Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vanaf vandaag is voetganger ZEBRA-KONING Voor de KANTONRECHTER MULDER oilis ©mm ELST - AMERONGEN - RENSWOUDE EN EDERVEEN hebben (nog) geen officiële oversteekplaats! Nieuws uit de omgeving Finale Nationale Ploegwedstrijden in Otterlo OVERBERG ELST EDERVEEN Een Congolese koning klaagt Parijs weekblad aan SCHERPENZEEL AMERONGEN Wat nu weer 35e jaargang WOENSDAG 1 NOVEMBER 1961 Nr. 86 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overherg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Niet stilstaan De zebra's assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGFN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN In memoriam A. J. VAN SCHUPPEN f Geen zin OVERNAME 80 FLATS DOOR FABRIKANTENVER. NOG NIET DEFINITIEF Albert 1 Kalondji zou kannibaal zijn Zelfs ministers „De fijnproevers" Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: \V. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Vannacht om precies nul uur nul is dan eindelijk hét grote moment aangebroken voor het ontelbare leger voetgangers in ons land. Jarenlang zijn zij zonder uitzondering de „verdrukten" geweest in het verkeer, want met uitzondering dan van op trottoirs en vluchtheuvels, konden zij zich vrijwel nergens beschermd voelen. Er moest iets aan ge daan worden en het reslutaat was de welbekende onvermoeibare knipperbol die als het ware alle andere weggebruikers voortdurend een halt toe riep om de voetgangers veilig naar de overkant van de weg te loodsen. Vannacht hebben ook deze knipperbollen het loodje gelegd en al hun macht overgedragen aan de zebrapaden. Want vanaf van daag is de voetganger „zebra-koning". Tenminste in bepaalde gevallen want wie nu, als voetganger zijnde denkt, dat hij onder alle omstandigheden en op ieder ogenblik van dit nieuwe voorrangs- recht gebruik kan maken, die doet er ook om zijn eigen bestwil, goed aan de spelregels nog eens ter dege te bestuderen. Het is namelijk zo, dat een voetgan ger VERPLICHT is binnen een afstand van 30 meter, gebruik te maken van een zebrapad. Bovendien heeft de voetgan ger pas recht op voorrang als hij op de oversteekplaats is. Voetgangers die gebruik maken van zebrapaden welke zich in de nabijheid van verkeerslichten bevinden, hebben zich te houden aan de rijrichting van het verkeer. Wanneer politie, brandweer of zie kenauto nadert die gebruik maken van een hoorn of sirene, dan dient de voet ganger de oversteekplaats zo snel mo gelijk te verlaten en onbelemmerd doorgang te verlenen. Hetzelfde geldt voor begrafenisstoeten en militaire co lonnes. Voetgangers moeten zo snel mogelijk oversteken, zonder nodeloze onder breking. Alles bijeen genomen beoogt deze re geling een goed samenspel tussen voet gangers en het overige verkeer. Tal van verkeersdeskundigen hebben er een zwaar hoofd in, terwijl een andere ca tegorie het tegendeel beweert en juist van mening is dat vooral motorrijtuigen nu met veel meer aandacht zullen rij den. In ieder geval is er met soepelheid en welwillendheid veel te bereiken. Wat het aantal zebrapaden in onze omgeving betreft, hierbij spant Veenen daal de kroon met maar liefst 12 stuks. Op het kruispunt Hoofdstraat-Hoog straat liggen er 4, in de Hoofdstraat 2, op de Kerkewijk 2 en op de Sandbrink- straat, Parallelweg, Rembrandtlaan en Patrimoniumlaan ieder 1. EERSTE PRIJS VOOR VEENENDAALS KONIJN Op de in het afgelopen weekeinde voor het eerste gehouden Hart van Holland show, een nationale jonge kleindierenten- toonstelling te Gouda, werd gekozen als beste van de 1350 ingezonden konijnen een bonte ram( de beste Franse hangoor) van D. van Maanen te Veenendaal. Het dier heeft een zeer fraaie kop met ruim voldoende kronen en een goede oordracht. Er is voldoende beenwerk. Het dier met een het gehele lichaam bedekkende man tel werd in beste conditie voorgebracht. WOUDENBERG: Twee Woudenbergse vrouwen zijn dinsdagavond slaags ge raakt met een inbreker, die met een valse sleutel de woning was binnen gedrongen. De man wilde een fjets meenemen, maar de vrouwen belette hem dit. Teneinde raad gaf hij één van de vrouwen een kaakslag, doch de twee dames gaven het rijwiel niet prijs. Later is de man door de politie gearresteerd. EDE: Een inwoner van Ede heeft een belangrijke uitvinding gedaan in de vorm van een flexible ijzerzaag. Het apparaat is in opgevouwen toestand weinig groter dan een luciferdoosje en weegt slechts dertig gram. De zaag kost in de handel slechts 2,75 en de uitvinder kan er per dag op z'n eentje circa 2500 maken. In alle delen van de wereld bestaat belangstelling voor dit handige apparaat. SOEST: Omdat de aanstaande vrouw van een Soestenaar ziek was, waar schuwde de mannelijke helft de dok ter. Naar de zin van de a.s. echtge noot liet deze te lang op zich wach ten, waarna hij nogmaals naar' het huis van de dokter toog en de arts hardhandig met zijn knuisten be werkte. Laatstgenoemde heeft nu een klacht ingediend wegens huisvrede breuk en mishandeling. KERKEWIJK Ifc? •TEi.JOOO-VEENf NOAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America De knipperbollen zijn vanmorgen tegen achten buiten werking ge steld. Vermoedelijk worden zij min of meer omgebouwd en komen ze Ditzelfde geldt voor EDERVEEN, doch hier speelt ook het feit dat de Hoofdweg in de toekomst toch gerecon strueerd wordt, een belangrijke rol. In dc ouderdom van 53 jaar is j.l. maan dag plotseling te ztfnen huize overleden de heer A. J. van Schuppen, in leven vele jaren direktielid van de Ritmeester Siga renfabrieken. De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 4 november a.s. Wijlen de heer Ad van Schuppen werd op 17 april 1908 als telg uit het gezin van de familie J. van Schuppen, te Veenen daal geboren. Op latere leeftijd werd hij in de direktie van de Ritmeester Sigaren fabrieken opgenomen en droeg op voor beeldige wijze een representatieve ver antwoordelijkheid. In de oorlogsjaren ont popte hij zich als een belangrijk verzets man, waardoor hij ook de functie op zich nam van leider van de Landelijke Orga nisatie voor Hulp aan Onderduikers. Door zijn illegale werk werd hij door de be zetter gearresteerd en kwam in de be ruchte Scheveningse gevangenis terecht. Nadat hij zes maanden alleen in een cel had doorgebracht werd hij door de be moeienis van een broer weer bevrijd. Ruim een half jaar later werd hij we derom gearresteerd en bracht toen een maand in de Utrechtse gevangenis door. Het gevolg hiervan was dat zijn ge zondheidstoestand na de oorlog veel te wensen overliet, zodat hij zich enige tijd geleden genoodzaakt zag om gezondheids redenen ontslag te nemen. Alhoewel een slopende ziekte zijn lichaam afmatte, is hij nog geheel onverwacht overleden. Wijlen de heer Ad van Schuppen was ongehuwd en bekleedde tal van functies w.o. be stuurslid van de Stichting '40-'45, lid van Commissie van Toezicht op Middelbaar Onderwijs, penningmeester van de Ver. voor de Wijsbegeerte der Wetsidee en jarenlang lid van de Commissie van Be heer van de Ger. Kerk. Zowel voor de familie als voor hen die hem van nabij kenden, betekent zijn heengaan een groot verlies. Op het kruispunt no*>idsti«»*t-Iïoogstraat te Veenendaal werd gisteren de laatste hand gelegd aan de zebrapaden die met ingang van vandaag de voetbanger be schermen. als waar schuwing slichten op het beruchte kruispunt Prins Bern- hardlaan-Buurtlaan. In RHENEN zijn vijf officiële over steekplaatsen aangewezen, t.w. bij de Bantuinweg, Bruine Engseweg, Achter- bergsestraatweg, de Spoorbaanweg en een over de hoofdrijbaan over het Fred, v. d. Paltshof in het centrum van de stad. De gemeente Rhenen heeft nog twee aanvragen bij het Rijk lopen, n.l. een zebrapad over Rijksweg 25 ter hoogte van de Achterbergsestraatweg en één in ELST tegenover de openbare school. Zou dit laatste verzoek niet ingewilligd worden, dan betekent het dat Eist geen oversteekplaats zal krijgen. In het centrum van AMERONGEN zul len voorlopig ook geen zebra's komen. Misschien dat hierin verandering komt met de vakantiedruktes, maar tot op heden acht men dit nog niet nodig. Wel is aangevraagd een zebra over de Kon. Wilhelminaweg, maar volgens in lichtingen van gemeentelijke autori teiten zou Rijkswaterstaat er weinig voor voelen over deze verkeersweg oversteekplaatsen aan te leggen. SCHERPENZEEL kent momenteel twee oversteekplaatsen - één in de Dorps straat bij het gemeentehuis en één aan de Glashorsterdijk, speciaal voor over stekende schoolkinderen. Voor de toe komst staan er nog twee op het pro gramma, t.w. bij het postkantoor en in de omgeving van de Barneveldseweg. Het gemeentebestuur van RENS WOUDE gaat kennelijk van de veron derstelling uit dat Renswoude een ge heel open dorp is en derhalve zebra paden niet direct nodig zijn. Er zijn namelijk in de raad geen voorstellen geweest en zodoende zullen de Renswoudenaren als voetgangers zijnde in hun dorp geen beschermde stukjes weggedeelten aantreffen. Naar aanleiding van ons bericht over de overname van 80 flatwo ningen in de Schrijverswijk door de Fabrikantenvereniging Veenen daal, deelde men van de zijde van de Fabrikantenvereniging mee, De laatste maanden zyn overal in het land regionale ploegwedstrijden geor ganiseerd. De finales worden geploegd op vrijdag 3 november te Otterlo. Dan zal vast komen te staan wie Nederlands ploegkampioen 1961 wordt, en wie zul len deelnemen aan de wereldkampioen schappen. De komende wereld-ploegolympiade geeft de wedstrijden te Otterlo een bij zondere betekenis. Het is namelijk voor het eerst dat deze internationale wed strijden in 1962 in Nederland worden gehouden. Landen als de Ver. Staten van Noord Amerika, Noord-Ierland, Italië, Canada en Frankrijk hebben al eerder een beurt gehad. Het ploegen behoort tot de oudste en nog steeds tot de belangrijkste bezig heden van de boer. Ploegen is zo oud als het boeren zelf. Het vormt de kern van de werkzaamheden op de akker. Het gevolg van beter ploegen is een betere oogst. Deze redenering heeft ze ven jaar geleden ten grondslag gelegen aan de oprichting van de Wereld Ploeg Organisatie,'waarbij nu meer dan twin tig landen zijn aangesloten. Goed ploegen is een kunst. Men be sloot deze kunst te propageren door in alle delen van de wereld ploegwed strijden té organiseren. In onze geür baniseerde samenleving is het wed- strijdploegen nog niet erg bekend. Maar er zijn in de wereld meer ploegers dan voetballers en alleen al dit cijfer maakt de jaarlijkse ploegdag tot een evene ment van de eerste rang. Het woord ploeg-competitie is hier misschien niet helemaal gerechtvaar digd, maar toch zijn de wedstrijden op 3 november te Otterlo het resultaat van een sportieve strijd, die in verschillen de streken met grote belangstelling is gevolgd. In het Ploeg Comité Nederland ..erken zes organisaties samen, name lijk de drie plattelandsjongeren- en de drie landarbeidersorganisaties. De le den van deze zes organisaties hebben allerwegen ploegmanifestaties gehou den. De winnaars daarvan zullen in Ot terlo tegen elkaar uitkomen. De win naars van Otterlo op hun beurt zullen volgend jaar in de polder Oostelijk Fle voland de Nederlandse kleuren verdedi gen in een sportieve ontmoeting met een internationaal gezelschap van de beste ploegers van de wereld. Bij de deelnemers in Otterlo zijn ver schillende ploegers, die bij de wereld kampioenschappen in de finale zijn ge komen. In de afgelopen zeven jaar is éénmaal een Nederlander, W. de Lint, wereldkampioen geworden. Het spreekt vanzelf dat de Nederlanders alles in het werk zullen stellen om „op eigen ter rein" een uitstekende beurt te maken. De wedstrijden sluiten zoveel moge lijk aan bij de praktijk. Daarom wordt op 3 november te Otterlo gebruik ge maakt van twee typen ploegen, de rondgaande tweescharige ploegen en de wentel- of keerploegen. Dit laatste type wordt vooral gebruikt in het westen en in het zuiden van ons land. LANDBOUWER BRAK BEEN De 72 jarige landbouwer J. D. alhier had tijdens het melken het ongeluk dat een koe niet voldoende stilstond en op zijn been trapte. Dr. v. Vulpen uit Scher penzeel constateerde een dubbele onder- beense breuk. Het slachtoffer werd over gebracht naar het ziekenhuis De Lichten berg te Amersfoort. JONGEN VIEL UIT BOOM Tijdens het spelen wat ditmaal uit bo men klimmen bestond had het 11-jarige zoontje van de fam. V. het ongeluk zo danig uit een boom te vallen dat hij met zware inwendige kneuzingen opgenomen moest worden in het Juliana ziekenhuis te Veenendaal. B., chauffeur te Veenendaal, was in zijn woonplaats met een vrachtauto achter tegen een personenauto aange reden, die afremde om linksaf te slaan. De personenauto was de zijweg al bijna voorbij toen de bestuurder plot seling op de rem ging staan, vertelde B. vrijdag toen hij als verdachte voor het Wagenings kantongerecht stond. Ik had het dan ook helemaal niet meer ver- sonenauto, die dezelfde snelheid reed, wacht. Doordat ik hoog zat kon ik mak- verder op zou trekken of weer vaart kelijk over hem heenkijken en ik wist zou verminderen. Voor u hem op zo dus, dat de weg voor de personenauto korte afstand naderde had u zich eerst vrij was en dat daar niets was waar- dienen te overtuigen, dat dit geen ge- voor hij zou hoeven te remmen. vaar opleverde. Dat hebt u niet vol- Desondanks moet u afstand hou- doende gedaan. Eis 25,— of 5 dagen, den, deceerde mr. v. d. Brand. Dat weet ik wel, antwoordde ver- Verdachtes raadsman, mr. Van Ries- dachte, maar het was een rechte weg en sen wees erop, dat B. in verwarring was vreemde capriolen waren de oorzaak, ik was er helemaal niet meer op ver- gebracht door de wonderlijke wijze van dat hij vrijdag voor het Wagenings dacht. manoeuvreren van zijn voorganger. De kantongerecht terecht moest staan. Hoe hard reed u? vroeg de officier, personenauto was namelijk niet alleen Rechts van de weg stond een mr. Hüstenberg. °P het allerlaatste ogenblik gaan rem- vrachtauto graan te lossen en dat be- Zo'n 20 a 25 km, schatte verdachte. raen ep linksaf slaan, hij had boven- nam me het gezicht op de kruising met Geen constante snelheid dus nog dien niet voorgesorteerd. de Hoge Valksedijk, zo zei verdachte, voor een rechte weg. U had dan ook Hij vroeg een schuldigverklaring zon- Ik dacht bovendien, dat daar niet een geen enkele zekerheid, dat de per- der toepassing van straf. weg, maar een uitrit was. Rechter v. d. Brand vonniste met 15,of 3 dagen. Van H., bedrijfsleider te Veenendaal, was op de Hogevalkseweg te De Valk met zijn auto geslipt, tegen de opstaan de grasberm geschoven en vervolgens links de struiken ingedoken. Deze dat deze gehele kwestie nog in het stadium van onderhandelingen verkeert. De Fabrikantenver. Veenendaal is van de zijde van de N.V. Nederlandse Woning Financiering Mij. (deze maat schappij heeft kennelijk het plan van de fa. Fennis overgenomen) benaderd met het volgende voorstel. Bedrijven die hier voor geinteresseerd zijn, kunnen voor een bedrag van 1500,per woning het recht verkrijgen gedurende 10 jaar in betrok ken woning een personeelslid te laten wonen. De bewoner wordt dus als norma le huurder aangemerkt en betaalt dus ge woon huur Dit voorstel is zowel door de Fabrikantenvereniging als door andere bedrijven (o.a. S.K.F.) niet ongunstig ont vangen. Momenteel worden hierover nog onderhandelingen gevoerd, waarbij het gemeentebestuur alle mogelijke medewer king verleent. KAARTAVOND Vrijdagavond houdt de klaverjasver- eniging „Zeldenrust" in café Henzen aan de Franse weg een klaverjascompetitie. Een ieder kan aan deze wedstrijden deel nemen. Deze actieve vereniging heeft voor de wintermaanden plannen om ver schillende wedstrijden te organiseren ook met andere verenigingen. MEISJE BRAK BEIDE POLSEN De 15-jarige Joke van Dijk uit Eder veen, leerlinge van de Huishoudschool te Veenendaal, kwam tijdens een gymnas tiekoefening op die school te vallen dat zij beide polsen brak. Na in het Juliana- ziekenhuis te zijn behandeld kon Joke naar haar woning in Ederveen terugkeren De Congolese koning Albert 1 Kalondji heeft dezer dagen bij het parket van Parijs een aanklacht ingediend voor valse beschuldigingen en beledi gingen aan een vreemd staatshoofd. Kalondji is president van de „Union Minière du Sud-Kasaï". Na zich te hebben afgescheiden van de inmiddels vermoorde eerste minister Patrice Lumumba, riep hij zich zelf tot koning uit van Zuid-Kasi onder de naam Albert 1. De aangeklaagde is een Parijs weekblad, dat zo onvoorzichtig is geweest te schrij ven, dat Kalondji regelmatig toegaf aan zijn instincten van kannibalisme en tij dens een feestmaaltijd o.a. een paar mi nisters had opgegeten. Op 10 augutus van dit jaar schreef het weekblad, betreffende de geheimzinnige verdwijning van enige politieke figuren van ex Belgisch-Congo: „Velen zijn verdwenen, zoals Joseph Finant, eerste minister van de oriëntale provincie, een van Lumumba's luitenanten in de „Nationale Congolese Beweging". Hij werd in februari opgegeten door ko ning Albert 1 Kalondji en zijn staf, tege lijkertijd met vijf andere Lumumbistisch afgevaardigden, onder wie Jacques Lum- bala, staatssecretaris bij de centrale re gering. De afschuwelijke maaltijd duurde elf uren, van elf uur 's morgens tot 10 uur 's avonds Op 28 september 1961 komt hetzelfde weekblad er nog eens op terug: „Koning Albert 1 van Kalondji, de man die zijn Lumumbistische tegenstanders, onder wie twee ministers, heeft opgege ten De advocaat van Albert 1 is meester Croquez, specialist in Afrikaanse zaken. MONUMENTEN-NIEUWS. Foto boven: Na een restauratie van alleen de voor gevel van het uit 1628 daterende Rechtshuis in Nieuwkoop, werd het gebouw eigendom van de vereniging „Hendrick de Keyser". Het was inmiddels in gebruik gesteld als rechtshuis, raadhuis en jeugdlokaal en verviel hoe langer hoe meer. Thans zyn de fiyidamenten vernieuwd en de muren en de kap duchtig onder handen genomen'. By de restauratie is de bordes-trap, die aanvankelyk in het midden van de voorgevel had gestaan, maar die later opzygeschoven was, terug gebracht naar het midden. Foto onder: In Gouda is men kortgeleden begonnen met de restauratie van de z.g. „Vrouwentoren". Deze toren is alles wat er rest van het eens vrtf uitgebreide O.L. Vrouwenklooster, waartoe ook een kapel be hoorde. Tegen deze kapel stond de thans eenzame toren. In 1957 is de spits van de toren wegens bouwvalligheid verwijderd. Het daarna verwachte herstel werd vertraagd door de bestedingsbeperking. (Opnamen Ge van der Werff). Op de Hoge Valkseweg staan an ders borden met de aanduiding: Ge vaarlijke kruising. U had het dus kun nen weten, antwoordde rechter v. d. Brand. Van de Hoge Valksedijk kwam voor mij van rechts een auto, die ge heel links reed. Later bleek, dat hij nog voor de weg tot stilstand is gekomen en dat ik makkelijk door had kunnen rij den. Ik schrok echter zo van die auto en van die weg, dat ik op de rem trapte en slipte, 't Is een erg onoverzichtelijke kruising, vervolgde Van H. Dat waarschuwingsbord staat er dan ook niet voor niets, meende mr. Hüstenberg. Wanneer u attent gemaakt wordt op een kruising, moet u niet den ken, dat het wel eens een uitrit zou kunnen zijn. Bovendien stond er nog een graanauto, dus u had een dubbele reden om voorzichtig te zijn. U hebt daarentegen bijzonder onverantwoorde lijk gereden en niet voldoende op de (zie verder pag. 2) UITVOERING KINDERKOOR Zaterdagavond gaf het Scherpenzeelse kinderkoor een goed geslaagde uitvoering in „De Sociëteit" onder leiding van haar diringent de heer Joh. Wegen uit Eder veen. Nadat 's middags een groot aantal kin deren deze zaal volledig had bezet, was de belangstelling 's avonds niet minder groot en ze was dan ook volledig uitver kocht. Het was deze avond zeer zeker de moeite waard de kinderen te beluiste ren. Behalve de zang was vooral de ope rette met de zeer prachtige costuums en decors een fraai stuk werk. Nadat de heer W. Schimmel met een kort welkomstwoord deze avond had ge opend werden enige zangnummers ten gehore gebracht. Na de pauze werd de zeer fraaie en mooie operette „Het geheim van de Hof maarschalk" in drie bedrijven door J. A. Tj. v. d. Wal opgevoerd. Hij verdedigde te Leopoldstad reeds ver schillende leiders van de Congolese onaf hankelijkheidsbeweging onder wie de be kende figuren Kasavubu en Tsjombe. Hij kwam in contact met Kalondji tij dens de ronde tafel conferentie te Brus sel. In de aanklacht verklaart Albert 1 on der meer: „Het is zonder meer duidelijk dat ik volgens dit weekblad zes mensen zou hebben vermoord, onder bijzonder wrede en wilde omstandigheden, die van geen enkele beschaving getuigen. Ik wordt er van beschuldigd een kannibaal te zijn, hetgeen mij aantast in mijn eer en aan zien." De koning vraagt 100.000 N.F. schade vergoeding plus een zware straf voor de schrijvers van het artikel, wegens beledi gingen aan een vreemd staatshoofd. Doch er zijn juridische problemen aan de zaak verbonden. Is Kalondji wel een vreemd staatshoofd? Is Zuid Kasai een souvereine staat? Frankrijk heeft Kasai als zodanig in ieder geval nooit erkend. Maar, verklaar de advocaat van Albert 1 Kalondji: „hoe dan ook, de beschuldi ging van kannibalisme blijft een beledi ging, zelfs ten opzichte van een particu lier." Tenslotte nog een laatste bijzonderheid: meester Croquez is ook de advocaat van de Franse revue „De Fijnproevers". ONDER INVLOED OP DE BROMFIETS De Utrechtse politierechter heeft de 26-jarige opkoper J. M. uit Amerongen veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en anderhalf jaar voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 17 juli van dit jaar was hij op de Arnhemse Bovenweg in Zeist aangehou den, terwijl hij in kenelijke staat van dronkenschap verkeerde, rijdend op een bromfiets. Ter verdediging voerde ver dachte aan, dat hij siechts vijf glaasjes bier had gedronken. De politierechter merkte nog op: „Dat zullen er wel een paar meer geweest zijn FILMAVONDEN VOOR BEJAARDEN UITGESTELD Het Comité Ontspanning Bejaarden te Amerongen deelt mee dat de filmavonden voor bejaarden in verband met de bij zondere kerkdiensten, een week zijn uit gesteld. Deze zullen nu plaats vinden op 7 en 8 november a.s. in de zaal van hotel „Buitenlust". OPROEP De postcommandant der Rijkspolitie te Amerongen verzoekt hierbij de eigenaar van de lichtgele herdershond welke za terdagmiddag op de Rijksweg tussen Eist en Amerongen werd aangereden door een personenauto en hierbij zo ernstig gewond werd, dat hij aan de verwondingen is be zweken, zich te melden. Hierbij zij nog vermeld dat de auto niet werd beschadigd. PRO JUVENTUTE De Oranjekalender welke verkocht wordt ten bate van Pro Juventute is voor Ame rongen en Overberg verkrijgbaar bij me vrouw Varenbrink, Holleweg 25 te Ame rongen. Telefonische bestellingen wor den ook thuisbezorgd. Dank zij een onmenselijk geheugen voor data, kan de Engelse kunste naar Datas, datum en dag van alle veldslagen uit de wereldgeschiedenis uit zijn hoofd opnoemen. Het stadsbestuur van Hamburg heeft besloten geen autonummers met de letters SS en SA uit te geven. Volgens een Amerikaanse commissie is de voorlopige datum, waarop een mens in een baan om de aarde ge bracht wordt, vastgesteld op 5 de cember. Een kruier op het vliegveld Buffalo kreeg van een luchtreiziger, in plaats van een fooi, diens auto ca deau. De ANWB rekent voor 1970 op 1.075.000 personenauto's en 265.000 bedrijfsauto's in ons land. Een 21-jarige Engelsman is veroor deeld omdat hij proeven had geno men met eigengemaakte raketten. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat is voornemens een rij vergunning voor bromfietsen in te voeren. Door in zijn boeken iemand twee maal te laten overlijden, heeft een Westduitse kassier een begrafenis fonds voor 10.000 gulden opgelicht. Op een Joodse conferentie in Lon den is gebleken dat er in de Sowjet- Unie jodenhaat bestaat. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 ELKE WERKDAG VAN 2-3 UUR N.M. Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1