Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Geestdriftig werd St. Nicolaas en knechten onthaald Voor de KANTONRECHTER mm§ oïmm MULDER Amerongse jeugd belegerde liet rijtuig Drama van Frejus herleeft Nieuws uit de omgeving AMERONGEN SCHERPENZEEL St. Nicolaas bezocht Amerongse gymnasten ACHTERBERG RENSWOUDE I Wat nu weer 35e jaargang WOENSDAG 29 NOVEMBER 1961 Nr. 94 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Verschillende uitslagen van de twee onderzoekcommissie's MOOI VERLICHT assurantiekantoor alle verzekering*" HYPOTHEKEN FN kerke wijk if tri *000 vf. c endaal Statige wijze Goed idee Oprichting C.P.B. werd een feit Comité Volkskerstzang heeft programma gereed Politie-auto KLOPT NIET Koperten jubileum van de heer Leppers NIEUWE PREDIKANT IN ACHTERBERG Kinderzegels op al Uw post 'T BIER WAS NIET BEST Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Op een viertal plaatsen in Zuid-Oost-Utrecht heeft Sint Nicolaas en zijn knechten zaterdagmiddag zijn intocht gemaakt. Mede door het prachtige najaars weer waren er overal duizenden mensen op de been en het was natuurlijk de jeugd die deze middag vooraan stond. In VEENENDAAL werd het rijtuig van de Sint vergezeld van een aantal edellieden te paard, in SCHERPENZEEL zat de Goedheiligman zelf op zijn witte schimmel, in ELST arriveerde hij per boot aan het Ingense Veer en in AMERONGEN tenslotte maakte de Spaanse gast in een open lan dauer een rijtoer door het dorp. Hier was de jeugd zo geestdriftig dat Sinterklaas vrijwel niet verwel komd kon worden doordat de jeugd in enkele mi nuten tijds het rijtuig omsingeld had. Voor de rest is alles ordelijk verlopen en is het wachten nu maai" weer op een volgend jaar. Dank zij een uitstekende afzetting van de Dienst Gemeentewerken kon de grote kinderschare die zich zaterdagmiddag bij het gemeentehuis in VEENENDAAL ver zameld had, geheel volgens plan in be dwang gehouden worden. Even nadat de DS Harmonie zich te genover het gemeentehuis had opgesteld, naderde vanuit Veenendaal-zuid de open landauer, getrokken door twee schimmels en voorafgegaan en gevolgd door een aantal edellieden te paard. Onder het spelen van „Sinterklaas kapoentje" stapte de Sint uit het rijtuig en werd vervolgens verwelkomd door het gemeentebestuur en bestuursleden van de VWV „Handel Nijverheid" Ook mevr. Hazenberg en mej. Hazenberg waren hierbij aanwezig. Alvorens de Sint via de microfoon wel kom te heten, ontstak burgemeester Ha zenberg de illuminatie van het gemeente huis. Burgemeester Hazenberg zei dat Veenendaal met veel verlangen had uit gekeken naar de komst van de Sint. „De kinderen hebben zich op behoorlijke wijze gedragen. We hebben een grote verlang lijst maar de meeste zorg hebben wij over het tekort aan woningen. Wij hopen dat u, in uw hoge positie aandacht op dit tekort wilt vestigen", aldus burgemeester Ha zenberg. De Sint zei diep getroffen te zijn door de grootse ontvangst. „Ik weet dat Vee nendaal mij een goed hart toedraagt en ik ben blij nu eens met u kennis te maken als burgemeester. Voor de woningen zal ik mijn uiterste best doen en ik hoop voor heel Veenendaal dat volgend jaar de sport hal er staat", zo zei de Sint. Vervolgens bracht hij dank aan de VWV voor de prachtige verlichting en de beide muziek korpsen Caecilia en de DS-Harmonie voor de begeleiding. Tot slot van de officiële ontvangst kreeg het echtpaar Hazenberg, mej. Hazenberg alsmede de gemeentesecretaris en beide wethouders een geschenk aangeboden. EDE: Burgemeester Oldenhof heeft woensdagmiddag de nieuwe bakkerij van de firma Habreg geopend. Met een druk op de knop werd een nieuwe gasmaatoven in werking gesteld, die een capaciteit heeft van meer dan duizend broden per uur. Een half uur nadat de bakblikken met deeg voor in de oven zijn geplaatst, komen de broden er aan de voorzijde kant en klaar uit. BILTHOVEN: In verband met de vijf daagse werkweek voor het gemeente- personeel is het zaterdagtarief voor een huwelijksvoltrekking drastisch verhoogd. Voorheen kostte een huwe lijksvoltrekking zaterdags tussen 9 en 12 uur 150,Dit gaat nu 500, kosten. HARSKAMP: Uit dankbaarheid voor de aanleg van nieuwe wegen met riolering en verlichting, wil de Hars- kampse bevolking feest gaan vieren. Alle verenigingen zijn uitgenodigd om bijeen te komen en uiteraard ook een financieel offer te brengen. SOEST: De Soester Zakenkring heeft zich unaniem uitgesproken voor de belangrijkheid van protesten tegen enkele delen van het Streekplan Utrechtse Heuvelrug. Voor Soest zijn dit met name de industrieën langs de Amersfoortsestraat, de Dalco en de Kat-Emaille. EINANCIFRINGEN DANKDAG GER. GEM. SYN._ In de Ger. Kerk aan de Vaartbrug houdt de Ger. Gem. Syn. donderdag 30 novem ber a.s. een dankdag voor het gewas. Voorganger is ds. Schipaanboord van Apeldoorn, terwijl de diensten om 's middags half drie en 's avonds half acht gehouden worden. (Dit in tegenstelling tot het vermelde in het vrijdagblad onder de rubriek Kerkdiensten waar stond woens dag). Luide toegejuicht door de kinderen maakte de Sint nog een korte rijtoer door het dorp. In ELST arriveerde de Sint en zijn zwarte knecht aan het Ingense veer. Hon derden kinderen en ook vele ouderen stonden op de kade te wachten en er ging een luid gejuich op toen de Sint aan wal stapte. Hij werd officieel ontvangen door het bestuur van de Elsterse Middenstand Vereniging, bij monde van de voorzitter de heer Joh. Drost, die de kindervriend toesprak. De Sint dankte in zijn toespraak de kinderen van Eist voor hun grote be langstelling en verwachtte dat zij ook in het komende jaar zich behoorlijk zouden gedragen. Hierna stapte hij in het gereedstaande rijtuig en werd onder vrolijke muziek van de Elsterse muziekvereniging Crescendo een rondrit door het dorp gemaakt. Hier voor was grote belangstelling van de zijde van de Elsterse bevolking en er mag zonder meer gezegd worden dat Sinter klaas dit jaar op een statige wijze in Eist werd binnengehaald. Enorm veel kinderen, een druk peper- noten-strooiende Zwarte Piet, een zwaaien de St. Nicolaas in een open landauer en een vrolijk spelend „Ons Genoegen", zo was in het kort gezegd de situatie zater dagmiddag bij De Galak in AMERONGEN. Omstreeks drie uur kwam de Sint bij In de bovenzaal van hotel De Koren beurs is vrijdagavond de oprichting van een plaatselijke afdeling voor de oudere Plattelandsvrouwen een feit geworden. PARIJS De dramatische gebeurtenissen van het oude stadje Frejus in Frankrijk, Niet minder clan negentien nieuwe leden dat jn december 1959 bijna geheel verwoest werd door het bezwijken van de stuw- gaven zich op, zodat diezelfde avond ook dam van Malpasset, herleven thans in het cabinet van een instruktierechter. De ramp nog een bestuur gekozen kon worden. eiste destijds 411 mensenlevens op en veroorzaakte voor miljoenen Franse frs. schade. Zoals bekend is het initiatief tot het op- Rechter Minod is dezer dagen begonnen met de ondervraging van Jacques Dar- richtcn van een plaatselijke afdeling van geou, hoofdingenieur voor het departement van de Var, die in juni jongstleden werd de Christelijke Plattelandsvrouwen en beschuldigd van onvrijwillige manslag. Meisjesbond C.P.B. uitgegaan van de jongeren organisatie C.P.B. Uit de ne- Volgens dc beschuldiging zouBargeou de hoofdverantwoordelijke zijn voor het drama, daar het bouwen van de stuw dam van Malpasset onder zijn leiding stond. De specialisten, die door het par ket met een onderzoek belast werden, Het Comité Volkskerstzang te Veenen daal is momenteel druk bezig met de vervaardiging van de programma's voor de in de maand december te houden Volks kerstzang in garage De Haas aan de Ker- kewyk. Het ligt in de bedoeling vooraf een bepaald aantal programmas op ver schillende in Veenendaal uit te geven, speciaal aan bejaarden en zy die moeilijk staan kunnen om deze categorie een zit plaats te waarborgen. De massale Volkskerstzang wordt op dinsdag 19 december gehouden. De ver welkoming geschiedt door burgemeester J. Hazenberg met schriftlezing, terwijl de heer A. Visser de algemene leiding heeft en dirigent Gijsbert van Zanten de mu zikale leiding. Verdere medewerkenden zijn: Harmonie „Caecilia", het Veenendaals Meisjes- en Knapenkoor, „Ons Meisjeskoor" van de Gr. v. Prinstererschool, de Gitaarband van het Leger des Heils, Blokfluitensem ble van muziekinstituut van Zanten, de Chr. Oratoriumver. Veenendaal, „Con Amore", het Veenendaals Dameskoor, Mannenkoor „De Veenzangers", het Rit meester Mannenkoor, het kerkkoor „Sola Fide", het Hollandia Meisjeskoor, het Ger. Kerkkoor en de Chr. Ger. Zangver. „Chrigeza". Bij de uitgang wordt een kollekte ge houden ter bestrijding van de onkosten van deze avond. BUSDIENST VAN DE HEMA De Hema aan de Markt te Veenendaal is er toe overgegaan, speciaal voor de cliën- tele in Veenendaal-zuid, een tijdelijke bus dienst in het leven te roepen, waarvan men gratis gebruik kan maken. Vanaf heden tot en met maandag 4 december vertrekken de bussen 's avonds op een drietal tijden vanaf de Dijkstraat, via Bergweg, Boslaan, Middellaan naar de Markt. Vanaf negen uur 's avonds rijden de bussen weer terug naar de Dijkstraat. Na zijn intocht in Veenendaal heeft St. Nicolaas ook nog een bezoek ge bracht aan de deelnemers van de St. Nicolaaswandeltocht. Deze tocht was georganiseerd door het Veenendaals Wandelcomité en is voortreffelijk ver lopen. Onderweg kregen de bijna 1000 deelnemers warme chocolade aange boden van de Vemiez, terwijl na afloop in het Verenigingsgebouw een gezellig ontspanningsprogramma werd aange boden. Vooraf bracht de Sint een be zoek aan het propvolle „Sola Fide" en diverse tippelaartjes werden bij hem geroepen (zie foto), die maar wat graag een liedje voor hem zongen. de Galak aan, o.a. opgewacht door Ons Genoegen dat tal van Sinterklaas-liedjes ten beste gaf. Tijd voor begroeting was er niet veel, daar de jeugd al gauw het rijtuig omsin geld had. De goede Sint werd luid toe gejuicht en er werd druk gegrabbeld, zo dat Piet de handen vol had. Gedurende de rondtocht door het dorp, verliet Piet diverse keren het rijtuig om de hele kleintjes een handvol pepernoten te geven. Langs de gehele route was het open rijtuig omgeven door een joelende en grabbelende jeugd. Een goed idee van de organisatoren was het, om ditmaal geen bestuursleden in het rijtuig te laten meerijden. Het geheel was voor de jeugd zo ongetwijfeld veel aardi ger. Heel SCHERPENZEEL was zaterdag middag uitgelopen om getuige te zijn van de aankomst van Sint Nicolaas. Om streeks drie uur arriveerde hij, gezeten op een schimmel, vergezeld van twee knech ten te voet en achttien op een pony. Voorop liepen de tamboers van de plaatselijke muziekvereniging Caecilia. Een en ander was georganiseerd door de winkeliersvereniging EMM in het kader van de winkelweek. Bij dergelijke gebeurtenissen bereikte men vroeger met een politieman te paard evenveel als met tien agenten, doch in de tegenwoordige tijd heeft men met een politieauto, dat bleek zaterdag wel, het zelfde resultaat. 't Heeft maar heel weinig ge scheeld of zaterdagmiddag waren er aan het Ingenseveer twee Sin terklazen aan wal gestapt. Aan Aan de Elsterse kant stond een muziekkorps te wachten, hetgeen eveneens het geval was aan de kant van Ingen. Men redde de situatie door eerst de Elsterse Sint aan land te zetten, daarna terug te varen en toen de Goedheiligman voor In- -en op te halen. Wat de kinderen uit Ingen, die ongetwijfeld de aankomst van de Elsterse Sint hebben gezien, er van gedacht hebben, laat zich wel raden. Bovendien werd bij de wel komst-toespraken in Eist tussen de Sint en een bestuurslid van de E.M.V. op humoristische wijze een persoonlijk duel uitgevochten, hetgeen voor de betrokkenen wellicht vermakelijk geweest moet zijn, doch voor de overige aanwezigen, o.w. ook de talrijke kinderen, geenszins van toepas sing was. BROMFIETSERS IN BOTSING Bij het passeren in de buurt van „De Ridderhof" zijn zaterdagmiddag om streeks zes uur op nog onverklaarbare wijze twee bromfietsers met elkaar in botsing gekomen. Beiden liepen ver wondingen op. De één kon na behan deld te zijn, zelfstandig zijn reis voort zetten, terwijl de ander per ambulance naar zijn woning werd vervoerd. POSTDUI VENTENTOONSTELLING A.s. vrijdag en zaterdag organiseert de Postduivenvereniging uit Ameron gen een „Kring-West"-tentoonstelling in café „De Oranjeboom". Er is een keur van prijzen beschikbaar. gentien leden werd het volgende be stuur samengesteld: voorzitster mevr. van 't Voort, secretaresse mevr. de Lange, 2e secretaresse mevr. v. Gent en penning- meestersse mej. v. Eden. Besloten werd op donderdag 21 december a.s. een kerst avond te houden. Voorts zal men een ledenwerfactie op touw zetten. Tijdens de oprichtingsverga dering werd ook nog een lezing gehouden door mej. Lugtigheid over: „Is christelijke organisatie ook belangrijk voor platte landsvrouwen?" LOONSVERHOGING: SPOEDIG! Onder voorzitterschap van de heer M. L. van de Haar, hield de Algem. Ned. Metaalbedrijfsbond, afdeling Scherpen zeel. vrijdagavond in zaal Marktzicht, haar jaarvergadering. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de loonsverhoging zowel in de groot- ^Toepen P7edi- als kleinmetaal, spoedig een feit zou kant n0„ dit worden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer T. van Schoonhoven, bleek dat de afdeling zeer actief is ge weest. Ondanks het kleine aantal on georganiseerden in de afdeling was het aantal leden weer met drie gestegen. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer G. van Schoonhoven en dat van de correspondent van het Bureau voor Arbeidsrecht, de heer G. Aarsen, leverde geen bijzonderheden op. De aftredende bestuursleden werden her kozen en is thans als volgt samenge steld: M. L. v. d. Haar (voorz.); T. van Schoonhoven (secr.); G. van Schoon hoven pennningm.) en G. Aarsen, H. van Velzen, B. v. d. Wetering en W. van Schaik (leden). Na afloop van de vergadering werd onder leiding van de heer E. v. d. Wete ring een schutjasconcours gehouden, waarvoor de afdeling enkele prijsjes beschikbaar had gesteld. St. Nicolaas met zijn twee knechten hebben zaterdagavond een bezoek gebracht bij de leden van de Amerongse Sportvereniging. Hoogtepunt van deze feestavond was ongetwijfeld de huldiging van gymnastiekleraar Leppers en echtgenote, die precies 12llt jaar geleden met de training begon. Als blijk van waardering ontving de jubilaris een fototoestel met volledige uitrusting, terwijl zijn echtgenote flink in de bloemetjes werd gezet. In zijn dankwoord was de jubilaris zeer bescheiden. Hij vond n.l. dat ook vele anderen zo'n huldiging verdiend hebben, daar hij niet de enige was die hard voor de vereniging gewerkt had. Na het vertrek van de Sint werden alle aanwezigen getrakteerd op limo nade met speculaas en kon men nog genieten van enkele films. In afwachting van de komst van de Sint werden enkele films vertoond door Artifoto uit Veenendaal. Toen het grote moment was aangebroken klonken uit de luidsprekers Sinterklaasliedjes, ter wijl de Sint moeizaam het podium trapje beklom. Voorzitter Van Ree heette de Sint welkom, hetgeen beaamd werd door de kinderen met tal van bekende liedjes. De Sint zei het op zijn beurt prettig te vinden, ondanks zijn drukke werk zaamheden, nog even tijd gevonden te hebben om de sportjeugd te bezoeken. Gaarne wekte hij de jongeren op hun uiterste best te doen. Onder grote spanning van de overi gen moesten er enkele kinderen bij hem op het matje komen. Voor de meesten had de Sint veel lof, doch weer anderen moesten een vermanend woord in ont vangst nemen. Ook mevrouw Hendriks, de leidster van de kleuters, moest even bij de Sint komen. Nadat drie kleuters een versje hadden gezongen, luisterde de hele zaal vervolgens naar de zang van Marietje Vonk, Janny en Wieni v. d. Grift. Tenslotte werd het echtpaar Leppers bij de Sint ontboden. Men wilde de koperen jubilaris eens in het middel punt der belangstelling plaatsen en dat begon al toen vier meisjes, geheel in het wit gekleed, in dichtvorm de loopbaan van de heer Leppers schetsten. Namens de gehele vereniging werd hem een prachtig fototoestel over handigd en mevrouw Leppers kreeg bloemen. „DE VRIJE WANDELAARS" Begin december a.s. houdt de w.s.v. D.V.W. een ledenvergadering waaraan ditmaal een feestelijk tintje wordt gege ven om op die manier de vele successen van het afgelopen seizoen te vieren. Na al deze wandelsuccessen is ook de bazaar welke op 10 en 11 nov. 1.1. werd georgani- seert zeer goed geslaagd. Dit is voorname lijk te danken aan de vele artikelen welke door de fabrikanten, winkeliers en par ticulieren werden geschonken waarvoor het bestuur dan ook zeer erkentelijk is. Aan de leden zal betreffende de verga dering nog een convocatie gezonden wor- SCHIETRESULTATEN VAN SCHIETVER. „WILLEM TELL" W. v. Veenendaal 99; H. v. Veenendaal 99; B. Esveld 98; G. v. d. Horst 97; Pakvis 95; P. v. d. Sigtenhorst 95; E. Moesbergen 93; A. de Haas 92; H. de Groot 91; G. Wijn bergen jr. 91; H. Ploeg 89; H. de Uyl 87; A. Burgstede 85; J. de Haas 83 punten. Candidaat P. M. Breugem heeft het beroep dat op hem door dc Kerkeraad van de Ned. Ilcrv. Kerk was uitge bracht, aangeno men. Zeer waar schijnlijk zal de nog jaar zijn intrede doen. Candidaat P. M. Breugem is op 8 januari 1930 te Ketel bij Schiedam geboren. Na zijn HBS periode studeerde hij twee jaar Middel bare geschiedenis, gevolgd door het Aan vullend Staatsexamen. Naast zijn studie is cand. Breugem reeds geruime tijd enkele dagen per week pastoraal werkzaam in een wijkgemeente te Delft. De nieuwe predikant van Achterberg is gehuwd en heeft één kind. Voorlopig zal hij gaan in wonen, totdat de thans in aanbouw zijnde pastorie gereed is. 4 IflH ,y$-. OPRICHTING PING-PONG-CLUB Op initiatief van de heer C. Koetsier wordt vrijdag 1 dec. a.s. in gebouw Rehoboth een vergadering belegd om te komen tot de wederoprichting van een ping-pongclub. Reeds velen hebben hiervoor interesse getoond. BEZICHTIGING SCHOOLWERK Donderdag 30 nov. is de nov. is er voor ouders van de L.O. school met de Bijbel gelegenheid tot bespreking en bezich tiging van de vorderingen die de kin deren maken. Deze gelegenheid wordt geboden van 7 tot 9 uur. GESLAAGDE BAZAR Vrijdag en zaterdag j.l. is te Rens woude een bazaar gehouden ten bate van de v.v. Renswoude. Er waren ver schillende aantrekkelijke stands. Even als de prijzen, w.o. complete serviezen, schemerlampen enz., enz. J. van Mourik ging met de hoofdprijs, een elektr. scheerapparaat, naar huis. Speerwerpen: L. Stutvoet, schemer lamp; sjoelen: Van Asselt uit Veenen daal, cassette. Het rad van avontuur trok heel veel aandacht, doch ook hengelen, balgooien, roulette, prikken enz. waren zeer in trek. TWEE KINDEREN GEDOOD DOOR VALLENDE HEISTELLING. Vorige week zyn in Dordrecht twee kinderen om het leven gekomen, toen zy geraakt werden door een vallende heistelling aan een bouwwerk ter plaatse. Waarschijn lijk doordat een van de tuien, welke de stelling in evenwicht hielden, afknapte, viel het gevaarte om, vermorzelde een schuurtje en raakte de kinderen met het noodlottig gevolg, dat beiden op slag om het leven kwamen. De vallende stelling sneed ook nog de tuien door van een andere heistelling, die eveneens omviel, echter zonder ernstige gevolgen. nissen was geweest, vroeg rechter v. d. Brand. Jawel, gaf verdachte toe, maar eerst later, als ik ze weer eens sprak. Daar het bewuste meisje nu niet meer leerplichtig is en er dus geen gevaar voor herhaling bestaat lieten officier en rech ter het bij 10,of 2 dagen. T., student te Wageningen, had afgelo pen zomer de chef-badmeester van het Wageningse zwembad tegen diens zin in het water geworpen, iets waarover deze erg boos geworden was. Ik liep op het terrein, zo vertelde verdachte vrijdag voor het Wageningse kantongerecht en toen zag ik de badmees ter op een stoeltje langs het bad zitten. Hij zag er gezond eni gebruind uit en in reparatie van zijn horloge, een pakje si- vrijdag voor het Wageningse kantonge- een plotselinge opwelling kreep lk c garetten enz. voerde verdachte aan. recht voor het gebeurde rekenschap ge- mikte hem het water in. Na een tijdje 6 6 krabbelde hij weer op het droge, waarna De officier vond het maar een flauwe ven. WaaeninBen had op de we de zaak geregeld hebben. gezeten ^tTerpfaaïe sfechtTfnderhalve V°°r ee"zelfde feit w" al eens eerd" La wiek, Allee in zijn woonplaats met zijn Er is mets geregeld, wat bedoelt u, gezeten, ciat tci piautse siecnis anaernaive proces_verbaal opgemaakt, doch mevr. H. Bl,nifi„n rfnn de maximum vroeg de rechter. ">*er <"«f war. waardoor hu gemakkeluk ®nU(endei da, 2e"eSr ieta aa„ doen kon. .Th™ Nou hii uitte enkele bedreieineen en een ernstige val had kunnen maken. -snelheidsbepalingen toeneten en aai De belde de politie op? aMusT Eis /»■- of 10 d. Rechter v. d. Brand Het meisje ging gewoon op tijd van z°rfe 'VI Dat is geen wonder, want hij heeft verlaagde tot ƒ30,— of 6 dagen. huis en kwam op tijd weer terug, maar Wagenings ka o ge bij de val een lichte hersenschudding op- inplaats dat ze de school bezocht, ging ze Op het moment, dat ik de schikking gelopen, zei de rechter. kennissen op bezoek. Ik heb ze al eens moest betalen had ik het geld niet, ik Daar heb ik dan niets van gemerkt, Het dochtertje van mevrouw H. uit Oos- een paar keer zelf naar school gebracht, verzoek u het nu niet te willen verhogen, dus zo erg zal het wel niet geweest zijn. terbeek had niet regelmatig de school be- maar dat kun je niet doorlopend blijven zo pleitte hij. Overigens heb ik hem reeds alle kosten zocht en daar kinderen onder het gezag doen, vond mevr. H. vergoed. Het was ongeveer 28,—. Voor van hun ouders staan moest mevr. H. Hoorde u dan niet, dat ze bij ken- (zie verder 3e blad) Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG VAN 2-3 UUR. Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL kwamen tot het besluit, dat er tijdens de werkzaamheden slordigheden zijn gebeurd, o.m. bij de onderzoekingen van de grond, waarop de stuwdam moest gebouwd worden. De technici zouden geen rekening hebben gehouden met de slechte toestand van de rots, juist op de plaats waar de stuwdam bezweek. Maar sinds het begin zijn er hevige conflicten ontstaan, die de zaak hope loos ingewikkeld maken. Het rapport van de onderzoekcommissie van het parket spreekt een duidelijke taal: de reden van het bezwijken van de stuwdam is te vinden in een zwak heid van de onderbouwgrond zelf. de geologische studies en voorbe reidende werkzaamheden waren te be perkt. Deze beweringen staan in lijnrechte tegenstelling met het rapport van de onderzoekcommissie, die werd aange duid door de minister van landbouw, in die tijd de heer Rochereau, direct na de ramp: het terrein was goed gekozen, de berekeningen waren juist. ook de uitvoering was uitstekend. Het beton was van goede kwaliteit en aan de verbinding met de rots werd grote aandacht besteed. de reden van het bezwijken moe ten gezocht worden in natuurlijke breu ken van het terrein, dat veel lager ligt dan de stuwdam. In dit geval zou de hoofdingenieur dus niet in fout zijn. De rechter van instructie gaat nu een derde commissie laten benoemen, die als scheidsrechter zal moeten optreden. Maar de twee eerste commissies hebben de specialisten van grote werken in Frankrijk volledig uitgeput. Daarom zal men beroep moeten doen op-buiten landse experts, waarschijnlijk Italianen en Duitsers. Over het algeheel genomen werd de bazaar druk bezocht. Jammer dat er door omstandigheden vrijdag nog geen grabbelton was, want zaterdag vocht de jeugd hierom. Uit de verloting die mede hieraan verbonden was, werd de hoofdprijs ge haald door J. Hogeweg, compleet ser vies; 2e prijs: mevr. Van Beek uit Wou denberg, een autoped. Verder vielen de prijzen op: 1667, 1280, 782, 1702, 1860, 866, 310, 649, 446, 1042, 1707, 1532, 1817, 1660, 1553, 136. 765, 1670, 1069, 332, 2145, 793, 815, 420, 1850, 116, 2404, 1070. Verschillende prijzen liggen nog ge reed voor de winnaars. De collegiale hulp die de ene melkbezorger op de Dijkstraat de ander aanbood, was ongetwijfeld goed bedoeld. Daar twijfelt nie mand aan, alleen de uitwerking was helaas niet die, welke beide melkmannen er van verwacht hadden, 't Begon namelijk toen de carrier van de ene melkboer plotseling dienst weigerde. Niet tegenstaande men met melk méér mans is, ging het anders zo han dige vervoermiddel geen mili- meter voor noch achteruit. De diagnose was gauw gesteld: geen benzine meer. ,'t Geeft niks' zei de collega-melkbezorger die toevallig, ook met zyn carrier, in de buurt was, „ik heb altijd een bierflesje met benzine bij me. Als reserve, snap je?" Zo gezegd, zo gedaan. De in houd van het bierflesje werd in de lege tank gedaan en alle strubbelingen schenen opgelost. Edoch, de carrier blééf weige ren. Pas later toen er een echte monteur op de proppen kwam, bleek er in de tank onvervalst bier te zitten en moest de onfor tuinlijke melkbezorger zijn halve motor laten slopen om het ding weer aan het lopen te krijgen De president van Indonesië Soe- karno, heeft van premier Croetsjef een luxueuze limousine cadeau ge kregen. In München is brand uitgebroken in een rijschool, waardoor zeventig paarden zijn uitgebroken en in de stad op hol sloegen. 's Werelds duurste schilderij, „Aris- toteles voor het borstbeeld van Ho merus" van Rembrandt, heeft in New York op één dag 82.000 bezoe kers getrokken. Een Oostenrijker is dezer dagen ver lost van een pincet die de chirurg tien jaar geleden bij een operatie per vergissing in zijn lichaam had ach tergelaten. In Moskou zijn acht auto's van Westduitse diplomaten opengebroken en leeggestolen. In de periode van 1 mei tot 31 dec. zijn er in Zwitserland 120 bergsport ongevallen geregistreerd. De beroemde opera-diva Maria Callas verblijft in Londen, waar zij gram mofoonplaten-opnamen maakt van Italiaanse aria's. Parijs telt momenteel 8.500.000 in woners, evenveel als geheel België. Ieder uur komen er 20 nieuwe in woners bij. President De Gaulle van Frankrijk heeft vorige week zijn 71e verjaar dag gevierd.

De Vallei | 1961 | | pagina 1