ONZE RINGEN ZIJNGELUK's RINGEN cih geen praktijk G. VAN SOEST "N praktijk hervat gesloten Regeling voor zitplaatsen bij Volkskerstzang EDERVEEN RENSWOUDE Een kwart eeuw EJLB.O.-werk te Amerongen I A.S. RINGEN 3i/2 - 4 - 4^2 - 5- 6- 7 en 8 mm breed ANJER RINGEN 4 - 5 - 6 en 7 mm breed Zie ook onxe kollektie PERSOONLIJKE RINGEN Keuze uit 20 modellen Gratis verpakt in dit fraaie sieraden doosje w FAMILIEBERICHTEN De heer en mevr. Rienstra- Daamen geven met grote vreugde kennis van de ge boorte van hun zoon Joannes Diderik Karei Bruine Engseweg 44 Rhenen, 6 december 1961 E. A. C. REYDON arts wegens ziekte tot nader bericht Tot onze diepe droefheid behaagde het de Heere geheel onverwachts van ons weg te nemen, onze collega en bestuurslid, de heer CORNELIS BOLDERMAN in de leeftijd van ruim 51 jaar. Zijn trouwe medewerking zal lang in onze her innering blijven. Namens de Veenendaalse Bakkersver.: H. Hiensch, voorz. Jac. de Fluiter, secr. Zo de Heere wil en zij leven hopen mijn lieve papa en mama P. de Jong E. J. de Jong-Erdbrink op 16 december a.s. de dag te herdenken dat zij 25 jaar getrouwd zijn. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van MARIJKE Veenendaal, 3 december 1961 Prins Bernhardlaan 11 Gelegenheid tot feliciteren woensdag 13 decem ber van 2.30 - 4.00 uur in hotel „De Korenbeurs", Markt, Veenendaal. Onderstaande jubilarissen danken hiermede Di rectie en personeel der Leidsche Wolspinnerij N.V. uit de grond van hun hart voor de twee onvergetelijke dagen en de overvloed van ge schenken en huldeblijken, aan hen gegeven ter ere van hun 40-jarig jubileum. R. A. P. v. Engelenburg L. Lieftink J. Hutink Mej. J. Hardeman H. v. d. Broek G. J. Hasselaar G. v. Manen G. Leppers Langs deze weg willen wij Sint Nicolaas harte lijk dank zeggen voor het prachtige levensmid delen pakket dat wij mochten ontvangen. De gepensioneerden van de Ritmeester Sigarenfabrieken N.V. Wij danken de Directie van de N.V. de Haas te Veenendaal, ook namens onze echtgenoten en verloofden voor het aangeboden uitstapje naar Amsterdam, waar na een uitstekend diner een bezoek werd gebracht aan de Snip- en Snap- revue. Het gezamenlijke personeel van de N.V. v/h Fa. Wed. A. W. de Haas WEEKREKLAME: MOORKOPJES 300 gram voor 1, ZANDMOPPEN van 75 voor 65 cent per 250 gram. Als extra reklame: KANO'S van 18 cent voor 15 cent HET GEVULDE KOEKJESHUIS Patrimoniumlaan 74 - Veenendaal - Telefoon 3233 (ook wol gouden band genoemd. Zeer waarschijnlijk de meest verkochte in Nederland) (nu nog Markt 7) Uitsluitend handgravure: Levenslang Telefoon 2272 - Veenendaal garantie M. KOOIJMAN oogarts SMEDERIJ G. GAASENBEEK woensdag 13 december de gehele dag Evenals vorige jaren worden voor de Volkskerstzangavond op 19 de cember a.s. in de garage de Haas aan de Kerkewtfk weer enige dui zenden bezoekers verwacht. Er zullen er echter ook zjjn die zich laten weerhouden om deze Volkskerstzang mee te maken omdat het staan voor hen een bezwaar is. Dit geldt met name voor de bejaar den in onze gemeente. Om nu werkelijk iedereen in de ge legenheid te stellen deze Volkskerst zangavond mee te maken heeft het Volkskerstzang-comité een regeling ge troffen om de bezwaren van de bejaar den en van anderen, voor wie het staan een bezwaar is, tegemoet te komen. Hiertoe zullen vooraf zitplaats-bewij zen worden uitgegeven, welke kunnen worden afgehaald in de week van 11 t/m 16 dec. a.s. bij de volgende adres sen: Boekhandel Da velaar, Hoofdstraat 41; Boekhandel Kleefsman, Zandstraat BRAND IN PASTORIE Woensdagmiddag tegen één uur brak brand uit in de pastorie van ds. K. aan de Kerkewyk. De brandweer die spoedig ter plaatse was, had het vuur snel bedwongen. De brand was ontstaan op een zolder boven de garage. De vermoedelijke oor zaak is een achteloos weggeworpen bran dende sigarettenpeuk. De schade bleef overigens beperkt. VERKEERSZUIL OMVER GEREDEN In de nacht van woensdag op donder dag heeft de automobilist K. uit Noord- wijk de verkeerszuil op de kruising Hoofd straat pardoes omver gereden. Hij zat onder het rijden te praten met een mede- inzittende zodat hij in het geheel niet de zuil opmerkte. De man had dubbele pech omdat een en ander gebeurde onder ogen van patrouillerende agenten Brand in onbewoonbaar verklaarde woningen Doordat een pas aangemaakte kachel uit elkaar plofte, is donderdagmorgen brand uitgebroken in de onbewoonbaar ver klaarde woning aan de Wilhelminastraat, bewoond door de fam. H. Ook de belen dende woning vatte vlam, zodat de brand weer met twee wagens uitrukte. Het blussingswerk werd min of meer bemoeilijks door de vrij smalle straat, maar de brandweer slaagde er toch vrij spoedig in de vlammen te doven. Bij de fam. H. (3 kinderen) kon niets van de in boedel gereed worden, terwijl bij de fam. B. (5 kinderen) grote waterschade ont stond. De fam. H. heeft tijdelijk onder dak gevonden in een leegstaande woning aan het Rembrandtpark, terwijl B. bij fa milie is ondergebracht. SINT BEZOCHT DE KLEUTERS Maandagmiddag kregen de kinderen van de kleuterschool bezoek van Sint Nicolaas en zijn knecht. Het bleek dat geen enkele kleuter het afgelopen jaar niet goed had opgepast, want ieder kind werd bij de Sint ontboden en ontving een cadeau. Zelfs de twee kleuterleid sters werden door de goede bisschop niet vergeten. Het was een leuk feest voor de kleuters. JAARVERGADERING VAN IMKERS De imkersvereniging Ederveen houdt op maandag 11 december a.s. haar jaar vergadering in café v. d. Linden. De agenda vermeldt behoudens de gebrui kelijke jaarverslagen ook bestuursver kiezing en een attractieve verloting. De aftredende bestuursleden zijn: T. v. Egdom, H. v. Eek en A. v. Voorthuizen. 3; Boekhandel Kleefsman, Patrimoni umlaan 22. Om deze regeling echter effectief te doen zijn zal het nodig zijn .dat de hou ders van deze zitplaatsbewijzen tijdig in de garage aanwezig zijn. Daarom is bepaald dat uitsluitend aan houders van deze zitplaatsbewijzen en op vertoon van deze bewijzen ge durende een kwartier vóór de openstel ling van de garage toegang verleend zal worden in de garage. Gegadigden voor deze zitplaatsen moeten dus uiter lijk om kwart voor acht de voor hen gereserveerde plaatsen hebben ingeno men. Na kwart voor acht kan hen geen zitplaats meer worden gegarandeerd. Op verzoek kunnen gegadigden voor zitplaatsen ook één extra zitplaats ver krijgen zodat zij in de gelegenheid zijn de Volkskerstzang tesamen met één fa milielid of kennis bij te wonen. Dus per persoon worden hoogstens twee plaatsen afgegeven! Het comité hoopt met deze regeling de bezwaren van het staan volledig te zijn tegemoet gekomen. Vorige jaren is immers wel gebleken dat het staan voor de anderen eer een voordeel dan een bezwaar is. Zingen immers kan men pas goed wanneer dat staande gebeurt. Nogmaals wordt de aandacht er op gevestigd dat de zitplaatsbewijzen uit sluitend aangevraagd kunnen worden in de week van 11 t/m 16 dec. Om technische redenen zal het op latere dagen niet meer mogelijk zijn. En in aanmerking voor een zitplaatsbewijs komt dus ieder voor wie het staan zo danig bezwaarlijk is dat van deelname aan de Volkskerstzang zou worden af gezien, indien geen zitplaats beschik baar zou zijn. Raadverslag Veenendaal (vervolg van pag. 1) dergeschikt zijn aan het belang van de uitbreiding van Veenendaal. In grote steden wordt men geconfron teerd met veel drastischer sane ringsplannen. Hele wijken in de binnenstad worden afgebroken om b.v. parkeergelegenheid te creëren. En voor Veenendaal is het nu op dit moment gewenst dat in het plan een verbrede Sandbrinkstraat wordt opge nomen. Mogelijk is de oplossing, die CONCIERGE VERTREKT Naar wij vernemen heeft de heer H. Hols, concierge van het Verenigingsgeb. „Rehoboth" per 1 januari a.s. voor deze functie bedankt. Door de Herv. kerke- raad wordt getracht vóór deze datum in de vakature te voorzien. wel doen mevr. Buddingh aan de hand doet daar naast ook nog mogelijk en dan kan deze ten alle tijde nog uitgevoerd worden. Maar, zoals de situatie op het moment is en gelet qp het geringe aantal men sen, dat erdoor gedupeerd wordt, is het verstandig de verbreding van de Sand brinkstraat thans vast te leggen in het uitbreidingsplan. BINNENVERKEER De voorzitter had uit de persoonlijke opmerkingen begrepen, dat de raad - zij het met enige huivering - toch met het plan kon meegaan. Huivering, omdat niet alle factoren zijn te overzien. Vaststaat evenwel, aldus de voorzit ter, dat we te doen hebben met de ont wikkeling van Veenendaal en de daar mee gepaard gaande toeneming van het binnenverkeer. Deskundigen ver wachten, dat het verkeer binnen afzien bare tijd twee of driemaal de sterkte van thans zal hebben. Hiermee moet op dit moment reeds re kening worden gehouden, omdat al dit verkeer - hetzij vanaf de noord, hetzij vanaf de zuidkant - door de Hoofd straat moet. Het afsluiten van de Hoofdstraat zou een maatregel zijn, die té ingrijpend is voor de middenstand. Dit is volgens de voorzitter een waarheid, die vaststaat. Er moeten dus vele en ruime af- zwenkmogelijkheden zijn en zodanig, dat men het verkeer op de hoofdader niet langer vasthoudt dan nodig is. Een - verbrede - Sandbrinkstraat zal hierbij een belangrijke factor zijn. Af wikkeling van het verkeer kan nu een maal veel beter in de ruimte dan in de lengte. Wat de afwikkeling van de schade betreft, zei de voorzitter, dat men mo gelijk daarvoor vandaag het meest gun stigste moment heeft. Deze momenten doen zich maar éénmaal voor. Overigens meende spreker, dat men met alle meningen het vraagstuk niet oploste. TE DUUR Ten aanzien van het uitbreidingsplan Schrijvers wijk kan nog worden opge merkt, dat van provinciale zijde be zwaren bestaan tegen de ontworpen woonblokken in zes tot tien woonlagen, althans wanneer deze in de woningwet sector zouden worden uitgevoerd. Dergelijke hoogbouwprojecten vragen n.l. speciale voorzieningen, waardoor de huren aanzienlijk hoger zullen zijn dan die van normale etagewoningen. Hier van werd dan ook door de raad op voor stel van b. en w. afgezien. Dezelfde bezwaren had de provincie tegen de torenflat in de zgn. Punt, om dat deze nog meer technische voor zieningen zou vereisen. Dit gedeelte van het plan werd voorlopig geheel buiten beschouwing gelaten. LAAGBOUW-NOOD Dankbaar was de raad voor de nota van b. en w. inzake de stand van de woning bouw en verschillende prognoses op dit punt. 1165 woningzoekenden, die als di- rect-gegadigden kunnen worden aange merkt; de heer Diepeveen noemde dit verre van rooskleurig. Toch zat er voor spreker ook nog een lichtpunt in. In de vrije sector is ook nog heel wat gebouwd. Hieruit blijkt, dat particuliere bouw, an ders dan men aanvankelijk meende, in Vee nendaal ook zeker nodig is. De heer Die peveen drong op het snel bouwrijp maken van nieuwe grond aan, o.a. in De Enge lenburg. In gedachten had de heer J. Scholten (CH) om de nota een rouwrand geplaatst. Hij dacht dat Veenendaal wel een record op het terrein van de woningnood sloeg. Een beetje te vanzelfsprekend werd voor de heer S. Kroesbergen (AR) de hoogbouw in de woningwetsector. Hij noemde de laagbouw-nood zo mogelijk nog groter dan de woningnood zelf. De Vereniging voor Volksonderwijs, zo merkte de heer Kroesbergen tijdens de rondvraag op, had zich in een circulaire gewend tot de toekomstige bewoners van de Schrijverswijk met o.a. een mededeling betreffende de plaats van de openbare lagere school ten opzichte van deze wijk. Geen bezwaar kon de heer Kroesbergen hiertegen hebben, maar wel tegen het feit dat deze circulaires in gemeentelijke dienstenveloppen waren verzonden. Ver der vroeg spreker hoe men deze adressen had bemachtigd. Dat kan toch uitsluitend door inschakeling van de secretarie. „DIENST" B. en w. waren van een en ander, zo bleek uit het antwoord van de voorzitter, reeds op de hoogte en hadden de hoofden van alle openbare scholen er reeds in een brief opgewezen, dat zulks niet onder het begrip „dienst" kon vallen. Hoe men aan de adressen gekomen was kon de voor zitter niet zeggen. Mevr. Buddingh had in de vorige verga dering gesproken over de „rattenplaag" in het Franse Gat en had als oorzaak hier van genoemd gaten in de funderingen van de huizen, waaraan o.a. de waterleiding maatschappij schuldig zou zijn. Spreekster haastte zich om deze maatschappij te re habiliteren, omdat haar gebleken was, dat deze hiervoor niet aansprakelijk kan wor den gesteld. De schuld moest geheel wor den afgewenteld op de aannemers. GOEDE WENSEN Aan het eind van de laatste vergadering in 1961 zei burgemeester Hazenberg de raadsleden dank voor de prettige wijze waarop zij diverse voorstellen in be schouwing hadden genomen en tevens voor de toon waarin de beraadslagingen waren gesteld en de manier waarop deze werden gehouden. Mede hierdoor had de voorzitter de vergaderingen op buitenge woon gemakkelijke wijze kunnen voor zitten. Spreker wenste de raad uitstekende kerst dagen en een gelukkig nieuwjaar. gelukkig nieuwjaar Op z(jn beurt bracht het oudste lid van de raad, de heer S. Kroesbergen, de voor zitter dank voor de prettige, loyale en zeer deskundige wijze, waarop deze de vergaderingen heeft geleid. Hy wenste de voorzitter namen de raad wederkerig ge zegende kerstdagen en een gezegend nieuwjaar toe. INSTALLATIE Aan het begin der vergadering werd het nieuwe lid van de raad, de heer W. A. Pas (KVP) geinstalleerd. De heer Pas werd, nadat hij de voorgeschreven eden had af gelegd, verwelkomd en gelukgewenst door de voorzitter. De heer Pas zou volgens de voorzitter geen gemakkelijke taak hebben als opvol ger van de heer F. P. Stal, die bij zijn afscheid reeds waarderende woorden wa ren toegevoegd uit respect voor diens persoon en de wijze waarop hij zijn taak had vervuld. De geruchten, die over de opvolger gin gen waren evenwel volgens de voorzitter van dien aard, dat de heer Pas niet na laten zal te trachten de voetsporen van zijn voorganger te drukken. GROTE EIEREN GEVEN GROTE HENNEN Uit een twee jaar durend onderzoek is aan de Universiteit van Wisconsin (USA) geconstateerd dat grote hennen van grote eieren komen. Volwassen kalkoenen van grote eieren wogen bijna 7 ons meer dan die afkomstig van kleine eieren (8,6 kg te gen 7,9 kg.). Omgekeerd hebben andere proeven aangetoond dat door het kiezen van kleine eieren de grootte van vol wassen kalkoenen kan worden vermin derd. Overeenkomstige proeven met hennen gaven dezelfde uitkomsten. f^si :S: V m. f? Vfc. ■if 'V'-* M i mkv - - STOFFELIJK OVERSCHOT COLOM BO GEVONDEN. Donderdagmiddag is het stoffelyk overschot van de ver moorde Italiaan Bruno Colombo in het Amsterdamse bos gevonden en opge graven. Op de foto: Het graf met daar achter de journalisten en politie-auto- riteiten. In het midden, met houd op, de Amstelveense politie-commissaris v. d. Bosch. 16 december a.s. hoopt de Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O. afd. Ame rongen te herdenken, dat zij 25 jaar lang haar diensten heeft mogen inzetten voor de mens in nood. Vooral in de oorlogsjaren is zij van onschatbare waarde gebleken, bij het helpen en bijstaan van evacuee's, slachtoffers enz. En ook nu nog verleent zij meerdere malen hulp bij verkeersongevallen, sportactiviteiten en tal van andere ge beurtenissen. Populaire vereniging met 8 hulpposten In 1933 nam de nog maar kort in Amerongen praktiserende arts, dr. A. M. Benders, het initiatief tot een cursus in het verlenen van eerste hulp bij onge lukken. In 1935 mochten de eerste vijf cursisten hun diploma's in ontvangst nemen. Daar van deze vijf gediplomeer den er twee Leersummers waren, bleven er dus slechts drie geslaagden in Ame rongen over, te weinig dus voor een eigen vereniging. Aan het einde van de tweede cursus waren er echter voldoende gediplo meerden om de eerste plaatselijke Eer- ste-Hulpbrigade te stichten. Zo werd op 16 dec. 1936 de afdeling E.H.B.O. in Amerongen opgericht onder de naam van „Amerongse Eerste Hulp Brigade" met 16 gediplomeerde leden. Dat het deze vereniging niet altijd voor de wind is gegaan, moge blijken uit het jubileumboek, dat door de heer E. Brevé, die vanaf de oprichting lid van deze afdeling is geweest, is samen gesteld. Vooral de oorlogsjaren waren zeer moeilijk. Spoedig zag ook het ge meentebestuur hel nut in van deze Eerste Hulp Brigade, hetwelk moge blijken uit de vele malen dat het ge meentebestuur een beroep deed op de nog jonge vereniging. Vooral in de oor logsjaren van 1940 tot 1945 waren deze E.H.B.O.-ers vele malen actief. In 1938 werd de Eerste Hulp Brigade ingelijfd bij de geneeskundige dienst der luchtbescherming. OEFENRUIMTE De grootste moeilijkheid in de oor logsjaren en ook daarna nog, was wel het vinden van een geschikte oefen ruimte. Had men een oefenlokaal ge vonden, dan wprd dit later weer ge vorderd voor Weermacht, evacués enz. Ook zijn deze E.H.B.O.-ers in 1940 nog werkzaam geweest op de Grebbeberg in Rhenen. voor hulpverlening aan oor logsslachtoffers. De hedendaagse naam verkreeg zij, in het jaar 1941, om precies te zijn, op 21 juni, gelijk met hun lid worden van de „Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O." In mei 1937 zette de vereniging haar eerste vaste verbandposten uit, n.l. 2 in Ame rongen en 1 in Overberg. In 1942 wer den bij de gediplomeerde leden unifor- mele schildjes op hun huizen bevestigd ter herkenning voor buitenstaanders. PRIMITIEF Het vervoer van zieken en gewonden ging in de oorlogsjaren wel heel primi tief, n.l. met paard en wagen. Het is zelfs voorgekomen, bij gebrek aan beter, dat een ziekentransport naar het zie kenhuis in Veenendaal volbracht werd met een aanhangwagen achter een fiets, die geleend was van de Amerongense brandweer. Als geneeskundige adviseurs hebben achtereenvolgens dienstgedaan: dr. A. M. Benders, dr. J. Haeseker en dr. A. C. Kars, welke laatste momenteel nog als geneeskundig adviseur aan de vereni ging verbonden is. Als instructeur heeft vooral de laatste jaren zich verdienste lijk gemaakt, de heer C. v. d. Kraats uit Veenendaal. Ook heeft de vereniging verschillende mooie resultaten geboekt bij verschil lende E.H.B.O.-wedstrijden. Vele malen kon men ook de Amerongense E.H.B.O.- ers tegenkomen bij wandeltochten en andere sportevenementen. De thans 27 leden tellende vereniging heeft acht hulpposten uitstaan en wordt in Amerongen volledig gewaardeerd. Regelmatig verleent zij nog geheel be langeloos hulp langs de wegen en daar waar hulp en bijstand verlangd wordt. Dat het deze populaire E.H.B.O.-ver- eniging bij de viering van hun 25-jarig jubileum, hetwelk 16 dec. a.s. gevierd zal worden met 's middags een receptie en 's avonds een feestavond (nadere ge gevens konden wij helaas nog niet ver krijgen), niet aan belangstelling zal ont breken, behoeft niemand te betwijfelen. Raadverslag Rhenen (vervolg van pag. 1) ONDERHOUD WONINGEN Uit de gewone dienst blijkt, dat in het onderhoudsfonds voor woningwet woningen in 1962 een bedrag van 10.000,zal worden gestort. In 1961 is begonnen met de vorming van een reserve „onderhoudsfonds woningwet woningen". De onderhoudsfondsen van het woningbezit worden bij het wo ningbedrijf geadministreerd. Het tekort van deze fondsen is voor het vooroor logse woningbezit in de loop der jaren opgelopen tot plm. 75.000.In 1961 werd in dit fonds slechts 3.000,ge stort. ONDERHOUD BOSSEN Het uitgestrekte bosbezit van de ge meente Rhenen eist telkens weer be langrijke bedragen op voor instandhou ding en onderhoud. In de eerste be grotingswijziging voor het nieuwe jaar is geraamd voor herbebossing van de stadsbossen 28.000,Daarmee zal het herbebossingsplan gereed zijn. In de toekomst zal alleen een bedrag wor den opgenomen voor het normale be heer, dat is opgedragen aan de Ned. Heide Mij. Als het kapitaalswerk ge reed is zal hiervoor plm. 10.000,per jaar nodig zijn. Voor 1962 acht men een raming van 7.500,voldoende., ter wijl in 1963 de raming zal moeten wor den opgevoerd tot 10.000,Deze be stedingen mogen nog weer eens een stimulans zijn voor het wandelend pu bliek ook op onze bossen zuinig te zijn. SOCIAAL EN CULTUREEL FONDS Het sociaal- en cultureelfonds voor ziet in een grote behoefte. Op dit fonds wordt de laatste jaren steeds meer een beroep gedaan. Het saldo bedroeg op 1 januari 1958 4.002,38 en op 1 janu ari 1961 nog slechts 904,42. In 1961 werd wegens dotatie aan het fonds ge raamd 500,Teneinde het belang rijke werk op sociaal en cultureel ge bied te kunnen blijven voortzetten stel len b. en w. voor de dotatie aan het fonds te verhogen tot 1.250, KAPITAALDIENST Het totaal bedrag der nog niet afge schreven kapitaalsuitgaven zal naar ra ming aan het einde van het begrotings jaar bedragen 13.969.328,79 en de niet afgeloste leningsschuld 11.935.479,71. Het totaal bedrag der aanwezige fondsen en reserves bedraagt het be drag van 1.785.854,44. Er zal een te kort ontstaan aan financieringsmidde len van 743.742,64, waarvoor te zijner tijd een geldlening zal moeten worden aangegaan. GEMEENTEWERKEN Ten opzichte van 1961 vertoont de begroting van het bedrijf gemeente werken een stijging van lasten met 84.000,Het grootste aandeel van deze stijging vormen de hogere perso neelslasten van plm. 42.000,Door uitbreiding van onderhoudswerkzaam heden, doch voornamelijk door invoe ring van de verkorte werkweek is het nodig gebleken twee werklieden en een technisch ambtenaar aan te trekken. Verder is de door de gemeente te be talen pensioensbijdrage gestegen van 16.5 tot 21 u/o. De voorgenomen bouw van nieuwe werkplaatsen voor gemeen tewerken doet de huisvestingskosten met 11.000,stijgen. Ook de kosten van leveringen en diensten door der den vertonen een toename en wel met f 32.000,De voornaamste oorzaak hiervan is de stijging van de post on derhoud wegen. De verhoogde raming is een gevolg van het feit dat de Cu- neraweg zal moeten worden geteerd en dat Rijnstraat, Kerkplein en Konings hof moeten worden herstraat. WONINGBEDRIJF Op 1 januari 1961 zullen bij het be drijf in beheer zijn 957 woningen, waar van er 105 zijn ingericht voor duplex- bewoning. In aanbouw zijn er 34 wo ningen aan de Anjerlaan. GRONDBEDRIJF Evenals vorige jaren is ook voor 1962 een dotatie geraamd van 5.000,Het per saldo door de gemeente uit te keren nadelig saldo wordt geraamd op 2.488.05. MAATSCHAPPELIJKE ZORG Het subsidie van de gemeente aan de instelling voor maatschappelijke zorg zal worden verhoogd met 9.500, tot 216.000,—. De gemeenteraad komt dinsdag 19 december in vergadering bijeen om de ze begroting te behandelen en vast te stellen. Dan zullen de diverse fractie voorzitters weer hun gebruikelijke al gemene beschouwingen ten beste geven.

De Vallei | 1961 | | pagina 8