Nieuwsblad voor Veenendaai Omstreken Nota B. en W. over woningbouw Voor de KANTONRECHTER MULDER mum ©mtm Morgenavond raadsvergadering Twee ernstige verkeersongevallen op Rijksweg 12 Nieuws uit de omgeving RUILBEURS VRAAGT OM MEER LEDEN De nieuwe Engelse bijbelvertaling Amerongse raad gaat protesteren tegen Streekplan EDERVEEN RENSWOUDE 35e jaargang WOENSDAG 6 DECEMBER 1961 Nr. 96 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaai Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaai Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Fietser aangereden Afschaffing dagmarkt op dinsdag Etagewoningen in 't Hoorntje LOOS ALARM! BESTSELLER VAN HET JAAR assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN» Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaai Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Veenendaai heeft welgeteld 1165 direct-gegadigden voor een woning. Dit cijfer blijkt uit een nota van burgemeester en wethouders aan de Veenendaalse ge meenteraad, naar aanleiding van vragen uit de raad over de woningbouw, die in de vorige vergadering werden gesteld. Onder de direct-gegadigden moeten worden gerekend de mensen, die op korte termijn behoefte hebben aan een woning. De overige aanvragen (ongeveer 400) zijn voorlopig terzijde gelegd. Dit aantal van 1165 is alsvolgt samengesteld: Invvonenden 509 Aanstaande huwelijken 284 Bewoners van verkochte woningen, waarvan de eigenaren niet over een woning beschikken 88 Bewoners van nood- en krotwoningen 57 Aanvragers van buiten de gemeen te. zonder ruilobject, afstand meer dan 25 km 75 Bewoners van woningen met te weinig slaapruimte 130 Gegadigden voor een voorkeurs woning 22 Hierbij is nog geen rekening gehou- VOETGANGER AANGEREDEN Donderdagavond is de Veenendaler D. die op de Parallelweg, rechts van de weg liep, van achteren door een bromfietser aangereden. Hoewel deze na het ongeval doorreed, heeft de politie hem (een zekere H. uit Veenendaai) aangehouden. In dit verband wijst de inspekteur van politie er nogmaals op dat het vooral op wegen buiten het centrum verstandig is aan de LINKERkant van de weg te gaan lopen, dus het verkeer tegemoet! Bij gebreke van een voetpad is dit buiten de bebouwde kom zelfs VERPLICHT. den met werknemers van plaatselijke bedrijven, die binnen 25 km rond Vee nendaai wonen en hier graag zouden willen wonen en bovendien niet met de grote behoefte aan werknemers van de Veenendaalse bedrijven, die hierin al leen maar kunnen voorzien door ar beiders van buiten aan te trekken. De verwachtingen zijn dat Veenen daai in 1980 rond 50.000 inwoners heeft en men heeft becijfert dat in de komen de jaren tot 1980 nog 7.700 woningen Omdat hy niet tijdig richting aangaf, is de 15-jarige C. uit Veenendaai op de Rembrandtlaan door een auto aan gereden en met een hersenschudding naar het ziekenhuis overgebracht. C. was op de fiets en wilde de G. Dou- straat inrijden. Zonder richting aan te ge ven sloeg hij linksaf en kwam toen on der een auto terecht die hem wilde pas seren. Behalve een hersenschudding heeft het slachtoffer vermoedelijk ook een ge broken been. De fiets werd totaal ver nield. INGEBROKEN Zaterdagavond laat is ingebroken bij H. in Veenendaai. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft door middel van een valse sleutel. Er wordt een flink geldsbedrag vermist. De politie stelt een onderzoek in. moeten worden gebouwd bij de 5.800 die thans aanwezig zijn. Verder heeft men berekend, dat van de nieuw te bouwen woningen tot 1980 4700 arbeiders-huurwoningen moeten zijn. Dat betekent 260 huurwoningen per jaar en op grond daarvan hebben b. en w. ged. staten verzocht voor het jaar 1962 tenminste 260 woningen toe te wijzen. Echter, een antwoord op dit verzoek is nog niet binnen. Op 1 december waren totaal in uit voering (woningwet- en particuliere bouw tezamen) 383 woningen. Op vrijwel dezelfde plaats - dicht in de buurt van Emmikhuizen - hebben zich het afgelopen weekend op Rijksweg 12 twee ernstige ver keersongevallen voorgedaan, waarbij één dode en tal van gewonden te betreuren vielen. De oorzaak was beide keren het slippen van de auto, hetgeen mede te wijten was aan het door de regenval glad ge worden wegdek en hevige rukwinden op dit gedeelte van de autoweg. Vrijdagavond om acht uur naderde met hoge snelheid uit de richting Utrecht een Borgward personenwagen, die bestuurd werd door de 25-jarige J. C. G. T. uit Den Haag. Zijn mede inzittenden waren zijn echtgenote (24), twee zusters, een vriendin alsmede een l'/j-jarige baby. Totaal onverwacht raakte de wagen in een slip, kwam in de middenberm tegen een KM-paal terecht en kantelde. De bestuurder werd uit de auto BRAND AAN BOORD VAN DEENSE TANKER Aan boord van de Deense tanker „Aslaug Torm", welke voor onderhoudswerkzaamheden bij de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam in het dok lag, is maandagochtend brand uitgebroken. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister; het vuur was op het moment, dat deze foto gemaakt werd nog lang niet bedwongen. 40 brandweerlie den voerden een hardnekkige strijd tegen de vlammen. BILTHOVEN: Bij vrijwel alle gemeente raden in het gebied van de Utrechtse Heuvelrug wordt momenteel het Streek plan ter sprake gebracht. Zo ook in de Biltse raad waar een veelgehoorde klacht was, dat te weinig tijd is ge weest om het plan grondig te bestude ren. Van VVD-zijde werd er o.m. op gewezen dat het ontwerp te diep op de details ingaat en daardoor de gemeen telijke autonomie te sterk wordt aan getast. Tot slot kwam men tot een vijf tiental bezwaren die aan de betrokken instanties voorgelegd zullen worden. EDE: In Ede werd een automobilist be keurd omdat hij met een auto reed die talrijke defecten vertoonde. Op weg naar het politiebureau waar de auto van a tot z onderzocht zou worden, maakte de bestuurder zich zo kwaad, dat hij met een grote hamer zijn eigen auto in stukken begon te slaan. Dit doortastend optreden maakte een nader onderzoek overbodig en het stond voor een ieder wel vast dat de bewuste bestelwagen nooit meer op de weg zou komen RENKUM: Een Renkumse hengelaar heeft vorige week een snoek gevangen van 91 cm. lang en een gewicht van elf pond. Deze niet alledaagse vangst ge schiedde met een driedelige hengel en een snoekvisje als aas. Het duurde een kwartier alvorens de snoek vanuit de Rijn op het droge lag. SOEST: Volgens een plaatselijk blad heerst er in Soest grote onrust onder de ruim drieduizend bejaarden. Het be jaardentehuis St. Joseph is men name lijk aan het ontruimen, omdat er te weinig zusters zijn om de bejaarden te verplegen. Er zijn wel plannen voor nieuwbouw van een bejaardencentrum van de Herv. en Ger. Kerk, doch de uit voering hiervan zal nog wel enige tijd op zich laten wachten. De ruilbeurs die op elke eerste woens dag van de maand in het Jeugdgebouw aan de Industrielaan wordt gehouden, mag zich sedert de oprichting in januari van dit jaar, in een behoorlijke belang stelling verheugen. Een en ander is toen Op 24 november van het vorige jaar besloot de raad bij wijze van proef de dagmarkt op dinsdag voor een jaar af te schaffen. Thans blijkt uit een enquête die is ge houden onder de marktkooplieden, dat de meerderheid van deze lieden geen prijs stelt op het weer instellen van een dagmarkt op dinsdag. De marktcommissie heeft daarom ge adviseerd de dagmarkt op dinsdag de finitief af te schaffen en te wijzigen in een halve dagmarkt (tot 1 uur). Aanvankelijk waren langs de Zonne bloemstraat (de verbindingsweg tussen de verlengde Dahliastraat en de verlengde Rozenstraat uitsluitend een gezinswoningen geprojecteerd. Het is echter b. en w. in het belang van een meer efficiënte woningbouw gewenst gebleken deze woningen te vervangen door etagewoningen in drie woonlagen. Tegenover deze bebouwing zal een ruime groenstrook worden aangelegd, zodat uit een oogpunt van stedebouw en volkshuisvesting hiertegen geen be zwaar behoeft te bestaan. opgezet in samenwerking met dé plaat selijke Postzegelvereniging „De Vallei". Tot nog toe wordt de ruilbeurs-avond steevast bezocht door zo'n kleine 70 80 geïnteresseerden. Hieronder bevin den zich verwoede postzegelverzame laars, vergaarders van lucifersmerken, boterbonnen, suikerzakjes en noem maar op. Er wordt zelfs een eigen maandblad uitgegeven met de veel zeggende naam ,,D' ruiler". Vaak ook worden films vertoond over o.a. postzegels, suikerbereiding en melk- voorziening. Hoewel de beurs in het Jeugdgebouw gehouden wordt en men dus geneigd is te denken dat er uit sluitend gelegenheid is voor de jonge ren om hun verzameling te ruilen of te completeren, zijn ook de ouderen van zelfsprekend hartelijk welkom. Aangezien dit laatste nog geen alge mene bekendheid geniet, zouden de or ganisatoren van de ruilbeurs het bijzon der op prijs stellen, ook het aantal ouderen onder de „ruilers" hogerop te brengen. Hoe meer bezoekers van de beurs, des te groter kans de verzame ling aan te vullen. geslingerd, kreeg de auto boven op zich en was op slag gedood. Van de overige passagiers moesten moeder en kind overgebracht worden naar het Julianaziekenhuis. De auto werd totaal vernield. De familie was van Den Haag op weg naar Apeldoorn om daar St. Nicolaas te vieren. Bij een nader onderzoek, ingesteld door de Rijkspolitie Renswoude, is ko men vast te staan, dat de achterban den van de auto geheel glad waren. De volgende morgen, ook omstreeks acht uur, slipte op vrijwel dezelfde plaats een Borgward Combi met vijf inzittenden. De bestuurder, C. uit Ze venaar, was aan het inhalen. De auto schoot via de middenberm op de andere rijbaan en kantelde di verse malen om zijn lengte-as, waaj-bij het voertuig meters hoog de lucht in- geslingerd werd. Ooggetuigen vertelden later dat het onbegrl pelijk was dat een auto zo hoog de luOU' ingeslingerd kon worden. Pas in de berm van de andere rij baan kwam de auto tot stilstand. Drie van de vijf inzittenden werden in al lerijl overgebracht naar het Juliana ziekenhuis, terwijl de auto totaal ver nield werd. Via de radio heeft de Rijkspoli tie een oproep gedaan tot de auto mobilist die op dat moment inge haald werd. Deze is inmiddels op gespoord. De verwondingen van de inzittenden blijken gelukkig nogal mee te vallen. Zaterdagmiddag werd een groot ge deelte van Veenendaai opgeschrikt door een langdurig en angstaanja gend gehuil van een brandweersi rene in Veenendaal-west. Hoewel idereen verwachtte dat de brand weer terstond zou uitrukken met groot materiaal en iedereen al in formeerde waar de brand was, ge beurde er niets Later bleek het loos alarm ge weest te z(jn. Volgens een lezing van de politie heeft iemand op het politiebureau die naar „gevonden en verloren voorwerpen" kwam In formeren, per ongeluk met zijn schouder tegen één van de alarm knopjes aangedrukt, waardoor de sirene in werking kwam. Na eenzelfde geval met een stof doek van enige tijd geleden, is het wellicht aanbevelenswaardig om óf mensen van kleiner postuur te ont vangen óf het knopjes-systeem iets hoger aan de muur te bevestigen. UITSLAG VERLOTING KANARIETENTOONSTELLING De prijzen verbonden aan de verloting van de kanariefokkersvereniging „De Gel derse Vallei" zijn gevallen op de num mers: 96, 110. 111, 147, 151, 285, 343, 379, 428, 463. De prijzen kunnen bij de heer A. van de Weerd, Beatrixstraat 74, alhier worden afgehaald. SPOEDIGE HULP De voetgangster, mevr. W., werd zater dagmorgen aangereden door een perso nenauto, bestuurd door M. uit Veenen daai. De automobilist reed achteruit en had de dame niet opgemerkt. Daar me dische hulp gewenst was, bracht M. zelf de dame naar het ziekenhuis. Acht employes van de N.V. Leidsche Wolspinnerij zijn gisteren gehuldigd in verband met het feit dat zij veertig jaar in dienst geweest zijn by genoemd be drijf. Burgemeester Hazenberg reikte aan alle jubilarissen een Koninklijke onderscheiding uit. Op de foto geschiedt dat bij mej. J. Hardeman. (Voor een volledig verslag zie pag. 2) PINK TEGEN AUTO Op de Grebbeweg kwam vrijdagavond plotseling een pink vanuit het weiland de weg oprennen. L. uit Overberg trachtte nog door krachtig remmen het dier te ontwijken, maar hierdoor begon zijn auto te slippen en kwam in de sloot terecht. De jonge koe nam de benen, maar aangezien het dier gewond moet zijn, verwacht de politie dat de eigenaar spoedig gevonden zal worden. Engeland kreeg dit jaar zijn nieuwe bijbelvertaling en deze wordt zoals de Engelse bladen vermelden, het meest verkochte boek van het jaar en zelfs van de laatste tien jaren, nog meer ook dan „Lady Chatterly's Lover" van D. H. Lawrence, zegt de grote boekhandel van Harrod's warenhuis te Londen. De eerste druk van 750.000 exemplaren was in een ogenblik uitverkocht en de 2de druk van 350.000 stuks vraagt ook al reeds om een 3de druk. Het is alleen het Nieuwe Testament, het Oude zal in 1967 klaar zijn. Engeland deed het tot dusver met de door koning Jacobus (formeel hoofd van de Engelse staatskerk) in 1611 geautori seerde vertaling, die daarom de Koning- Jacobus-Vertaling (King James-version) heet. Deze vertaling, een oudere zuster van onze Nederlandse Statenvertaling, die in 1635 gereed kwam, hield het dus drie ënhalve eeuw uit, een compliment voor de mannen uit die veelbewogen tijd die blijkbaar ginds (en ook hier en elders) in staat waren blijvend werk te scheppen. Dit springt temeer in het oog, wanneer men bedenkt, dat in de laatste 80 jaar niet minder dan 6 nieuwe Engelse vertalingen het licht zagon, die na een kortstondige goede ontvangst toch weer door de Ko- ning-Jacobus-vertaling werden verdron gen. Maar haar taal is archaistisch, werd dit hoe langer hoe meer, en op algemene aandrang werd thans een vertaling ge schapen, die naar men hoopt blijvend zal zijn. De nieuwe vertaling wil de taal van heden spreken. Een voorbeeld dan dit verduidelijken. De oude vertaling laat (Hand. 19 25 v.) Demetrius, de zilversmit zeggen: „Gelief de mannen, gij weet, dat wij door deze handel grote welvaart hebbenmaar nu zal (door Paulus' optreden) deze handel niet alleen in verval raken, dat hij niet meer telt, maar ookDe nieuwe zegt: „Mannen, gij weet dat onze hoge levensstandaard van deze industrie af hangtnu echter wordt het gevaarlijk Maandag was de gemeenteraad van Amerongen in spoedvergadering bijeen, ter bespreking der bezwaren tegen het Streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug. Een commissie-vergadering van de gehele raad was aan de openbare vergadering voorafgegaan. voor ons. Onze branche zal in miskre diet komen". Niettegenstaande de geweldige omzet zijn er ook heel wat tegenstanders, die in brengen, dat het gebruik van alledaagse taal aan de wijding tekort doet. Een van de Anglicaanse bisschoppen (B. Pollard) verbood om deze reden in zijn diocese, het eiland Man, zelfs het gebruik. Maar het aantal voorstanders schijnt groter, en wel om redenen, die ook uit de grote om zetcijfers blijken, n.l. dat deze bijbel in derdaad wordt gelezen. Zelfs schaarde zich de Engelse Room-Katholieke kerk onder de bewonderaars. Harerzijds werd verklaard, dat deze kerk overwoog, de nieuwe vertaling te gebruiken, zij het met een aantal correcties. De Londense Jesuitenpater Th. Corbishley verklaarde, dat o.a. de vertaling van Luc. 1 28, waar vanouds staat, dat de engel Gabriël ge zonden werd tot een maagd en dat de naam dezer maagd Maria was en de nieuwe vertaling „maagd" weergeeft door „girl" (meisje), voor de Katholieke kerk onaanvaardbaar is, en het oorspronkelijk verarmt. Inderdaad, het woord maagd zegt, met name over Maria, iets anders dan het woord „meisje". Van Protestantse zijde deelc men dit bezwaar. Voordat de waarnemend burgemees ter L. Bosch van Rosenthal tot de in leiding van het enige agendapunt van deze korte vergadering overging, deelde spreker mede dat de wethouder K de Bonte wegens opname in het ziekenhuis voor onderzoek, niet aanwezig kon zijn. Aangenomen werd het voorstel van de voorzitter om een telegram aan de wet houder te zenden. In zijn inleiding somde de voorzitter enkele bezwaren tegen het plan op, van enkele raadsleden welke in de vooraf gaande commissievergadering al duide lijk waren besproken, o.a. van de zijde van de heer Tenge en Wildeman, die neerkwamen op een ongelukkige keuze der kernvorming in Overberg en het verloren gaan van agrarische gronden in dit deel der gemeente. De heer Dagnelie vond de beper king van de industrialisatie in Amerongen een groot bezwaar, daar de werkgelegenheid in de agrarische sector steeds minder wordt. De voorzitter was het in zijn ant woord hiermede roerend eens, maar vond het moeilijk om alles zo ver in de toekomst te zien. Medegedeeld werd nog, nrVar aanleiding van vragen uit de raad, dat dit Streekplan een twin tig-jarenplan is. Z. h. s. werd het be sluit voor het bezwaarschrift verder aanvaard, zij het dan ook met de no dige aanvullingen. Bij het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht zullen dan de na volgende bezwaren tegen het ontwerp plooi vinden) dient het op het ont werpplan geprojecteerde terrein voor stuwende werkgelegenheid tot aan de Majoorsweg te worden uitgebreid terwijl bij het Eek en Wielse veer een terrein voor stuwende werkge legenheid (industrie) dient te worden geprojecteerd. 3 Tegen het ontbreken van maatrege len, krachtens welke de gemeente Amerongen op enigerlei wijze scha deloos gesteld wordt in verband met het bestemd worden tot een lande lijk recreatie-oord; als gevolg hier van dienen uitgestrekte gebieden in de oorspronkelijke staat gehand haafd te blijven, waardoor zij, naar hun oppervlakte, slechts een gering aantal werknemers emplooi kunnen verschaffen. HET NIEUWE DORPSHUIS IN AMERONGEN Zoals bekend heeft de gemeenteraad van Amerongen onlangs besloten over te gaan lot de bouw van een Dorpshuis op een terrein tussen de Kon. Wilhel- minastraat en de Burg. v. d. Bosch straat. De uitvoering qan de plannen is in handen van de Stichting Vereni gingsgebouw Amerongen. Architekt C. M. Ploeg uit Amerongen heeft inmiddels een ontwerp gemaakt (zie tekening). De entree, opgeluisterd door een me talen beeldengroep, bestaat grotendeels uit glas. Het exterieur heeft de archi tekt opgezet met voornamelijk rustiek donker metselwerk, afgewisseld door Streekplan voor de Utrechtse Heuvel- geglazuurde, lichtkleurige strips en glas rug worden ingediend: in een wazig groene omlijsting. De foyer 1 a. Het rijksopvoedingsgest. „Kamp is ca. 80 m1 groot en links van het ge- Overberg" dient als een instelling voor bijzondere doeleinden te worden aangegeven. b. Voor de stichting van een zwem bad dient beneden aan „De Burg wal" zijnde „Randgebied" de mo gelijkheid te worden geboden om een zwembad aan te leggen. c. In Eist (Amerongen) dient als ste delijk gebied te worden aange duid het gedeelte aansluitende aan de gemeentegrens Ameron- gen/Rhenen gelegen langs de rijksweg, zomede het terrein, ge legen tussen Rijksweg en Oude- weg gaande naar het westen tot en met het bedrijf der fa. Henzen. d. Het gebied ten westen van de Vissersweg en hieraan gelegen dient ook voor andere bebouwing dan slechts voor bebouwing ten behoeve van de bodemcultuur, open te staan. Meer mogelijkheid tot het scheppen van stuwende werkgelegenheid dient te worden geboden; ten einde dit te verwezenlijken (daar Amerongen een werkende bevolking telt van 1501 mensen, waarvan er 568 elders em- bouw bevindt zich de volledige gymna stiek-accommodatie. Ver der zijn er zaal tjes geprojecteerd voor expositie- en vergaderruimte, alsmede bibliotheek, OOK IN EDERVEEN WAT WATEROVERLAST Terwül grote delen in de Gelderse Val lei vooral in de omgeving van Bar- neveld vrijdag en zaterdag blank ston den vanwege de zware regenval, had ook Ederveen weer met dit euvel te kampen, zij het dan in mindere mate dan voorheen wel eens het geval was. Mede door het nieuwe rioolsysteem aan de Schras was de toestand op de wegen die op de riolering zijn aangesloten thans veel beter dan vroeger. De Nieuweweg- bewoners hadden thans minder met het hemelwater te kampen. In vele weilanden echter stnnd het water. Ook het kanaal bij de Herv. Kerk, raakte overvol en zo stroomde zaterdagmiddag het water weer over de Hoofdweg. Ook op enkele punten aan de Buurtweg en Meikade kreeg men last terwijl bij sommige bewoners de ge hele achtertuin blank stond. Later zakte echter de waterstand weer en kon het laaggelegen Ederveen weer met droge voeten thuiskomen. AUTO IN DE SLOOT Woensdagavond omstreeks half elf reed een bromfietser, de heer S. uit Veenendaai zonder voldoende op te letten van de Scheivoor de Hoofdweg op. De bestuurder van een op de Hoofdweg naderende per sonenauto, de heer K. eveneens uit Vee nendaai, moest om een botsing te voor komen zo plotseling remmen dat hij slipte en met zijn auto in de naast de weg gele gen sloot terecht kwam. Er ontstond slechts materiele schade aan de auto. PING-PONG CLUB Sinds vrijdagavond is men in Rens woude weer een Ping-Pong club rijk. Zestien leden hebben zich reeds opge geven. Als bestuur werden gekozen: J. Voorthuizen, voorzitter; J. Vink, pen ningmeester; C. Koetsier, secretaris en als algemeen adjunct werd gekozen H. Beek. Vrijdagavond worden in Rehoboth de eerste wedstrijden gespeeld. Het is nog niet bekend of dit steeds in Reho both plaats vindt. muziekzaal en leeszaal. Het geheel is een praktisch doch modern opgezet bouwwerk, waarvan de bouwkosten ge schat worden op bijna 300.000 gulden. Omdat de officiële bouwvergunning nog moet afkomen - de schoonheidscommis sie heeft zijn fiat reeds gegeven - zal het vermoedelijk nog wel een kleine twee jaar duren alvorens het gebouw in gebruik genomen kan worden. Voor het Wagenings kantongerecht verscheen vrijdag de 22-jarige student K. uit Wageningen, die in de Dolder- straat in zijn woonplaats zonder licht gefietst had. Ik had de schikking willen beta len, deelde verdachte mee, maar doordat ik verhuisd ben, kreeg ik het girobiljet verdachte bedenkelijk. Ik heb toch nie mand in gevaar gebracht. Het is integendeel laag, zo ooi-deel de de rechter. Tal van automobilisten trekken zich van de maximum snelheid niets aan en daar zullen wij streng te genop blijven treden. Het vonnis luidde daarna 75,of 15 dagen. JOY-RIDING MET BROMFIETS Het 14-jarige jongetje O. heeft zich zon dag schuldig gemaakt aan joy-riding met een Solex. Hij had de bromfiets „zolang geleend" van een buurtbewoner en was er bij het Postkantoor druk mee aan het racen. De politie stak er toen een stokje voor. Aan Van W., verzekeringsinspecteur te Arnhem, werd vrijdag voor het Wa- te laat. Volgens het proces-verbaal had u echter geen reden beneden het gebrul- het er erg onduidelijk. Misschien ben die avond de dynamo op uw fiets niet kelijke tarief te gaan en vonniste met ik ook wel juist op het moment, dat ik eens ingeschakeld. Waarom niet? vroeg 7,50 of 1 dag voor het voorlicht en bij het bord was, een andere auto ge- mr. v. d. Brand. 5,of 1 dag voor het achterlicht. passeerd, waardoor het aan mijn oog Ik had hem eerst wel op de band onttrokken werd. 't Gebeurde op een f gezet, maar hij bleek te sterk voor de -ö- recht stuk weg en ik veronderstel, dat kantongerecht ten laste gelegd, lampjes en daarom heb ik hem er maar daar wel eens vaker te hard zal wor- dat h,J d? Utrechtseweg tussen Ren- weer afgehaald, antwoordde K. W., aannemer te Arnhem, was op de den gereden. en IIa.cl^.m mct zijn auto verblin- Het schijnt onder de Wageningse Bennekomseweg te Ede betrapt toen hij Inderdaad, antwoordde rechter v. dende verlichting gevoerd had, terwijl studenten een gewoonte te zijn om zon- met zijn auto de daar geldende maxi- d. Brand, het is wel bekend, dat overal ^jf1 tegenligger, een politiemotor met der licht te fietsen, maar wij vinden mum snelheid van 50 km overschreed, de maximum-snelheidsbepaling dikwijls z'Jspan, naderde. dat hier beslist niet gewoon, zei de Ik had het bord niet gezien, zo overtreden wordt. ,,Ik waf J"|st buiten Renkum in rechter met klem. betoogde W. vrijdag voor het Wagenings 60,of 12 dagen, vroeg de offi- een flauwe bocht, zo vertelde verdach- Mr. Hüstenberg eiste daarna 2 x kantongerecht. Later ben ik er nog cier, mr. Hüstenberg. 5,of 1 dag. Rechter v. d. Brand zag eens langs gereden: volgens mij staat Wat een geweldig hoge boete, zei Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerke wijk 28 - telef. 2307 DR. KOOYMAN Maandag Dinsdag 2—3 uur Donderdag DR. v. d. DRIFT Sag 2-3 uur Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL te, en ik heb daar altijd de gewoonte (zie verder pag. 2) j KEPKÉWIJK «67 -TEL. 3000 VEE NE N OA AL

De Vallei | 1961 | | pagina 1