FLORYN VEBOTEX 375 kchfyft guldens die u spaart op wekelijkse boodschappen Wells, Fargo and Company HARDEVELD Horlogerie Van Manen SPAR-MARGARINE ÏNederlandse jeugd neemt deel aan „Anti-I longer-Aktie" Eist werd winnaar van E.H.B.O.- Vallciwedstrijd C.B.T.B. Ederveen werd voorgelicht over varkenshouderij i ~$r7i^y \w4 I 38-16^ TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 24 NOVEMBER 1961 Nr. 93 Ook aktiecomité in Veenendaal VOL VERWACHTING KEINSWOUDE Organisatie Sint Nicolaasaktie groot succes Koopt Kinderzegels li Ti y< YX -'4 Fl U' NATUURLIJK IETS VAN Geslaagde DAF-show van Garage de Klomp DE LEZER „DE ACHTTIEN" IT ottViV xü\ A. W. de H a a 8 STOMEPU „RUST WAT" SINGER NAAIMACHINES W. J. Veldhuizen In onze toonzaal vindt U: Kerkewijk 37 - Tel. 2730 Hoogstraat 28 - Telefoon 2521 8 ct voordeel op elk pakje Spar-margarine! voor advokaat! Dubbel zegelsdubbel voordeel! POEDERKOFFIE löo TA ,1 POEDERKOFFIE AC/\ ->TO DROPKNOTSEN HARING intom.saus AFWASMIDDEL ERWTENSOEP SPEKULAASPOPJES SPEELTAAI 500 gram 25 84 110 85 45 95 1 0 zegels 34 zegels 44 zegels 34 zegels 1 8 zegels 38 zegels ONTBIJTSPEK z.iw. 100 gram van 48 voor 39-10% GELD* ROOKWORST ±225 gram van 94 voor79-10% Rumbonen Utrechtse sprits Heroïsche vervoermaatschappij voor Nederlandse T.V. De filmserie over de Amerikaanse vervoermaatschappij Wells Farao and Company waarvan de VARA afleveringen op de Nederlandse televisieschermen brengt is ge baseerd op een van de meest romantische perioden uit de geschiedenis van de Ver enigde Staten. De onderneming werd in 1852 opgericht door Henry Wells en William George Fargo, twee expediteurs die toen al een langdurige ervaring in het vervoer van brieven, fjostpaketten, goud en passagiers achter de rug hadden. Hun nieuwe maatschappij, waarvan Wells als president optrad en Fargo medevennoot was, werd speciaal opge richt voor het onderhouden van regelmatige diensten per postkoets tussen de staat Missouri en Californië in het Verre Westen. Tot dan toe liep de gebruikelijke route van Californië over zee naar de landengte van Panama, waar de vrachten en de passagiers over land naar de Caraibische kust werden gebracht om vandaar weer per schip naar de Amerikaanse oostkust te worden vervoerd een ongevaarlijk maar wel zeer tijdrovend traject. Voor regelmatige rechtstreekse diensten over land naar het snel groeiende Cali fornië was men nog steeds teruggeschrok ken. De barre natuur en het harde kli maat in de Rocky Mountains, de wilde Indianen en de aanwezigheid van talloze vagebonden bleken tot de jaren vijftig een te grote rem. De onderneming van Fargo en Wells werd dan ook in het be gin door collega-exporteurs met een zeker medelijden beschouwd. De onderneming lukte, maar de post koetsen van Fargo en Wells hadden zo veel overvallen te verduren en in ge vechten met roodhuiden en bandieten vloeide zoveel bloed dat de maatschappij van de twee „expressmannen" daardoor een dankbare bron voor talloze scena rio's en verhalen werd. Het onstaan van de vervoersmaatschap pijen vormt een belangrijke en unieke epi sode in de Amerikaanse geschiedenis. Het woord „express company" is zo typisch Amerikaans dat het eigenlijk niet te ver talen is, omdat het veel meer omvat dan het werk van een Europese vrachtrijder. De „expressman" vervoerde niet alleen post, stukgoederen en passagiers: hij moest de vervoerde passagiers ook beschermen. Dat betekende dat zijn koetsiers het op moesten kunnen nemen tegen talloze struikrovers die op een mensenleven meer of minder niet keken. De „expressman" moest voor pleisterplaatsen zorgen waar de paarden gewisseld werden en de pas sagiers zonodig konden overnachten. Hij moest op goede voet staan met de mili taire autoriteiten wier hulp in noodge vallen onmisbaar was. De risico's ver bonden aan het vervoer van geld of goud maakten dat de koeriers van de onderne mingen het hun toevertrouwde geld in de vorm van cheques op naam gingen ver voeren. Dat is de reden dat de Express companies zich al gauw bezig gingen houden met bankzaken. Fargo, Wells and Company is een van de grote groep die sinds 1873 de American Express Com pany vormen en juist in de bankierswe reld is deze onderneming internationaal bekend geworden. Ook in Nederland zijn kantoren van de American Express Com pany. In het opkomende spoorwegwezen speel den de express-ondernemingen eveneens een belangrijke rol evenals in de eerste telegraafmaatschappijen die de koets en de koeriers vervingen maar op poten werden gezet met het geld van de ex pressmannen. Ieder die weet hoe belang rijk de rol was die de eerste transcon tinentale spoorwegmaatschappijen in de grondspeculaties speelden kan zich voor stellen hoe veelomvattend de invloed van deze als kleine mannen begonnen en als miljonairs eindigende expressmannen is geweest. Dat zij, dankzij hun geld en invloed uit groeiend tot plaatselijke of regionale grootheden, ook in de politiek een rol speelden ligt voor de hand. William Geor ge Fargo bijvoorbeeld is jarenlang bur gemeester van de stad Buffalo geweest. Naar deze man is zelfs een stad ge noemd in de staat Noord-Dakota. Zoals zovele steden in het westen is deze stad ontstaan uit een pleisterplaats van een belangrijke lijndienst. Henry Wells heeft geen rol in de politiek gespeeld. Hij werd zijn hele leven lang gehinderd door een spraakgebrek, dat hem er op latere leef tijd toe bracht scholen voor spraakgebrek- kigen te stichten. De onderneming van Fargo en Wells heeft ook deel gehad in de pony-express, waarvan de bestaansduur omgekeerd De gehele Nederlandse jeugd gaat aktief deelnemen aan de „Anti-Honger-Aktie" en wel onder het motto „10 x 10". De aktie is georganiseerd door de Ned. Jeugd Ge meenschap (NJG) en houdt in dat iedere jongere in ons land binnenkort tien weken lang 10'/* van zjjn of haar zakgeld afstaat om de honger en ondervoeding die nog in grote delen van de wereld heersen, te bestreden. By deze aktie gaat het speciaal om een deel van Afrika. De anti-hongeraktie is zaterdag 11 no vember j.l. in de Beatrixhal te Utrecht gestart waar 2000 jongeren uit heel Neder land bijeen waren. Onder de aanwezigen bevond zich ook H.K.H. Prinses Beatrix. Ds. Steenbeek opende het Jeugdappél en tegelijkertijd de aktie. Ook in Veenendaal is een plaatselijk comité gevormd, be staande uit vier jongeren van verschil lende kerkelijke richtingen, t.w. voorzit ter J. Scholten, secretaresse I. v. Huis steden, penningm. E. Rebergen en alg. adj. J. Willemsen. Dit comité zal zo spoedig mogelijk geinstalleerd worden door bur gemeester Hazenberg. Intussen is het aktiecomité haar werk zaamheden gestart met het versturen van c.a. 100 brieven aan hoofden van scholen, direkties van fabrieken en bedrijven, ver enigingsbesturen enz. om hun medewer king te vragen bij het voeren van deze aktie. Ook is hun hierin gevraagd vertegen woordigers aan te wijzen voor de diverse scholen enz. Het ligt voorts in de be doeling, naast het voeren van deze 10x10 aktie ook andere activiteiten ontplooien zoals feestavonden en misschien een ijs- feest. Banketbakkery van Soest aan de Patrimo niumlaan heeft ter gelegenheid van de a.s. feestdagen een natuurgetrouwe nabootsing gemaakt van de oude Kerk op de Markt, zoals die er na de restauratie uit komt te zien. De kerk is nagemaakt op een schaal van 1 100 en vervaardigd van dragan, een mengsel van suiker en gela tine. Het prachtige pronkstuk heeft meer dan 100 werkuren gevergd, is van binnen verlicht en staat al enige dagen in de etalage ter bezichtiging. evenredig was met de roem. De pony express (zie foto) werd april 1860 opgericht voor vervoer van post en berichten tus sen St. Joseph in de staat Missouri en San Francisco een afstand van onge veer tweeduizend mijl die door een est" fette van goedbewapende koeriers te paard in tien dagen werd afgelegd dwars door de Rockies, de woestijnen en het woonge bied van onbetrouwbare Indianen-stam men. De pony-express is zakelijk een enorm fiasco geworden met het verlies is inmiddels reeds veelvouding gecompen seerd door de historische roem die Fargo, Wells en anderen met deze express heb ben verdiend. De koeriers van de pony express zijn even beroemd als die van de Russische Tsaar, Michael Strogoff, met dit verschil dat de Amerikaanse collega's niet alleen maar romanfiguren zijn. Wie bijvoorbeeld kent niet de namen van Buf falo Bill en Wild Bill? De onderneming telde beide beroemdheden onder zijn werknemers. Alle koeriers ontvingen bij hun indiensttreding van de idrectie een Bijbel en moesten beloven niet te drinken en te vloeken een duidelijke aanduiding voor het morele peil van de groep despe rado's waaruit de directie de koeriers recruteerde Precies honderd jaar geleden kwam de beroemde pony-express aan zijn einde. Want eind oktober 1861 werd de eerste transcontinentale telegraaflijn in gebruik genomen. Tegen de snelle berichtgeving van deze, zoals de Indianen zeiden „spre kende draden", konden Buffalo Bill en zijn collega's niet op. Onder matige belangstelling vond j.l. zaterdagmiddag in het Clubhuis te Amerongen de jaariykse Valleiwedstryd van de Kon. Ned. Ver. E.1I.B.O. plaats. Hoewel het aan spanning geenszins ontbrak, liet het gepresteerde hier en daar nog wel eens wat te wensen over. De wisselbeker ging ditmaal naar de afdeling Eist die eveneens de leidersprUs in de wacht sleepte. Vooraf kreeg de heer E. Brevé de Eremedaille van het Koode Kruis op de borst gespeld. In zijn openingswoord heette de voor zitter van de afdeling Amerongen, de heer D. Boelhouder, namens de afdelin gen Veenendaal, Leersum, Eist en Ame rongen, allen hartelijk welkom. In het bijzonder ging zijn dank uit naar de directie van het streekblad „De Vallei" welke voor de 3e maal een wisselbeker beschikbaar had gesteld voor deze altijd weer sportieve wed strijd. Ook sprak hij een bijzonder woord van welkom en dank uit aan de De Sint heeft als zovele mensen Wat Rhenen betreft ook nogal wensen Ten eerste vindt hij de woningnood In Rhenen nog ontstellend groot Toen ik hem vroeg naar Rhenens jeugd Antwoordden Sint en Pit verheugd Dat over het algemeen het gedrag Al kon het beter, er toch wezen mag Maar ook van velen was 't maar zo-zo Krijgen die ook nog een cadoo? Vroeg ik aan Sint, zowel als Piet Ze wisten het momenteel nog niet 't Zal zeiden zij van 't gedrag afhangen Of wel hun lijstje van verlangen Ten volle ingewilligd wordt Neem 't goed ter harte, de tijd is kort Al was hij moe van het gereis Hij stelde het toch erg op prijs De ontvangst, die hij in Rhenen kreeg Ook Piet waardeerde het terdeeg 't Meest plezier zou men de Sint doen Aangaande 't vullen van de schoen Dat men niet te hoge eisen stelt Dan komt hij niet toe met zijn geld Om aan elks wens tegemoet te komen Waarom hij zich heeft voorgenomen Die het minste vraagt, geeft hij het meest Knoop 't in uw oren, als u 't leest J. M. Het gezamenlijk organiseren van een Sint Nicolaasfeest voor alle Renswoud- se kinderen is een groot succes gewor den. Overal werd het idee spontaan ontvangen. Niet minder dan vijftig za ken, bedrijven en andere instellingen hebben de aktie financieel gesteund, zodat er een totaalbedrag van 620, bijeen gebracht is. Naast de kosten voor de film (ca. 90,en overige kosten (ca. 40, kan voor ieder kind een bedrag van 1,40 besteed worden. Enkele land bouwers hebben gratis melk aange boden, welke in overleg met een firma geruild wordt voor chocolademelk. Woensdag 29 november zal in gebouw Rehoboth de feestelijke middag plaats hebben. Voor de kleuters van 3 tot 6 jaar is de aanvang gesteld op half twee en voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar op drie uur. Vertoond zal worden de film „Lachen is gezond". De ca deautjes zullen door de Sint persoonlijk worden uitgereikt. Met deze aktie is duidelijk tot openbar log gekomen wat samenwerking, óók in een kleine ge meente, vermag. De afd. Ederveen van de chr. boeren en tuindersbond hield woensdagavond een druk bezochte vergadering in café v. d. Linden. Op deze vergadering sprak de in deze streek welbekende varkensfokker de heer J. H. J. Jansen uit Echt over de pro blemen verband houdende met de varkenshouderij. Voor de spreker aan zijn uiteen zetting begon las voorzitter van Riessen een gedeelte uit Joh. 16. zeer deskundige spreker. De heer Jan- Daarna hield de heer Jansen zijn in teressant betoog. Spreker zei graag het een en ander te willen belichten omdat er overal in het land en dus ongetwij feld ook in Ederveen veel onwetend heid bestaat omtrent de varkenshou derij. Door ziekten onder de biggen b.v. sterven ruim een miljoen biggen per jaar binnen de drie maanden. Een en ander is een gevolg van minder goede verzorging en onkunde. De heer Jan sen wees erop dat de varkens op de heide- en zandgronden goed tieren en zelfs betere conditie bezitten dan op gras. Zeer veel nadruk dient gelegd op de huisvesting. De temperatuur in schuur of stal dient niet te hoog te zijn, eerder gelijk aan de buitentemperatuur. Ook de verversing van het stro dient vaker te geschieden. Een varken is lichame lijk zeer gevoelig voor dergelijke op het oog kleine voorvallen. Wanneer het varken buiten loopt dient ervoor ge waakt geen mest of gier in het weide- gras te hebben en ook dient het drink water schoon te zijn. Een vochtige stal geeft aanleiding tot bloedarmoede. Van groot belang is ook een regelmatige voeding, dus op gezette tijden en niet te pas en te onpas Ook het fokken geeft problemen. Een veel voorkomend euvel is dat te jonge zeugjes worden gedekt. Dit kweekt een zwak nakomelingschap. Spreker drong er op aan lid te worden van het var kensstamboek, waardoor onoordeelkun dig fokken wordt voorkomen. Door vele aanwezigen werden vragen gesteld naar aanleiding van dit aan de praktijk getoetste betoog van de wel OPBRENGST KOLLEKTE De landelijke vereniging Philadelphia heeft onlangs twee tehuizen aangekocht voor gehandicapte kinderen. Het ene staat in Bennekom en is bedoeld als vakantie-oord. Het tehuis in Nunspeet heeft een capaciteit van 80 kinderen en is bestemd als opvangcentrum. In Vee nendaal is bij vrienden van de ver eniging een kollekte gehouden voor het meubilair van één van de tehuizen, die 1085,heeft opgebracht. Iedereen verzendt in de maand december kaarten en goede wen sen. Laat ze alle, laat ze gedeel telijk, of laat er zeker één be plakt zijn met een Kinderzegel. - ÉipM x. t ■w&é. 4 $-44 kg u. yfi - 'V sen toonde met dia's de toestand op enkele bedrijven in Limburg. De dia's lieten duidelijk het verschil van kwali teit van verschillende varkensrassen zien. Voorzitter Van Riessen dankte de spreker hartelijk voor zijn uiterst leer zame behandeling van een onderwerp dat urgent is omdat men dagelijks met de verzorging van onze varkens te doen heeft. Bij de rondvraag kwam er een voor stel van de heer Koldenhof, assistent van de Voorlichtingsdienst, om een ge zamenlijke excursie te maken naar ver schillende bedrijven om het voordeel van een automatische mestverwijdering te bekijken. JONGE EN OUDE GENEVER Vrydag en zaterdag j.l. is in gebouw Eltheto aan de Fluitersstraat een geslaag de automobielshow gehouden van Garage De Klomp. Op deze introductieshow, waaraan qua opzet uitermate vjel zorg was besteed, presenteerde Garage De Klomp de nieuwe DAF-modellen. De talrijke bezoekers van de show heb ben de uitbreiding van het produktiesche- ma van Van Doorne's Automobielfabriek n.v. hier kunnen aanschouwen. Naast de boreling, de DAF 600, zijn er twee nieuwe types personenwagens op de weg ver schenen n.l. de DAF 750 en de DAFodil. Uiterlijk bestaat er geen verschil tus sen de DAF 600 en de DAF 750; het is precies dezelfde auto alleen met een ster ker motor-mechanisme. De meer luxere uitvoering van de Nederlandse automobiel heeft de naam gekregen van DAFodil. Het is evenals de twee andere types, een 4- persoons auto, waarvan de voorgrille, be kleding, dashbord, wieldoppen enz. luxu- het bedieningsmechanisme is gelijk geble ven. Tijdens de show werden er vele proefritten gemaakt. afgevaardigden van de gemeentebestu ren van Veenendaal, Rhenen, Leersum en Amerongen, voor hun aanwezigheid en het beschikbaar stellen van prijzen. Evenzo voor de jury van deze middag bestaande uit de heren dr. Jonkers en dr. Budding uit Opheusden en dr. M. Huisman uit Heteren. Verder de dis trictsbestuurder de heer Noordam en het dagelijks bestuur van het Rode Kruis uit Doorn. Tenslotte werd door dr. D. C. Endert, welke in de functie van commandant van het Rode Kruis, de Ere Medaile van het Rode Kruis op de borst gespeld bij de heer E. Brevé, voor zijn trouwe dienst. De opdracht was als volgt: Bij een op 30 april door de plaatselijke Oranje vereniging georganiseerde terreinrit voor bromfietsers verliest een der deel nemers de macht over het stuur, raakt hierbij een toeschouwer en komt hierbij zelf tot stilstand in een prikkeldraad afrastering. De afdeling EHBO van uw dorp is met drie man aanwezig, waarbij ook u, en verleent eerste hulp. De plaats van het ongeval is niet voor auto's te bereiken, de patiënten moesten dus naar de verharde weg vervoerd worden. Een motorordonnans was voor berichtgeving aanwezig. De bromfietser had door aanraking met het prikkeldraad verschillende wonden aan het gelaat en de toeschou wer een open onderbeenbreuk opgelo pen. Op het werk wat geleverd werd was nogal wat aan te merken, aldus dr. Jonkers, die een en ander na de wed strijd toelichtte. Zo liet het aanleggen van een steriel verband nogal wat te wensen over en ook het zuinig omgaan met het materiaal is een kwestie van bekijken. Op het spalken van het onder been kwam eveneens kritiek. Na een dankwoord van de heer D. Boelhouder voor de duidelijke uiteen zetting, reikte wethouder K. de Bonte uit Amerongen in samenwerking met de heer W. F. ter Hoe'vven, directeur van „De Vallei", de prijzen uit. De uitslag was als volgt: Eist I de wisselbeker en le met 200 punten en bovendien de le leidersprijs met 78 punten. Vervolgens groepen: Veenendaal I 162, Eist I 149, Veenendaal II 129, Leer sum 112, Amerongen I 97, Amerongen II 92 punten. Van de leiders der groepen kreeg Veenendaal I 59, Eist I 54, Veenendaal II 63, Leersum 40, Amerongen I 53, Amerongen II 58 punten. Tenslotte werd aan de leden van afd. Amerongen een vaandeltje uitgereikt van hun afdeling met het opschrift: „Ter herinnering aan ons 25-jarig ju bileum". Meneer de Redakteur, De N.C.V.B. afdeling Rhenen en de Herv. Vrouwenvereniging te Rhenen, willen graag het volgende onder de aandacht brengen van uw lezerskring. In uw blad van j.l. vrijdag is een be richt gepubliceerd van de Christelijke Besturenbond, betreffende de eenheid van het kerstfeestvieren. Dit bericht zou tot een verkeerde conclusie kunnen leiden. De afdeling van de N.C.V.B. heeft zich wel bereid getoond hieraan mede te werken en haar eigen kerstfeest ach terwege te laten, om te komen tot een gezamenlijke kerstfeestviering met de Chr. verenigingen. De Herv. Vrouwenvereniging heeft gemeend het kerstfeest dit jaar nog in eigen kring te moeten vieren, ook om dat het moeilijk is een stijlvol kerst feest te organiseren tegelijk voor zeer jonge kinderen en voor volwassenen, zoals dit bij het C.N.V. de gewoonte was. Bij het verzorgen van de kerst gaven voor de zieken hopen de plaatse lijke vrouwenorganisaties wel samen te werken. Wij hopen dat dit artikel zal mee werken om de onjuiste berichtgeving in uw blad recht te zetten. Namens het bestuur van de afd. der N.C.V.B.: Mevr. Nanninga, presidente Mevr. Schippers, secretaresse Namens de Herv. Vrouwen vereniging: Mevr. Dijkstra, presidente Mej. Slot, secretaresse. Geachte redaktie. Het zal U bekend zijn, dat reeds enige tijd een boekje in voorbereiding was van de achttien Hervormde en Gereformeerde predikanten, die zich omstreeks Pinste- ren 1961 tot de leden van hun kerken wendden, inzake de mogelijke éénwording der kerken. Het bedoelde boekje, dat een gespreks boekje mag worden genoemd, heeft tot titel gekregen „van kerken tot kerk" en zal in de tweede helft van december 1961 in de Carillonreeks bij de uitgeverij W. ten Have te Amsterdam verschijnen. De prijs is 1,75. De inhoud bestaat uit de „oproep" van de achttien, alsmede uit een toelichting daarop. Verder vijf hoofdstukken die zich bijzonder goed lenen ter bespreking in groepsverband. Het geheel is als voorbe reiding bedoeld voor het te houden con gres, dat D.V. op zaterdag 26 mei 1962 zal worden gehouden in de Domkerk te Utrecht. Verder werden in dit gespreksboekje twee bijlagen opgenomen n.l. een artikel van Dr. J. van den Berg en een artikel van Prof. Dr. H. Berkhof. Beide artikelen zullen vanwege hun affiniteit met het onderwerp van de discussiepunten een waardevolle bijdrage vormen in dit boek je. „De Achttien" zullen het bijzonder op prijs stellen dat i.v.m. het in mei a.s. te houden congres dit boekje leidraad moge worden op gespreksavonden in de eerst volgende maanden, welke gespreksavon den naar het oordeel van „de achttien", in het gehele land, uitgaande van ker keraden, particulieren enz. kunnen wor den gehouden. „De Achttien" doen dan ook een drin gend beroep op allen wie de eenwording tussen de hervormden en gereformeerden ter harte gaat, in de a.s. wintermaanden gespreksavonden te beleggen. Het in de cember a.s. verschijnend boekje „van ker ken tot kerk" wil daarbij een goede hulp zijn. „De Achttien" VOOR UW met auto's zijn wij SPECIAAL ingericht 4-8 pers. auto's disponibel Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 284L BEATRIXSTR.37TEL24I5 VEENENDAAL Ga gezellig naar Hotel - Café - Restaurant WIJNBAR Muziek o.l.v. de pianist Cor Huydink H. BOLLEE Grebbeweg 69 - Rhenen Telefoon 08376-529 Agentschap voor Veenen daal en omstreken: Munnikenweg 97 Telefoon 08385-3573 VEENÈNDAAL .DE VALLEI' UW BLAD Royal wandmeubelen Grote sortering Engelse mozaïksalon- tafels ■fr Eethoeken en bankstellen a- Grote keuze in bergmeubels Tornado boekenrekken Kapstokken PRONTO HOEK ZWAAIPLEIN N Gratis bij DE SPAR... pakje 250 gram grote fles fijne ADVOCAAT van 415 voor 10% busje of potje 50 grom I OO O s grote gezinspot 200 gram OOw m Am! X 2l l^l IS 5 stuks blik geconcentreerd, flacon blik voor 4 borden Sint Nicolaas-aanbieding: pakje met stuks 200 gram Hf van 84 voor M JU- 10% koekje met 10% 250 gram 59-10% Sint Nicolaas traktaties! 6 kikkers/ muizen 49-io* Speelgoed- snoep 20o8-49-io% Kruidnootjes 250 grom 49 •10% Kopen bij De Spar is sparen bij de koop geldig van 23 t/m 29 november WERKELIJK VOORDEEL - 10°lo KORTING - 100°/e KWALITEIT

De Vallei | 1961 | | pagina 3