„Eerlijk- hij is heerlijk" SENORITAS WOON GEZELLIG V.C.V.-Iieren blijven ongeslagen: 3-0 zege op Polonia „MODERNE" SPORT?? in het bekende rode blik door Ep Simons, binnenhuisarchitect Merino's nu weer door Posta geklopt met 5-1 Kulan en Rubo deelden de punten 1-1 Grote zege van Advendo tegen Bcverweerdse Boys DE LEZER SCHRIJFT... Vindt U ook niet, dat we nu lang genoeg hebben gehoord, dat praktisch wonen zo verschrikkelijk be langrijk is? Natuurlijk is het niet goed om van Uw huis een stoffig nestje te maken, waarin U zich moet afbeulen om alles netjes te houden. Evenmin is het verstandig om de kamer zo vol te zetten, dat U heupwiegend tussen de stoelen, kasten en tafels door moet schuifelen. Maar een woonmachine zoals sommige lieden willen, is voor de mens op don duur onbewoonbaar. Maak het gezellig, dan leeft U gelukkig. De meeste mensen voelen wel ongeveer aan hoe ze het thuis gezellig kunnen maken, maar we willen graag toestemmen, dat niet ieder daarvoor de mogelijk heden van het interieur gebruikt. Er zijn namelijk nogal wat bar ongezellige kamers die pas na mid dernacht een intieme sfeer krijgen als de zichtbare leefruimte een wolk tabaksrook is geworden en krachtige drankjes de aanwezigen doen besluiten, r dat het leven toch nog niet zo kwaad isHet kan ook anders en waarschijnlijk goedkoper door de kamer werkelijk gezellig te maken, f Gezelligheid is een kwestie van intimiteit, van beslotenheid. Daar we jarenlang gestreefd hebben naar steeds meer ruimte en naar praktisch wonen, is veel van de oude vertrouwde intimiteit verdwe nen. Toch is het echt niet moeilijk om in een mo derne ruime kamer met de middelen die we tegen woordig hebben een gezellig intieme sfeer te maken. Het belangrijkste is dan dat we aparte hoekjes in de kamer maken. Zo'n compacte meubelopstelling vormt een brokje beslotenheid. En het grote voor deel van aparte hoekjes is, dat in het midden van de kamer loopruimte ontstaat. Probeert U het eens om met Uw bestaande meubels aparte hoekjes te maken. Desnoods zet U een bank, een lage kast of een piano dwars op de wand zodat U als het ware een afscheiding in de kamer krijgt. Als vanzelf ontstaan dan twee gescheiden meubelopstellingen. Vooral in een gezin met kinderen is dit belang rijk omdat het dan mogelijk is het ene „hoekje" wat praktischer in te richten en dit voor de kin deren te reserveren. Het zitgedeelte kan dan wat luxueuzer worden ingericht. Er zijn echter nog meer mogelijkheden om meer gezelligheid in Uw kamer te maken en nu denken we aan de verlichting. Hoe sterker het plafond wordt verlicht des te ruimer lijkt Uw de kamer, maar des te minder zal de intimiteit zijn. U kunt veel meer beslotenheid krijgen door lampen te ge bruiken die het licht grotendeels naar beneden werpen en waarmee U een plaatselijke verlichting kunt maken. Een paar moderne laaghangende glaskelken boven de bank geven een bijzonder ge zellige sfeer omdat ze slechts een bepaald hoekje van het interieur verlichten. Hetzelfde geldt voor de lamp boven de grote tafel. Kies daarvoor een model dat het licht overwegend naar beneden werpt en U krijgt een sfeer die niet onder doet voor de ouderwetse verlichting met rokkappen. Elk materiaal heeft een eigen karakter. Zachte vloerbedekking dempt het geluid en doet warm aan, vandaar dat dit materiaal gemakkelijk een ge zellige sfeer geeft. Harde vloerbedekking is minder gezellig, maar dikwijls noodzakelijk omdat het een langere levensduur heeft dan tapijt. Een ideale op lossing voor gezinen met kinderen en voor kamers waarin intensief wordt geleefd, is een harde vloer bedekking van wand tot wand en bij het zitje een zeer goed los kleed en we denken in dit verband aan machinaal of handgeknoopte kleden die duur zijn, maar gemakkelijk een mensenleven meegaan. Zo'n kleed onderdrukt de kilheid van de harde vloerbedekking. Een vast tapijt vormt een krachtig middel om meer gezelligheid te maken, maar be denk dan wel, dat de goedkope soorten niet ge schikt zijn voor intensief gebruik. Gordijnen spelen ook een belangrijke rol bij het maken van een gezellige sfeer. Neem zo mogelijk altijd lange gordijnen met royale plooien. Hoe meer weefsels U in Uw kamer kunt brengen des te gro ter zal de gezelligheid zijn. Een kale tafel met een kostbaar blad kan een lust zijn voor het oog dat voldoende vormgevoel heeft, maar een tafelkleed of een warme loper geven nu eenmaal meer gezel ligheid. We zijn er echt geen voorstanders van om de schoorsteenboezem met wilde draperieën te be hangen, maar een strak gehangen moderne wand doek ergens aan de wand verdrijft het laatste restje kilheid uit Uw kamer. Kleuren kunnen ook veel doen en dit geldt vooral voor de warme tinten rood, geel en oranje. Ge bruik deze kleuren bij voorkeur niet onvermengd want dan worden ze spoedig hinderlijk. En een afwisseling met een koelere contrastkleur is ook wel gewenst. Maar als U overwegend warme tinten in Uw kamer gebruikt, krijgt U vanzelf een gezel lige sfeer. Voor de grote vlakken kunt U het beste licht grijs nemen. Deze kleur, die in feit geen kleur is, vormt een prachtige achtergrond voor echter- kleuren. Maar hoe belangrijk kleuren en materia len ook zijn voor de gezelligheid, de opstelling van meubels speelt toch wel de belangrijkste rol. Hebt U het gevoel, dat de sfeer in Uw kamer niet zo is als U het graag zou willen, probeer dit dan eerst te veranderen door een wat intiemere opstel ling te maken. Materialen, kleuren en verlichting kunnen het effect dan nog versterken. Als U een maal zover bent doet het er niet veel meer toe of U een geheel gestofferd clubje, een modern schelp model erf eei) ijl draadvorm stoeltje in Uw kamer zet. Een gezellig clubje kan de koele, onbehaaglij ke sfeer van een fabriekshal niet wegnemen, maar omgekeerd geldt hetzelfde voor een draadvorm stoeltje dat op een dik handgeknoopt tapijt is ge plaatst. Dat tapijt geef zoveel sfeer en gezelligheid dat het nuchtere, speelse draadvormstoeltje daar geen afbreuk aan kan doen. Woon gezellig! En als U dan eens een leuk avond je hebt met een stel goede vrienden, kunt U na het afscheidnemen rustig de ramen openzetten. De blauwe rook zal dan misschien in dikke flarden naar buiten golven, maar de echte gezelligheid blijft. De Merino's zijn blijkbaar geheel van slag. Door blessures van achterspelers krijgt men geen hechte formatie meer op de been en zo werd van het toch heus niet zo sterke Posta in Utrecht met 5-1 verloren. De overwinning van de postmannen was verdiend te noemen want de Merino-ploeg kon geen tegen spel geven dat succes had. Posta nam wel na een half uur een 3-0 voorsprong, meest als gevolg van defensiefouten. Ook de anders zo ac tieve jeugdige keeper Blankespoor liet steekjes vallen. Door een strafschop kon midvoor Tonnie v. d. Berg de achter stand tot 3-1 verkleinen. Een merk waardig geval deed zich voor, doordat de aanvoerder van Posta, een veteraan, die al 22 jaar voetbalde en al die tijd geen waarschuwing kreeg, door scheids rechter Gijtenbeek van het veld werd gestuurd wegens na-koppen toen er geen tegenstander in de buurt was. Van na-trappen weten wij wel een definitie te geven, maar na-koppen is waar schijnlijk zelfs voor ingewijden in de voetbalsport een vreemd woord. Enfin, de tien Postamannen zagen nog kans de score tot 5-1 op te voeren, waardoor Merino's nog steeds onderaan de lijst staat met slechts drie punten. Hopelijk redt Merino's zich nog uit de wat pe nibele situatie. De voor de bovenste plaats zo belang rijke wedstrijd tussen Kulan en Rubo bracht naast veel spanning weinig goed voetbal. De ploegen waren te nerveus. De SKF-ploeg speelde de bal teveel door het centrum, waar de veteraan spil Appeldoorn veel opving. Het einde van de wedstrijd kwam met een 1-1 gelijk spel. Nadat Kulan twee corners had ge nomen, kreeg J. A. Hensen na 13 min. een fraaie kans, maar de Driebergse keeper Van Ee stopte het schot. Kulan was steeds sterker maar speelde te langzaam. Na een half uur schoot Vlaanderen een vrije trap net onder de lat, waar keeper Van Ee maakte er een corner van. Uit deze hoekschop werd driemaal ingeschoten, maar Driebergse benen keerden het Kulangevaar. Direct na rust was Rubo gevaarlijk, maar keeper Veldhuizen stopte met elan een schot van midvoor Van Dol- der. Na 13 minuten leidde Rubo met 1-0 via een welgericht schot van Masmeyer. Even later schoot Slotboom langs een verlaten Rubo-goal, maar toen Jan Hensen goed doorzette kon Kulan op gelijke voet komen. Kulan kreeg nog enkele serieuze kansen. Slotboom schoot over het doel en ook een listige boogbal van Jan Hensen had geen effect. Drie minuten voor tijd werd het benauwd voor Rubo toen spil Appeldoorn zijn eigen keeper bijna passeerde, maar deze wist met een wanhoopsprong zijn doel schoon te houden. Eindstand 1-1. De stand in de kopgroep werd nu: RUBO 10 16 KULAN 9 15 D.E.V9 14 N.S.V.S9 11 Een zonder Dick Recter spelend VC Vcencndaal heeft haar eerste 3-0 zege in deze competitie behaald, wat tevens inhoudt, dat de VCV-ers na zeven wedstrijden nog steeds ongeslagen zijn. Deze overwinning is geen moment in gevaar geweest, vooral ook omdat het jeugdige Polonia III slechts in de eerste set behoorlijk party heeft gegeven. Dat de laatste set pas na 16-14 naar VCV ging, was niet te danken aan enorme Utrechtse tegenstand, doch aan een mentale inzinking by de Veenendalers. DICK BOVENSCHEN OP DREEF defensie, zodat de 6-9 achterstand tot een 11-9 voorsprong werd. Golinga's service voegde nog drie punten aan deze voorsprong toe (14-9), doch verder kwam VCV voorlopig niet. Vijf tech nische fouten achter elkaar gaven Po lonia ineens weer prachtige kansen: 14-14. Op het juiste moment echter wist Ad Slik een prachtige plaatsbal te ge ven in het Utrechtse achterveld, zodat de service naar VCV zijde verhuisde. Twee smashes van de uitstekende Wim Willemse brachten daarna de set en daarmede de zeer verdiende overwin ning bij de Veenendalers. Uitslag: VC Veenendaal I Polonia III: 3—0 (15-10, 15-4, 16-14). Advendo uit Edcrvccn behaalde zater dag een even onverwachte als fraaie 5-0 overwinning in Werkhoven tegen Bever- weerdsc Boys. Op een zeer moeiiyk te be spelen terrein hebben de roodwitten hun kansen volledig gegrepen aan de lopende band gescoord. De snelle rechtsbuiten H. Maniputty wist na tien minuten keurig te scoren 0 -1 en Cor Greuter trof daarna tweemaal het net van de Boys, die een wat bejaarde achterhoede hadden opgesteld, die te lang zaam was voor de ditmaal snel opereren de Ederveense ploeg. Ruststand 0-3. der halve. De NeVoBo-referee had voor deze wedstrijd verstek laten gaan, doch hij werd bekwaam vervangen door de jeugdige Oene Dijkstra. VCV kwam door o.a. goed serveren van Bovenschen snel op 7-2. Dat de VCV-ers door konden drukken tot 12-6 kwam voor een goed deel door de kei harde aanvallen, die Ad Slik en alweer Dick Bovenschen door de Utrechtse de fensie lieten flitsen. Toch boden de Utrechters goed tegenspel, wat beloond werd doordat zij de VC V-ploeg dicht konden naderen: 13-10. Piet van de Bosch nam met een van de taktische plaatsballen, waarvan we er nog vele zouden zien in deze wed strijd, de service af, waarna Goslinga met twee goedgemikte keiharde ser vices de Veenendalers naar 1-0 knalde. Het talrijke publiek kon in de tweede set een gedemoraliseerd Polonia zien vechten tegen de VCV-bierkaai. On danks moedig verdedigen werden de Utrechters met 15-4 van het veld ge speeld. In de derde set kwam VCV zonder veel moeite op 6-3, doch opeens gelukte de Veenendalers niets meer. Veel tech nische fouten, paniek in het achterveld en verkeerde smashes brachten Polonia zonder veel eigen verdienste op 6-9. Een time-out gaf Sipkema de ge legenheid de Utrechters de service te ontnemen door een geplaatste smash. Op dit kritieke moment nam Boven schen alle risico's welke er met ser veren maar zijn te nemen en met suc ces: vijfmaal achter elkaar dreunden zijn opslagballen door de Utrechtse S.O.V.A. 1 SCHERPENZEEL Z.M. 6—2 Afgaande op de uitslag zou men ver moeden dat deze wedstrijd eenzijdig zou zijn geweest, niets is echter minder waar. De blauw-witten hebben een groot deel van de wedstrijd een veld- meerderheid gehad, doch zij waren bij de afwerking der aanvallen niet doel treffend genoeg. Voeg hierbij het feit dat de achter hoede enige zwakke momenten had, welke evenveel doelpunten opleverde en de grote nederlaag is verklaard. Na een periode van gelijkopgaand spel nam Sova in de 25e minuut de lei ding door een goed schot van hun mid denvoor. Drie minuten later was de stand weer gelijk, toen J. Bovenkamp een corner wist in te koppen (1-1). Met deze stand werd gerust. Na de rust nam Scherpenzeel het spel in handen, doch doelpunten kwa men aan de andere kant. In 20 minuten wisten de gastheren de stand op 4-0 in hun voordeel te brengen, waardoor de wedstrijd leek beslist. In de 30e minuut werd het door een goed door J. Valkenburg genomen straf schop 4-2, de gastheren lieten de winst echter niet in gevaar brengen en liepen in de resterende tijd nog uit tot 6-2. Deze zeer sportief gespeelde wedstrijd werd door scheidsrechter Van Vliet goed geleid. Na de rust kon de thuisclub evenmin een goed tegenspel opbrengen. Linksbui ten C. Lam van Advendo nam het vierde doelpunt voor zijn rekening en toen Be- verweerdse Boys weer eens geen ant woord gereed had wist middenvoor Hum mel nummer vijf in de touwen te schie ten. Een goede prestatie van Advendo dat hiermede weer een plaatsje op de rang lijst steeg. AUSTERLITZ S.K.F. Voor de tweede maal heeft SKF een punt af moeten staan en wederom was het Austerlitz die dit presteerde. Een wedstrijd waarin niet tot het uiters voor de overwinning werd gevochten en waarin de gelijkmaker in de laats minuut door Van Dijk, reden was voor alles wat S^CF was, een diepe zucht slaken. Te dikwijls wisten onze plaatsgenoten niet het juiste antwoord op het enthou siaste spel van Aysterlitz. Muller, die de door militaire dienst verhinderde Van Rossum verving, deed zijn best, maar was, niet in staat om Van Rossum te doen vergeten. Nee, onze plaatsge noten schenen j.l. zaterdag de draad kwijt te zijn. Het waren de gastheren die de toon aangaven en een 2-0 voor sprong namen. In de 2e opstelling vlotte het beter en Kaspers en De Jong brach ten de partijen snel op gelijke voet. Door een prachtig doelpunt van Diep- grond werd het 2-3. Lange tijd bleef het zo, maar weer had Austerlitz een antwoord 3-3. Zelfs liepen zij uit tot 4-3 en slechts met de grootste moeite wist SKF na eerdergenoemd doelpunt nog 1 punt mee terug te nemen. A.s. zaterdag is SKF vrij. De strijd tussen SKF, RDZ en Kameo is in volle hevigheid ontbrand en we zijn be nieuwd hoe deze zich zal ontwikkelen. „VERRUWING IN DE VOETBALSPORT" Geachte redaktie, Met dank voor de te verlenen plaatsruimte ben ik zo vrij nogmaals terug te komen op de beide artikelen welke de laatste weken in „De Vallei" hebben gestaan over de voetbal- - sport in het bijzonder en over eventuele ver ruwing in deze sport „ja of neen". In de eerste plaats n.l. was het de bedoeling om te reageren op een artikel in het Sportlevenvan 1 november j.l., waar gesproken werd over maat regelen tegen verenigingen en spelers van die verenigingen welke het met de sportiviteit niet te nauw namen. De vraag was dus „wordt er tegen woordig ruwer gespeeld dan vroeger?" Het antwoord hierop is „neen", integendeel. Maar dan rijst direct de vraag: waarom komen er de laatste tijd veel ongevallen voor, en dan doelen we hier alleen maar op het aantal beenbreuken, dat zich de laatste tijd voordoet. Over de kleine ongevallen zullen we hier maar niet eens spreken. Van verruwing is dus geen sprake, zoals we al zeiden, maar waar zit dan de oorzaak. Vele beenbreuken ontstaan dus op andere, dan ruwe speel wijze en dus blijft er niets over dan „onbehouwenheid" in het speelveld, al moeten we een enkele keer constateren dat door samenloop van kleine omstandigheden een ongeval kan plaatsvinden. Onder „onbehouwenheid" wil ik dan verstaan: Het trappen naar een bal, welke niet te bereiken is, het koppen naar een bal op dezelfde wijze, een tegenstander haken of trappen, terwijl hij in het bezit van de bal is, doch men niet bij de bal kan komen, etc. etc. Dat haken of trappen is dan een gevolg van de ver keerde handeling. Eindconclusie is hier dus: gebrek aan training. Door dit mankement kan een ander dus de dupe worden. Immers wanneer hij ge haakt wordt, zal een val het gevolg zijn. En die speler heeft zich dus een techniek eigen te maken, welke wij valtechniek noemen. We zien dat ook in de judo-sport. Deze mensen kwakken tegen de mat, maar zullen daar zelden of nooit een verwonding bij oplopen. Ook hier zullen dus de spelers in getraind moeten worden. Voorzover wij ingelicht zijn, hebben vele verenigingen in de zuidoosthoek van Utrecht (waar het hier dus om gaat) over de training alle reden tot klagen. Ik ben blij dat de heer J. W. Gazen beek een ander geluid kan doen horen, maar ik geloof niet dat het een juist beeld geeft van andere verenigingen (onderafdeling) van onze streek. En de heer Gazenbeek merkt op, dat wij onderaan staan en dat dit van enige invloed zou zijn, maar deze teruggang is al jaren geleden begonnen en niet alleen in tijden van tegenspoed. We zien dat bij onze vereniging zaterdag en zondag. De opkomst is bedroevend slecht. Ik zou het op prijs stellen hier ook eens een reactie van andere verenigingen op te willen horen. Hoe is het bij Sportclub Rhenen, Oranje Wit, Rhenus, S.V. Panter, Kulan, H.D.S., Advendo, Musketiers, Scherpenzeel, Valleivogels. Is bij deze verenigingen overal een opkomst van 50!o of meer? Ik betwijfel dat zeer. Tenslotte mijn antwoord op de jeugdtraining en jeugdwedstrijden, al was dit vanzelfsprekend eigenlijk niet de bedoeling. We moeten ook voor de jeugd de voetbalsport in hetzelfde vlak zien als de seniorwedstrijden. Zij immers lopen dezelfde risico's als de groten en ook zij moeten hierop lichamelijk worden ingesteld. Niet in die mate als de senioren, doch verhoudingsgewijs gezien wel. Waarom zouden we deze spelers niet hetzelfde bij moeten brengen als de groteren. Natuurlijk ko men daar nog meerdere andere omstandigheden bij, zoals opvoeding, mentale instelling enz. Maar dat is juist het probleem waar we mee zit ten. De groten zijn mentaal niet goed ingesteld, omdat ze in de jeugd tijd die dingen tekort zijn gekomen. Een gebrek aan goede jeugdleiders is hier ook niet vreemd aan. Daar sluit dan tevens bij aan, dat er tien tallen jeugleiders zijn, welke zelf geen spelregels kennen, de jeugd wel degelijk op een overwinning aansturen door foutief te fluiten als zij toe vallig eens als scheidsrechter op moeten treden. Hoe vaak komt het niet voor dat te oude spelertjes worden opgesteld om een overwinning te bewerkstelligen. Hoe het moet dat is wel bekend, maar het gaat er juist om dat we op de verkeerde weg zijn en we dus het roer bijtijds om moe ten gooien. Opleiding der jeugd door goede jeugdleiders. Het „Sportleven" geeft ze de kans, maar hoe weinigen melden zich aan? J. Wolters Amerongen H.D.S. 1 SCHERPENZEEL 1 0—5 In een zeer matige wedstrijd hebben de blauwwitten hun gastheren een 5-0 neder laag toegebracht en daarmede hun positie aan de kop van de ranglijst verstevigd. De openingstreffer kwam al in de 4e minuut tot stand toen P. van Empelen een kans goed benutte. Wie toen dacht dat daarmede het schuttersfestijn werd ge opend kwam bedrogen uit, want na dit doelpunt ontspon zich een partij voetbal waaraan weinig kijkers genoegen hebben beleefd. In de 30e minuut bracht H. Veldhuizen uit een strafschop, toegekend wegens een overtreding tegen Turnhout, de stand op 2-0. Vijf minuten voor de rust werd het door P. van Empelen 3-0, welke tot de rust bleef gehandhaaft. Na de thee was de aardigheid er geheel af. Scherpenzeel had voortdurend een veldmeerderheid doch door te egoistisch spel en slecht plaatsen leverde deze meer derheid 2 goals op gescoord door H. Veld huizen uit een vrije trap en K. Turnhout uit een pass van J. Rootselaar. Met 5-0 kwam het einde van een wed strijd welke door scheidsrechter Renes matig werd geleid. VALLEIVOGELS E.F.C. '58 3—0 Ondanks een behoorlijke veldmeerder heid hebben de Vogels kans gezien om slechts met 3-0 van hun Ermelose tegen standers te winnen. Vanaf de aftrap dach ten we Steinman te zien doelpunten doch zijn harde schot werd door de paal ge keerd. In de 6e minuut was het echter raak toen J. Overeem een goede pass van R. Donselaar in een doelpunt omzette. Ondanks de vele kansen voor de Vogels voorhoede bleef deze stand tot de rust ongewüzigd. Na de thee kreeg men hetzelfde spel- beeld te zien, doch nu werden er van de vele kansen 2 benut. In de 15e minuut rondde C. van Maanen een goede aanval met een doeltreffend schot af en tien minuten later deed hij dit nog eens. 3-0, met welke stand ook het einde kwam. J. W. Boelens P. Kooy10 F. Luchsinger P. Schouten Vt-Vt G. R. Kets A. v. Doremalen 01 H. Heikamp H. Willems10 G. Achterberg D. Fassaert 01 W. v. Dam E. v. Berkum afg. Voor de 10e ronde van de onderlinge competitie werden de volgende uitsla gen genoteerd: J. de Vries J. B. GriffioenVï-Vt G. Achterberg H. J. v. Aller afg. H. Heikamp - M. v.d. Bovenkamp Vi-Vs J. Alsema G. Heikamp01 G. R. Kets J. W. Boelens 0—1 F. Luchsinger - G. A. Blankestijn V2-V2 Uitgespeelde hangpartij: G. R. Kets M. v.d. Bovenkamp 01 J. W. Boelens heeft de leiding met 9*/» punt uit 10 partijen. Zijn voorsprong op J. de Vries en G. A. Blankestijn is intussen weer groter geworden. DAMMEN Maandag j.l. speelde VDC I tegen Culemborg en moest met een nederlaag huiswaarts keren. De persoonlijke uit slagen waren: Culemborg VDC I A. Bronk H. v. d. Brandhof J. Holleman G. v. Dijk 1—1 2—0 G. Jansen H. v. Beek 20 P. H. v. d. Horst H. Edink11 D. Lamboo J. Vermeer 20 C. v. Driel J. Roks20 H. v. Kuik D. Bouman02 P. op de Kelder W. de Gooijer 20 K. v. Loon B. Valkenburg20 C. Copier J. H. de Roder 02 SCHERPENZEELSE DAMMERS VERLOREN Het eerste tiental van SDV speelde dinsdagavond zijn tweede competitie wedstrijd tegen het sterke DVV in Voorthuizen. Het werd na spannende strijd een 11-9 nederlaag voor de Scher- penzelers. De gedetailleerde uitslag was C. v. d. Kuilen J. Visser02 J. v.d. Broek H. v. Valkenburg 20 W. Reijersen M. Inkenhaag 20 H. Huiskamp J. Brandt20 W. Brink A. Stuivenberg 11 J. v. d. Kemp D. Iprenburg 20 R. Wijnia B. Valkenburg 11 G. v. d. Biezen A. Dusschoten 02 G. Hendriks W. v. Schaik02 W. v. d. Heuvel N. Wallet 1—1 SCHAAKNIEUWS Donderdag 16 nov. j.l. speelde het 2e tiental van de Veenendaalse schaakver eniging een competitiewedstrijd tegen Koningsloper II uit Arnhem. De voor lopige uitslag werd 4'/i3'/ï in het voordeel van VSV II. De twee afgebro ken partijen worden gearbitreerd en zullen de beslissing moeten brengen. Individuele uitslagen: C. v. Genderen W. Hesse V2-V2 J. N. Elenbaas W. Barenbrug 10 L. Ebskamp H. Hutjes 01 C. Beijer K. Brouwer10 W. v. Dam C. WichhartV2-V2 M. de Kleuver H. Kelderman 10 C. ter Hogt L. Scheen01 A. Blankespoor - D. Broekhuizen V2-V2 Chr. Baars H. Vreelingafg. Tj. Schuurmans H. Bernaards afg. Het le tiental speelde zaterdag j.l. tegen SMB III uit Nijmegen. Het werd voor de Veenendalers een gevoelige ne derlaag met als voorlopige uitslag 63 voor SMB. De uitslagen waren: J. de Vries R. Frederiks01 M. v .d. Bovenkamp J. v Rens 01 J. B. Griffioen L. Storms 01 G. A. Blankestijn Th. Begheyn V2-V2 9 Bij de wedstrijd SEC3-Rhenus begin van dit jaar, wordt v.d. Linden uit het veld gedragen met een gebroken enkel. 9 Omstreeks dezelfde tijd speelt het derde elftal van Rhenus een wedstrijd tegen DVSA. De voetballer Lammers zakt na een botsing op het veld in el kaar. De opgelopen verwon ding is zo erg, dat later zijn been geamputeerd moet wor den. 9 Ongeveer drie weken geleden vond de ontmoeting plaats Maluka Muda - Rhenus. Mid voor J. Nellestijn wordt hard handig van de bal afgezet en breekt een been. 0 Een week later speelt dezelfde Barneveldse ploeg een wed strijd tegen Scherpenzeel. R.b. v. d. Berg wordt met een ge broken been van het veld ge dragen. Er ontstaat een com plete vechtpartij met diverse gewonden. J.l. zaterdag werd in Veenen daal een nieuw veld geopend. Zelfs deze ere-wedstrijd ont aardde in een slaan-partijzo dat de scheidsrechter ge dwon gen was de wedstrijd voortij dig te beëindigen. 0 In een bikkelhard duel, j.l. zondag in Culemborg, werd de Veenendaalspeler J. Overeem door een veel te fel spelende tegenstander geraakt. Per brancard moest hij naar het ziekenhuis vervoerd worden. Bij de wedstrijd Merino's Posta werd een speler van het veld gestuurd wegens na-kop pen. Afgelopen zondag speelde Uni- tas tegen Kieviten. Speler H. Drost van Unitas moest het veld uitgedragen worden met een beenwond.

De Vallei | 1961 | | pagina 4