Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Fabrikantenvereniging wil behoefte peilen van sportminnend Veenendaal levertraan en vitamine Drogisterij TAK In principe: een NIEUWE sporthal Vanavond wordt verlichting ontstoken WAAR IS DE VALLEI-RIKS? ELST Panter huldigde zilveren jubilarissen Agenda WINKELS OPEN! AMERONGEN Bejaardencentrum „De Ridderhof' te Amererongen officieel geopend EDERVEEN Raad van Renswoude in spoedvergadering bijeen OVERBERG ACHTERBERG 35e jaargang VRIJDAG 17 NOVEMBER 1961 Nr. 91 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel fc WAARDE 37,50! AK 487653 Wederopbouw Tolten „BLUE DIAMONDS" komen naar Veenendaal MARKTBERICHTEN Waarnemend burgemeester: „Hier is op fantastische manier gewerkt!" Opening Ds. MOLENAAR AAN HARTVERLAMMING OVERLEDEN Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER &etzcruiJ>aie DAMES- ió weer tijd! Rcdaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktic: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worderi opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De nieuwe sporthal - het zorgenkind van gemeen te en Fabrikantenvereniging Veenendaal - schijnt nieuw leven ingeblazen te zijn. Vanaf het moment dat bekend werd dat de Fabrikantenvereniging het initiatief genomen had tot het bouwen van een moderne sporthal - dit was in maart van het vo rige jaar - is er veel gediscussieerd, gedebatteerd, voorgesteld maar er kwam niets concreets uit de bus. Zelfs niet toen Dick van Rijn in zijn radio- sportpraatje heel Nederland verkondigde dat het particulier initiatief in Veenendaal zegevierde en er op korte termijn een grote, moderne sporthal zou verrijzen. Zo snel als dit initiatief in de open baarheid kwam, zo snel leek het ogenschijnlijk weer in de doofpot gestopt te zijn, doch achter de schermen werd nog steeds aan de nieuwe sport hal gewerkt. Dit kwam o.m. tot uiting toen enige dagen geleden verschillende verenigingen in Vee nendaal een schrijven ontvingen waarin gevraagd werd welke behoefte er bij de betreffende vereni gingen aan een sporthal bestaat. Het officiële communique van de Fa brikantenvereniging luidde vorig jaar: „Het plan om te bouwen is zeer serieus omdat het bestuur van mening is dat op het gebied van de sportbeoefening en de daarbij behorende accommodatie in Veenendaal grote achterstand be staat. Er worden met verschillende in stanties reeds informatieve besprekin gen gevoerd, zodat aan dit alleszins lof waardig initiatief ongetwijfeld binnen kort een Gmlijnde vorm gegeven kan worden." Door allerlei omstandigheden is dit Vanavond om precies acht uur zal de burgemeester van Veenen daal op het bordes van het ge meentehuis in de Hoofdstraat de St. Nicolaasaktie van de Veenen- daalse Winkeliersvereniging „Han del Nijverheid" officieel ope nen. Na een korte toespraak van bur gemeester Hazenberg, waarbij ook het bestuur van „Handel Nij verheid" tegenwoordig zal zijn en die via luidsprekers wordt uitge zonden, zal hij met een symbolisch gebaar de verlichting in Veenen daal ontsteken. Om negen uur volgt dan een taptoe van de D.S.-Harmonie mét de bok, die ook door het gemeen tebestuur gadegeslagen zal wor den. De bonnenaktie is vanmorgen om negen uur gestart. „binnenkort" inmiddels bijna twee jaar geworden. Enige tijd geleden gingen geruchten dat de Fabrikantenvereniging het plan zou hebben de vroegere HBS aan te kopen en deze te verbouwen tot sporthal. Thans echter is van de zijde van de Fabrikantenvereniging verklaard, dat men in principe voor een nieuwe sport hal voelt. Het schrijven aan de diverse plaatselijke sportverenigingen moet worden gezien als een middel om de behoefte te peilen van sportminnend Veenendaal. De uitslag van deze enquete is nog niet bekend, ook al omdat vele ver enigingen tot nog toe niet eens de moeite genomen hebben het schrij ven te beantwoorden! Alle sportverenigingen dienen zich terdege te realiseren dat de bouw van een sporthal grotendeels ook van hén De Valleiriks, vorige week uitgege ven bij Fa. Ant. Achterberg, Slot. de Bruïneplein, Veenendaal is weer niet ontdekt. De premie heeft zodoende het vrij hoge be drag bereikt van 37,50. De nieuw uit te geven riks heeft het (rode) nummer. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Volgens een bericht van de Nederlandse Ambassade in Santiago bestaat er alle hoop dat het grootste deel van de honderd huizen, die met Nederlands geld in het door een aardbeving geheel verwoeste Tolten worden gebouwd, voor maart 1962 gereed zal zqn. Tijdens de regenperiode die dit jaar in het zuidelijke deel van Chili langdurig en zwaar was, kon nauwelijks van enige vooruitgang in de bouw worden gesproken. Als gevolg van overstromingen waren de toegangswegen met Tolten zelfs wekenlang onbegaanbaar. Toen eind september een kentering in het weer kwam, is met spoed met de bouw begonnen. De fundamenten van de beoogde 100 woningen zijn nu ge reed (boven), van het grootste deel is de constructie reeds opgetrokken (midden), tien woningen staan onder de kap (onder). afhangt. Immers, wanneer de behoefte aan een dergelijke, ongetwijfeld kost bare hal, minimaal blijkt te zijn, be staat er een grote kans dat het gehele object niet rendabel geacht wordt. SPORTRAAD Hoewel geheel losstaande van de bouw van de sporthal, is ook het ge meentebestuur intensief bezig met de sport in het algemeen. Om zo volledig mogelijk op de hoogte gesteld te wor den van de wensen en verlangens van sportverenigingen, hebben b. en w. het initiatief genomen tot oprichting van een zogenaamde Sportraad. Dit zal een soort overkoepelend or gaan moeten worden, die namens ge heel sportminded Veenendaal optreedt. Nogmaals, de plannen zijn veelbe lovend. Niets is beter - ook in de sport - dan samenwerking en het is daarom te hopen dat alle sportverenigingen ter plaatse weten wat hun te doen staat. INGEBROKEN 800,— ONTVREEMD Bij de fa. Kraan en Van Kuijk aan de J. P. C. Leinweberstraat alhier is er in de nacht van woensdag op donderdag j.l. ingebroken. Er werd een geldkistje, in houdende ongeveer 800,ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor, doch de Veenendaalse politie heeft een onder zoek ingesteld. Tydens de officiële opening van het Be jaardencentrum „De Ridderhof" te Ame rongen, bood architect Heineman (r.) het bestuur een geschenk aan. ZIEKENHUIS VERBLIJD MET GIFTEN Het Julianaziekenhuis aan de Cunera- weg heeft van de Motor en Automobiel Club (MAC) Veenendaal een totaal on verwachte gift ontvangen van 1000, Deze gift is afkomstig uit de opbrengst van de laatst gehouden motorcross en is uiteraard in grote dankbaarheid door het ziekenhuis geaccepteerd. Bovendien ont ving het ziekenhuis een gift, groot 2000,- uit de nalatenschap van een Veenendaalse ingezetene. E.H.B.O.-NIEUWS Op de onderlinge EHBO-wedstrijden die in Wageningen werden gehouden, kwam de afdeling Eist met twee ploegen in het strijdperk. Zij wisten beslag te leggen op een 2e en een 4e prijs. Op 25 nov. neemt de afdeling Eist deel aan de Grebbewed- strijden in Rhenen. Bij de Panter Sigarenfabrieken te Veenendaal zijn woensdagmiddag veer tien personeelsleden gehuldigd in ver band met het feit dat zij vijfentwintig jaar bij genoemd bedrijf in dienst wa ren. Deze feestelijke bijeenkomst vond plaats in het met bloesem versierde pauzelokaal en werd door tal van ge nodigden bijgewoond, o.w. kommissaris- sen der N.V., direktieleden en diverse bedrijf sfunctionarissen. De veertien jubilarissen werden om streeks het middaguur per auto van huis afgehaald, in gezelschap van hun echtgenotes, en om precies kwart over drie hadden zij hun plaats ingenomen. De adjunct-direkteur, de heer H. Stof fels, sprak een kort welkomstwoord, waarin hij ook de jubilarissen van harte gelukwenste. Direkteur J. J. van Schup- pen bracht eveneens zijn felicitaties over, hetgeen hij vergezeld deed gaan van de aanbieding van een enveloppe met inhoud en een kistje sigaren, ter- De plaatselijke muziekhandel van Hees die ieder jaar een amusementsavond op touw zet onder het motto „Opname 5 tel len na nu", is er in geslaagd het wereld vermaarde zang-duo ,The Blue Diamonds' twee avonden naar Veenendaal te krij gen. Woensdagavond 22 november a.s. ver meldt het programma, naast het optreden van The Blue Diamonds, de teenager-ster Anneke Grönloh, de muzikale parodist Tobi Rix, de kampioen goochelen The Stefanis en het kwartet Harry de Groot. De twee avonden donderdag 23 novem ber, treden dezelfde artisten op met uit zondering van Anneke Grönloh, in wier plaats de Fouryo's optreden. Ook Mieke Telkamp geeft dan acte de precense. Beide avonden worden gehouden in ge bouw Eltheto. W. VAN DE WESTERINGSCHOOL WORDT VERBOUWD Binnenkort vindt de aanbesteding plaats Van de verbouw aan de W. v. d. Weste- ringschool aan de Pr. Bernhardlaan. Er zullen nieuwe toiletten komen en om veel meer licht te verkrijgen, grote ramen in de muur tussen gang en speelplaats en in de muur tussen gang en lokalen. Boven dien ligt het in de bedoeling het schuine dak boven de gang te vervangen door een plat dak. Architect is E. J. v. d. Hoef te Veenendaal. VEENENDAAL Vrijdag 17 nov.: Opening winkel week 8 uur. Taptoe 9 uur. VSW-Toneelavond in Ver. Geb. 8 uur. DAF-show in Eltheto 4-10 uur. Zaterdag 18 nov.: Erewedstrijd op NSVS-terrein, 2.30 uur. Oliebollenaktie padvindsters. DAF-show van 10—20 uur in El theto. AMERONGEN Zaterdag 18 nov.: EHBO-valleiwed- strijd in Clubhuis. Uitvoering Crescendo in Club huis. Dinsdag 21 nov.: Raadsvergade ring 18.45 uur. RHENEN Zaterdag 18 nov.: Intocht St Nico- laas 3 uur gemeentehuis. Maandag 20 nov.: Cabaretavond PvdA in Eigen Gebouw 7.30 uur. wijl de dames een doos bonbons en een bloemstuk in ontvangst mochten nemen. Namens de Fabriekscommissie werd nog het woord gevoerd door de heer T. Verkuyl, gevolgd door de bedrijfschef, de heer J. v. d. Weerdhof. De heer A. Gerritsen bracht dank namens alle ju bilarissen. Het slot van de bijeenkomst was de „fabrieks-rec^ptie" waar vrijwel het gehele person «zijn persoonlijke gelukwensen kwam aanbieden. In verband met de komende St. Nicolaas zijn de winkels in verschil lende plaatsen 's avonds tot een la ter tijdstip open. tot s avonds 9 uur. VEENENDAAL: woensdag 29/11 donderdag 30/11 vrijdag 1/12 maandag 4/12 Zaterdag 2 dec. mogen de winkels eveneens tot 9 uur 's avonds ge opend zijn. RHENEN: Van maandag 20 nov. tot en met maandag 4 december tot 's avonds 9 uur. ELST: Van woensdag 29 nov. tot en met zaterdag 2 dec. tot 's avonds 9 uur. AMERONGEN: Van woensdag 29 nov. tot en met maandag 4 dec. tot 's avonds 9 uur. VEENENDAAL Eierenmarkt: Aanvoer 90.000 stuks. Prij zen van ƒ9,tot ƒ11,voor de kleine en 12,50 tot 13,— voor de grote. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: Aanvoer 65 stuks. Prijzen van 44,tot 56,per stuk. Handel matig. SINTERKLAAS BEZOEKT GYMNASTIEKVERENIGING Zaterdag 25 nov. a.s. hoopt Sint Niko- laas bij zijn bezoek aan Amerongen ook de leden der gymnastiekvereniging te bezoeken. Alle leden, zowel groot en klein worden dan ook verzocht des avonds in het Clubhuis aan de Kon. Wilhelminaweg aanwezig te zijn. Te vens zullen deze avond enkele films vertoond worden. KORFBALNIEUWS Zaterdagmiddag 18 nov. a.s. wordt voor de Emur-Engers een belangrijke sportmiddag, daar het de laatste trai ningsmiddag wordt voordat zij in de competitie gaan spelen. Het staat nu wel vast, dat de eerste competitiewed strijd op 25 nov. a.s. zal plaatsvinden en aller opkomst is dan ook dringend gewenst. Waarschijnlijk zal deze eerste wed strijd in Amerongen gespeeld worden. Men hoopt twee senioren en twee ad- spiranten twaalftallen te kunnen sa menstellen, welke a.s. zaterdag daar uit gesellecteerd zullen worden. Tevens zal men waarschijnlijk uitkomen in de 2e klasse B, en 3e klasse C. De training blijft onder leiding staan van de heer H. Kroes uit Leersum. GROTE KANARIE-SHOW De kanariefokvereniging „De Gelder- sche Vallei" houdt op vrijdag 24 en za terdag 25 nov. a.s. in het O.C.B.-gebouw een grote kanarieshow. De show is beide dagen tot tien uur 's avonds geopend. DAF-SHOW IN ELTHETO In gebouw Eltheto aan de Fluiters straat presenteert Garage De Klomp op vrijdag 17 en zaterdag 18nov.de nieuwe DAF-modellen. Op deze instructieahow zullen de twee nieuwe typen personen auto's de DAF 750 en de DAFodil te zien zijn. SPORTSCHOOL GEEFT JUDO DEMONSTRATIE Zaterdagavond 16 december a.s. geeft sportschool v. d. Velde in gebouw „Sola Fide" een judo- en Jiu Jutsu-demon- stratie. Alle geïnteresseerden voor deze sporten zijn hier welkom. DS. I. KOK SPREEKT Op uitnodiging van de hervormde kna- penvereniging „Spreuken 8 17", afd. Oude Kerk, hoopt woensdag 22 november a.s. in de Julianakerk te spreken Ds. I. Kok, N. H.-predikant te Zegveld. Ook ouderen zijn deze avond van harte welkom. In de knusse en voor deze gelegenheid ietwat te kleine ontspanningszaal van het nieuwe bejaardencentrum „De Ridderhof", heeft woensdagmiddag de officiële ope ning plaats gehad van dit moderne tehuis. Het is een eenvoudige opening geworden, die werd bijgewoond door tal van genodigden uit Amerongen en de provincie, maar waarbij steeds weer een grote dank tot uiting kwam over de totstandkoming van dit moderne en uitstekend geoutilleerde tehuis. Alle personen, besturen en instanties tot aan het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid toe, kregen dan ook niets dan lof toegezwaaid voor de wijze waarop de plannen werden verwezenlijkt. Zowel voor het bestuur, bewoners en personeel van het tehuis, moet deze dag ongetwijfeld een hoogtepunt geweest zijn. De charmante zusters hadden hun mooiste uniform aan, terwijl o.a. de kok com pleet met muts de opening bijwoonde. De voorzitter van de Ned. Centrale voor Huisvesting van Bejaarden, kortweg NC HB genoemd, dr. L. Neher, sprak aller eerst een welkomstwoord, waarin hij na mens zijn bestuur alle genodigden harte lijk welkom heette. De feitelijke opening geschiedde door de heer H. G. Huslage, lid van Ged. Staten van Utrecht. In zijn rede wees hij er op dat de zorg van de bejaarden pas in 1956 in de gezichtskring van overheid en volk is gekomen. Hij zei er blij om te zijn dat er nu een bescheiden poging is op het gebied van huisvestingsregelingen voor de bejaarden, maar „men moet de pension- prijs ook betaalbaar maken", aldus de heer Huslage. „Als ik reken dat een pensionprijs van f 200,per maand, zoals hier het minimale is, dan worden de minst-draagkrachtigen onder de be jaarden tekort gedaan. Men moet niet alleen bouwen maar ook de pensionprijs verlagen, zodat de be- E.H.B.O. CURSUS START MET MEER DAN DERTIG CURSISTEN De plannen om in Ederveen tot een cursus E.H.B.O. te komen zijn gelukt. Op dinsdagavond 21 november a.s. om acht uur zal in de School met den Bijbel aan de Schras de eerste les worden gegeven. Meer dan dertig cursisten gaven zich hier voor reeds op. In café v. d. Linden gaf dokter Hey een uiteenzetting tijdens een voorbereidende vergadering van belangstellenden. Door dokter Hey: werden doel en richt lijnen van een E.H.B.O. cursus nader be licht. Er zal een theoretisch en een praktisch gedeelte worden behandeld. De theorie o.a. de bouw van het menselijk lichaam, zal uiteraard door een medicus i.e. Dr. Hey worden behandeld. Een Rode kruis instructeur zal de praktische lessen geven. Dr. Hey vroeg de a.s. cursisten zich van te voren te vergewissen of men serieus wil deelnemen aan een dergelijke cursus. De cursus zelf duurt slechts een win terseizoen, maar ook daarna moet men be reid zijn de kennis te verrijken en in de praktijk te kunnen helpen. Er werd me degedeeld dat de afdeling Ede van het Roode Kruis bereidwillig materialen e.d. ter beschikking stelt. Na de leerzame uiteenzetting van dokter Hey volgden nog enkele vragen van de aanwezigen en gaven meer dan dertig per sonen, zowel dames als heren zich op. In een vergadering, waar slechts vier van de zeven raadsleden aanwezig waren, werd opnieuw besloten grond te verkopen voor de woningbouw. Aan de ge broeders Van Doorn te Veenendaal werd wederom een perceel bouwgrond ver kocht voor de bouw van vier woningen. Door ziekte moesten wethouder Joh. van den Brandhof, nog niet hersteld van een hem overkomen ongeval, en het raadslid B. Oostering verstek laten gaan. De heer W. van den Brandhof was met kennisgeving afwezig. Met deze kleine raad werd besloten een perceel bouwgrond aan de van Ree- deweg te verkopen voor de bouw van vier woningen aan de Gebr. van Doorn. De verkoop van de door hen te bouwen woningen is thans zover gevorderd, dat opnieuw vier woningen kunnen worden gebouwd. Dit besluit betreft gronden die reeds in optie waren uitgegeven. Drie begrotingswijzigingen betreffen de verbeteringen aan diverse wegen, werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierbij werden de kosten van verbetering van de Veenweg, Pa rallelweg, Kooiweg (noord) en de oprit naar de Rode Haan opnieuw vastge steld. Een en ander was nodig omdat de Nederlandse Heidemaatschappij een nadere begroting heeft opgesteld. De kosten bedragen thans ruim 310.000, De Cultuur Technische Dienst verleent echter een subsidie van 17.000,in de verbetering van de Parallelweg. De kosten van rente en afschrijving, welke de gemeente zelf niet kan dragen zul len worden gedekt door een extra-uit kering van het Rijk. De heer Vermeulen, is verheugd, dat de in de vorige vergadering beschik baar gestelde credieten niet behoeven te worden ingetrokken. Voor het eerste jaar zijn de kosten gedekt, maar hoe moet dit in de volgende jaren? De voorzitter zegt, dat deze uitkering van het Rijk zullen blijven bestaan, zo dat in de toekomst de rente- en af schrijvingskosten kunnen worden be taald. De voorzitter deelde tevens nog me de, dat dit grote werk reeds is aanbe steed en is gegund aan de laagste in schrijver, de fa. Schoonhoven te Vee nendaal. Ook werd een kleine wijziging ge bracht in de afschrijvingstermijn voor de investering voor de Ubbeschoterweg, Daatselaarsweg, Bekerweg en Barne- veldsestraat. Voor het onderzoeken van de begro ting 1962 werden in de daartoe gevorm de commissie benoemd de heren: D. J. Vlastuin, B. Oosterink, H. Vermeulen, W. van den Brandhof en E. Zweers. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Zweers, of er een mogelijkheid bestaat te komen tot de bouw van een nieuwe kleuterschool. De voorzitter zegt, dat aan de bouw van een nieuwe kleuterschool zeer veel moeilijkheden zijn verbonden. Er wordt hiertoe sporadisch bouwvolume ver leend. Hetzelfde geldt voor de bouw van een gymnastieklokaal. Bij een com binatie van beide bestaat er misschien een kleine mogelijkheid op verwezelij- king van de bestaande wensen. Omtrent de Ubbeschoterweg deelde de voorzitter tot slot mede, dat nog steeds wordt onderhandeld, maar dat een rechtstreekse doortrekking van de ze weg tot op heden niet kon worden verwerkelijkt. In zijn woning, de ger. pastorie te Renswoude, is gistermorgen om streeks half tien aan een hartver lamming overleden ds. D. G. Mo lenaar in de leeftijd van 50 jaar. Dominee Molenaar was veertien jaar voorganger in de Ger. Kerk van Rens woude. Woensdagavond nog bezocht hij een vergadering van de Mannenver- eniging. De verslagenheid in het dorp om dit plotselinge heengaan is zeer groot. De teraardebestelling vindt plaats op maandag 20 november a.s. 's mid dags om half drie op de Algemene be graafplaats te Renswoude. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de Ger. Kerk. jaarden geen beroep behoeven te doen op maatschappelijke steun. En hier ligt m.i. de kern dat er in dit tehuis zo weinig Amerongers zijn", zo sprak de heer Huslage. Met de wens uit te spreken dat er méér tehuizen zouden komen met be taalbare pensionprijzen, verklaarde hij De Ridderhof voor officieel geopend. De overdracht van het centrum aan de plaatselijke stichting „De Ridder hof" vond plaats bij monde van Dr. Neher. Hij gaf in het kort een over zicht van de vorming van het tehuis, dat na vele, vele besprekingen en plan nen maken uiteindelijk resulteerde in „dit mooie pronkstuk". Hij roemde de samenwerking met alle instanties en droeg het gaarne over aan de plaatse lijke stichting „De Ridderhof". RAADSVERGADERING Dinsdag 21 nov. komt de gemeenteraad van Amerongen in openbare vergadering bijeen. De agenda bestaat uit tien pun ten, o.a. het bouwen van een dorpshuis gymnastieklokaal. UNIE-COLLECTE 1961 Volgende week zal D.V. in Overberg de jaarlijkse Unie-collecte gehouden worden. In tegenstelling tot andere ja ren zal het personeel van de School met de Bijbel zelf deze collecte ter hand nemen. Het was namelijk vroeger de gewoon te, dat de leerlingen van de hoogste klassen collecte-zakjes mee naar huis namen. De ouders konden dan hun bij drage in deze zakjes deponeren. De zak jes werden door de leerlingen weer mee naar school genomen. Het bestuur van de school is echter van mening, dat de School met de Bijbel de gehele bevolking aangaat. Daarom zal de collecte het karakter dragen van een huis-aan-huiscollecte. Hoewel de subsidies van de gemeente ruim zijn, blijven er nog altijd kosten bestaan, die niet door deze subsidies ge dekt worden. In de tweede plaats gaat een gedeelte van de collecte naar de vereniging „Een School met de Bijbel". Dit geld wordt dan besteed om scholen, die minder bedeeld zijn, te steunen. Het bestuur doet een beroep op de bevolking van'Overberg, deze collecte mild te gedenken. KINDERPOSTZEGELACTIE Ook dit jaar heeft de School met de Bijbel te Overberg meegedaan aan de Kinderpostzegelactie. Vol ijver zijn de leerlingen erop uitgetrokken. Dezer da gen mochten de kinderen de bestellin gen uitvoeren, die zij ruim een maand geleden hadden opgenomen. In totaal werd een bedrag van 506, afgedragen. Het spreekt vanzelf, dat de leerlingen de dank verdienen van de stichting „Voor het Kind" voor dit prachtige resultaat. Hun beloning ligt in het feit dat zij, zoals een leerling opmerkte: „Iets mogen doen voor een ander kind, zonder dat wij ervoor be taald worden". NAGEKOMEN PREDIKBEURT Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Jansen van Andelst 6 uur ds. v. d. Berg van Vee nendaal. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxatenr Veenendaal, Kana&lweg 2 - Tel. 2918 3UN6HftHS PRISMA PONTlftC voor betere uurwerken Wk' Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 106 Telefoon 2576

De Vallei | 1961 | | pagina 1