,1 O AUH EROPERT Setter S et Veel lof en geschenken voor een hechte eenheid: Het Ritmeestermannenkoor Verrassende presentatie van „Thalia" Bouwplannen Sporthal in nieuw stadium ARAM Dipo, de donkere dwerg H. JONKER Borden 100 ct. Servies borden 100 ct. 139 ct. Italiaanse pop 249 ct. Thee servies -17,95 79 ct. Uitnodiging D.A.F. SHOW PANTY-NYLONS N.S.V.S. neemt nieuw terrein in gebruik GLANSROL VAN ALI v. d. BERG V.S.W.-toneelgroep brengt „Zijn Afgod" AMERONGEN ELST Broderie B.H.'s Luchtvaart vliegt zichzelf voorbij U kunt het toch niet afschreeuwen ONDERGOED Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren werden de grootste vergeten. THEEPOTTEN THEEPOT KOP EN SCHOTEL Hendrikje Swagcrs-van Laar Gelegenheid tot proefrit GARAGE „DE KLOMP" Elegante nylons, die van. boven dóórgaan in een aansluitend (óndoorzichtig) mousse-nylon broekje. Dus panty en nylons aan-elkaar- vast! Geen koude- zone meer, geen step-in nodigl In de nieuwe noten kleuren Almonda, Castagna en Wa'notta Fa. Jac. van Schuppen Textielhandel Turkesteen Nellestijn's Textielhandel Fa. G. J. van de Brink De herdenking van het vjjf en twintig jarig bestaan van het Ritmeestermannen koor is zaterdagmiddag j.l. ingezet met een receptie van het bestuur van de jubilerende Ritmeesterzangers in de nieuwe kantine van de Ritmeester sigaren fabrieken. Tegelyk met hun bestuur recipieerden ook acht leden, die vanaf de oprichting, dus vyf en twintig jaar onafgebroken deel uitmaken van het koor. Deze jubilarissen waren de penningmeester, de heer J. Roelof sen en de heren: C. de Koning; C. Wessels; W. Dijkstra; M. de Graaf; D. van Dyk; J. J. Spronk en C. Raars. Zij allen kregen uit handen van het hoofdbestuurslid van het Kon. Ned. Zangersverbond, de heer Bute, een oorkonde en een insigne. De receptie werd druk bezocht en be stuur en jubilarissen moesten temidden van vele bloemstukken een groot aantal handen schudden van afgevaardigden van andere zangverenigingen, waar onder „De Veenzangers" en het Vee- nendaals dameskoor, plaatselijke mu ziekverenigingen, de wethouders Ant. de Ruiter, C. N. van Kuijk en Joh. van Hardeveld, leden van de directie, oud burgemeester en mevrouw Bakker, fa- briekscommissie en vertegenwoordigers van andere Ritmeesterclubs en -vereni gingen. Bij monde van de heer F. H. van Schuppen sprak de directie zijn verheu ging uit over het jubileum van het koor. De heer Van Schuppen noemde het een goed verschijnsel, dat een bedrijf ver enigingen en clubs van eigen personeel heeft, dit bevordert de binding tussen de personeelsleden. Een zangvereniging is wel helemaal een voordeelpuntje voor een bedrijf; mensen die zingen staan bekend als opgewekte mensen en daar aan hebben we behoefte in deze tijd. Apart noemde de heer Van Schuppen - en roemde de kwaliteiten van - de leden van het dagelijks bestuur. Dank bracht hij ook de dirigent, de heer Nic. Grandiek, een man die het koor op de juiste manier weet te leiden met niet te veel en niet te weinig discipline. Ook de acht jubilarissen kregen een apart woord van de heer Van Schuppen; hij hoopte dat hij het nog vele malen Na ruim tweeënhalf jaar behelpen met een ander terrein, neemt de zater dagmiddagvereniging NSVS van de Leidsche Wolspinnerij N.V., a.s. zater dagmiddag een geheel nieuw voetbal veld in gebruik. Ter gelegenheid hier van wordt een wedstrijd gespeeld tus sen een combinatie van GVVVVRC en het Tielse TEC. Het nieuwe voetbalveld is achter de fabriek gelegen in de buurt van de Sparrenlaan. Voor de officiële opening zijn tal van autoriteiten uitgenodigd, o.w. het gemeentebestuur van Veenen- daal. De aftrap zal hoogstwaarschijn lijk geschieden door de direkteur van het bedrijf, de heer G. H. Verhoef. Na afloop van de wedstrijd wordt in de kantine van het bedrijf een receptie gehouden. De aanvang van de wedstrijd is bepaald op half drie. mocht beleven dat het koor mensen in zijn gelederen telt, die vijfentwintig jaar lid zijn. De dank van de directie werd onder streept met de aanbieding van een en veloppe met inhoud. Uit de dames van de leden had zich een comité gevormd, dat ter receptie een zeer waardevol geschenk aanbood, namelijk voor alle heren een zogenaam de muziekportefeuille met opdruk in goud. Mevr. Van de Kraats bood het cadeau namens de dames aan en zei dat dit geschenk was bedoeld als blijk van waardering voor al het goede en plezie rige dat de echtgenoten aan het koor hadden beleefd. Zij hoopte, dat dit ge schenk tot de bevordering van de schone mannenzang zou bijdragen. Een hechte eenheid noemde het hoofdbestuurslid van hetKon. Ned. Zangersverbond, de heer Bute, het Rit meesterkoor, waarvan de leden hebben getoond te kunnen geven en nemen. Ook de dieptepunten hebben zij met élan genomen. De acht jubilarissen waren volgens de heer Bute hiervan het sprekende be wijs. Hij bracht ook de persoonlijke ge lukwensen van de verhinderde ver bondsvoorzitter, de heer Janmaat, over en besloot met een kleine variant op een bekende Ritmeesterslogan „Zo zin gen Ritmeesters, dat bewijst hun klasse" De tolk van het gewest Utrecht van het zangersverbond was de heer De Leur. Hij had het koor leren kennen als één van de actiefste verenigingen in het gewest. De jubilarissen noemde hij de steunpilaren van het koor. Een der gelijk lang lidmaatschap is niet zo moeilijk als er uitsluitend voorspoed is, maar er zijn ook tijden van tegenspoed geweest en dan, aldus spreker, kwamen deze mensen naar voren. Verscheidenen lieten hun gelukwen sen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud en het was de voorzitter van de Ritmeesterzangers, de heer W. Lucas, die hiervoor en voor de belang stelling zijn welgemeende dank uit sprak. We maken momenteel een tijd door, aldus de heer Lucas, waarin de cultuur - en speciaal de zangcultuur - ernstig in gevaar komt. Wij zijn in Nederland arm aan cultuurbezit en daarom is het zo buitengewoon heerlijk dat men een verbond heeft waarin men elkaar leert kennen als zangers-vrienden. De dames noemde de heer Lucas een grote steun voor het koor en het ge schenk een symbool van de opofferings gezindheid van de echtgenoten van de leden. Op de receptie volgde zaterdagavond de jaarlijkse algemene ledenvergadering van het koor, die op enigszins feestelijke wijze passeerde, terwijl dan op 23 nov. a.s. het jubileumconcert zal plaats vin den. JEUGDAPPEL A.s. zondagavond 19 nov. zal er in de „Petrakerk" weer een jeugdappel gehou den worden. In deze dienst zal spreken ds. G. Lug- tigheid uit Maarn, over het onderwerp „Wat verwacht je vaO de toekomst". De soliste voor èeV.e avond is mevr. Kippersluijs (alt) welke onder meer en kele negro-spirituals zal zingen. De muzikale leiding is weer in handen van de heer Bob v. §tempvoort. Toen de ongetwijfeld „Lieve schim" j.l. zaterdagavond een dronk uitbracht op alle schimmen, leek het dat er meer schimmen dan levende mensen in de zaal aanwezig waren, bij de tweede ontspanningsavond van de NVV-Kunstkring. liet optredende gezelschap, de toneelvereniging „Thalia" uit Rhenen, scheen daar overigens weinig last van te ondervinden. Onder de, in Veenendaal zo langzamer hand bekend geworden, bekwame leiding van de heer Hanns Berk, bracht voor noemde toneelvereniging het blijspel „Mijn lieve schim" van Jacques Deval, ten tonele naar een vertaling van Elsa den Hertog. Wanneer we de moeilijkheden in het oog houden waarmee het bestuur van de Kunstkring te kampen heeft, om stand te houden in dit t.v.-tijdperk, dan mogen wij zeggen dat de keuze van stuk en gezelschap zeker geen slechte greep is geweest. Eerst wat moeilijk op gang komend, bracht deze amateurgroep een frisse ontspanningsavond, die veel lichter ver teerbaar was dan de slakken die Patrice Voise (goed gespeeld cloor Hanns Berk) kennelijk wat zwaar op de maag lagen. De intrige was zeker met nieuw te noe men. Een huwelijk, negen jaar oud, dreigt stuk te lopen op een aantrekke lijke secretaresse, Alix Armitage (voor treffelijk ten tonele gevoerd door Ali v. d. Berg). Irene Voise (de rol waarin Lo Veenstra niet de hoogte bereikte die wij van haar gewend zijn, werd overi gens goed vertolkt) de vrouw van Pa trice gaat op reis, om haar man niet in de weg te staan en om haar eigen ver driet te verzachten. Het schip, waarop zij passage geboekt heeft, vergaat met man en muis. Daar zij haar kamenier ster op haar papieren laat inschepen, terwijl zij zelf terugkeert om voor haar man te vechten, meent iedereen aan vankelijk dat zij één der slachtoffers is. Zij keert echter terug bij tante Olga Voise (gespeeld door de pas gedeeltelijk van een val herstelde Cor v. d. Berg, in een geloofwaardige vertolking) om samen een plan te beramen cm Patrice terug te brengen in de armen van Irene. Een gelukkige bijk&mstigheid is, dat Patrice met zijn secretaresse zijn intrek nam bij tante Olga. Met behulp van een geheime deur en voor schim spelend, gelukt het haar ondanks de ontmaske ring door Alix, Patrice terug te winnen en hem te doen verklaren dat hij niets om zijn secretaresse geeft. Alix geeft zich gewonnen en ruimt het veld. Een (door Ge de Jager wat zwak ge speelde) huisvriend, dokter Juliën Bira- que, hielp met raad en daad mee in al deze verwikkelingen. In de bijrollen van dienstmeisje en statige butler zagen we niet onverdien stelijk spelend, resp. Thérèse (Joke Bayens) en Frangois (Wim de Ruiter). Gezien het mooje en doeltreffende decor, de opvallend goede costuums en niet te vergeten hét enthousiaste en aantrekkelijke spel t van de toneelgroep „Thalia", gaf deze avond een aantrek kelijke ontspanning. :Het aanwezige pu bliek dankte met een hartelijk en lang durig applaus. Ongetwijfeld zal de NVV-Kunstkring in staat blijken te jzijn een plaats te blijven innemen in net culturele leven van Veenendaal. Gisteravond werd het zelfde stuk in Rhenen opgevoerd. De plannen tot oprichting van een Sporthal in Veenendaal door de Fabrikanten Vereniging, schij nen in een nieuw stadium geko men te zijn. Verschillende plaat selijke verenigingen hebben nl. een brief gekregen naar aanleiding van de door hun gewenste speel ruimte in de nji^uw te bouwen sporthal. Bovendien zaj binnenkort op initiatief van b. en w. een bijeen komst gehouden worden met ver tegenwoordigers van alle sport verenigingen om te komen tot op richting van een Sportraad. In ons blad van a.s. vrijdag hopen wij hierop uitvoeriger terug te komen. OLIEBOLLEN-AKTIE VAN PADVINDSTERS Om de nodige financiën by elkaar te krygen voor de zeer dringende herstel werkzaamheden aan het Clubhuis, hou den de padvindsters en kabouters van de VEEN-grocp a.s. zaterdagmiddag in Vee nendaal een olie-bollcnaktie. Er zal ook een kraam op de markt voor de verkoop ingericht worden. Méér nieuws over deze aktie wordt in onze vrij dag-editie geplaatst. LEZING VAN „PHILADELPHIA" Op uitnodiging van de Prot. Chr. Ver. van Ouders en Vrienden van het Gehan dicapte Kind „Philadelphia", komt Dr. J. Veerman, geneesheer-direkteur van Groot Schuylenburg te Apeldoorn, a.s. donder dagavond 16 november in gebouw Eltheto een lezing houden. Het onderwerp voor deze avond is „Oorzaken en achtergrond van de Geesteszwakke." (34) Een ogenblik dacht Aram, dat zijn gastheer hem zou aanvliegen. Hij zag de aderen op diens voorhoofd zwellen en de blik van haat en woede in de donkere ogen van de ander. Hij betreurde nu zijn onhoffelijke uitbarsting, doch voor hij iets kon zeg gen, had Akbar zijn zelfbeheersing reeds weer terug gekregen. „Hoewel ik mij zeer gelukkig zou gevoe len als Kiruna een man als gij zijt, tot echtgenoot zou krijgen, is het allerminst mijn bedoeling, u er gens toe te dwingen!" zei hij met een glimlach, waaruit alle dreiging verdwenen was, „Niets staat uw vertrek in de weg! Zodra uw schildknaap vol doende hersteld is, zal ik zorgen dat er aan de kust een schip voor u gereed ligt, waarmee ge naar uw land kunt terugkeren!" Op dat ogenblik trad Kiruna binnen. Abkar stond op. „Ge moet mij thans ver ontschuldigen", sprak hij, „doch belangrijke zaken vergen mijn aanwezigheid elders! Misschien wil Kiruna u de paleistuinen laten zien en daarna ver wacht ik u aan de maaltijd!" Hij verwijderde zich en zodra hij de troonzaal had verlaten, veranderde zijn gelaat. Er kwam een sombere gloed in zïjn ogen en terwijl hij zich door de gangen Jspoedde, mompel de hij in zichzelf: „Wij zullen eens zien, of gij niet wilt meedoen, heer Aram!" De heerser begaf zich regelrecht naar de vertrekken van Dipo en even later waren de beide mannén in een fluisterend ge sprek gewikkeld. i (Wordt vervolgd) Het toneelgezelschap van de Kon. VSW brengt op vrijdagavond 17 en za terdag 18 november in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan het toneel spel in drie bedrijven „Zijn afgod" on der regie van Hanns Berk. Het VSW-gezelschap is ditmaal van de traditionele weg afgeweken door ieder jaar blijspelen op te voeren en heeft nu een vrij ernstig stuk ingestu deerd. De handeling vindt plaats in de studeerkamer van Sir Robert Rawleys landhuis in de Vallei van Aveion in Engeland. Dit is een welgestelde indu strieel, die in de oorlog blind geworden is. Zijn zoon uit het eerste huwelijk was een beroemd voetballer en is volgens berichten uit het leger, gesneuveld. De blinde vader - een man die zijn zin in alles doordrijft - beschouwd zijn over leden zoon als een afgod, temeer daar hij voor het vaderland gevallen is. Hij wil ter zijner ere een sportpaviljoen bouwen en dit naar zijn zoon vernoe men. Dit besluit brengt allerlei verwik kelingen met zich mee, welke zich naar mate het stuk naar het eind loopt, toe spitsen. Het slot is een dramatische ontmoeting, zodat er in dit stuk geen happy-end voorkomt. MILJOENENORDER VOOR V'DAALSE BOUW MIJ Aan de N.V. Bouwmaatschappij Van Eist te Veenendaal is opdracht verleend tot de bouw van 74 galerij woningen met bergingen aan de Prinses Margrietlaan te Zeist, ten behoeve van de woning bouwvereniging „Gerodcrp" te Zeist. Deze bouw zal geschieden onder aus piciën van de gemeente Zeist; de aan- neemsom bedraagt 1.101.000, Zoals bekend is dit bouwbedrijf thans bezig met de bouw van een drietal bouwblokken in de „Schrijverswijk" voor Patrimoniums Bouwvereniging te Veenendaal, terwijl met een vierde blok voor dezelfde bouwvereniging binnen kort zal werden begonnen. ANJERCOLLECTE Door bepaalde omstandigheden was het niet mogelijk in Amerongen omstreeks de verjaardag van Prins Bernhard de zo be kende Anjercollecte te houden. Besloten werd om deze collecte nu te houden in de week van 20-25 november a.s., dus volgen de week. Het doel van het Prins Bern- hardfonds is het bevorderen van de zelf werkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van weténschap, kunst en cultuur. Zij doet dit o.a. door het verle nen van aanmoedigende bijdragen aan vereigingen, instellingen en personen, werkzaam op cultureel gebied. Zoals be kend kreeg de collecte dit jaar een bij zonder tintje doordat de ere-voorzitter Prins Bernhard der Nederlanden zijn 50ste verjaardag vierde. Vorige jaren lag de op brengst verre boven het provinciaal ge middelde in 1060 zelfs op 1 na het hoogste per inwoner. Dit jaar worden er mooie fotokaarten in kleur beschikbaar gesteld waarop Prins Bernhard is afgebeeld met zijn lievelings hond. De burgemeester van Amerongen doet een dringend beroep op de inwoners deze collecte toch goed te gedenken, ondanks het late tijdstip. Laten wij proberen dit jaar helemaal bovenaan te komen. LEZING MET LICHTBEELDEN BIJ OUDERVERENINGING O.L. Maandagavond werd er in het gym nastieklokaal van de o.l. school een avond gegeven voor de leden van de oudervereniging van de openbare lagere school te Eist. De avond werd geopend door de voorzitter der vereniging, de heer Bor, die de aanwezigen welkom heette en in het bijzonder wel de heer Lode van Gent uit Utrecht. De heer Lode van Gent hield een le zing met lichtbeelden over donker Afrika in casu de Congo. De aangename causeur, die de heer Van Gent is, nam de aanwezigen mee op reis door de oer wouden van de Congo en liet prachtige natuuropnamen zien van dit zwarte werelddeel. Voor de pauze sprak de heer Van Gent over de natuur, de wilde dieren en de pygmeën. Na de koffie ging het in hoofdzaak over de verschil lende negerstammen in dit werelddeel en de kunstzinnige uitingen van de negers. Prachtige kunstvoorwerpen van deze uiterst primitieve mensen konden worden vertoond. Al met al was het een prachtige en leerzame avond. DE RIJNKANTERS BAKTEN OLIEBOLLEN Zaterdag hebben leden van de Elstcrse wandelsportvereniging ,De Rijnkanters' oliebollen gebakken ter versteviging van hun uniform- en reisfonds. En dat de bollen bij de Elsterse be volking in de smaak vielen bewijst wel het feit dat men 's nachts om vier uur begon met bakken en dat men 's avonds om zes uur nog bezig was. Met vier man stond men aanhoudend achter de twee grote bakpannen, terwijl een grote ploeg leden van De Rijnkanters de bol len huis aan huis verkocht. Een schuur van de heer H. Henzen aan de Schoolweg diende tot bakkerij, alwaar de gehele zaterdag een gezellige drukte heerste en tot wijd in de omtrek kon men ruiken dat men daar dit oud- Hollandse gerecht aan het bakken was. r' DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES PRACHTIGE van f 5.95 nu voor f 3.95 MANUFACTUREN BEDOEN&LEDIKANTEM "«uw* GORTSTR.39 (vervolg van pag. 1) SANERING De slagader voor vrijwel alle grote maatschappijen is het vervoer op de Noordatlantische routes, de verbindin gen tussen de Verenigde Staten en Europa. Er zijn echter maar liefst zeventien firma's, welke op deze lucht- routes een lijndienst met straalvlieg tuigen onderhouden, zij het dan wel met soms de allergrootste moeite. Geen wonder, dat de toestellen dit jaar nog slechts (gemiddeld) voor de helft kon den worden volgeboekt, terwijl men daar vorig jaar nog voor zeventig pro cent in slaagde. De maatschappijen heb ben als razenden straalvliegtuigen (mil joenen guldens per stuk) gekocht. Ze kunnen deze nu niet gebruiken. Meestal werd het aankoopmotief meer geleid door chauvinisme, trots en jaloezie dan door gezonde concurrentie. Een krachtige sanering lijkt de enige oplossing. Maar de tijd schiet voort, sneller neg dan de snelste straaljager. Men heeft geen rust om de zaak eens nuchter te bekijken en desnoods van de grond af aan opnieuw op te bouwen. Over vijf of tien jaren komen de super sonische toestellen, welke in twee uren van New York naar Londen vliegen. De maatschappijen zullen weer nauw keurig op elkaar letten en zodra de BOAC een bestelling doet kunnen KLM, Pan American en al de anderen, naar zij menen, niet achter blijven. Ook al heeft niemand er in feite het geld voor. REALISME Men kan zich afvragen of over vijf jaren de straalvliegtuigen van nu ook in goede conditie tussen de mottenbal- len staan. Het is beslist niet onwaar schijnlijk. Ieder straalvliegtuig kost nu per vlieguur vijfduizend gulden. De nieuwe supersonische toestellen vragen nog veel meer geld. Dat kan alleen op gebracht worden door financieel sterke luchtmachtgroeperingen. Nu al zoeken steeds meer maatschappijen eikaars steun. Het vergt veel realisme om deze weg te volgen. Chauvinisme en luchtvaart zijn, zeker in Nederland, historisch met elkaar vergroeid. Maar men zal een veer moeten laten cm tenminste de vleugel in stand te kunnen houden. Onze eigen KLM weet dat ook. Er zijn onderhandelingen aan de gang met an dere luchtvaartmaatschappijen over een nauwere onderlinge samenwerking. Dat getuigt van zin voor de realiteit. Men had niets anders verwacht bij nuchtere Nederlanders, die, wat dat betreft, ook een historische reputatie hebben. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw arti kelen onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat ,De Vallei' te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplage. HOLLANDIA MEISJESKOOR NAAR ROTTERDAM Het Hollandia Trico Meisjeskoor treedt donderdagavond 16 nov. a.s. op in Rotterdam. Dit op uitnodiging van de chr. jeugdvereniging „De Jonge Goarde", één van de grootste jeugdbe wegingen in Rotterdam, die het 15-jarig bestaan herdenkt. Het is overigens niet voor de eerste maal dat het Meisjeskoor in kontakt komt met genoemde vereniging. Vorig jaar namelijk traden beide verenigingen gezamenlijk op in Duitsland, waaraan de kranten in het Ruhrgebied bijzonder veel aandacht hebben geschonken. Bo vendien verzorgde de NCRV een recht streekse reportage van deze buitenland se uitvoering. ONGEWONE VONDST Spelende kinderen hebben zondagmid dag in de spoorsloot langs de Parallelweg tubes met poeder en pillen gevonden. De politie heeft het goedje opgehaald om ge vaar bij gebruik te voorkomen. VALSE NAAM OPGEGEVEN Doordat de jongeman W. uit Scherpen- zeel j.l. maandag bij een verkeersovertre ding een valse naam opgaf, werd hij voor een nader verhoor naar het bureau over gebracht. Na enige tijd ingesloten ge weest te zijn bekende hij vlot. BENOEMING Onze plaatsgenoot, dierenarts B. S. Kal- ma, is met ingang van 1 januari 1962 be noemd tot direkteur van de Gemeentelijke Keuringsdienst van vee en vlees en het Openbare slachthuis te Raalte. KOSTGANGER SPOORLOOS De kostganger K., afkomstig uit Duits land en werkzaam op één der plaatselij ke bedrijven, is met medeneming van 200,en een scheerapparaat van zijn kostbaas, spoorloos verdwenen. Men ver moedt dat hij teruggekeerd is naar de Heimat. BROMFIETS GESTOLEN De heer v. d. K. uit Ede heeft aangifte gedaan van vermissing van zijn bromfiets die hij zondagavond achter een woning aan de Buurtlaan-W had neergezet. Het vervoermiddel is nog niet terecht. AANRIJDING BIJ VOP Bij de voetgangersoversteekplaats on der aan de Markt deed zich zaterdagmor gen tegen tien uur een aanrijding voor, waardoor materiële schade ontstond. De bestuurder van een bestelauto, v.d. L. uit Kesteren, stopte voor voetgangers. Van D. die achter hem reed zag dit te laat en botste tegen zijn voorganger op. De schade werd onderling geregeld. MAC-RIT MET VEEL VALSTRIKJES De heren J. Boers en H. v. d. Veer hadden de oriëntatierit, die zaterdagmid dag j.l. door de motor- en autoclub „Vee nendaal" werd gehouden gelardeerd met verschillende valstrikjes en hierdoor kwam het dan waarschijnlijk dat geen der deelnemers met 'n blanco strafpun- tenlijst aan de finish arriveerde. Niette min hebben de beide uitzetters plezier van hun werk gehad want het was een prettige rit via Rhenen, Kesteren, Ochten Echteld en Veenendaal. De lengte was 47 km, voor de bromfietsen en 62 km. voor de andere voertuigen, terwijl werd deelgenomen met auto's, motoren, scoo ters, en bromfietsen. Deelneming was mogelijk in twee klas sen, klasse A voor de wedstrijdrijders met een gemiddelde snelheid van 3'5 km per uur voor auto's, motoren en scooters en voor de bromfietsers 22 km per uur. De toerrijders konden het wat langza mer aan doen met resp. 27 en 18 km per uur. De uitslagen waren: auto's A klasse: 1 H. C. Buijs, Veenendaal, 58 str.pnt.; 2 C. Drost, Veenendaal (72); 3 A. van de Kraats Veenendaal (117) en 4 A. Boers, Veenen daal (118). Auto's B-klasse: 1 J. Bannink, Amers foort (147). Motoren A-klasse 1 J. van 't Veen, Vee nendaal (58). Motoren B-klasse: 1 G. v. d. Kraats, Veenendaal (168) en 2 J. D. van Viegen, Veenendaal (198). Bromfietsen A-klasse: 1 A. Slemmers, Veenendaal (10), 2 G. van 't Voort, Vee nendaal (119) en 3 A. Angelen, Veenen daal (120). Bromfietsen B-klasse: 1 G. van Enge lenburg, Veenendaal (113) en 2 H. Brou wers, Veenendaal (115). Na deze rit volgt op zaterdag 9 decem ber a.s. de jaarlijkse Sint Nicolaasrit. VOOR VDC I VIEL HET WEER MEE Maandag j.l. speelde VDC I tegen UDG II in het „Trefpunt". Werd vorig jaar gelijk spel gespeeld deze keer kon VDC I met de overwinning gaan strijken. Persoonlijke uitslagen waren alsvolgt: V.D.C. I U.D.G. II H. v. d. Brandhof K. Benschop 20 E. de Kleuver L. Smit 02 H. v. Beek B. v. Hal 2—0 H. Edink G. Huizinga20 W. Hor H. Geurtsen 2—0 J. Roks R. Kreijtemeier11 D. Bouman G. Pitlo 02 A. Keijman W. Broekman 02 W. de Gooijer J. Thunissen 0—2 B. Valkenburg A. Sluijs20 11—9 De winter nadert en U denkt aan heerlijk warm Jansen Tilanus en Ti- ma, de beste kwalitei ten voor minder geld. InWOL, HALFWOL en DRALON. Flanellen hemden; hem den met mouw; borst rokken in zware kwali teit; lange onderbroe ken; ook korte half wol-< len onderbroeken. Ge makkelijk en warm zijn de 4 heren onderbroe ken, 4,95 per stuk, ma ten 5 en 6. DRALON DIRECTOIRS 4,25 CAMISOLES 4,95 zo warm pis wol en licht als een veer. Dubbel gebreide DIRECTOIRES met elastiek in boord en - pijp. lieren SPORTBROEKEN 1,49 Heren SINGLETS 1,49 in de maten 4. 5, 6 en 7. CAMISOLES voor meisjes van 11 tot 16 jaar 98 cent zolang de voorraad strekt. TEXTIELHUIS Adr. van Ostadelaan 31 Donderdag 16 november heropenen wij onze zaak en brengen voor deze gelegen heid vele extra koopjes o.a. de goede Maastrichtse graniet borden, normale maat, crêmé, 3 stuks voor met groene rand, 2 voor Maximaal 6 stuks per klant. goed model, met decor, inhoud 0,9 liter. Voor St. Nicolaas 'n leuke 35 cm, met slaap- en schelmogen, gekapt haar en geheel gekleed. Zegt mama, nu 290 ct. Maastrichtse decor boeren bont. 15-delig, fijn porcelein, met fraai Engels roosde- modern decor, pri ma porcelein. Voor St. Nicolafts vindt U in onze afdeling speelgoed, luxe en huishoudelijke ar tikelen een enorme sortering. Doet Uw inkopen zoveel mogelijk in de ochtend uren, ons vakkundig personeel kan U dan zonodig met advies van dienst zijn. Voor al püfe H Fij Hoofdstraat 7 Uw inkopen is en gj® J|?| |f Ë'fi, VEENENDAAL blijft het: naar I 1^ Is® Bi Telefoon 3103 FAMILIEBERICHTEN DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan Dr. van Ommeren, zuster Terweij en vooral aan de familie A. Hensen, Franseweg 7, voor de medische hulp en verzorging tijdens de langdurige ziekte en overlijden van mijn lieve vrouw en onze moeder Namens de familie P. C. Swagers Eist (Utr.) Franseweg 14 tot het bijwonen van onze personenwagens. In gebouw „Eltheto" Fluitersstraat - Veenendaal. 17 november van 10-22 uur 18 noyember van 10-20 uur Uw bezoek wordt op hoge prijs gesteld. DE KLOMP Kies uw Setier Set panty-nylons bij: Gortstraat 39 - Veenendaal Hoogstraat 26 - Veenendaal Nieuwe Veenendaalseweg 33 - Rhenen Franseweg 80 - Eist (U.)

De Vallei | 1961 | | pagina 2