Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Zijn de huren in Schrijverswijk te hoog? »D e Wereld van WEEK-tot-WEEK levertraan en vitamine Drogisterij TAK .Liever een DURE woning dan GEEN woning!" Jubileumconcert Ritmeesterkoor ACHTERBERG AMERONGEN WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Bouw van dorpshuis en gymnastieklokaal gaat door! Agenda 35e jaargang VRIJDAG 24 NOVEMBER 1961 Nr. 93 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel WETHOUDER VAN VOLKSHUISVESTING: Beslist teveel 5£et ió weer tijd V.U.-verslag woensdag Sint bezoekt ook deelnemers wandeltocht Prima toneelman „V.S.W." WAARDE 5, AK 487653 ATTENTIE! 1 UIT DE RAAD VAN AMERONGEN: Bij grondverkoop winstbejag? Korfbal nieuws Hemur-Enge Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER gettouuiaie "LREM HOOFDSTR 91 VEENENDAAL Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprüs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent >9 Sedert de totstandkoming van de eerste nieuwe woonflat in de Schrijverswijk circuleren in Vee nendaal en omgeving allerlei geruchten omtrent de uitzonderlijk hoge huren voor deze woningen. Direkt na het moment waarop de plaatselijke Wo ningscommissie de eerste flatwoningen had toege wezen aan de woningzoekenden, verschenen er in de kranten tal van advertenties voor woningruil. „Wie ruilt mijn nieuwe flat voor een eengezins- De huren in de Schrijverswijk zullen variëren van 15,tot 16,— per week. Een plaatselijk vakbondsbe stuurder hebben wij de vraag voorgelegd of dit bedrag voor een gemiddelde arbeider te betalen is. Naar zijn mening en uiteraard ook van zijn organisatie zijn deze huren beslist te hoog. Om een voorbeeld te noemen het gemid delde inkomen van een werknemer in de wol industrie bedraagt on geveer 92,bruto per week, hetgeen overeenkomt met een netto-inkomen van 70,— a 75,— per week. Dit laatste be drag in aanmerking ne mend, is dit gezin iets minder dan een kwart van het netto-inkomen kwijt alleen al aan huur. Rekent men daar bij kleding, voeding enz. dan zal het een ieder duidelijk zijn dat het voor de huismoe der een zeer moeilijke taak wordt de eindjes aan elkaar te kno pen. In vakbondskringen is men dan ook van mening en dat heeft natuurlijk niet al leen betrekking op Veenendaal dat hier iets aan gedaan moet worden. Op landelijk niveau hebben het NVV, het CNV en de KAB al diverse besprekingen met de re gering gevoerd. De vakbonden betwijfelen namelijk of het wel noodzakelijk is dat de huren zo hoog moeten zijn, ook omdat er naar hun mening veel goedkoper ge bouwd zou kunnen worden. woning of iets van dien aard" en meer van derge lijke teksten. Is dit nu een concreet gevolg van het feit dat de huren aan vrij hoge kant liggen of zien de meeste woningzoekenden er tegenop een flat van twee- of driehoog te gaan bewonen? En ver der. is het waar dat er gezinnen zijn die deze huur niet kunnen betalen en om die reden de hun toe gewezen flat hebben moeten weigeren? ALLES IS DUUR De wethouder van Volkshuisvesting, de heer Joh. v. Hardeveld gaf desgevraagd onmiddellijk toe dat er klachten geuit zijn t over de hoge huren. Hij noemde het niet juist dat er gezinnen om die reden, de hun toegewezen woning niet aanvaard hebben. Wél hadden verschillende ver zocht of ze mochten ruilen, waartegen van de zijde van de gemeente geen enkel be zwaar bestaat. Deze neiging tot ruilen meet niet alleen gezocht worden in de huurprijs, maar meer nog in het idee van hoog-bewoning, een omstandigheid waaraan de meeste Veenendalers nog moeten wennen, aldus de wethouder. „De huren zon inderdaad aan de hoge kant, maar zij worden vastgesteld aan de hand van richtlijnen van de over heid, zodat wü niets ander kunnen. En ik geloof toch dat alle woningzoeken den hetzelfde standpunt zullen huldi gen als w\j: liever een dure woning dan geen woning". VLEES EN FILM BIJ HET GEMEENTE- PERSONEEL Het Veenendaalse gemeentepersoneel heeft woensdagavond tijdens een ont spanningsavond verschillende onder werpen te verwerken gekregen. Als eerste sprak de heer C. Favejee, dierenarts, hoofd van de vleeskeurings kring „Veenendaal" over de werkzaam heden van de vleeskeuringsdienst en alles wat daarbij komt kijken. Het was een interessante beschou wing; de spreker had zelfs stukken af gekeurd vlees en dierlijke organen mee gebracht en het geheel werd zeer aan schouwelijk voorgesteld. Na de pauze verzorgde de Bottelmij 't Gooi, de fabriek die in Nederland de Coca Cola bottelt en distribueert, een filmprogramma. Vertoond werden „Onze wondermooie wereld", „de Olympische Spelen van 1956" en de „Expo". In de pauze werden de toeschouwers getracteerd op enkele verversingen, o.a. van de maatschappij die het filmpro gramma verzorgde. Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 Een tairijke schare luisteraars, die het Veienigingsgeoouw aan de Eikenlaan tot de laatste plaats vulde, was gisteravond getuige van het jubileumconcert gegeven door de mannenzangvereniging „Het Ritmeesterkoor". Neemt het Ritmeesterkoor een be langrijke plaats in het culturele leven van Veenendaal in en trekt het als zodanig al veel publiek, ongetwijfeld was de grote opkomst mede te danken aan het optre- den van de sopraan Cobi Diepeveen en de bas David Ilollestelle. Het fraai uitge voerde programma vermeldde niet minder dan zestien nummers en was daardoor, hoewel rijk gevarieerd, toch wat overladen. Het publiek heeft nietemin tot het einde toe voor al het gebodene enthousiast geapplaudiseerd en zodoende van zjjn waar dering bly'k gegeven. De heer Lucas, voorzitter van het Ritmeesterkoor, opende met een kort woord, waarin hij o.a. met klem een beroep deed op de jongeren om zich ook onder het vaandel van de Ritmeester zangers te scharen. Hierna was de beurt aan het koor, o.l.v. zijn dirigent Nic. Grandiek, dat zich in de eerste vier nummers liet horen. Begonnen werd met Improperia van da Palestrina. Wij konden ons niet aan de indruk onttrek ken dat het Ritmeesterkoor vroeger wel eens beter gezongen heeft. In dit Improperia openbaarden zich enkele gebreken, die vooral in het programma vóór de pauze storend werkten. Moei lijkheden met de zuiverheid en een weinig exacte afwerking. Jammer was ook dat er niet wat meer lichtere werk jes in het programma waren opgeno men. Zijn het immers niet juist b.v. de drinkliederen die een mannenkoor zo uitnemend passen? Het is altijd ver makelijk zoveel brave huisvaders een drachtig en verwoed ondeugende din gen te horen bepleiten. Het na de pauze gezongen „Skotse Trije" was zulk een drinklied en was wat de uitvoering van werken voor mannenkoor betreft, het beste nummer van de avond. Over het algemeen werd trouwens door het koor na de pauze aanmerkelijk beter gezon gen dan vóór de pauze. Van de solisten kan gezegd worden, dat zij beiden een groot aandeel gehad hebben in het welslagen van dit concert. David Hollestelle is één van de mooiste bassen die wij in Nederland hebben. Merkwaardig is dat men hem vrij zel den liederen hoort zingen. Gisteravond zong hij vier liederen van Schubert en men kan zijn vertolkingen slechts met subliem kwalificeren. Zijn rustige en duidelijke toelichting op de tekst heb ben ook zeker bijgedragen tot een beter verstaan van de muziek. Dan de sopraansoliste, mej. Cobi Die peveen, zoals op het programma ver meld stond. Waarschijnlijk was dit een kleine vergissing. Het had Cobi Diepe veen moeten zijn, zoals men ook op programma's drukt: Anette de la Bije en Annie Hermes. Hierop recht te heb ben heeft zij gisteravond bewezen in de liederen en duetten Haydn en Mozart. Zij bezit een prachtige stem, die in het hele bereik dat een sopraan ter beschik king moet hebben, vol en welluidend klinkt en daarbij een zeer muzikale voordracht. Van de door haar gezongen liederen was wel „Dans un bois soli taire" van Mozart het fraaist. Het soms wat laag intoneren van zeer hoge tonen is een kleine technische onvolmaakt heid, die men een zo jonge sopraan gaarne zal vergeven. Hoogtepunten van de avond waren de duetten gezongen door beide solisten en muzikaal en kun dig begeleid door de pianist Peter Res- ter, die ook de begeleiding van de liede ren en de koorwerken verzorgde. Ik schreef u dat het Cobi Diepeveen moest zijn, maar in het slotwoord van de heer Lucas werd het Cobi, en terecht, want tenslotte is zij ook nog eens „onze" Cobi, in 't Veen getogen. Dit bleek ook wel uit de overweldigende hoeveelheid bloemen die haar na het concert wer den aangeboden en die, ondanks de ijverige pogingen van de pianist on mogelijk alle een plaats in haar armen konden vinden. De heer Van Amerongen dankte ten slotte namens de directie alle mede werkenden, waarop nogmaals warm applaus volgde van een dankbaar pu bliek. J. v. d. Putte. Gezien het belangrijke onderwerp is van de gisteravond gehouden le ting voor Volksuniversiteit Veenen daal een uitgebreid verslag ge maakt. Om geen enkel detail te mis sen zal dit verslag in onze woens dageditie in zijn geheel opgenomen worden. Red. Op een drietal plaatsen in onze omge ving zal morgenmiddag Sint Nicolaas zijn intocht maken. Hopenlü'k dat de weers omstandigheden meewerken en de goede man geen nat pak oploopt. De program- mas zijn alsvolgt: VEENENDAAL Om half vier wordt de Sint, vergezeld van zijn Pieten en een aantal edellieden te paard, verwacht op het gemeentehuis, waar hij officieel zal worden verwelkomd door burgemeester en wethouders. Daar na maakt hij nog een rijtoer door het dorp en bezoekt dan om HALF ZES de deelnemers aan de St. Nicolaaswandel- tocht die 's middags om half drie van start zijn gegaan en om half zes in het Verenigingsgebouw feest gaan vieren. Het hoogtepunt is natuurlijk het bezoek van de Sint, terwijl ook b. en w. een uitnodi ging hebben ontvangen. Wat de wandel tocht betreft, er zijn al meer dan 800 in schrijvingen binnen, zodat het Wandel comité Veenendaal de handen vol zal hebben aan de organisatie. De deelnemers gaan via Dijkstraat en Slaperdijk naar het einde van het Amerongse fietspad (bij Prattenburg) en krijgen daar warme cho colademelk aangeboden. Om half zes is het wandelleger weer terug, waarna men nog een gezellig uurtje feest gaat vieren in Sola Fide. ELST In Eist arriveert de Sint om precies twee uur per boot aan de Veerweg. Hij zal daar verwelkomd worden en maakt dan een rijtoer door het dorp. AMERONGEN Om drie uur zullen de Amerongse kin deren de Sint bij de Galak zien binnenko men. Ook de Zwarte Pieten die gul pe pernoten uitdelen zullen er weer zijn. Na de officiële ontvangst volgt een rij toer door het dorp met als eindpunt het Clubgebouw. PAARD EN AUTO Woensdagavond omstreeks elf uur is de Veenendaalse automobilist v. E. op de Rouweveldseweg met zijn auto tegen een loslopend paard gereden. De auto werd flink beschadigd, terwijl het paard niets mankeerde. Nog maar zelden zal het VSW-toneel- gezelschap een uitvoering hebben ge geven als dit vorige week vrijdag en zaterdag het geval is geweest. Over het algemeen genomen werd er vlot en voortreffelijk gespeeldmet als grootste uitblinkster Corrie van Kessel, in haar glansrol van Angela. „Zijn Afgod" was heus geen niemen dalletje. Het stuk vergde én van spelers én van publiek grote concentratie. En het getuigt van de vakbekwaamheid van de regisseur Hanns Berk, dat hij door middel van zijn spelers de sfeer in de studeerkamer van Sir Robert Rawleys landhuis, als het ware concreet op de Bühne wist te leggen. Het verhaal wil dat Sir Robert een sportcomplex officieel in gebruik wil nemen dat gebouwd is ter nagedach tenis van zijn zoon. Iedereen is tegen. Dan blijkt dat de zoon nog leeft en ge deserteerd is. De schrik van zijn „weduwe" is groot, omdat zij haar echt genoot verafschuwde en juist met iemand anders wilde trouwen. De blin de vader maakt in een vechtpartij een eind aan het leven van zijn zoon, zodat Angela en Max kunnen trouwen. Chris Muller als Sir Robert, een blin de man, speelde zonder meer voortref felijk, hetgeen eveneens gezegd kan worden van Corry van Kessel als An gela. Vooral het moment dat ze haar doodgewaande man voor zich zag, steeg ver boven het amateurisme uit. Annie ter Hogt als Jessica, was in 't begin een beetje aarzelend, zodat de souffleur vrij duidelijk te horen was. Hanns Berk als Lord Clandon, soms een tikkeltje over dreven, behoeft als goede wijn geen krans. Ook de overige spelers vielen geenszins uit de toon. Overduidelijk is wel gebleken, dat het VSW-toneelgezel- schap kwalitatief op de goede weg is. NAGEKOMEN KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. A. Stekelen burg van Eist, 3 uur ds. P. Muilwijk van Randwijk. Donderdag 30 nov. 's avonds 7.30 uur ds. Vroegindewey van Veenen daal. SINT NICOLAAS ACTIE WINKELIERSVERENIGING Dinsdag j.l. is de jaarlijkse St. Nicolaas- actie begonnen van de winkeliersvereni ging in Amerongen. Vanaf dinsdag j.l. tot en met woensdag 6 december versterk- Doordat de Valleiriks vele malen achtereen niet gevonden is, wordt zoals gebruikelijk, de premie ad. 37,50 bestemd voor een goed doel. Ditmaal zal het overgemaakt worden aan Hongeractie „10 x 10". De nieuw uit te geven riks heeft dus weer de dubbele waar de en is voorzien van het rode nummer: By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag wordt de premie a contant uitbetaald. ken de deelnemende winkeliers bonnen. Bij elke gulden die wordt besteed, ont vangt de koper en bon. Het publiek dient deze bonnen goed te bewaren tot na de trekking op Sint Nicolaasavond. De prij zen bestaan ditmaal uit waardebonnen. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen personen: J. van Brenk van Maurik; A. van Beek van Ede; J. Men- sing van Vlaanderen; D. de Moei van Smallingerland; H. Th. Troost van Zuid- wolde; H. van Beerschoten van Amers foort; L. van Dommelen uit 's-Graven- hage en E. M. H. Wegener-Heijse van 's-Gravenhage. Vertrokken personen: F. B. Kort naar Wijk bij Duurstede; G. Bakker naar Ren- kum; H. den Otter naar Zandvoort; J. Appeldoorn naar Barneveld. De H.H. adverteerders verzoeken wij vriendelijk kopie voor de krant van: 29 NOVEMBER 1 DECEMBER (St. Nicclaasnr.) UITERLIJK resp. a.s. dinsdag morgen en donderdagmorgen 10 uur in ons bezit te willen stellen. Wij zullen gaarne op maandag 27 ncv. en woensdag 29 nov. uw eventuele advertentie komen halen. Bij voorbaat dank voor uw mede werking in deze, hoogachtend, Advertentie-afdeling Nieuwsblad „DE VALLEI" NIET OVER EEN NACHT IJS. Ne derlanders gaan niet over een nacht ijs, maar als het twee nachten achtereen vier graden gevroren heeft kunnen de ware Friezen hun ijzers niet langer in het vet laten staan. Onze fotograaf kiek te in de onmiddellijke nabijheid van Leeuwarden reeds enkele enthousiaste schaatsers. Zouden ze de Elfstedentocht al in hun gedachten hebben? Het meest belangrijke punt bij de j.l. dinsdag gehouden raadsvergadering was wel de bouw van het nieuwe Dorpshuis annex Gymnastieklokaal. Hierover werd nog wel het een en ander gezegd, doch uiteindelijk viel de verheugende beslissing dat men tot de bouw ervan zal overgaan. Verder werden de opritten van de Slaperdijk van de weg door het Ruisseveen openhaar verklaard en werd de grondprijs van het indus trieterrein vastgesteld op 9,85 per vierkante meter. Na enkele opmerkingen van de leden Hasselaar en Dagnelie, werd de grond prijs zonder meer vastgesteld op boven genoemd bedrag. Toestemming voor een beschermde oversteekplaats over de Kon. Wilhelminaweg, was blijkens een medede ling van de voorzitter, nog geen toestem ming verkregen. GROTE VOORUITGANG De debatten over het nieuwe Dorps huis werden geopend door de heer Wil deman. Hij noemde het een groot wonder en was hiermede al gedurende zijn hele politieke loopbaan mee bezig geweest. Ook dhr. Hasselaar (CHU) had niets dan lof, en betuigde zijn dank aan het col lege van b. en w. Dhr. Dagnelie (Gem. Bel.) sloot zich bij de vorige sprekers aan en zei zich volledig met de plannen te kunnen verenigen. Wél stelde hij voor de tekst van punt 11, betreffende het ge slotenzijn op zondagen en chr. feestdagen te wijzigen. Hier was dhr. Brinkman op tegen en ook de voorzitter vond tenslotte dat deze tekst niet gewijzigd diende e worden. Dhr. Taselaar (AR) vond dat het gehele plan financieel gezien, nogal krap bere kend was, waarop de voorzitter opmerk te dat volgens hem redelijk was geschat. Zaterdag 25 nov. a.s. is het dan zover De nieuwe Korfbalvereniging „Hemur- Enge" uit Amerongen gaat haar eerste wedstrijd spelen in de competitie en wel op het sportterrein „De Burgwal" des 's middags half drie tegen Doorn 2. Al te veel moeten de Hemur-Engers zich er nog maar niet van voorstellen. Het gaat ook niet direct om deze eerste wed strijd te winnen, maar wel om het spor tieve spel. Ook heeft deze nieuwe vereniging een clublokaal gekregen, in de vorm van een directie keet, bereidwillig afgestaan door de aannemings mij. P. Henzen uit Eist (U). Verder deelt het bestuur mede, dat St. Nicolaas de adspiranten van deze club, tijdens zijn verblijf in Amerongen niet zal vergeten. Hij is namelijk voornemens vrij dag 1 december 's avonds de adspiranten met een bezoek te vereren en zich per soonlijk van de kwaliteiten van deze He mur-Enge jeugd op de hoogte te komen stellen. Omstreeks de Kerstdagen hoopt men een kontaktavond voor de dames en he ren senioren te beleggen. Tevens vond de heer Taselaar dat hier elk particulier initiatief werd doodgemaakt door concurrentie. Hij vond het geheel onaanvaardbaar en was dan ook principieel tegen het plan. Wethouder de Bonte memoreerde dat alle concurrentie uitgesloten diende te worden. De voorzitter sloot zich bij deze mening aan en verklaarde dat het niet de bedoeling is met de belastinggelden de particulieren te gaan beconcurreren. Wethouder van Barneveld (AR) toonde zich een groot voorstander van het Dorps huis. Hij zag hierin een grote taak, welke niet verwaarloosd mag worden. Naast de heer Taselaar, verklaarde dhr. Dikken- berg (SGP) ook principieel tegen het plan te zijn, vanwege film en toneel. Na stemming werd het plan aangenomen met dhr. v. d. Dikkenberg tegen terwijl dhr. Taselaar de vergadering tijdens de stemming verliet. Weth. de Bonte wenste uiteindelijk een ieder geluk met dit besluit en memoreerde twee harde werkers aan dit plan n.l. bur gemeester Martens en de man die de eer ste stoot gegeven heeft, wijlen de heer Hendrik Geytenbeek. GRONDVERKOOP Bij het punt verkoop terrein Hamebo merkte dhr. Wildeman op dat men in Amerongen, wat betreft verkoop gronden, op winstbejag uit is. Bovendien wenste hij geen lijmfabriek in Amerongen vanwege de schade aan agrarische gronden. Voorzitter is het volkomen met dhr. Wildeman eens dat de overheid geen winst mag maken, maar het is een alge mene regel dat de overheid een opslag int van de adspirant gebruikers voor delgingskosten aanleg riolering, wegen enz. Het is billijk dat de kopers hieraan een evenredig deel mee betalen. Wat be treft de lijmfabriek in de agrarische sec tor, vroeg de voorzitter zich af of hier geen kansen lagen voor de jeugd t.a.v. werkgelegenheid. Nadat nog gesproken was over eventuele stank en de Hinder wet werd het voorstel zonder stemming aanvaard. RONDVRAAG Bij de rondvraag wijst dhr. Wildeman op de wenselijkheid dit in verband met de BB-circulaire dat de gemeente zelf zorgt voor een ruime watervoorziening en of het niet mogelijk is het „Brugges- pompje" te herstellen. Volgens de voor zitter is hieromtrent overleg gaande met het plaatselijke BB-hoofd. Dhr. v. Mourik vindt dat de verbouwing der O.L. school tegenvalt. Voorzitter be aamt dit en zal het nog eens bezien. Ver der deelt hij mee dat maandagavond 4 december de Raad bijeen zal komen voor bespreking bezwaren Streekplan. Voorts zai de Raad onder deskundige leiding op een nader te bepalen datum een excursie naar de stuw maken. NUMMER. Ga in Parijs ge rust uit, wanneer ge laat in de nacht (of vroeg in de morgen) thuis komt en ontdekt dat ge uw huis- of hotelkamersleutel kwijt bent, bel dan SOS 99-99. Daarmee komt ge in verbin ding met in auto's in nachte lijk Parijs circulerende vak mensen, die ieder moeilijk karweitje op ieder onmogelijk uur voor u opknappen. SECONDEN. De Engelsen krijgen 600 seconden extra om hun laatste biertje op te drin ken. De eerste slag is gewon nen zeggen caféhouders en hun vaste klanten. Nu zijn ze in vergelijking met hun col lega's in andere landen ook wel stiefmoederlijk bedeeld: de cafés moeten om half elf sluiten, om nog maar te zwij gen van de „Engelse zondag" (dan blijven ze gewoon dicht). Ondanks de gewijzigde wet betreffende de cafésluiting zal ook in 't vervolg om half elf de stem van de caféhouder aankondigen: „Het is tijd, gentlemen, het is de hoogste tijd". Maar in plaats dat dan de klanten hun glaasje in de steek moeten laten omdat ze eenvoudig op straat worden gezet, krijgen ze nu nog 10 mi nuten de tijd om dat laatste glas op hun gemak leeg te drinken. In die tien minuten mogen zij echter geen nieuw glas bestellen en de caféhou der mag niet meer vol schen ken. Bij overtreding zijn beide strafbaar. BUIK. Maken de Fransen zich minder ongerust over een oorlog nu hun minister van voedselvoorziening heeft be kendgemaakt dat er voorraden zijn aangelegd die voldoende zijn om aan elke burger in ge val van oorlog per dag een kilo vlees en 1200 gram boter te garanderen? GAT. In Rusland worden verkeersovertreders voor de keus gesteld om de boete di rect te betalen of om een gat in hun rijbewijs te laten prik ken. De meesten geven de voorkeur aan betalen, want wanneer men een bepaald aantal prikgaatjes heeft opge lopen raakt men z'n rijbewijs kwijt. COLLEGA'S. In Amerika volgen ingenieurs die zich met de constructie van robots bezig houden en chirurgen die zich specialiseren in hersenopera ties wederzijds eikaars experi menten. Dat de eerste wat van de laatsten kunnen opsteken lijkt niet te onwaarschijnlijk. Maar de laatsten van de eer sten? SCHERPENZEEL SINT IN SCHERPENZEEL Honderden kinderen wachtten don derdagmiddag in de gemeentelijke eier- hal de komst van de Sint af. Hun ge duld werd niet lang op de proef gesteld, want nauwelijks waren alle kinderen gezeten of de Sint, gezeten op een schimmel en vergezeld van twee Pieten, arriveerde na een rondrit door het dorp bij de eierhal. Wijd werden de deuren opengedaan zodat hij, gezeten op zijn paard, tot voor het podium kon rijden. Na door de voorzitter van de winke liersvereniging, de heer Hoevelaken, verwelkomd te zijn, liet de Sint de kin deren enkele liedjes zingen. Enkele kin deren en een paar huismoeders werden, evenals de oudste ingezetene van het dorp, Bart van de Haar, op het podium ontboden. werd door wethouder Van Kampen na mens de gemeente een welkomstwoord gesproken. Na het verlaten van de eier hal werden de kinderen getrakteerd op een zakje snoep. |:!l!!lllllllliili!!ll VEENENDAAL jg Vrydag 24 nov.: Kanarieshow in jjj| OCB-gebouw 19 tot 22 uur. IH Zaterdag 25 nov.: St. Nicolaaswan- gg deltocht start 2.30 uur bij Sola Fide. Kanarieshow in OCB-gebouw 14.00 22.00 uur. Intocht St. Nicolaas 3.30 uur ge meentehuis. Cefafilm „De Groene shawl" 8 uur Eltheto. Dinsdag 28 nov.: Lezing Ned. Reis- ver. in Trefpunt 8 uur. Ontsp. middag bej. dames in OCB 2.30 uur. RHENEN Dinsdag 28 nov.: Cross Zuid-Vel. Hl Jachtver. ELST Zaterdag 25 nov.: Intocht St. Nico laas 2 uur bij de Veerweg. AMERONGEN §H Zaterdag 25 nov.: Intocht St. Nico laas 3 uur bij de Galak. RENSWOUDE Maandag 27 nov.: Lezing in Reho- both van Immanuel 8 uur. SCHERPENZEEL Dinsdag 28 nov.: Raadsvergadering 7.30 uur. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kana&Iweg 2 - Tel. 2918 3UN6WANS IT FRIS** PONTlAC OMK6A voor betere uurwerken

De Vallei | 1961 | | pagina 1