Nieuwsblad voor Veenendaai Omstreken Burgemeester Hazeberg onstak Voor de KANTONRECHTER mum ©mm MULDER (ten dele) de feestverlichting Wat nu weer Ds. D. G. Molenaar Ger. pred. te Renswoude teraardebesteld Dit jaar weer geen ijsbaan! AMERONGEN ELST SCH ERPENZEEL 35e jaargang WOENSDAG 22 NOVEMBER 1961 Nr. 92 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaai Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaai Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel „Bokkerig" debuut van Steven Oprichting ouderen-afdeling C.P.B. Succesvolle oliebollenverkoop van padvindsters ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGFN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Sint Nicolaasmarkt met bonnenaktic Dr. Veerman sprak over geesteszwakken Bromfietser slipte Nieuws uit de omgeving Redaktie en administratie: Parallelweg: 10 - Veenendaai Tel. 0 8385-2022 (2 ïynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De feestverlichting in Veenendaai brandt, 't Ging eerst nog wat ge brekkig maar zaterdagavond deden alle gloeilampjes volop dienst en konden de vermoeide middenstanders die koortsachtig hebben ge werkt om alles op tijd klaar tc* krijgen, in alle rust van de duizenden lampjes genieten, evenals de Veenendalers zelf en zij die in grote getale uit de omtrek naar de „lichtstad" kwamen kijken. De twee be langrijkste lichtcentra zijn Veenendaal-Zuid - het Slot. de Bruïne- plein en een gedeelte van de Patrimoniumlaan - en het centrum van Veenendaai: de Hoofd- en Hoogstraat. Het onsteken van de verlich ting betekende tevens de start van de St. Nicolaasactie „Welke dag is de Winnende dag?" Voor het gemeentehuis in de Hoofdstr. stond het publiek vrijdagavond rijen dik, eerstens om getuige te zijn van de officiële opening van de winkelactie, maar onge twijfeld ook om de mascotte van de D.S. Harmonie Steven, de bok, die zijn officieel debuut maakte, eens van dichtbij te bekijken. Om precies acht uur nam burgemeester Hazenberg, vergezeld van de drie wet houders, gemeente-secretaris D. Blanke- spoor en bestuursleden van de Veenen- daalse Winkeliersvereniging „Handel Nijverheid", achter de microfoon plaats. De pittige marsmuziek van de D.S.-Har- monie verstomde en als eerste verklaarde burgemeester Hazenberg bijzonder ver heugd te zijn geweest met het verzoek de illuminatie te ontsteken. „Ik zou de ver lichting willen zien als een aktie van een nijvere vereniging en als een stuk service aan het publiek. „Hij complimenteerde het bestuur van „Handel Nijverheid" met het initiatief „om veel licht te laten schij nen op elk artikel, zodat men in Veenen daai geen kat in de zak behoeft te kopen." DE HELFT Na zijn toespraak ontstak de burgemees ter de illuminatie van het gemeentehuis en daarna die van het gehele dorp. Al thans dat was de bedoeling, maar dit luk te maar ten dele. Het bleek dat de electriciëns in de Hoofdstraat nog niet helemaal klaar waren, zodat slechts de helft van de verlichting begon te branden. Voor de rest was alles prima geregeld. In het tot nog toe donkere Zuid floepten opeens alle lampjes aan en stonden de straten in een helder licht. De fontein bij de Vaartbrug was al eerder in gebruik gesteld en had inmiddels van de vele voorbijgangers al veel bewondering ge- „MODELFLATS" IN SCHRIJVERSWIJK Met ingang van volgende week maandag zullen twee nieuwe flatwoningen in het Schrijverspark ingericht worden tot zo genaamde „modelflats". Dit initiatief gaat uit van de samenwerkende ondernemin gen Diepeveens Woninginrichting, Ver lichtingshuis R. van Eden, de Ned. Gas Mij. en de PUEM. De twee flats worden van a tot z ingericht en zullen daarna dagelijks van twee tot tien uur en za terdags van tien tot zes uur voor het pu bliek te bezichtigen zijn. Ook kan men ter plaatse alle gewenste inlichtingen om trent de inrichting van een woning ver krijgen. Het is de eerste maal dat in Veenendaai een dergelijke vorm van re clame gecreëerd is. Op initiatief van de secretaresse van de Christelijke Plattelandsvrouwen en -Meisjesbond (C.P.B.) afdeling Veenen daai, wil men hier ter plaatse een oude ren-afdeling van de C.P.B. oprichten. Met dit doel is een vergadering uitge schreven op vrijdag 24 november a.s. in hotel „De Korenbeurs" waar iedereen uiteraard van harte welkom is. Als spreekster is uitgenodigd mej. M. Lug- tigheid, landelijk secretaresse van de C.P.B., die zal spreken over „Is christe lijke organisatie ook belangrijk voor Plattelandsvrouwen?" ■8 Bij een amateur-fotografententoonstel ling in Los Angeles heeft iemand een eerste prijs gewonnen die 's nacht van uit zijn bed een blitzopname maakte van zijn vrouw, terwijl ze bezig was de zakken van zijn colbertje door te snuf felen. ■8 In een grindgroeve bij Gotenburg is een mammoethslagtand gevonden die 120.000 jaar oud moet zijn. ■8 De Deense verkeerspolitie reikt een ballpoint uit aan beleefde automobilisten die oudere mensen in het verkeer be hulpzaam zijn. 8- De Aga Khan heeft een Oostenrijkse persfotograaf die hem niet met rust liet, neergeslagen. ■8 Via een advertentie in het Londense blad „Times" is een buiten gebruik zijnde vuurtoren te koop gevraagd. 8- Een Amerikaans echtpaar dat in onmin leefde is een revolverduel aangegaan waarbij zij beiden om het leven kwa men. ■8 Volgens een rapport van de Ver. Naties gelden de mannen in Noorwegen als de gezondste ter wereld, met direkt daarna Nederland. ■8 Het voorlezen van het vonnis tegen Adolf Eichmann zal op 4 december a.s. aanvangen en ongeveer een week du ren. oogst. Zaterdagmiddag en -avond was al les in kannen en kruiken en in Veenen- daal-zuid brandde zelfs zondagavond de verlichting. STEVEN WILDE NIET Voor de muzikale omlijsting van deze opening zorgde de Scheepjeswolharmonie die ditmaal bijzonder in de belangstelling van het eigen publiek stond omdat de le vende mascotte van de Harmonie Ste ven, een mannelijk schaap voor het eerst in zijn woonplaats optrad. Jammer voor Steven, maar hij heeft het er lelijk bij laten zitten! 't Begon al bij het afmarcheren van de Harmonie na de officiële opening. Burgemeester Ha zenberg had de bok, met de jeugdige be geleider Tony Jansen, kameraadschappe lijk over zijn kop geaaid en het dier wilde daarna geen poot meer verzetten. Deswege moest het korps zonder Steven afmarcheren en kreeg de bok gastvrij tij delijk asyl op het politiebureau. Of de bok zodanig gecharmeerd was van de ge meentelijke autoriteiten dat hij op het ge meentehuis wilde blijven is niet bekend. Een meer aanvaardbare lezing is dat de bok in zijn jeugdjaren in een sloot geval len is- en vanaf die tijd een hartgrondige hekel heeft aan alles wat op donker wa ter lijkt. (In dit geval het asfalt waar de bok zonder dwang geen poot op wilde ver zetten!) Vandaar dan ook dat Steven de taptoe, die zeer veel publiek trok, vanaf het trot toir gadesloeg en zijn collega's-muzikanten lelijk in de steek liet GAST BETAALDE REKENING NIET In een hotel aan De Klomp vervoegde zich dezer dagen een onbekende heer, die zich uitgaf voor landbouwcontro- leur. Hij zou de gehele omgeving moe ten controleren en verwachtte nog en kele collega's die dan eveneens in het hotel zouden logeren. Per auto zouden de controlebezoeken worden afgelegd en nu wilde de heer een auto kopen, liefst een bekend merk en of dat in de omgeving kon. De auto werd op zicht besteld, maar toen men de volgende morgen aan kwam bleek de pseudo-controleur ver dwenen, zonder de rekening groot 17,- te hebben betaald. Nu aangifte bij de politie bleek men te doen te hebben met een zekere v. d W. uit Enschede, die blijkbaar over meer fantasie dan contanten beschikte. St. Nicolaas cn zUn knecht werden zater dagmiddag op het gemeentehuis te Rhe nen omstuwd door honderden kinderen, zodat de bejaarde man onder politiebe scherming naar z(jn rijtuig gebracht moest worden. In een overvolle Ger. Kerk, zelfs zo dat de jeugd een staanplaats had op het balkon naast het orgel waar gewoonlijk geen plaats is, werd maandagmiddag een rouwdienst gehouden voor de overleden ger. pre dikant van Renswoude, ds. D. G. Molenaar. Deze dienst werd geleid door ds. van Veen van Scherpenzeel. Onder het gehoor bevonden zich ve le afgevaardigden van de classis en de gemeente. Zo waren uit de classis aan wezig de predikanten van Enk en Overduin uit Veenendaai, ds. de Glind, ds. Suurmond, ds. Osinga en ds. Meima. Ook de predikant van de Herv. Kerk van Renswoude woonde de dienst bij. Ds. v. Veen koos het Bijbelgedeelte Joh. 11 vers 20-27. Over dit gedeelte uit de Heilige Schrift was ook gespro ken op de Mannenvereniging die de overledene j.l. woensdag nog bezocht. Na ds. v. Veen sprak als eerste broe der H. Vermeulen namens de Kerke- raad. Deze getuigde van de waarde volle omgang die hij ondervonden had in die vijftien jaar dat hij ds. Molenaar had gekend. Als tweede spreker trad op ds. Overduin van Veenendaai na mens de classis. Deze wees op de blij moedigheid van het geloof van ds. Mo lenaar. Burgemeester Hosang dankte vervol gens voor het vele werk dat de over ledene in bescheidenheid voor de ge meente heeft verricht. „Hij had altijd een troostend woord voor ieder die dit zo hard nodig had". Namens de predikantenkring, waarvan ds. Molenaar voorzitter was, sprak ds. Bon- da van Dordrecht. Ook bij hem stond de In dc verwachting dat de Veenendaalse bevolking hen zou steunen b(j de herbouw van het Clubhuis, zjjn de padvindsters en de kabouters van de VEEN-groep niet beschaamd geworden. De meisjes heb ben j.l. zaterdag n.l. niet minder dan ruim 8000 oliebollen aan de man gebracht en hielden, na aftrek van de gemaakte kosten, een bedrag over van b(jna ƒ450, dat met begrijpelijke vreugde in de her- bouw-kas gestort is. De kersverse oliebollen die de meisjes huis-aan-huis te koop aanboden, vonden overal gretig aftrek. Er werd met man en macht gebakken om aan de vraag te kun nen voldoen en het is zeer zeker niet denkbeeldig dat er bij meerdere capaci teit nog meer verkocht zou zijn. De ver koop aan de kraam op de markt is min of meer tegengevallen, doch dit werd gecom penseerd door de onvermoeibare ijver van de padvindsters, groot en klein, die bij de meeste huizen in Veenendaai een gun stig onthaal kregen. Het ligt in de be doeling deze oliebollen-aktie tot een soort traditie te maken. overledene bekend als een zeer rustig man met een groot kinderlijk geloof. Hierna eindigde ds. v. Veen de rouw dienst en kreeg iedereen in de hal van het Verenigingsgebouw gelegenheid de bemin de predikant voor een laatste maal te zien. Om drie uur zette de stoet zich in be weging naar de Algemene begraafplaats waar aan de groeve nog een dankwoord werd uitgesproken door een neef en te vens boezemvriend van de overledene, de de heer Veerman uit Bodegraven. Na de teraardebestelling vertrok de stoet weer naar de Ger. kerk waar ds. v. Veen een kort slotwoord sprak. Vermeld zij nog dat de overleden predikant juist gereed was met het schrijven van een boek. Het is reeds onderweg naar druk kerij Kok in Kampen maar of het uitge geven zal worden, is nog niet bekend. OVERDRACHT BODEDIENST De Eerste Veenendaalse Expeditie Fa. Gebr. van Doorn te Veenendaai, heeft deze maand het expeditiebedrijf Vee nendaai-Amsterdam overgedaan aan de firma Gebr. van Eek te Amerongen. Het bestelhuis blijft Hoofdstraat 39. Kt B KE WIJK 167 -TCl. 3000 VE E N E N DA AL JUBILEUMCONCERT RITMEESTERKOOR Ter gelegenheid van het zilveren ju bileum, geeft de Mannenzangvereniging „Het Ritmeesterkoor" morgenavond in gebouw „Sola Fide" een jubileumcon cert, met als dirigent Nic. Grandiek. De medewerkende solisten zijn mej. Cobi Diepeveen, David Hollestelle en Peter Rester. De Marktcommissie Veenendaai heeft besloten de twee komende zalerdagmark- ten als wel de twee komende dinsdag- markten te bestempelen als St. Nicolaas markt. Dit houdt in dat het kopend publiek dan bonnen ontvangt nn door middel van slagzinnen welke betr kking moeten heb ben op de Markt, kads maakt op flinke geldprijzen. Op de markt- zal een bus ge plaatste worden waarin de slagzinnen gedeponeerd kunnen worden. Voor de goede orde zij vermeld, dat deze aktie geheel los staat van de St. Nicolaasactie van de Veenendaalse winkeliers en dat de markttijden onveranderd blijven. Tijdens een vorige week gehouden vergadering is het voorlopig bestuur van de afdeling Veenendaai van „Phila delphia", de Prot. Chr. Ver. van ouders en vrienden van het afwijkende Kind, omgezet in een definitief bestuur. De afdeling Veenendaai is ruim twee jaar geleden opgericht en telt nu bijna driehonderd leden, voornamelijk uit Veenendaai. Het is een bijzonder ak- tieve afdeling die minstens tweemaal per jaar vergaderingen belegt en daar bij deskundige sprekers uitnodigt. Zo ook deze avond, toen dr. J. Veerman sprak over „Oorzaken en achtergrond van de Geesteszwakke". De moeilijke materie van verhouding ziel én lichaam, werd door het groot aantal aanwezigen met volle aandacht gevolgd. Vervolgens belichtte dr. Veerman verschillende geestelijke handicaps. Als oorzaken hiervan noemde hij het ont staan vóór, tijdens of na de geboorte en trad hierbij in begrijpelijke details. Na de pauze kreeg de geneesheer- direkteur tal van vragen te beantwoor den, welke voornamelijk op het me dische vlak lagen. Vooral voor ouders die nauw bij dit onderwerp betrokken waren, was het een zeer leerrijke avond. KRAAM VERKEERD VERPLAATST Doordat mevr. V. uit Utrecht zaterdag morgen op de Markt haar kraampje ver plaatst had, is een 12-jarig meisje, M. uit Veenendaai, dat de Markt kwam afrijden en ingehaald werd door een personenauto, met de kraam in botsing gekomen. Er ontstond aazienlijke schade aan de fiets. Veenendaai heeft dit jaar weer geen ijsbaan! Schreven wij enige tijd geleden dat er nog kans was op een gunstig resultaat, thans staat vast dat de vroegere ijsbaan „Vooruit" aan het Benedeneind niet gebruikt zal worden. Dit vooral voor de ijssport-liefhebbers ongetwijfeld teleurstellende besluit, is te wijten aan een verschil van mening tus sen de vroegere exploitant van de ijs baan, de heer E., en de huidige pachter van het terrein de heer R. Naar verluidt zou R. er aanvankelijk in toegestemd heb ben, tegen vergoeding van een bepaald bedrag, bedoeld terrein 's winters onder water te zetten en er een ijsbaan van te maken. Later eiste R. een veel groter be drag voor vergoeding, hetgeen door van E. geweigerd is. Het gevolg hiervan was dat de ijsbaan, die ieder jaar grote be langstelling trok, vorig jaar niet in ge bruik gesteld werd. Alle hoop was daar na gevestigd op een minnelijke schikking tussen beide partijen, zodat de ijsbaan alsnog dit jaar opengesteld zou kunnen worden. Helaas is dit niet het geval en zullen de Veenendalers noodgedwongen de sport elders moeten gaan beoefenen. Op de spoorwegovergang by de Geer- seweg is vrijdagavond de 16-jarige brom fietser N. uit Veenendaai geslipt en te gen het wegdek gesmakt. De jongeman kwam vanuit de richting Franse Gat en is ter plaatse over uit werpselen van een paard geslipt. Met een hersenschudding en een ern stige hoofdwond is hij naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht. ERNST EN HUMOR Ernst en humor", dat was het onder werp waarover ds. N. Warner j.l. don derdagavond sprak voor de afdeling Veenendaai van de Ned. Chr. Vrouwen Bond. Humor, aldus de predikant, is niet alleen maar een verrijking van het leven. We moeten het altijd zo zien als een neiging het vrolijkmakende in ge beurtenissen het meeste te doen uit komen. Een spannende vergadering, die ieder ogenblik tot een uitbarsting kan komen, kan soms door een geestige op merking van één der leden, ontspannen worden. Hij schetste de humor als iets, dat wel groot lijkt en toch heel klein kan zijn en omgekeerd. De predikant besloot met te zeggen dat zowel geloof als humor benijdend zijn. BANKETBAKKERIJ ,,'T HOEKHUIS" HEROPEND Vorige week donderdag vond de her opening plaats van de geheel vernieuwde en gemoderniseerde brood- en banketbak kerij ,,'t Hoekhuis" aan de Nederstraat te Amerongen. Het was een lust voor het oog en uiteraard de mond de ruime sor tering te zien in de nuime en moderne etalage, waarbij men een zgn. open sy steem heeft toegepast. Ook de wanden die praktisch geheel afgezet zijn met witte tegels en de frisse kleuren waarin het ge heel is geverfd, doen het uitstekend. Voorts heeft men gebruik gemaakt van een toonbank welke van voren en van boven geheel uit glas bestaat. Bij de her opening van deze zaak was dan ook een flinke publieke belangstelling. FILMAVOND OUDEN VAN DAGEN Zaterdagavond werd de laatste van de twee voorstellingen van de film ouden van dagen Eist in de zaal van café Sportlust gehouden. De tweede avond was niet zo goed bezet als de voorgaande avond toen de zaal geheel was bezet. Maar de baten van beide avonden zijn de commissie niet tegen gevallen, mede dank zij een gift van 100,van een onbekende gever en van een taart die voor een bedrag van 110,in andere handen overging. Ook de film die werd gedraaid viel zeer in de smaak van de aanwezigen. De nieuwe film werd vertoond en de film van de uitgaansreis van de oudjes van 1956. De film werd opgenomen door de amateur-cineast, de heer Ad van Erk uit Veenendaai. Ook de projectie werd door genoemde heer verzorgd en zoals men dit van deze cineast gewend is, was het weer uitstekend. Ook de mu ziek die door de Moonlight Rooses ten gehore werd gebracht, lag goed in het gehoor en oogste dan ook menig open doekje. VOGELEXPOSITIE IN ELST Vrijdag en zaterdag zal door de Elsterse Kleurvogelvereniging in de zaal van Sportlust een grote vogeltentoonstelling worden gehouden. Vele soorten vogels zullen op deze expositie bijeen worden gebracht o.a. kanaries, tropische vogels, parkieten, fazanten en siereenden. De vogels zullen worden gekeurd door de bondskeurmeester van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, de heer Adolfsen uit Hilversum. De mooiste vogel van de tentoonstelling zal het bondskruis van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers worden toege wezen. ZANGAVOND Donderdagavond 23 nov. a.s. wordt in de Herv. Kerk te Eist een zangavond gehouden, waaraan o.m. meewerkt de bekende radiozanger Kees Deenik. Deze wordt georganiseerd door de Bijbel- Kioskvereniging te Amsterdam. AUTO IN DE BERM. Maandagavond tegen vijf uur is op Rijksweg 12, ca. 3 km. voorbij het pompstation, een Triumph bestuurd door mevr. P. (55) uit Arnhem, van de weg af geraakt en in volle vaart in de lager gelegen berm terecht gekomen. De dame werd uit de auto geslingerd, maar liep wonder bo ven wonder alleen maar een gebroken duim en enkele lichte kneuzingen op. Met een ziekenauto is zij eerst naar Arnhem overgebracht en later naar haar woning vervoerd. De auto werd volkomen vernield. De vermoedelgke oorzaak is een klapband. Als gevolmachtigde voor J., bakker te Veenendaai, verscheen vrijdag v. d. P. uit Veenendaai, een oud-collega van J., voor het Wagenings kantongerecht. Aan J. werd tenlaste gelegd, dat hij brood, dat 's avonds na acht uur gebakken was 's morgens voor tien uur bij zijn klanten bezorgde. Het was niet voor het eerst, dat J. hiervoor met de justitie in aanraking kwam, want dit was reeds de twaalfde keer, dat voor hetzelfde feit proces-ver baal was opgemaakt. J. heeft zijn brood om negen uur klaar en wanneer hij tot tien uur wacht voor hij gaat bezorgen, kan hij onmoge lijk voor twaalf uur al zijn tweehonderd klanten bezoeken, terwijl toch iedereen het verse brood voor de middag hebben wil. J. heeft alleen een bakkerij en geen winkel. Hij kan dus niet zoals de meeste andere bakkers brood aan huis verkopen. Een plan tot sanering van de bezorgwijken voor bakkers in Veenendaai is nog steeds in behandeling en daar wacht verdachte op, zo zei v. d. P. Een collega, die zich wel aan de wet houdt, trekt daardoor aan het kortste eind en J., die de wet maar aan zijn laars lapt, heeft er de voordelen van. Daar moet nu maar eens een eind aan komen, merkte rechter v. d. Brand op. Onlangs heeft een andere Veenen daalse bakker zijn zaak gesloten en ver- scheidenen van diens klanten zijn nu bij J. terecht gekomen, waardoor het nog weer drukker geworden is en daarmee nog moeilijker om op tijd klaar te komen, zet te v. d. P. verdachtes verdediging voort. Wanneer een bakker weet, dat hij in strijd met de wet komt, als hij er nieuwe klanten bijneemt, dan moet hij dat niet meer doen, vond de officier. Natuurlijk wil hij zijn zaak opwerken, maar dat mag niet ten koste van anderen gaan. Mis schien is deze wet wel een beetje uit de tijd, maar zolang ze nog van kracht is, mag het verse brood nu eenmaal niet voor tien uur bezorgd worden. Eis 75,of 15 dagen en een voor waardelijke hechtenisstraf van een week met een proeftijd van één jaar. J. ligt achter bij andere bakkers om dat hij uitsluitend brood verkoopt. In een gemengd bedrijf, zoals een banketbakkerij, kunnen de banketbakkers soms nog even bijspringen met een klein wijkje. J. heeft dat niet en daardoor ligt de situatie voor hem erg moeilijk, zo betoogde v. d. P. De maat is nu vol. Ik veroordeel J. tot een onvoorwaardelijke hechtenis van drie dagen. Het moet nu maar eens een keer uit zijn, besliste rechter v. d. Brand. Voor het Wagenings kantongerecht werd vrijdag aan O., chauffeur te Rhenen ten laste gelegd, dat hij met een autobus op de Valleiweg te Rhenen was gereden, ter wijl hij werd ingehaald door een perso nenauto. Daardoor was een aanrijding ontstaan. Aanvankelijk wierp O. alle schuld op de automobilist, die hem aangereden had. Vlak achter de bushalte is de weg- kruising met de Rozenstraat waar de auto uitkwam. Toen ik optrok was hij nog niet te zien. Meteen nadat ik weggereden was werd er tegen de bus getikt als waar schuwing, dat er nog enkele passagiers aankwamen. Ik stopte weer en terwijl de ze passagiers instapten vond de botsing plaats, zo vertelde hij. De bestuurder van de personenauto zegt, dat hij uit de Rozenstraat kwam en linksaf sloeg naar de Valleistraat. Toen hij naast de bus was begon deze te rijden, las rechter v. d. Brand in het proces-ver baal. Eerst bleef O. bij zijn verdediging, maar toen de rechter en officier door bleven vragen sprak hij zichzelf een paar maal tegen. Het gerecht concludeerde daaruit, dat O. nog niet stilstond op het moment van de botsing. U mag pas wegrijden wanneer u er absoluut zeker van bent. dat er geen ver keer meer nadert, doceerde de officier mr. Hüstenberg. U weet, dat dit een moeilijk punt is en u moet er dan ook extra voor zichtig zijn. Eis en vonnis 20,of 4 dagen. Dc 14-jarige dochter van expediteur Van den B. uit Scherpenzeel had, hoewel zij nog leerplichtig was, verscheidene malen de school verzuimd en Van den B. had hiervoor reeds eenmaal eerder een proces verbaal gekregen. Nu verscheen hij op nieuw voor het Wagenings kantongerecht, doch veel tot zijn verdediging wist hij niet te zeggen. We konden haar met geen mogelijk- (zie verder pag. 2) IN PLAATS VAN SINTERKLAAS Een beeld uit Oost-Berlyn, waar niet Sinterklaas met zijn Zwarte Pieten op de daken vertoeven, maar V.O.P.O.'s en Oost-Duitse arbeiders, om, zoals hier by de Bernauer Strasse, nog meer prikkel draadversperringen tussen Oost en West aan te brengen. UITVOERING FORTISSIMO Tijdens de uitvoering van de accor deonvereniging Fortissimo, die zater dagavond onder leiding van de heer B. Pot uit Amersfoort in de Sociëteit werd gegeven bleek, dat de werkende leden weer niet stil hadden gezeten. Ondanks de vereniging vrijwel uitsluitend over jongeren beschikt, kan de op deze avond geleverde prestatie zeer verdien stelijk genoemd worden. Nadat deze avond met de herken ningsmelodie van Fortissimo was ge opend sprak de voorzitter, de heer G. v. d. Peut, een welkomstwoord in het bijzonder tot burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg. Gedurende het eerste nummer kwam het spel niet zo erg tot zijn recht door wat rumoerige jongelui achter in de zaal, doch nadat de dirigent hun hierop opmerkzaam had gemaakt, werden zij zich toch bewust van hun onbehoorlijk gedrag en gedroegen zich verder rustig. Na enkele nummers gespeeld te hebben kwamen de spelers aardig op dreef en werd het muzikale programma vlot af gewerkt. Na de pauze werd door de toneel groep NAO uit Veenendaai het blijspel „Je moet er niet mee spelen" opgevoerd. AUTO TEGEN PIJP Zondagavond reed mevr. V. uit Wou denberg met haar auto tegen een aan de kant van de Lindenlaan liggende ijzeren afvoerpijp op, die tijdens de rioleringswerkzaamheden aldaar was blijven liggen, tengevolge waarvan de auto werd beschadigd. ZEIST: Vanavond zal de Zeister gemeen teraad een speciale vergadering wijden aan het voorstel een oude ambachts school aan de Hogeweg voor 350.000, te verkopen aan de N.V. Vroom en Dreesman te Utrecht. Genoemd concern wil hier een modern winkelpand stich ten van drie of vier bouwlagen. BARNEVELD: Het bestuur van de KNVB afd. Utrecht en de besturen van Malu- ka Muda en Scherpenzeel, zijn vorige week in Amersfoort bijeen geweest in verband met de rumoerige wedstrijd welke onlangs in Scherpenzeel is ge speeld. Verwacht wordt dat deze week door de strafcommissie een uitspraak gedaan zal worden. EDE: Door verkorting van de arbeidstijd moet de Edese politie de beschikking hebben over meer motormaterieel. Op de urgentielijst staan dan ook de aan koop van twee personenauto's met mo bilofoons en een scooter met mobilo- ioon, terwijl een motor en een nroiu- fiets door nieuwe vervangen worden. LUNTEREN: De dokters in Lunteren heb- enige tijd geleden besloten de vijfdaag se werkweek in te voeren. Hoewel hier bij de medewerking was gevraagd van de Lunterse ingezetenen, blijkt hiervan in de praktijk weinig terecht te komen. De dokters hebben nu nogmaals een beroep op de bevolking gedaan om de artsen niet onnodig lastig te vallen. ECHTELD: De bestuurder van de vracht auto die vorige week maandagavond op de Apeldoornseweg te Otterlo een do delijke aanrijding veroorzaakte (een 21- jarige soldaat kwam hierbij om het leven) en die daarna zonder naar zijn slachtoffer om te zien doorreed, is ge arresteerd. Het is een 20-jarige expedi teur uit Echteld die na een langdurig verhoor bekende de aanrijding veroor zaakt te hebben. De politie kon tot deze arrestatie overgaan omdat men vernam dat iemand in Echteld een nieuwe rich tingaanwijzer had gekocht. De overige sporen op de vrachtauto had de H. uit Echteld inmiddels zelf al verwijderd. De montage van de nieuwe richtingaan wijzer werd hem tenslotte noodlottig. Laat Uw ogen tydig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 ELKE WERKDAG VAN 2-3 UUR N.M. Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1