Altijd liever IVOROL DE VALLEI WIJ VIEREN FEEST (slot) DE KEURING VAN VLEES DUITSE INVASIE IN LIMBURG N. V. B 0 X A L Magazijnbediende Bolderman N. V. B 0 X A L Gereedschapsdraaier/slij per AGENTSCHAPPEN „DE VALLEr Advertenties en abonnementen Voor de Jeugd ,DE VALLEI' UW BLAI) UTRECHTSE POLITIEKORPS BIO RHENEN Dan zeker van frisse mond en witte tanden DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 27 oktober 1961 Nr. 85 DE „KLEINIGHEDEN" Kleinigheden kunnen de feestvreugde verhogen, maar ook beder ven. Wanneer wtf op die kleinigheden bedacht zijn, hebben wü er geen hinder van en is de indruk bij allen gunstig. Wanneer wij ze vergeten, kunnen kleine oorzaken soms grote ge volgen hebben. Op een feestavond wijzen wij bepaal de (bestuurs- of commissie-) leden aan, die een oogje houden op de plaatsen. Maar de eregasten, met gereserveerde plaatsen, worden bij voorkeur ontvan gen door de voorzitter. Die moet dan geen andere dingen aan zijn hoofd heb ben, daar heeft hij zijn mensen voor; die heeft alleen een representatieve taak. Wij zetten bij een muziekuitvoering onze gasten nooit op de eerste rij, dat is voor hen geen onverdeeld genoegen. Wij zorgen ervoor, dat zij in de pauze rustig een kopje koffie kunnen drinken en reserveren zo mogelijk daarvoor een tafel in de restauratie. Wij kunnen ook in een apart zaaltje gaan zitten, maar dat geeft „schele ogen", dus dat doen wij liever niet. Hen, die spreken moeten, en dus hun plaats voor kortere of langere tijd moe ten verlaten, zet men bij voorkeur op een hoekplaats, opdat ze niet een hele rij andere bezoekers met: „Mag 'k effe" lastig behoeven te vallen. Het verdient altijd aanbeveling, niet alle plaatsen uit te geven maar een rij (of twee) achter de hand te houden. Soms is er een vergissing met de reser vering begaan en dan moeten de ge dupeerden toch een (goede) plaats krij gen. Soms komen er gasten, waarop wij nie tgerekend hebben en die wij toch graag ontvangen, of ze brengen familie of vrienden mee, die toch ook een goede plaats dienen te hebben. En tenslotte is het altijd wenselijk, dat een laatkomer nog snel naar een plaats kan worden geloodst, vooral wanneer men in het donker geen rij nummers meer kan on derscheiden. De eregasten late men geen gebruik maken van de gewone garderobe, maar men zorgt dat hun jassen, mantels enz. apart gelegd en na afloop direct bereik baar zijn, zodat deze gasten niet be hoeven te wachten. Bijzonder moet men oppassen bij het welkom-heten van gasten. Gaat men namen noemen, dan mag men ook nie mand vergeten. Spreekt men een alge- mmeen woord van welkom, dan mag wél een uitzondering gemaakt worden voor bepaalde autoriteiten, b.v. de bur gemeester, de ere-voorzitter, de geeste lijk adviseure. De pers heet men nooit speciaal welkom, en men vraagt haar ook niet: vooral een goed verslag te ma ken. Dat het van heel slechte manieren getuigt zo'n gelegenheid aan te grijpen om b.v. vorige verslagen te bekritiseren zou een overbodige constatering zijn, wanneer het niet neg zo vaak gebeurde. Het is niet slechts onhoffelijk, maar men gooit zijn eigen ruiten in. Wanneer wij aan de pauze toe zijn is onze eerste zorg voor de mensen, die gewerkt hebben: spelers, speelsters, muziek enz. Die moeten niet op de kof fie behoeven te wachten tot de obers allen bediend hebben en dan nog met een (lauw) bakje komen aandragen. Eén van de bestuurs- of commissie leden moet hierop speciaal het oog hou den, zoals hij ook van tevoren gecon stateerd heeft, of de kleedkamer be hoorlijk verwarmd is. Wanneer wij na afloop bloemen aan bieden aan de dames, geven wij die niet met het papier er nog om. Dat is geen gezicht. Ze nemen ze straks wel mee naar huis, maar dan kunnen wij beter het papier er in de kleedkamer afdoen, waar ze het dan straks kunnen vinden om er haar bloemen weer in te wikkelen. Wij laten na de pauze niet opnieuw beginnen wanneer er nog obers in de zaal rondlopen, hetzij om te bedienen of om op te halen. Dat is buitengewoon storend voor de optredenden en het geeft geheel een rommelig karakter. Is er een arts in de zaal, dan geven wij die een plaats vanwaar hij makke lijk weg kan komen en waar hij snel te bereiken is. Mocht hij weggeroepen worden, dan is tenminste niet de hele zaal in opschudding, en de aandacht weg. En ook als er iemand onwel zou worden, is zo'n maatregel bijzonder ge makkelijk. Tenslotte nog dit: Rommeligheid en herrie achterin de zaal worden meestal veroorzaakt doordat men daar niet vol doende kan horen of zien, de belang stelling verliest of gaat staan. Of omdat het te lang duurt en de jeugd ongedul dig wordt. Vooral in de z.g. „pijpenla", een gelukkig uitstervend zaaltype, is het gevaar daarvoor groot. Kleinigheden maar ze kunnen be palend zijn voor het succes van de avond en voor de indruk, die de ver eniging maakt. Kleinigheden kunnen de stemming bederven, ook al loopt verder alles goed. En het is zo jammer als veel moeite en inspanning door zulke kleinigheden niet tot haar recht komen. Ons feest is van belang. Maar hoe er later over dat feest wordt gepraat is minstens zo belangrijk. Zonder een goede organisatie geen goed feest. En alleen een góed feest is waarlijk een féést. (Nadruk verboden) Scriba. VEILIGSTE VLIEGTUIG TER WERELD? Veertig vliegtuigbouwkundigen werk ten in hun vrije tijd samen om een toe stel te bouwen, dat volgens hun opinie het veiligste ter wereld is. Het toestel bestaat uit een romp, die is geplaatst op een cirkelvormige holle buis. Binnen de cirkel zijn louvres aangebracht. Deze worden bij het stijgen geopend, waar door een in het midden van de cirkel geplaatste rotor, die door een 260 pk motor wordt aangedreven, voor de ge wenste stijgkracht kan zorgen. Bij het voorwaarts vliegen worden de louvres gesloten en wordt de motor overgescha keld op een duwschroef. Tijdens de da ling komt - bij geopende louvres - de rotor weer in actie. Een bijzonderheid van de rotor is, dat hij als vliegwiel is uitgevoerd. Daardoor kan hij, als de motor is uitgevallen, zijn functie voldoende lang blijven vervul len om een veilige landing mogelijk te maken. In het novembernummer van het maandblad PM is een artikel gewijd' aan dit experimentele vliegtuig dat Ro- tavion wordt genoemd. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal VOOR DE VROUW Bij een opsomming van de maatregelen, welke in ons land zijn genomen ter be vordering van de volksgezondheid, mag de keuring van vlees zoals deze in de Vlees- keuringswet van 1919 is geregeld, zeker niet ontbreken. Voordat deze wet in werking trad, hadden een aantal grote gemeentent in ons land reeds een vleeskeuringsdienst ingericht om hun ingezetenen te beschermen en te voorkomen dat ongekeurd vlees in hun gemeente in consumptie werd gebracht. Met de inwerkingtreding van de Vlees- keuringswet in 1922 werden echter alle slachtdieren - dit zijn volgens deze wet runderen, schapen, varkens, geiten en eenhoevige dieren (voornamelijk paar den) - in het hele land vóór en nó het slachten aan keuring onderworpen. Een uitzondering hierop vormden aanvankelijk varkens, schapen en gei ten, waarvan het vlees bestemd was voor huishoudelijk gebruik van de eige naar van het slachtdier, bekend als de zogenaamde huisslachtingen. Hiervoor kon ontheffing van de keuring worden verleend. Sinds 1955 zijn evenwel ook deze slachtingen en dus ook het vlees ervan, aan keuring onderworpen. Slachtdieren, waarbij de keuring vóór het slachten niet kan plaatsvinden, om dat zij b.v. door een ongeluk ernstig zijn getroffen, worden alleen na het slachten gekeurd. Het vlees van deze slachtdieren - men spreekt dan van noodslachtingen - wordt aan een diepgaand, o.m. bacterio logisch onderzoek onderworpen, al vorens een keuringsuitspraak wordt ge daan. de uitvoering van de keuring wordt bij gestaan hetzij door dierenartsen, hetzij door keurmeesters. Deze laatsten heb ben een beperkte bevoegdheid bij het doen van keuringsuitspraken. Indien het vlees vanuit het gebied van de ene vleeskeuringsdienst in dat van een andere wordt ingevoerd, moet het vlees opnieuw aan een onderzoek worden onderworpen, teneinde na te gaan of het zich nog in deugdelijke staat bevindt. Vlees afkomstig uit het buiten land wordt bij invoer in ons land even eens opnieuw op deugdelijkheid ge keurd. Vlees, dat ongeschikt wordt bevonden voor consumptie door de mens, wordt onbruikbaar gemaakt als voedsel voor mens en dier. Dit geschiedt krachtens de Destructiewet door verwerking in een destructor, waarvan er een twaalf tal in ons land zijn. In bepaalde geval len mag afgekeurd vlees worden ge bruikt voor voedering van vleesetende dieren in dierentuinen. Uit bovenstaande blijkt, dat er een duidelijk onderscheid is tussen de keu ring van vlees en die van andere le- Figuur a. Een vlieger met een dubbel kruis Figuur 1 laat je de vlieger zien als hij klaar is en wordt opgelaten. Op de vol gende manier kun je heel gemakkelijk een goede, stevige vlieger maken. Je hebt nodig: sterk papier, lijm, vlie gertouw en drie stokjes van elk onge veer 2 cm breed en l/s cm dik. De leng ten van die stokjes moeten zijn: 160 cm, 120 cm en 50 cm. Allereerst moet je in alle stokjes gleufjes snijden bij de uiteinden. Dat zie je in fig. 2. Dan maak je het kruis als volgt: neem het stokje van 160 cm en snij daar een stukje uit op 30 cm van het ene eind. De inkeping miet Vi cm breed zijn en gaan tot op de helft van de dikte van het stokje. Aan de andere kant maak je op 20 cm afstand precies zo'n inkeping. Hoe die inkeping moet zijn zie je in fig. 3. Nadat je inkepingen van dezelfde grootte in het midden van de beide kortere stokjes hebt gemaakt, doe je wat lijm op de bodem van de inkepin gen in alle stokjes. Dan lijm je ze in elkaar, door de stokjes in elkaar te voegen, zoals je ziet in fig. 4. Op de verbindingen bindt je de stokjes bo vendien voor alle zekerheid heel goed aan elkaar. Ook dat kun je in de teke ning zien. Neem dan een kluwen sterk, maar dun vliegertouw. Maak één eind vast in het gleufje aan de onderkant van het kruis en breng het dan naar de on derste horizontale arm (het kleinste dwarslatje) waaraan je het vast maakt door het om het gleufje heen te halen. Zo ga je dan helemaal rond totdat je weer bij het onderste gleufje bent te ruggekomen. Dan knip je het vlieger skelet na, maar zo, dat je steeds 6 cm buiten het touw blijft. Op die buitenste Ter bevordering van de uniformiteit is wettelijk vastgesteld hoe de keuring moet geschieden en in welke gevallen het vlees mag worden goedgekeurd, dan wel afgekeurd zal moeten worden. In ons land zijn ongeveer 190 vlees keuringsdiensten. Aan het hoofd van elke dienst staat een dierenarts, die bij Oplossing puzzel nr. 86 Horizontaal: 1 Spree, 5 rol, 8 lever, 13 Loes, 14 Lopik, 16 Leda, 17 als 18 les, 19 dra, 21 rem, 22 tree, 23 aard, 24 kea, 26 esp, 28 aal, 29 ree, 32 eend, 34 traag, 36 maan, 37 ten, 39 een, 40 heg, 41 rail, 42 Hien, 44 het, 45 Ada, 47 sim, 50 loon, 52 maand, 54 eelt, 56 kar, 57 dat, 58 gas, 60 Ees, 61 span, 62 Loes, 63 bos, 65 mis,- 67 tel, 68 ton, 71 Aden, 73 eigen, 75 gene, 76 lente, 77 men, 78 Karei. Verticaal: 1 sla, 2 pol, 3 restant, 4 es, 5 ros, 6 op, 7 lid, 9 el, 10 verdrag, 11 Ede, 12 ram, 14 leest, 15 kraag, 18 lee, 20 aal, 24 kei, 25 e.e., 27 prelaat, 28 aanhang, 30 e.a., 31 eng, 33 deren, 35 A.E., 36 menie, 38 nat, 40 hes, 43 alk, 44 Horssen, 46 Da, 48 meester, 49 ets, 51 o.a., 52 manie, 53 Dalen, 55 le, 57 dam, 59 sol, 63 bal, 64 ode, 66 sim, 67 ten, 69 one, 70 nel, 72 N.T., 74 ge, 75 ga. OMA Oma Moses, de populairste schilderes van Amerika, is 101 jaar geworden. Sinds haar 100ste verjaardag maakte zij 25 nieuwe schilderijen. PROF De Zweedse fiscus is er de oorzaak van dat de bekende Zweedse atleet Dan Waem van de lijst van amateurs is af gevoerd. De fiscus verwonderde zich erover dat Waem een buitenhuis had kunnen kopen. Bij haar onderzoek bleek dat hij dit had gedaan met voor de be lasting verzwegen inkomsten die Waem verkreeg door buitensporig hoge on kostenvergoedingen te eisen voor zijn uitkomen op de atletiekbaan als amateur. Toen de atletiekbond hiervan hoorde heeft het bestuur Waern haastig gediskwalificeerd. rand smeer je vervolgens lijm en dan vouw je het papier over het touw heen. Dat zie je in fig. 6. Op ongeveer 15 cm van de top boor je dan een gaatje door het stokje en het papier en dat doe je ook op onge veer 50 cm vanaf de benedenkant. Ver volgens boor je twee gaatjes, elk op 15 cm afstand van de uiteinden van het grootste dwarslatje. In fig 5 zijn deze beide laatste gaatjes gemerkt c en d. De gaatjes, die je eerst geboord hebt in de opstaande lat, zijn gemerkt a en b. Neem nu twee stukjes van het vlie gertouw en trek die door de gaatjes, waardoor je twee lussen krijgt aan de voorkant van de vlieger. In elk touw tje maak je een paar stevige knopen aan de achterkant van de vlieger. Waar de twee lussen aan de voorkant elkaar kruisen, maak je het vliegertouw vast, zoals je dat ziet in fig. 7. Je zult wel even moeten proberen voordat je alles op de juiste plaats hebt. Voor de staart van de vlieger, die on geveer drie- of viermaal zo lang moet zijn als de gehele vlieger, bevestig je stukjes papier aan een stukje vlieger touw, dat voor de staart moet dienen. Ook dat zie je in fig. 7 en in fig. 8 zie je hoe je al die stukjes papier aan het touwtje moet vastmaken. En nu maar fijn vliegeren, jongens! RECORD De Amerikaanse pianist Van Cliburn, beroemd sinds hij twee jaar geleden in Rusland als beste uit een pianistencon cours te voorschijn trad, verdient in de Verenigde Staten 8.000 dollar per avond. Daarmee slaat hij alle records, ook die van beroemde collega's als Horowitz (5.000 dollar) en Rubinstein (4.000dollar). Figuur c. Een vis met zuignappen In de oceaan, waar het water warm genoeg is, leven vissen met zuignappen boven op hun kop. Daarover spraken Griekse zeelieden, toen zij vertelden, dat er vissen in scholen naar hun sche pen toe kwamen en deze tegen hielden of de vaart ervan verminderden door zich aan de onderkant van de schepen vast te hechten. Op vele plaatsen rond de Zuid-Zee eilanden gebruiken de inboorlingen de ze soort vissen als zij op jacht zijn naar schildpadden. Eerst vangen zij een paar „zuignapvissen", welke zij vastmaken aan het einde van hun vislijnen. Die werpen zij dan in zee, in de hoop, dat de vissen zich zullen vasthechten aan het schild van een schildpad. Zo gauw zij dat doen, trekken de vissers hun lijnen in en dan moet de arme schild pad wel meekomen. Figuur b. Bij de fotograaf „Lachen, alstublieft!" De lach is het zelfde op de beide foto's, maar er zijn tien dingen op foto 1, die ontbreken op foto 2. Kunnen jullie die vinden? Hij is wel erg moeilijk, maar doe je best. Volgende week kun je zien of je het goed had. Tante Jos vens-middelen. Door de veelheid van de laatste groep is het niet doenlijk om alle eet- en drinkwaren aan een keuring te onder werpen, voordat ze verhandeld worden. Op grond van bepalingen van de Wa renwet wordt op deze waren echter een repressief toezicht uitgeoefend. Aangezien vlees een voedingsmiddel is, dat bij een onoordeelkundige behan deling spoedig aan bederf onderhevig is, zijn voorschriften gegeven omtrent de wijze van vervoer. Ook zijn eisen gesteld, waaraan slachterijen, vleeswin kels, vleeswarenfabrieken. kortom alle inrichtingen, waarin vlees een of andere bewerking ondergaat, moeten voldoen. Niet alleen zijn voorschriften gegeven omtrent de verlichting, de ventilatie, de vloer, de wanden en dergelijke van een slagerswinkel, doch ook is bepaald wat daarin aanwezig mag zijn. Zo mogen in slagerswinkels honden en katten niet aanwezig zijn. Komt u derhalve met uw hond in een slagers winkel, dan handelt u daarmede tegen voorschriften, gegeven uit een oogpunt van hygiëne en kunt u oorzaak zijn, dat de slager een waarschuwing, ja zelfs een proces-verbaal krijgt. Vlees van andere dieren dan de bo vengenoemde slachtdieren vallen niet onder de voorschriften van de Vlees- keuringswet. Ten aanzien van pluimvee is een re geling betreffende de keuring in wor ding. Op verschillende plaatsen in ons land vindt reeds een keuring voor en na het slachten van pluimvee plaats en het vlees van gekeurde kippen mag in slagerswinkels aanwezig zijn. Op de verpakking is dan een goedkeurings- merk van de veterinaire inspectie aan gebracht. Ook de huisvrouw draagt verantwoordelij kheid! In verband met het feit, dat vlees een bij uitstek goede voedingsbodem voor bacteriën is en derhalve, zoals reeds is opgemerkt, bij onoordeelkundige be handeling spoedig in bederf kan over gaan, rust ook op de huisvrouw in deze een belangrijke taak. Deze houdt in, het vlees zo spoedig mogelijk nadat het in huis is gekomen uit de verpakking te nemen, ook indien het een plasticverpakking is, en het als het niet direct wordt toebereid door braden of koken, op een koele plaats - bij voorkeur een koelkast - te bewaren. Vooral in de zomer, wanneer de tem peratuur hoger is en de vochtigheid in de atmosfeer soms groot kan zijn, is dit van het grootste belang. Wanneer een stuk vlees voor enige dagen dienst moet doen, verdient het aanbeveling vlees te kopen, dat door en door gaar gebraden kan worden. Na de boter nu ook het land NNP Nederlandse makelaars in het Zuiden van ons land hebben een nieuwe en goede markt gevonden aan de overzijde van de grens. Talrijke Duitsers blijken de laatste tyd stukken grond in Limburg en in mindere mate ook in andere provin cies op te kopen. Meestal kopen ze de grond om er een bungalow op te zetten, maar er zijn al Duitse combinaties, die lappen grond met veel grotere en duurdere gebouwen kopen, met grote hoeveelheden marken. Deze nieuwe koopwoede volgt op de stormloop van Duitse huisvrouwen op Neder landse boter, koffie en aardappelen, die aan deze kant van de grens niet alleen beter maar ook goedkoper zijn. Hetzelfde geldt voor ons land. Riante stukjes grond worden in Limburg verkocht voor prijzen, die variëren tussen de drie en vyf gulden de vierkante meter. Dat schijnt voor de Duitsers ongelooflijk laag te zijn, want, gelokt door advertenties in grote getale op de aanlokkelijke aanbiedingen af. De belangstelling van de Duitsers gaat twee verschillende kanten uit. Allereerst zijn er de Oosterburen, die inderdaad gek zijn op een fraai stukje grond met lom merrijke stukjes bos en pittoreske water partijtjes. Ze bouwen er „bungalows", die naar Nederlandse begrippen niet veel minder zijn dan villa's, of zetten er echte herenhuizen neer. Ook kopen ze oude Ne derlandse villa's, compleet met park of flinke tuin, om er zich te vestigen. Dat gebeurde bijvoorbeeld in Tegelen, waar de prachtige Nederlandse villa „De Holt- muhle", vroeger eigendom van de weduwe Van Basten Batenburg, nu bewoond wordt door ene Duitse zakenman. Er zijn ook Duitsers, die meer uit spe culatieve overwegingen hun marken in Limburgse huizen of landgoederen steken. Dit zijn meestal coöperaties, gevormd door een groot aantal kleine lieden, die hun spaarcentjes in de investeringen be leggen. Deze combinaties speuren niet al leen naar te koop aangeboden landgoede ren, maar kopen ook fikse flatgebouwen en gewone huizen. VEEL KRITIEK Voor de landhuisjes, die de Duitsers door Nederlandse aannemers laten bouwen moeten ze zo'n kleine veertigduizend gul den neertellen. Maar ook dit bedrag schijnt, naar Duitse maatstaven gerekend, nog gering te zijn. De bezitters van zo'n landhuis vestigen zich blijvend in Neder land. Hun werk in de Duitse steden blijft bereikbaar. Ze reizen dagelijks heen en weer met de auto. De goede verbindingen met de Bondsrepubliek vergen niet te veel tijd. Binnenkort komen nieuwe wegen ge reed, die het mogelijk maken binnen een half uur van Venlo in het Duitse in dustriecentrum Dusseldorf te komen. De Duitsers geven onomwonden toe, dat hun keuze van het Nederlandse verblijf niet alleen bepaald wordt door de aan trekkelijkheid van het landschap. Het in vergelijking goedkope levensonderhoud in Nederland lokt ook velen naar de Lim burgse dreven. Natuurlijk speelt het ge heel eigen karakte van de Limburgse schoonheid een bijzondere rol. Er zijn vele Duitse zakenlieden, die, wanneer ze thuis zijn, zich geheel bevrijd willen we ten van de nerveuze spanning van het werk in het bedrijf. De rust van de mooie Limburgse plekjes leent zich daar voor bij uitstek. De belangstelling van Duitse zijde voor Nederlandse landgoederen kwam voor het eerst in de openbare belangstelling bij de kwestie rond het Limburgse landgoed „De Hamert". Dit prachtige natuurreservaat werd verkocht aan de „Bauernsiedlung" in Dusseldorf. Toen dit eenmaal bekend werd lokte dit een stroom van protesten uit. Er werden zelfs vragen in de Ka mer over gesteld. Tenslotte verkocht de Bauernsiedlung het landgoed maar weer aan een Nederlandse instelling. Tegen het opkopen van stukjes grond voor de bouw van bungalows is echter weinig te doen. En het is de vraag of de Limburgers dat zelf wel willen. De Duitsers, die zich hier vestigen, zijn niet karig met de marken, welke ze verdienen. Bovendien betekent de opdracht voor de bouw van een land huis een welkome aanvulling van de beurs van de talrijke kleine aannemers, die Limburg rijk is. De plaatsen, die in Limburg het meest in (Duitse) trek zijn, liggen in de omge ving van Vaals en, meer naar het Noor den, rond Acren en Mook. Hier staan al tientallen Duitse bungalows. In Vaals heeft zich zelfs een Duitse onderneming gevestigd, die handelt in Nederlandse grond. De grote Duitse belangstelling heeft tot nu toe een duidelijk nadeel op geleverd. Door hun hoge prijzen bederven de Duitsers de markt voor de Nederlan ders. De kosten van een stukje grond stij gen in schrikbarende mate. Men kan de Nederlandse verkopers geen ongelijk ge ven. Maar het wordt nu wel moeilijk voor een Nederlander ook een stukje terrein te kopen. (Nadruk verboden) Alluminium emballage fabriek te Veenendaal vraagt een als assistent van de magazijnchef. 5-daagse werkweek. -H- Werkkleding wordt door ons verstrekt. Volledige reisgeldvergoeding. ■S- Goede sociale voorzieningen. Aanmelden dagelijks, Rozenstraat 19, Veenendaal Voor veilig sturen dan een auto bij huren. Verhuur van: OPELS REKORD VOLKSWAGENS RENAULT EN V.W. BUSJES Jan Steenlaan 65 Telefoon 3705 Voor belangstellenden bestaat gelegenheid inlichtingen te verkrijgen over de betrekking van ASPIRANT-AGENT bij het U kunt zich daartoe op maandag 30 oktober en dinsdag 31 oktober a.s. tussen 19.30 en 21.30 uur vervoegen bij het GEBOUW REEHORST te EDE Voor deze betrekking komen in aanmerking flinke jongemannen van 20 t.e.m. 28 jaar met een minimum lengte van 1.73 meter. Salaris: f 359,24 voor ongehuwden en ƒ381,43 voor gehuwden. Bij bevordering tot agent, na volooide oplei ding gedurende 1 jaar, salaris ƒ459,56 tot 556,71 per maand. Bij verhindering kunt eventuele sollicitaties of verzoeken om inlichtingen richten aan de Hoofdcommissaris van Politie te Utrecht. Alluminium emballage fabriek te Veenendaal vraagt voor haar gereedschapsmakerij een ervaren accuraat en netjes werkend met gevoel voor fijn mechanisch werk. ■ü- 5-DAAGSE WERKWEEK ■H- WERKKLEDING WORDT DOOR ONS VERSTREKT VOLLEDIGE REISGELD VERGOEDING GOEDE SOCIALE VOORZIENINGEN Sollicitaties schriftelijk of mondeling, Rozenstraat 19 - Veenendaal Zaterdag 28 okt. 7.30 u. Burt Lancaster, Audrey Hebburn, Audie Mur phy, in de grandioze wild-west-film in cine mascope en kleuren: De onverzoenlijken John Saxon - Charles Bickford. Met grote onverzettelijk heid verdediigden de on verzoenlijken zich tegen een overmacht van rode krijgers. Zondag 29 okt. 3 uur, Zondag 29 okt. 7.30 uur, vertoning van de vro- vertoning van de aan- lijke film: De Chaplin revue grijpende film: Lokvogels der nacht met de grote komiek met Peter van Eyck - Charlie Chaplin. Erika Remberg. De kleine man op zijn Vrouwen en meisjes wa- best in een film van 2 ren hun slachtoffers, uur onbedaarlijke vro- Onthullend - gedurfd - lij kheid. waar! Toegang 18 jaar. kunnen worden opgegeven btf de onderstaande adressent VEENENDAAL: Van Barneveld, Sig.magazJJn „De Vallei", Pr. Bernhardlaan. RHENEN. J. Bovenschen, Oude Veenendaalseweg 1. ELST: M. W. Struycken, Franseweg 561. J. Vermazen, Zwijnsbergen 59. ACHTERBERG. R. Rijkse, Dijk 8 AMERONGEN: G. Drost, Kon. Wilhelminaweg 42 OVERBERG: G. van de Brandhof, Haarweg 67. RENSWOUDE: Jongetjes, Dorpsstraat 39 - Telefoon 08387-560 W. Gijsbertsen, Dorpsstraat 57 EDERVEEN: D. van Baaren, Hootsenplein 10 SCHERPENZEEL: P. de Jonge, Lindelaan 36, Telefoon 473. EN BIJ DE BEZORGERS VAN „DE VALLEI" i

De Vallei | 1961 | | pagina 5