Acht jubilarissen onderscheiden van Leidse Wolspinnerij HALVE PRIJS UqGQ 10% St* Nicolaasfeest voor chronisch-zieke en invalide kinderen G0UDMERK CACAO 6O ct 12 geldzegels 10% KORTING SLASAUS fles 0,4 I. 89 c36 28 26 SUIKERKRANSJES LEVERPASTEI VANILLESUIKER 41 18 KRANSJES m NOOT MOSTERD Eerste nederlagen voor Climax en Ritae Jeugd Roode Kruis Veenendaal zorgde voor OVERBERG Verordening Bioscoopwet weer in de raadsvergadering AMERONGEN SCHERPENZEEL DE LEZER MARKTBERICHTEN Voor de kantonrechter TWEEDE PAK èn nog 10°/o korting ovenvers 250 gram verpakt blik 200 gram 250 gram verpakt FRANSE HOLLANDSE In groot glas In de met bloemen versierde bovenzaal van hotel De Korenbeurs vond gister morgen een stijlvolle huldiging plaats van een achttal employé's van de Leid- sche Wolspinnerij N.V., die veertig jaar lang aan genoemd bedrijf verbonden waren. Naast de Koninklijke onderscheiding, bestaande uit de ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau en die door burgemeester J. Hazenberg eigenhandig werd uitgereikt, mochten de jubilarissen ook nog een aantal waar devolle geschenken in ontvangst nemen. Nadat de jubilarissen - zeven man nen en een vrouw - met de echtgeno- te's hun plaats hadden ingenomen, wer den zij door burgemeester Hazenberg toegesproken. Deze noemde het een voorrecht om een zo'n lange periode in een en hetzelfde bedrijf werkzaam te zijn en vond het in de huidige tijd een opmerkelijke prestatie die vandaag aan de dag steeds zeldzamer wordt. Het deed hem dan ook een groot ge noegen, namens H.M. de Koningin, de onderscheidingen op de borst te mogen sjjelden. De zilveren ere-medaille ont vingen R. v. Engelenburg, J. Hutink en Op 23 maart j.l. heeft de gemeente raad het heffingspercentage op de straat- en rioolbelasting verhoogd van 13 tot 22 van de belastbare opbrengst, gebouwde eigendommen, die de kada strale leggers aangeven (zie de eerste kolom van het aanslagbiljet straat- en rioolbelasting). Nu de aanslagen ont vangen zijn, komen er talloze vragen los over het waarom en hoe van deze verhoging. Dit is voor mij aanleiding geweest om deze materie in het kort toe te lichten. Zoals de lezers bekend zal zijn, moet iedere huiseigenaar deze belasting be talen. De gemeente moet uiteraard over middelen kunnen beschikken om de ge meentehuishouding gaande te houden en heeft daartoe het recht gekregen di verse belastingen te heffen, die dan ten bate van de gemeente komen. Onze gemeente had evenwel te weinig geld tot haar beschikking om de hoog nodige aanleg en verbetering van de straten, verlichting, plantsoenen ter hand te nemen, terwijl daarnaast nog de mogelijkheid van afschrijving en rentebetaling aanwezig moet zijn. In dergelijke gevallen kan de gemeente een hogere uitkering uit het gemeente fonds aanvragen, maar de inwilliging van een dergelijk verzoek is afhankelijk van het nakomen van de richtlijnen die de minister van Binnenlandse Zaken voor iedere gemeente heeft gesteld. Deze richtlijnen zeggen o.m. welke op brengst aan diverse belastingen en re tributies de gemeente moet hebben, immers, als dit niet het geval zou zijn, zou iedere gemeente haar belastingen zo laag kunnen houden als zij wilde en gaan parasiteren op de gemeenschap. De belastinghoogte moet derhalve tot een redelijk peil zijn opgetrokken om een hogere uitkering uit het Gemeente fonds te ontvangen. Een voorbeeld hier van is de vuilnisemmerretributie, die gesteld was op f 5,per emmer. De richtlijnen schrijven voor dat de op brengst minstens f 2,per inwoner moet bedragen en op een totaal van ongeveer 24000 inwoners is dat dus f 48.000,Daar 6400 vuilnisemmers geplaatst zijn wordt de retributie f 7,50. Zo nu was het ook met de straat- en rioolbelasting. Volgens de richtlijnen van de minister was het percentage van 13 te laag en moest - om een hogere uitkering te ontvangen - op 22 worden gebracht. Hierdoor ontvangt de ge meente meer aan belasting en wordt zij niet gekort op de uitkering uit het Ge meentefonds. Vertrouwende de belanghebbenden hiermee van dienst te zijn geweest, dank ik u, mijnheer de redacteur, voor de geboden plaatsruimte. JAC. SLOK, Lid van de gemeenteraad. Sint Nicolaasrit van M.A.C. „Veenendaal" De Motor en Automobiel Club „Vee nendaal" heeft voor maandagavond 11 december a.s. een gezellige St. Nicolaas rit voor auto's, motoren en bromfietsen georganiseerd, waaraan door iedereen deelgenomen kan worden. Er wordt vanaf half acht 's avonds ge start bij het Jeugdgebouw aan de In dustrielaan, terwijl de finish bij hotel La Montagne is. Hier zal de Hasselaar-band zorgen voor een gezellige ontvangst en een sfeervolle avond. Het traject dat ge reden moet worden is ongeveer dertig km. Deze rit, die aanvankelijk gepland was op 9 december, telt niet mee voor de compe titie. „HOLLANDIA-TRICO" VIERDE SINT NICOLAAS Leden van het meisjeskoor en Wandel club „Hollandia-Trico" hebben vrijdag avond in gebouw Eltheto een uitbundige St. Nicolaasavond gehad. Niet minder dan tweehonderd teenagers hebben zich deze avond vermaakt onder de muzikale leiding van de „Nightbreakers"-band uit Wage- ningen. Natuurlijk ontbrak ook St. Nico- laas niet op het appél en er werd uit volle borst voor de Goedheiligman gezon gen. Ondanks de grote schare jeugdigen en de rasechte teenagermuziek, is er ner gens een wanklank gehoord. Van de zijde van Eltheto-exploitanten kregen de orga nisatoren zelfs een prijzend woord voor het verloop van de avond. L. Lieftink. De ere-medaille in brons werd uitgereikt aan mej. J. Hardeman, H. v. d. Broek, G. J. Hasselaar, G. v. Manen en G. Leppers. Namens de direktie sprak de heer G. H. Verhoef (de heer A. Verhoef ver bleef in het buitenland) een persoonlijk woord tot de jubilarissen. Hij beklem toonde de waardering voor het werk en persoon en legde ook speciale na druk op de steun van de echtgenote's. Alle acht employé's kregen vervolgens de ere-penning voor 40 jaar trouwe dienst van de Mij voor Nijverheid en Handel, terwijl de dames in de hulde betrokken werden met een enorme bloemenmand. De heer M. Maarschalk, bedrijfslei der, als volgend spreker verklaarde zijn mooilijke taak niet te hebben kunnen volbrengen, zonder dit soort mensen. Hij bracht de jubilarissen dank voor hun toewijding en wenste hen veel ge luk. Namens de Ondernemingsraad en het gehele personeel van de Leidsche Wol, sprak de heer J. Schot een gelukwens uit, hetgeen vergezeld ging van het aanbieden van talrijke waardevolle ge schenken. Tot slot van de huldiging sprak ju bilaris van Engelenburg een dankwoord uit. „Het verblijd ons ten zeerste", zo zei hij o.a. „dat wij een onderscheiding hebben mogen ontvangen en ik hoop M. de Koningin wil overbrengen. Voorts dank ik de direktie voor de vriendelijke •n waarderende woorden en niet te vergeten voor de prachtige geschen ken". Tevoren waren de jubilarissen in in tieme kring gehuldigd, bij welke ge legenheid zij ieder een gouden arm bandhorloge kregen aangeboden als mede een enveloppe met inhoud. CEFA VRAAGT OM SUBSIDIE Het bestuur van de afdeling Veenen daal van de Chr. Filmactie (Cefa) heeft de raad verzocht om een subsidie tot een bedrag gelijk aan de betaalde ver makelijkheidsbelasting. De laatste jaren heeft de Cefa èn door investeringen èn door iets teruglopen van het bezoek met tekorten te kampen. B. en w. zijn van mening, dat de Cefa belangrijk cultureel werk verricht en zij achten het noodzakelijk, dat de fi nanciële basis zodanig is, dat het werk door kan gaan. Zij stellen daarom de raad voor het verzoek ingaande 1962 in te willigen. dat de burgemeester onze dank aan H. gehouden. MOLENSTRAAT AANBESTEED In het gemeentehuis van Veenendaal werd maandagmorgen j.l. aanbesteed het reconstrueren van de Molenstraat. Er werd als volgt ingeschreven (van hoog naar laag): fa. H. J. van Marle, Doorn ƒ96.000,—; fa. P. B. Huberts, De Bilt 94.000.— Bruil £de N.V. ƒ92.600,—; Aannemersbedrijf J. Merbis, Veenendaal ƒ92.450,—; Aannemersbedrijf v.h. P. Hen zen N.V. Eist (U.) 91.900,Aannemers bedrijf Gebr. Schouls N.V., Leiden 91.300,Aannemersbedrijf Kosters en Zn. C.V., Eist 88.980. De gunning is door b. en w. in beraad WAAROM Toen de Sint in Holland kwam ('k Denk aan Ymyiden-Amsterdam) Is hij overal fëestelijk ingehaald Heeft menig kindergezicht gestraald Maar in bovenstaande plaatsen niet [alleen In Rhenen, Eist, alsook in ,,'t Veen" Werd hij feestelijk ontvangen Dacht men aan 't lijstje van verlangen Dat ieder kind deez' tijd wel heeft In de hoop, dat Sint goed geeft Eén ding vind ik toch altijd raar ('t I§ 'n vast verschijnsel ieder jaar) Dat verdwijnen met de noorderzon Waar z'n intocht zo glorieus begon 'k Heb het hier en daar gevraagd Maar nog steeds ben 'k niet geslaagd 't Rechte daarvan te weten te komen 't Liet mij niet los: 'k ging ervan [dromen 't Gezegde, doe wel en zie niet om Waarmee mijn dromerij begon Lijkt me toepasselijk op Sint en Piet Een andere uitleg weet ik niet Mocht dat werkelijk de reden wezen Dan hoop ik toch, dat beide lezen Hoe dankbaar toch de kinders zijn Voor elk cadeau, 't zij groot of klein Zich afvragend telkens, ja waarom Verdwijnt u stêeds met stille trom. J. M. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 85.000 stuks. Prij zen van 10,tot 11,50 per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 55 stuks. Prijzen van 44,— tot 56,— per stuk. Handel redelijk. TAFELTENNIS: In de afgelopen week zagen zowel Climax als Ritac hun ongeslagen record verloren gaan en in beide gevallen was dit te danken aan een team van Tios uit Arnhem. Climax moest zonder Vos naar Arn hem, daar deze speler op het laatste ogenblik meer interesse bleek te heb ben voor het vieren van de verjaardag van St. Nicolaas dan in het spelen van deze belangrijke wedstrijd. Ter elfder ure moest nu Van Manen nog worden opgetrommeld om het Climaxteam te completeren. Dat dit alles niet bevor derlijk was voor de juiste stemming van de Veenendalers laat zich begrijpen. Het werd dan ook een flinke 8-2 neder laag, al geloven we niet dat er voor een volledig Climax-team wel winst inge zeten zou hebben. Ook Tios trad aan met een invaller daar Lamers om stu dieredenen zich niet langer voor tafel tennis beschikbaar stelt. Toch werd door de Veenendalers ook een record gebroken. Tardijn had tot nu toe nog geen wedstrijd verloren, maar een geladen Van Dam zag kans om in een knappe partij deze speler met 21-23, 21-13 en 21-12 z'n eerste nederlaag te bezorgen en dit in de DONDERDAGAVOND: VC VEENENDAAL-DIE RAEKSE (dames) Donderdagavond speelt het eerste da mesteam van VC Veenendaal in de zaal van het Chr. Lyceum tegen „die Raekse" uit Haarlem. In de drie gespeelde wed strijden voor de nieuwe competitie, kwa men de VCV-sters nog niet tot winst en het zou wellicht van teveel optimisme ge- JEUGDAPPEL IN DE CHR. GER. KERK tui8en ™or wedstrijd wel winst te voorspellen. Positief punt is echter, dat To In de Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat wordt Wouda weer van de partij zai zijn, terwijl zaterdagavond 9 december een jeugdappel ook jdie Raekse» ondanks het feit, dat gehouden. DS. C. Langbroek zal dan spre- bet team jn international Cor van der ken over „Waar zit jeMedewerking Raar een uitstekende speelster heeft, nog verlenen organist S. de Kleuver, declama- maar weinig sukses heeft gehad. Kortom tor dhr. v. Beek en het Jeugdkoor van we verwackten een spannende wedstrijd, „Chrigeza". Een kwartier voor de aan- een Uitslag te zien zal geven in de vang (om kwart over zeven) is er samen buurt van 3.2 (0f 2-3). Het eerste herenteam heeft deze week rust, welke het kan benutten om zich voor te bereiden op het topduel tegen Cito II volgende week in Veenendaal. zang. Een onvergetelijke Sint Nicolaas voor bijna vijftig chronisch-zieke en invalide kinderen in Veenendaal - daarvoor heeft het Jeugd Roode Kruis Veenendaal gezorgd. Deze aktie die geheel door de jeugd is uit gevoerd en op bijna alle plaatselijke scholen is gehouden, bracht aan financiële middelen ruim 600,op, terwijl er ruim zeshonderd kinderboeken werden verzameld. Vorige week woensdag en donderdag zijn de meisjes van het Jeugd Roode Kruis urenlang druk in de weer geweest Frisia Wolspinnerij huldigde drie jubilarissen In de fraaie cirkelvormige kantine van de Frisia Wolspinnerij n.v. aan de Ker- kewyk te Veenendaal z(jn gistermiddag drie employes gehuldigd voor veertig jaar trouwe dienst. Het waren de heren J. H. Schoeman, Jac. v. Kruistum en T. Prins die met hun echtgenotes, vele waarde rende woorden alsmede bloemen en ge schenken in ontvangst mochten nemen. Het hoogtepunt van deze huldiging was wel de uitreiking van de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas sau in brons aan de drie jubilarissen. Alvorens burgemeester Hazenberg hier toe overging, hield hij nog een korte toe spraak tot de jubilarissen en diens echt genotes. „Als we in de toekomst kijken is veertig jaar een heel eind, maar als je er achter staat, dan zeg je: wat is dat ontzettend vlug gegaan." Burgemeester Hazenberg wilde bijzon dere nadruk leggen op het element trouw bij een dergelijk jubileum. Na zijn toe spraak ging hij over tot de uitreiking van de onderscheidingen. De direkteur, Ir. A. D. v. d. Koogh, zei dat jubilarissen juist diegenen zijn, die het in moeilijke tijden volhouden en in bete re tijden voorzichtig zijn. „Verder is dit jubileum mede te danken aan de echtge notes die hen ongetwijfeld bij al hun werk steunen", aldus de direkteur. Tot slot bracht hij dank voor de trouwe dienst en steun aan het bedrijf verleend. Nadat de heer G. G. de Ruyter namens de direktie een enveloppe met inhoud had aangeboden en de personeelschef, de heer Takken, de dames een mooi boeket bloe men had overhandigd, bracht de heer F. v. Barneveld namens de Ondernemings raad zijn felicitaties over. Dit ging even eens gepaard met de aanbieding van een enveloppe met inhoud. De heer T. Prins sprak een dankwoord namens de jubila rissen. ti-Ü-'ifZ In het kader van de Jeugd Roode Kruis aktie speelden Erna Loef (links) en Ria Drost (rechts) voor Sinterklaas by Jaap (14) en Roe- lientje (9) Hardeveld aan de Pr. Bcrnhardlaan. De kinderen wa ren dolgelukkig met de prachtige geschenken. OPNIEUW NEDERLAAG VOOR VEENENDAALSE DAMES Een ditmaal volledig VC Veenendaal heeft het in Den Haag niet kunnen bol werken tegen het in de middenmoot van de ranglijst verkerende Celebes. Alleen in de tweede set hebben de VCV-sters de Haagsen kunnen bedreigen, hoewel deze tenslotte met 15-13 toch nog aan het lang ste einde trokken. Hoewel het spel niet zo slecht was als reactie te omschrijven is onmogelijk, zó blij en zó dankbaar waren ze met dit Sint Nicolaascadeu. Het is dan ook een bijzonder goed idee van de organisatoren om deze ak- tegen Armada vorige week, zijn de VCV- tie tot een traditie te willen maken. sters nog geen schim van het team, dat Mochten er nog kinderen in Veenen- Zich vorig jaar met moeite in de hoofd- daal vergeten zijn, dan verzoekt het kiasse wist te handhaven. Vooral de con- Jeugd Roode Kruis hen zich in ver- ditie een onderdeel van de training, binding te stellen met de Chr. Huis- waaraan bij alle top-teams grote aandacht houdschool te Veenendaal. Kennismakingsavond van „10 x 10"-aktie Vanavond, om precies acht uur, vindt in het O.C,B..-gebouw aan de Sand- brinkstraat een zogenaamde kennis makingsavond ylaals, igelke georgani seerd is door net plaatselijke actie comité „10 X 10" - een anti-hongeractie van de jeiigd. Voor deze avond zijn uitgenodigd het Comité van Aanbeveling, waarin o.a. zitting hebben plaatselijke predikanten alsmede de pastoor, hoofden vah scho len, direkteuren vah fabrieken en jeugdwerkleiders. Ook Zullen vertegen woordigers van scholen, bedrijven, fa brieken, verenigingen en andere instel lingen worden uitgenodigd. Tijdens 'de bijeenkomst zal het actie comité officieel geïnstalleerd worden door burgemeester Hazenberg. Boven dien zal uiteengezet worden op welke wijze het actie-comité te werk denkt te gaan en zal men iets kunnen zien van de gebieden in Afrika, waarvoor deze Jeugdactie „10 X 10" gehouden wordt. om al deze geschenken in te pakken. De organisatoren achter de schermen, de dames R. v. Schuppen en Parelvliet aismede de heer v. Benthem, kregen de adressen van de zieke kinderen via doktoren en predikanten binnen. Gistermiddag om vier uur was men zover dat alle pakjes gereed waren en zwermden de meisjes uit over geheel Veenendaal om hun zieke collegaatjes te verrassen. Op één van deze adressen waren wij aanwezig toen voor de kinderen totaal onverwacht de twee meisjes van het Jeugd Roode Kruis verschenen. Hun TARIEVEN GEMEENTELIJKE SPORTKEURING ONDER DE LOEP B. en w. van Veenendaal doen de raad een voorstal tot verhoging van het gemeentelijke Sportkeuringstarief van 1,50 op 2,Dit tarief geldt dan uit sluitend voor de leden van verenigingeh die jaarlijks mét 50,in de kosten bijdragen. Deze verhoging is gebaseerd op het tekort van het bureau en de verhoging van het artsenhonorarium. Ook de fe deratie van bureaus voor medische sportkeuring adviseert een minimum tarief van 2, De artsen ontvangen thans 1,per keuring en vinden dat te laag. Het aan tal keuringen per avond is ook niet op te voeren omdat de artsen van oordeel zijn, dat 10 keuringen per avond wel het maximum is. B. en w. stellen voor, evenals in Ede, het artsenhonorarium nu te bepalen op 15,per avond. VERBETERING MOLENSTRAAT EN GERARD DOUSTRAAT Het uitvoeren van de reconstructie van de Molenstraat is reeds aanbesteed (zie voor de uitslag van deze aanbeste ding elders in dit blad) en b. en w. stel len de gemeenteraad nu voor hen een krediet te verlenen tot een bedrag van 92.500,—. De Gerard Doustraat zal worden ge asfalteerd over de bestaande klinker bestrating, terwijl de Molenstraat een breedte zal krijgen van vijf meter met trottoirs van bijna anderhalve meter. Verschillende bewoners zullen hier voor hun tuintjes moeten afstaan, het geen reeds door allen op één na is ge daan. De nieuwe weg zal ook met klin kers worden bestraat. BOTSING OP DIJKSTRAAT Vrijdagmorgen is een vrachtauto die op de Dijkstraat reed en linksaf wilde slaan, in botsing gekomeh met een personenauto, bestuurd door M. uit Overberg. Laatst genoemde liep Hcht verwondingen op, terwijl er aanzienlijke materiële schade was. FIETS VERDWENEN Toen mevr. B. zaterdag klaar was met boodschappen doen in' de Zandstraat, kwam ze tot 3e minder prettige ondek- king dat haar fiets verdwenen was. Ze had het vehicle niet op slot gezet. wordt besteed is bij de Veenendaalse meisjes ver onder de maat. Ook het bo- venhandse serveren mist nog de routine, die nodig is wil het een effectief wapen blijken. Het res. herenteam stelde eveneens te leur door thuis niet verder te komen, dan een gelijkspel tegen het zwakke Levu I. Vooral technisch was er veel aan te mer ken. Het derde herenteam een mix ture van oudere en zeer jonge spelers deed het in Utrecht tegen DSO 5 voor treffelijk. Na deze 1-3 overwinning is ook dit VCV-team nog ongeslagen. Uitslagen van vorige week: Dames: Celebes—VC Veenendaal: 3—0. Setst. 15-5, 15-13, 15-10. VC Veenendaal IIAnimo I: 0—3. Setst. 7-15, 12-15, 9-15. Heren: USS I—VC Veenendaal I: 2—2. Setst. 16-14, 9-15, 13-15, 15-6. VC Veenendaal IILevu I: 22. Setst. 16-14, 8-15, 14-16, 15-5. DSO 5—VC Veenendaal III: 1—3. Setst. 7-15, 6-15, 15-12, 8-15. VOETGANGER AANGEREDEN Op de Nieuweweg is maandagavond de heer J. H. die met zijn fiets aan de hand de weg overstak door de passerende auto mobilist W. uit Woudenberg aangereden. Laatstgenoemde kon de voetganger na melijk niet meer ontwijken. H. werd overgebracht naar het ziekenhuis maar kon later weer naar zijn woning over gebracht worden. REORGANISATIE VAN DE GEMEENTELIJKE FINANCIËLE ADMINISTRATIE De gemeentelijke financüë[e, admini stratie wordt geheel gereorganiseerd en het belangrijkste hiervan is, dat het ontvangerskantoor in zijn huidige ge daante komt te vervallen. Hiervoor in de plaats komen een afdeling centrale boekhouding als onderafdeling van de afdeling financiën. Tot gemeente-ont vanger werd reeds benoemd de heer G. Meijer en tot kassier hebben b. en w. thans aangewezen, de heer A. R. van Ekeris, waarnemend ling sociale zaken. Burg. Hazenberg beschermheer van D.E.O.S. Burgemeester Hazenberg is bescherm heer geworden van de Chr. Sportstichting „DEOS" te Veenendaal. Deze belangrijke mededeling werd gedaan tijdens de St. Nicolaas-feestmiddag 4n gebouw 't Tref punt, zaterdag j.l. en met een luid hoera door de leden begroet. Nadat voorzitter Dekker een kort ope ningswoord had gesproken, verscheen Sin terklaas en zijn Pieten op het toneel. De Goedheiligman deelde hier en daar ge schenken uit,'maar riep ook enkelen op het matje om een vermanend woord uit te spreken. De rest van de gezellige mid dag bestond uit een judo-demonstratie van dhr. v. d. Velde, een poppenkastspel door leden van DEOS alsmede een zeer geslaagd schetsje hetgeen betrekking had op het grote nut van de sport. Ook de goochelaar die later op de middag optrad, oogstte veel succes. ST. NICOLAASFEEST TE OVERBERG Hoewel de goede Sint dit jaar verhin derd was de school te Overberg te bezoe ken, heeft hij toch de kinderen een ver rassing bereid. De leerlingen van de eerste klas mochten een dag van tevoren hun klomp of schoen bij de kachel zetten. Zij vonden elk een kleine versnapering. Ook voor de andere leerlingen was er een tractatie. 's Middags werden er ter ere van de Sint diverse spelletjes gedaan in de klassen. UNIE-COLLECTE 1961 De opbrengst van de Unie-collecte be droeg 662,10. Dit bedrag overtreft alle verwachtingen. In 1960 bedroeg dit bedrag 172,50. Het locale comité is de inwoners van Overberg bijzonder dankbaar. Dit f van de afde- blijk van medeleven is hartverkwikkend, nogmaals heel veel dank. In één van de laatstgehouden vergaderingen van de gemeenteraad namen b. en w. een voorstel terug tot het vaststellen van een verordening als bedoeld in de Bioscoopwet. Er waren verschillende bedenkingen vanuit de raad tegen deze ontwerp-verordenlng en b. en w. wilden zich eens nader over de reactie beraden. Thans komen b. en w. met een uitge breider voorstel en een enigszins ge wijzigde ontwerpverordening. De belangrijkste punten hiervan zijn, dat b. en w. een (gemeentelijke nakeu- ringscommissie gewenst achten, reke ning houdend met de plaatselijke om standigheden. De Chr. Filmactie valt niet onder de bepalingen van deze verordening, vol gens b. en w., omdat zij geen onderne mer in de zin van de Bioscoopwet is, maar gebonden is aan de bepalingen van de plaatselijke politieverordening. Het verbod tot het bezoeken van bioscoopvoorstellingen door kinderen beneden 14 jaar hebben b. en w. - na ernstig beraad - laten vallen. Als een film eerst is gekeurd door de landelijke Centrale Filmkeurings commissie en dan nog eens door de plaatselijke nakeuringscommissie en toelaatbaar is geacht voor alle leeftij den achten b. en w. een algeheel ver bod voor kinderen beneden 14 jaar thans nog niet direct noodzakelijk. tweede en derde game wel op zeer dui delijke manier. Ook invaller Bouman had tegen Van Dam niet veel in te brengen, maar aan de geroutineerde Muller moest de Veenendaler de eer laten. Van Manen kwam tegen Bouman tot goed spel maar had tegen Tardijn en Muller weinig in te brengen en ook Van Eist kwam niet tot winst al wist hij Muller met 22-10 en 21-29 het vuur na aan de schenen te leggen. Ook Ritac kreeg z'n eerste nederlaag te slikken. Het gelukte Tios 2 de strijd in de eerste klasse weer volkomen open te maken, door de Ritmeestermensen in eigen huis een 6-4 nederlaag te be zorgen. Van de Weert kwam voor Ritac tweemaal tot winst, maar verloor van Bouman, Van Wely scoorde eenmaal, terwijl het vierde punt uit het dubbel spel kwam. RTTV kwam in de Overg. Klasse op eens tot een goede prestatie door MVR met 8-2 te kloppen. Van de Broek en Van Brenen verloren beiden één set. Het team uit Rhenen begint zich goed aan te passen en het heeft zich nu aar dig op de ranglijst omhoog gewerkt. SCHAAKNIEUWS Donderdag 30 nov. werden voor de onderlinge competitie van de Veenen daalse schaakvereniging de volgende uitslagen genoteerd: H. Heikamp J. N. Elenbaas J. B. Griffioen Tj. Schuurmans F. Luchsinger C. v. Genderen W. C. H. v. Dam M. d. Kleuver Chr. Baars G. Heikamp10 G. R. Kets G. Achterberg Vi-'/t E. v. Ravenswaaij H. v. Aller 10 Dr. Van Dam A. Blankespoor 10 Uitgespeelde hangpartij: G. Achterberg H. J. v. Aller 10 Programma voor OSBO-competitie: 9 dec. NOV III (Nijmegen) VSV III 12 dec. ESV II (Ede) VSV II afg. 1—0 afg. 0—1 AMERONGS KORFBALNIEUWS Dit weekeinde werd slechts één wed strijd gespeeld. Hemur-Enge 2 ging in Maarn op bezoek bij SVMM en verloor met echte korfbalcijfers: 17-1. Dit was de eerste weer dat het tweede twaalftal moest aantreden voor een com petitie wedstrijd en bij voorbaat stond vast dat verloren zou worden. SVMM was wel veel sterker en ontwikkelde een veel grotere snelheid, hetwelk de Hemur- Engers zich nog eigen moeten maken. Toch bleef de stemming er goed in bij de Amerongers en bleven zij moedig ver der vechten, ondanks de tegenslagen mede hierdoor konden zij hun eer redden door een tegenpunt te maken voor het eind signaal. Het eerste twaalftal was vrij, terwijl de adspiranten niet speelden, daar het terrein op de „Burgwal" was af gekeurd. Zaterdag a.s. spelen alle drie de ploegen. Hemur-Enge 1 gaat in Nijkerk Sparta 1 bezoeken. Hemur-Enge 2 gaat thuis de strijd aan binden tegen Sparta 2 uit Nijkerk. Hopenlijk zullen beide twaalf tallen nu wat meer tegendoelpunten ma ken. De adspirantenA gaan in Zeist de KBZ adspiranten bezoeken. een paar keer met m'n licht te knippe ren omdat er dikwijls fietsers en brom fietsers oversteken. Ik heb de tegenlig ger wel gezien, maar ik dacht, dat hij stilsfóntf of heel langzaam reed. De po litiemotor voerde klein licht. De verbalisanten verklaren, dat u niet geknipperd hebt, maar het grote licht gedurende enige tijd duurzaam liet branden, weerlegde rechter v. d. Brand. De officier vond geen aanleiding om in zijn eis lager dan de voorgestelde schikking te gaan: 25,of 5 dagen. Het vonnis was conform. Op het fietspad tussen de Schelmse- weg en de Mariëndaallaan te Ooster beek kwam enige tijd geleden een bromfietser in botsing met een voet ganger, Van de K., machine-bankwer ker te Oosterbeek. Van de K. zou, door op het pad te zijn blijven lopen, ter wijl de hem tegemoetkomende brom fietser reeds dicht genaderd was, deze meer gehinderd hebben dan nodig was. Vrijdag verscheen hij in verband daar mee voor het kantongerecht te Wage- ningen. Zoals het in die tenlastelegging staat, lijkt het net of ik het moedwillig gedaan heb en dat is pertinent niet waar, verdedigde v. d. K. zich. Waarom ging u dan niet even op zij? vroeg de officier. Ik weet 't ook niet; hij zat al te gen me aan voor ik er goed en wel erg in had, antwoordde verdachte. Een getuige, mevrouw Van O. uit Arnhem, die op hetzelfde pad had lo pen wandelen, vertelde hoe enkele an dere personen wel aan de kant waren gegaan, maar dat verdachte op het pad was blijven staan met een houding van: zie maar, dat je erlangs komt. De bromfietser was na de botsing in het mulle zand naast het pad terecht ge komen en daar gevallen. Van de K. deed eerst alsof hij van het pad af zou gaan en kwam toen plotseling recht op ons af, vertelde een tweede getuige, mej. Van D. uit Arn hem, die achter op de bromfiets geze ten had. 't Leek wel alsof het opzet was. De officier deelde deze indruk niet en eiste 30,of 6 dagen. Rechter v. d. Brand meende echter, vooral op grond van de objectieve verklaring van de eerste getuige, dat er wel van opzet sprake was geweest. Hij vonniste met 50,of 10 dagen. UIT DE BOCHT GEVLOGEN Een auto, waarin vier jongelui uit Barneveld en bestuurd door een van hen, de heer V., vloog, vermoedelijk door een te grote vaart, in de nacht van zondag op maandag, omstreeks 12 uur op het Holevoetplein uit de bocht. Met een geweldige klap die ver in de omtrek was te horen, werd een schei dingsmuurtje, boom en verkeersbord geramd. De auto werd zodanig bescha digd dat zij moest worden weggesleept. Wonder boven wonder kwamen de in zittenden er met de schrik en een paar schrammetjes af. 59 c 24 geldzegels geldzegels 10 pakjes 55 a II geldzegels 70 ct - 65 geldzegels ct geldzegels geldzegels Véél Geldzegels!

De Vallei | 1961 | | pagina 2