Nieuwe kleuterschool ,,'t Geerhofke" geopend Dhr. Bikker gaf uiteenzetting over Landbouwschap Prachtig orgelconcert van Feike Asma Marktberichten Officiële bekendmaking VRAAG EN J AANBOD J RENSWOUDE RHENEN Schotse ruiten Prachtige sortering damesrokken DE ERVEN EG!! goed verstddnder heeft een half woord Messteek besloot rel Scholier liet dame vallen Van bed gelicht Lege geldkist Kleine kinderen kunnen wreed zijn Voor de kantonrechter Te koop Gevraagd modetroef voor dit seizoen Hf Allerliefst plooirokje van mooie kwaliteit wol met polyester. Dubbele stolpplooi met permanent plissé. Speciale najaarsprijs maat 40 - v.a. 6.40 A Woningruil Diversen BURG. HAZENBERG: „Een sieraad voor deze wijk In tegenwoordigheid van tal van genodigden, o.w. diverse raadsleden, het vol tallig college van b. en w., alsmede gemeente-secretaris D. Blankespoor, vond j.l. vrijdagavond in de Sionskerk in Veenendaal-zuid de officiële opening plaats van de nieuwe Herv. kleuterschool ,,'t Geerhofke". Tal van sprekers hebben deze avond hun vreugde geuit over de totstandkoming van deze nieuwe school, die door burgemeester J. Hazenberg o.m. betiteld werd als „een sieraad voor deze wijk". De predikant van de Ned. Herv. kerk, ds. D. v. d. Berg, opende de bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door de in- spectrice van het kleuteronderwijs, mej. Clements, met het lezen van een Bijbel gedeelte, naar aanleiding waarvan hij het accent legde op het feit dat een kleuterschool er niet alleen is om de kinderen bezig te houden, maar zeer zeker als hoofddoel te zien dat de kin deren tot Jezus gebracht worden. „Wij mogen en moeten niet vergeten hen ook op te voeden in de leer van Christus", aldus de predikant. VEEL DANK In zijn welkomstwoord betuigde hij bijzondere dank aan de gemeentelijke autoriteiten. Zo bracht hij o.m. dank aan burgemeester Hazenberg voor diens bereidwilligheid de school te openen en roemde hij de hulp van gemeente-secre taris D. Blankespoor, alsmede van wet houders en de gemeenteraad. Nadat aannemer G. Croes, architect E. J. v. d. Hoef en tuinarchitect Loef dank waren gebracht voor hun vele werk, kregen de hoofdleidster en de leidsters als blijk van waardering voor de betoonde hulp een boekenbon aan geboden. De familie v. d. Pol die de nieuwe school schoongemaakt hadden („zilverschoon" zei ds. v. d. Berg), ont ving een enveloppe met inhoud. GELUKWENSEN Burgemeester Hazenberg, kennelijk in de greep van de griep, vergeleek de toestanden van het kleuteronderwijs van vroeger met die van nu. Vroeger heette zo'n school een bewaarschool en werden de kinderen er ook min of meer in opgeborgen. „Nu is dit gelukkig heel anders en op moderne leest geschoeid", aldus Veenendaals eerste burger. Aan het eind van zijn toespraak wenste hij het schoolbestuur geluk met de mooie nieuwe school, die hij een sieraad voor wijk-zuid noemde. Mej. Clements, inspectrice bij het kleuteronderwijs, als volgende spreek ster, vertelde iets jaloers te zijn, ook al omdat zij de toestanden van vroeger had gekend. „Het openen van een school is helaas geen dagelijks werk van me", zo zei ze, „maar ik doe het met het grootst mogelijke plezier". Verder werd nog het woord gevoerd door ds. A. Vroegindewey, de heer D. Hootsen namens de kerkvoogdij, aan nemer G. Croes die een ingepakt ge schenk overhandigde en de hoofdleid ster. DE SCHOOL De feitelijke opening van de school gebeurde, nadat een dochtertje van de 2e voorzitter van het schoolbe stuur de heer Ooms, aan burge meester J. Hazenberg de sleutel overhandigde en de burgemeester de school ontsloot. Alle genodigden maakten toen een rondgang door de nieuwe school, waar mee de officiële opening een feit was. ,,'t Geerhofke" - men heeft deze naam o.m. gekozen om de herinnering aan dit stuk land levendig te houden - telt drie speel-werklokalen voor ieder 40 leerlingen. A.s. donderdag gaat men met de derde klas beginnen, zodat de school vrijwel geheel is volgeboekt. Achter en voor het schoolgebouw zijn tegelplaatsen aangebracht, terwijl een dubbele zandbak wel een grote trek pleister voor de kleuters zal zijn. Het ligt ook in de bedoeling een speelweide aan te leggen. nodig. Dit bekende gezegde is volledig van toepassing op het bord dat verbaasde vootbij gangers vrij dagmorgen vroeg aantroffen aan de voet van een lan taarnpaal ergens op de Dijkstraat. Tot nog toe onbekende personen, die waar schijnlijk een kat in de zak gekocht heb ben, hebben het des nachts aan de paal vastgespijkerd en het opschrift: Waarschuwing - koop hier geen aardappels, vervuurd en hol - be hoeft geen nadere uitleg. Doordat de voorzitter van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor de provincie Utrecht door büzonderc omstandigheden verhinderd was om de voor de landbouwers uit Veenendaat en omgeving aangekondigde lezing te hou den, werd deze nu verzorgd door de adjunct secretaris, de heer Bikker. Deze begon zyn inleiding met de voorgeschiedenis van het Landbouwschap waartegen een deel van de Nederlandse boeren zo fel ageren. r' DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Prima GESTIKTE DEKENS met witte watten gevuld 19,75. Prachtige 2 persoons HALF WOLLEN DEKENS 18,75. MANUFACTUREN BEOOENalEOtKANTEN GORTSTR.39 In de crisistijd, zo vertelde de heer Bikker, van de dertiger jaren zijn de drie centrale landbouworganisaties, t.w. de C.B.T.B., de K.N.B.T.B. en het K.N.L.C. tot méér samenwerking ge komen. Dit gebeurde via het Centrale Sekretariaat voor Land- en Tuinbouw, waarin de drie genoemde organisaties vertegenwoordigd waren. In de oorlogsjaren wilde dit secreta riaat niet samenwerken met de toen- ORIENTERINGS A VONDEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Stichting voor Maatschappelijk Werk in de provincie Utrecht organi seert in overleg met de vereniging „Pro Juventute" ook dit jaar weer een serie oriënteringsavonden over verschillende facetten van het maatschappelijk werk. Deze avonden zijn bestemd voor hen, die niet beroepshalve in het maatschap pelijk werk een taak vervullen, maar als vrijwilliger, b.v. bestuurslid, gezins voogd, huisbezoeker enz., bij het maat schappelijk werk betrokken zijn. Voor het najaar 1961 zijn twee series geprojecteerd, één te Amersfoort en één te Utrecht, welke bedoeld zijn zowel voor diegenen, die in deze steden hun maatschappelijk werk, arbeid verrich ten, als hen, die dit doen in de om geving daarvan. De serie te Utrecht zal plaats hebben in de Collegezaal van het Paedagogisch Instituut der Rijksuniversiteit,, Achter den Dom 13, aanvang 8 uur nam. pre cies. De serie te Amersfoort, waaraan de Sociale Sectie van de Amersfoortse Ge meenschap medewerking verleent, zal plaats hebben in hotel Monopole, Sta tionsplein 6, aanvang 8 uur nam. pre cies. Data, onderwerpen en sprekers zullen achtereenvolgens zijn: Amersfoort don derdag 9 nov. 1961: „Waarop baseert de Case-Worker zich in de praktijk?" door mej. C. Stolp, case-worker te Utrecht. Utrecht: maandag 13 nov. 1961; Amersfoort: donderdag 16 nov. 1961: „Waarop baseert de psychiatrische so ciale werker zich in de praktijk?" door mej. J. de Ridder, p.s.w. te Utrecht. Utrecht: maandag 20 nov. 1961; Amersfoort donderdag 23 nov. 1961: „Waarop baseert de groepswerker zich in de praktijk?" door Jkvr. A. J. Six, docente groupwork te Amsterdam. Utrecht: maandag 27 nov. 1961; Amersfoort donderdag 30 nov. 1961: „Waarop baseert de adviseur voor maatschappelijke opbouw zich in de praktijk?" door Th. J. Rinsma. De kos ten bedragen 5,per serie. Zeer veel muziekliefhebbers uit Vee- nendaal en wijde omgeving waren za terdagavond j.l. samengekomen in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat. In de serie orgelbespelingen gaf Feike Asma deze avond een concert. Spijt zul len er niet veel hebben gehad dat ze deze avond hebben bijgewoond. Het was een mooi programma en de virtuoos Asma had een prachtig orgel tot zijn beschikking. Geopend werd met dc krachtige fan tasie over „Een vaste burcht is onze God" van Jan Zwart, waarna diens ge voelvolle liedbewerking van „Neem Heer mijn beide handen" werd gespeeld. Uit concerto no. 13 van G. F. Handel werd het Allegro in F-dur, in een ar rangement voor orgel gespeeld. Voor treffelijk en in een grote klankschake ring bracht Feike Asma dit werk ten gehore. Muisstil werd het gedeelte van de koekoek en nachtegaal aangehoord. Daarna volgden enkele heel mooie oude orgelwerken, waarvan vooral de DAMMEN Dinsdag j.l. speelde VDC I tegen Doorn en kon met een overwinning huiswaarts keren. Hier volgen de persoonlijke uit slagen: Doorn I VDC I M. Lagemaat H. v. d. Brandhof 11 A. v. Egdom E. de Kleuver 11 J. v. Laar jr. H. v. Beek 1—1 C. v. Duivenvoorde H. Edink 11 G. v. da Burg J. Vermeer 11 G. v. Eden J. Roks 1—1 Th. Bies D. Bouman 02 J. v. Laar Sr. W. de Gooyer 11 C. den Toom B. Valkenburg 02 P. Philips J. H. de Roder 2—0 9-11 Rondeau van Couperin en de Gavotte van W. Boyce vermeldt dienen te wor den. Gezamenlijk werd hierna Gez. 132 gezongen, ingeleid door een voorspel van Asma. Na deze „tussenzang" vermeldde het programma enkele Franse werken uit de Romantische tijd, Allegro-cantabilé, 5e symphonie, van Ch. M. Widor, de toccata van Th. Dubois en de machtige Marche Triumphale van A. Guillmant. Tot slot speelde Feike Asma nog en kele eigen werken. Eerst een bewer king van „Als g' in nood gezeten". Dit werkje hadden zijn tegenstanders moe ten horen. Keurig uitgewerkt en fris van klank. De bekende fantasie over Ps. 42 3 en 5, waarvan de koralen staande werden meegezongen, besloot deze avond, waar op iedereen van verstaanbare muziek en een prachtig orgel heeft kunnen ge nieten. N.v.d.B. TONEEL VOOR DE KUNSTKRING Voor de tweede avond in dit seizoen van de Kunstkring N.V.V. is de toneelgroep Thalia te Rhenen geëngageerd, die onder regie van Hanns Berk de premiere van het blijspel in drie bedrijven „Mijn lieve schim" zal presenteren. Het stuk zal worden gespeeld op za terdagavond 11 november a.s. in het Ver- eniginsggebouw aan de Eikenlaan. SCHAAKNIEUWS Donderdag j.l. werd in de Ritmeester kantine de 8e ronde gespeeld voor de onderlinge competitie van de Veenen- daalse schaakvereniging. De uitslagen waren: J. W. Boelens C. Beijer10 G. Blankestijn J. Elenbaas Ve-Vs C. v. Genderen J. B. Griffioen V2-V2 F. Luchsinger W. C. H. v. Dam 01 L. Ebskamp H. Heikampafg. Tj. Schuurmans E. J. Kal ter 10 H. J. v. Aller G. Heikamp 0—1 C. ter Hogt C. Wijnberger 10 J. Alsema A. Blankespoor01 J. W. Boelens is nog ongeslagen en heeft de leiding met een grote voor sprong op J. de Vries en G. A. Blanke stijn. JAPANSE CAMERA SHOW Op dinsdag 14 en woensdag 15 november a.s. wordt er 's middags en 's avonds In de bovenzalen van hotel De Korenbeurs aan de Markt een Japanse camera show gehouden door de plaatselijke fotohandel Artifoto. Een en ander geschiedt in sa menwerking met verschillende importeurs. Er zal o.m. gedemonstreerd worden met een afdrukkastje en een vergrotingsappa raat, waarmee men tijdens het televisie kijken een afdruk- of vergroting kan ma ken die in 10 seconden klaar is. ORIENTATIERIT Zaterdag 11 november a.s. zal onder auspiciën van de motor- en automo bielclub Veenendaal een oriëntatierit worden gehouden voor auto's, scooters, motoren en bromfietsen. Start om 14.30 uur bij La Montagne; inschrijving vanaf een uur vóór de start in twee klassen. De lengte van de rit is ongeveer 62 km voor auto's enz. en ongeveer 47 km voor de brom fietsers. De Sint Nicolaasrit van de M.A.C. Veenendaal zal worden verre den op zaterdag 9 december a.s. GOEDE ANTI-HONGER-COLLECTE De Anti-Hongeractie heeft in Vee nendaal ruim 5000,gecollecteerd; een opmerkelijk goed resultaat vooral wanneer men de opbrengst van het vo rige jaar bekijkt, die ruim 2000,la ger lag. VEENENDAAL Eierenmarkt: Aanvoer 85.000 eieren. Prij zen van 12,50 tot 13,— voor de grote eieren en van 8,tot 11,voor de kleine eieren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 65 stuks. Prijzen van 45,tot 58,per stuk. Handel matig. DEMONSTRATIE IN LONDEN. Leden van het „Comité van 100" (de Britse anti-kernbom organisatie) hebben vorige week woensdagavond in Londen we derom gedemonstreerd tegen de Russische megaton-bom proeven: 's avonds trok een stoet demonstranten langs Kensington Palace Gardens, waar de Russische ambassade is gevestigd. Vele demonstranten plaatsten een flesje melk op de grond, waarop strookjes „gevaar - radioactief' waren geplakt om zo te betogen tegen de Jodinc 131 - bedreiging voor de melk tengevolge van de kernproeven. De toegang tot de Russische ambassade werd de demonstranten echter gewei gerd. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 10 no vember 1961 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 6 november 1961. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. Gemeente Rhenen De raad der gemeente Rhenen; gezien een op 16 sept. 1961 ingekomen verzoek van het bestuur der vereniging tot stich ting en instandhouding van een school met de Bijbel te Rhenen, waarin mede werking gevraagd wordt voor de aan schaffing van een tiental leerlingen-sets en een tiental stoelen voor het natuur- kundelokaal ten behoeve van de school voor u.l.o. aan de Larikslaan wegens uit breiding van het aantal leerlingen. gelet op het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 24 oktober j.l.; alsmede op artikel 72 en volgende der lager-onder- wijswet 1920; besluit: de gevraagde mede werking te verlenen. Vastgesteld in de openbare vergadering van 31 oktober 1961. L. Bosch v. Rosenthal, voorz. Th. v. d. Willik, secretaris malige Landstand en is ze geruime tijd ondergedoken geweest. In het geheim werd toen besloten de Stichting van de Landbouw op te richten als voorberei dingsorgaan om tot een Publiekrechter lijke Bedrijfsorganisatie (P.B.O.) te ko men. Dit werd gedaan door de organi saties van de boeren. Van regeringszijde werd, aldus spre ker, reeds in 1937 een „Voorontwerp Landbouwverordeningswet" gemaakt dat door bepaalde omstandigheden niet werd ingediend. In 1939 werd wel het ontwerp voor een wet, betreffende het verbindend verklaren van bedrijfsrege lingen ingediend. De bedoeling hiervan was dat de regering zou staan achter de doelstellingen van de organisaties. Door oorlogsomstandigheden is het ont werp niet in de Tweede Kamer behan deld. P. B. O. In het jaar 1950 kwam de wet op de P.B.O. tot stand waarbij de S.E.R. (So ciaal Economische Raad) het toporgaan van de P.B.O. werd. De Algemene Maatregel van Bestuur verscheen in het Staatsblad van 23 februari 1954, waarbij het Landbouwschap werd ingesteld. Volgens spreker heeft de S.E.R. in maart officieel bekendgemaakt, dat hij het voornemen had gunstig te adviseren over de instelling van het Landbouw schap en op 17 april werd officieel ad vies uitgebracht. De Algemene Maatregel van Bestuur is op 16 april 1954 vastgesteld. Alvorens deze maatregel in werking trad hebben de Kamerleden twee maanden de ge legenheid om de ministers vragen te stellen. Hiervan is volgens de heer Bik ker geen gebruik gerftaakt eh aan alle wettelijke voorschriften was ruim schoots voldaan. „Over de wettigheid van het Landbouwschap", aldus spreker „kan dus geen gerechte twijfel bestaan". HEFFING Uitvoerig ging de heer Bikker in op de heffingen van het Landbouwschap. Hierover zei hij o.m.: „Deze heffingen zijn billijker verdeeld dan in de tijd van de Stichting van de Landbouw, omdat ze nu meer gericht zijn naar ieders draagkracht. Het niet betalen van de heffingen is in strijd met de wet, daar het Landbouwschap een P.B.O. is, zoals een gemeente of Wa terschap. Bij wanbetaling kan het Landbouwschap dus overgaan tot exe cutie van inboedel of onroerende goe deren, hetgeen de laatste tijd helaas heeft moeten plaatsvinden". BESTUUR Het bestuur van het Landbouwschap bestaat uit 24 leden en een voorzitter. Iedere standorganisatye heeft hiervoor vier leden aangewezen en volgens de heer Bikker zijn er *x>k van de drie Landarbeidersoi'ganisaties tezamen 12 leden in het bestuur vertegenwoordigd. Voorts stond spreker uitvoerig stil bij de taak van het Landbouwschap. De voornaamste hiervan zijn, wel: het maandelijks overleg met de minister van Landbouw en Visserij, het prijsbeleid van de landbouw- produkten,de gezamenlijke abortus- bestrijding van het rundvee, etc. Iedere provincie heeft weer een ge westelijke raad vanhet Landbouw schap. Deze Gewestelijke Raad wordt in gelijke vorm samengesteld als het hoofdbestuur. Ook heeft het Landbouw schap een aantal landelijke vaste com missies, o.a. een Algemeen Technische voor belasting, boerderijbouw, interna tionale. aangelegenheden, ^grondgebruik, kleine boeren aangelegenheden enz. De heer Bikker besloot zijn lezing met te zeggen dat de kracht van het Landbouwschap wel in het feit ligt, dat één lichaam thans opkomt voor het be lang van de Nederlandse boerenstand. Met de eisen die het Landbouwschap stelt, wordt thans doop de regering goed rekening gehouden, aldus de mening van de heer Bikker. Na de pauze werden verschillende vragen aan de spreker gesteld, welke op duidelijke wijze werden beantwoord. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende voorzitter, de heer Hoogen- boom en de secretaris de heer Van 't Voort, met grote meerderheid van stemmen herkozen. Druk weekend voor politie (vervolg van pag. 1) RHENEN: Zondagavond is een rel over een geparkeerde auto in Rhenen beëindigd met een messteek. De heer C. had zijn auto geparkeerd in het K.E. Plantsoen achter de Waalbuurt, toen kinderen uit die buurt zijn auto belaagden. Toen hij één van die knapen van zijn auto duwde, ging de moeder van één van de kinde ren, mevrouw V. d. H. er zich mee be moeien. C. gooide toen eerst een ruit in bij zichzelf en daarna bij zijn buurvrouw, mevrouw V. d. H. Deze mengde de politie in de zaak. C. wefd op het politiebureau verhoord en kon daarna weer naar huis terugkeren. Toen hij thuis was, pakte hij een mes uit de keuken en liep daarmee de straat op. Een andere buurtbewoner, de heer A., die C. ontmoette, liep met zijn dijbeen in het mes. Dr. Almekinders ver leende de eerste hulp. A. werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch kon na gehol pen te zijn weer naar huis terugkeren. C. werd door de politie gepakt en werd tot maandagochtend in de cel opgesloten. Op de voormalige trambaan langs de Cuneralaan, waar nu een voet- en rij wielpad loopt, wandelden maandagmiddag twee dames, toen een paar mulo-scholie ren per rijwiel naderden. Beide dames gingen aan de kant lopen om de jongens te laten passeren. Alsof dit niet genoeg was, gaf één van de knapen mevrouw J. M. een duwtje met zijn schouder, waar door zij viel en zich verwondde aan een been. De politie was over dit gedrag zeer ontstemd en stelt een naarstig onderzoek in naar de dader. Een proces-verbaal zal worden opgemaakt. Het nieuws was zo vers, dat de naam nog niet eens bekend was, maar men verzekerde ons dat men daar binnen 24 uur wel achter zou zijn. Getuigen waren bereid inlichtingen te verstrekken. De accountant H. H. v. d. L. te Rhenen werd op verzoek van de fiscale recherche door de rijkspolitie Rhenen van z(jn bed gelicht en op transport gesteld naar Arn hem, waar h(j is opgesloten in het huis van bewaring aldaar. De Rhenenaar K., een „bevriende" re latie van de familie M. aan de Cuneralaan te Rhenen, heeft toen de familie M. niet thuis was ingebroken en een geldkistje meegenomen. Toen hij het had openge broken bleek er wel ritselend papier in te zitten maar geen bankpapier. K. werd door de politie aangehouden en legde een volledige bekentenis af. Hij is inmiddels weer op vrije voeten. Kinderen tussen drie en vijf jaar heb ben zaterdag in een Rhenense wijk een poesje van twee maanden oud In een plastic zak gestopt en begraven. En alsof dat nog niet voldoende was hebben de kinderen het diertje met een schop dood gestoken. Kinderen kunnen wreed zijn, dat is bekend. Maar hier ligt toch wel een ernstige opvoedkundige taak voor de ou ders om hun kroost liefde bij te brengen voor alles wat leeft. Naar verluidt komt het nogal eens voor dat men hele kleine kinderen laat toezien wanneer er dieren geslacht worden. Vooral dit laatste is Klaproosdag 1961 (vervolg van pag. 1) oorlog en bezetting zo'n grote plaats in ons denken innamen omdat vandaór de bevrijding moest komen. Deze invita ties worden verzonden door het „Klap rooscomité" - officiële Stichting Neder lands Oorlogsgraven Comité - dat deze bezoeken geheel bekostigt uit de op brengst van de Klaprooscollecte. Op het kantoor van de stichting, aan één der Amsterdamse grachten, kan men U precies vertellen dat 33.658 na bestaanden reeds in de gelegenheid werden gesteld om in ons land het graf van man, vader, zoon of broer te be zoeken. Maar men kan U daar óók vertellen van andere getallen: van de vele tienduizenden, die nog wachten op de uitnodiging. Rekent U zelf maar na: in ons land vonden op ruim vijfhon derd begraafplaatsen meer dan dertig duizend geallieerde militairen in de ja ren 1940 tot 1945 hun laatste rustplaats. 7.ij lieten meer dan honderdduizend na bestaanden achter Het is hun liefste wens eens te mo gen staan voor het graf van hem, die zij zo moeilijk kunnen missen. Of zij kunnen komen en zo ja, wanneer, hangt af van één collecte per jaar, de Klap rooscollecte die straks op en omstreeks 11 november weer wordt gehouden. Dan is het „Klaproosdag", de dag van Ne derlands nationale dankbaarheid aan hen die van ver kwamen en hier voor onze vrijheid de dood ingingen. Het gemiddelde bedrag, dat per Ne derlander voor dit prachtige doel wordt geschonken is niet hoog. Onze nationale dankbaarheid wordt - schrikt U niet! - per jaar gehonoreerd met twee cent per persoon. Twee cent per jaar voor de reis- en verblijfkosten in Nederland van meer dan honderdduizend mensen is in deze dure tijd niet veel. En zovelen wachten nog. Wachten, zoals wij eens vijf jaar verlangend hebben gewacht op de be vrijding, die door de dood van die meer dan dertig duizend en de rouw van die honderdduizenden is gekomen. Zij wachten al zestien jaar. Zou het niet goed zijn, wanneer wij - in onze tijd van welvaart en hoog conjunctuur - ons deze dingen eens goed realiseerden? En - wanneer ons de col lectebus met het klaproosembleem wordt voorgehouden - hieraan denkend het bedrag van onze gift zouden vast stellen? Want eigenlijk is het offer van meer dan dertigduizend jonge levens meer waard dan twee cent per jaar HUN DANK Het werk, dat het Klaprooscomité in ons land doet, is uniek in de hele we reld en heeft onder meer de grootste waardering van The British Legion, de grote Britse organisatie van oud-strij ders. Daarom nodigt deze organisatie 22 collectanten van de Klaprooscollecte - door loting aan te wijzen - uit om 5 dagen in Engeland door te brengen. Uit erkentelijkheid voor wat Nederland op Klaproosdag doet Freek van der Meer. (vervolg van pag. 1) van stoplichten en dat heeft voor mij verwarrend gewerkt. Ik meende eerst namelijk, dat de linkerbaan, die ik op gereden ben, een afzonderlijke weg was. Waarom hebt u het schikkings bedrag van 10.— eigenlijk niet be taald? wilde rechter v. d. Brand weten. Ik vond het erg veel, antwoordde verdachte. Integendeel, het is juist heel wei nig voor deze overtreding, corrigeerde de officier. Eigenlijk is het een veel te lage boete, maar omdat u de moeite ge nomen hebt helemaal uit Utrecht hier heen te komen, zal ik het voor ditmaal bij het voorgestelde transactiebedrag laten. Rechter v. d. Brand vonniste conform 10,of 2 dagen. G., vertegenwoordiger te Deventer, was in Veenendaal door een rood ver keerslicht gereden en hiervoor moest hij zich vrijdag voor het Wagenings kantongerecht verantwoorden. Ik was bezig de weg te zoeken en merkte het rode licht daardoor juist iets te laat op. Ik kwam pas over de streep tot stilstand, maar ben toen on middellijk teruggereden, vertelde ver dachte. Een politie-agent die aan de overkant van het kruispunt stond, had het al gezien en hij wenkte me bij hem te komen. Ik heb daarmee toen gewacht tot het licht voor me weer groen was. Er is u niet ten laste gelegd, dat u niet onmiddellijk aan zijn bevel ge hoor hebt gegeven, antwoordde de rechter, alleen dat u door een rood licht gereden bent. Eis en vonnis luidden daarna, con form het voorgestelde schikkingsbedrag 20,of 4 dagen. N., een 19-jarige Belgische student, die op het ogenblik in Bennekom woont, had in het donker gefietst zonder dat zijn koplicht brandde. Ik reed op de Generaal Foulkes- weg in Wageningen en was op weg naar de katholieke sociëteit. Ik was aan de late kant en reed daarom nogal hard. Waarschijnlijk is daardoor het lampje losgetrild. Eerder op de avond had het namelijk wel gebrand en ik kon het ook zo weer vastdraaien, zo betoogde N., toen hij vrijdag voor het Wagenings kantongerecht verscheen. 5,of 1 dag, eiste de officier. Dat is veel voor een student, zei verdachte met een bedenkelijk gezicht. Dat gaat van m'n eten af. Dan drinkt u in de sociëteit maar een biertje minder, adviseerde de offi cier, dat is gezonder. Vonnis conform. t 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk f woord meer 10 cent Te koop: glaskisten in alle maten, steeds voorradig bij Jansen „De Geerboer", Co- lijnstraat, Veenendaal. Te koop kinderwagen, kin derfietsjes en een oliekachel Hartman, Rembrandtpark 60. Veenendaal. Alle dagen tus sen 5 en 6 uur. Te koop 3 stel ramen z.g.a.n. met glas. Tevens V.W. luxe in z.g.st. G. v. Burken. Sta tionsstraat 50a, Veenendaal. Te koop 275 hennen, 9 weken, W.R. J. v. d. Haar. Taets van Amerongenweg 1, Renswoude. 8-weekse hennen te koop W. R. Tevens een grote beton nen drinkbak voor de koeien. Taets van Ame rongenweg 48. Renswoude. Te koop hennen W x R aan de leg. Cuneraweg 261, Ach- uiteraard volkomen uit den boze. De poli- terberg. tie en de dierenbescherming zijn in het hier gesignaleerde geval gekend, maar daar het leed al was geschied, stond men vrijwel machteloos. Het is te hopen, dat de ouderen en in dit geval de ouders van de betrokken kinderen, hun kroost ernstig zullen wijzen op het misdadige element in hun handelingen. N.C.V.B. AFD. RHENEN Dinsdagavond 14 nov. 1961 hoopt de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijkse ver gadering te houden in gebouw „Irene". Als spreekster zal mej. A. .S Vos uit Utrecht behandelen het onderwerp: Zo ben ik een goede gast en zo een goede gastvrouw. MUNITIE GEVONDEN Spelenderwijs vonden twee kinderen van 4 en 5 jaar een bus geweerkogels in hou- ook in deze jaargetijden het dierenpark Weekend-toeristen stromen naar Grebbeberg Nu de Nederlander in steeds toenemen de mate de beschikking krijgt over een automobiel, waar men in Amerika vóór de oorlog al aan toe was, blijft hij za terdags en zondags in herfst en winter niet meer thuis achter de kachel zitten. Op verschillende uitgaanspunten in ons land is dat al duidelijk merkbaar, onder andere in Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg. Vooral gedurende de laatste maanden stond de telefoon rood gloeiend om te informeren of het park ook gedu rende herfst en winter kan worden be zocht. Velen hebben nooit geweten dat zij Te koop een vaars, 11 nov. uitgeteld, 2jaar. t.b.c. vrij. Grebbeweg 13. Veenendaal. Te koop eetaardappelen, f 6.- per mud. H. J. v. d. Brink, Houweg 18. Eist Utr. Te koop wasmachine. Kas tanjelaan 23. Veenendaal. Te koop een oliehaard. Ferd. Bolstraat 34'. Veenendaal. Te koop wegens overcom pleet: 2 kolenhaarden, 1 keu kenkachel, 1 divan, enige klokken, 1 haardstoel met kussens, 2 leunstoelen, 2 nachtkastjes. Te bezichtigen donderdag. Julianastraat 11, Veenendaal. ders op het erf van de landbouwer D. Dirkse. Al jaren graven de kinderen hier en pas nu vonden ze deze munitie. Dinsdagmorgen werd de vondst door de Rijkspolitie opgehaald die verder de op ruimingsdienst in kennis zal stellen. SCHILDEREN SCHOOL MET DE BIJBEL Maandag 6 november is door gem. ar chitect Nes aanbesteed het schilderwerk voor de school met de Bijbel te Rens woude. De begroting was geraamd op 2407, Schildersbedrijf C. van de Kaa schreef in voor een bedrag van 2458,—, terwijl het schildersbedrijf Brunt inschreef voor een bedrag van 2470, kunnen bezichtigen. Er hangt een heel aparte sfeer. In het najaar kan men er ge nieten van de prachtigste herfsttinten, in de winter wanneer er bijvoorbeeld sneeuw ligt is die sfeer weer geheel anders, maar even romantisch. Bijna alle dieren zijn bij mooi vriezend weer buiten. Ook leeuwen, tijgers en zelfs olifanten, waarvan men het geheel niet zou ver wachten. Uiteraard behoeft het geen be toog. dat het schitterende aquarium on afhankelijk is van welke weersgesteldheid dan ook. En zo is het dus een typisch ver schijnsel van onze moderne tijd, dat ook buiten het hoog-toeristenseizoen, het vreemdelingenbezoek aan Grebbeberg en dierenpark, met die schitterende entou rages het hele jaar door zo bijzonder intensief blijft. SOLEX. Koopje. Wie is lief hebber voor mijn keurig on- derh. Solex. Luxe chroom uitvoering. Geheel compleet voor 165,Brieven onder nr. 1320 aan het bur. van dit blad. Werkster gevraagd voor hal ve dag per week. Fluiters straat 58. Veenendaal. (met stijging per maat) W Strakke rok /an wollen ruit- stof in de originele Schotse „Clan" ruit. Plissérok in mooie kwaliteit wol met po- lyester.Dubbele stolp plooi. Speciale najaarsprijs Gevraagd een werkster om winkel schoon te houden. l/t dag per week. Van Manen, Hoogstraat 17, Veenendaal. Gevraagd flinke werkster v. 3 ochtenden per week. Apo theek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal. Nette jongedame met ver schillende jaren kantoorer varing zoekt passende werk kring, liefst voor halve da gen. Brieven onder nr. 1322 aan het bur. van dit blad. Goed tehuis gezocht voor jong hondje. Westersingel 89*. Veenendaal. Goed tehuis gezocht voor jong poesje. Is zindelijk. Dr. de Visserstraat 3. Veenendaal Net beschaafd meisje, 22 jaar, zoekt vriendin. Brieven on der nr. 1321 aan het bur. v. d. blad. Aangeboden: winkelpand m. werkplaats en garage in Rhe nen. Gevraagd: nette woning in Rhenen of omg. Brieven onder nr. 1323 aan het bur. van dit blad. Hoogstraat 16 - Veenendaal Telefoon 2032 Voetbalschoenen v.a. 14,25, rolschaatsen 19,95; scheenbe schermers 1.40. Gazenbeek's U.S.A. Hal. Holleweg 32. tel. 3662. Veenendaal. Uw St. Nicolaasfeest ge slaagd, als ARTIFOTO uw filmprogramma verzorgt. Spe ciaal voor verenigingen. Hoofdstraat 84. Tel. 2289. Veenendaal. Huur voor een feestje en feesten een leuk filmpro gramma bij Artifoto, zowel met als zonder geluid. Hoofd straat 84. Tel. 2289. Veenen daal. Lederen kleding? daarvoor naar de U.S.A. Hal. Alles uit eigen atelier, met schrifte lijke garantie. Gazenbeek's U.S.A. Hal. Holleweg 32, Tel. 3662. Lederen wanten f 14,90. brom fietsbroeken 16,50, brom- fietsjack's met teddyvoering 49,50, Geitenwollen sokken v.a. 3.45. Gazenbeek's U.S.A. Hal, Holleweg 32, Veenen daal. Huize „De Hoek", Spoorlaan. hoek Sparrelaan. Zaalver huur. Tel. 3557. Fietscapen 6,50, regenbroe ken 7,50; regenjasjes 15,50. regenjassen 19.50. im. lede ren jassen 34.50. Gazen beek's U.S.A. Hal, Holleweg 32, Veenendaal. Ladders en trappen voor schilders, elektriclëns en loodgieters in alle lengten, direkt uit voorraad bij Zim merman Zn.. Sandbrink- straat 1. Tel. 2261 te Veenen daal.

De Vallei | 1961 | | pagina 2