.H.B.O. Het blijkt dat in Ederveen belang stelling bestaat voor het volgen van een EHBO-cursus. Een tiental belang stellenden gaf zich reeds op en men wil dit aantal natuurlijk veel groter maken. Men is ervan overtuigd dat er in Ederveen te weinig mensen zijn die bij een eventueel ongeval eerste hulp kunnen verlenen. Wanneer de deelname voldoende is zal men pogen in overleg met het Rode Kruis deze cursus te doen starten. Wie hiervoor voelt kan zich dan ook nu reeds opgeven bij Zr. C. Ruttenberg, tel. 359 te Ederveen. Het is vanzelfspre kend dat zowel dames als heren wel kom zijn en men wil nog eens het ac cent leggen op het grote nut van een vaardigheid in eerste hulp als dit nood zakelijk is. Op de j.l. zaterdag te Schiedam ge houden nationale wedstrijden, heeft de afdeling Rode Kruis Veenendaal-Over- berg dames kans gezien een eervolle derde prijs in de wacht te slepen. De ploeg bestond uit de dames Van Pijpen, Davelaar, Budding en Vinke en behaal de 241 punten (het gemiddelde was 202). De wedstrijden werden gehouden in de grote kantine van de N.V. Dok- en Werfmaatschappij „Wilton-Feijenoord". Op een eerlijke en sportieve wijze werd er gestreden en de Veenendaals-Over- bergse ploeg was natuurlijk uitermate verheugd toen het vernam dat het de derde prijs had behaald. De leidster, mevr. Van Pijpen, behaalde zelfs 39 punten (het gemiddelde 34). De opgave was bijzonder moeilijk en bestond uit het behandelen en verzorgen van drie gesminkte personen: A. heeft een gespalkte onderarm en een grote snij wond op het voorhoofd, hij is erg onrustig waardoor het ver band op zijn voorhoofd is verschoven, ook blijkt dat de spalk te stijf is aan gelegd; B. heeft een hersenschudding, moet telkens overgeven en bij polscontrole blijkt de pols steeds trager te worden; C. lichte hartpatiënt, wordt ook ter observatie opgenomen, hij ziet organo- tisch en is kortademig. Allen moeten in 20 minuten verzorgt en in bed gelegd worden. De eerste drie winnende ploegen ontvingen allen een persoonlijke en een groepsmedaille. Sportver. Panter kon het zaterdag in Amersfoort niet bolwerken tegen een goed spelend Posthoorn en verloor met 4-1 Het bleek dat Panter de vlugge linker vleugel van Posthoorn niet voldoende afdekte, want de geringe bewaking, die deze voetballers kregen, bracht hun tot een serie gevaarlijke aanvallen. Uit een corner kopte Posthoorn het eer ste doelpunt in en nog voor rust werd het uit een vrije trap 2-0 voor Posthoorn. Na rust kreeg v. d. Poel enkele kan sen, maar juist als hij wilde schieten werkten de verdedigers van Posthoorn hem van de bal. Zo kon Amersfoort tot 4-0 uitlopen en feitelijk kon Panter daar weinig tegen over stellen. Tenslotte redde rechtsbuiten A. van Riessen de eer voor de Sportver. Panter. 4-1. De muziekvereniging „Irene" te Eder veen maakt een wat moeilijke periode door. Toen liaar oefcnlokaal in juni j.1. officieel als kleuterschool werd ingericht, moest Irene naar een andere gelegenheid omzien. Tydclyk en voor nood oefende men in de oude kleuterschool een oude barak aan de Hoofdweg. Deze barak moest echter worden afge- Kulan boekte zaterdag de vyfde over winning in successie. Het bezoekende Bunnik moest er nu met 4-1 aan geloven. Toch was de strijd niet van bijzonder hoog gehalte, daarvoor speelde Bunnik feite lijk te zwak. Een opmerkelijke prestatie was die van Beckerman, die met drie doelpunten een hattrick verrichte. Het bleek al direkt dat Bunnik niet veel in haar mars had. Kulan sneed er gretig door. Beckerman liet al na tien minuten 1-0 noteren en scoorde even laterd weer maar nu stond hij buitenspel. Toch wist Beckerman nog voor rust een tweede en nu wel gel dige goal te scoren zodat Kulan met een 2-0 voorsprong mocht gaan rusten. Na rust was Kulan zo mogelijk nog sterker in de meerderheid. Faber, die een voorzet van van Manen wist te be nutten bracht de stand op 3-0 en vijf mi nuten later schoot de schietgrage Becker man nummer vier in het Bunnikse doel. Het pleit voor de gasten dat zij bleven doorzwoegen en dat ook beloond zagen door een doelpunt van van Dijk, waarmee Bunnik de eer dus redde. Kulan is nog steeds ongeslagen, maar wordt nog wel bedreigd door Rubo en in minder mate door plaatsgenoot NSVS. DONDERDAGAVOND: Door allerlei organisatorische oor zaken, waarvan district West het privi lege schijnt te hebben, spelen zowel VCV als RVC morgenavond hun eerste wedstrijd in de nieuwe competitie. Op papier zijn de Veenendaalse meisjes kansloos: zelf hadden zij vorig jaar moeite niet te degraderen, terwijl RVC op de tweede plaats beslag legde. De VCV-sters hebben echter hard getraind vooral op het sterke punt van de Haag sen: het serveren. Daarom achten wij een verrassing niet uitgesloten. Het eerste herenteam komt zaterdag in Woerden voor de zwaarste wedstrijd van dit seizoen te staan. Zij spelen n.l. tegen de reserves van hoofdklasser Val- boval: Een gelijk spel zou al een enorme prestatie zijn, doch het lijkt waarschijn lijker, dat de Veenendalers hier hun eerste nederlaag gaan halen. Op een praktisch onbespeelbaar ter rein moest NSVS zaterdag de strijd aan binden in Woudenberg tegen de pas op gerichte voetbalclub aldaar. Een goede balcontrole was niet moge lijk omdat het veld hobbelig en drassig was. Woudenberg gebruikt dit veld maar uit nood, want men wil later een sport park openen. Burgemeester Hosartg verrichtte de aftrap omdat Woudenberg voor het eerst in de competitie uitkwaitt. NSVS telde invallers voor v. d. Loos drecht en Ravenswaay en kon op het slechte veld moeilijk uit de voeten. Wou denberg ook niet maar deze ploeg telde enkele veteranen van de oude zondagclub, die de kneepjes van het vak nog wel kenden. Zo werd ook Woudenberg wel gevaarlijk en moest NSVS tot tweemaal toe de bal van de doellijn trappen. Het bleef maar 0-0, maar naarmate het einde naderde kreeg de routine van NSVS de doorslag. Vijf minuten voor het einde wist de weer opgestelde van Ommeren een voorzet van Brouwers beheerst in de juiste richting om te buigen en zo kon de Newo-ploeg nog juist twee puntjes bin nenhalen. VRC heeft het sterk geachte Sparta in Enschede goed party gegeven en deson danks moest de Racingclub toch nog met een 3-1 nederlaag uit Twcnte's hoofdstad terugkeren. Dat kwam grotendeels door het falen van VRC voorwaartsen, die enkele voor treffelijke scoringskansen de Twentse lucht inschoten of langs het houtwerk lie ten vliegen. Dit Sparta dat op het mid denveld traag voetbalwerk demonstreer de had met open wapens kunnen worden bestreden en VRC deed dat wel, maar odie afwerking. Hoewel VRC ook in de eerste helft steeds aanviel was het toch d,e thuisclub, die na 23 minuten de leiding nam toen de Spar- tamiddenvoor op goed geluk een schot loste dat echter over doelman Cornelis- sen stuitte, die even voor zijn doel stond. Een vrij fortuinlijke voorsprong voor Sparta. 1-0. Het duurde tot tien minuten na de rust voor de stand gelijk was. Midvoor W. Hartog zette stevig door en wist de ge lijkmaker in het net te jagen. 1-1. Nu was de periode aangebroken waarin VRC haar slag had moeten slaan. Schoeman en zijn mede aanvallers richtten echter niet zuiver en het gevaar voor Sparta werd afgewend. Zoals het meermalen gaat, nu vielen aan de overzijde kort achter elkaar twee goals, die voortkwa men uit kleine foutjes bij VRC. De 3-1 overwinning van Sparta was geen afspiegeling van de krachtsverhouding, maar jade doelpunten beslissen nu eenmaal een wedstrijd en zo bezien schoot Sparta dus raker dan VRC. Schinkel, die een voorzet van rechts in- kogelde. 2-3. De Kampense vreugde duur de juist een minuut. Linkshalf B. v. d. Pol van DOVO mocht een vrije trap ne men en deed dat zo voortreffelijk dat doelman Kanis geen kans had. 3-3. Het doelpuntengeweld was even uitgeraasd, maar de spanning was nog aanwezig. Toen Go Ahead net een vierde goal wilde gaan scoren floot de scheidsrechter voor rust. Na de rust ging de rechtervleugel van Hal en van Manen zich roeren. Daar zet te Go Ahead fors en soms hard tegenspel naast. Vooral stopper Dekker viel de DOVO aanvallers wel eens te fors aan. Prachtig sneed van Hal soms langs Kam penaren, maar men liet hem veelvuldig struikelen. Toch kon hij soms een goede voorzet lanceren. Na een kwartier zette Roel Schoeman zijn hoofd onder zo'n voorzet en kopte in. 4—3. Go Ahead-kee per Kanis protesteerde omdat naar zijn mening Schoeman zijn handen had ge bruikt. De treffer werd echter goedge keurd. De aanvallen van DOVO over de vleugels hielden nog meer in. De zoveel ste mooie voorzet werd na een half uur door Gijs Slotboom op. de wreef genomen en dat betekende 5-3. De overwinning van DOVO was in zicht en was ook verdiend gezien het soms knappe aanvalsspel. De zesde treffer van DOVO kwam nog juist op tijd, maar de maker, linksbuiten Mol, stond minstens in aanvechtbare buiten spelpositie, toen hij vuurde. Dat neemt niet weg dat DOVO de zege toekwam omdat de ditmaal in het zwart gesto ken DOVO ploeg meer doordacht voetbal liet zien dan het opportunistische Go Ahead uit Kampen. DOVO is weer op de tweede plaats be land omdat de concurrenten niet speel den. De stand ip de oostelijke tweede klas luidt: S. C. Genemuiden 6 DOVO 7 DOSK WHC Go Ahead K DES SVZW Deeto Owios 6 Enter Vooruit 7 MANUFACTUREN BEDDEN&LEDIKANTEN VECNINDRAl GORTSTR.39 TIIW.aK' DVSA I maakt een moeilijk seizoen door. Zaterdag j.l. werd het voor de zevende keer een nederlaag in dit sei zoen. Nu was het helemaal geen schan de om van dit sterke Veslaco uit Erme- lo te verliezen. Met 1-4 namen de be zoekers j.l. zaterdag beide puntjes in beslag. DVSA I staat daardoor nog steeds zonder één winstpunt onderaan de ranglijst, doch heeft slechts één punt achterstand op Scherpenzeel, dat voor laatste is. Jan Nellcstyn, die vorige week tegen de ploeg uit Barneveld een been brak, was zondag by Rhenus-DVSA (Amerongen) weer van de party. Uiteraard niet op de linksbinnenplaats maar als toeschouwer op de tribune met zyn been in het gips. Hij bofte, want zyn ploeg zag hij met maar liefst 9-1 winnen van de Amerongse ploeg. Rhenus had by de opstelling voor de gelegenheid maar weer eens gewyzigd. Om te beginnen was Van Schyndel weer hersteld, terwijl op de rcchtsbuitenplaats Schol ten was teruggekeerd. Pelser speelde linksbuiten en op de rechtsbinnenplaats stond Ten Braak. Advendo te Ederveen had zaterdag in Soesterberg weinig moeite met de club van diezelfde naam. Binnen het kwartier had men de zwakke, defensie van Soester berg al vijf maal gepasseerd. Toen kwam Soesterberg aan bod, schoot tweemaal raak en de stand 5-2 voor Advendo, die na twintig minuten al was bereikt bleef ook de eindstand. In de tweede minuut trok midvoor Hum mel de bal al in het doel van Soester berg. 0-1. Driemaal schoot Hummel nog een treffer in en ook de weer opgestelde rechtsbuiten Maniputty trof eenmaal het doel. Toen het dan na een kwartier al 5-0 stond was de strijd feitelijk gestreden en verslapte Advendo wat. Hiervan kon Soesterberg tweemaal profiteren met aan vallen door het centrum goed af te ron den. 5-2. De resterende speeltijd leverde nog legio kansen op vooral voor Advendo, maar men had het kruit al verschoten of men geloofde het wel. In ieder geval was het vrij normaal geweest wanneer de dubbele cijfers waren bereikt. Soester berg kon ook geen kracht meer opbren gen om de stand te wijzigen. In de twee de helft was de wedstrijd dus niet boeiend meer. Advendo blijkt er nu goed in te komen want na drie nederlagen volgden nu twee overwinningen en nog wel beiden in uitwedstrijden. De wedstrijd begon erg lauw. Het leek erop, of beide ploegen geen enkele inte resse hadden in de uitslag. Na een kwar tier openden de gastheren de score met een doelpunt van middenvoor G. Veenen daal, die de bal zonder enige tegenstand gemakkelijk in het Amerongse doel kon schieten. 1-0. DVSA nam dat niet en reeds een minuut later maakte linksbinnen Joop van Vie- gen gelijk. 1-1. Eigenlijk waren beide doelpunten het gevolg van „geschutter" in de achterhoe des. Er kwam nu iets meer leven in de voetbalbrouwerij. Aan beide kanten wer den prachtige kansen geschapen, maar voorlopig troffen die geen doel. Linksbinnen van Baaren van Rhenus begon het kennelijk te vervelen. In de vier en twintigste minuut omspeelde hij moederziel alleen een viertal DVSA-man- nen en toen hij zich geheel vrij voor het Amerongse doel had gewerkt zorgde hij met een strak schot vlak langs de grond voor een 2-1 stand. Direct daarop scoorde ook DVSA, maar daar de scheidsrechter een overtreding had geconstateerd werd het doelpunt niet toegekend. Een handsbal in het strafschopgebied van DVSA leverde Rhenus een penalty op, die door G. Veenendaal naast werd geschoten. Even later werd deze misser door hem hersteld, toen hij in de een en dertigste minuut uit een mooi opgezette combinatie van de Rhenus-voorhoede na een prachtige soloren de stand op 3-1 bracht. Van Baaren zag nog een kans verlo ren gaan, toen hij alleen voor de keeper gekomen in een poging om de doelman te omspelen net niet meer bij de bal kon komen. De Rhenus-aanvallen werden steeds talrijker, doch de voorhoede scha kelde linksbuiten Pelser practisch niet in, hetgeen tot gevolg had, dat tot aan de rust in deze stand geen wijziging meer kwam. Twee minuten vóór rust zag het er naar uit, dat Amerongen de achterstand zou verkleinen, toen even buiten het gro te hok een strafschop moest worden ge nomen. De bal stuitte echter af op het Rhenus-muurtje. Na de thee ging het allemaal anders. Pelser werd plotseling bij het spel betrok ken en in de tweede minuut was de stand al 4-1. De linksbuiten gaf de bal door aan Van Baaren, die alleen nog maar be hoefde in te schieten. Twee minuten la ter bouwde Pelser opnieuw de aanval op. Veenendaal kon een zuiver gerichte voorzet afgeven en Ten Braak maakte er 5-1 van. Een minuut later herhaalde zich precies hetzelfde en weer was het Ten Braak die raak schoot 6-1. Dat waren drie doelpunten in vijf minuten, dankzij fraai combinatiespel. Door foutief terugspelen op de doelman kon rechtsbuiten Scholten gemakkelijk de stand tot 7-1 opvoeren. Dat gebeurde in de negende minuut. Even later schoot middenvoor Veendaal, toen hij de bal uit een opgezette aanval door Pelser kreeg aangereikt, tegen de lat. Amerongen zakte nu zwaar af. Over de gehele linie speelde de ploeg een bijzon der zwakke partij. In de achttiende en negentiende minuut brachten respectie velijk G. Veenendaal en Scholten de stand op 9-1. Toen er nog een kwartier was te spelen moest de linkshalf van DVSA wegens een opgelopen blessure worden vervangen. Rhenus vond het welletjes en liet het bij negen doelpunten. DVSA had de eer gered. (vervolg van pag. 1) AMERONGEN met zijn beroemde Andriestoren en de gezellige en rustieke dorpskern, neemt in de rij van plaat sen-met-ijsbanen een nederige plaats in. Er is namelijk nooit een officiële ijs baan geweest en vandaar de veelge hoorde klacht - als er ijs is, dan moeten we óf naar de Leersumse Plassen óf naar Driebergen. Die „we", dat zijn voornamelijk de mensen die overdag moeten werken en dus alleen 's avonds in de gelegenheid zijn, hun sport die toch al zo afhanke lijk is van de grillige Nederlandse win ters, te beoefenen. Dan moeten zij ten minste beschikken over een betrouw baar stuk ijs, met verlichting en als het half kan een kleedruimte: in casu een ijsbaan. Men kan toch moeilijk ver wachten dat iedereen op de Leersumse Plassen in het donker gaat rijden. Het zou zelfs gevaarlijk zijn, alhoewel er ook ongetwijfeld zijn die hier, mits in gewaardeerd gezelschap, helemaal geen bezwaar tegen hebben Ergens moet in Amerongen een ijs- club zijn, maar bij de bevoegde in stanties wist men niet eens de be stuursleden te noemen. Hopelijk blaast Koning Winter deze onder daan nieuw leven in zodat er in de toekomst in de buurt van vadertje Rijn een ijsbaan komt. Wachten op particulier initiatief, dat is het parool in SCHERPENZEEL. Er is geen ijsclub, geen ijsbaan en men is er al jaren over bezig geweest. Toen de ijsbaan-kwestie bij de vroede vaderen terecht kwam - toen kregen alle schaatssportliefhebbers in Scher penzeel, die nu gedwongen zijn naar Barneveld, Ederveen of Veenendaal uit te wijken, ten antwoord: het stichten van een ijsbaan behoort tot het particu lier initiatief. Er is voorgesteld een ijsbaan aan te leggen op het gemeentesportterrein, maar omdat dit enigszins bol ligt, werd dit voorstel in de map „onuitvoerbare stukken" gedaan. Heel Scherpenzeel zit nu te wachten op de initiatiefnemer. Vermoedelijk zal hij wel steun krijgen van de gemeente, maar tot nog toe heeft iedereen in alle talen gezwegen De kwalificatie „niets, maar dan ook helemaal niets" is in dit verband van toepassing op het rustige RENSWOUDE. Geen ijsbaan en geen ijsclub ener valt iets voor te zeggep. Tenslotte zitten de Renswoudenaren in een mum van tijd in het naburige Ederveen, waar weer wél volop ge legenheid is de gladde ijzers onder te binden. De jeugd kan het gelukkig dichter bij huis zoeken, n.l. op de vijvers van het kasteel. Het ijs is daar wel niet direct berijdbaar, maar als de vorst een beetje doorzet krioelt het er altijd van de kin deren. Dank zij de medewerking van de plaatselijke muziek- en voetbalvereni ging, worden bij lange winters zelfs lampen geplaatst. (28) Aram vond zijn schildknaap in een klein ver trek, waar men hem op een rustbank had gelegd. Een bediende van Abar was juist bezig een paar vruchten voor hem uit te persen. „Maakt U zich maar geen zorgen om mij", begroette Presto zijn meester met een brede grijns. „Dat wondje kan nooit veel te betekenen hebben. Het doet nauwe lijks meer pijn!" Dit vermoeden werd even later bevestigd door de lijfarts van Akbar, Presto nauw keurig onderzocht. „Ik zal hem wat kruiden toe dienen en dan kan hij over enkele dagen alweer opstaan", was zijn conclusie. Aram onderhield zich nog enkele ogenblikken met de gewonde en ging toem geheel gerustgesteld, terug naar de troonzaal. Bcnf el Akbar was nog steeds alleen. Hij liet een zetef voor Aram bijschuiven en schonk zijn gast zelf een kom vol van een warme drank, die Aram buitengewoon goed smaakte, al wist hij niet wat het was. De heerser vroeg Aram naar zijn land en wilde bijzonderheden over zijn laatste reizen horen. Terwijl ze zo zaten te praten, werd plotseling een voorhang terzijde geschoven en toen Aram opkeek stokte het hart hem in de keel. Er trad een meisje binnen van ongeveer twintig jaren en Aram wist, dat hij nog nooit zoiets moois gezien had. „Aha' Kiruna, mijn dochter", riep Akbar, „kom kennis maken met onze gast, Heer Aram van Barranca!" (wordt vervolgd) EDERVEEN met zijn typisch agra risch karakter, kan prat gaan op een uitstekend geoutilleerde ijsbaan van twee ha. groot. Er is een prima verlich ting, er is muziek en een consumptie- annex kleedtent, die vaak niet volledig berekent is voor zijn taak, maar toch in een grote behoefte voorziet. De eerste toebereidselen aan de Fliert- seweg zijn al getroffen om de komende winter de grote stroom wintersport liefhebbers te kunnen verwerken. Het is een zuiver particuliere exploitatie met alle (financiële) voordelen en risi co's. In het verleden zijn er strubbelingen geweest omtrent de watertoevoer, doch deze zijn volledig opgelost. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden is de ijs baan op 1 december kant en klaar en is het wachten alleen nog maar op vorst. Een twijfelachtige positie neemt, last but not least, de nijvere industrieplaats VEENENDAAL in. Zelfs bijzonder twij felachtig, want het is nog maar de grote vraag of er aan het Benedeneind dit jaar weer een ijsbaan komt. Men kent de situatie. Geruime tijd geleden ontstond er verschil van me ning tussen de twee eigenaren, dat re sulteerde in de afkondiging dat er vorig jaar geen ijsbaan kwam. De kans is groot dat dit gemis ge continueerd wordt. Het is te hopen dat er alsnog een oplossing gevon den wordt, zodat Veenendaal, dat qua sport-accommodatie toch al niet te best bedeeld is, niet van een ijs baan verstoken blijft! DONDERDAGAVOND: Het eerste herenteam, dat zo voor treffelijk op dreef is momenteel, speelt donderdagavond om 8 uur in de zaal van het Chr. Lyceum tegen het Utrecht se Set Up I. Set Up promoveerde vorig jaar uit de afdeling waarin VCV op de tweede plaats eindigde VCV slaagde er echter als enige in de Utrechters een nederlaag toe te brengen. Dit gevoegd bij de prachtige vorm, waarin de Veenenda lers verkeren, doet ons een nieuwe VCV-zege voorspellen. Het reserve-herenteam haalde j.l. vrijdagavond een stout stukje uit door het als kampioen gedoodverfde Unitas I uit Doorn te kloppen. Opvallend was de homogeniteit en de vechtlust van dit zeer jonge team, dat evenals het eerste herenteam vooral aanvallend tot goede prestaties in staat is. Uitslagen van de vorige week: Heren Nyenrodes VC Veenendaal I: 22 VC Veenendaal II Unitas I: 3—1 Dames: VC Veenendaal II Set Up II: 22

De Vallei | 1961 | | pagina 2