EL-MIOR PAUK PAAT&T&tt ZENTS kledingbedrijven n.v. Bronchi letten Belangrijke wedstrijd Veenendaal-Hercules J. WOLTERS Burgerlijke stand KERKDIENSTEN 7* VANAF 1,98 Ant. Achterberg JOHAN DITEWIG SPORTPROGRAMMA Ook R.K. Unitas en D.V.S.A. voor krachtproef ft DOVO - S.V.Z.W. ft ft ft ft ft ft ft ft VEENENDAAL WAGENINGEN RENKUM brengt u EL-MIOR ton-sur-ton shirts, de interessante ingeweven kleur-op-kleur effecten. v.a. 15.75 en EL-MIOR shirts met gedistingeerde ruit- of streepdessins v.a. 17.90 Marktberichten animo voor voetbalsport gaat er af DINSDAG KOOPJES LOSSE KOP KOP EN SCHOTEL KOP EN SCHOTEL ZONDAGDIENST A L B E R S In gekomen en vertrokken Gevonden en verloren Het is een rommelige zaak in de wee- reld, beste minse. Heelegaar koek en ei is het nooit en te nimmer gewist, want zoolang de weereld bestaat zijn dur minse gewist die et op malkanders kop- pe veurzien hadde. Mar nou vin ik et bij tijje gewoonweg een bietjie angstig. Netuurlik, we motte vertrouwe hebbe, anderst ken ie ok niet meer leeve, mar an de andere kant magge we toch ok niet lossies zegge: laat de boel mar waaie. Ik bin gien pooletiekus, mar wat de russe uitspooke vandaag den dag, dat is misdaadig. Ze wille dur volges mijn een groote warboel van make en de heele minsheid in et honderd brenge mit dur moedwillige ontploffinge. Een zeeninge-oorlog neume ze dat en et is et juuste woord. Late we veuropstelle, dat wij, Hol landers en al onze bondgenoote ok gien heilige boontjies zijn. We zitte mekan- der in dit kleine landj ie nog greeg in et vaarwater, mar je mag dat toch nog oopelik doen. Ik ken hier morge gerust op de hoek van de straat gaan staan te roepe, dat De Kwaai veur mijn pursie ophoepele ken, omdat ie dur niks van terecht brengt. Ik zei et niet zoo gauw doen, want menister De Kwaai zit mijn niks in de weg. Mar gien mins die mijn daar veur et hok in zei smijte. En dat nou juust hoef ie achter et IJzere Gurdijn niet te perbeere. Mond- jie hauwe is et daar, want anderst loop ie de kans dur achter gezet te wurde. Ongelukkig veur de minse daar, die et dur niet mee eens zijn. En dat zelle dur nog al wat zijn, as ik reeken naar de antalle die et hier niet mit mekaar eens zijn. En uiteindelik woone daar minse die dur krek eender uitzien as wij. Meestal wille we dur nogal gauw af zijn deur te zegge: laat ze ons onze gang late gaan en dan kenne ze daar achter et IJzere Gurdijn ok doen en late wat ze wille. Ik weet niet of we zoo wel goed han- dele. Et zijn onze meedeminse en daar zijn we verantwoordelik veur. Veur de vrijheid van die minse hebbe wij ons steentjie bij te drage en de vrijheid van de minse in onze Westerse weereld motte we kenne garandeere. Kijk es naar Afrika - rassestrijd, Amerika - idem, en bij ons zelf? Woone we wel genogt op stand? Zijn de bure niet een pietsie beneeje ons peil? Minse, nog an toe, wat is ter an ons allemaal nog een hoop te verbeetere. Late we dan daar es mee beginne. Dan staan we ok een stuk sterker teegen- oover onderdrukkers van de vrijheid. Dan zijn we geestelik zoo'n stuk sterker. Een ander mag ons niet koud late. Ok de minse niet die erges op de wee reld honger lijje. Stuk veur stuk kenne we et hier best mit wat minder doen. Zou et niet zoo zijn dat we niet veul beeter zijn as al die baze achter het IJzere Gurdijn, as we een meedemins mar rustig laate verhongere en zelf zit te te paffe na et eete? Ik geloof et zeeker. Wout Blauwkous. m&rjif -z' KOUSENHUIS Zandstraat 84 Veenendaal Dr. Slot. de Bruïnepleln 23 Veenendaal-Zuid TEXTIELHUIS Franseweg 3 - Eist Het voetbalprogramma voor de komende zaterdag en zondag vermeldt voor enkele clubs weer belangrijke duels. Zo rhoet Veenendaal aan de Bergweg de strijd aanbinden tegen Hercules en gaat R.K, Unitas de leidende positie ver dedigen tegen concurrent Sportclub Domstad. Ook Kulan tegen DEV is een ont moeting van sterken in hun afdeling. DVSA dat Maluka Muda moet bevechten, is door de meesten al gedoemd tot verlies. Toch kan een bal raar rollen, zodat er van alles kan gebeuren. Het succesvolle Veenendaal komt zondag weer voor een heet vuurtje te staan. Aan de Bergweg komt het aloude Hercules uit Utrecht op visite. Welis waar had het Utrechtse team een slech te competitiestart, maar juist afgelopen zondag werd de geest vaardig over de Hercules-ploeg en versloeg men met grote cijfers het toch sterke Ultrajec- tum. Hercules zal dus ook in Veenendaal haar kunnen willen tonen. En de geel- blauwen die feitelijk de leiding hebben, want de bovenste club Zeist heeft twee verliespunten meer, mogen beslist geen enkel puntje verljezen. Met het bekende enthousiasme van Veenendaal en de absolute wil om te winnen, zien we Veenendaal zondag weer zegevierend van het veld gaan. De tweede Veenendaalse zondagclub R.K. Unitasheeft ook al een leidende positie. Nu moeten de mannen van Zuppelli zondag in Utrecht aantreden tegen Sportclub Domstad en de situatie is zo dat Unitas bij een nederlaag de boven ste plaats kwijt is. Dat mag dus niet gebeuren. Met een gelijk spel heeft Unitas nog steeds de kop, dus daar maar op aanhouden Unitas-mensen. ft Dovo, dat nog steeds tot de bovenste topploegen behoort, krijgt zaterdag aan het Panhuis bezoek van SVZW uit Wierden, een club die wisselvallig speelt, maar bijzonder gevaarlijk kan zijn. De Twentenaren verkeren in een A.s. zaterdagmiddag (Wierden) AANVANG 3.15 UUR Terrein Panhuis. Toegangsprijs 0,60. minder gunstige positie en willen die positie natuurlijk opknappen. Dovo, spelend aan het Panhuis, is altijd de helft meer mans dan in uitwedstrijden, dus zullen de doelpunten wel weer rol len. Dat het er nu zes zullen worden, een aantal dat men al in drie thuiswed strijden scoorde, geloven we niet voet stoots, maar beslist geloven we dat Dovo er meer scoort dan SVZW. ft GVVV, dat ook kennelijk aan haar herstel bezig is kan zaterdag weer een klein succes boeken in de uitwedstrijd tegen CJVV in Amersfoort. Van een leien dakje zal het wel niet gaan, maar met winstplannen bezield moeten Kroesbergenc.s. wel enkele gaten in de verdediging van CJVV kunnen schie ten. VRC zal zaterdag in Nunspeet wel veel tegenstand ontmoeten, omdat de ontmoetingen tussen beide clubs altijd geladen zijn. VRC zal in ieder geval beter moeten schieten dan voorheen en ook meer ver rassing in de aanval brengen. Misschien lukt het dan om in Nunspeet een punt via een gelijk spel rijker te worden, ft De Merino's gaan in Voorthuizen op bezoek bij het in opkomst zijnde VVOP. In deze ontmoeting zien we helaas wei nig perspectief voor de Merino's-ploeg en waarschijnlijk zal de opmars van de Voorthuizense ploeg via een overwin ning op Merino's worden voortgezet, ft Sportvereniging Panter krijgt bezoek van Musketiers uit Eist. De duels tussen beide ploegen ziin altijd enerverend. Panter kan weer bijna volledig aan treden, dus er wacht aan de Berg een spannende strijd, waarbij de kansen volkomen gelijk liggen. Kulan fungeert als gastheer van het Doornse DEV, dat achter de SKF op bezoek komt. Kulan is nog ongeslagen, maar zaterdag komt er een ploeg die wel wat in haar mars heeft, vooral in de aanval met goede vleugelspelers. Kulan tobt wat met invallers, maar wil men de race volhouden zal ook DEV moeten worden verslagen. Een onmo gelijke opgave is dat geenszins als Ku lan zich maar bewust is dat DEV goed kan voetballen. NSVS kan zich zaterdag weer her stellen van de nederlaag van vorige week nu Beverweerdse Boys achter de Newo op visite komt. Deze gasten uit Werkhoven hebben nog niet veel ge presteerd, maar soms schieten ze eens uit de slof. In ieder geval is de verde diging vrij bejaard, zodat snel spel van NSVS tot winst moet leiden. Advendo uit Ederveen moet zaterdag in Rhenen tegen Sportclub Rhenen spe len. Advendo heeft nu weer wat moei lijkheden in de defensie, dus zal het in Rhenen wel wat stroef gaan. De stoot kracht van Advendo is echter groter geworden, zodat een gelijk spel in Rhe nen beslist bereikbaar is. Scherpenzeel ontvangt zondag op Wittenberg Austerlitz. Hoewel de men sen van de pyramide lastige tegenstan ders zijn houden wij het op een over winning der thuisclub. Het zaterdagelftal van Scherpenzeel gaat op bezoek bij het onderaan staande DVSA in Amerongen. De uitslag zal hier waarschijnlijk niet ver van een gelijk spel liggen. Valleivogels gaat op de Biezen een bezoek brengen aan Maluka Muda. De Barnevelders hebben tot nu toe nog niets gewonnen, vandaar dat wij het op een overwinning voor de Vogels houden, ft Rhenus, dat j.l. zondag in Leersum probeerde te voetballen en zodoende het misnoegen van de talrijke suppor ters op de hals haalde, krijgt bezoek van Achterveld, een club die in de on derste regionen verkeert. Het wordt zonder meer winst voor de groen-wit- ten, echter hopelijk via goed voetbal, ft Renswoude speelt zondag tegen Oranje-Wit. Wanneer Renswoude goed oplet en de kansen benut, zit er volle winst in. Zondag speelt DVSA in Barneveld tegen Maluka Muda, een Ambonees elf tal. Het zal moeilijk zijn om van dit elftal te winnen. Het is te hopen dat het ook een sportieve wedstrijd wordt, zon der knokpartijen. Hoestdrank in tabletvorm.95ct DAMMEN Maandag j.l. werd in het Verenigings gebouw ,,'t Trefpunt" een competitie-wed strijd gespeeld tussen VDC I en Drie bergen I welke door Veenendaal werd ge wonnen met 11-9. Hier volgen de per soonlijke uitslagen: VDC I Driebergen I H. v. d. Brandhof—J. W. Dijkhorst 2—0 E. de Kleuver—W. v. Oostenbrugge 11 H. v. BeekM. de Groot 0—2 J. VermeerB. J. Spork 02 W. v. d. Hor—J. N. Sonnevelt 1—1 J. RoksH. Liebeek 1—1 D. BoumanP. Hilgeman 20 W. de Gooyer—H. Plat 0—2 B. Valkenburg—G. Grondelle 20 J. H. de RoderW. Bosgraaf 20 VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 88.000 eieren. Prijs voor de grote eieren van 13,tot ƒ13,50 en voor de kleine eieren van 7,tot 11,per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 70 biggen. Prijs van 42,tot 56,— per stuk. Handel redelijk. SCHERPENZEEL 1 nov. 1961 Aanvoer eieren 1.100.000 stuks. Prijs kip- peeieren 13,25 tot 13,50, henneeieren 8,tot 11,Allen per 100 stuks. Han del traag. Aanvoer biggen 85 stuks. Prijs 40, tot 58,— per 'stuk. Handel traag. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Woensdag 8 november a.s. 's middags van 2 uur tot half vijf zal in het Groene Kruisgebouw, ingang Eikenlaan alhier weer gelegenheid worden gegeven tot in enting tegen kinderverlamming. Deze inenting, is in de eerste plaats be doeld voor de kinderen, geboren in de eerste helft van 1961, die dan de tweede injectie zullen krijgen. Aan de ouders van deze kinderen zijn van gemeentewege oproepingen verzonden. Meent men wel voor deze inenting in aanmerking te ko men, doch heeft men geen oproep ontvan gen dan wordt men verzocht dit te mel den ter gemeentesecretarie, afdeling in entingen, Hoofdstraat 92 alhier. Bovendien kunnen woensdag 8 novem ber a.s. voor de tweede keer worden in geënt kinderen, geboren in andere dan 1961, die tegelijk met de kinderen van 1961 de eerste injectie hebben gehad. Tenslotte worden nog gevaccineerd voor de eerste maal kinderen, geboren in de eerste helft van 1961, die de vorige keer verhinderd waren de eerste injectie te ontvangen. De oranje-inentingsboekjes moeten wor den meegebracht. IN „Sportleven", het nieuwsblad voor de voetbalsport van de KNVB afd. van 1 november j.l. staat onder de kop HET FEIT VAN DE WEEK, o.m. het volgende te lezen: De sportiviteit blijkt de laatste weken in meerdere wedstrijden ver te zoeken te zijn. Er zijn verschillende betreurenswaardige dingen geschied in onze Afdeling, ter wijl ook een aantal wedstrijdèn een ontijdig einde kreeg, doordat óf één van de partijen óf de scheidsrechter meende, dat het niet verantwoord was verder te spelen. Het is een ernstige zaak welke door deze feiten aan het licht komen. Het zal daarom noodza kelijk zijn, dat de leidinggevende or ganen van de Afdeling aan deze voor vallen bijzondere aandacht gaan ge ven maarook de leiding van di verse verenigingen zullen in dit op zicht meer initiatief moeten ontplooien dan tot dusverre veelal gebruikelijk is geweest. Zij zullen de hand in eigen boezem moeten steken en, waar zulks nodig en wenselijk is, direkt straffend op te treden". Geen mals kommentaar, dunkt ons! In het kort wordt eigenlijk gesteld dat wie niet horen wil, dan maar voe len moet, of het nou de beste voet baller is van de club of degene die-er-net mee-door-kan. Zou men het idealis tisch bekijken, dan zouden deze regels helemaal niet nodig moeten zijn. Er is toch immers zo'n gulden regel die luidt: Sport verboedert? Wel ja, maar daar hebben ze afgelopen zondag bij voorbeeld in Scherpenzeel niet aan gedacht, 'n Complete vechtpartij werd het waarbij haatgevoelens, onderlinge rivaliteit en prestigestrijd de „sport" diep in de grond trapten. Hoe komt dat? Ligt dat aan de spelers? Aan de scheidsrechter? Aan het publiek? Of is de voetbalsport in het algemeen ge degradeerd tot een ruwe en niets ont ziende strijd om eer? En dan doelen we hierbij nog niet eens op semi-prof of prof. Nee bij het zuivere amateu risme vanaf de laagste afdelingen. We hebben deze lastige vragen voor gelegd aan iemand die al meer dan dertig jaar de voetbalsport beoefent J. Wolters, Kersweg 41 te Amerongen, kantoorbediende bij de Galak en een specifiek voorstander van de zaterdag voetbal. Als jongen van elf jaar ging hij voetballen en speelde o.a. geruime tijd in de 4e klas KNVB in Rotterdam. Toen hij in 1943 in Amerongen kwam wonen, was daar geen voetbalclub. Mede door zijn toedoen werd het hui dige DVSA opgericht, waarna de ge boren Limburger zich altijd heeft be ijverd voor de zaterdagvoetbul. Hoe wel hij geen officieel bestuurslid was (hij is nu lid van de Elftalcommissie) heeft hij bergen werk verzet om tot een zo goed mogelijke ploeg te ko- 3^et woord ió aan: men. Daarom deinsde hij er ook niet voor terug in zijn vrije tijd voetbal clubs te guan trainen en hoe! O—O— Wanneer we in zijn gezellige woon kamer zitten, blijkt al gauw dat hij een makkelijke „prooi" voor ons is. Op de gestelde vragen antwoordt hij snel en weldoordacht. Voor zijn me ning komt hij openlijk en soms ietwat fel uit. Een man die er geen doekjes om windt en niet probeert op een minder faire manier zijn doel te be reiken. Als ons gesprek komt op de onge lukken die de voetbalsport de laatste tijd in onze omgeving treffen (In Amerongen moest bij een jonge voet baller het been geamputeerd worden, in Rhenen werd een speler met een beenbreuk van het veld gedragen, en zondag werd in Scherpenzeel een spe ler gewond) zegt hij: „Ik voetbal dertig jaar en in die dertig jaar heb ik geen enkele wed strijd verzuimd wegens een blessure". „Dat kan een kwestie van geluk zijn" werpen we tegen, maar,,'t zit 'm zuiver in de training. Ze moeten de spelers trainen in lichamelijke hardheid, zodat ze zelfs de zwaarste opdoffers kunnen verdragen. Ik zelf heb een heel seizoen met twee ver stuikte enkels gevoetbald. Ja, ik be doel hiermee niet dat je dan in het veld maar raak kunt trappen. Natuur lijk niet. Maar als je nu eens een trap van een tegenstander te incasseren krijgt, met enkele uitzonderingen zal dat nooit opzettelijk gebeuren, dan moet je die op kameraadschappelijke wijze kunnen innen. De voetbalsport is echt niet ruwer als vroeger. U zegt nou wel dat er zoveel ernstige ongelukken zijn, maar dat zit 'm niet zozeer in ruwheid! Weet u waardoor dat veelal komt doordat de spelers niet van jongsaf (11 jaar) de sport hebben beoefend. Als ze vanaf die leeftijd een keiharde training on dergaan, dan is het lichaam op die sport ingesteld. Ze moeten véél en véél jonger beginnen met een harde training, niet alleen lichamelijk maar ook mentaal, enonder goede lei ding. Er wordt veel te weinig aandacht aan die dingen besteed. Ze denken veel te veel aan de bal en aan het veld. Zet nou eens alle voetballers uit onze om geving op een rij en haal er dan eens diegene uit, die de spelregels goed kennenBegrijpt u me? Scheids rechters we komen ze bij bosjes tekort in de lagere afdelingen en het is geen wonder dat er over de mees ten kwalitatief niet te roepen valt". „En dan het publiek. Ze kennen de spelregels maar half, maar vaak we ten ze het stukken beter dan de scheidsrechter. De goeie man hoeft maar iets te doen, wat hen niet zint, of wat ze niet begrijpen en het gefluit begint onmiddellijk. Dat er bij een wedstrijd uit de reacties duidelijk twee partijen zijn waar te nemen is niet erg. Dat brengt juist sfeer, maar wat wel erg is dat oproerkraaiers dikwijls de sfeer verzieken. In Sportleven staat, dat de clubbe sturen, indien nodig, moeten straf fen. Zonder aanziens des persoons en direkt. In de praktijd betekent dat als er toevallig een goede speler bij be trokken is, de besturen te bang zijn om te straffen. Iedere vereniging heeft een top maar daaronder is té weinig. De animo voor voetbal gaat er af. Waarom? Televisie enomdat de wil niet meer aanwezig is het hoogste in die sport te bereiken. Plaats een speler van het eerste terug in het tweede en wat zie je dan gebeuren? Eén keertje komt hij nog maar dan zie je hem nooit meer, inplaats van dat hij probeert zijn vroegere plaats weer te veroveren." Aan het slot van ons gesprek vat hij alles nog eens in het kort samen: 1 een intensieve indoor-training spe ciaal gericht op de lichamelijke hardheid van de speler. 2 er voor zorgen dat de spelers de spelregels beter gaan leren kennen. 3 het publiek voorlichting geven over de spelregels. 4 bij iedere thuisspelende vereniging ordebewaarders aanstellen, welke onmiddellijk de oproerkraaiers van het veld verwijderen. 5 alle aandacht geven aan de mentale training van de spelers. (Al verlies je nog zoveel wedstrijden, blijven voetballen). 6 bestraffing van spelers door bestu ren, zonder aanziens des persoons en onmiddellijk na het strafbare feit. Misschien zijn er verenigingen die hun voordeel met deze regels kunnen doen. Misschien zijn velen het er niet mee eens in dat geval staat onze redaktie open voor schriftelijke kom- mentaren. De brieven moeten dan als- volgt geadresseerd zijn: Redactie DE VALLEI VEENENDAAL. VEENENDAAL Geboren: Hendrik z. v. E. van Raven- swaaij en J. van Capelle; Willem Johan z. v,. B. Schuurman en H. Hazeleger; Ida Petronella d. v. P. van Soest en R. C. G. Drost; Rudolf z. v. H. van Beek en W. H. van Ginkel; Hendrika Wijnanda d. v. L. Bleijenberg en H. W. van der Meijden; Bart z. v. W. ter Haar en W. Drost (geb. te Rhenen); Breunisje Gijsberta d. v. G. v. Appeldoorn en B. Vink (geb. te Rhenen); Johanna Antonia d. v. H. J. A. Sukkel en T. Eppinga (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: F. A. Ender en H. In- kenhaag; A. H. van der Meijden en A. de Fluiter; W. van Geest en K. Breeschoten. Gehuwd: H. C. de Kleuver en M. G. H. van Dijk; H. van der Poel en G. Versteeg; F. Roseboom en W. H. van Dijk; M. J. Schuurman en M. A. Veen. Overleden: Johannes Antonie van den Berg, oud 79 jaar, echtg. van: M. G. van Burken; Arie Johan van Schuppen, oud 53 jaar, ongeh.; Jannigje Klaassen, oud 79 jaar, echtg. van: A. Turkesteen; Hen drik van den Bosch, oud 79 jaar, ongeh. (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Johanna Antonia d. v, H. J. A. Sukkel en T. Eppenga, Veenendaal; Martin Julius z. v. W. J. Ruimveld en S. Schroder; Jan Hendrik z. v. J. van den Brink en D. H. Lieverdink. Ondertrouwd: E. van Ginkel, Renswoude en N. van der Meijden; J. Willemsen, Vee nendaal en N. van Dijk; P. Verwoert, Rot terdam en R. H. van Laar. Gehuwd: G. J. L. van Stempvoort, Vee nendaal en F. S. W. van den Berg; H. B. M. Dekker, Laren en T. Baardman. Overleden: Huberta Cornelia Haak, 73 jaar geh. gew. m.: F. Houtman, Veenen daal; Jacobus Nagel, 43 jaar geh. m.: W. M. Alberti; Lukas Guillaume Jacques de Suijck, 60 jaar, geh. m.: D. J. van den Berg (overl. te Wageningen). DE KLOMP EDERVEEN Geboren Hendrika d. v. J. van Brum- melen en C. Heij. RENSWOUDE Geboren: Janus z. v. H. Versteeg en G. Donkelaar; Janke Johanna d. v. H. J. van de Kaa en T. Geertsma. Gehuwd: J. Snitselaar en C. Bos. AMERONGEN Geboren: Jeanette Elise en Helena In- grid dochters v. A. Vos en L. van Baaren; Gerrit z. v. L. van Mourik en M. H. Soes bergen. Ondertrouwd: H. J. G. van Soest en W. Looijen. Crème aardewerk, vlot OH hoog model. Speciale prijs Crème aardewerk, hoog model, voor aanvulling in A H uw keuken Hoog model, aardewerk in 6 verschillende heldere kleuren, afgezet met goudbies. Extra koopje q Alleen dinsdag 7 nov. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 8193 DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon, tel 2481 Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider Apotheek, SI. de Bruineplein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. T. Almekinders, tel. 432. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. v. Riiigelesty», Ederveen, tel. 08387- 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: dr. A. C. Kars, Amerongen, tel. 03434-273. Praktijken Rijnten, Buining, Engelhard: dr. Engelhard te Doorn, tel. 03430-2447. SCHERPENZEEL: dr. Renken, tel. 03497- 250. Lederen Jassen en Vesten Regenpakken en broeken Plastic Dames en Heren Jassen 5,95 Regencape's 2,95 Sportmagazijn Hoofdstraat 15 Telefoon 2869 Veenendaal RHENEN Ingekomen personen: D. Martino van Mol a (It.); L. Scisci Mola (It.); G. Nardulli van Mola (It.); B. R. Botta van Mola (It.); M. E. Jansen (gez.) van Zeist; Z. J. Muller (gez.) van Veenendaal; T. van Voorst (e.v. B. van Capelleveen) van Vee nendaal; L. T. Huisman (e.v. R. Fransens) van Borger; R. Fransens van Wageningen; P. van Geffen (gez.) van Wageningen; O. B. Harbrink (gez.) van Maastricht; J. Verboon (e.v. W. Looijen) van Katwijk; C. Schans (gez.) van Enschede; L. H. Beekhuizen (e.v. M Stoker) van Ede. Vertrokken personen: P. Maij naar Am sterdam; E. W. van der Windt naar Drie bergen; J. Beumer (gez.) naar Ede; G. E. van Overhagen naar Veenendaal; J. C. van Gameren (gez.) naar Zeist; P. W. Brave naar Bussum; A. J. C. Maas naar Parijs (Fr.); D. F. de Scheemaker (gez.) naar Amsterdam. AMERONGEN Ingekomen personen: Th. Klinkenberg e.v. Foppen van Utrecht; Ph. D. van Bur ken van Zeist; A. Klomp en echtg. van Gouda; A. Stam-van Minnen van Amster dam; B. H. Richter van Zeist; E. Marchal gezin van Langbroek; J. Haccou-Boss van De Bilt (U.); N. Klein van Amers foort. VEENENDAAL Eltheto 9.30 uur ds. A. Vroegindeweij, 5 uur ds. J. Vermaas (H.D.) Julianakerk 9.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.) Vredeskerk 9.30 uur ds. J. Vermaas, 5 uur ds. A. Vroegindeweij (H.D.) Sionskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. D. van den Berg (H.D.) Veeneind 3 uur ds. D. van den Berg Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Ger. Kera Petrakerk 9.30 uur ds. Van der Beek van Arnhem, 5 uur ds. Cou- vée van Bennekom, 7.30 uur zater dagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Cou- vée van Bennekom, 5 uur ds. Van der Beek van Arnhem. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 uur ds. Smelik van Bunschoten-Spakenburg, 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Tigchelaar, 5.30 uur ds. Willekes van Kortgene. WOENSDAG 8 NOVEMBER 1961 DANKSTOND VOOR GEWAS EN ARBEID Ger. Kerk Petrakerk 7.30 uur ds. Over- duin. Ger. Kerk 7.30 uur ds. K. Sierink van Ede. Ger. Kerk geb. O.C.B. 8 uur ds. Vink van Amersfoort. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 7.30 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30, 2.30 en 7.30 uur ds. Keuning. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 7.30 uur ds. Mallan. Ned. Herv. „Sola Fide" 7.30 uur ds. Bos. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. De Jong van Veenendaal, 5 uur ds. Vos van Bennekom. Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 5 uur dr. A. Dronkers van Utrecht (Jeugd dienst). Prot. Bond 10.30 uur „Wapen van Har- denbroek" ds. B. Dufour van Wage ningen. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 8 nov. 3 en 7.30 uur ds. v. d. Bijl van Barneveld. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst, vrijdag 10 nov. 2 uur hu- welijksbev. ds. T. Dorresteijn van Opheusden. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, dinsdag 7 nov. 10 en 7 uur ds. Mieras v. Krimpen a.d. IJssel (dankdag v. h. gewas). R.K. Gedachteniskerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, vrij dag 10 nov. 7.15 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Palm boom van Amersfoort. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper, woensdag 8 nov. 2.30 en 7.30 uur ds. Schipper (dankst. v. h. gewas). Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur ds. Aangeen- brug van Rijssen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Stelwagen van Woudenberg, 6.30 uur ds. A. Baas van Leersum. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst.. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg van Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.15 uur De Schans, mej. ds. Feikema. Vrije Evang. Gem. Molenweg, maandag avond ds. Moerland. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 26 tot 31 oktober 1961: bruine jongensschoen; 10 gld.; rieten mandje; zilveren broche; rode kinderportemonnaie; blauw wantje; he renhorloge met schakelbandje; herenhor loge met perlonbandje; konijn; rood tasje met portemonnaie; psalmboekje enz.; knipmes; blauw-groene das; zwart witte kat. Verloren in dezelfde periode: zilveren schakelarmband; rode autoped; bruine portemonnaie inh. 15 centen; geruite pet met bont; vulpen; vulpotlood enz. in etui; donkere plastic regenjas; beige heren handschoen; zwarte portemonnaie inh. ruim 15 gld.; Marok. portemonnaie inh. 2,50 gld. en foto's; tas, inh. gym. broek en shirt en ceintuur; rood fietsje; rood beige autoped; jongensfiets; duif; dubbele fiets tas (krantentas); Identiteitsbewijs PTT; polshorloge met zwart bandje. RHENEN Aan het politiebureau te Rhenen wer den gedurende de afgelopen week de vol gende voorwerpen aangegeven als gevon den: paar bruine lederen handschoenen met aan bovenzijde geribde stof; Gazelle fiets; bruine alpinomuts. Verloren: plastic regenjas Big Ben kleur zwart; zwarte poedel met lange staart; wit konijn; lederen handtas inhoudende portefeuille met 35,enveloppe met foto's, trouwboekje, zegelboekje, kruide niersboekje: loonzakje Inhoudende ƒ85, bruin lederen portemonnaie met rits sluiting inhoudende 24.50; bos sleutels.

De Vallei | 1961 | | pagina 2