PAUK RIJ LES? MARINO! A. Schellevis £*AA*STofct Veenendaal en D.O.V.O. staan voor lastige uitwedstrijden G.V.V.V.-N.D.S.M. Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Tempo C 18 - ISO SPORTPROGRAMMA: Derby Oranje Wit - D.V.S.A. JUBILEUM-UITVOERING „De Utrechtse Heuvelrug" vraagt 18 mille voor streekmuseum DINSDAG KOOPJES WAS- SPRENKELAAR BESTEKBAK MEDICIJNKASTJE HIJ KREEG Z N CENTJES RENSWOUDE AMERONGEN JAWAIIARLAL NEHROE De Indische wereldbemiddelaar een man met brede visie en ongekend talent ZONDAGDIENST Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren VANAF 1,98 Ant. Achterberg Marktberichten Elk jaar brengt de winkeliersvereni ging mijn dur ver genogt van te veure mee op de hogte dat die stokauwe goeie baas uit Spanje al in antocht is. As ik me kleinste kleindochtertie mag ge- loove zit ie nou al hoog en breed op de boot en is tie al een heel eindj ie op weg uit et land van de sinasappels naar ons toe. Wat dat angaat bin ik zelf ok net een kind, want ik kan me altijd veuraf al blij make mit een feest van geeve en krijge. Veur mijn is et gien echt kinder feest, mar veur groote en kleine. Ver- veelend, dat dur altijd nog minse buite blijve staan, omdat die om reedene in de purtemenee geleege dur gien deel an hebbe. Ik hoop, dat jelui as je et doen ken ok es verders kijke dan je eige fe- milie en kennisse. Ik meen. dat we dan pas 'n heel goed Suntereklaasfeest heb be en ik geloof, dat je daarmee ok hee- legaar in de lijn van de auwe weldoen- der handelt. Dit dur effe tusse deur. Ik verheug me dus op de kommende Suntereklaas, mar an de andere kant zit ik nou al in de zurge. Minse nog an toe wat mot ik nou as onhandige man zijn de weer an. Ik loop dur op dit mement al mee te stappe, mar ik weet zeeker, dat et op vier december pas op de daad ankomt. Ik mot zurge veur Driek, vanzelvers, en dan veur de verdere mannelike per- soone, die veur een kedoogie van ons in anmarking komme. Da's de afspraak. Driek neemt de vrouwspersoone veur dur reekening. Ik wou, dat Suntereklaas nog es een poosie geleegcheid van te veure had om veur al die ongelukkige manne een soort zitting te houwe, waar ze koste gaan vrage wat ze kedoo moste doen. Goed, de winkeliers adverteere mit allerhande zake, ik weet et wel, mar dat zijn juust die zaake die Driek van mijn verwacht. Et zei wel weer dat of dat wurde, denkt ze nou al. Nou neem ik an, dat Driek mit et- zelfde perbleem loopt te vechte, want ik krijg elkes jaar een nije pet, een mooi purtijgie tebak en een paar dooze duure pinne, stuk veur stuk in een deurzichtig pampiertie. Nooit es een keer een verrekijker of bevurbeld een rugzak. Om die twee artikele zit ik heelegaaj niet te springe, mar et zou veur mijn pas echt Suntereklaas zijn as tie nou es op vijf december mit zooiets op de proppe kwam. Daar had ik dan teminste heelegaar gien vermoede van gehad. Begin dan, zee Bram onderlest, om es een keer zooiets amparts veur Driek in te slaan. Mar daar heb ie et nou net, dat durf niet. Ik heb al gedocht an een poejer- doosie bevurbeld, mar dan zie ik et snuut van Driek al. Of zou zij dur net zoo mee verrast zijn as ik zelf, al vond ze dur gien snars an? Minse, ik weet et niet. Ik durf me eige niet an zoo'n eksperement te waage en hoe langer of ik dur oover denk hoe meer perbleeme dur eige opstapele boove Wout Blauwkous. Hier is warmte en beschutting voor de kleine grote man Effen velours peau de pêche, met fijne capuchon en leuke splitten. 2 tot 4 j. 32,50 „DE TOEKOMST" Op uitnodiging van de Jongelingsver eniging „Timotheus" hoopt ds. J. Brons op donderdag 2 nov. a.s. een spreek beurt te vervullen in de kerk aan de Beatrixstraat. Het onderwerp van deze avond, die om half acht begint, is „De Toekomst" ORGELBESPELING CIIR. GER. KERK Zaterdagavond 4 nov. a.s. geeft de or ganist Feike Asma een orgelbespeling in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofd straat. Enkele onderdelen van het verzoek programma voor deze avond zijn: Fan tasie over het Lutherlied, Koekoek en Nachtegaal van Handel, Toccata van Dubois en Marche Triomphale van Guillmant. Voorts zal de organist ook nog een aantal eigen werken ten gehore brengen. Na de interland van vorige week is voor het komende weekeind weer een volledig voetbalprogramma gepland. Voor enkele Veenendaalse clubs staan zware taken te wachten. Vooral Veenendaal en DOVO zullen het in Amersfoort en Wezep niet ge makkelijk krijgen. Ook bij de derby Oranje Wit-DVSA zal het ongetwijfeld span nend toegaan. Veenendaal, dat behoorlijk in de run ning is en al tweemaal een ongeslagen club versloeg moet nu de derde ongesla gen vereniging bekampen. In Amersfoort treden de geel-blauwen tegen Quick aan. Dit Quick doet haar naam alle eer aan en speelt snel. Er werd nog geen wed strijd verloren, wel drie gelijk gespeeld. Zou Veenendaal nu het kunststukje uit halen en ook deze club verslaan. Wil men blijven meedoen dan is dat wel nodig ook, want bij een nederlaag zakken de geel- blauwen weer wat terug. We houden het erop dat Veenendaal minstens een gelijk spel uit de Keistad meebrengt. -ö- DOVO gaat de oude rivaal WHC in eigen huis te Wezep opzoeken. Deze op gave is bijzonder lastig, want DOVO speelt altijd moeilijk tegen WHC en voor al in Wezep. Nu is WHC dit seizoen blijk baar niet van de sterkte van vroeger, maar het is toch altijd oppassen, omdat de Wezepse ploeg bekend staat dat men nooit opgeeft en maar doorzwoegt. Tech nisch gezien moet DOVO kunnen win nen, maar de enthousiaste thuisclub heeft ook kansen. Ook hier dan maar een ge lijk spel als prognose. ■fr GVVV krijgt zaterdag aan de Buurtlaan de kans zich verder uit de gevarenzone te werken. Hekkesluiter NDSM uit Amster dam komt op bezoek en deze club heeft nog niet bijzonder veel gepresteerd. GVVV A.s. zaterdag 3.30 uur Terrein Buurtlaan is pas aan het herstel begonnen en moet dat nu voortzetten door van de Amster dammers te winnen. Onderschatting kan echter gevaarlijk worden en daarom zal GVVV zich geheel moeten geven, dan is winst wel zeker. Vf VRC heeft zaterdag weer eens een thuiswedstrijd en wel tegen de nieuweling CSV '28 uit Zwolle. In dit duel zit abso luut winst voor de geel-blauwen, mits men in de aanval weet te schieten. Door een overwinning stijgt VRC weer enkele plaatsen op de ranglijst en met dat voor ogen moeten de bewoners van de Brinker- steeg hun routine aanwenden om CSV met lege handen naar Zwolle terug te sturen. In verband met het 10-jarig bestaan van de supportersvereniging „Caecilia" wordt zaterdagavond in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan een ju bileumuitvoering gegeven. Aan het zeer gevarieerde programma werken o.m. mee: de bekende radio zangeres Annie Palmen en The Hadorys met acrobatiek. Ook voor niet-leden van de supportersvereniging is deze avond toegankelijk. De Merino's krijgen zaterdag ook weer een gevaarlijke tegenstander op bezoek aan de Wageningselaan. Men speelt tegen CSW uit Wilnis, dat dit seizoen blijkbaar grote plannen heeft en in de kopgroep verblijft. Zo direct winst voor Merino's voorspellen is te veel optimisme, maar als Merino's beslist wil, kan men deze tegenstander wel aan. Tenminste als de D.S. ploeg ook na de rust stand houdt en niet verzwakt. Scherpcnzeel tegen Sportver. Panter is een semi-derby, waarbij het altijd span nend toegaat. Scherpenzeel wacht nog op de eerste zege, maar Panter is de laatste weken wat uit vorm. Een geheel open strijd wacht in Scherpenzeel, waarbij een gelijk spel de meest voor de hand liggende prognose is. -fl- Kulan gaat naar Soesterberg en daar kunnen we zeer kort over zijn. Een grote overwinning voor Kulan en een verdere opmars naar de titel. fl- Van NSVS zijn we niet zeker dat het in Driebergen tegen Rubo zo vlot zal gaan. Rubo is volledig runner-up en doet ern stige pogingen om het NSVS eventueel nog lastig te maken. Misschien sleept een enthousiaste Newo-ploeg een kostbaar puntje uit de strijd. •ö- RK Unitas heeft weer een vrije voetbal zondag en DVSA Amerongen een vrije zaterdag. fl- Advendo speelt zaterdag in Ederveen tegen DEV uit Doorn, een wisselvallige tegenstander. Afgaande op de laatste suc cessen van Advendo zouden we geneigd zijn weer winst te voorspellen, maar DEV laat zich niet gewillig verslaan. De club heeft snelle vleugelspelers, zodat Advendo op goede tegenstand kan rekenen. Toch ligt er wellicht een klein succes aan de Schras verscholen. fl- Zondag vindt op de Wittenberg de be langrijke wedstrijd tussen Scherpenzeel en Maluka Muda uit Barneveld plaats. Wanneer de blauw-witten winnen komen zij gelijk met de Barnevelders en hebben dan de kansen weer geheel in eigen hand. Het terreinvoordeel kan in deze wedstrijd wel eens doorslaggevend zijn en daarom houden wij het op een overwinning voor de thuisclub. Valleivogels ontvangt achter de schiet baan VVZ. Wanneer de Vogels de zaken energiek aanpakken is winst mogelijk. ■fl- Op de Burgwal komt DVSA zondagmid dag binnen de witte lijnen tegen de naaste buur Oranje Wit. Dit zijn altijd wedstrij den welke moeilijk te voorspellen zijn. DVSA moet kunnen winnen, doch zal er goed aan doen de tegenstander niet te onderschatten. ■fl- Rhenus gaat in Leersum zijn krachten meten met HDS. Voor de Leersummers betekent dit de eerste thuiswedstrijd, zo dat het alles in het werk zal stellen een gunstig resultaat te behalen. Vandaar dat Rhenus, ondanks het feit, dat het sterker geacht wordt, terdege op zijn tellen moet passen. Ged. Staten van Utrecht hebben de Provinciale Staten voorgesteld over het jaar 1962 18.000,subsidie te ver lenen aan de vereniging „De Utrechtse Huevelrug"Dit mede in verband met de plannen die er bij genoemde ver eniging bestaan om in de toekomst een streekmuseum in de Heuvelrug te stich ten. De bedoeling van dit toekomstige Invochter van onbreekbaar plastic, onmisbaar voor A QQ Uw strijkgoed, nu slechts Voor het opbergen van Uw vorken, lepels, messen enz. Pasklaar voor Uw lade. In diverse kleuren, onbreekbaar plastic, 1 C koopjesprijs Nu Uw poeders en drankjes voor kinderhandjes onbereikbaar. Keurig ge lakt kastje met schapje, Q OQ speciale prijs Alleen dinsdag 31 oktober Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 8103 museum is, dat bezoekers meer begrip en waardering voor het natuurschoon zal worden bijgebracht, terwijl men eveneens van plan is feitelijke voor lichting te geven over de Heuvelrug. Er is een commissie in het leven geroe pen, die de diverse mogelijkheden zal onderzoeken, zodat thans nog niet vast staat in welke plaats het museum ge vestigd zal worden. Toen monteur E. van Baren, werkzaam op de Ritmeester Siga renfabriek, zijn collega's vertelde dat hij in het huwelijksbootje zou stappen, werd hem zoals gebrui kelijk gevraagd, welk cadeau hij dan wel zou willen hebben. „Liever geen cadeaus", zei de a.s. bruidegom, „geef me maar centen, dan kan ik kopen wat ik zelf wil." Vandaar dat hij wel een beetje vreemd opkeek, toen vrijdag avond zijn collega's de bruilofts zaal kwamen binnenstappen met een grote zware zinken kist, die door drie man gedragen werd. Onder grote spanning van alle gasten werd het deksel gelicht en keken 10.000 paar centen oogjes de bruidegom geamuseerd aan, of ze zeggen wilden: hier heb je centen! Er gaan geruchten dat het bruidspaar nu nog aan het geld tellen is ST. NICOLAASFEEST VOOR DE KINDEREN Op initiatief van enkele middenstan ders in Renswoude zal er voor de jeugd van 3 jaar tot en met de zesde klas van de lagere school een St. Nicolaasfeest gehouden worden in gebouw Rehoboth. Het ligt in de bedoeling een film te vertonen en een versnapering of iets dergelijks uit te reiken. Alle midden standers hebben inmiddels een verzoek gehad hieraan mede te werken, hetgeen gunstig ingeslagen blijkt te zijn. Zo doende kan er a.s. zaterdag begonnen worden met de geldinzameling. FILMAVOND VOOR BEJAARDEN Het Comité Ontspanning Bejaarden organiseert op 31 okt. en 1 nov. a.s. een tweetal filmavonden in de zaal van hotel „Buitenlust". De dinsdagavond is speciaal voor de bejaarden, terwijl op de woensdagavond de autobezitters met hun dames ver wacht worden. De „Kamiki Hawaiians" zullen voor de muzikale afwisseling zorgen. De toegang tot beide avonden is geheel vrij. Een van de merkwaardigste figuren van onze bewogen tijd is de Indische leider Jawaharlal Nehroe, de opvolger van de mahatma Gandhi. H\j heeft iets met Gan dhi gemeen, want hoewel hU over een gebied van 3,3 miljoen vierkante kilome ter regeert (even groot als het gehele niet- communistische Europa) met een bevol king van 438 miljoen mensen het volk rijkste land na China, gaat hjj er trots op, dat India slechts 500.000 man onder de wapenen heeft en militair (geen divisies, geen vliegtuigen, geen marine, geen atoombegeerten) als weerloze fungeert. Juist als zodanig wil hij (gelijk Gandhi) vredesapostel en werelbemiddelaar zijn. Nehroe is thans 71 jaar; hij studeerde zeven jaar in Engeland, bracht negen jaar in Engelse koloniale gevangenissen door en bereikte na de moord op Gandhi in India de hoogste top. Sinds 1947, dus nu veertien jaar lang, is hij de onbestreden beheerser van India. Hij staat niet onverschillig tegenover het wereldgebeuren. Hij neemt er zeer sterk in deel, reist overal heen, bezocht Washington, Londen en Parijs, zowel als Moskou en Peking, en wil als derde man in de wereld de bemiddelingsrol tussen oost en west vervullen teneinde de vre de te redden. Hij deed als zodanig reeds herhaaldelijk van zich spreken: in Korea, in Indochina, in het Suezconflict, in de Formosa-strijd en het laatst in de Congo, waar 5000 Indische soldaten, het UNO- prestige schragen, liet hij zich gelden en niet zonder succes. Nehroe handelde steeds zo, dat hij bij beide machten, oost en west, gezien bleef. Zijn rol in de hui dige wereldspanning is dus ook van be tekenis en verdient de aandacht. In 1948 publiceerde Nehroe de begin selen, die hem leidden n.l. vijf geboden: 1 erkenning van onafhankelijkheid en soevereiniteit; 2 geen agressie; 3 geen in menging; 4 wederzijdse hulp; 5 co-exis tentie. Deze beginselen zeggen niet veel, maar Nehroe vindt ze voldoende. Ook handelde hij er niet altijd naar, want de „agressie" van Engeland en Frankrijk in het Suezconflict veroordeelde hij scherp, maar over Hongarije zweeg hij. En in India overmeesterde hij (met „agressie") het vorstendom Haiderabad en het grootste deel van Kasmir, dat sinds 1957 niettegen staande alle UNO-resoluties de 14e bonds staat van India is. In de kwestie Hongarije stemde zijn af gevaardigde in de UNO-vergadering zelfs tegen de resolutie, die de aanval op Hon garije veroordeelde. Hij heeft dus wel een zwak voor Rusland. Hij was zelfs een tijdlang zeer Russisch gezind; „ik kan verklaren, dat ik toen geheel aan de zijde van Rusland stond", schrijft Nehroe in 1934 als „labour-socialist" in zijn biografie. In de Berlijn-kwestie heeft hij zijn standpunt reeds bepaald. Hij hield de Belgrado wel tegen dat de „neutrale" tot erkenning van Oost-Duitsland overgingen, maar is ervoor, dat het westen dit doen zal en anderzijds zal aanvaarden, (wat Chroestsjew aanbood), dat Berlijn „een vrije stad" zal zijn met vrije toegang voor het westen. Ik sta, zo zeide hij, op het standpunt van de volgende feiten; Oost- Duitsland bestaat; men kan hieruit de volle consequenties trekken; en van de garanties voor Berlijn aanvaarden, waar toe Rusland bereid is. EEN bescheiden mens gaan vragen naar zijn prestaties, is, vooral uit journalistiek oogpunt bezien, zonder meer moeilijk. En wanneer we dat zouden doen bij een zéér bescheiden mens het resultaat zou evenredig zijn. Vandaar dat de titel van deze rubriek dit keer niet helemaal klopt. Het „levensverhaal" van hoofdopzich ter A. Schellevis die aan de Rem- brandtlaan 17 te Veenendaal woont, is namelijk niet van hemzelf. We hebben het opgetekend uit de mond van an deren die hem kennen en we mogen wel zeggen, die hem van zeer nabij kennen. Hij is een man die de stelre gel „ere wie ere toekomt", omwille van zijn bescheidenheid én om de doodeenvoudige reden dat hij nu een maal is, die hij is, uit zijn gedachten- wereld heeft gebannen. Praat met hem over zijn werk en hij zal urenlang vertellen. Leg het accent op zijn per soonlijkheid en hij zal alle vragen trachten te ontwijken. Toch als er één man is die kan bo gen op een schitterende staat van dienst, die zijn mens-zijn zo indrin gend in zijn werk heeft verweven en die ondanks alle lof en roem de stil le, harde werker bleef dan is het onze medeburger A. Schellevis. Een mens met een brede visie en een on gekend talent. O—O—O Op 9 februari 1922 werd hij in Rot terdam geboren en op 14-jarige leef tijd had hij de ambachtsschool-periode al achter zich. Hij werd scheepstim merman bij een grote Rotterdamse on derneming en in zijn jeugdig brein had zich toen al het besluit vastge zet: ik ga verder studeren. Wanneer zijn kameraden 's avonds de eerste afspraakjes begonnen te ma ken, zat timmerman Schellevis over de boeken gebogen. Om vijf uur was hij 's avonds klaar met zijn normale dagtaak, maar om zes uur begon hij aan de studie en dat ging door tot minstens tien uur. Op deze wijze door liep hij ook de M.T.S. Al vrij gauw viel het op dat het een uitstekend vakman was. Zij die hem kennen zijn van mening dat hij dat van zijn grootouders meegekregen heeft. Zijn beide grootouders, dus zo wel van vaders- als moederszijde, wa ren bekende aannemers, doch zijn ar tistieke aanleg heeft hij ongetwijfeld van zijn vader geerfd, die behalve een verdienstelijk kunstschilder ook het houtsnijwerk als hobby beoefende. Het meedogenloze bombardement van de overheerser was er de oorzaak van dat de familie Schellevis Rotterdam ontvluchtte en naar Veenendaal trok. Hier stak hij eerst zijn licht eens op bij een steenhouwerij en verzadigde zich gretig met de kennis van dit materiaal. Later stapte hij over naar een aannemer en het was tenslotte de Cuneratoren in Rhenen die hem als een magneet naar zich toe trok. Hij kwam er als natuursteenverwerker, woord ió aan: totdat architect Boeyinga die de lei ding had van de restauratie, hem ont dekte. „Teken de Cuneratoren in ont werp" zei architect Boeyinga tegen hem en hij dééd het. Het gevolg was dat hij bleef tekenen. Architect Boeyinga voelde dat er in deze ietwat stille en rustige jongeman groot talent schuil ging. Op zekere dag haalde hij hem achter de tekentafel vandaan en zei: „Ik moet de Grote Kerk in Arn hem, die in de oorlog verwoest is, res taureren. Hier is de begroting en dan en dan moet je er mee klaar zijn. Jij wordt daar hoofdopzichter O—O—O Let wel, 29 jaar was hij toen. Een „broekie" onder de hoofdopzichters. Een enorm werk, een enorm zware taak stond hem te wachten.Hij had de opdracht een kerk te restaureren waarvan hier en daar nog een kolom overeind stond de rest was alle maal verbrand. Maar hoofdopzichter Schellevis capituleerde niet voor deze opdracht hij zag het als een levens werk. Iemand die hem goed kent zegt: „Hij ging met de kerk naar bed en hij stond er mee op. Hij was zich bewust van het feit dat hier een werk opge bouwd werd met gelden die uit de gemeenschap kwamen. En hij heeft er dan ook nooit roekeloos mee omge sprongen. Hij ging zelf naar Duitsland toe en kocht er de natuursteen, zodat er geen geld bijhoefde Hij wist zijn inspiratie over te bren gen op zijn vijftien mensen die het werk met hun blote handen in tien jaar tijds hebben volbracht. Opdrach ten gaf hij niet, hij doceerde méér. Er waren rooms-katholieken onder en communisten maar allemaal gezamen lijk gaven zij de kerk steen voor steen haar oude gedaante weer. O—O—O Toen de kerk enige tijd geleden in gebruik genomen werd, liet hij er één van zijn zes kinderen dopen. Wellicht uit dankbaarheid voor het ontvangen talent zeer zeker niet om zichzelf te roemen. Nee, dat deden j.l. zaterdagmiddag anderen. Toen de Staatssecretaris van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen tijdens de officiële opening hoofdopzichter Schellevis prees, zat burgemeester Matser van Arnhem, ongevraagd uitdrukkelijk ja te knikken. De grootste lof en de meest ware erkenning is hem echter toebedeeld, toen burgemeester Matser tijdens diezelfde plechtigheid H.M. Ko ningin Juliana aan het echtpaar Schel levis voorstelde met de woorden: „Kijk, Majesteit, dat is nou de man die dit prachtige bouwwerk gemaakt heeft." Veenendaal kan trots zijn op zulke zonen! VEENENDAAL Geboren: Hendrika d. v. J. Beukhof en W. de Kleuver; Marius Jacobus Cornelis z. v. W. v. d. Weerd en A. Bruijs; Jo hannes Philippus z. v. G. van de Klift en E. T. van den Bos; Gerard z. v. A. van Eden en C. Hak; Johannes z. v. W. Veen- hof en G. van Engelenburg; Antonie z. v. G. de Koning en A. Brands; Barendina d. v. J. de Gooijer en J. van Barneveld; Pie- ter z. v. P. Huizellng en D. Buitenweg; Gerrit z. v. K. G. van den Berg en G. Henken. Ondertrouwd: H. Nagel en E. Davelaar; H. J. Zoeten en H.J. Muller; W. van der Toorn en W. C. van Beveren; H. Hom mersom en J. van de Bijl. Gehuwd: H. Geijtenbeek en T. Anbeek; A. G. van de Pol en H. J. Takken; E. van Baaren en D. J. van Barneveld. Overleden: Jeanne Isabeaux, oud 81 jr., wed van: J. Maerschalck (overl. te Rhe nen); Dirk Meijer, oud 88 jaar, wed.naar van: A. Ponsteen. RHENEN Geboren: Hendrik z. v. H. L. Pater en J. W. van Baaren, Renswoude; Gerdinus Francinus z. v. G. Kwint en M. E. Schoe- man; Hendrika Cornelia d. v. D. J. Smits en J. A. van IJsseldijk; Evert, z. v. M. v. Voorst en G. Slotboom, Veenendaal; Cor nelis Aart z. v. W. van Dijk en A. W. van Zessen; Bart z. v. W. ter Haar en W. Drost, Veenendaal; Breunisje Gijsberta d. v. G. van Appeldoorn en B. Vink, Vee nendaal; Andries z. v. P. Wolve en A. Jansen; geboren te Veenendaal Hendrika d. v. T. van Dorland en H. H. Brouwers; te Wageningen: Clasina d. v. J. J. Tolle naar en J. van Laar. Ondertrouwd: K. Huiberts en M. van Ingen; H. H. van der Laan en H. M. A. van Doorn. Gehuwd: J. C. van Hattum en R. Har- ting; R. L. Schuurmans en A. H. Simons. Overleden: Albert van de Scheur, 58 jaar, echtg. van: A. Kroezen; Jelis van Laar, 66 jaar, echtg. van: W. van Laar; Jeanne Isabeaux, 81 jaar, geh. gew. m. J. Maerschalck, Veenendaal; Hendrik van den Bosch, 79 jaar, ongeh., Veenendaal; overleden te Wageningen: Catharina Bar bara Denier van der Gon, 56 jaar, ongeh. DE KLOMP—EDERVEEN Ondertrouwd: G. Overeem en A. Hol. Getrouwd: W. Hendriks en R. C. T. Corts; A. Koudijs en J. Bouw. AMERONGEN Geboren: Jan Hendrik z. v. F. B. Kort en H. H. Meeuwenberg; Aaltje d. v. W. Smits en A. Drost. Overleden: Pieter van de Kolk, echtg. van W. S. C. van Zanten, 76 jr.; Klaas Jonker, echtg. van N. Kruijshoop, 79 jr. SCHERPENZEEL Geboren: Dirk z. v. D. Broekhuizen en M. van de Veen. RENSWOUDE Geboren: te Rhenen, Hendrik z. v. H. L. Pater en J. W. van Baaren. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: J. H. Kets, telef. 3056 Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. WUchcrs, tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 08387-450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars en v. Ommeren: dr. Bakker te Leersum, tel. 03434-495. Praktijken Rijnten, Buining: dr. Rjjn- ten, Amerongen, tel. 03434-678. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, tel. 03497- 220. RHENEN Ingekomen personen: C. van Baaren van Hilversum; D. Meurs (e.v. J. Spies) van Wageningen; H. E. Knaap van Amster dam; J. van Dam van Wageningen; Mac G. G. van der Pijl (gez.) van Vlaardingen; K. Steensma van Ede; J. M. W. Scheer van Arnhem; B. Heije (gez.) van De Bilt (U.); J. A. Schijf van Rotterdam; W. C. F. Geelmuijden (gez.) van Amersfoort. Vertrokken personen: A. F. Schuurmans naar Geldermalsen; J. T. Martens (gez.) naar Utrecht; H. M. van Moorsel naar Veldhoven; D. Pegtel naar Amersfoort; C. van Mourik naar Ede; A. Plantinga naar Utrecht; C. Burlage naar Amster dam; R. Harting (e.v. J. C. v. Hattum) naar Kesteren; A. H. Simon (e.v. R. L. Schuurmans) naar Winterswijk. AMERONGEN Ingekomen personen: B. B. Bos van Vee nendaal; Th. E Kots-Lampe van Laren; B. J. M. Le Haen-van Waegeningh van Utrecht; A. E. Witvliet-van der Leest van Franeker; C. Burger en R. Balkeman van Rheden; A. van Lienden van Rhenen; A. H. J. van Kappen en echtg. van Amster dam; A. C. Admiraal-Schoorel en A. W. M. Bergmans-Schoorel van Rhenen; A. F. Kuiper van Zeist; J. H. N. Bekker uit Haarlem; L. E. Stamper van Leersum; N. J. F. Bax van Naarden; F. B. Kort en echtg. van Haarlemmermeer; H. K. Lou- rens en echtg. van Alphen aan de Rijn. Vertrokken personen: D. van Appeldoorn naar Renswuode; H. van Dalum-van Om meren naar Ouderkerk aan de IJssel. Ingekomen personen: J. A. Kaya, H. M A. van Waasdijk en Th. A. Rijkschroeff van Zeist; G. J. Vogelaar-Don en J. Post- ma van Brummen; J. van Verseveld uit Tiel; H. Ludwig en echtg. van 's-Graven- hage; J. van Tricht-van Ingen uit Leer sum; N. de Jong uit Voorburg; J. E. Bruins-Kuster uit Rhenen; N. Heemsber- gen uit Woudenberg; T. Schwier van Zeist G. W. de Groot-van Arkel van Leersum; K. Ploeg-van Amerongen van Lienden. Vertrokken: A. van den Boogert en ge zin naar Culemborg. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. J. Bakker van Giessendam, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. J. Vermaas, 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 5 uur ds. J. Bakker. Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. J. Vermaas. Veeneind 3 uur ds. C. van Viegen van Overberg, donderdag 2 nov. 7.30 uur dhr. Vosman van Rijssen. Dijkstraat 2.45 uur ds. D. v. d. Berg. DINSDAG 31 OKTOBER Hervormingsdag Julianakerk 's avonds 8 uur: ds. Lang broek, ds. A. Vroegindcweij, ds. J. Overduin. Herdenking 400-jarig be staan van de Ned. Geloofsbelijdenis. Kollekte Ned. Bijbelgenootschap. DONDERDAG 2 NOVEMBER „Elim", Kade: 7.30 uur ds. A. Wisgerhof. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur za terdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Van Dijk van Nijkerk (bed. H.A. en dankzegging). Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst, woensdag 1 nov. 7.30 uur ds. Schipaanboord v. Apeldoorn. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Geense, jeugddienst, 10.30 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Bos (bed. H.D.) RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. Muilwijk van Randwijk, woensdag 1 nov. 7.30 uur ds. Van Kooten van Huizen. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. Kooreman. Prot. Bond 7 uur ds. C. Beukman van Bennekom (Liturgische zangdienst). Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. S. de Vries van Bennekom, woensdag 1 nov. 7.30 uur ds. H. Volten (dankst. v. h. gewas) Ger. Gem. (synodaal) 10 en 5.30 uur leesdienst, donderdag 2 nov. 7.30 uur ds. Elshout van Utrecht. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 2 nov. 7 uur dhr Kamp van Utrecht. R.K. Gedachteniskerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager, 7 uur jeugddienst ds. Ter Linden, woensdag 1 nov. 7.30 uur dankst. v. h. gewas. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan, woensdag 1 nov. 7.30 uur dankst. v. h. gewas. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree van Veenendaal. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen, woensdag 1 nov. 7.30 uur ds. Van Viegen (dankst. v. h. gewas). Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 2 nov. 7 uur ds. v. d. Poel van Ede (dankst. v. h. gewas). ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur kand. Veldjes- graaf van Ede, 6.30 uur ds. Dijkstra van Rhenen, donderdag 2 nov. 7.30 uur ds. Stekelenburg van Eist. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Peut, 6.30 uur ds. v. d. Vlist van Ochten. Ger. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Molenaar. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Vermaas, 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10 uur „Boszicht" ds. Bur ger van Utrecht. RHENEN Aan het politiebureau te Rhenen wer den gedurende de afgelopen week de vol gende voorwerpen aangegeven als gevon den: padvindersriem; licht doublé be- delarmbandje; blauwe vulpen; paar lichte dameshandschoenen; witte fietspomp; zil veren dames-armband; zwarte rubber laars. Verloren: bruin lederen handschoen met gebreide tussenstukken; een bril. AMERONGEN Verloren: 1 bruine dames handschoen; 1 blauw jongensjak met capuchon. Gevonden: 1 blauwe opvouwbare da mesparaplu; 1 trouwring; 1 beige Falcon damesregenjas. RENSWOUDE Gevonden: 1 huissleutel. Zie het kleurenassortiment' KOUSENHUIS Zandstraat 84 Veenendaal Dr. Slot. de Bruïneplein 23 Veenendaal-Zuid SCHERPENZEEL 25 okt. 1961 Aanvoer eieren 1.100.000 stuks. Prijs kippeeieren 15,50 tot 16,—; henneeie- ren 9,50 tot 12,—. Allen per 100 stuks. Handel vlug. Aanvoer biggen 157 stuks. Prijs per stuk 46,tot 62,—. Handel traag.

De Vallei | 1961 | | pagina 2