Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Druk weckend voor Rhenense- en Veenendaalse politie Voor de KANTONRECHTER mm ovnw TWEE VEENENDALERS OP VIJGENDAM OVERVALLEN MULDER Overval in Veenendaal Rel in Rhenen Vele verkeersongevallen Ook Spaanse vrouwen naar Veenendaal? KLAPROOSDAG 1961 Zuid-Oost-Utrecht won Radio wedstrijd 35e jaargang WOENSDAG 8 NOVEMBER 1961 Nr. 88 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Hond doodgereden DAF kreeg duw Geen voorrang Rflessje aangereden Fiets weg Tweemaal ingebroken Nieuws uit de omgeving Achteruit - botsing Pienter knaapje Varkenspest Teraardebestelling van A. J. v. Schuppen Daders inmiddels gearresteerd Supportersver. „Caecilia" vierde feest AMERONGEN Wat nu weer assurantiekantoor alle verzekeringfn j HYPOTHEKEN EN financieringen Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Zowel voor de Rhenense als de Veenendaalse politie is de nieuwe maand niet erg best ingezet. Behalve een roofoverval op klaarlichte dag (zie elders in dit blad) en tal van verkeersongevallen, moest zon dagavond in de Grcbbestad opgetreden worden toen een rel over een geparkeerde automobiel besloten werd met een messteek. En of deze lijst nog niet voldoende was, werd men ook nog geconfronteerd met het geval van kleine kinderen die een levend poesje hebben begraven. VEENENDAAL: Vrijdagmiddag omstreéks 12 uur kwam een grote hond de rijbaan van Rijksweg 12 oprennen. De Volkswa genbestuurder J. uit Schagen die met een snelheid van over de 100 km. naderde kon het dier niet meer ontwijken en reed hem dood. Ook de auto werd behoorlijk beschadigd. De eigenaar van de hond is nog niet bekend. De nietsvermoedende bestuurder van een DAF die vrijdagmiddag rustig op de Nieuweweg reed, kreeg plotseling van achteren een flinke duw en belandde zo doende in de sloot. De boosdoener was een vrachtauto, beladen met stenen. Bij het onderzoek bleek dat de lading de helft hoger was dan de toegestane en dus ook de remcapaciteit onvoldoende. De per sonenauto die behoorlijk beschadigd werd, moest met een takelwagen op het droge gebracht worden. Op de hoek Zandstraat-Beatrixstraat deed zich vrijdagavond een aanrijding voor doordat de achteruit rijdende V. uit Hoen- derlo geen voorrang verleende aan de automobilist F. uit Lienden. Er ontstond alleen materiële schade. Vrijdagavond is het 14-jarige meisje K. dat aan de rechterzijde van de Parallel weg liep aangereden door de bromfietser R. uit Achterberg die haar te laat op merkte. Toen mej. G. uit Veenendaal zaterdag morgen uit een winkel aan de Holleweg kwam, bleek haar fiets verdwenen te zijn. Het rijwiel, dat niet op slot stond, is nog niet terecht. Zondagavond is ingebroken bij de al leenwonende M. aan de Pr. Bernhardlaan. De dader had zich toegang verschaft door een raampje in te drukken en haalde in huis alles overhoop. M. was op dat mo ment niet thuis. Omwonenden die arg waan kregen, belden de politie en pro beerden de inbreker aan de praat te houden totdat de politie zou arriveren. Dit lukte echter niet en hoewel men hem nog enige tijd geschaduwd heeft, verloor men hem later uit het oog Niet lang daarna werd een inbraak ge meld bij de fam. B. aan de P. H. v. Rijn straat. Ook hier waren de bewoners niet thuis en werd de dief een klein geldbe drag rijker. Tot nog toe ontbreekt elk spoor van de dader. De politie wijst er in dit verband op dat bij ontdekking op SOEST: Een vast bedrag van 1000,per jaar als vergoeding voor de Soester bur gemeester voor het gebruik van een eigen personenauto binnen de gemeente, achten b. en w. aan de lage kant. Van daar dat aan de raad een ander voor stel voorgelegd zal worden. EDE: Bij het mausoleum aan de Berg straat heeft zaterdagmorgen tijdens een korte plechtigheid de herdenking plaats gevonden van de Hongaarse opstand. Na een toespraak van een Hongaar en het zingen van het Hongaarse volkslied, werd de herdenking met kranslegging besloten. LUNTEREN: Bij de heer Meijer aan de Molenweg staat een groot stuk boere- kool waarvan de langste plant meer dan twee en een halve meter hoog is. De eigenaar heeft het zaad van deze reuze kool gekocht bij een zaadfirma die het in haar prijscourant omschreef als „lan ge krul". OTTERLO: Bij de visvijvers voor het Sr. Hubertusslot in het nationale park De Hoge Veluwe te Otterlo zijn zes Hage naars aangehouden die ervan verdacht worden in één van de vijvers te heb ben gevist. Een van de vijf mannen werd op heterdaad betrapt toen hij net een karper op het droge haalde. heterdaad iedereen het recht heeft de dader aan te houden. Een vrij zeldzame botsing heeft zich maandag voorgedaan op de Middellaan. Twee bestelauto's reden tegelijk achter uit en botsten (hoe kan het ook anders) prompt tegen elkaar. Er was flinke ma teriele schade. Het 2-jarig zoontje van kapper B. aan de Kerkewijk had in een onbewaakt ogenblik kans gezien naar de tuin van de buren te gaan waar een vijver was met goudvissen. Bij zijn spel schoot hij in het 80 cm. diepe water en zag geen kans om tegen de schuine kant op te kruipen. Met veel tegenwoordigheid van geest heeft hij zich toen boven water weten te houden door zich aan de fontein vast te houden. Een minuut of tien later werd het he vig schreeuwende kereltje ontdekt en uit zijn benarde positie bevrijd. Gelukkig heeft hij er geen nadelige gevolgen van ondervonden. ACHTERBERG: Maandag werd varkens pest gemeld in de buurtschap onder Ach terberg. Wij vernemen dat deze ziekte on der de varkens in Rhenen sinds meer dan een jaar niet meer was voorgekomen. (zie verder pag. 2) GEZELLIGE AVOND VROUWENCLUB Het bestuur van de Vrouwenclub Ned. Protestantenbond, afdeling Veenendaal, deelt mee dat vanavond in hotel „De Korenbeurs" de jaarlijkse gezellige avond gehouden wordt. De netto-opbrengst komt ten goede aan het Bouwfonds van Ned. Prot. Bond. ST. NICOLAASFEEST IN VER. GEBOUW In ons blad van j.l. vrijdag werd ver meld dat het Veenendaals Wandel comité op zaterdag 25 november een grete St. Nicolaas-wandeltocht organi seert met aansluitend daarop een Sin terklaasfeest in gebouw Eltheto. Dit be richt is in zoverre juist dat het niet in gebouw Eltheto doch in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan gehou den zal worden. De op 53-jarige leeftijd plotseling over leden oud-direkteur van de Ritmeester Si garenfabrieken, de heer A. J. v. Schup pen, is zaterdagmorgen op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal ter aarde be steld. In de Ger. Kerk was vooraf een rouw dienst gehouden, die geleid werd door ds. J. Overduin. Onder de talrijke aan wezigen bevonden zich ook veel leden van het voormalig verzet uit de oorlogs jaren. Na het lezen van Ps. 116 1, 2 en 5 tot 11, alsmede Romeinen 8 de verzen 31-39, hield ds. Overduin een korte toespraak, waarin hij enkele karaktertrekken van de overledene belichtte. De predikant wees met name op de drang van de overledene naar het harmonische, het schone in dit leven. „De overledene wist echter ook dat een volmaaktheid van dit harmonische op aarde niet was te bereiken. Daarom mag men ook niet zeggen dat dit overlijden tragisch is. Men moet dit zien als een genade van God", aldus merkte de predikant op. Op de begraafplaats werd op verzoek van de overledene alleen de geloofs belijdenis gelezen en het „Onze Vader" gebeden. Tot slot werden enkele woorden van dank gesproken door een broer van de overledene, de heer J. van Schuppen uit Wageningen. ONSPANNINGSAVOND BEJAARDEN Zoals wij reeds hebben gemeld in ons nummer van vorige week zal door de stichting O.C.B. op vrijdag 10 nov. a.s. een ontspanningsavond voor de bejaar den worden belegd. Dan hoopt het Vee nendaalse toneelgezelschap N.A.O. op te treden met het stuk: „Je moet er niet mee spelen". Het belooft weer een bijzonder goede avond te worden. Het aanvangsuur is gesteld op half acht. Verder zullen er weer bussen rijden op de bekende tijden vanaf eveneens bekende plaatsen. Het bestuur hoopt van harte, dat weer vele bejaarden de weg naar Eltheto zullen weten te vinden. De nieuwe Herv. Kleuterschool ",t Geerhofke" in Vecnendaal-zuid, die j.l. vrijdagavond officieel is geopend. Op klaarlichte dag is er zaterdagmiddag omstreeks vier uur een roof overval gepleegd op twee inwoners van Veenendaal. Na een korte maar hevige vechtpartij, waarbij gebruik werd gemaakt van zware sleutels en messen, wisten de drie daders met medeneming van een portefeuille met ongeveer achthonderd gulden te verdwijnen. Dank zij het snel en doortastend optreden van de Veenendaalse politie kon den de overvallers niet lang daarna in Renkum worden aangehouden en zijn zij op het Veenendaalse politiebureau ingesloten. De twee Veenendalers P. en V. hadden zaterdagmiddag in een café kennis ge maakt met drie andere handelaren. Het ging er echt gezellig aan toe, totdat het vijftal besloot elders een consumptie te gaan gebruiken. In het bijzijn van de anderen rekende P. met een welgevulde portefeuille af, waarna de vijf handelaren in de beste stemming vertrokken. Op de vrij stille Vijgendam werd de rit plotseling onderbroken en werden de twee Veenendalers gesommeerd hun geld af te geven en te verdwijnen. Een felle vechtpartij was het gevolg. Gewapend met messen en o.a. een zware Engelse sleutel was de over macht voor P. en V. te groot. V. die een bloedneus had opgelopen zag kans uit de auto te komen en vluchtte de weilanden in. P. daarentegen werd be wusteloos geslagen, van zijn portefeuille beroofd en daarna uit de auto gegooid die met grote snelheid verdween. De vluchtende V. had inmiddels aan een kleine jongen gevraagd of die de politie wilde waarschuwen. Toen deze op de plaats des onheils arriveerde, moest eerst P. bij zijn positieven worden gebracht, waarna bij stukjes en beetjes een signa lement loskwam. De politie kwam onmiddellijk in actie en waarschuwde alle omliggende korpsen. Zodoende konden de daders niet lang daarna door de Rijkspolitie van Renkum gearresteerd worden. Het zijn de gebr. G. uit Renkum en een zekere V. uit Veenendaal, alle drie geen onbekenden van de politie. Ze zijn thans voor een nader onderzoek ingesloten op het politiebureau te Veenendaal. Huldiging Panter-jubilarissen B(j de Panter Sigarenfabrieken herden ken dertien employes dit jaar het feit dat z|j 25 jaar by genoemd bedrjjf in dienst zyn. In het pauzelokaal van het bedrijf zul len de zilveren jubilarissen op woensdag middag 15 november a.s. gehuldigd wor den. De namen van de jubilarissen zijn: H. v. d. Bosch, G. M. Brouwer, H. v. Bur- ken, G. v. Dijk, A. Gerritsen, L. M. ter Haar, P. van Kruistum, R. van Manen, J. W. Meyer, S. v. d. Pol, T. v. d. Pol, G. v. Stuivenberg en J. Sukkel. Avond Volksuniversiteit De voordracht met kleurenfilm: „Ame rican Excursion" die op donderdagavond 9 november door de heer T. C. Spruit zal worden gegeven, belooft een zeer bij zondere kennismaking met West- en Zuid- Amerika, van California naar 't noorden tot Canada, en vandaar naar 't zuiden tot de golf van Mexico. De reis begint met de „Doden Vallei" (Death Valley) California; gaat door de Sierra Nevada bergreeks, het oorspron kelijke goudland, de wijnstreek, de kust, het houtgebied van California. Naar kra- termeer en graanland van Oregon en de Bonneville dam; door landschappen tin telend van veel najaarskleur; bijzondere parken; historische plaatsen, met frag menten van steden en dorpen; mijngebie- den, Indianen klifwoningen, woestijnge bied en nationale monumenten. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de supportersvereniging „Cae cilia", is er zaterdagavond in het Ver enigingsgebouw gezellig feest gevierd. Ongetwijfeld mede door het feit dat van radio en t.v. bekende artisten hun medewerking aan het feestprogramma ga ven o.w. de charmante zangeres Annie Palmen was de zaal vrijwel tot de laatste plaats bezet. In zijn openingswoord sprak voorzitter T. de Man zijn dank hier over uit en zei het zeer verheugd te vin den dat ook burgemeester Hazenberg de tijd gevonden had de avond bij te wonen. Hierna wenste Veenendaals eerste bur ger de vereniging geluk met het tweede lustrum en niet te vergeten de bereikte resultaten. „Ik kan niets ander dan u aansporen op dezelfde voet voort te gaan", aldus de burgemeester. Voor de rest van de avond konden de aanwezigen volop genieten van een uitstekend ontspannings programma. Er zijn momenteel onderhandelin gen gaande met het Rijksarbeids bureau voor de overkomst van een viertal Spaanse vrouwen, welke evenals hun mannen bij de Kon. V.S.W. tewerk gesteld zullen wor den. Het zijn echtgenotes van Spaanse arbeiders die al geruime tijd bij de K.V.S.W. werken. Wanneer de onderhandelingen een gunstig verloop hebben, zullen de vrouwen hun kinderen in Spanje achter laten en tenminste voor een jaar in Nederland komen werken, in casu bij de K.V.S.W. Zoals beland heeft de Kon. VSW al geruime tijd een aantal Spaanse arbeiders in dienst, die een goede huisvesting heb ben gevonden bij het Kampeercentrum De Wilgenburg in Leersums Overberg. Mede door het feit dat de bereiding van de maaltijden een beetje moeilijk was tot nog toe wordt dit gedaan door één der arbeiders, een ex-kok werd het plan opgevat enkele echtgenotes van de Span jaarden naar Veenendaal te laten over komen. Inmiddels is het zover dat er in Spanje vier vrouwen gereed staan om op het eerste sein direct naar Holland te komen. Zij zullen dan hun kinderen bij familiele den in Spanje onderbrengen en hier in Veenendaal ten eerste voor het eten van de mannen zorgen en verder via een rou latiesysteem aan de ploegendienst op de Kon. VSW deelnemen. Het ligt in de be doeling ook de vrouwen in het kampeer centrum Wilgenburg onder te brengen. Althans zo luiden de plannen, maar zo als eerder opgemerkt, er moet door het Rijksarbeidsbureau nog vergunning ver leend worden. Twee cent per persoon per jaar voor meer dan honderdduizend nabestaanden „Daar ginds, daar op die hoek, dat is zijn graf", zegt de Engelse dame en wijst op één van de bijna tweeduizend zerken op de begraafplaats der luchtlandings troepen bij Oosterbeek. „Daar ligt hij, en voor dit graf ben ik naar Nederland gekomen. Eigenlijk ben ik zijn tante. Maar zijn moeder heeft een hartaanval gehad en vroeg mij of ik voor haar wilde gaan. Het was haar enige bezit, ziet U? Zijn vader was al overleden en hij verdiende als enige zoon de kost voor zijn moeder. Toen werd hij opgeroepen in dienst. Hij ging en overleefde alle veldslagen. Tot hij hier viel, in de Slag om Arnhem. Nu sta ik hier, uit naam van zijn moeder. Over een paar dagen ga ik haar vertellen in welk een prach tige omgeving hij hier is begraven, naast zijn vrienden. Het zal haar goed doen dit te weten". Zij doet een paar stappen. Dan keert ze naar ons terug en zegt: „De Neder landers zijn een prachtig volk, dat ze dit doen voor de nabestaanden. Ze we ten niet hoeveel dit voor ons betekent. Thank you, thank you very much Weer wandelt ze van ons weg. Later komen we haar tegen, tussen de zer- kenrijen. Ze ziet ons niet. Haar ogen gaan lang de namen op de zerken en haar blik dwaalt steeds terug naar dat ene punt: het graf, ginds op de hoek Zij is één van de 2980 nabestaanden van in ons land gesneuvelde en begra ven geallieerde soldaten, die in 1961 de gast waren van het Nederlandse volk; één van de 33.658 die hier sedert de bevrijding kwamen om te staan voor een steen met de zo geliefde naam van hem, die thuis een lege plaats achter liet. 33.658 maal heeft het „Thank you, thank you very mucht" geklonken. Aan het adres van ons volk, dat door de jaar lijkse gift aan de Klaprooscollecte de mogelijkheid opende om deze nabe staanden in ons land gastvrijheid te verlenen. Telkenjare gaan de uitnodigingen naar Engeland en Canada, Nieuw Zee land en Australië en naar al die ande re landen die in de donkere jaren van (zie verder pag. 2) LEDENVERGADERING C.P.B. EN C.J.B.T.B. De plaatselijke afdelingen van de CPB en de CJBTB hebben j.l. vrijdag haar ledenvergadering gehouden. De heer Dijkstra, agent van de Nat. Le vensverzekering, gaf een duidelijke uit eenzetting over het doel en de inhoud van verzekering. Deze lezing werd toe gelicht met film, waarvoor grote aan dacht bestond. Na de pauze kreeg de heer Dijkstra nog diverse vragen te beantwoorden en werden de prijzen uitgereikt, afgewis seld met enkele lachfilms, van de in be gin oktober gehouden puzzelrit. Win naar van de fietsers was het koppel L. v. d. MeentH. Hendriksen met 10 strafpunten. De eerste plaats bij de bromfietsen bereikte G. v. d. Lagemaat met 34 strafpunten. Bazar van „De Vrije Wandelaars" Vrijdag 10 en zaterdag 11 nov. a.s. or ganiseert de wandelsportvereniging „De Vrije Wandelaars" te Amerongen een gro te Bazar in het carrosseriebedrijf van de heer Ploeg aan de Burg. v. d. Boschstraat nabij de melkfabriek de „Galak". Voor jong en oud en voor groot en klein zullen er vele mooie prijzen te winnen zijn, o.a. bij de schiettent, ballegooitent, en niet te vergeten bij het rad van avon tuur. Vrijdag zal de bazar 's avonds geopend zijn vanaf 7 uur, terwijl men zaterdags reeds 's middags om 3 uur terecht kan. Ongetwijfeld zullen velen een kijkje komen nemen, en met mooie prijzen huis waarts keren. Men kon de spanning in de zaal snij den toen de bekende tune van de NCRV-Quiz „Das voor de Kas" uit de luidspreker klonk en de beide deel nemende verenigingen, de schaakver. Caïssa te Amsterdam in de Koningszaal van Artis en de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost-Utrecht" in gebouw „Irene" te Rhenen aan spelleider Johan Bode graven in Hilversum werden voorge steld. Het was de laatste en dus tevens be slissende ontmoeting in de competitie van vijf wedstrijden. De hoogste score uit de vorige wedstrijden was 112 pun ten welke o.a. door de politiesportver. te Hilversum werd behaald. Een hoog aantal punten, wat Zuid-Oost-Utrecht het ergste deed vrezen, een gevoel wat nog verergerde toen de eerste vraag dermate moeilijk bleek te zijn, dat deze geen punten opleverde. Maar toen kwam het team op gang. Het was vermakelijk te zien hoe de secondanten met gespannen gezichten klaar zaten om hun teamleider, de heer J. de Kleuver uit Veenendaal, letterlijk V.t chef-analist te Veenendaal, moest vrijdag voor het Wagenings kantonge recht verschijnen omdat hij enige tijd geleden met zijn scooter voetgangers op de door knipperbollen beschermde voetgangersoversteekplaats in de Hoofdstraat te Veenendaal gehinderd had. Het was vrijdagavond en dat be tekent koopavond in Veenendaal, het was dus vrij druk op de weg, vertelde verdachte. Toen ik de knipperbollen al dicht genaderd was werd ik gehinderd door een van links van de Markt ko mende bromfietser, die plotseling voor mij langs schoot. Ik had al mijn aan dacht bij hem nodig en werd daarom even verrast toen ik opeens de voet gangers op de oversteekplaats zag. Ik remde bij, maar voelde, dat ik op het natte wegdek slipte. Ik durfde daarom niet opnieuw te remmen en ben voor de voetgangers langs gedraaid. Meteen daarna ben ik gestopt om hen mijn ex- cuses aan te bieden, maar toen kwam ook de politie-agent er al aan. Ik heb beslist niet hard gereden. Volgens het proces-verbaal hebt u aan de agent verklaard, dat uw snel heid 35 km per uur bedroeg, wist rech ter v. d. Brand. Vindt u dat niet een beetje veel? U was de knipperbollen toen toch al dicht genaderd, meende rechter v. d. Brand, en wanneer u dicht bij een be schermde oversteekplaats komt, eist de wet ,dat u uw snelheid matigt. Hoe groot was de afstand nog toen de bromfietser voor u langs zwenkte? informeerde de officier. 40 tot 45 meter, schatte V. Dan had u, wanneer uw snelheid althans aan de omstandigheden aange past was, toch nog voldoende tijd om allerlei maatregelen te nemen, vond mr. Hüstenberg. U wist, dat het druk was en dat er dus een grote kans was, dat er voet gangers op de oversteekplaats waren. De bromfietser kon u wel even afleiden maar toch niet de voetgangers geheel aan uw gezicht onttrekken, zoals dat bijvoorbeeld met een vrachtauto het geval had kunnen zijn. Eis 40,of 8 dagen. Rechter v. d. Brand wilde iets meer met het verweer van verdachte reke ning houden. U hebt direct tegen de politie pre cies hetzelfde verhaal verteld en ik wil dan ook aannemen, dat het klopt en dat u niet maar raak gereden hebt. Vonnis 25,of 5 dagen, zo besloot hij. ■fr M. uit Utrecht had op de Stadsbrink te Wageningen, een dubbelbaansweg, de linkerrijbaan gevolgd in plaats van de rechter en dat bracht hem vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen. Ik was ter plaatse niet bekend, zo verklaarde M., en ik merkte t£ laat op, dat er twee rijbanen waren. Men was die dag juist bezig met het monteren (zie verder pag. 2) bij te springen, als deze onverhoopt ver stek zou laten gaan. Maar deze was uitgesproken briljant. Om een goed idee te krijgen hoe door snel reageren een hopeloos moeilijke vraag toch nog een behoorlijk aantal punten opleverde, het volgende: Geeft u de betekenis en de oorsprong van het spreekwoord „Het botert niet" was de vraag waarvoor de heer De Kleuver zich op een zeker ogenblik zag gesteld. Het antwoord bleek achteraf: „in vroeger tijden werd bij tewaterlating van schepen de helling met boter inge smeerd. Boter was duur en er werd dan ook niet meer dan absoluut nodig was, van gebruikt. Soms te weinig en dan „boterde het niet". Dit weet de heer De Kleuver nu ook, op het beslissende mo ment echter niet. Zijn met koptelefoon versierde hoofd draaide zich wanhopig naar zijn secondanten, maaront moette slechts vertwijfelde gezichten. Dan maar gokken dacht Jan. Het ant woord was niet juist, maar bevatte toe vallig het woord scheepsbouw. Dit was voldoende om bij secondant de heer Pezarro, een lichtje te ontsteken en als een duiveltje uit een doosje dook hij bij de microfoon op. Raak! Later bekende hij ook gegokt te hebben. Ook de an dere secondanten t.w. mevr. Van Noort- Boogaardt en de heren H. Zachte, C. Knegjens en F. Roks hadden er een groot aandeel in dat de uitslag voor de Cult. Nat. Hist. Ver. Zuid-Oost-Utrecht een excelent succes werd. De hoogste score werd maar liefst met 16 punten overtroffen. Oorverdo vend was het enthousiasme van alle aanwezigen in Irene toen Johan Bode graven vanuit Hilversum de uitslag be kend maakte en de vereniging geluk wenste met de behaalde hoofdprijs ad 1000,— Direct daarna stormde voorzitter Hul- sebos het podium op om het winnende team krachtig de hand te schudden. In dit gebaar lag het geheim van het succes van deze vereniging, n.l. de uit stekende geest die bestuur en leden be heerst. Achter het IJzeren Gordijn worden 2000 stoorzenders onderhouden om de uitzendingen van westelijke om- roepstations te storen. Doordat een 19-jarige inbreekster een vermageringskuur begon, is zij erin geslaagd uit een Amerikaanse gevangenis te ontsnappen. In Tokio heeft onlangs een film ge draaid die maar liefst 9 V» uur duurde. Als loon kreeg een babysit in Chica go een lot uit een loterij waarmee ze later 8000 gulden verdiende. Vorige week hebben bijna 6000 men sen de huldiging bijgewoond van de 80-jarige Pablo Picasso. Negenendertig soldaten werden ge wond toen bij Marburg een dronken automobilist op een marscolonne Westduitse soldaten inreed. In India is een 92-jarige man voor de vierde maal in het huwelijk ge treden. Zijn bruid is 90. Een Japanse rechtbank heeft be paald dat de man, wiens vrouw voor 700 gulden kleding had gekocht, deze rekening niet hoeft te betalen. Mariene Dietrich heeft bepaald dat een man met een schort voor, het meest miserabele is, wat men te zien kan krijgen. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 ELKE WERKDAG VAN 2-3 UUR N.M. Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL KEPKEWUK 167 •TEL-SOOO'VEENENOAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1