PAUK Setter Set Veenendaal kan fraaie positie in Hilversum nog verbeteren Illuminatie-gids ELST Gevonden en verloren OVERBERG De lezer schrijft r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? AMERONGEN EDERVEEN Burgerlijke stand Ant. de Ruiter KERKDIENSTEN MODELBOUW 1.78 1.10 MARKTBERICHTEN ZONDAGDIENST Heel wat keertjies al heb ik vanaf me praatstoel de trom geroerd over de wo ningtoestand, of liever gezeid: de wo ningwantoestand. Een perbleem waar niemand tot nog toe het verlossende woord oover heb gesprooke. We kunne nog zoveel linke piete en bestiddeerde koppe in ons land hcbbe, hier ken gien mins mit fesoon uitrake. As ie dur effe diep over prakkezeert wordt et gewoonweg een griezelige ge- schiedenist. Ik vraag m'n eige een paar dinge af: mot de woningnood nou nog altijd an de oorlog toegcschreeve wurde? Late we mar zegge, dat we bij mckander zoo'n vijf jaar tenachter zijn geraakt mit de woningbouw, mar m'n lieve minse, we zijn nou de oorlog ok al weer ruim 16 jaar te boove! Dan mot er ok nog een ander woord- jie meespreeke. Zou we dur soms teveul minse komme in ons landjie? Jewel, zeit de een. Gien sprake van, zeit een ander, zoo lang dur nog zooveul arbei ders tekurt zijn op allerlei terreine zitte we nog niet mit een overschot an minse. Waar et eigclik om gaat, dat is deuze vraag: Zou we wij nog ooit es een keer uit de woningnood rake of zouwe we daar in lengte van dage mee blijve zit te? Dan wil ik hierbij nog heel optimis tisch zijn en niet binne een tijd die af te zien is niet op een vollegende oorlog reekene. Want as dat wel gebeurt is de ramp heelegaar niet meer te overzien. Ik bin gien filesoof of een amateur-pre- feet, mar ik heb dur toch wel een heele vremde kijk op. Ik ken verkeerd weeze, mar ik veur mijn geloof, dat we teveul mit een tekurt an huize vertrouwd ge raakt zijn. Kijk es, vlak na den oorlog hebbe we overal - bij wijze van spreeke - de tande ingezet. We hebbe dur teugenan gebokst en in kurte tijd ware we alles wat we in den oorlog achterop geraakt ware zoo goed as te boove. Iedereen brieste van warklust en alles wat mar werke kos wou dur teugenan om alle narigheid veurgoed uit te wisse. We kwamme nog veul verder dan veur den oorlog. Wat hebbe we nou al lemaal meer op ieder gebied? We zijn dus overal weer bovenop, zelfs nog veul verders, behalve mit de woningnood. Dat lekt elkes jaar wel erger te wurde. En daar zit 'em nou volges mijn de kneep. Ik geloof niet dat er iemand is die daar een - licht - gat in ziet. Om et mar es anderst te zegge: we hebbe ons eige bij et perbleem neergeleege. We zijn dur an gewend geraakt en we hadde dur nooit en te nimmer an motte wenne, want as je erges an went ga je et de gewoonste zaak van de weereld vinde. De huurprijze precies etzelfde. Nee mar, dat zijn onbeschofte hure die de huize in et Franse Gat doen, zeeje we toenterted. En nou zijn de huize in De Schrijvers- wijk intusse weer een twee, drie guide hooger en prate we niet meer over et Franse Gat. Daar zitte ze nog best, mar in De Schrijverswijk Over een paar jaar woon ie misschien in De Schrijverswijk weer veur weinig, want dan zijn de hure weer een paar guide hooger. En zoo ga je ok dat op den duur gewoon vinde. Maar toch vraag ik: waar mot dat alles heen? Ik veur mijn geloof, dat we nog weer in plaggehutte en tente te recht komme. Mar dan netuurlik mit een badcelletjie en een tillevisie, want daar ken gien mins meer buite. Wout Blauwkous. SPORTPROGRAMMA Zware opgave voor Rhenus Het voetbalprogramma begint ieder jaar, tcgciyk met de kalender, in december kleiner van omvang te worden. Ook in ons rayon zijn er vele clubs vrijaf, maar daarentegen staan er voor andere clubs weer grote belangen op het spel. In sterke mate geldt dit voor Veenendaal dat naar Hilversum moet, maar ook voor R.K. Unitas dat haar kansen in Amersfoort gaat verdedigen. Veenendaal treedt in de radiostad te gen hekkesluiter De Zebra's in het veld. Oppervlakkig gezien zou dit een ge makkelijk uitstapje worden voor de succesvolle geel-blauwen, maar De Ze bra's leven o.i. met haar vier punten en een laatste plaats op de ranglijst, beneden hun stand. Deze Hilversum mers zullen dus iedere kans aangrijpen om van die nare plaats af te komen en voor Veenendaal geldt dat er geen pun tje verloren mag gaan. Temeer is de winst voor Veenendaal nu in deze wed strijd aantrekkelijk omdat Zeist niet speelt en men door een zege dus klimt naar de tweede plaats. Met vol elan spelend is Veenendaal in staat zege vierend uit Hilversum terug te keren. RK Unitas, dat zondag j.l. al met een concurrent afrekende, krijgt nu de tweede gegadigde te bestrijden. In Amersfoort moet Unitas tegen VVZA spelen, een ploeg die relatief slechts een puntje beneden de leider Unitas ge klasseerd staat. Aan deze club moest Unitas de enige verliespunten afslaan, want men verloor destijds met 1-0. Deze nederlaag moet dus thans gerevan cheerd worden en tevens dient de lei dersplaats te worden verdedigd. Spe lend als afgelopen zondag in Utrecht kan Unitas nu ook in de keistad succes hebben. ■fr VRC speelt zaterdag in Nunspeet de destijds uitgestelde wedstrijd tegen de club van die naam. Het is tegen Nun speet altijd oppassen en vooral in de uitwedstrijd. Nu speelt Nunspeet dit seizoen geen grote rol, maar de ploeg heeft sems goede uitschieters. Het kan een spannende strijd worden, waarbij de kans op een gelijk spel aanwezig is. ZIE ONZE KOLLEKTIE Weinig belangstelling voor N.R.V.-avond Voor een zeer klein aantal belangstel lenden heeft de Nederlandse Reisvereni- ging j.l. woensdagavond haar eerste le zing van dit seizoen gehouden in gebouw 't Trefpunt. In feite bijzonder jammer, want de reis die de heer Groen van de N.R.V. uit Den Haag door middel van kleurendia's naar Rome en Napels maakte, was bijzonder interessant en boeiend. Naar de mening van de Consul voor Veenendaal van de N.R.V., de heer G. v. Busschbach, was deze slechte opkomst te wijten aan de St. Nicolaasdrukte en hij sprak de hoop uit dat er voor de volgende avond 6 februari a.s. met een film over de Rijn en de zijrivieren veel meer animo zou zijn. Voor de rest van de avond was het woord aan de heer Groen, die zich liet kennen als een uitermate boeiend en gees tig verteller, de vertoonde dia's van de twee Italiaanse steden waren van uitste kend gehalte. Met uitzondering van de laatste paar dagen toen storm en regen de meeste mensen binnenshuis hield, heeft de feestverlichting in Veenendaal al heel wat belang stelling getrokken. Speciaal voor hen die van buiten Veenendaal komen volgen hier een aantal van de mooiste geïllumineerde objec ten: Om te beginnen heeft de fa. Huibers aan de Bergweg een prachtige reklame op het dak van de zaak. Ook de Petrakerk, garage v. d. Kolk, het SI. de Bruincplein en niet te vergeten de Patrimoniumlaan baden 's avonds in een zee van licht. Meer op het centrum aan trekt de ver lichting van de J. H. v. Schuppenbrug de aandacht met de feeërieke fontein. Het centrum zelf is één lange rij lampjes, die als het donker is, tot ver in de omtrek een enorm lichtschijnsel boven Veenen daal veroorzaken. Aparte punten zijn: het gemeentehuis, hotel De Haas, de D.S. en de toren van de KVSW. Ook de Hoog straat doet wat verlichting betreft niet aan de Hoofdstraat onder, terwijl de Zandstraat, ondanks de reconstructie, ook nog op tal van punten verlicht is. De aandacht van het publiek wordt nog maals gevestigd op de inlevering van de bonnen. In de rode bussen dienen de bon nen van de Winkeliersaktie gedeponeerd te worden, terwijl de donkere bus bij het gemeentehuis Hoofdstraat 34, bestemd is voor de Markt-aktie. Vandaag en morgen zal Radio Tukker in verschillende straten voor gramofoonmuziek zorgen. Voor Merino"s staat de al tweemaal uitgestelde wedstrijd in Maarssen op het programma. Misschien wordt de ontmoeting wel weer uitgesteld i.v.m. het minder goede veld van Maarssen, maar gaat de strijd wel door dan zien we weinig perspectief voor de D.S.- mensen. Aan hen de taak om deze voor spelling onjuist te maken. NSVS speelt voor het eerst op haar fraaie terrein tegen het bezoekende Bunnik. Een overwinning voor de Ne- veda-ploeg ligt voor de hand, omdat men ook in Bunnik al ruim afstand nam van deze ploeg. Door een overwin ning blijft NSVS in de bovenste re gionen gehandhaafd. ■fr In Wijk bij Duurstede vindt de wed strijd Dorestad-DVSA plaats. Wanneer de Amerongers hetzelfde spelpeil kun nen bereiken als j.l. zondag tegen Ma- luka Muda, dan staat hen een forse overwinning te wachten. Oranje Wit krijgt Scherpenzeel op bezoek. Beide ploegen zijn min of meer tegen elkaar opgewassen, zodat een ge lijk spel wel de beste oplossing zal zijn. Musketiers speelt zaterdagmiddag in het kader van het inhaalprogramma op eigen terrein een wedstrijd tegen SOVA. Als de Musketier-voorhoede volgens de instructies van hun clubblad te werk gaan - dus ook eens verre trappen - dan kon de winst wel eens in Eist blij ven. Een zware opgave staat Rhenus te wachten als het zondagmiddag in Rens- woude tegen de gelijknamige ploeg aan treedt. Hoewel de groen-witten op de ranglijst boven Renswoude staan, is het hen maar zelden gelukt in het kasteel dorp te winnen. Daarbij komt nog dat linksb. Spies wegens ziekte vervangen moet worden, zodat het voor Rhenus een hele toer wordt te winnen. VRACHTAUTO SLIPTE Door het natte weglek is gistermiddag In het centrum van Eist een grote vracht auto by het passeren van een bestelauto geslipt en hiermee in botsing gekomen. De bestelauto werd-bestuurd door bak- aa "idoisaS jsinf sbm ua isja qn a vrachtauto, bestuurd door v. C. uit Res teren dacht te passéren, maar raakte in een slip. De bestelauto werd hierdoor zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. REMMEN WEIGERDEN Doordat de remmen weigerden is maan dagmiddag bij de Kerk in Eist een bus van de fa. de H. uit Veenendaal tegen een personenwagen gebotst. Er was alleen materiele schade. GEVONDEN Gevonden: een wit kinderschoentje en een 1. br. linker glacé-dameshandschoen. Aangelopen: een witte kip. Zaterdagcompetilie AFGELAST!!! In verband met de gesteldheid van de terreinen, heeft de K.N. V.B., Utrecht, alle wedstrijden voor de zaterdagcompetitie af gelast. kies uw nylons bij: V' fin do^| nieuwe bella-ltallaj tinten FA. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 Gevonden VEENENDAAL voorwerpen van OPENING NIEUWE ZAAK Zaterdag zal de heer B. M. v. d. Berg, Rijksstraatweg 77 te Eist zijn geheel nieuwe zaak in haarden, kachels, huis houdelijke artikelen, ijzerwaren en ge reedschappen voor het publiek openen. Door moeilijkheden met het verkrijgen van bouwmateriale moest steeds weer de openings datum worden uitgesteld, maar nu is het zaterdag dan zover dat Eist er weer een grote zaak bij krijgt. De winkel beslaat het gehele voorpand, terwijl ach ter, de smederij constructie werkplaats is. Het geheel is zeer doelmatig en modern ingericht en doet smaakvol aan. Het is een aanwinst voor de Elsterse midden stand. MORGENSTER ORGANISEERT WEDSTRIJDEN De biljart vereniging „De Morgenster" te Eist organiseert ter versteviging van de kas deze week en aankomende week ver schillende wedstrijden, welke worden ge houden in de zaal van café „De Morgen ster". Vanavond zal een een wedstrijd zijn in klaverjassen. Terwijl op 2, 3, 4 en 5 december er wedstrijden zullen zijn in sjoelen, schieten en biljarten. Voor de deelnemers aan deze wedstrijden zijn er prachtige prijzen te winnen. BENOEMING Met ingang van 15 november j.l. is de heer E. v. Harn uit Eist door het bestuur van de v.v. Musketiers benoemd tot ter reinknecht. Bovendien is de heer J. Ach terberg benoemd' tot elftalcommissie. DINSDAGKOOPJES BESTELAUTO van stevig onbreekbaar plastic, met vliegwiel. Frisse kleuren. Schuif- en achterdeuren, nu slechts TAFELKLEED groot formaat. Fraai gedecoreerd, koopjesprijs FLESSENREK voor 6 flessen, geplastificeerd. Gemakke lijk te hanteren en spaart O OA flessen. Alleen dinsdag 5 december Hoofdstraat 7. Veenendaal. Tel. 3103 ECHTGENOTEN VAN LANDBOUWERS OP EXCURSIE Een aantal dames uit Overberg allen lid van de vereniging U.L.G. (Utrechtse landbouw genootschap) zijn dinsdag op excursie geweest bij de KEMA te Arn hem. Om een uur vertrokken de dames per bus uit Overberg om twee uur arri veerden zij in Arnhem. Na een inleidend woord over het werk en het doel van de KEMA dat zich tot doel stelt keuring van electrische materialen, had de rond leiding plaats door het grote gebouw om alle elektrische apparaten zoals strijk ijzers, stofzuigers, koelkasten enz. enz. te bezichtigen. Nadat de dames thee aange boden was, gingen zij nog een uurtje win kelen. Al met al is het een leerzame en interessante middag geworden. De dames arriveerden om 7 uur weer in Overberg. Kinderzegels op al Uw post GEACHTE REDAKTIE, Volgens het artikel in uw blad van j.l. woensdag, zou er in Eist met het in halen van Sinterklaas iets niet geklopt hebben. Dit bevreemdt mij ten zeerste. Allereerst wat de organisatie betreft was dat prima in orde, ook wat betreft met de Sinterklaas van Ingen. Het publiek en wel bijzonder de kinderen uit Ingen hebben maar één Sinterklaas gezien (dit was mede te danken aan de heer Spies, exploitant van het veer). Bovendien werd volgens het artikel een duel uitgevochten tussen een be stuurslid van de E.M.V. en Sinterklaas. Van een duel tussen mij en de Sint is mij echter niets bekend. Ik kan mij niet voorstellen dat de schrijver van het artikel bij de ontvangst aanwezig is geweest, want er zou dan zeer waarschijnlijk een ander artikel in uw blad hebben gestaan. Want dat er iets niet klopte, is volkomen juist en dat er een duel geweest is aan de Rijn is ook waar. Want het „klopt niet" als een middenstandvereniging een programma uitvoert (in dit geval het afhalen van Sinterklaas) waardoor een groot aantal mensen op de been is en er dan al vroegtijdig een reclame wagen van een grote zaak uit Veenendaal aanwezig is. (En als ik goed ben in gelicht heeft die firma dat ook op andere plaatsen gedaan). Kijk, dan zeg Ik én de E.M.V. én de gehele bevolking met mij: ,,'t Klopt niet" Dit is zakelijk gezien onwaardig. Een duel van mij met een lid van de E.M.V. en de bestuurder van de reclamewagen kon niet uitblijven. Maar ook daar heeft het publiek niets van gemerkt. Daar houden wij de E.M.V. en de be volking van Eist te hoog voor. Maar als er over Eist wordt geschreven alsof het in Eist maar zo-zo is, wilde ik dit wel even aan de kaak stellen. Ik raad (en ik geloof de gehele bevolking met my) deze grote zaak aan dit soort praktijken voortaan achterwege te laten. U, redaktie, dank ik hartelijk voor de verleende plaatsruimte. JOH. DROST, voorz. E.M.V. Kapelaan raakte bewusteloos Woensdagmorgen omstreeks half acht hebben voorbijgangers op de Nieuweweg kapelaan Boonk uit Veenendaal aangetrof fen die bewusteloos langs de weg lag. Onmiddellijk werd medische hulp ont boden en naar het zich laat aanzien vallen de verwondingen mee. De kapelaan ligt thans met een lichte hersenschudding en enkele schaafwonden in het gezicht, te bed. Omtrent de oorzaak van het bewus- teloosraken, tast men nog min of meer in het duister. Volgens een verklaring van de kapelaan zelf, kan hij zich nog een grote vracht auto herinneren. Vermoedelijk is het slachtoffer hiermee met zijn bromfiets in aanraking gekomen en gevallen. VERBOUW O.L. SCHOOL AANBESTEED Onder architect E. J. van de Hoef alhier werd in hotel De Korenbeurs aanbesteed het verbouwen van de openbare lagere W. van de Westeringhschool aan de Prins Bernhardlaan. Er werd als volgt ingeschreven (van hoog naar laag) fa. H. de Koning, Vee nendaal 37.950,—; fa. Bouwmeester, Veenendaal 35.900; Gebr. de Koning, Veenendaal 35,400,fa. Otte, Veenen daal 35.006,—; fa. Kegelaar, Opheusden 34.250,Gebr. Nagel, Veenendaal f33.977,—; C. Blijleven. V'daal f33.160,—. De gunning van het work is aangehouden. Weer twee nieuwe zaken In de loop van deze week in de winkel stand in Veenendaal weer uitgebreid met twee nieuwe zaken. In het centrum Hoofdstraat 47 vond de opening plaats van „Jeanette", een nieuwe winkel in dameshoeden, mut sen, sjaals en handschoenen. Deze „mai- son chapeaux des dames" is gevestigd in een vroegere galanteriewinkel die door aannemer v. da Berg in recordtijd is ver bouwd. Behalve de in het ooglopende en tree, heeft men ook de uiterste zorg be steed aan de etalage welke ongetwijfeld tot de beste op dit gebied behoort. Het interieur ook naar een ontwerp van de (Bij de ontvangst van St. Nicolaas is ons blad zeer zeker vertegenwoordigd ge weest. Vandaar onze constatering dat de kinderen aan de overkant van de Rijn, waar al een muziekkorps opgesteld stond, zonder meer de Elsterse Sint hebben 22 tot 29 kunnen zien. Met het duel doelden wij op een woordspeling die uitsluitend be- nov. 1961: Blauwe jongensjekker; gouden trekking had én op de figuur van de Sint én het betrokken bestuurslid. Overigens ring; 12 paar maillots; driewielig fietsje; i is het niet onze bedoeling geweest, de indruk te vestigen dat het in Eist maar kat; hoofddoek; zwart hondje; blauw wol- „zo-zo" is. Anders zouden wij in ons hoofdartikel nooit vermeld hebben, dat de len wantje; bruine damesportemonnaie Sint dit jaar in Eist op een statige wijze is ingehaald. Daarom nogmaals alle lof Postzegels verzamelen is goed. KINDERZEGELS gebruiken is beter. aannemer is in licht tinten gehouden en harmonieert volledig met de tentoon gestelde artikelen. In de opzet een aparte en exclusieve sfeer te scheppen, is men volledig geslaagd. Op de openingsdag kreeg de eigenaar, de heer H. v. d. Dikke- berg, zeer veel felicitaties in ontvangst te nemen. Het aantal bloemstukken was eveneens respectabel groot. Op de Nieuweweg 154-160 hangt al een paar dagen de vlag uit in verband met de opening van de moderne Groentehal St. Huibers. Deze oude woonhuizen zijn in grijpend verbouwd en het resultaat is een ruime en hygiënische groentehal mét een aantal pakhuizen. Het is een prachtige winkel geworden, compleet met volauto matische snij- en wasmachines. Bijzon der aantrekkelijk is de ruime parkeer plaats vóór de hal. De familie Huibers die nu de winkel op Nieuweweg 157 gesloten heeft, ontving op de openingsdag vele bloemstukken, alsmede schriftelijke en persoonlijke felicitaties. met inhoud; ring met sleutels; bruine heren glacé; rood wantje; grijze shawl; kat; plastic etui met potloden en kleur boek; 27,50 gld.; paar witte kinderwantjes en 1 blauw wit wantje; paar nieuwe ver pakte damesglacé's; paar dames glacé's; dameshorloge; paar zwarte dames glacé's. Verloren voorwerpen in dezelfde periode: Groene kinderwant; rode damesportemon naie inh. ong. 20 gld. en zegels; bruine damesglacé; blauwe kinderschoen; 25 gld; rode handschoen; boekentas inh. boeken en schriften; ring met 4 sleutels; bruine kinderschoen; busabonnement; bruin etui, inh. passer, cirkelboogjes enz. halsketting; bruine heren glacé; gekleurde shawl; zwart bonte pink; 25 gld; zwarte porte- monnaie inh. ong. 30 gld; herenhand schoen half glacé, half gehaakt; groene dameshandschoen; blauwe hoofddoek met witte ballen; doublé dameshorloge; zwart jongensjas; blauwe portemonnaie inh. ong. 3 gld. en zwemabonnement. RHENEN Aan het politiebureau te Rhenen werden gedurende de afgelopen maand de vol gende voorwerpen aangegeven als ge vonden: donker grijze wollen halsdoek; nikkelen fietspompje; glacé dameshand schoen met haakwerk tussen de vingers. Verloren: portemonnaie van licht bruin leer inhoudende ƒ0,75; gevoerde bruin lederen handschoen (glacé). WAARDE 7,50! Nadat de forse premie van twee weken geleden overgemaakt is aan de „10 x 10" Anti-Honger- Aktie, heeft de Valleiriks thans weer een waarde gekregen van zeven gulden vyftig. Vorige week werd de riks namelijk niet ge vonden. (Hü was uitgegeven by bloemenmagazijn Drost, Herenstr. 13, Rhenen). Het nieuw uit te geven bankbiljet heeft het rode nummer: AS 323803 By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag wordt de premie a contant uitbetaald. voor de organisatie. Wat het „reclame-duel" betreft, dit laten wij liever over aan de betrokkenen. Red.) SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 1.175.000 stuks. Prijs kip- peeieren 12,tot 12,50. Henneeieren 10,— tot 12,—. Allen per 100 stuks. Handel rustig. Aanvoer biggen 165 stuks. Prijs 46,— tot 60,— per stuk. Handel traag. Anti Honger Aktie ook in Amerongen Op 11 nov. 1.1. werd in Utrecht een groot jeugdappèl gehouden onder het motto „10 x 10" Hier werden de eerste stappen gezet om te komen tot de grote landelijke Anti Honger Aktie. Ca. 2000 jongeren, afgvaardigde door alle gemeenten van Nederland, kwamen aldaar tot het besluit hun steentje bij te dragen tot leniging van de nood die nog in 2/3 gedeelte van de wereld heerst. Het hoogtepunt van deze aktie van de Nederlandse jongeren zal hieruit be staan dat ze tussen 8 januari en 17 maart 1962 wekelijks per persoon 10% van hun zakgeld zullen afstaan ter le niging van de hongersnood. Dus „10 x 10". Ook de Amerongse jeugd krijgt hier haar kans, om te laten zien wat zij waard is, en wat over te hebben voor hun medemensen in nood, eenvoudig door aan deze aktie haar steun te ver lenen. Om dit te verwezelijken zal hier voor door de waarnemend burgemees ter, een nog op te richten aktiecomité worden geïnstalleerd. Dit comité zal moeten bestaan uit een voorzitter, se cretaris en penningmeester. Jongemensen, zowel jongens als meis jes, welke tussen de 17 en 25 jaar oud zijn, en die er iets voor voelen in dit nog op te richten comité zitting te ne men, kunnen zich hiervoor aanmelden bij de heer J. B. Meersman, Zandvoort 14, Amerongen, die hen gaarne alle in lichtingen zal verschaffen. Op de gehele Amerongse jeugd wordt hierbij een be roep gedaan, om aan de aktie „10 x 10" hun daadwerkelijke steun te geven. SCHOORSTEENBRAND OP DE BRUINHORST Maandagmorgen ontstond een schoor steenbrand in het Ambonese woonoord de Bruinhorst tijdens het aanmaken van een kachel bij de fam. L. De brandweer uit Ederveen werd direct gealarmeerd, maar bij aankomst bleek men de brand reeds met een brandblusser meester te zijn. DINSDAG GEEN E.H.B.O. CURSUS In verband met St. Nicolaasavond zal er op dinsdag 5 dec. geen les worden gege ven op de E.H.B.O.-cursus. De eerstvol gende cursusavond is nu weer op 12 de cember. RIIENENSE SCHAKERS CONTRA LEERSUM De Rhenense Schaakclub speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de club in Leersum. De uitslag werd 87 in het voordeel van Leersum. De uitslagen waren als volgt: Leersum-Rhenen: H. J. Hofstede—H. Visch 1—0; W. de Rid der—M. ter Haar VtS. ten Donke laar—E. J. Olvers 01; H. J. Hofstede Jr J. v. Leeuwen 01; W. v. AltenaJ. Ver- woert 0—1; L. W. Nooteboom—C. Th. v. Vlooten VaVa; F. W. den HartogH. Bu- sé 1—0; G. de Leeuw—J. Kat Va—Va; H. Troelstra—B. v. Doorn 10; W. Bontebal— H. Rijkse Vt—V»; G. v. Kooten—S. v. Dijk 10; W. J. van SoestR. Reinierse 01; G. H. Esveld—R. v. Haast 0—1; W. v. DamP. Bekker 10; L. v. VeenS. A. Agema 1—0. VEENENDAAL Geboren: Wilma Jacoba d. v. C. Val kenburg en A. Ditwig (Rhenen); Jan Hendericus z. v. G. Voerman en H. Eggink; Dirkje Barentje d. v. W. van Barneveld en G. Heiwegen; Wouter Johannes z. v. W. van de Lustgraaf en J. G. Valken burg; Arris z. v. J. Diepeveen en I. Haal- boom. Ondertrouwd: W. van Manen en A. M. Diepeveen; C. van de Haar en G. van Kampen; H. van Velthuizen en E. van de Loosdrecht; Z. H. Slik en A. A. Konings; C. A. van Ojik en W. M. van Bruggen. Gehuwd: L. Kalter en A. van Dijk; L. Kalter en T. C. David; P. L. J. Hes- sing en H. Vermeer; F. Nowak en P. T. H. Weijers; A. Gijsen en C. W. van Schup- pen. Overleden: geen. RHENEN Geboren: Frederik z. v. B. M. van Ingen en T. Need; Wolma Jacoba d. v. C. Val kenburg en A. Ditewig, Veenendaal; Pe ter Alexander z. v. G. Tollenaar en A. M. Huijdink; Jolanda d. v. J. W. Rompes en J. van de Haar; Hendrik z. v. G. Baars en E. van de Scheur; Maria Charlotte d. v. R. Dirksen en A. van de Kraats, Ede; Yvonne Hulda d. v. -J. G. M. Kersbergen en B. H. Opperman; Albertus z. v. A. Spies en W. F. Meijer; Sander z. v. J. van der Burg en R. Deijs. Gehuwd: P. Vcrwoert, Rotterdam en R. H. van Laar; J. Klumpenaar, Veenen daal en P. Bochane; J. Schoeman, Veenen daal en W. J. Looijen. Overleden: Azarius Jacob Streefkerk, 66 jaar, ongehuwd. AMERONGEN Geboren: Stephanus Marinus z. v. S. M. Zutekouw en S. van Viegen; Herman André z. v. A. P. van Emden en J. Nies- sen; Johanna, d. van U. Kalf en H. Tijs- seling. Overleden: Johanna Maria van Veenen daal, geh. gew. met M. Pitlo, 82 jaar. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Jannigje d. v. W. van Deelen en G. van Wolfswinkel; Naaitje d. v. S. Veldhuizen en W. Hardeman. Gehuwd: E. J. van Beek en E. A. van Hunen. SCHERPENZEEL Geboren: Heintje d. v. C. van Deelen en T. van Kampen; Jansje Maria d. v. P. Veer en A. van Essen. Ondertrouwd: C. van Ginkel en G. Ver meulen. GESLAAGD De heer W. F. Schuilenburg te Rhenen slaagde voor het examen beroepsgoede- renvervoer en voor het diploma interna tionaal beroepsgoederenvervoer. Hij legde de beide examens binnen een half jaar af. Oh kom er eens kijken BIJ: Sint Nicolaas is in de winkel aanwezig, t.e.m. dinsdag, telkens vanaf 3 uur n.m. Hoogstraat 12 - Telefoon 2627 Kom niet thuis met Sinterklaas! (Vervolg van pag. 1) Als die feestdagen maar achter de rug zijn, dan is de winter ook gauw weer voorbij. Automatisch stak Lien een paar schemerlampen aan; ze draai de de knop van het t.v.-toestel om en pakte de radiogids. Een bescheiden bel letje deed haar opschrikken. Wie zou dat zijn? Misschien wel een kennis! Hoopvol ging Lien naar de deur. Des te groter was haar teleurstelling, toen zij opendeed. Op de stoep stond een jongedame van haar eigen leeftijd. Ze stond daar met een collectebus in haar hand. „Eh, goedenavond. Ik, ik kom een kleine bijdrage vragen voor het Sinterklaasfeest" Lien was gewend aan dergelijke verzoeken. „Even m'n porte monnee pakken", onderbrak ze, „grote goedheid, regent het zo!" Ja, zei de bezoekster, net begonnen. Komt u maar even binnen. Ja maar ik ben drijf. Och dat geeft niets hoor, zei Lien „weet u wat?" „U doet uw jas even uit, en dan drinkt u met mij een kopje koffie" Ja maar, zei de ander verbaasd ever de plotselinge ommezwaai van Lien, zou ik dat wel doen? Och even maar, ik heb de melk al heet. „Bent u vaak de deur uit, voor dit werk?" vroeg Lien even later. „Dat col lecteren? Och in deze tijd wel, verder niet zoveel" ,Hebt u zich dan opgegeven als collectante?" „Nee, niet zozeer, ik ben lid van de vereniging van vrouwe lijke vrijwilligers. Dat is nog iets uit de oorlog, toen is die vereniging opgericht om steun te verlenen met eten en zo. Maar toen was ik er nog geen lid van natuurlijk, toen was ik nog te jong" „Hebt u zich zomaar opgegeven?" „Nee. zomaar niet, eh, nu, tegen u gezegd. Ik voelde me nogal alleen hier in de stad" Ja juist, zei Lien. En nu loop ik in de regen" lachte de ander. Maar kom ik moet nu verder, hartelijk dank voor de koffie. Lien sloot de deur en ging de kamer weer binnen. Gek, dacht ze, aan zoiets zou ik nu nooit denken, enfin, 't is maar goed, dat er mensen zijn, die dit soort werk willen doen. XXX Ha, liet Lien zich ontvallen, toen ze in de tram pal naast het meisje kwam te zitten dat de vorige avond onverwacht op bezoek was geweest. Hallo, groette de ander, en al gauw- waren ze in een genoeglijk gesprek ge wikkeld. Ga je tussen de middag ook naar huis? vroeg Lien. Nee, dan blijf ik over. Zeg, zei Lien, als we voortaan samen ons brood daar eens gebruikten? Dat lijkt me wel gezellig. Er ontstond vriendschap tussen de twee meisjes. Elke middag ontmoetten ze elkaar. Heb je zin om vanavond mee naar de bioscoop te gaan? vroeg Lien op een keer. Zin wel, maar tijd eigenlijk niet, zei Annie, ik moet nog even naar een korte bespreking. Van die vrouwelijke vrijwilligers? vroeg Lien schertsend. Ze plaagde haar vriendin nogal eens met dit werk. Juist, zei Annie, het is voor het éérst, dat we pakjes gaan rondbrengen, en dat moet nog georganiseerd worden. Hoe laat begint die bespreking? Om half acht. En hoe lang duurt het? Dat hangt er van af. Nou ik heb de kaartjes voor de tweede voorstelling en die begint om kwart over negen. Goed, misschien zijn we dan klaar, waar ontmoeten wij elkaar. Ja, waar? Weet je wat? Als je er geen bezwaar tegen hebt, ga dan even met me mee, de andere dames weten dan meteen, dat we haast hebben. Nou vooruit dan maar. Het was precies, zoals Lien het zich had voorgesteld. Een vergaderzaaltje J in een of ander wijkgebouw. Wat som bere meubels, wat ouderwets behang rond een tafel met het traditionele ver schoten groene «deed, zaten de dames van het uitvoerend comité. Lien had wat verveeld naar de dis- j cussie geluisterd en al spoedig bemerkt, dat er weinig systeem in zat en dat de dames een vaste lijn van organisatie misten. En daar ergerde Lien zich nog het meest aan. Lien zat op het laatst te schuifelen op haar stoel en hoe ver- der dames zich in het moeras praatten, 1 hoe meer ze zich opwond. Toen kon ze zich niet meer inhouden. Ze stond op en zei: „Dames, neemt u het mij niet kwalijk, maar mag ik misschien wat zeggen?" De dameskring keek verbaasd op, de i presidente was kennelijk verstoord. I Annie keek verlegen voor zich. Maai de situatie was dermate hachelijk, dat de presidente verzuchtte, dat, wanneer de bezoekster met voorstellen wilde komen, dit van harte welkom was. Lien nam inmiddels het woord. Ze zette met VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. A. Wisgerhof. 'Julianakerk 9:30 uur ds. J. Vermaas, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg indeweij, 5 uur ds. D. van den Berg. Sionskerk 9.30 uur ds. C. J. van der Graaf van Putten, 5 uur kand. R. v. d. Hoef van Lunteren. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij, woensdag 6 dec. 7.30 uur dhr. Nijhof van Zeist. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van der Meulen van Ede, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Van der Meulen van Ede. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Vogel van Enschede. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan, 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg, 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Bos. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v. d. Velden van Renkum, 5 uur ds. Vos van Bennekom. Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Dijkstra (ochtenddienst bed. H.D.) Prot. Bond mej. Dra. J. Ph. Feikema van Driebergen. Ger. Kerk 10 uur ds. H. Volten, 5 uur ds. Mees ten Oever. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur lees dienst, zaterdag 2 dec. 7.15 uur dhr. Verhoef v. Capelle a.d. IJssel, woens dag 6 dec. 7.15 uur ds. Schipaanboord van Apeldoorn. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, dinsdag 5 dec. 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. R.K. Gedachteniskerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 (vijf!) uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Bruinsma van Zaltbommel. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. HDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur (H.D.) ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.3 en 3 uur leesdienst, vrijdag 8 dec. 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Schuuring van Nijkerk, 6 uur ds. Zinkstok van Maarsbergen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 (H.D.) en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 3 uur ds. Couvee van Bennekom. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 (H.D.) en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.15 uur (De Schans) mej. ds. Blom. Vrije Evang. Gem. maandag 8 uur ver enigingsgebouw ds. Hamers. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. G. Annot, tel. 3198. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider-Apotheek, Dr. SI. de Bruineplein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. Rienstra, Br. Engseweg 44, tel. 577. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. v. Ringelestyn te Ederveen, tel. tel. 08387-201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, v. Ommeren en Bakker: dr. Kars te Amerongen, tel. 03434-273. Praktijken Rijnten en Buining. Engel hard: dr. Engelhard te Doorn, tel 2447. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250. duidelijke zinnen uiteen, hce ze het pro bleem moesten aanpakken. Al pratende geraakte Lien in vuur. Toen ze was uit gesproken, was er een stilte. Daarna kwamen de vragen. Lien beantwoordde ze. alsof ze al jaren in dat werk zat. De dames knikten goedkeurend, al merkte Lien wel, dat nog niet alles geheel was begrepen. Ze keek echter op haar hor loge en bood dadelijk aan om haar suggesties op papier te zetten. Haar voorstel werd gretig aanvaard. Toen Annie en Lien in de bioscoop kwamen, was het voorprogramma reeds voorbij. Het werden drukke dagen voor Lien. Zonder dat ze het had gewild en zonder dat ze zich had opgegeven werd ze een van de belangrijkste medewerksters van het comité van vrouwelijke vrij willigers. Tenslotte was alles klaar, Sinterklaas kon komen en ongestoord op 5 decem ber zijn werk doen. Toén nam Lien een besluit. Ze tele grafeerde naar haar ouders: „Kom niet thuis met Sinterklaas, alles prima" Toen haar vader en moeder later de betekenis van het toen nog niet begre pen telegram te weten kwamen, waren ze oprecht blij.

De Vallei | 1961 | | pagina 2