Hengelo's bier bést gebrouwen, bést gebotteld DE VALLEI pak Krulvermicelli en blik Soepballetjes 94 Ct 38 geldzegels Nootmuskaat Gloeilampen Speculaas etcUa (fa Cocos Assorti OLD TIMERS lO/o Italiaanse Vermouth OOK ct Formosa-Ananas Voor de Jeugd ADVERTEREN DOET VERKOPEN Wie goed kijkt, kiest VéGé-artikelen! KORTING KORTING Frambozen bessenjam KORTING TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 25 OKTOBER 1961 Nr. 84 Afdrukken maken op papier Jonge mensen doen soms de grootste wetenschappelijke ontdekkingen Dr. Rcydon gaat verhuizen Vrachtauto dook van Rijksweg 12 RHENEN Magellans r-i reizen Voor de kantonrechter RENSWOUDE 1 samen 99 Ct 50 geldzegels of 72 c* 23 geldzegels busje 50 gr. 110 ct 44 geldzegels 100 Watt, per stuk 90 c* 36 geldzegels m 500 gr. pak 100 ct 20 geldzegels 150 gram 59 ct 12 geldzegels Veel Geldzegels! op VéGé-lucifers 60 modellen Gevonden en verloren WAGENINGEN Hoe kan het anders. Ervaren brouwerskunst proeft U in dit bier. Hengelo's bier is edel gehopt, anders, pittig bier. Daarom die prachtige romige schuimkraag. Met behoud van de lekkere volle smaak is het vooral houdbaar bier. En dat is de kunst Drink hengelo's zorg dat U hengelo's in huis hebt Geniet ervan met volle teugen. Omdat het zo vol van smaak is! Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal HIER ZIJN ONZE JARIGEN 25 okt. Willy de Kruijf 25 Henk v. d. Berg 25 Joke Verwoert 26 Gerrit van Nieuw-Amerongen 26 Willy de Jager 27 Corrie Bos 28 Joke Goedhart 28 Henk Huntelersberg 29 Jansje van Meeteren 29 Ria ter Haar 30 Coosje Vermeer 31 Anneke van Dijk 31 Jan v. d. Bovenkamp Hartelijk gefeliciteerd met jullie ver jaardag. ZILVERPAPIER Capsules en zilverpapier kregen we van Jopie en Jennie Aberson, en van Coosje en Evert Vermeer. Fijn hoor, ook namens de blinden, heel hartelijk bedankt. Beste ARIE v. d. KLIFT, Dank je wel voor je brief. Heb je in de krant van vrijdag je naam zien staan? Je hebt het nu al weer achter de rug. Jammer hè! Heb je leuke ca deautjes gekregen? Schrijf het me maar gauw eens. Doen hoor! Daag Arie, de hartelijke groeten van Tante Jos. Figuur b. Op de volgende manier kun je ori ginele met de hand bedrukte kaften maken voor je schoolboeken of leuk behang voor je poppenhuis. Het figuurtje, dat je als patroon kiest, teken je op een stukje vetvrij papier. Knip het uit en lijm het op een stukje van een oude autobinnenband. Knip dan het figuurtje uit de band. Het rub ber figuurtje lijm je vervolgens op een blokje hout met het papier aan de bin nenkant, tegen het hout op. Als dat ge beurt is kun je met het drukken be ginnen. Voor de drukinkt kun je ge wone plakkaatverf gebruiken van de soort, die je in tubes koopt. Knijp een beetje verf uit op een dekseltje of op een oud schoteltje en verf dan snel over het rubber figuurtje heen met een borsteltje. Dan moet je de afdrukken maken op het papier, waarbij je er voor moet zorgen, dat je niet teveel verf gebruikt, want dan loopt deze uit aan de kanten van het figuurtje. Het patroon moet je zelf maar sa menstellen. Je kunt verschillende fi guurtjes door elkaar nemen en ook ver schillende kleuren en als je het figuur tje op de tekening niet mooi vindt, dan kun je natuurlijk ook zelf figuurtjes tekenen. Het zal je vast niet moeilijk vallen om in een tijdschrift of een ca talogus een paar leuke figuurtjes op te zoeken. Figuur c. Copernicus was nog maar even in de 20 toen hij bewees, dat de zon en niet de aarde het middelpunt was van ons heelal. Hij werd daarom een ketter ge noemd en verscheidenen van zijn aan hangers werden als zodanig op de brandstapel gebracht. De jonge Engelse Doctor William Harvey was nog maar net 30 toen hij zijn belangrijke theorie publiceerde over de bloedsomloop in het menselijk lichaam. Isaac Newton stelde zijn wetten over de zwaartekracht op vóór hij 25 jaar was en Albert Einstein was nog maar 25 jaar toen hij zijn relativiteitstheorie publiceerde. Intussen is door onder zoekingen komen vast te staan, dat bij na 95% van de belangrijkste ontdek kingen gedaan is door geleerden, voor dat zij 35 jaren oud waren. Jonge men sen hebben blijkbaar de nodige energie en het „verlangen om iets uit te vin den". Zij tonen weinig belangstelling voor wat anderen denken of zeggen; zij zijn niet zo vol vooroordelen en daardoor niet bang om oude stellingen opzij te zetten en nieuwe te maken. Figuur d. De ene schildpad tegen de andere: CAZ:'.' „Nu ben je alweer twee dagen te laat voor onze afspraak!" Met ingang van 6 nov. a.s. zal het adres van dr. E. A. C. Reydon veran derd worden van Kerkewijk 6 in Ker kewijk 40. Dit mede in verband met de toekom stige verbreding van de Kerkewijk ter hoogte van hotel „De Korenbeurs". Het staat nog niet vast of het pand Kerke wijk 6 volledig afgebroken zal worden of dat alleen de voortuin benut zal wor den. Omtrent de verkoop van het pand wilde men van gemeentelijke zijde geen enkel commentaar verstrekken. PLAATSGENOOT ONDERSCHEIDEN Op het 10e jaarlijkse internationale cosmetologische congres te Apeldoorn van het Ned. Genootschap voor Huid en Haarhygiëne en het Genootschap voor Cosmetologie is de Veenendaalse kapper G. D. v. d. Kraats onderschei den met de Zilveren Genootschapsster. Deze ster wordt verleend aan perso nen die zich voor genoemde organisa ties of hun doelstellingen, bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. (Dit be richt werd enkele weken geleden abu sievelijk vermeld onder Eist). Op de Rijksweg 12 bij Veenendaal vond woensdagmiddag j.l. een ongeval plaatsdat ernstige gevolgen had kun nen hebben, maar dat alles bij elkaar genomen wonderwel afliep. De Utrechtenaar De J. dook met zijn vrachtauto in volle vaart plotseling de rijksweg af. Voor de duik van de weg schoot de auto door de middenberm en over de andere rijbaan heen, juist voor een personenauto die uit de richting Utrecht kwam aanrijden. De bestuurder van deze auto moet de schrik van zijn leven hebben gehad, evenals trouwens de bestuurder van de vrachtauto, die zich met de motor diep in de grond naast de rijweg boorde. De chauffeur liep een hoofdwond op en werd naar het Veenendaalse Julia- naziekenhuis vervoerd. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan een defect in de stuurinrichting. NIEUWE NAAM VOOR BESTAANDE ZAAK In de Molenstraat heeft de heer Van de Pijl de zaak in rijwielen, bromfietsen en alle bij-artikelen overgenomen van de heer Van de Bijl. Boven de pui staat de nieuwe naam te lezen, die luidt „Flar- dingha". Deze naam is symbolisch geko zen. De nieuwe, eigenaar namelijk is af komstig uit Vlaardingen, waar deze naam de betekenis heeft van „ontwikkeling tot op een hoger plan". Met dit voornemen bezield is de heer Van de Pijl naar Rhenen gekomen. Hij ondervond bij de heropening afgelopen vrijdagavond grote belangstelling, onder andere van de zijde van de beide midden standsverenigingen en van talrijke groot handelaren uit zijn branche. De zaak was in een bloementuin herschapen. CAPTAIN R. W. SOUWERBRF.N GEGRADUEERD TOT PARACHUTIST Captain R. W. Souwerbren, afkomstig uit Rhenen, werd op 13 oktober in Fort Benning (Georgia) door Kolonel Paulick (17) Tevoren had nog maar één ontdekkingsreiziger uit Europa deze zee gezien, namelijk Balboa, die de oever van De Stille Oceaan had bereikt bij de landengte van Panama. Maar Magellans kleine vloot was de eerste, die de grote, onbekende oceaan opvoer. Magellan dacht, dat zij al in de buurt waren van de Molukken, de specerij eneilanden, welke in die tijd van zo'n groot belang waren. Iedereen aan boord dacht, dat men lang geleden het wes telijk deel van de wereld was uitgevaren en het oostelijk deel was binnengekomen. Maar men zou het wel anders leren. Men zeilde en zeilde gedurende 90 dagen voordat er land in zicht kwam. (18) De voorraden waren nagenoeg uitgeput. De scheeps beschuiten waren tot poeder geworden, vermengd met wormen en mijt, welke hun deel van de voorraad hadden opgegeten. Het drinkwater was bedorven en men moest letterlijk het leer van de grote mast eten. Dat werd zacht gemaakt door het gedurende lange dagen in zeewater te leggen, alvorens het werd geroosterd en daardoor werd het ongeveer zoiets als houtskool. De mannen werden ziek. Er stierven er velen en die waren overgebleven, waren stervende toen men tenslotte enkele eilanden be reikte, welke, tot Magellans grote vreugde, bewoond wa ren. (wordt vervolgd) (vervolg van pag. 1) noeuvre van verdachte bovendien zo geschrokken, dat de beide andere dames haar naar huis hadden moeten brengen. Verdachte had op een meer dan on verantwoordelijke manier gereden, zo betoogden zij alle drie verontwaardigd. De officier vroeg een boete van 100,- of 20 dagen en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. Het vonnis luidde 100,of 20 dagen en een ontzegging voor de tijd van een half jaar. H., gasdeskundige te Vlaardingen, stond vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht terecht omdat hij op de Utrechtse weg te Doorwerth met zijn personenauto een bus gesneden zou hebben, terwijl bovendien tegemoet komend verkeer in gevaar gebracht was. Ik ben me van geen fout bewust, zo verklaarde H., en ik veronderstel, dat de verbalisanten zo ver achter mij gereden hebben, dat zij niet duidelijk waar konden nemen wat er precies ge beurde. Wij reden vijftig meter achter ver dachte en zagen hoe hij juist voor de bocht bij hotel Hoog-Doorwerth de bus ging passeren, vertelde agent v. d. H. uit Oosterbeek, die H. geverbaliseerd had en nu als getuige opgeroepen was. Een tegenligger moest om een botsing te voorkomen zo sterk afremmen, dat de neus van de auto naar beneden dook. Ook de buschauffeur moest bijremmen omdat verdachte zeer snel weer naar rechts ging. Mijn collega en ik hadden al tegen elkaar gezegd: Dat wordt een aanrijding, maar gelukkig ging 't nog net goed. Ik ben nogal bang in een auto en als de situatie werkelijk zo gevaarlijk was geweest, had ik 't zeker gemerkt, zei mevrouw H., die door haar echtge noot als getuige was meegebracht. Er is mij echter niets bijzonders opgevallen. Ik heb niet alleen een bus, maar ook nog een personenauto ingehaald en er was werkelijk geen gevaar bij, be toogde verdachte. Inderdaad kwam er een tegenligger aan, maar die was nog voldoende ver verwijderd. De bus en de auto reden langzaam, zodat ik hen met een snelheid van 70 km kon pas seren. De bocht is bovendien zeer over zichtelijk. U behoeft niet te proberen ons hier iets wijs te maken. Ik rijd die weg een paar maal per week en weet heel goed, dat die bocht niet overzichtelijk is. Het is integendeel zeer onverantwoordelijk voor een automobilist om daar in te gaan halen, repliceerde rechter v. d. Brand. De officier, mr. Wüstenberg, wilde de ene overtreding zien als een gevolg van de andere en eiste daarom slechts 40,- of 8 dagen. Mr. v. d. Brand wilde echter de twee feiten, die hij zeer ernstig noemde, ge scheiden houden. Hij vonniste met 2 x 50,- of 10 dagen. UITVOERING „ONS GENOEGEN" De muziekvereniging „Ons Genoegen" heeft zaterdagavond j.l. haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Naast het muzikale programma werd door de toneelvereni ging het spel ,,'t Verleden spreekt" op gevoerd. DEMONSTRATIE POLITIEHONDEN Zaterdagmiddag j.l. werd door de Po litiehondenvereniging bij het kasteel een demonstratie gegeven. O.m. werd het verschil getoond tussen een hond waarvan de baas lid was van de dres- seerclub en een niet-lid. Verder stond op het programma opsporing van een verdwaald kind, beroving van een wis selloper en een smokkeldrama. •ys.-ï i'yXH :*xl a'SBo 40 en 60 Watt, per stuk 70 ct - 28 geldzegels :X:X:X V.V.V. (WIT) LITERFLES C GROOT BLIK (STUKJES) B 222610211 JtöGé (USA) gegradueerd tot parachutist, die hem terstond na zijn vijfde landing de wing opspelde. Wij vernemen nog, dat Captain Souwerbren ruim drie maanden in Amerika is geweest, respectievelijk voor een guerilla- en voor een parachu tistencursus. De opleiding was zeer zwaar met een lashing-, een ground-, een tower- en een jumpweek. Er werd gesprongen vanaf hoge torens en vanuit vliegtuigen. Captain Souwerbren is beroepsofficier bij het Korps der Mariniers met stand plaats Curacao, waar hij na de opleiding weer is teruggekeerd. Hij hoopt maart volgend jaar met verlof naar Rhenen te rug te keren. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 22 september tot 17 oktober 1961. zwarte dames glacé; blauwe autoped; zil veren ring; dameshorloge; bedelketting; groene kanarie; doos met margarine; plas tic net met andijvie; zwart hondje; grijze regenjas; rode autoped; speelgoedpoesje; jongensjas met capuchon; sleutel; dames portefeuille met inhoud; geel rode auto ped; halskettinkje; angora kat; tomaat- kleurige pyamabroek; plastic regenjas; grijze vulpen; wit kapje; zakmes; kerk boek; regenbroek; zilveren bedelketting; beige damesportemonnaie met inhoud stuk touw; 10 gld; blauw kinderrijwiel; gou den ring met zwarte steen; oranje bal; zwarte poedel; lidmaatschapsbewijs zie kenzorg; bruine herenhandschoen; kinder blazer; dameshorloge; beige portem. met inhoud; autosleutel; wit schoentje; zil veren ring; kip; regenjas; speelgoedhond je; klapperpistool; tas met schoolbehoef- ten; blauw kinderjack; wit damesvest; colbertjasje; grijze regencape; sleutelbos je; zilveren oorbel; 2 sleutels; paar beige dameshandschoenen; paar bruine suêde dameshandschoenen; wit poesje; doos inh. kinderjasjes; krijs-rode shawl; leren tas met gereedschap; paar gummilaarzen; 2 slabben; speelgoedbeertje; 2,50 gld; pad- vindersriem; zwarte regenbroek; driewie- lige autoped; postzegels en draagspeldje; pop. Verloren voorwerpen in dezelfde periode: bruin witte dames glacé's; bruin rood poesje; bruine kinderschoen; zwarte por tem. inh. ong. 20 gld; rode autoped; groe ne autoped; wit fietspompje; metalen dop van caravan; zwarte regenbroek; nylon dameshandschoenen (gebr. wit); grijze re genbroek; dames portemonnaie inh. ong. 8 gld; groen damesvest; hengselmand; ny lon parapluie; rode mark. portemonnaie inh. ƒ0,41; grijs zwarte vulpen; paar da mes glacé's; bruine portefeuille inh. rij bewijs enz.; rode autoped; gouden scha kelarmband; uitlaat motorrijwiel; heren horloge met rekband; bruine herenpor- tem. inh. 5 6 gld; parkiet; beige dames- portem. inh. ong. 15 gld; kentekenbord; witte kinderschoen; polshorloge met rek band; herenhorloge met metalen bandje; bruine actetas met fruit; paar beige da meshandschoenen; jongensbril; zwarte re genbroek; doos met electr. materiaal; plas tic dames regenjas; ïode knipportemon- naie; beige suêde damesschoen; zwarte kinderportemonnaie inh. ong. 4 gld; trap auto; gele ceintuur; Hugenotenkruisje met ketting; bruine herenportcmonnaie inh. 8 10 gld; grijs witte shawl; actetas inh. messen en boekje; bruine actetas met boeken enz.; gele bal; zwarte regenbroek; bruin beige dameshandschoen; gouden ring; zwarte portemonnaie met inhoud; groene autoped; wit laarsje; lichte dames handschoen; paar grijze herenglacé's; gele heren glacé; bril met bruin montuur; bruine portemonnaie inh. ong. 3 gld en sleuteltjes; rijbewijsmap met diverse be scheiden; bruine tas inh. schoenen, blauwe pantoffels, 2 pyama's en foto; bruine por temonnaie inh. ong. 17 gld, loonbriefje en foto's. RENSWOUDE Gevonden 2 paar bruine lederen hand schoenen. Verloren: 1 zwarte lederen handschoen; 1 groene dameshoed. AMERONGEN Gevonden: beige popeline damesregen jas; zijden shawl; paar witte lange dames handschoenen; blauwe kinderregenjas; rood wollen dames vestje: Verloren: doublé schakelarmband; don ker blauw regenjasje. NIEUW MIDDEL TEGEN POLIO IN ENGELAND TOEGEPAST. Meer dan honderdduizend kinderen en volwasse nen zgn in Kingston bij de Engelse stad Huil, waar gevallen van kinder verlamming zjjn voorgekomen, behan deld tegen polio door middel van een voor Europa geheel nieuw medicijn, Sabin, dat opgenomen in een suiker klontje - voor babies in een zoete stroop - door de mond wordt toege diend. Terwijl zijn moeder toekijkt neemt een jongetje hier met een be denkelijk gezicht een klontje, waarvan de samenstelling hem tegen polio zal moeten beschermen. De Sociëtas Studiosorum Reformato- rum, afdeling Wageningen, hoopt van 1 t/m 10 nov. 1961 haar zesde lustrum op feestelijke wijze te vieren. Tien da gen lang zal in en rondom de sociëteit „Sela" feest gevierd worden, waarbij niet alleen de studenten, maar ook de burgerij, hospes en hospitae zullen zijn betrokken. hengelt/s bier

De Vallei | 1961 | | pagina 3