„Eerlijk heerlijk" SENORITAS MODELFLATS N.S.V.S. kreeg prachtig nieuw sportterrein RENSWOUDE R.K. Unitas verpletterde Kieviten met 7-1 ELST VRAAG EN AANBOD Kijkt u uit naar een nieuw interieur voor uw huis? Wilt u dit zien in smaakvolle combinaties? Veenendaal veroverde kostbaar punt tegen fors Vriendenschaar De Sint bezoekt Te koop Aangeboden Gevraagd Dan nodigen wij u uit, een bezoek te brengen aan onze - SCHRIJVERSPARK I Welke in samenwerking met De Fa. R. VAN EDEN, Hoofdstraat De Fa. H. HIENSCH, Zandstraat 62 DE NED. GASMAATSCHAPPIJ DE P.U.E.M. van A. tot Z. zijn ingericht. Vanaf 27 november a.s. dagelijks geopend van 2 tot 10 uur, zater dags van 10 tot 12.30 en van 2.30 tot 6 uur U BENT VAN HARTE WELKOM IN SCHRIJVERSPARK Diversen in het bekende rode blik Betreurenswaardig incident bij laatste fase wedstrijd Zaterdagmiddag werd het prachtige, nieuwe sportterrein van N.S.V.S. in gebruik genomen. Het veld lag er by als een biljartlaken en werd door een vertegenwoordiger van de K.N.V.B., de heer Kerstens zodanig geprezen dat hy suggereerde dit terrein eventueel voor selectiewcdstryden te kunnen gebruiken. Zeer jammer was het onprettige incident dat in de laatste periode van de openings- wedstrüd plaatsgreep en waarby bleek dat T.E.C. uit Tiel als gast en als sparring- partner niet sportief was. Dit incident staat als geval geheel buiten de organiserende vereniging N.S.V.S. en ook de Veencndaalse combinatie heeft er part noch deel aan, zodat het wel betreurenswaardig biyft, maar de mensen die de vreugde over het nieuwe terrein hierdoor voelden verzwakken, kunnen zich terecht van het gehele voorval distancieren. TOESPRAKEN Bij de opening werd door tal van sprekers het woord gevoerd. Allereerst sprak een der directeuren van Neveda, de heer G. A. Verhoef, die dit terrein aan de vereniging NSVS overdroeg en hoopte dat NSVS een waardige bewoon ster zou blijken. De vereniging was een slachtoffer geworden van de uitbreiding der fabriek en kreeg nu dit fraaie veld. Moge het een bijdrage zijn tot een har monische samenwerking tussen de be- drijfsgenoten en tussen NSVS. De voorzitter van NSVS, de heer Van Manen, sprak woorden van dank tot de directie die de totstandkoming van dit terrein mogelijk maakte. Namens de afdeling Utrecht van de KNVB, sprak de heer Kerstens uit Ach terveld zijn gelukwensen uit. Dit is een van de bijna 20 nieuwe voetbalvelden die de afdeling dit seizoen mocht ope nen. Spreker hoopte, en hierbij doelen de op de toenemende ruwheid in de sport, dat hier bij NSVS een sportieve sfeer zou heersen. Weinig kon de offi cial toen vermoeden dat hij persoonlijk een incident zou meemaken. De heer Kerstens deed tenslotte bovenstaande suggestie tot het eventueel spelen van selectiewedstrijden op dit met een goede drainering verrijkte sportterrein. Namens de Grond Mij sprak de heer Van Arnhem en gewaagde van de goede samenwerking tijdens de aanleg. De bedrijfsarts dr. Harting, hoopte weinig te maken te krijgen met voetbalknietjes en dergelijke en wees erop dat sport noodzakelijk kan zijn om het lichaam fit te houden. Namens de Ondernemingsraad van Neveda sprak de heer Broers enkele hartelijke woorden, waarna aanvoerder G. v. d. Bovenkamp van de Veenen- daalse combinatie bloemen aanbood aan NSVS. DE WEDSTRIJD De aftrap van de wedstrijd tegen TEC werd verricht door de directeur, de heer Verhoef, waarna beide elftallen gingen spelen. De combinatie was nog niet ge heel ingespeeld. TEC kon ook niet in vorm komen al wist rechtsbinnen Jan sen tot behoorlijk voetbal te komen. Na tien minuten wist linksbinnen Leppers, die was ingevallen voor J. v. d. Boven kamp, de bal na een weifeling bij TEC in te schieten, 1-0 voor de combinatie. Toen er ook bij de combinatie een misverstand ontstond tussen keeper Pavert en back Rebergcn, waardoor de bal in het doel belandde (1-1). De strijd was niet bijster hoogstaand, maar het aankijken tenminste nog waard. Bij de rust stond de gelijke stand nog op het bord. De genodigden begaven zich tijdens de rust naar de kantine van Neveda, waar een consumptie werd aangeboden. INCIDENT Zo'n twintig minuten na rust was het mooie er af. De Tielse rechtsbuiten was onsportief en werd weggestuurd. Doel man Corran moest even later tweemaal een strafschop pogen te keren en werd hierdoor geprikkeld. Inmiddels had Hoedeman uit deze strafschop wegens hands de stand op 2-1 gebracht. Toen Cornelissen even later door Carron werd gemangeld en in de maagstreek geraakt, was de aardigheid er geheel af, waarvan ook arbiter Smit door drongen was en afblies. Na afloop werden de strubbelingen bijgelegd. Een en ander was zeer te leurstellend en. hoewel pijnlijk voor NSVS, kan de Neveda-ploeg het best het gebeurde aan de vergetelheid prijs geven en vol moed het fraaie voetbal veld in ontvangst nemen. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Prachtige baddoeken van 2,45 nu 1,95. Mooie ontbijtlakens nu 3,45. fiSSwaSiSI «wmdmi GORTSTR.39 m,» STERRENPARADE IN ELTIIETO In samenwerking met N.V. Phono gram houdt de plaatselijke muziek handel B. van Hees vanavond en mor genavond in gebouw Eltheto twee amu sementsavonden met o.a. The Blue Diamonds, The Fouryo's en kwartet Harry de Groot. Het gevarieerde lichte programma wordt gebracht onder de titel „Opname 5 tellen na nu BAZAAR VOETBALVERENIGING A.s. vrijdag en zaterdag houdt de voetbalvereniging „Renswoude" een grote bazaar in gebouw Rehoboth. De baten zullen worden bestemd voor een goede verlichting van het voetbalveld. INTOCHT ST. NICOLAAS GEWIJZIGD Naar wij vernemen is de intocht van Sint Nicolaas te Renswoude enigszins gewijzigd. Dit zal namelijk niet per auto geschieden, maar per landauer, waar mede de Sint ook een rijtoer door het dorp zal maken. CONSULENT GER. KERK Als consulent voor de Ger. Kerk te Renswoude zal optreden ds. v. Veen van Scherpenzeel. Bij de opening van het nieuwe voetbal veld van NSVS, verrichtte de direkteur van de Leidsche Wolspinnery N.V., de heer G. A. Verhoef, de aftrap. R.K. Unitas heeft zondag de leidende positie geconsolideerd door het bezoekende Kieviten met een 7-1 nederlaag naar Voorthuizen te sturen. Het was een spel van kat en muis, waaraan Kieviten niet te pas kwamen. Wel kwamen Kieviten eraan te pas toen II. Drost van Unitas het veld moest worden uitgedragen met een beenwond. Het was ons nog niet bekend of het been van de Unitas-speler gebroken was, maar het was wel een leiyke blessure. De eerste 25 minuten ging de strijd nog gelijk op, maar toen kwamen de goals. Op fraaie wyze scoorde H. Ravenswaaij 1-0 en door de rechtsback van Kieviten, die in eigen doel schoot kwam Unitas op 2-0. Nog voor rust wist Selhorst na twee maal inschieten er 3-0 van te maken. Ook na rust was Unitas heer en meester. Een korte periode verslapte Unitas wat en nu kon de linksbuiten van Kieviten tegen- scoren. 3-1. De doelpuntenmachine bleef echter lopen en door Ravenswaaü en Po- letto werd het 5-1. Zelfs linkshalf Besse- Panter bereikte slechts 1-1 tegen D.V.S.A. Sportvereniging Panter kon tegen het nog puntloze DVSA niet verder komen dan een 1-1 gelijk spel, het eerste winstpuntje voor de Amerongers. DVSA kwam met een elftal vol experimenten in het veld omdat men toch eens een succesje wilde behalen. Panter telde weer twee invallers voor Sas en Mid delhoven, voor wie nu Remmerde en v. d. Heuvel invielen. Na goed doorgeven van invaller linksbuiten Remmerde wist Bolderman na tien minuten de roos te treffen (1-0). Hoewel Panter nog tweemaal paal en lat op hun weg troffen en de keeper van DVSA kranig redde, bleef het maar bij 1-0. Zeven minuten na rust kon DVSA gelijk maken na een goede aanval. Men probeerde het nog wel bij de Panter- mensen, maar ook nu had men geen voetbalgeluk, zodat men een punt aan Amerongen moest afstaan. ling kwam zijn aandeel bijdragen en scoorde 6-1, waarna Selhorst voor de grote grote cijfers 7-1 zorgde. D.O.V.O. oefende tegen Zuidvogels en won met 3-1 Dovo zou zaterdag aanvankelijk een oefenwedstrijd spelen tegen landskam pioen Huizen, maar deze club moest eensklaps voor de competitie spelen, zodat Dovo nu naar de andere Huizense club Zuidvogels toog. Dit Zuidvogels was in alle opzichten te zwak voor Dovo, dat slechts met 3-1 won, maar met overleg de dubbele cijfers zou heb ben bereikt. Met een fraai doelpunt zette R. Schoeman Dovo op 1-0, waarna Zuidvogels tegenscoorde (1-1). Weer door Schoeman greep Dovo de leiding met 2-1 en dat was ook de rust stand. Na rust was Dovo de enige ploeg die voetbalde en van de vele kansen maakte alleen Mol er een tot een doel punt (3-1). DOOR BROMMER AANGEREDEN By Remmerden is vrüdag omstreeks half acht B. uit Eist, die met zyn fiets aan de hand liep, door een achterop ko mende bromfietser, R. eveneens uit Eist aangereden. R. moest met een zware her senschudding naar zijn woning overge bracht worden. Ook doordat het regende was het zich zeer slecht. ƒ1,per advertentie - f t.m. 10 woorden, elk f woord meer 10 cent Te koop jonge St. Bernhards- honden bij J. van Kesteren, iuiderkade 41, Ede. tel. 3521. Te koop oliehaard (Faber) Vraagprijs 250,-. Als nieuw. Brieven onder nr. 1353 aan het bur. van dit blad. Te koop 12 weekse hennen W.R. Taets van Amerongen- weg 48, Renswoude. Te koop partij voerwortels. Wed. G. v. d. Scheur, Noor delijke Meentsteeg 10, Ach terberg. Te koop T.V. salonkaat 43 cm., merk Graets. Klaas Kater straat 48. Veenendaal. Te koop z.g.a.n. radio en te levisie tafel. Westersingel 109, Veenendaal, na 8 uur. Te koop een nieuwe pony- wagen met autowielen. Groe- nestraat 33, Ochten. Te koop cocker-spaniel pups. Tevens ter dekking goudkleu rige reu. Allen prima stam boom. Akeleistraat 7, Wage- ningen. Tel. 08370-3492. Te koop dubbelw. uitneem- bare houten noodwoning 5x8 m. bev. 3 slaapkamers, hall, w.c., aanrecht, en 3 kasten. Prijs 1500,Te bevragen Heikamp's beton- en aanne- mersbedrüf Bflnkersteeg 26, Veenendaal. t.o. Juliana Zie kenhuis. Tel. 3733. Te koop rijwielstalling met woning. Brieven onder nr. 1352 aan het bur. van dit bl. Te koop kippenhok 5x5'/ï m. met 70 kippen. Patrimonium laan 112, Veenendaal. Te koop 4 fauteuils met sa lontafel. Te bevr. Ferd. Bol straat 25, Veenendaal. Te koop c.a. 1300 m. prima gebruikt baddinghout, maten 5 x 20 en ö'/a x 20 cm., in lengten van 3 tot 5 m. In één koop J' 1,40 per m. Heikamp's beton- en aannemersbedrüf, Brinkersteeg 26, t.o. Juliana Ziekenhuis. Veenendaal. Tel. 3733. Slachtkonünen te koop ge vraagd. G. van Manen. De Opslag 2, Eist Utr. Ta koop: glaskisten in alle maten, steeds voorradig bU Jansen „De Geerboer", Co- lijnstraat. Veenendaal GEVONDEN Schuifdak van een autobus. Inl. bij Rykspolitie Eist. B.z.a. nette jongeman voor kruideniersbedrijf. Brieven onder nr. 1354 aan het bur. van dit blad. Kosthuis aangeboden. 1 ka mer met huiseiyk verkeer. Brieven letter A. Boekhan del Davelaar. Veenendaal. Aangeboden zonnige 3-Wa- merwoning met grote ramen, 2e etage, te Den Haag. f35.40 per maand. Gevraagd woning te Veenendaal of omgeving. Inl. J. C. Sluyter, Hofwijck- straat 542, 2x bellen. Den Haag. Bezorgers gevraagd voor och tendblad. Verdienste c.a. 32,Brieven onder nr. 1355 aan het bur. van dit bl. Nette meisjes gevraagd. Spoe- lerij van Zetten. Prins Bern- hardlaan 206, Veenendaal. Jong a.s. echtpaar zoekt voor ten hoogste 2 jaar kamers m. kookgelegenheid in Veenen daal of omgeving. Zandstraat 7, Veenendaal. Hebt, ot krijgt u binnen kort een nieuwe woning? "MODEL FLATS» Telefoon 2223 Veenendaal Overhemdreparaties, nieuw boord met balein kanalen „permastift" voering, ver vaardigd op de nieuwste spe- ciaalmachines. Kousenhuis TEMPO, Zandstraat 84, Vee nendaal. Spiegels, in elke gewenste vorm en afmeting, in 3 kwa liteiten als pas-, wand- en gangspiegels levert U direkt uit voorraad de glassHjperU van Zimmerman Zn., Sand- brinkstraat 1. Tel. 2261 te Veenendaal. Festonneren. cordonneren, knoopsgaten, hand en machi nale stoppage. Kousenhuis TEMPO, Zandstraat 84. Vee nendaal. Pauwehen weggevlogen. Gaarne terugbezorging (op 't Zand) Dijkstraat 161, Veenen daal. Tel. 2626. St Nicolaas aanbiedingen. Rolschaatsen, voetbalschoe nen. Terlenka slaapzakken, pannensets enz. Gazenbeek's U.S.A. Hal, Holleweg 32. Tel. 3662, Veenendaal. Stofknopen, gespen en cein tuurs. elk gewenst model en breedte, keuze uit 40 soorten gestempelde roestvrye meta len gespen. Kousenhuis TEM PO. Zandstraat 84. Veenen daal. Lederen kleding, regenjassen, regenbroeken, fietscapen, mo- toroverall's, geitenwollen sok ken, regenpakken. De U.S.A. Hal. Holleweg 32, Veenen daal. Kousenreparaties, ervaren re- paratrices, depóts door ge heel Veenendaal. Kousen huis TEMPO, Zandstraat 84, Veenendaal. „DE BRUG" Spaar- en voor- schottcnbank. Agent: C. A. A. v. d. Brink, Westersingel 35s, Veenendaal. Sint Nicolaas en Zwarte Piet by u thuis. Inl. Westersingel 123', Veenendaal, 's avonds tussen 6-7 uur. Huur voor een feestje en feesten een leuk filmpro gramma bü Artifoto. zowel met als zonder geluid. Hoofd straat 84. Tel. 2289. Veenen daal. Uw St. Nicolaasfeest ge slaagd, als ARTIFOTO uw filmprogramma verzorgt. Spe ciaal voor verenigingen. Hoofdstraat 84. Tel. 2289. Veenendaal. Huize „De Hoek", Spoorlaan. hoek Sparrelaan. Zaalver huur. Tel. 3557. Mozaik-matjes 3,alleen bij de Houtspecialist. Patri moniumlaan 55. Tel. 3520, Veenendaal. Textielreparaties, rokken in korten. broekzomen enz. Elk probleem lossen wü op. Kou senhuis TEMPO, zandstraat 84, Veenendaal. Veenendaal heeft zondag in een bikkelhard voetbalduel tegen Vriendenschaar in Culemborg een kostbaar winstpuntje behaald via een 2-2 gelyk spel. Weliswaar ston den de geel-blauwen zes minuten voor tyd nog met 1-2 voor, maar toen scoorde het hevig toestormende Vriendenschaar 2-2. Om uit een dergeiyke situatie waarby de thuisclub nog geen enkele punt was verspeeld een winstpunt te halen betekent een morele overwinning voor Veenendaal. Vriendenschaar viel direkt aan over de vleugels. Het bleek dat rechtsbuiten Sleeuwenhoek een snelle start bezat en ook goede voorzetten kon lanceren. Na tien minuten schoot deze rechtsbuiten venynig in, maar Klaassen was paraat. Linksback Jan Looyen had aanvankeiyk wat moeite met deze snelle knaap, maar hield hem later in bedwang. Veenendaal kwam ook naar voren, maar door geraf fineerd buitenspelzetten kwam er niets uit. Na 17 minuten was het wel raak. Er gleed een Veenendaalse aanval over rechts Kees Henzen zette voor, maar drie Vce- nendalers misten. Linksbuiten Gaasbeek zag de bal over zich heen gaan, stormde er achteraan en zette weer voor, nu op links. Men had toen vergeten om Kees Henzen te dekken en de Veenendaalse rechtsbuiten kon een onbeschermd hoekje vinden en keeper Wammes verschalken. Even later ontstond een benauwd ogen blik voor Veenendaal, maar back G. Hen zen kopte de bal uit de doelmond. Ook doelman Theo Klaassen wierp zich man moedig op schoten van de Culemborgers. Na 35 minuten werd het geiyk. Links binnen Overbeek gaf een voorzet en de beste speler van Vriendenschaar, P. Sleeuwenhoek zette er zyn hoofd onder, waardoor de bal in de touwen vloog. 1-1. Vijf minuten later juichten de vele Vee- nendalers weer. A. Muller snelde op het doel af, keeper Wammes liep hem tege moet, maar dat was een fout, want Mul ler plaatste naar A. Gaasbeek die een ver laten doel als mikpunt kreeg. 1-2. Na rust was Veenendaal een kwartier sterker. Men moest in die periode toe slaan. Anton Muller wilde het met een soloactie proberen, maar werd gevloerd door Overbeek. Geen penalty besliste de arbiter hoewel het een klassevoorbeeld was. Er kwamen nu felle duels. Bij een aanval van Vriendenschaar kopte Piet Muller de bal uit het. doel van Vee nendaal. De verdediging van Veenendaal kreeg weer het oude allure. Spil Diepe- veen, de backs Looyen en Henzen en in laatste instantie keeper Klaassen stortten zich voor de aanvallende Culemborgers, die het nu niet al te nauw meer namen. Vooral linksbuiten Koedam was te fel. Hu raakte Jan Overecm en deze bleef liggen. Per brancard werd de onge lukkige Vccnendaler naar het Beatrix- ziekenhuis in Culemborg vervoerd, later bleek dat de vrees voor been breuk gelukking niet bewaarheid werd en zo kon Overeem later met zyn medespelers naar huis terugkeren. Inmiddels was Bouman hem komen ver vangen, die op de rechtervleugel ging opereren. Het publiek van Vriendenschaar begon zich te roeren en moedigde de blauw zwarten hevig aan. Nog hield Veenendaal stand tegen het geweld, maar na 38 minu ten bezweek de weerstand. Rechtsback G. Henzen duwde Koedam weg en Smits nam op links een vrye trap. Scherp daalde de bal in de doelmond, keeper Klaassen liet het leer door de vingers glippen en zo kon de 17-jarige midvoor van Zoelen het beslissende tikje geven. 2-2. Nog eenmaal wilde Veenendaal het pro beren, maar Vriendenschaar hield de deur dicht. Twee minuten voor tyd wierp Klaassen zich voor de voeten van de aan stormende van Zoelen en belette hem het scoren. Het bleef dus 2-2, hetgeen voor Vee nendaal een goede prestatie was omdat ANT. DE RUITER en is er aanwezig op 29 - 30 no vember en 1-2-4-5 decem ber, iedere middag vanaf 15.00 u. HOOGSTRAAT 12 VEENENDAAL het thuisrecord van Vriendenschaar was gebroken, dat men op de zware klei nog geen enkele punt was kwijtgeraakt. Na afloop werd het publiek dreigend en hiervan werd Theo Klaassen de dupe toen hij by het naderen van de kleedka mer een slag kreeg in de maagstreek. Naar wy vernamen zou het bestuur van Vriendenschaar voor dit geval zich maan dag j.l. reeds moeten verantwoorden by de K.N.V.B. De stand in de westeiyke derde klasse werd: Zeist 9 13 Quick A8 11 Veenendaal7 10 H.M.S. 7 10 S.E.C. 8 9 Saestum 7 8 Vriendenschaar 7 8 C.D.N8 7 Ultrajectura 9 7 Holland '..V7 5 Hercules 8 5 Zebra's 8 4 Vreeswyk 7 3

De Vallei | 1961 | | pagina 2