Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken G. C. van Stuijvenberg met benoemd algemene stemmen directeur tot gemeentewerken De Wereld van WEEK-tot-WEEK Uit de Raad van Veenendaal: levertraan en vitamine Drogisterij TAK WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Grote verlichtingsplannen van Veenendaalse winkeliers LICHTENDE DAME 75 JAAR Programma van liet Nut voor nieuw seizoen 35e jaargang VRIJDAG 3 NOVEMBER 1961 Nr. 87 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel VEENENDAAL ERKEND WONINGBEHOEFTIG Mannenfouten Aantrekkclijk jubileumconcert van Ritmeesterkoor Hoopgevend DE NIEUWE DIREKTEUR GEMEENTEWERKEN WAARDE: 32,50 AB 619909 St. Nicolaastocht van Wandelcomitó Veenendaal Miss Liberty in 214 kisten over Oceaan DOORTREKKEN Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER föetzcrutt&ale WEKKERS Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Itfnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Met algemene stemmen heeft de Veenendaalse gemeenteraad in zUn vergadering van gisterenavond de heer G. C. Stuij venberg benoemd tot directeur van gemeentewerken. Hier mee is voorzien in de vacature, die reeds bestond sinds het begin van dit jaar en die was ontstaan door het vertrek met pensioen van de heer Tj. Jarings. De heer Van Stuijvenberg is een geboren en getogen Veenendaler en hy was reeds vele jaren waarnemend directeur van de Veenendaalse dienst van gemeentewerken. De gemeenteraad beraadslaagde een uur in besloten verga dering en toen de deuren weer voor het publiek werden ge opend was het niet veel meer dan een kwestie van stemmen. Toch kondigde zich hiervoor nog een verrassing aan. Wet houder Joh. van Hardeveld (PvdA) legde nameiyk voor de stemming een verklaring af, dat zyn minderheidsvoorstel was ingetrokken in verband met de persoon en de waarde ring voor de persoon van de heer Van Stuijvenberg. Dit minderheidsvoorstel hield namelijk in de heer Van Stuij venberg als nummer twee aan te bevelen en de directeur van gemeentewerken van Zwollerkerspel, de heer A. van Nieuwenhujjze nummer één op de aanbeveling te plaatsen. De meerderheid van b. en w. kwam, zoals bekend mag wor den verondersteld, met een aanbeveling in omgekeerde volg orde. De heer Van Stuijvenberg verwierf 18 stemmen er is één vacature in de raad wegens het vertrek van de heer F. P. Stal (KVP). Zijn opvolger de heer W. A. Pas werd in de vergadering van gisterenavond benoemd verklaard, nadat diens geloofsbrieven waren onderzocht en in orde bevonden In de volgende vergadering zal de heer Pas worden beëdigd en geïnstalleerd. Buiten de benoeming van de directeur van gemeentewerken had de 28 punten tellende agenda niet veel om het lijf. Men ging slechts in op enkele punten, o.a. op het voorstel van b. en w. tot het garan deren van de betaling van rente en af lossing van een door Patrimoniums Bouw vereniging aan te gane geldlening groot 647.000,voor de bouw van 48 premie woningen met 10 garages in „De Schrij- verswijk". In principe wordt geen subsidie gegeven voor huurwoningen bij de bouw waarvan de gemeente indirect financieel betrokken is, maar de minister heeft een uitzonde ring gemaakt voor 5000 in 1961 te bouwen woningen door woningcorporaties, werk zaam in gemeenten met een erkende be hoefte aan woningen, waarin niet op an dere wijze kan worden voorzien. De raad stak zijn verheuging over dit voorstel niet onder stoelen of banken, de vreugde gold zeker niet de gemeente Vee nendaal als woningbehoeftige, maar wel de erkenning van de behoefte door deze toewijzing. Is de huur van deze woningen bijna 16,per week nog te betalen? vroeg de heer J. Scholten (CH) Hij wist ook wel dat er niet aan te ontkomen valt, maar toch leek het spre ker een onmogelijke opgave voor jonge gezinnen. Verder miste de heer Scholten woningen voor grote gezinnen, die toch door de wethouder van volkshuisvesting in het vooruitzicht zijn gesteld. De betrokken wethouder, de heer Van Hardeveld zei, dat Patrimoniums Bouw vereniging hiervan afweet, maar in dit complex konden grotere woningen niet meer worden opgenomen. Hier moesten snelle maatregelen worden getroffen. Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch achtte het moment gekomen om de vrou- Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Mannenzangvereniging „Het Ritmeesterkoor", wordt op don derdag 23 november a.s. in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan een jubileumconcert gegeven. Aan dit aan trekkelijke jubileumprogramma werken o.m. mee de Veenendaalse sopraan Cobi Diepeveen en de bariton David Holle- stelle. Van Fr. Schubert zal o.a. worden ge bracht „Die Almacht" (sopraan en koor) en „Die Forelle" (baritonsolo door Da vid Hollestelle). Sopraan en bariton zingen o.m. Duet tussen Adam en Eva uit de Schöpfung en „La ci darem la mano", een duet tus sen Don Giovani en een boerin. Punt 12 van het gevarieerde pro gramma vermeldt het „Chor der Land- leute" uit Die Jahreszeiten. De Veenendaalse sopraan Cobi Diepe veen zingt o.m. „Dans un bois solitaire" van Mozart. Het programma wordt af gewisseld met pianoduo door Peter Res- ter en Nic. Grandiek. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer S. W. Kleefs- man Jr., Patrimoniumlaan 22, is geslaagd voor het onlangs In Den Haag gehouden examen voor Vakdiploma Kantoormachi nes. GESPAARD In de maand oktober werd bij de Nuts- spaarbank Veenendaal Ingelegd voor een bedrag van 899.902,88 en terugbetaald 360.474,01. Het aantal nieuwe rekeningen bedroeg 82. Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 wenadviescommissie haar advies te laten geven over de ontwerpen. Hierin schui len altijd echte „mannenfouten" en het is de bedoeling van deze commissie niet alleen om deze fouten op te sporen, maar ook te voorkomen. Dergelijke fouten ko men reeds voor in betrekkelijk grote ge tale in reeds bestaande woningen in Vee nendaal. Ook in dit complex ziet men weer dingen, die anders beter ge kund hadden. Mevr Buddingh noemde ter vergadering een aantal euvelen op en wethouder Van Hardeveld beloofde h,et verzoek van Mevr. Buddingh de vrouwenadviescommissie het ontwerp te laten bekijken alsnog door te geven aan Patrimoniums Bouw vereniging, waartoe de bouwvereniging bij monde van het bestuurslid, de heer S. Kroesbergen (AR) wel bereid zou zijn. Prachtig vond ook de heer Diepeveen de medewerking van de bouwvereniging aan het oplossen van het woningprobleem. Toch bleef particuliere bouw voor spre ker ook een dringende noodzaak en hij vroeg of het mogelijk was dat het ge meentebestuur deze bouw kon stimule ren door er meer mogelijkheden voor te scheppen. De heer Diepeveen kon van wethouder Van Hardeveld aannemen, dat er geen b. en w. vergadering passeerde zonder dat gekeken werd naar grond voor particulie re bouw. Het niet-voorhanden hebben van grond is het grootste mankement, maar niettemin hoopt men binnenkort over meer grond te beschikken. De heer Diepeveen had ook nog geïn formeerd naar enkele concrete gegevens. Het huidige aantal woningzoekenden is niet precies te zeggen; het draait echter om de 1500. De laatste jaren zijn er in verhouding meer bijgekomen, maar de berichten voor de toekomst zijn hoopge vend; men hoopt in te lopen op dit aan tal aldus wethouder Van Hardeveld. (zie verder pag. 4) In de gisteravond gehouden raadsver gadering is met algemene stemmen tot Direkteur van Gemeentewerken benoemd, de heer G. C. v. Stuijvenberg, sinds 1947 waarnemend-direkteur van Gemeentewer ken. De heer Stuijvenberg werd op 2 januari 1911 te VEENENDAAL geboren. Op 21-jarige leeftijd was hij afgestudeerd aan de II.T.S. te Utrecht en werd toen bij Rijksgebouwendienst aangesteld als assistent-opzichter. Enkele jaren later vestigde hy zich in zyn geboorteplaats als architect. Na nog byna twee jaar in dienst by Rykswaterstaat geweest te zyn als opzichter II klas, werd hy in 1939 bij de gemeente Veenendaal aangesteld als opzichter by de Dienst Gemeentewerken, in welke periode hy o.a. de Streekwerk- plaats en de aula op de Algemene be graafplaats ontwierp. In 1947 werd hy be noemd tot waarnemend direkteur van Ge meentewerken. Ook al omdat de heer Stuyvenberg een geboren en getogen Veenendaler is, kent hy zyn geboorteplaats op zyn duimpje. Het feit dat hy met algemene stemmen is benoemd, bewyst wel dat de direkteur volledig voor zyn nieuwe taak berekend is. DR. VERGOUWEN LEGT PRAKTIJK NEER Dr. J. P. Vergouwen heeft op medisch advies zijn praktijk als arts neergelegd. Deze zal nu worden voortgezet door dr. A. J. Verbeek op Kerkewijk 61. Vorige week is de Valleiriks uitge geven by A. Roks, slytery, Franseweg - Eist en weer niet gevonden. De premie neemt zodoende een niet te ver smaden vorm aan, want de nieuw uit te geven riks met het rode nummer is 32,50 waard. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdag middag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Onder auspiciën van de SGWB orga niseert het Vccnendaals Wandel Co mité op zaterdag 25 november een gro te St. Nicolaastocht met aansluitend daarop een Sinterklaasfeest in gebouw Eltheto. Er zijn twee afstanden, n.l. 10 en 15 km. Het parcours loopt door de bossen van Unitas, waarna de wandelaars via Geerseweg en Kanaalweg naar de finish (gebouw Eltheto) zullen trekken. Hier wacht hen een feest met tal van radio en t.v. bekende artisten, zoals De Marti- nellis, Billy Ritchy en pianist John Mar cus. Hoogtepunt zal echter zijn de bin nenkomst van St. Nicolaas die dezelfde middag zijn intocht in Veenendaal zal doen en dus ook de wandelaars in Eltheto gaat bezoeken. Het feest zal met het oog op de vele kleintjes omstreeks zeven uur afgelopen zijn. Voor iedere deelnemer is een verrassing in petto. De inschrijving voor deze tocht sluit definitief op zaterdag 18 november. Wanneer alle plannen van de Veenendaalse winkeliers omtrent de aanstaande verlicht ingsactie verwezenlijkt worden, dan zal Veenen daal vanaf 17 november tot aan de Kerst een ware lichtstad zijn. De aanbrenging van de verlichting is straatgewijze gepland en zal als volgt geschieden: HOOFDSTRAAT: De verlichting komt over de rijbaan heen met daartussen grote ballonnen en stroken alluminium. Een architect heeft inmiddels al een tekening gemaakt, zodat het één com pleet verlicht centrum wordt. NIEUWE KLEUTERSCHOOL WORDT GEOPEND Vanavond om half acht vindt in de Sionskerk de officiële opening plaats van de nieuwe Herv. kleuterschool ,,'t Geerhofke" in Veenendaal-Zuid. Na het officiële gedeelte zullen de genodigden de nieuwe school gaan bezichtigen. „DE DOORTREKKERS" HIELDEN FIETS PUZZELRIT De pas opgerichte R.K. Jongerenclub „De Doortrekkers" hield op Allerheiligen woensdag j.l. een fietspuzzelrit voor jon gens en meisjes in de leeftijd van 12-18 jaar. Ruim dertig deelnemers gingen 's middags om twee uur bij de Willibrord- school van start om het c.a. 20 km lange traject in de omgeving van Renswoude af te leggen. Als hoofdprijs waren een aan tal boekenbonnen beschikbaar gesteld. ONTSPANNINGSAVOND BEJAARDEN Op vrijdagavond 10 november a.s. hoopt de stichting O.C.B. weer een ontspan ningsavond voor de Veenendaalse bejaar den te organiseren. Op die avond hoopt de bekende toneelvereniging N.A.O. op te treden. De avond wordt weer gehouden in gebouw „Eltheto" en zal aanvangen om 7.30 uur. In ons nummer van volgende week woensdag zullen hierover nadere mededelingen volgen. Zwijgend protest in Nederland tegen Russische kernbomproeven. Donderdag middag om één uur hebben vele Neder landers, waaronder het personeel van openbare diensten en bedrijven, twee minuten stilte in acht genomen uit pro test tegen de Russische kernbomproe ven. Ook de Nederlandse spoorwegen namen totaal aan deze zwijgende de monstratie deel. Deze foto werd ge maakt op het Centraal station in A'dam. STIL PROTEST Nederland, 2 november 13.00 uur,, twee minuten stil protest tegen de Russische kernexplosies. HOOGSTRAAT: Het verlichtings-comi- té dat de Hoogstraat moet verzorgen, wilde nog geen enkele mededeling doen. „Dit moet een verrassing blijven, maar het wordt héél mooi" luidde het com mentaar. ZANDSTRAAT: In verband met de huidige reconstructie werkzaamheden aan de Zandstraat, zal hier geen ver lichting worden aangebracht. PATRIMONIUMLAAN: Ook hier een straatverlichting over de weg heen, vanaf de Kerkewijk tot aan de hoek Klaas Katerstraat. Vermoedelijk zullen ook vele particulieren hun pand ver lichten. KERKEWIJK: Vele bedrijven zijn uit genodigd aan de verlichtingsactie deel te nemen. Het ligt ook in de bedoeling de twee molens en de Petrakerk te ver lichten. BRUINEPLEINHet Bruïneplein en de Bruïnestraat in Zuid zullen zoveel mo gelijk verlicht worden. Er zijn plannen om de oude boerderij De Geer die nog altijd eenzaam tussen de nieuwbouw ligt, ook rondom in de lampjes te ste ken. N.N.P. Driekwart eeuw is een respectabele leeftijd voor een dame. Miss Liberty heeft de jaren glansrijk doorstaan. Ook al was daarvoor een grondige onderhouds beurt nodig. Miss Liberty, of de schepping „La Liberté éclairant le Monde" van de Franse beeldhouwer Bartholdi, is op 28 oktober j.l. 75 jaar geworden. Bij ons staat ze beter bekend als het Vrijheidsbeeld, het majestueuze en imponerende symbool van Amerikaanse idealen, dat de wacht houdt aan de monding van de Hudson rivier. Miljoenen malen is haar afbeelding vastgelegd op foto's prentbriefkaarten, tekeningen, schilderijen en postzegels. De eerbiedwaardige dame geniet een grotere populariteit dan alle wisselende missen World, Universe of Europe te zamen. Men kan aannemen, dat, als iemand er ooit in zal slagen de dame aan de haveningang van New York te belagen, hij geheel de Verenigde Staten en daarmee een flink deel van de wereld op de knieën heeft. Hoewel wij dan echt niet in zijn schoenen zouden willen staan. Het Vrijheidsbeeld is een geschenk van het Franse volk aan de Ameri kanen. Het idee ontstond tijdens een Bij de gisteravond gehouden raadsvergadering hebben de vroede vaderen tijdens de rond vraag hun aandacht bepaald bij de rattenplaag in het Franse Gat. Om b. en w. zo duidelijk moge lijk van de situatie op de hoogte te brengen, gaf raadslid G. Vos fSGP) een sprekend voorbeeld: „Toen een jongen in de Dr. Co- lijnstraat in 't w.c.-hokkie kwam" zo begon het raadslid, terwijl iedereen vol spanning luisterde, „toen zat er een grote rat die vliegensvlug in de w.c.-pot dook" Waarop burgemeester Hazen berg lakoniek reageerde met: „Doortrtekken, hè De rond vraag Werd dit keer lachend be sloten. TONEELAVOND RITMEESTER UITGESTELD Door een misverstand op onze redaktie is j.l. woensdag in ons blad het bericht gepubliceerd dat gisteravond in het Ver enigingsgebouw de jaarlijkse personeels- avond zou worden gehouden. In verband echter met het overlijden van de heer A. J. v. Schuppen is deze toneelavond uitge steld. Voor de foutieve lancering van dit be richt, treft de Ritmeester Sigarenfabriek dus geen enkele blaam. soiree, die de hoogleraar, jurist, histo ricus en latere politicus Edouard René Lefèbre de Laboulaye in 1865 zijn Fran se vrienden op zijn landgoed in de buurt van Versailles aanbood. Lefèbre de Laboulaye wilde een gedenkteken, dat de Frans-Amerikaanse vriendschap tijdens de Vrijheidsoorlog aan het na geslacht zou voorhouden. Die vriend schap was daadwerkelijk tot uiting ge komen in het aandeel van de doldrieste jonge Franse generaal-politicus en edel man Lafayette, een legendarische fi guur, die een veel oudere en meer er varen Britse generaal tijdens de Vrij heidsoorlog door een briljante strategie tot overgave dwong. VRIJGEVIG Na de Frans-Duitse oorlog van 1870 kwam een Frans-Amerikaans comité tot stand, dat onder voorzitterschap van Laboulaye aan de inzameling van gel den begon. De bekende Fransman stierf in 1883, maar een groot opvolger nam de voorzittershamer over: Ferdinand de Lesseps, bouwer van het Suez-Kanaal. De organisatie deed het werk prima. De Fransen toonden zich overigens opmer kelijk vrijgevig. De nodige som, aan vankelijk geschat op 900.000 gulden, maar later bijna verdubbeld, kwam spoedig bij elkaar. De Franse regering behoefde geen sou uit de schatkist te halen om bij te springen. De Fransen gevoelden kennelijk een warme sympa thie voor de pioniers in de jonge „Etats- Unis". De opdracht voor het herden kingsmonument werd in 1880 gegeven aan de Elzasser Frédéric Bartholdi. Een beeldhouwer, die vanaf het begin in het comité had gezeten. Hij had al eerder, in 1776, een gedenkteken voor Lafayette in New York gemaakt. FORSE GODIN Bartholdi begreep heel goed, dat er ditmaal iets waarlijk groots van hem werd verwacht. In dit „Verlichtende tijdperk", waarin allerlei nieuwe, uiterst revolutionaire ideeën werden geboren, deed Amerika's leuze van de Vrijheid het bijzonder goed. De Elzasser, een groot aanhanger van het denken in de nieuwe stijl, voelde het uitstekend aan. Hij besloot de wereld een lichtend voor- (zie verder pag. 4) OVERBERG COMITÉ ONTSPANNING BEJAARDEN Het Comité Ontspanning Bejaarden zal op dinsdag 7 nov. en op 8 nov. a.s. film avonden geven in de zaal van café Bui tenlucht. Op deze avonden wordt de film vertoond van de tocht die dit jaar is ge reden en de film van de tocht die in 1958 is gereden. Voor een prettige muzikale afwisseling zorgen „De Kamikie Hawaians". De ouden van dagen uit Overberg kunnen zich in verbinding stellen met de betreffende autobezitters om met hen gezamenlijk te gaan naar een van deze avonden. De toe gang is vrij. Eerst thans heeft het bestuur van het Nutsdepartement „Amerongen" haar programma voor het nieuwe seizoen 1961-1962 bekend kunnen maken. Ver schillende interne moeilijkheden waren er de oorzaak van dat dit op een later tijdstip kon geschieden dan- normaal. Niettemin is het een programma gewor den van zeer goede inhoud. Woensdag 18 okt. heeft men reeds kennis kunnen maken en luisteren naar drs. Han Renscnbrink, die kwam spre ken over het contact tussen mens en dier, getiteld „Dieren zien zoals ze zijn" Dinsdag 14 nov. a.s. viert het Nut haar eerste lustrum met een Vlaamse voordrachtsavond, welke verzorgd wordt door niemand minder dan Julia de Gruyter. Zij gaat werken voordra gen van Timmermans, Claes, Teirlink enz. En waar zou deze avond beter tot zijn recht komen als in de raadzaal van VLAM. De Parijse politie heeft onder de Are de Triom- phe een Amerikaanse toerist gearresteerd omdat hij bij ge brek aan lucifer zijn sigaret aanstak aan de .Eeuwige vlam' boven het graf van de onbe kende soldaat. Dit is de zevende keer dat iemand op deze plaats onvol doende respect toonde sinds in augustus 1952 een jeugdige Deen de vlam probeerde te doven op de manier van Man neke Pis. In 1952 probeerde een ingenieur hetzelfde door zijn regenjas over de vlam te werpen, op nieuwjaarsmorgen van 1958 probeerde de secre taris van Charles Aznavour geestig te zijn door een braad pannetje met twee eieren bo ven het vuur te houden, in 1959 wilde een Amerikaan zich bij het vuur te slapen leggen, in 1960 probeerde een andere Amerikaan vernielingen aan te brengen met een blikopener en in februari van dit jaar re den twee feestgangers onder de Are door waarbij zij een veldslag met politie-agenten moesten leveren om de door gang te forceren. En onder al dit rumoer brandde de vlam rustig door.... REUSACHTIG. De reus achtige vernietigingskracht waarover Amerika beschikt stelt dit land in staat om bin nen 24 uur 80 d 90 procent van Rusland te vernietigen, ont hult het Amerikaanse week blad U.S. News and World Re port. Er zijn altijd weer lieden die ons gerust willen stellen door ons bang te maken, en er hun boterham mee verdienen. VALSTRIK. Stop nooit met uw auto op Montmartre wan neer daar een. aantal jonge lieden hun hand opsteken en u toeroepen te stoppen omdat een van hen gewond is en naar een ziekenhuis moet wor den gebracht. Ge loopt dan kans in een valstrik te rijden, te worden afgeranseld, uw portefeuille kwijt te raken en met een bloedend gezicht op het trottoir te worden achter gelaten. Dit overkwam ten minste de heer Pierre Kalfon uit Tunis, die wél stopte. HAAR (1). De coiffure van Juliette Gréco, die zij zich voor haar optreden in de film Maléfices heeft laten maken, is verzekerd voor 80.000, HAAR (2). Nu er blijkbaar in Cuba geen jazzmuziek meer wordt gemaakt verdient de pianist Picallo er zijn brood door op straat haarplukjes uit de baard van Fidel Castro te verkopen. Prijs: 2 dollar. De beroemde Franse schilder Degas zei, toen hij voor het eerst van de telefoon hoorde: „Hoe nu! Men belt u... en u antwoordt?" CONTRACT. In het con tract, dat het Nationaal Ballet van Hongarije heeft afgesloten met de Franse impressario Claude Giraud voor een serie voorstellingen te Parijs, staat: 1. Voor elke overnachting zal er,minstens één bed per dan seres) beschikbaar zijn, uitge zonderd voor echtparen; 2 De dansers moeten in staat worden gesteld, hetzij in het theater, hetzij in het hotel, hetzij in de stad, minstens driemaal per week een douche te nemen; 3. De kosten van tandarts en van wasserij zijn voor reke ning van de impressario. het gemeentehuis. Woensdag 20 december 1961: een filmavond in de grote zaal van het „Clubhuis". Men vertoont dan o.a. Rem brandt, schilder van een mens. Een kleurenfilm van Bert Haanstra. Verder „Ballade van een soldaat", (hoofdfilm), een nieuwe Russische film, die cultureel gekeurd is en bovendien op het filmfestival in Cannes de titel „beste film" verwierf. Woensdag 17 januari 1962 „Slavische avond". Hieraan werken mee o.a. Do. v. d. Ben-Koch, vóordracht; Dora Tso- newa, zang; Kees van der Ben, piano. Ook deze avond wordt in de raadzaal gehouden. Februari 1962: Deze avond kon nog niet definitief vastgesteld worden. On derhandelingen worden nog gevoerd met de radioverslaggever Jan de Troye. Dinsdag 15 maart 1962: Deze avond wordt weer verzorgd in het „Clubhuis" n.l. een volksliederenavond, medewer kenden Lies v. d. Pool en Ate Doorn bosch. Woensdag 25 april 1962: Een weer- praatje van dr. G. H. Klamer, mede werker van het K.N.M.I., in de zaal van hotel „Buitenlust". Verder zal waarschijnlijk nog een extra avond worden verzorgd. Verder staat nog op het programma een ex cursie naar het K.N.M.I., een excursie naar de stuwwerken onder leiding van Ir. Slagter. En als klap op de vuurpijl staat nog een bezoek op het programma aan het cabaret Tingel-Tangel, welke avond is georganiseerd door de geza menlijke departementen uit het district Utrecht. Deze avond zal plaats vinden in de schouwburg in Utrecht en wel op 2 april 1962. Men wordt aangeraden deze avond en die voor de excursie naar het KNMI zich vroegtijdig op te geven. Al deze avonden zijn ook voor niet leden toegankelijk tegen een betaling van 2,— per avond per persoon. Tevens zal de ruilbeurs voor de jeugd, die verleden jaar zo'n succes is gewor den, geprolongeerd worden. Het diamanten echtpaar Veer-van Santen. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST SCHERPENZEEL Maandag 6 november a.s. herdenken Jan Veer, geb. 21 nov. 1877 te Scher penzeel en Dirkje Antonia van Santen, geb. 19 jan. 1879 te Beusichem (Gld.), wonende Oosteinde 133, de dag dat zij 60 jaar geleden te Beusichem in het huwelijk traden. Uit dit huwelijk zijn 14 kinderen geboren, van wie zeven nog in leven, 43 klein- en 19 achter kleinkinderen. t Beiden hebben een werkzaam leven achter de rug. De heer Veer kan men bij goed weer nog geregeld in zijn tuin tje zien werken, doch mevr. Veer haar, gezondheid laat de laatste tijd nog wel iets te wensen over. Mede in verband met het feit, dat de heer Veer een stiefmoeder had, met wie hij niet al te best overweg kon, verliet hij op 12- jarige leeftijd het ouderlijk huis en ging als knechtje werken op een boerderij, over de berg. Daar leerde hij zijn vrouw kennen en nadat zij in Beusichem in het huwelijk waren getreden, vertrok ken zij kort daarop naar Wassenaar, waar hij op een heerlijkheid kwam te werken met nog zeven andere arbeiders. Aangezien zijn vrouw daar niet kon wennen, vertrokken zij naar Scherpen zeel. Kort daarop ging hij in de handel met een beginkapitaal van 14,Later ging hij Holland in en hielp daar in de seizoentijd met het maaien en zichten. Hij is geruime tijd ziek geweest en toen moest zijn vrouw met haar grote gezin leven van 4,20 per week, die zij van de werkmansbond kreeg. Dit was natuurlijk niet voldoende en daarom ging zij te Achterveld de school schoon maken en bij de boeren de stallen. Ondanks ons harde werken en de ge leden armoede zijn wij dubbel dank baar, aldus vertelde ons mevr. Veer, omdat wij een eigen huisje hebben en tot op heden nog bij elkander zijn. Daar de gezondheid van mevr. Veer minder goed is ligt het in de bedoeling deze dag in familiekring te herdenken. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 voor betere uurwerken HOOFD5TR9I VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1