Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Twee huizen en postkantoot moeten wijken voor bredere Sandbrinkstraat RHENEN HEEFT PLANNEN VOOR DE BOUW VAN SPORTHAL »D e Wereld van WEEK-tot-WEEK BERLIJN-de stad met een MUUR Raad stelt - met huivering - uitbreidingsplan „Tuinstraat" vast Winkelcomplex met parkeerruimte achter de Hoofdstraat 25 november is de Winnende Dag! Politie krijgt nieuwe uniformen WAAR IS DE VALLEI-RIKS? SCHERPENZEEL ACHTERBERG ELST OVERBERG Nieuwe Bank te Amerongen geopend Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel ffeeinlie III Ml' 35c jaargang VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 Nr. 97 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUncn) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De Veenendaalse gemeenteraad heeft onder voor zitterschap van burgemeester mr. dr. J. Hazen berg in zijn vergadering van gisterenavond de uit breidingsplannen Tuinstraat en Schrijverswijk vastgesteld. Uit in vorige vergaderingen geuite bezwaren tegen dit plan was reeds af te leiden dat dit niet zonder slag of stoot zou gebeuren. Niettemin kwam de raad opmerkelijk vlot tot een besluit, waaraan de informatieve bespreking van de raadsleden met het college van b. en w., in specteur van politie, directeur van gemeentewer ken en Ir. N. P. H. J. Roorda van Eijsinga van het bureau van Veenendaals stedebouwkundige Ir. S. J. van Embden te Delft, welke 's middags vóór de raadsvergadering werd gehouden, het nodige zal hebben bijgedragen. De bezwaren richtten zich voornamelijk tegen de verbreding van de J. G. Sandbrinkstraat en de hiermee gepaard gaande verdwijning van enkele villa's en een gedeelte van het postkantoor. Met het besluit van de raad tot vaststelling van het uitbreidingsplan Tuin straat werden de bezwaarschriften van de eige naren van deze objecten ongegrond verklaard. Hetzelfde was het geval met de bezwaarschriften van de eigenaren van twee percelen in de Hoofd straat (naast het gemeentehuis). Deze percelen zul len het veld moeten ruimen voor een te creëren winkelpassage, die vanaf ongeveer het midden van de Hoofdstraat toegang zal geven tot het plan „Tuinstraat". Bezwaren hiertegen werden vanuit de raad niet ingebracht. Het al dan niet verbreden van de Sandbrinkstraat bleef de hoofdschotel en het moeilijke punt, waar in feite de hele raad een beetje mee zat. Ener zijds zag men geweldig op tegen het afbreken van een aantal kostbare per celen en anderzijds durfde men de con sequenties niet te aanvaarden, die een afstemming van het plan teweeg zou den kunnen brengen. De balans sloeg voor de heren E. C. Diepeveen en mr. J. F. van Leeuwen, A.R. fractiegenoten, beiden aanvanke lijk overtuigde tegenkanters van het plan, getuige vroegere uitlatingen, naar het laatste - het niet durven aanvaar den van de consequenties - door. Bei den grondden hun besluit op het feit, dal het huidige postkantoor van bin nen een radicale verbouwing behoeft en dat aan een dergelijke verbouwing ook een reeks van bezwaren is ver bonden, op grond waarvan men mis schien beter een geheel nieuw postkan toor kan bouwen. De heer Van Leeuwen zou het dan toch wel op prijs stellen, dat uitvoering van het plan - dus afbraak van de per celen - alleen in de grootste noodzaak plaats vindt. Ook de CH-fractieleider, de heer M. Bastmeijer durfde afstemmen van het plan niet aan, hoewel het ook voor hem een grote moeilijkheid was. Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch Gisteravond laat is bekend ge worden de Winnende Dag van de St. Nicolaas-aktie van de Veenen daalse Winkeliersver. „Handel Nijverheid". Dit is namelijk 25 november en niet minder dan 1526 gelukkigen krijgen met de avond post bericht. Onder de prijswinnaars bevinden zich ook velen uit diverse plaatsen in de pro vincie Utrecht, zoals De Bilt, Doorn, Utrecht enz. Tussen de vele inzendingen bevonden zich ook tal van brieven, waar in de winkeliersvereniging gecomplimen teerd werd met de aktie. In het kader van de inlevering van Zwarte Pieten uit de huis-aan-huis verspreide krant, zijn tot nog toe ongeveer 500 speculaaspoppen uit gereikt, terwijl de „grote onbekende" bij na 1000 poppen aan de man bracht. On danks het zeer slechte weer tijdens de aktie, is de middenstand over het alge meen tevreden over het verloop van de aktie. Wat de verlichting betreft, deze gaat op 15 december a.s. weer branden. Aan de Veenendaalse politie is vanmorgen het nieuwe uniform uitgereikt. Het bestaat uit een marine-blauwe broek met nassau- blauwe streep, een grijs jasje en een marine-blauwe pet met een groot embleem. Het is de bedoe ling dqt men het nieuwe uniform omstreeks voorjaar 1962 zal gaan dragen. WfiNDKLOKKtN toot betere uurwerken EENENDAAL Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 (VVD) en de heren P. G. van Ojik (CH) en G. J. van Deelen (SGP) stemden po sitief tegen het gedeelte van het uit breidingsplan, dat verbreding van de Tuinstraat behelst. Mevrouw Buddingh zag een naar haar mening veel betere oplossing, n.l. in een verbreding van de burgemeester J. H. van Schuppenbrug of het leggen van een andere brug daarnaast. Uit ver- tegen keerstechnisch opzicht vond zij de ma terie niet goed doorgesproken. Er zijn zoveel soorten verkeer en met al deze soorten moet rekening gehouden wor den. Zij noemde als ontlasting van het verkeer via Kerkewijk en Hoofdstraat de geprojecteerde rondweg om Veenen daal en enkele parallelverbindingen aan de hoofdverkeersader. Daar kwam voor haar nog bij, dat achter de Hoofdstraat - in het Tuinstraatplan - bij de aldaar te bouwen winkelcomplexen parkeer gelegenheid zal worden geschapen. Een gedeelte van het verkeer naar deze par keerplaatsen kon „via haar oplossing" - de brug - afzwenken en zou dan niet op het nauwere stuk van de Kerkewijk bij de Sandbrinkstraat terecht hoeven te komen. Want, zei mevr. Buddingh, met de verbreding van de Sandbrink straat wordt de Kerkewijk geen haar breder. Zij vroeg nogmaals een nauw keurig verkeerstechnisch onderzoek. VERSTANDIG Volgens wethouder C. N. van Kuijk, die de beantwoording van de „bezwaar de" raadsleden opende kon men slechts een theoretische beschouwing houden. Wat het beste is of had kunnen zijn zal zeer wel mogelijk pas later blijken. Er kunnen zich naderhand nog situaties voordoen, waarvan niemand heeft ge droomd. Echtervoor de wethouder draaide het hierom, dat alle bezwaren on tzie verder pag. 4) Honderden deelnemers aan slagzinnen-actie Markt Vele honderden slagzinnen kwamen b|j de jury binnen, bestaande uit de heren D. Blankespoor, gemeentesecretaris, J. C. Griffioen, leraar chr techn. school, E. C. Diepeveen, en A. Stomphorst, resp. voor zitter en secretaris van de Veenendaalse marktcommissie. Het waren slagzinnen van deelnemers aan de wedstrijd, die in het kader van de St. Nicolaasactie door de markt commissie in samenwerking met de marktkooplieden werd uitgeschreven. In deze slagzinnen, die konden wor den geschreven cp formulieren uitge geven door de marktkooplieden, moest uitkomen waarom men bij voorkeur op de Markt te Veenendaal zijn inkepen doet. De jury had het niet gemakkelijk cm de beschikbaargestelde prijzen toe te kennen. De prijzen bestaan uit waarde bonnen, die tot in maart 1962 naar vrije keuze op de Veenendaalse markt kun nen worden besteed. De hoofdprijs wen de heer J. N. Elen- baas, J. P. C. Leinweberstraat 40 alhier, en deze bestaat uit een waardebon van 250,Met de waardebon van 100, ging strijken de heer G. Ccrnelisscn, Adr. van Ostadelaan 70 alhier. Bovendien waren er nog 50 andere prijzen, alle bestaande uit waardebon nen van 5, KETTINGBOTSING BIJ STOPLICHTEN Bij de stoplichten op de Kerkewijk deed zich gisteravond omstreeks half zes een kettingbotsing voor met flinke materiële schade. Nadat automobilist .A uit Veenen daal was gestopt, reed de vrachtautobe stuurder B. uit Ede hem van achteren aan. Direkt daarna vloog een Volkswagen, be stuurd door K. uit Ede, achter op de vrachtauto, waarbij de neus van de VW geheel onder de vrachtauto verdween. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. WAARDE 10,— De Valleiriks, vorige week uitge geven by: Garage Houth te Eist (Utr.) is wederom niet gevonden. Zo doende stygt de vinderspremie weer met twee gulden vyftig en is de nieuw uit te geven riks met het rode nummer: AB 619909 TIEN GULDEN waard. By inle vering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur, wordt de premie a contant uitbetaald. FIETSER GESNEDEN Een tot nog toe onbekende automobilist heeft woensdagavond de Veenendaler P. die op de Stationsstraat fietste, gesneden waardoor P. kwam te vallen. Met ver wondingen aan zijn enkel is hij naar zijn woning overgebracht, de dader reed in een Volkswagen. 13 augustus 1961 zijn ze begonnen. Niemand in Berlyn zal het ooit meer vergeten. En tot op vandaag zyn ze er mee bezig. Een hermetische afslui ting van de oost-sector van Berlyn door een bijna twee meter hoge muur, tweeënveertig kilometer lang, dwars door de stad. En het is haast belache lijk om in de oost-sector op grote borden te lezen: „WIJ zijn het niet die de muur willen, maar ZIJ! Want ZIJ bewapenen zich, ZIJ halen onze arbeiders weg, ZIJ lokken ons als slaven over de grens!" Zy zij zy DE MUUR EEN SYMBOOL Toch is deze muur meer dan een ste nen en betonnen bouwwerk, waaraan honderden arbeiders werkten en werken, dag en nacht. De muur is een symbool. Symbool van de enorme scheiding die er in 15 jaar gegroeid is tussen oost en west. -XXXXXXXXXXXXX De heer S. Tigchelaar uit Veenen- x J, daal heeft kort geleden een bezoek gebracht aan Berlijn. Exclusief voor ons blad geeft hij hier zijn indrukken weer. I' I -XXXXXXXXXXXXX En wie Berlijn bezoekt merkt dat. Meer dan hem lief is. Want je gaat natuurlijk omdat je als Burgemeester en wethouders hebben de begroting der gemeente voor 1962 ge reed. In een daarbij behorend lyvig preadvies worden de begin-pagina's geheel in beslag genomen door een verhandeling over de nieuwe financiële verhoudings wet en een uitleg over de uitkeringen waarop de gemeente in het komende jaar kan rekenen. Deze zyn aanmerkelijk gunstiger geworden, zodat de begroting sluitend kon worden gemaakt met een behoorlijke post voor onvoorziene uitga ven, bedragende 88.356,99. In eerste instantie lijkt dit een hoog bedrag. Er moet echter rekening mee worden gehouden dat de inkomst-ramingen wegens uitkeringen uit het gemeentefonds nog maar slechts globaal konden plaats heb ben daar de nodige uitvoeringsvoorschriften en normbedragen nog niet zyn vastgesteld. Men houdt dus nog wel een slag om de arm. Veenendaalse IJzerindustrie bestaat 60 jaar Donderdag 14 december a.s. herdenkt de N.V. Veenendaalse IJzerindustrie v/h G. H. van Leeuwen het 60-jarig bestaan. Tevens zal het dan 40 jaar geleden zijn, dat de president-commissaris, de heer B. B. van Leeuwen, aan het bedrijf verbonden werd. Ter gelegenheid hiervan wordt donderdagmiddag in hotel „De Koren beurs" een receptie gehouden, terwijl er vrijdagavond in gebouw „Eltheto" een feestavond is voor het personeel. In ons blad van woensdag a.s. volgt een reportage over het jubilerende bedrijf. Jan de Ridder, de oudste pensioentrekker van de N.B.M., vierde woensdag zyn 90e verjaardag. In hotel „Rust Wat" hield de krasse oude baas een receptie waar velen hem kwamen gelukwensen. Op de foto biedt de burgemeester van Rhenen (1.) zUn felicitaties aan. In de primitieve begroting zijn geen kredieten geraamd voor kapitaalswer- ken. Deze zijn opgenomen in de eerste wijziging. Er volgt dan een hele was lijst van verlangens, waarvan wij hier noemen 1. verbetering oud archief, 2. verbete ring eerste gedeelte Spoorbaanweg, 3. verbetering Franseweg/Driftweg, 4. her- bebossen stadsbossen, 5. bouw en in richting van een openbare kleuterschool voor Achterberg, 6. bouw en inrichting van een bijzondere school voor g.l.o. te Eist, 7. bouw werkplaatsen voor het be drijf gemeentewerken. Als gevolg hiervan wordt al meteen de post voor onvoorziene uitgaven aan getast. Deze is op de eerste begrotings wijziging verlaagd met 47.508,92 en teruggebracht tot 40.848,07. In tweede instantie wordt nog een lijst van plannen overgelegd, die neer komen op de volgende projecten: 1. aanleg sportveld Eist, 2. sanering van de wegbeplarrting in de Meent, 3. ver betering van de Zandheuvelstraat, 3. verbetering van de Molenweg, 4. ver betering van de Nieuwe Veenendaalse- weg, 5. verbetering van de traverse door de binnenstad (geen overbodige luxe), 6. verbetering van de straatver lichting in oude wijken, 7. bouw en in richting van een openbare lagere school in Rhenen en bouw en inrichting van een openbare kleuterschool in Rhenen, 8. bijbouw van twee lokalen aan de Rooms Katholieke school. En als klap op de vuurpyl bren gen burgemeester en wethouders de raad ter kennis, dat z(j voornemens z(jn de mogelijkheden in studie te nemen om te komen tot de bouw van een SPORTHAL! Wij hebben getracht hierover wat meer aan de weet te komen, doch ken nelijk zijn de gedachten omtrent dit project óf te vaag, óf men wil wachten tot de gemeenteraadsvergadering van 19 december a.s., waarin de begroting in behandeling komt en waar de raads leden met betrekking tot dit belangrijke punt de primeur zullen krijgen. Het is echter al een zeer belangrijk winstpunt, dat het gemeentebestuur plannen in deze richting heeft. De ac- comodatie in Rhenen voor het beoefe nen van zaalsporten is maar zeer be perkt. De verenigingen, die graag op hoog niveau wedstrijden in regionaal, kring- en landelijk verband zouden wil len organiseren, moesten daarvan altijd afzien wegens gebrek aan ruimte. Be grijpelijk is men in sportkringen in Rhenen dan ook zeer nieuwsgierig wat er tenslotte uit de bus zal komen. Of al deze werken verwezenlijkt zul len worden in het komende begrotings jaar staat natuurlijk nog te bezien. Het object: verbetering Nieuwe Veenen- daalseweg namelijk, heeft al meerde re malen op de verlanglijst gestaan, maar het werd nog nimmer verwezen lijkt. (zie verder pag. 4) NIEUWE SLAGERIJ Mede in verband met het 35-jarig be staan, werd woensdagmiddag de ver bouwde en gemoderniseerde slagerij van de heer H. Inkenhaag, aan de Dorps straat, feestelijk heropend. De installa tie heeft een gedaantewisseling onder gaan die kan wedijveren met de mo dernste nieuwbouw. Bij de inrichting van de winkel is gebruik gemaakt van moderne vitrines waarin alle artikelen overzichtelijk zijn opgeborgen en verder de nodige diep vriesinstallaties. Op de heropeningsdag ontving de heer Inkenhaag vele bloem stukken en persoonlijke gelukwensen o.a. van de burgemeester, wethouder Valkenburg, collega's en handelsrela ties. ONMOGELIJK! Op de op merking van een afgevaardig de in de Nationale Vergade ring „dat we in een droevig tijdperk leven omdat het me rendeel van de Fransen liever op jacht of uit vissen gaat dan zich met de politiek bezig te houden", heeft de minister van cultuur geantwoord met de opmerking: „Onmogelijk". DUUR. De kostbaarste auto van de wereld is waarschijn lijk wel de Peugeot 403 die door douanebeambten te Haifa in beslag is genomen. Hoewel de bestuurder zei niets te heb ben aan te geven, ontdekten de beambten bij een eerste in spectie 1080 horloges en 1000 armbanden. Toen ze nog wat nauwkeuriger keken vonden ze nog eens 740 horloges. Ze besloten daarop de auto geheel te demonteren. Op de eerste dag van deze demontage was de oogst 3 kilo aan baar goud. Ze gaan nu verder met schroef na schroef los te draaien in de overtuiging dat dit „lonend" werk zal zijn. KLEUR (1) De Franse staatssecretaris van voorlich ting heeft aangekondigd dat de Franse televisie eind 1963 zal overgaan tot het uitzenden van een tweede programma. Voor dit tweede programma zal men gebruik maken van kleurentelevisie, waarvoor de technische ontwikkeling nu ver genoeg gevorderd is. KLEUR (2) De jonge Franse tcneelschrijver Romain Wein- garten grijpt elk middel aan om het rassenvooroordeel te bestrijden. Zo laat hij in zijn nieuwste stuk de blanke ac teurs zwart en de zwarte ac teurs blank grimeren. DEGRADATIE. In Parijs zijn nu nog 53 toneeltheaters (voor film, radio en t.v. hun opmars begonnen waren er veel meer), waarvan er tien door hun directies zouden wil len worden verkocht om ze om te laten bouwen tot garages. Tegen dit teken des tijds ver zet zich echter de minister van cultuur, de heer André Mal- raux, die daarom zijn toestem ming tot deze „degradatie" weigert. SCHOTS. De Schotse direc teur van een Schotse firma an de beroemde Schotse whis- sky vertoeft in Parijs, om er vervalsingen van zijn Schotse etiket op te sporen. Hij heeft er reeds één gevonden; een etiket in een etalage, waarop vermeld stond: „Gedistilleerd en gebotteld in Schotland (En geland)" Alsof, zei hij, Schot land in Engeland ligt! EMMER. Op Sardinië is het slaan van z'n vrouw geen strafbaar feit, heeft een rech ter te Cagliari beslist. Hij ver oordeelde echter mevr. Lutzu, die een klacht wegens mishan deling tegen haar man had in gediend, tot twee maanden ge vangenisstraf, omdat zij haar echtgenoot een emmer heet water over het hoofd had ge goten. De MUUR bij de Potsdammerplatz. Op de achtergrond een geallieerde verkenningswagen. LEZING OVER „VEEVOEDING" Op uitnodiging van de P. J. G. U. afd. Rhenen, komt dr. Grashuis in Ach terberg een lezing houden over „Vee voeding". Deze lezing vindt plaats op woensdagavond 13 december a.s. in de Lagere School te Achterberg. Aange zien het een zeer interessante en leer zame avond gaat worden, rekent men op grote belangstelling. buitenlander dat recht hebt en er dan ook gebruik van wilt maken via de bekende doorlaatpost in de Friedrich- strasze naar de oost-sector toe. Het is trouwens de enige plaats waar buitenlan ders de muur mogen passeren. Je onderwerpt je aan de uitvoerige con trole van de VOPO's. Volkspolizisten van 17, 18 jaar oud. Je telt je geld in hun bij zijn na omdat ze het vragen en omdat je weet, dat je op de terugweg opnieuw je geld voor hen moet tellen. En wie dan zijn uitgaven niet kan verantwoorden is straf baar. Je laat je door diezelfde VOPO's vertellen in welke 6 winkels je met west- duitse marken kunt betalen en in welke restaurants je met west geld terecht kunt. Natuurlijk in de verhouding 1 DM-west tegen 1 DM-oost, terwijl de officiële koers 1 op 1 bedrgat. Je laat je dat alles welge vallen omdat het nu eenmaal moet. In de oost-sector En dan sta je na dat alles in de Rus sische sector, in „das demokratische Ber lin" en je kijkt wat vreemd en misschien wat aarzelend om je heen. Je hebt het zelfde gevoel, dat je vroeger als kind kende, wanneer je een nieuw pak aan had, het gevoel dat iedereen je aankijkt, dat elke VOPO je opmerkt, terwijl je juist zo onopvallend je weg probeert te gaan. (zie verder pag. 2) DE WERELD IN HET KLEIN Onder auspiciën van de Cult. Nat. Hist, vereniging „Zuid-Oost-Utrecht" zal de heer D. L. de Booy uit Ochten een avond verzorgen over de wereld in het kleine. Deze avond zal de heer Booy zijn dia's vertonen over de vele soorten insecten, dus uitgesproken micro-fotografie. In een groot maandblad werd het werk van de heer de Booy geroemd als prachtige na- tuurdocumenten en getuigen van een groot vakmanschap, ondanks dat de heer Booy zich amateur noemt. Dinsdag 12 december zal deze avond worden gehouden in ho tel Stuyvenberg te Eist. Sint was bij „Excelsior" en o.l. school Traditiegetrouw bracht de Sint met zyn knecht ook dit jaar weer een be zoek aan de jeugd van de gymnastiek vereniging „Excelsior" en aan de kin deren van de O.L. school. Er werden een aantal leuke films ge draaid, terwijl alle kinderen van de Sint versnaperingen en geschenken kre gen aangeboden. Door de kleutermeis jes van „Excelsior" werd een leuk spel letje uitgevoerd, dat bij alle aanwezi gen goed in de smaak viel. Door een plaatselijke bakkerij werd de jeugd van „Excelsior" verrast met een speculaas pop. FOTOCURSUS De Cult. Nat. Hist, vereniging „Zuid- Oost-Utrecht" organiseert een fotocursus voor amateurs. Docent is de heer Dick Hup uit Veenendaal, die hiervoor belange loos zijn laboratorium beschikbaar heeft gesteld. De cursus zal aanvangen op maandag 11 december ten huize van de heer Hup te Veenendaal. De lessen zullen bestaan uit cameratechniek, fototechniek, ontwikkelen en vergroten. SINT NICOLAASFEEST IN „KAMP OVERBERG" Dinsdagavond hebben St. Nicolaas en zijn knecht een bezoek gebracht aan Kamp Overberg. Nadat de bisschop was welkom geheten door de adjunct-direk- teur, de heer Brandsema, nam Sinter klaas zelf het woord. Hij vond dat er veel veranderd was. Zo zag hij bijna allemaal nieuwe gezichten, terwijl de heer Sasburg met pensioen was gegaan en opgevolgd was door Mr. Peeters- Weem. De heer Brandsema was bevor derd van hoofdleider tot adjunct-direk- teur. Verder had de Sint veel waardering voor de vernieuwing van de ontvangst zaal en hij wist tevens mede te delen dat er plannen in voorbereiding zijn om een aantal clubs op te richten. Een tiental knapen werden vervol gens bij de Sint geroepen en beloofden natuurlijk allemaal beterschap. Zo doende was de stemming er al gauw in en er werd met muzikale begeleiding uit volle borst gezongen. Aan het einde van dit gezellig samen zijn dankte de direkteur Sinterklaas voor zijn komst. Dit is een interieur-opname van de nieuwe Rotterdamsche Bank aan de Kon. Wil- minaweghoek Molenstraat te Amerongen, welke woensdagmiddag officieel werd geopend. Tal van genodigden en belangstellenden bezichtigden het met bloemen ge tooide kantoor, o.w. de waarnemend burgemeester Bosch v. Rosenthal en vertegen woordigers van het hoofdkantoor van de Rotterdamsche Bank. De direkteur Rotter damsche Bank Veenendaal, de heer J. J. Welle, onder wie ook Amerongen ressor teert, sprak een kort openingswoord, waarbij hij alle medewerkenden dank bracht en de wens uitsprak dat de beheerder, de heer v. Eldik, er in zou slagen het bedrijf te vergroten. De waarnemend burgemeester noemde het voor de Rotterdamsche Bank een prettige St. Nicolaasdag en bood namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aan. Het nieuwe kantoor is modern en efficiënt ingericht. In de kluiskamer staat een kluis met 61 loketten, beschermd door een vernuftig alarmeringssysteem. De bank is iedere dag van 93 uur geopend.

De Vallei | 1961 | | pagina 1