Braun Handmixer PN Gelderse rookworst Belegen VOLVETTE KAAS 1.49 limonade- SirOOP -oen. GRATIS SIMON DE WIT m m m m m BLIJVEND San«fS 1.44 DE VERSE KOFFIE 100 45 69 59 150 gram 49 Ook Quick viel ten offer aan Veenendaal-vuur G.V.V.V. klopte hekkesluiter N.D.S.M. na rust Prijskaarten ■m Palmar A eo JAC. VAN SCHUPPEN KRUISWOORDPUZZEL r H 1 1 1 O V.C. Veenendaal bezorgt Valboval eerste verliespunt 2-2 bijvoorbeeld voor een Braun Handmixer M1 Uw prijs 11/4 boekje, dus f 62,50 sparen Bij 3 stukken Fougère toiletzeep voor 96 ct trnrnm Soepgroenten 2 blikjes voor Appelmoes 3/4 literpot 500 gram Ontbijtspek Dikke speculaas UITZOEKEN Graves Superieur per 2.95 Aerotherm geroosterd Koel gemalen - Vacuum verpakt het betere goedkoper 7 3 19 14 31 45 M 72 73 TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 1 NOVEMBER 1961 Nr. 86 2-1 ZEGE VOOR GEEL-BLAUWEN Na Zeist en SEC viel nu ook de derde ongeslagen club onder het enthousiasme van de Veenendaal-ploeg. Nu klonk op de Dorresteinscweg in Amersfoort om kwart over vier het vreugdegezang van enkele honderden Veenendalers, die het clublied „Dat kunnen alleen de gecl-blauwcn" aanhieven. Deze overwinning was benauwder dan de vorige omdat Quick de unieke kans op de gelijkmaker via een strafschop miste. Dat neemt niet weg dat Veenendaal vooral in de tweede helft met meer doortastend spel de overwinning toekwam. Het eerste gevaar stichtte echter Quick. Jan Overeem speelde na acht minuten wat traag op Klaassen terug en de vlugge Hartsema kon zich ertussen wringen, maar het schot ging naast. Veenendaal trok ook ten aanval, maar het ging nog was stroef. Niet stroef was die gladde aanval op links na 12 minuten. Via Gaasbeek en Corrie Heykamp gleed deze aanval, er volgde een zeer scherpe voorzet en de immer attente Anton Mul ler was er weer als de kippen bij om de bal venijnig langs keeper v. d. Linden te koppen. 0-1. Nadien moest Klaassen een ver schot van rechtshalf Hoksbergen stoppen Quick snelde steeds naar voren en dan ging het meestal via de kleine snelle linksbuiten Nijenhuis, waarmee Gijs Hensen als back nogal eens moeite had hem te houden. Na 17 minuten zette Nijenhuis scherp voor het doel. Klaassen liep uit om de bal te onderscheppen, maar kon niet zo gauw weer terugkomen toen rechtsbinnen Hart sema een harde kopbal losliet. Het was raak en Quick stond weer gelijk. 1-1. Quick wilde nog even doorstoten maar strandde meest op spil Diepeveen. Vee nendaal lanceerde ook aanvallen, maar meest met hoge ballen door het centrum, waarmee de lange Quickverdedigers wel raad wisten Men kopte alles weg en feite lijk was er niet veel gevaar voor Quick, tenminste voor de rust. Na de rust begon Veenendaal heel an ders. Vlot en snel werd de bal en nu over de grond naar elkaar toegespeeld. Wel liepen de Veenendalers soms arge loos in de buitenspelval, listig door Quick opgesteld. Quick snelde soms ook naar voren, maar Diepeveen, Looyen en Hen zen gaven niets toe. Na 21 minuten ging Anton Muller, die overigens steeds voor uitgeschoven stond, haastig op het Quick- doel af. Juist bij de zestienmeterlijn werd hij door linkshalf Keeten onderuitgehaald en bleef even liggen. Aan de zijlijn werd hij behandeld door de ex-Veenendaaltrai- ner Zwartkruis, nu Quicktrainer. Terwijl Muller dus even uit de roulatie was, moch Veenendaal de vrije trap ne men op de rand van het strafschopgebied. Rechtsbuiten Kees Henzen plaatste zich achter de bal een kogelde keihard in, juist onder de bovenlat. Grote vreugde bij Veenendaal 1-2. Toch waren nog angstige en spannende momentent voor de Veenendaalse sup porters weggelegd. Zeven minuten later liep doelman Klaassen ver uit zijn doel om de gevaarlijke Rademaker te stuitten. Theo Klaassen was zo ijverig aan het voetballen op de rand van het strafschop gebied dat hij rechtsbinnen Hartsema liet struikelen. De arbiter besliste penalty en Rademaker stond op de stip. Grote span ning, maar de Quick-midvoor zag zijn elfmeterschot via de vuisten van Klaas sen en via de paal gestopt. Deze kans was wel zeer uniek om althans nog een punt te veroveren voor de roodzwarte Amers- foorters. Quick was teleurgesteld en dat bleek uit hun verdere spel dat zonder overtui ging was. Alleen de kleine linksbuiten Nijenhuis dook soms nog gevaarlijk op. Jan Looyen moest nog eenmaal redding brengen bij een schot van Rademaker, maar Quick kon de puntenverdeling niet bereiken. De laatste minuten waren uiter mate spannend, maar bij het eindsignaal stond de stand 2-1 voor Veenendaal nog op het scorebord. Groot gejuich van de talrijke Veenendalers en later bleek dat nog meerdere koplopers punten ver speelden, zodat de positie van Veenendaal wel uitermate fraai werd, zoals blijkt uit de stand: Zeist 8 11 Veenendaal 6 9 Quick A7 9 SEC 7 9 HMS 6 8 Saestum 7 8 Vriendenschaar 6 7 Ultrajectum 8 7 CDN 7 5 Hercules 7 5 De Zebra's 7 4 Holland 6 3 Vreeswijk 6 3 NSVS doelman was uit vorm tegen Rubo NSVS kwam met een 6-3 nederlaag uit Driebergen van het bezoek aan Ru- berg had een off-day en had enkele b oterug. De Newo-doelman Stuiven- doelpunten kunnen voorkomen. Overi gens viel het niet mee van de stugge Rubo-ploeg te winnen, waarvan de linksbuiten viermaal scoorde. Na een kwarties miste Stuivenberg al op een schot van deze linksbuiten, 1-0 voor Rubo. Na een half uur liet back van Beek de bal lopen voor kee per Stuivenberg, maar deze miste en weer was het een Rubo-doelpunt, 2-0. Rubo ging stevig spelen en scoorde via de paal een derde treffer, 3-0. Nog voor rust wist B. van Manen na een doel- worsteling tegen te scoren, 3-1. Rubo doelpuntte ook na rust er lustig op los. Het werd weer door de links buiten 4-1 en door een buitenspel-goal kwam Rubo zelfs op 5-1. Newo kwam nog even terug via v. d. Waal, die te gen een Rubo-been opschoot en zo ca ramboleerde de bal in het net, 5-2. Toen Stuivenberg echter finaal over een Driebergs schot dook was het 6-2 en kort voor het einde kon de geroutineer de van Ommeren nog voor 6-3 zorgen door een listig genomen vrije trap. Een wat teleurstellend resultaat van de N.S.V.S.-ploeg tegen een wel fors, maar niet beter spelend Rubo. Enerverend slot van matige strijd tussen DOVO en WHC Toen vijf minuten voor het einde van de wedstrijd tussen WHC en Dovo te Wezep middenvoor Binnenkamp de on derkant van de lat trof, juichte heel WHC, maar de arbiter, die er met de neus bovenop stond, had geconstateerd dat de bal geen doel had getroffen en zo ging het feest niet door. Even te voren had goalgetter Slotboom net iets teveel naar rechts gericht bij een van de weinige Dovo-aanvallen. Dit was een spannend slot van een matige strijd, die in een gelijk spel (1-1) eindigde. Een mogelijk excuus was de felle zuid wester, die van doel tot doel stond. DOVO startte met de wind in de rug en ver kreeg aanvankelijk overwicht. Het ver band in de voorhoede was evenwel zoek. De vijf, ander zo goed combinerende voorwaartsen zochten het teveel in indi vidueel spel, waar de toch heus niet zo sterke Wezepse verdediging wel raad mee wist. De gastheren probeerden het met verre trappen naar het DOVO doel. waar rechtsbinnen Hagedoorn een voortdurend gevaar was voor v. d. Kraats c.s. Deze razendsnelle speler was ook na 20 minuten de DOVO afweer te vlug af en scoorde fraai 1-0. In de volgende vijf minuten ontketende DOVO een geweldig offensief. Dit offen sief werd beloond met slechts een treffer toen R. Schoeman zijn hoofd zette onder een door van Hal genomen hoekschop en zo de roos trof. 1-1. Nu had DOVO door kunnen stoten. Men schoot wel, maar J. van Manen zag zijn schot afketsen op een WHC-er en van Zetten (vervanger voor Mol) knalde naast. Na de rust viel WHC fel aan. Technisch was de thuisclub minder dan DOVO, maar 't bleef gevaarlijk. Keeper van Harde- veld stond echter pal bij WHC schoten en vooral van Laar en v. d. Pol waren goede verdedigers. DOVO kreeg nog een kans via van Zetten, maar een achterspeler van WHC keerde al koppend het gevaar. Een puntenverdeling, die een bevredi gende indruk achterliet. Panter won voor rust van goed spelend Scherpenzcel Sportvereniging Panter heeft de wed strijd tegen Scherpenzeel met 3-0 ge wonnen, maar er dient direct vermeld dat Scherpenzeel soms uitstekend par tij gaf. De thuisclub was weinig of niets zwakker, maar Panter benutte de kansen beter. Scherpenzeel was vooral het eerste kwartier in de meerderheid, maar Pan ter lanceerde enkele gevaarlijke door braken. Zo'n verre doorstoot van mid denvoor J. v. d. Poel betekende na 17 minuten 1-0 voor Panter. Na een half uur voerde v. d. Poel zijn club zelfs naar 2-0. Vijf minuten voor rust zorg de Bolderman nog voor 3-0, ondanks het feit dat ook Scherpenzeel gedurig aanviel. Ook na rust nam Scherpenzeel vele malen het initiatief, maar de schutters ontbraken. Het bleef 3-0 voor Panter, ondanks scorgingskansen aan beide kanten. overwinning in successie Kulan gaat onverminderd op het ze gepad voort. Ook het zwakke Soestcr- berg moest er zaterdag met 5-0 aan ge loven. Kulan was ook nu weer niet vol ledig, want Slotboom ontbrak en werd verdienstelijk door Smaling vervangen. Kulan was tegen de hekkesluiter met een in de aanval. Na 13 minuten gaf Faber de bal goed door naar Henzen, die direct raak schoot 0-1. Kulan schiep zich vele kansen maar het duurde tot de 31ste minuut voor het 2-0 werd toen Jan Henzen uit een penalty wegens hands scoorde. Even later was het weer raak toen Becker- man eerst tegen de paal schoot, maar in tweede instantie de roos wel trof. Ruststand 0-3. Ook na de hervatting was Kulan stukken sterker. Na tien minuten le pelde Henzen de bal door een haag van Soesterbergers door in het doel 0-4. GVW heeft weer twee kostbare punten verzameld door de hekkesluiter NDSM met een 3-0 nederlaag naar Amsterdam terug te sturen. De wedstrijd stond niet op hoog peil en was bij vlagen ook hard, waaraan vooral rechtsbinnen van Putten van NDSM zich schuldig maakte. GVW had voor de rust de sterke wind in de rug, maar desondanks kwam de thuisclub niet tot grote daden. Integendeel, na een kwartier loste van Putten van NDSM een verraderlijk schot dat rakelings naast vloog. Hoedeman nam na een half uur een vrije trap, die door de keeper juist corner werd getikt. Na 35 minuten liet Zoute- welle bij GVW zich vervangen door De Man. Harde schoten van Diteweg en Nagy werden door de doelman gekeerd en een doelpunt van de Amsterdammer van Put ten werd twee minuten voor rust wegens buitenspel afgekeurd. Een dubbelblanke ruststand en een minder rooskleurige toe komst voor GVW, omdat men na rust windnadeel kreeg. Dat was echter in 't geheel geen handi cap, want reeds na twee minuten kon J. v. d. Bovenkamp na een doelworsteling de bal in het doel werken. 1-0. De zwoe gende Jan v. d. Bovenkamp gaf na 17 mi nuten een gave pass naar Bertus Kroes- bergen, die met een goede schuiver de stand op 2-0 bracht. Daarna loste mid- voor Nagy nog een voortreffelijk schot, dat juist naast ging. NDSM kreeg een goede kans om in te lopen toen spil v. d. Haar hands maakte en midvoor v. d. Mast een penalty miste. Na een half uur maakte Diteweg aan de onzekerheid een einde door een door Kroesbergen geno men hoekschop in te schieten. 3-0. Twee punten voor GWV, maar geen hoog staand voetbal tegen deze vrij zwakke tegenstander. III rv 11111111111 III Bij Simon de Wit kunt u sparen zoals en waarvoor u zelf wilt, melkkoetjes of spaarzegels voor contant geld (f50.- sparen, f60.- halen) of dezelfde spaar zegels voor een der prachtige waardevolle artikelen. Bijvoorbeeld voor een radio, platenspeler, centrifuge, wasmachine, koelkast, stofzuiger, abonnement nylons, witgoedpakket, keukenmachine, scheerapparaat, handmixer, multi- press of sportfiets. Vraag de uitgebreide folder in een van onze winkels. Geschikt voor mengen, roeren, kloppen, pureren, passeren, mixen, kneden en schoonmaken van pannen. Compleet met 2 gardes, 2 deeghaken en schoonmaakborstel. Met 1 jaar schriftelijke garantie. Hulpstukken van roest vrij staal. Licht in gewicht en fraai van vorm. Schakelaar voor 3 snelheden. Met twee meter snoer, voorzien van randgeaarde stekker. Wordt franco thuis bezorgd. circa 250 gram van 98 voor 79 Spliterwten 3 pakken a 500 gram voor Koningin Farah Dibah is in alle opzichten „een jonge moeder". Wilt U haar verjaardag en geboortejaar weten? Noteert U maar: 15 oktober 1938. In een rol AUTO-DROP vindt U op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar AUTO-DROP van V.S. Leeuwarden. Per rol 25 ct. Vrijdag a.s. Café HENSEN Eist van 160 voor 150 gram van 68 voor per pak 5 stuks CC (250 gram) UU engelse drop, origin, import katjesdrop knoopjesdrop Bij iedere literkruik Zoete Bessen f2.95) (Nieuwe Oogst) een fles S.d.W. »»»r- if71 IVI i n .rrTAi^i^T^ per blik liDu geldig van 2 tot en met 8 novemberlUSli^^ilp 1673 In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 In ruim assortiment en in alle gewenste cup-grootten bij ons verkrijgbaar. Gortstraat 39 Tel. 2321. Veenendaal Mevr. B. de Kroon Utrechtsestraatweg 25 Rhenen vraagt wegens huwelijk van haar tegenwoordig meisje een DAGMEISJE liever niet beneden 16 jaar. Aanmelden woensdagavond en vrijdagavond na 8 uur. Even werd Soesterberg gevaarlijk, maar keeper Veldhuizen stopte het schot van de rechtsbinnen. Van Hall zag zijn ko gel eveneens door de keeper gestopt. Maar vijf minuten later moest Soester berg weer zwichten toen v. Hall de bal doorgaf aan Schoeman en deze Kulan speler schoot zuiver raak 0-5. Hoewel Beckerman nog eens de paal trof en Kulan nog vier corners mocht nemen bleef het 0-5. De Merino's tegen CSW werd na rust gestaakt De wedstrijd tussen De Merino's en CSW is niet ten volle uitgespeeld. Bij de stand 3-0 voor CSW werd de wed strijd door scheidsrechter v. d. Heuvel uit Achterveld gestaakt, omdat hij geen kans meer zag de strijd in goede banen te houden. Het duel was wel hard en fors, maar de arbiter had de teugels strak moeten houden. Vooral de Merino's-back Pley- ler beging voor de rust nogal eens een overtreding en trapte zelfs openlijk na. Dit vergrijp had arbiter v. d. Heuvel moeten straffen met het wegzenden van de Merino's-man, dan was er verder niets gebeurd. Nu bleef het soms onple zierig, vooral omdat de hardhandighe den niet werden bestraft. CWS had intussen al enkele weife lingen bij Merino's uitgebuit en zo een 3-0 voorsprong bereikt. Twintig minu ten na rust gebeurde het. De Merino's halfspeler Kobi Sukkel wilde de bal spelen, maar raakte onopzettelijk een Wilnis-speler. Deze nam meteen de bokshouding aan en de arbiter dit zien de staakte direct de strijd inplaats van onsportieve spelers te verwijderen. Hij verwierf hiermee het praedicaat ondeskundig want een arbiter kan erop rekenen voor zulke vuren te staan. Zijn consignes luiden dan verwijderen van onsportieve elementen. Nu deed hij de sportieve spelers tekort. Toen hij na een kwartier de strijd dan toch maar weer wilde hervatten hadden beide elf tallen daar geen lust meer in. VRC liet voorsprong glippen tegen CSV '28 VRC had vr(j Rcmakkelyk het Zwolse CSV de baas kunnen blijven, maar moest desondanks met een 2-2 gelijk spel genoe gen nemen. Het spel was niet groots, doordat de wind er afbreuk aan deed en voorts was arbiter Buurman geweldig ac tief met zij" fluit, zodat de spelers zich soms aan stonden te staren welke beslis sing nu weer was genomen. Dat neemt niet weg dat de VRC aanval niet op dreef was. Men had Hartog uit het team gelaten en v. d. Weerd als aan valsleider opgesteld, een jongen die gre tig schiet maar geen vaart in de aanval brengt. Overigens schoot rechtsbuiten Schoeman reeds na vijf minuten bijna een gat in de Zwolkse netten, zo kogelhard was zijn doeltreffend schot. 1-0 voor VRC. VRC probeerde nog verder succes te behalen, maar stond steeds buitenspel. Ook de goed spelende spil Bruintjes van CSV was een struikelblok. Jammer voor deze stopper dat hij na 38 minuten de bal hoog in zijn eigen doel trok en VRC een 2-0 voor sprong bezorgde. Na rust moest VRC tegen de wind op tornen. Daardoor kwamen de gasten veel vaker in het offensief. Toen midvoor Schut er na zes minuten echter uit bui tenspelpositie vandoor ging kon hij Ber tus Cornelissen passeren en het was 1-2. VRC voch nog wel door maar zonder overtuiging. Het ging helemaal niet meer toen het 2-2 werd via een penalty. Rechts half Keuken speelde de bal met de hand en zo kon spil Bruintjes zijn fout van voor de rust goedmaken en de strafschop zuiver benutten. 2-2. De strijd had verder weinig aantrekkelijks meer. Advendo verloor door defensiefouten van DEV In deze wedstrijd hebben beide vereni gingen gedomineerd wat wel uit de nul nul einstand blijkt. Na eerst wat verken nen aan beide zijde zagen we de Muske tiers wat sterker worden maar schoten van T. Kranenburg en midvoor Nagel vonden een roemloos einde in handen van de uitstekende doelverdediger van Post hoorn. Hierna kwam Posthoorn wat los maar ook zij konden de goede richting niet vinden. Al direct na de rust zette Musketiers een serie aanvallen op maar wat men ook deed een doelpunt kwam er niet uit. Een prachtige kans voor Slotboom werd door moedig ingrijpen van de Posthoorn doel man te niet gedaan. Even later kreeg Brink de kans van de dag maar hij miste jammerlijk. Hierna kwam Posthoorn weer wat los, maar de achterhoede van Mus ketiers had er goed oog in. Zo verstreek de tijd met de meester kansen voor de groenwitten maar door onsamenhangend spel kon er geen winst uitgehaald worden rest nog te vermelden dat scheidsrechter de heer van Vliet ex goede dag had want hij floot onberispelijk zodat beide ploegen tevreden huiswaarts konden keren. OPGAVE Nr. 64 1 1 4 5 6 3 ±i 12 '3 14 16 21 u zy 28 23 3o 32 33 34 35 36 37 38 39 40 42 43 44 46 48 49 50 51 52 54 57 5<5> 59 60 61 63 64 66 68 69 ro HORIZONTAAL: 1 voorzetsel, 4 nobele, 8 meisjesnaam, 11 gem. in Oevrijssel, 13 stad in Frankrijk in Normandië, 16 nevenschikkend voegwoord, 18 middag, 19 tabak, 20 rivier in Italië, 21 deel van het gelaat, 23 onbekende, 24 meisjesnaam, 25 zangstem, 26 aantekening, 28 gekheid, 29 bloei wij ze, 30 buisvormig ingewand, 31 muzieknoot, 32 gem. in N.H., 35 zijtak Saaie, 36 openbare wandelplaats, 38 beest, 39 lidwoord, 40 dam langs een water, 41 halsdoek, 43 bijwoord, 44 schei kundig element (afk.), 45 onbep. voornaamw., 47 tweetal, 49 smalle weg, 50 slanke toren bij een moskee, 53 munt in Nederl. (afk.), 54 manier van klederdracht, 55 zeepwater, 56 de moeder van Apollo en Artemis, 58 zijtak Seine, 59 vruchtje, 60 wrok, 61 munt in Turkije (afk.), 62 gem. in N.Brab., 64 slede, 65 meisjesnaam, 66 slijk, 68 water in N.Brab., 69 voegwoord, 70 gem. in Utrecht, 72 afval van steen, 73 honingbij, 74 boom. VERTICAAL: 2 bekende afkorting, 3 voorzetsel, 4 lusthof, 5 boom, 6 voegwoord, 7 gem. in Gelderl., 8 zelfkant, 9 voegwoord, 10 kledingstuk, 12 zeer brandbaar koord, 14 voedsel om te lokken, 15 visje, 17 slotstuk v.e. opera, 19 teken dat in de psalmen voorkomt, 20 vreemde munt, 22 richtsnoer, 24 scheikundig element (afk.), 25 berrie, 27 voorzetsel, 28 plaats, plek, 29 water in N.Brab., 30 gem. in Gelderl., 31 afkorting van dona, 33 nauwe opening, 34 ommegang, 36 lid van het Hogerhuis in Engeland, 37 hoofddeksel, 40 welgevormd, 42 palmmeel, 44 wijnsoort, 45 zoon van Seth, 46 met kennis toegerust, 48 telwoord, 49 stand, 51 zijtak Elbe, 52 niet goed doorbakken, 54 muzieknoot, 57 voorzetsel, 58 niet gesloten, 59 soort café, 60 over, langs, 61 stap, 63 bundel, 65 maling, 66 schraal, 67 steen, 69 muzieknoot, 70 ledger (afk.), 71 scheikundig element (afk.) Musketiers - Posthoorn 0-0 Renswoude wint van Dorestad Renswoude heeft zondag de compe titiewedstrijd tegen Dorestad met 3-1 gewonnen. Al direct na het beginsignaal kreeg T. Hardeman een corner te ne men, welke hij afrondde tot een doel punt. Renswoude zette stug door om de score nog hoger op te voeren. Hoewel C. Vink de kans van zijn leven kreeg toen hij alleen voor de doelmond kwam, ging de bal naast en het was tenslotte de rechtsbinnen van Dorestad die met een ver schot beide partijen op gelijke voet bracht. Na de rust waren beide ploegen veel actiever, zodat het spoedig door G. van Raay 2-1 voor Renswoude was. Aange moedigd door dit succes zette Rens woude door en het was T. Hardeman die de stand op 3-1 bracht. Dorestad probeerde alles wat in haar vermogen lag, maar door goed ingrijpen van de Renswoudse achterhoede bleef de score ongewijzigd. Advendo te Ederveen speelde zaterdag aan de Schras tegen het goed spelende DEV uit Doorn en moest met 5-2 het hoofd buigen. Deze nederlaag van Adven do was te wijten aan het wat onzeker op treden van doelman van Wakeren, die soms te onbesuisd ingreep waaruit dan doelpunten voor DEV ontstonden. Na een kwartier nam de Doornse club de leiding door een goed vleugelschot van de rechtsbuiten. 0-1. Na een half uur ont stond een misverstand bij Advendo tussen keeper van Wakeren en spil Ruiswijk. De Advendo-stopper wilde de bal weg- koppen, maar van Wakeren stompte tege lijk waarna zijn eigen spil van Ruiswijk groggy ging en bleef liggen en de bal in het net belandde. 0-2 voor DEV. Na de rust wist de vlugge rechtsbuiten Maniputty de achterstand tot 2-1 te ver kleinen en na een kwartier maakte mid denvoor Hummel met een afstandsschot zelfs gelijk. 2-2. Er zat toen een goede kans in voor Advendo, waar een onzeker spelende achterhoede waarin doelman van Wakeren weer tweemaal misgreep was de oorzaak dat DEV snel achtereen een 5-2 zege kon grijpen. Jammer voor Advendo, dat nu tegen het sterke DEV twee goals scoorde, maar nu achter niet safe speelde. Nederlaag voor DVSA DVSA I ontving j.l. zondag Oranje Wit 1 uit Eist en moest tegen alle verwach tingen in met een gederlaag genoegen nemen. De wedstrijd begon goed voor DVSA. Met vlotte en goede combinaties werd het Oranje Wit doel direkt onder zware druk gezet. Diverse kansen kreeg DVSA, zelfs opgelegde kansen doch geen doelpunten. Hiervoor zorgde de Oranje Wit-doelman, waarbij deze niet te klagen had over keepersgeluk. Oranje Wit bleef aldus overeind, begon ook aanvallen op te zetten en zoals meer gebeurd, met suk- ses. Uit een vrije trap nam Oranje Wit de leiding 0-1. Ondanks een sterker DVSA wist Oranje Wit nog voor de pauze op 0-2 te komen. Na de rust weer een sterker DVSA. Even treuzelen in de DVSA-verdediging gaf Oranje Wit een nieuwe kans en het was 0-3. DVSA was geslagen, doch kwam nog terug. Een kwartier voor- tijd werd het 1-3 en even later uit een strafschop 2-3. Heel DVSA zat voor het Oranje Wit- doel, doch het einde kwam met een on veranderde 2-3 stand. De wedstrijd van DVSA 3 werd op verzoek van Renswoude 2 wegens vele ziektegevallen afgelast. Het eerste herenteam van VC Veenendaal is na vier wedstrijden nog ongeslagen. Dit voor een debutant zeer verdienstelijke resultaat is ernstig in gevaar geweest in de uitwedstrijd tegen kampioenskandidaat no. 1: Valboval. Immers by een 21 set score voor de Woerdenaren, noteerde VCV in de laatste set een 15-14 achterstand, zodat de thuisclub slechts één punt af was van de gehele winst. Mentaal bleken de VCV-ers echter beter tegen de spanning bestand vooral door enkele prachtige smashes van Goslinga en Bovenschcn kwamen de VCV-ers tenslotte toch nog op 15-17 en 2-2. Strenge scheidsrechter Hoe vreemd het ook moge klinken: de scheidsrechter was de dominerende fi guur in deze wedstrijd. De minste onge rechtigheid werd afgefloten, wat in beide teams de nodige onrust veroorzaakte. Aan VCV-zijde waren het vooral Sip- kema en van de Bosch, die geen genade in de ogen der referee konden vinden. Het begin der wedstrijd was volledig voor VC Veenendaal. Geen enkel risico nemend, zowel in de aanval als bij het serveren atttent, bouwden zij een mooie 7-14 voorsprong op. Ineens was het ech ter gebeurd met VCV's inspiratie. Veel technische fouten brachten de Woerdena ren vlak bij: 12-14. Een smash van de uit stekende Bovenschen bracht echter de Veenendalers op 12-15 en 0-1. De tweede set was volledig voor Val boval, 15-8; in de derde set echter was het een volkomen gelijkopgaande strijd, waar in de Veenendalers slechts door twee mis verstanden achterelkaar van 13-13 naar 15-13 werden gespeeld. VCV leek aange slagen door deze 2-1 achterstand. Snel kwam Valboval op 5-0. Doch rustig ser veren van Willemsen, schitterende red dingen in het achterveld en accuraat blokkeren brachten de VCV-ers het no dige zelfvertrouwen; via 5-5 werd het 10-10. Prachtige smashes van o.a. Gos linga en Veenhof invaller voor Ad Slik brachten de halve winst binnen VC V-bereik: 10-13. Valboval vocht echter terug en wist zelfs op matchpoint te komen door een 15-14 voorsprong te nemen. Het laatste woord was echter aan VCV, dat uitein delijk de stand op 15-17 bracht en daar mede het zeer verdiende gelijkspel in de wacht sleepte. Hoewel de VCV-ers uitstekend speelden was het team toch bijzonder onrustig. Misschien vindt dit zijn oorzaak in het feit, dat zij zonder coach spelen. Deze functie wordt nu waargenomen door de captain; doch nu iedere wedstrijd een uiterste krachtsinspanning vergt, waarin iedere speler genoeg heeft aan zichzelf, lijkt deze situatie ongewenst. Probleem blijft echter dat werkelijk goede coaches schaars zijn. Uitslag: Valboval II VC Veenendaal I: 2—2. (12-15, 15-8, 15-13, 15-17). Donderdagavond VC VEENENDAAL FORTI Donderdagavond spelen de nog ongeslagen VCV-heren tegen het Culem- borgse Forti. Hoewel VCV de Culem- borgers als een uiterst moeilijke tegen stander heeft leren kennen, mogen we na felle strijd een Veenendaalse zege voor spellen gezien het zaalvoordeel. V.C. Veenendaal bracht RVC op rand van nederlaag! Het heeft heel weinig gescheeld of de VCV-dames hebben in de eerste wed- strijd van het seizoen tegen het sterke Haagse RVC voor een verrassing ge zorgd. Pas na anderhalf uur volleybal konden de Haagsen, die met hun beide internationals Gerda van Zweeden en Corrie Blyleven uitkwamen, een moei lijke 3-2 zege noteren. Verrassend was het goede tegenspel van de Veenendaalse dames, wat ineens nieuwe perspectieven voor het met het nodige pessimisme tegemoet geziene sei zoen opent. De regelmatige en goede trai ning zal wellicht reeds snel zijn vruch ten af gaan werpen, zodat VC Veenen daal zich ook dit jaar zal kunnen hand haven in de hoogste afdeling van de Ne- VoBo een prestatie, waarop geen enkele plaatselijke vereniging kan bogen, in wel ke tak van sport ook. Tegenover het sterke serveren en smashen van de twee Haagse uitblinkers, die vrij wel de hele kracht van dit team vormen, stelden de VCV-sters een homogeen team, waarin Mincke Dijkstra excelleerde voor al door het attente aandacht in het ach terveld. Opvallend was ook in deze wedstrijd, dat de nieuwe spelregels, de referee ver plichten uiterst scherp te fluiten op ver dedigingsacties, doch die de aanvallers nogal soepel beoordelen, streng worden toegepast. De eerste set was na veel spanning met 12-15 voor RVC, doch een fel VCV dat opvallend weinig moeite had met het har de serveren van RVC, kwam met twee maal 15-8 tot een fraaie 2-1 voorsprong. De vierde set bracht de beslissing. Lang ging de strijd gelijk op, doch het was tenslotte RVC dat met 12-15 een vijf de set nodig maakte. Deze was volledig voor de nu goed draaiende Haagsen: 8-15, zodat ondanks fraaie Veenendaalse tegen stand de beide punten naar den Haag gingen. Uitslagen van deze week: Dames: VC Veenendaal I RVC I: 23 VC Veenendaal 2 - Levu 2: 30 Heren: Valboval 2-VC Veenendaal I: 22 VC Veenendaal 3-VVV I: 3—0 KORFBAL DOORN I S.K.F. I - 1—14 Ook tegen deze zwakke broeder uit afdeling 1-B heef tSKF geen moeite gehad om beide punten mee terug te nemen. Overigens een wedstrijd om maar gauw te vergeten. Het lijkt ons daarom beter om maar eens een stand te publiceren, bijgewerkt tot en met 28 oktober: gesp. gew. gel. verl. P. v.-t. SKF I 6 5 1 0 11 52-12 RDZ I 5 4 - 1 8 30-14 KAMEOI 4 3 1 0 7 25-13 AUST'LITZ 6 2 3 1 7 30-22 DSV I 6 3 0 3 6 32-26 DSV II 5 2 0 3 4 25-23 KVO I 5 1 1 3 3 18-28 DOORN I 4 0 0 4 0 11-35 ALTIUSIII 5 0 0 5 0 6-56 Hieruit blijkt wel dat de wedstrijd van a.s. zaterdag tegen Kameo van groot belang is. In Maartensdijk zal dan uitgemaakt worden wie de voorlopige leider van deze afdeling is. Overigens houden wij het op onze plaatsgenoten. Verder is RDZ ongetwijfeld één der kanshebbers, terwijl Austerlitz en DSV nog voor verrassingen zullen kunnen zorgen. Niettegenstaande dit hebben wij echter het volste vertrouwen in de Veenendalers.

De Vallei | 1961 | | pagina 3